Výmena 1 palca je agregátor decentralizovanej výmeny (DEX), ktorý slúži na presun likvidity a cien z hlavných DEX do jednej platformy a ponúka používateľom najlacnejšie obchody, najmenší sklz a prístup k širokej škále tokenov ERC-20. Podľa CoinGecko burza má podporu pre 152 mincí a 158 obchodných párov a celkový objem je viac ako 4 miliardy USD. Taktiež sa pozrieme na automatický tvorca trhu (AMM) – Mooniswap burzy a ich Chi GasToken.

Zhrnutie

 • 1inch je neväzbový agregátor DEX, pričom všetky obchody sa uskutočňujú v rámci jednej transakcie z peňaženky používateľa založenej na ethereu.
 • Medzi populárne DEX integrované do 1-palcového protokolu patria Oasis, Kyber Network, Uniswap, Mooniswap, Balancer a mnoho ďalších. To znamená, že používatelia môžu prepínať medzi takmer akýmkoľvek druhom tokenu ERC-20.
 • Natívny token 1INCH je token riadenia a utility.
 • Platforma má svoj vlastný token plynu „Chi“, ktorý pomáha používateľom, najmä ostrieľaným obchodníkom a arbitrom, znížiť náklady na plyn pri transakciách.
 • Tím 1inch tiež predstavil Mooniswap, automatizovaného tvorcu trhu (AMM) novej generácie s virtuálnymi zostatkami, ktorý umožňuje poskytovateľom likvidity zachytiť zisky inak zachytené arbitrami.

Pozrime sa podrobne na niektoré z funkcií 1-palcového servera Exchange.

Prehľad

DEX sú medzi užívateľmi čoraz populárnejšie vďaka svojim rozmanitým výhodám oproti svojim centralizovaným náprotivkom, a to vlastná úschova, zvýšená bezpečnosť, autonómia výpisu a rozmanitosť mincí..

Niektoré z hlavných nevýhod však majú formu kníh tenkých objednávok s nízkou likviditou, čo vedie k veľkému sklzu a nákladným zrušeniam transakcií. Navyše, keď sa každá objednávka pošle do blockchainu, ktokoľvek si môže pozrieť transakciu skôr, ako sa vyťaží. Vďaka tejto viditeľnosti je každý obchod náchylný na odpočúvanie, pretože poprední obchodníci môžu platiť vyššiu cenu plynu, aby stimulovali sieť, aby najskôr ťažila svoju transakciu.

1-palcová burza je neväzbový agregátor DEX, ktorého cieľom je riešenie problémov kníh tenkých objednávok a predného predaja.

Používatelia môžu zamieňať a zadávať limitné objednávky pre širokú škálu tokenov.

Je navrhnutý tak, aby valcoval likviditu a ceny zo všetkých hlavných DEXov na jednu platformu, takže obchody cez 1 palca je možné rozdeliť medzi burzy, aby sa minimalizoval sklz a zaistili sa čo najlepšie ceny pre požadovaný obchod. Mooniswap, Oasis, Kyber Network, Uniswap, 0x Relays a ďalšie sú integrované do 1-palcového protokolu.

Cena a likvidita dostupná z každej platformy sa používateľovi zreteľne zobrazia spolu s poplatkami za plyn. Ušetrí to používateľovi čas aj kliknutia, aby sa predišlo nutnosti otvárať viac výmen a hodnotiť knihy objednávok.

Ako funguje výmena 1 palca?

1inch Exchange bola založená v máji 2019 spoločnosťou Sergej Kunz a Anton Bukov, dvaja ruskí vývojári, ktorí sa spojili, aby vykonali audit inteligentných zmlúv. Pred založením spoločnosti 1inch sa duo zúčastnilo a vyhralo niekoľko odmien na hackathonoch pre MakerDAO, Set Protocol a Kyber Network.

Ak chcete začať, navštívte stránku https://1inch.exchange/

Ako zamieňať tokeny

1inch.Exchange vás pozdraví s týmto rozhraním s možnosťou výmeny žetónov:

Zamieňajte žetónyZamieňajte žetóny

Môžete si vybrať, na ktoré rôzne DEXy chcete umiestniť svoju swapovú ponuku. Toto je definujúca funkcia, ktorá umožňuje používateľom prístup k oveľa väčšej knihe objednávok, ako by bola inak k dispozícii v jednotlivých DEX.

Používatelia pripájajú svoju peňaženku Ethereum kliknutím na žlté tlačidlo „Pripojiť peňaženku“. Po pripojení si používatelia môžu vybrať, ktoré aktíva by si chceli vymeniť, a najlepšie dostupné ceny. Môžu tiež zapínať a vypínať konkrétne výmeny, v závislosti od svojich preferencií. Posunom nadol môžu používatelia tiež zobraziť výmenný kurz platný pre každú jednotlivú platformu a tiež to, ako sa líši od najlepšej ceny.

Zobrazí sa výmenný kurz na každej platformeZobrazí sa výmenný kurz na každej platforme a rozdiel s najlepšou cenou

Po výbere aktív a čiastky na zamenenie pokračujte v obchode kliknutím na „VYMENIŤ HNED“.

overte svoj výmenný tokenOverte svoju výmenu tokenov

Používateľ bude potom požiadaný o potvrdenie svojho obchodu. Skontrolujte, či sú podrobnosti správne, a potom vyberte možnosť „OVERIŤ“.

schváliť transakciu v peňaženkeSchválte transakciu v peňaženke

Nakoniec bude musieť používateľ schváliť transakciu v rámci svojej peňaženky a obchod bude spracovaný na blockchaine.

Transakcia bola úspešnáTransakcia bola úspešná

Ako zadať limitný príkaz

Používatelia sa tiež môžu rozhodnúť zadať limitný príkaz na 1-palcovú burzu kliknutím na možnosť vpravo hore vedľa výmeny:

Zadajte limitný príkazZadajte limitný príkaz

Vkladanie žetónov na 1 palec

Kliknutím na kartu „Zarobiť“ vedľa limitného pokynu navyše 1inch poskytuje platformu, ktorá umožňuje používateľom vkladať žetóny a zbierať príjmy z niekoľkých likviditných fondov, ako sú Aave, Compound, Uniswap, Balancer, Mooniswap atď..

Vkladajte žetónyFunkcia Earn umožňuje používateľom vkladať žetóny do rôznych skupín likvidity

Väčšina decentralizovaných aplikácií (dApps) žiada používateľov, aby aplikácii povolili interakciu s ich peňaženkou.

Pretože 1inch je neväzobná aplikácia, musí neustále komunikovať s rôznymi krypto peňaženkami. 

1-palcové hovory majú integrovanú funkciu nazvanú „nekonečno odomknúť,”Ktorý po odomknutí umožňuje, aby obchodná činnosť prebiehala bez prekážok. To šetrí plynové poplatky zakaždým, keď aplikácia zavolá na overenie odblokovania. Pre pokročilých používateľov, ktorí interagujú s protokolmi DeFi, im to v konečnom dôsledku môže ušetriť veľa peňazí.

1-palcové výmenné poplatky

Výmena 1 palca neúčtuje žiadne poplatky za výber. Jediným poplatkom je poplatok za sieť, ktorý sa účtuje na burze, cez ktorú používateľ smeruje (napr. Uniswap, Kyber Network atď.), Ktorého výška závisí od ceny plynu v čase uskutočnenia transakcie. Pretože tento poplatok účtuje iná burza, 1inch v skutočnosti z tohto poplatku nijako neprofituje. Používatelia však majú možnosť ušetriť poplatky za plyn pomocou aplikácie Chi GasToken od spoločnosti 1inch.

Token 1INCH: Čo je to?

26. decembra 2020 vydala nezávislá rada nadácie 1inch Foundation token 1INCH.

Bezplatné tokeny sa distribuujú komunite na oslavu spustenia 1INCH tokenu. Peňaženky, ktoré interagovali s 1 palcom do 12:00. 24. decembra 2020 (UTC) získa 1INCH tokeny za predpokladu, že je splnená 1 z 3 podmienok: (1) najmenej 1 obchod do 15. septembra 2020; (2) celkovo najmenej 4 obchody; alebo (3) obchoduje v celkovej hodnote najmenej 20 USD.

Token je token riadenia a obsluhy. Ako riadiaci token sa 1INCH použije na riadenie jeho sieťových protokolov, čo mu umožní riadiť sa podľa modelu decentralizovanej autonómnej organizácie (DAO)..

Aby dohnala fázu poľnohospodárstva, spoločnosť 1inch začala nový program ťažby likvidity so 6 skupinami likvidity (1INCH-ETH, 1INCH-DAI, 1INCH-WBTC, 1INCH-USDC, 1INCH-USDT a 1INCH-YFI). Jedná sa o bootstrap 1inch Liquidity Protocol pomocou 1INCH tokenu ako tokenu konektora utility. Na stimuláciu ľudí k účasti sa budú používateľom, ktorí poskytujú likviditu týmto fondom, distribuovať tokeny 1INCH. Ďalej sa počas prvých 2 týždňov tohto programu (t. J. Do 9. januára 2021) rozdelí ďalších 0,5% z celkovej ponuky spoločnosti 1INCH na poskytovateľov likvidity..

1INCH tokenomika

Aktuálna celková ponuka je 1,5 miliardy 1INCH tokenov.

26. decembra 2020 (t.j. deň uvedenia na trh) bude vydaných 6% z celkovej dodávky. Ostatné tokeny sa budú časom uvoľňovať nasledovne:

 • 30% bolo pridelených na komunitné stimuly, ktoré sa odomknú a distribuujú počas 4 rokov.
 • 14,5% pôjde na rast protokolu a rozvojový fond, ktorý sa má tiež uvoľniť počas 4-ročného obdobia.

Je výmena 1 palca bezpečná?

1inch Exchange je neväzbový agregátor DEX. To znamená, že vaše kryptomeny burza nikdy nedrží, na rozdiel od niektorých centralizovaných búrz, kde sú vaše kryptomeny uložené v ich peňaženkách na obchodovanie. Je tiež potrebné poznamenať, že 1-palcová burza má zatiaľ bezchybný záznam o tom, že doteraz neutrpela žiadne hacky ani zraniteľné miesta..

Chi GasToken

Spoločnosť Chi Gastoken, známa ako „Chi“, bola uvedená na trh o 1 palec v júni 2020.

Inovatívny projekt sa umiestnil na prvom mieste na akcii DeFi „Hack Money“ v máji 2020 a následne bol sprístupnený používateľom.

Plyn je podobný poplatkom, ktoré si banky účtujú za prevody peňazí. Bohužiaľ je takmer nemožné predpovedať presnú veľkosť poplatku za plyn kvôli volatilite trhu. Poplatok za plyn v sieti Ethereum môžete sledovať každý deň dňa Čerpacia stanica Eth.

Čo je to Chi GasToken? Naozaj to pomáha ušetriť transakčné poplatky?

The Chi GasToken je token ERC20 určený na použitie na 1 palcovej burze na úhradu transakčných nákladov. Chi je viazaný na cenu plynu v sieti Ethereum. Ak je cena plynu nízka, cena Chi je tiež nízka a naopak.

Myšlienka je podobná konceptu tokenu GasToken, ale obsahuje niekoľko vylepšení: Nákup (razenie) Chi zachráni ťa 1% v porovnaní s razením GasToken (GST2). Zatiaľ čo vás predaj (spaľovanie) Chi šetrí 10%, v porovnaní s GST2.

Mooniswap: Čo je to?

Automatizovaní tvorcovia trhu (AMM) sú inteligentné kontrakty, ktoré vytvárajú skupinu likvidity tokenov ERC20, s ktorými sa automaticky obchoduje skôr pomocou algoritmu než podľa knihy objednávok. Týmto sa efektívne nahradí tradičná kniha objednávok limitov systémom, v ktorom je možné aktíva automaticky zameniť za najnovšiu cenu fondu.

Obchodníci, ktorí sa zameriavajú na front-end, môžu bohužiaľ ukradnúť poskytovateľov likvidity obchodovaním na cenových výkyvoch, čo robí tento problém nepopierateľne dôležitým.

V auguste 2020 tím 1inch uviedol na trh svojho nového automatizovaného tvorcu trhu (AMM) Mooniswap. Táto nová správa AMM dokáže udržať väčšinu výnosov zo sklzu v skupine udržiavaním virtuálnych zostatkov pre rôzne smery výmeny. Keď dôjde k výmene, tvorca trhu neaplikuje invariantný algoritmus automaticky a zobrazí nové ceny pre nadchádzajúce obchody. AMM zlepšuje výmenné kurzy pre obchodníkov s arbitrážami pomaly, približne počas 5 minút. Výsledkom je, že arbitráže môžu zhromaždiť iba časť sklzu, zatiaľ čo zvyšok zostáva v skupine zdieľanej medzi poskytovateľmi likvidity. Týmto oneskorením cenových aktualizácií vytvára tvorca trhu vysoko konkurenčné prostredie pre arbitrov, ktorí ich nútia vykonávať obchody za menej ziskové ceny, čo zase zvyšuje hodnotu pre poskytovateľov likvidity..

Tím urobil viac simulácií výkonu Mooniswap na základe údajov z reálneho sveta a porovnal výsledky s programom Uniswap V2. Nižšie nájdete grafy, ktoré zobrazujú objem obchodov, kumulatívny cenový sklz, príjem poskytovateľov likvidity Uniswap V2, spolu s predpoveďou príjmu poskytovateľov likvidity Mooniswap..

porovnanie uniswap a mooniswap príjmuPorovnanie príjmu LP Uniswap V2 s potenciálnym príjmom LP Mooniswap v rôznych skupinách

Očakáva sa, že Mooniswap v priemere vygeneruje o 50% až 200% vyšší príjem pre poskytovateľov likvidity ako Uniswap V2 v dôsledku presmerovania ziskov z cenového sklzu.

Záver: Klady a zápory 1-palcovej burzy

Tu sú niektoré klady a zápory výmeny jedného palca na základe našich používateľských skúseností:

Pros

 • Rozhranie burzy je veľmi jasné a intuitívne a má dobrú históriu bez akýchkoľvek doterajších hackerov.
 • Výmena 1 palca neúčtuje žiadne poplatky za výber, s výnimkou sieťového poplatku.
 • Likvidita je významným problémom decentralizovaných búrz. Nielen, že je na DEXes všeobecne nízka likvidita, ale táto likvidita je ďalej fragmentovaná do niekoľkých rôznych DEXov, čo zhoršuje problém, vďaka ktorému sú veľkoobjemové obchody náchylné na výrazný sklz. Spoločnosť 1inch to rieši rozdelením objednávok na burzy, pričom udržiava obchod v rámci jednej transakcie.
 • Spoločnosť Chi GasTokens pomáha používateľom, najmä tým, ktorí dennodenne obchodujú, a arbitrom, znižovať náklady na plyn pri svojich transakciách.
 • Ich nový automatizovaný tvorca trhu (AMM) používaný v Mooniswap zarába na sklzoch používateľov a chráni obchodníkov pred front-running útokmi.

Zápory

 • Aj s užitočnými návodmi od tímu s 1 palcom, stále existuje strmá krivka učenia, ktorá umožňuje využívať množstvo funkcií, ktoré server Exchange ponúka. Novým investorom do kryptomeny je obmedzené obchodovanie na tejto platforme, pretože neprijíma inú metódu vkladu ako kryptos.
 • Funkcia nekonečného odomykania môže pre hackerov pôsobiť ako potenciálny bod útoku. Aj keď je odomykanie transakcií po jednom o niečo nákladnejšie, je bezpečnejšie, pretože používatelia nie sú vždy spojení s protokolom, ak by bol kompromitovaný..
 • Videli sme, ako dominancia Uniswapu počas malého časového obdobia ohromne vzrástla. Ak by sa jediný DEX stal oveľa významnejším ako jeho konkurenti, úloha DEX agregátorov by sa mohla znížiť.

Na záver zistíme, že výhody 1-palcovej burzy ďaleko prevažujú nad nevýhodami, keď sa pokúša vyriešiť niektoré z najnepriaznivejších problémov, ktoré trápia rast ekosystému DeFi. Platforma je určite zameraná na obchodníkov s trochu väčšími skúsenosťami, najmä na tých, ktorí obchodujú s hlavnými kryptomenami a cez viac DEX. Postupom času, keď používatelia prekonajú počiatočnú krivku učenia a zlepšia sa používateľské skúsenosti v tomto priemysle, môže sa 1 palca javiť ako jedna z najdôležitejších obchodných platforiem pre rýchlo sa rozvíjajúci ekosystém DEX..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me