Deriswap je najnovší a nevydaný projekt Andreho Cronjeho, ktorý bol ohlásený prvýkrát v a Stredná príspevok 23. novembra 2020. Andre je známym vývojárom v oblasti Defi (mnohí ho definujú ako „otca Defi“) a známy je jeho záujem pokúsiť sa zjednodušiť život používateľov pri prístupe k protokolom. Napríklad Yearn Finance ($ YFI), uvedený na trh v júli 2020, automaticky rozdeľuje finančné prostriedky používateľov do rôznych swapových DeFi protokolov na základe ich výnosov, rizík a ďalších faktorov. Keep3r Network (ktorý bol uvedený v októbri) je na druhej strane platformou pre projekty, ktoré potrebujú alebo chcú zadať svoje „pracovné miesta“ (operácie) tretím stranám.

Ako sa Defi časom zlepšila?

Iba pred rokom znelo decentralizované financovanie (DeFi) tak cudzo a priťahovalo len hŕstku zarytých kryptonadšencov a priaznivcov. Rýchly posun vpred do roku 2020 a vesmír sa stal akýmsi podsektorom kryptomeny, čo viedlo k vytvoreniu sietí, ktoré sa zameriavajú na rôzne sektory. Väčšina z týchto platforiem sa sústreďuje na poľnohospodárstvo s výnosmi prostredníctvom výmeny. Na palubu sa dostali aj ďalšie možnosti a systémy zamerané na budúcnosť.

Tieto systémy, bohužiaľ, priniesli riešenia, ale tiež komplikovali priestor. Napríklad vznikli nové otázky, ako napríklad ktorá je najjednoduchšia na použitie, ktorá má najlepšie výnosy atď.

Našťastie platformy na agregáciu výnosov, ako napríklad Yearn Finance, ako sme povedali, prišli na záchranu poskytovateľov likvidity (LP).

Problém so segmentáciou však stále nie je vyriešený. Tu prichádza na rad Deriswap. Protokol zaisťuje kapitálovú efektívnosť agregáciou služieb ponúkaných inými platformami, ako sú Uniswap, Bancor, Deribit, Primitive, Compound a Aave..

Čo je Deriswap? Aké problémy sa snaží vyriešiť?

Andre CronjeAndre Cronje

Deriswap je decentralizovaná platforma kombinujúca swapy, opcie, futures a pôžičky do jedného produktu.

Spoločnosť Cronje chcela okrem iného chrániť používateľov DeFi pred vysokými nákladmi vzniknutými pri prechode z peňažného trhu, ako je to v prípade sietí zameraných na opcie, ako je Hegic. Víziou spoločnosti Cronje je navyše posun od segregovanej k konsolidovanej likvidite.

Medzi výhody združenej likvidity patrí menší cenový sklz a poplatky. Tiež chcel posilniť opcie vysporiadané aktívami namiesto hotovostných opcií.

Pod mikroskopom je Deriswap inšpirovaný Uniswapom. V rozhovor, Cronje poznamenal, že platforma sa zrodila po pridaní zhruba 150 riadkov kódu do protokolu Uniswap. Avšak veci ako matematické funkcie bolo treba vyvíjať od nuly, aby sa dosiahli nové výpočty nového systému.

Aké produkty ponúkne Deriswap?

  • Zámeny využiť vzorec Uniswap Automated Market Maker (AMM) „x * y = k“ a umožniť LP poskytnúť likviditu ako páry dvoch mincí, ako je bitcoin (BTC) -Ethereum (ETH). Ich stimuly pochádzajú z obchodných nákladov.
  • možnosti – Možnosti vstupujú do swapov na zabezpečenie proti volatilite. Napríklad pozitívne obchodné náklady rušia straty z vyrovnaných opcií. Deriswap využíva Oracle (TWA) časovo vážené priemerné ceny na implementáciu možností v americkom štýle, ktoré nemajú pevne stanovený čas vyrovnania.

Deriswap rozhranieDeriswap rozhranie

Pretože vyrovnanie sa vyskytuje v pároch, funkcie call a put musia vyčerpať aktíva z ktorejkoľvek strany. To znamená, že požiadavka na volanie kúpi celú sumu, zatiaľ čo objednávka na predaj draží absolútnu hodnotu.

Možnosti deriswap umožňujú používateľom maximalizovať poplatky bez ohľadu na to, či sa trh pohybuje do strany alebo je príliš volatilný. Napríklad v prípade, že sa posunie nabok, je tu menej poplatkov za obchodovanie, ale vyššie poplatky za opcie. Ak je to nestabilné, naopak, náklady na obchodovanie sa zvyšujú a poplatky za opcie sa znižujú.

  • Budúcnosť – Futures jazdia na časovom prvku nachádzajúcom sa na swapoch. Toto je naopak, podľa Cronjeho slov „obyčajný obchod“. Umožňuje jednej zmluvnej strane zaplatiť prémiu aj základné aktívum.
  • Pôžičky – Pôžičky sú prirodzeným vývojom z budúcnosti. Je zaujímavé, že uložené meny sa navzájom párujú. Napríklad za predpokladu, že ste vložili BTC-ETH a chcete ETH pôžičku, slúžia BTC ako zábezpeka. To potom určuje sumu ETH oprávnenú na vypožičanie.

Po vrátení ETH sa vrátia BTC. V opačnom prípade BTC prepadajú. Je dôležité si uvedomiť, že pôžičky je možné vyrovnať pred dátumom splatnosti.


Aké sú výhody Deriswapu?

Platformu by sme mohli považovať za repliku Yearn, ktorá neinteraguje iba so swapmi ako Uniswap a Bancor. Nasadzuje hlavné mestá na celý ekosystém opcií, pôžičiek a termínových obchodov. Preto môžeme načrtnúť kľúčové body, ako napríklad:

  • používatelia môžu nasadiť prostriedky na vybrané platformy z jedného rozhrania. Mohli napríklad prideliť 30 percent Aave na napájanie decentralizovaných pôžičiek, 30 percent Deribitu na opcie a 40 percent Uniswap na obchodovanie.
  • distribúcia kapitálu na rôzne nesúvisiace platformy umožňuje poskytovateľom likvidity použiť rovnaké množstvo peňazí na rôzne veci.
  • s rôznymi sférami Deriswapu, ktoré sa navzájom dopĺňajú, LP zaručujú návratnosť, aj keď je jeden trh nečinný alebo nepriaznivý. Napríklad keď má trh nízku volatilitu, môžu sa rýchlo obrátiť na opcie a pôžičky. To zatiaľ čo vysoko volatilný trh poskytuje príležitosť na zabitie z obchodovania a futures.
  • Deriswap robí existujúce produkty DeFi funkčnými a lacnejšími
  • … a prispôsobuje sa tomu, čo Cronje nazýva „lenivou likviditou“. Toto je likvidita od LP, ktorí nemajú čas byť aktívni na platforme. Namiesto toho poskytujú likviditu a po šiestich mesiacoch sa vracajú späť, aby skontrolovali výnosy.

Kedy sa Deriswap spúšťa?

Od dnešného dňa neexistuje žiadny oficiálny dátum vydania a nebolo zverejnených veľa informácií. Prostredníctvom série tweetov, článkov a komunitných príspevkov oznamujúcich posledné spolupráce spoločnosti Yearn Finance sme sa dozvedeli, že Deriswap bude dokončený a uvedený do života spolu s Sushiswap tím. Toto partnerstvo by malo vytvoriť ďalšiu obchodnú platformu Sushiswap nad Deriswap.

V tomto príspevok, môžeme si tiež prečítať, že tieto dva tímy budú spolupracovať „v utajenom projekte po vydaní Deriswapu“.

Na potvrdenie tejto „aury tajomstva“, ktorá stojí za Deriswapom a za poslednými oznámeniami Cronje všeobecne, sú „cryptomaniacs“ vítaní, aby stavili na to, čím by tento štvrtý notoricky známy projekt v jeho poslednom tweete mohol byť

4 nové vydania pod kontrolou

1. Uhorka (DILL zvyšuje)

2. Krém (zapožičanie protokolu v2)

3. Obal (v1.1 perps)

4.…

Čakanie na slučku spätnej väzby je bolestivé. Pripadá mi to ako "premárnený" čas, nemôžete začať s novou prácou a ešte nemôžete vydať. Veľmi otravné "limbo" štát.

– Andre Cronje (@AndreCronjeTech) 7. decembra 2020

Existuje token Deriswap?

Cronje je podľa komunity kryptomien považovaná za „Midas touch“, kde sa každý projekt, ktorého sa dotkne, zmení na zlato. Ľudia preto túžia vedieť, či a kedy Deriswap spustí token, aby sa mohli včas ponoriť a kúpiť ho za lacnú cenu a neskôr ho predať. Väčšina protokolov DeFi má svoj vlastný obmedzený token ponuky, takže sa očakáva, že Deriswap bude mať nakoniec tiež token. Protokol Deriswap však v súčasnosti prechádza auditom zatiaľ neexistuje žiadny oficiálny token Deriswap. Taktiež neexistujú správy o tom, či vôbec vôbec bude existovať token.

To však nezabránilo niektorým ľuďom vo vydávaní falošných tokenov Deriswap pre nič netušiacich krypto nadšencov, aby si ich mohli kúpiť. V jednom takomto podvode ľudia uložili viac ako 150 ETH za menej ako 15 minút, čo podvodník okamžite vzal a ušiel.

André len nedávno informoval o deriswape o 30 minút späť. Niekto vytvoril falošný token s názvom $ DWAP. 60 adries za menej ako 15 minút so 150+ ETH.

Aaaaanddd je preč.

Pred skokom sa vznášajte okolo eterscanu, trvá to niekoľko minút, nie je to také ťažké.

– halfapple (@ icefrog772) 23. novembra 2020

Záver

V ekosystéme, kde je likvidita rozptýlená na viacerých platformách, pôsobí Deriswap ako konsolidátor s cieľom zvýšiť efektivitu kapitálu. Nadšenec DeFi ako taký môže nasadiť svoj kapitál do pôžičiek, opcií, swapov a termínových platforiem. V dôsledku toho môžu dostávať stimuly, aj keď jedno odvetvie stagnuje. Okrem toho použitie príkazov TWAP eliminuje riziko rozsiahleho cenového rozdielu.

Pretože Deriswap je vyvinutý skúseným programátorom, platforma sa pravdepodobne ukáže ako ďalší úspech, rovnako ako Yearn.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector