Vkladanie na Ethereum 2.0 je konečne živé. Proces pripájania vašich ethereových (ETH) coinov však môže byť trochu zložitý. Nie je to všetko o zaslaní 32 ETH na zmluvu. Ak by ste to dosiahli, stratili by ste svoje prostriedky. V tomto výučbe sa dozvieme, ako sa pripojiť k zmluve o vytyčovaní ETH cez uzol validátora. Ďalej budeme používať Allnodes, neväzobná platforma pre hosťovanie uzlov.

Ako nastaviť validátor ETH 2.0?

Po prvé, vaša peňaženka Ethereum by mala mať 32 ETH coinov potrebných pre zmluvu. Pamätajte, že interakcia s blockchainom Ethereum sa deje prostredníctvom MetaMask. Preto musíte svoju MetaMask financovať prostredníctvom hardvérovej alebo softvérovej peňaženky.

Allnodes Ethereum 2.0 Vkladajúca vstupná stránka (zdroj: Web Allnodes Ethereum 2.0)

Cesta začína na Allnodes. Platforma sa stará o technický kúsok hostiteľských uzlov za relatívne nízky poplatok, aj keď to závisí od zvoleného hostiteľského balíka. Platforma podporuje viacero platobných metód vrátane bitcoinu a ďalších kryptomien.

Kliknite na stávkovanie Ethereum v pravom hornom rohu a v novom okne, ktoré sa otvorí, vyberte možnosť „Host ETH 2.0“.

Ak ste v spoločnosti Allnodes nováčikom, vytvorte si účet; v opačnom prípade sa prihláste do svojho účtu.

Vyberte si svoj plán.

Pripojte sa k MetaMask.

Launchpad ETH 2.0

Kliknite na „Open ETH 2.0 Launchpad“ a potom na „Začíname“.

Launchpad Ethereum 2.0 (zdroj: https://launchpad.ethereum.org/)

Na ľavom paneli uvítacej obrazovky sa nachádzajú podsekcie, napríklad okrem iného napríklad zavedenie fázy 2 et2, registrácia a zodpovednosti. Okrem toho obsahuje informácie o očakávanom príjme. Napríklad v časti zodpovednosti sa uvádza, že uzol validátora získava odmeny iba vtedy, keď sa aktívne zúčastňuje na sieti. Účinky uzla v režime offline sa, bohužiaľ, rovnajú ziskom jeho online pripojenia.

Ďalšie kritické sekcie:

  • Riziká sekania – Ak dôjde k narušeniu uzla alebo ak sa bude správať nesprávne, jeho lomítko je znížené, čo následne znižuje jeho stávkovú silu.
  • Záložná mnemotechnická pomôcka – Sú to špeciálne slová, ktoré sa používajú na získanie uloženého ETH. Kvôli maximálnej bezpečnosti by mala byť mnemotechnická pomôcka namiesto ukladania v počítači napísaná na papieri.
  • Oneskorenie prenosu – Zatiaľ je interakcia s adresou vkladu jedným zo spôsobov. Mince teda môžete iba vkladať a nevyberať ani prevádzať.
  • Dlhodobo zaviazaný – Ethereum má vyhlásenie o záväzku a upozorňuje, že uzly validátora sú v ňom na dlhú trať a nemôžu sa vrátiť k predchádzajúcim verziám, ako je ETH 1.0.

Na table výberu klienta je možnosť spustiť klienta ETH 1.0. Aj keď je to možné, je to nákladné a vyžaduje to určité technické znalosti.


Generovanie kľúčových fráz pre ETH 2.0

Nasledujúce okno slúži na generovanie dvojíc kľúčov. Najskôr vyberte požadovaný počet uzlov validátora ETH 2.0. Upozorňujeme, že každý uzol vyžaduje vloženie 32 ETH do zmluvy o podiele na ethereum.

Ďalej vyberte medzi operačnými systémami Linux, Windows a Mac.

V tomto príklade nastavíme uzol validátora ETH 2.0 na počítači so systémom Windows.

Zastrašujúcou časťou tejto časti je, že namiesto grafického používateľského rozhrania (GUI) používa rozhranie príkazového riadku (CLI), na čo sú používatelia, ktorí nie sú vývojári, zvyknutí..

Sťahovanie a používanie CLI

Stiahnite si CLI z Githubu kliknutím na odkaz „získať od vývojárov“. Na stránke sťahovania vyberte vydanie, ktoré sa zhoduje s operačným systémom vášho počítača.

Rozbaľte priečinok so zipsom a odhalíte súbor s názvom „Vklady“.

Súbor „Vklady“ je rozhranie CLI.

Ak ho chcete spustiť podľa potreby, podržte kláves SHIFT a kliknite pravým tlačidlom myši na súbor, čím vyvoláte možnosť „Otvoriť okno PowerShell tu“.

Na predchádzajúcej stránke sťahovania pod zoznamom dostupných stiahnutí skopírujte príkazový kód a vložte ho do otvoreného okna CLI. Toto okno by malo mať modrú farbu pozadia.

Okno CLI

Postupujte podľa pokynov na obrazovke, aby sa príkaz úspešne spustil.

Vyberte jazyk a heslo. PAMÄTAJTE si toto heslo; budeme to potrebovať neskôr.

CLI vygeneruje jedinečnú mnemotechniku. Mnemotechnická pomôcka vám pomôže odomknúť vsadené ETH, keď budú prevody konečne zverejnené. Z bezpečnostných dôvodov ho preto vložte na papier a stlačte kláves „Enter“. Zadajte frázu.

V priečinku so stiahnutým rozhraním CLI sa vytvorí nový priečinok s názvom „validačné kľúče“. V tomto priečinku máme dva súbory; Vkladové údaje a úložisko kľúčov.

Ukladanie súborov na Launchpad

V sekcii „Nahrať vkladový súbor“ stlačte „pridať súbor“ a myšou presuňte dátový súbor vkladu (Deposit.in).

Kliknite na „Pokračovať“ a pripojte sa k svojej peňaženke MetaMask, ktorá by mala mať 32 ETH.

Prečítajte si súhrn „Iniciovať transakciu“ a dvakrát skontrolujte adresu vkladu Ethereum.

Potvrďte transakciu na MetaMask. Až bude transakcia úspešná, môžete ju zobraziť na Etherscane.

Späť na Allnodes

Poďme na miesto, odkiaľ sme odišli na Allnodes. Potvrďte, že ste vygenerovali frázy ETH 2.0, vložili údaje a do zmluvy ste vložili 32 ETH.

Ďalším krokom je výber plánu hostenia.

Presuňte súbory v určenom poradí. To znamená, že súbor údajov o vklade, súbor úložiska kľúčov, a zadajte heslo, ktoré sme vygenerovali skôr v rozhraní CLI.

Nasledujúce okno na Allnodes zobrazuje stav vášho uzla.

Všimnite si, že Allnodes môžete použiť na spustenie viacerých uzlov validátora ETH 2.0.

A je to.

Upozorňujeme, že stav vkladu v reťazci Beacon Chain môžete zobraziť pomocou rovnakej adresy, na ktorú ste vkladali svoje mince do vkladovej zmluvy ETH 2.0..

Záver

Ethereum 2.0 je neustále vyvíjaný nadáciou Ethereum Foundation tak, aby bolo možné pracovať na širokej škále výpočtových zariadení. Vyššie uvedený návod, ako nastaviť uzol validátora ETH 2.0 pomocou Allnodes, pokrýva všetky oblasti procesu. Kritické údaje, ako sú mnemotechnické pomôcky a heslá, by sa však mali udržiavať v bezpečí, pretože určujú prístup k uloženým minciam.

Okrem toho stojí za zmienku, že tento proces prebieha na troch platformách, Allnodes, ETH 2.0 Launchpad a CLI. Preto musia tri systémy harmonicky spolupracovať, aby dosiahli požadovaný výsledok.

Časté otázky:

Čo ak nemáte celú sumu?

Dobrá otázka. Po prvé, NIE. uzol validátora potrebuje celú sumu.

Môže zmluva o vklade ETH 2.0 trvať menej ako 32 ETH?

Stále však môžete vsadiť nižšiu sumu, iba to bude prostredníctvom tretích strán, ako sú zúčastnené burzy kryptomien, ako napr. Binance a Coinbase.

Môžem si odmeny, ktoré zarobím, vložiť??

NIE, až kým ETH 2.0 nedosiahne fázu 1, ktorá bude pravdepodobne o 1 rok alebo možno aj viac.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector