Keď sa blížime k sviatkom, chceli by sme všetkým popriať šťastné a bezpečné sviatky! Tu dúfame v dary bitcoinových a altcoinových púmp!

Bitcoin dosahuje ATH 24 000 USD!

Čakalo sa na ňu veľmi dlho, ale presne po 3 rokoch nastala chvíľa. Bitcoin doslova prelomil predchádzajúce maximum a dosiahol neuveriteľnú cenu 24 000 dolárov!

Všetky grafy vyzerajú úžasne, nech sa pozeráte kamkoľvek: denné, týždenné a mesačné, všetky hovoria to isté: Bull Season je tu!

Aj keď zatiaľ nikto nevie, ako presne to bude prebiehať, ľudia veria, že sme na býčom trhu. Mnohí skutočne veria, že sa to začalo hneď po marcovom Black Swan, kde všetky trhy (nielen krypto) v podstate prepadli do jedného dňa.

Ak sa pozrieme na týždenný graf, sme stále vysoko nad 21 EMA (exponenciálny kĺzavý priemer) a index relatívnej sily (RSI) je na špičkových úrovniach roku 2017. V týždennom grafe bol v roku 2013 len párkrát výrazne vyšší. Ako sme už opakovane hovorili v predchádzajúcich vydaniach bulletinu, na býčích trhoch možno očakávať veľké návratnosti (okolo 30 – 40%). Doteraz bola maximálna záporná „delta“ ceny, ktorú sme mali od minulého marca, okolo 20%. To nemusí nevyhnutne znamenať, že teraz dôjde k obrovskému skládke (môže sa stať aj nie).

$ BTC týždenný graf, RSI na najvyšších úrovniach roku 2017$ BTC týždenný graf, RSI na najvyšších úrovniach roku 2017

Bitcoiny stále nie sú „populárne“ v službe Google Trends

Ak sa rýchlo pozrieme na Trendy Google, všimneme si, ako sa dopyt po bitcoinoch na celom svete stále veľmi nehľadá, najmä v porovnaní s vrcholmi roku 2017. Je to znamenie, že aj keď sa masmédiá nedávno dostali k trendu $ BTC, maloobchodné FOMO je pravdepodobne stále vzdialené od toho, kde sme teraz. To by, dúfajme, mohlo znamenať, že vývoj je stále obrovský!

Google Trends $ BTC, december 2020Google Trends $ BTC, december 2020

Každý držiteľ $ BTC má teraz zisk

Vďaka nedávnej pumpe je bitcoin teraz na 12. mieste v aktívach poradie podľa Market Cap. Tesne za vízom a pred Walmartom! Skutočnosť, že sme za hranicami ATH, na nepreskúmanom cenovom území, automaticky znamená, že každá osoba, ktorá si niekedy kúpila zlomok mince pred minulým týždňom, má teraz zisk!

V dôsledku toho, ako informovala spoločnosť Glassnode, počet adries s hodnotou BTC v hodnote viac ako 1 milión dolárov vzrástol o 150%, čo je v súčasnosti 66 664 samostatných peňaženiek.!

Ethereum sleduje vývoj bitcoinu, zatiaľ čo odtiene sivej sa naďalej zvyšujú

Po pohyboch „Kráľa“ má zvyšok zvyčajne sklon nasledovať, počnúc éterom. Ceny ETH tento týždeň stúpali a dosiahli nové maximum takmer 680 dolárov. Na rozdiel od $ BTC je však jeho ATH stále oveľa vyššia ako táto úroveň, na viac ako 1400 $. Rok 2021 by mohol vyzerať, že sa cena roku konečne dostane na neprebádané územie.


Medzitým už nie je prekvapením, že veľkí investori naďalej hromadia kryptomeny, a to aj napriek neustálemu rastu cien a šíreniu pozitivity o budúcnosti kryptomeny. Podľa a správa, Odtiene sivej stále hromadia ETH dolárov. Ich Dôvera v stupňoch šedej pre Ethereum je stále považovaná za „jediný spôsob investovania do Ethereum zaregistrovaný na SEC.“

Máte záujem o účasť na vašom Ethereum? Naučte sa, ako dosiahnuť pasívny príjem pomocou ETH 2.0!

Plagát YouTube

The FinCEN navrhuje nové posily KYC

Ako sa očakávalo za posledné týždne, teraz je to oficiálne. Sieť na presadzovanie finančných trestných činov (FinCEN) „navrhuje pravidlo pre určité digitálne meny, ktoré bude chrániť národnú bezpečnosť, napomáhať vymáhanie práva a zvyšovať transparentnosť pri minimálnom dopade na zodpovednú inováciu“, uviedol Steven Mnuchin, vedúci amerického ministerstva financií.

The návrh zavedie nové pravidlá týkajúce sa záznamov o transakciách vrátane tých, ktoré sa týkajú peňaženiek, ktoré sú hostiteľmi. Špeciálne používané v Defi, kde používatelia uprednostňujú udržiavanie svojich finančných prostriedkov decentralizovaným spôsobom, kde sú jediní zodpovední za to, čo sa stane, tieto súkromné ​​peňaženky doteraz nevyžadujú KYC. V dôsledku zmien (CVC znamená konvertibilná virtuálna mena, zatiaľ čo LTDA pre zákonné platidlo digitálne aktíva.):

„Navrhované pravidlo dopĺňa existujúce požiadavky BSA platné pre banky a banky MSB tým, že navrhuje pridať požiadavky na vykazovanie pre transakcie CVC a LTDA v hodnote vyššej ako 10 000 dolárov. Podľa navrhovaného pravidla budú mať banky a MSB do 15 dní od dátumu, ku ktorému dôjde k transakcii podliehajúcej oznamovaniu, predloženie hlásenia spoločnosti FinCEN. Toto navrhované pravidlo ďalej vyžaduje, aby banky a MSBs uchovávali záznamy o transakciách a protistranách CVC alebo LTDA zákazníka vrátane overenia totožnosti ich zákazníkov, ak protistrana použije neoznačenú alebo inak krytú peňaženku a transakcia je vyššia ako 3 000 dolárov. “

Toto roztrpčenie v predpisoch bolo po prvé odhalené Brians Armstrong, generálny riaditeľ Coinbase, v tweete na konci novembra, kde vyjadril svoje pochybnosti a znepokojenie týkajúce sa tejto záležitosti spolu s mnohými ďalšími verejnými činiteľmi. Štyria kongresmani z USA napísali verejný list a zvolenská senátorka z Wyomingu Cynthia Lummis tiež zdieľala svoje obavy v pípanie. Hlavným bodom diskusie je skutočnosť, že návrh by mohol investorom spôsobiť viac škody ako úžitku a mohol by zanechať USA v technológii blockchain, čo by viedlo k odchýleniu od hlavných investícií mimo kraja..

Coinbase IPO sa blíži

Coinbase, známa americká burza, „predložila SEC návrh vyhlásenia o registrácii na formulári S-1. Súbor sa teraz kontroluje. Ak bude schválené, jeho IPO bude jedným z najväčších a najočakávanejších v kryptomene, ak vezmeme do úvahy, že Coinbase je už teraz najcennejšou americkou krypto spoločnosťou.

Nie je v skutočnosti ľahké presne určiť, aká je hodnota spoločnosti v súčasnosti. Posledné hodnotenie v rámci kola financovania v roku 2018 bolo 8 miliárd dolárov, ale Coinbase má teraz určite väčšiu hodnotu, najmä vzhľadom na to, k akým cenám Bitcoin dospel v roku 2020.

Graf funguje na hlavnej sieti

Graf ($BRT), „Prvý globálny a ľahko prehľadateľný index údajov blockchainu“, má spustený svoju mainnet po 3 rokoch vývoja. Cieľom indexovacieho protokolu je sprístupniť web3 všetkým a pomôcť pri vytváraní aplikácií, ktoré nevyžadujú servery.

Kótovanie bolo jedným z najúspešnejších v poslednej dobe a token je už obchodovateľný na mnohých burzách vrátane prvotriednych ako Binance a Coinbase. Cena je teraz 24-krát vyššia ako cena za predaj žetónov, ku ktorému došlo vlani v októbri. V tom čase sa ponúkalo za 0,03 USD!

Prvá fáza po spustení bude užitočná na zdôraznenie a zlepšenie výkonu siete predtým, ako sa počet dotazov exponenciálne zvýši. V nasledujúcich mesiacoch bude tím budovať „produkčný Graph Explorer dApp a bránu“ na podporu všetkých prispievateľov do siete.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o grafe v našom článku.

Červené vlajky

Porušenie e-mailov v hlavnej knihe – 270 000 e-mailov & adresy unikli verejne

14. júla došlo k porušeniu databázy spoločnosti Ledger, keď hacker ukradol 1 075 382 e-mailových adries a 272 853 objednávok hardvérovej peňaženky. To znamenalo, že osobné údaje, ako sú e-maily, telefónne čísla a fyzické adresy (pre ľudí, ktorí si skutočne kúpili zariadenie), boli pravdepodobne k dispozícii za platbu samotnému hackerovi. V skutočnosti bolo v posledných mesiacoch zaznamenaných veľa pokusov o phishing, zvyčajne prostredníctvom e-mailov alebo textových správ na ich telefóny..

Dnes, akoby to nebolo dosť zlé, bola celá databáza vyradená zadarmo anonymným profilom na Raidfore. Aj keď sú prostriedky stále technicky bezpečné, mali by používatelia očakávať samy osebe novú a rozsiahlu vlnu pokusov o phishing.

Pozrite si naše video, kde vysvetľujeme všetko, čo sa týka porušenia ochrany údajov v knihe Ledger: čo sa stalo, koho sa to týka a čo NEMUSÍ robiť práve teraz.

Plagát YouTube NALIEHAVÉ: Porušenie e-mailovej knihy – 270 000 e-mailov & adresy unikli verejne

Spoločnosť komentovala twitter a potvrdila, že „skoré príznaky“ im hovoria, že tento obsah je pravdepodobne z ich databázy.

Zdieľali tiež a stránke so správami a tipmi na neoprávnené získavanie údajov, napríklad s klasickým „Za žiadnych okolností nikdy s nikým nezdieľajte 24 slov frázy na zotavenie“. Aj keď je to určite dôležité, je ťažké si predstaviť, že používatelia hardvérových peňaženiek to ešte musia počuť. Ak vezmeme do úvahy, že teraz môže ktokoľvek vidieť, kde žijú majitelia zariadení, pravdepodobne by radšej vedel, že spoločnosť aktívne robí veci, aby zabránila budúcim porušeniam atď..

Aj keď ochrana finančných prostriedkov pomocou col peňaženiek nie je iba pre bohatých držiteľov kryptomeny, toto si myslí väčšina ľudí a všetci si vieme predstaviť, čo môžu zločinci robiť s týmito adresami v rukách..

Bohužiaľ sa zdá, že už prichádzajú nové phishingové správy.

Pomocou tohto webu môžete skontrolovať, či boli vaše osobné údaje (a aké) zneužité https://haveibeenpwned.com/

Osobná adresa generálneho riaditeľa spoločnosti Nexus Mutual bola napadnutá

Tento týždeň, bohužiaľ, priniesol nové červené vlajky. Najvýznamnejším z nich je projekt, ktorého poslaním je (takmer ironicky) ochrana používateľov protokolov pred škodlivými činiteľmi.

Hugh Harp, zakladateľ spoločnosti Nexus Mutual, videl priamy útok na jeho osobnú peňaženku. Hackerovi sa záhadne podarilo nainštalovať na jeho počítač škodlivú verziu Metamasku, čím ho vyviedol z omylu pri potvrdzovaní transakcie na inú adresu príjemcu. Sám hacker. Je to jeden z prípadov, keď použitie hardvérovej peňaženky na podpisovanie transakcií ako druhej vrstvy zabezpečenia nemôže pomôcť.

Generálny riaditeľ, ktorý uznal, že tento hacker bol „predmetom ďalšej úrovne“, ponúkol hackerovi odmenu 300 000 dolárov pre prípad, že by sa rozhodol poslať všetko späť. Neznámy údaj odpovedal prostredníctvom vstupných údajov na nasledujúcom prázdnom mieste transakcia.

“Ahoj Hugh.” Nebudem už predávať wNXM, kým wNXM neobnoví svoju hodnotu alebo mi nepošlete 4,5 000 ETH. Ak potrebujete so mnou nejaké rokovania, pošlite správu na moju etickú adresu … .. “

Koniec textu sa zameriava na ďalšie Hughove osobné adresy, čím ešte viac odhaľuje Hughove súkromné ​​podrobnosti.

Uvidíme, ako sa bude tento príbeh vyvíjať. Medzitým niekto začal s gitcoinovým grantom, aby priamo kompenzoval Karp za to, čo sa stalo. Ako odpoveď, navrhol, aby sa všetky získané peniaze použili na zlepšenie bezpečnosti inteligentných zmlúv.

Boxerské udalosti

  • Recenzie a sprievodca Yubico’s YubiKey. Peňaženka, pomocou ktorej môžete chrániť svoje heslá.
  • Bojíte sa o svoje prostriedky? Získajte viac informácií o Cover Protocol ($ COVER), jednej z najúspešnejších platforiem, kde si môžete kúpiť pokrytie.

Cover Protocol ($ COVER): trh pokrytia peer-to-peer pre DeFi

  • Spoločnosť Yearn Finance ($ YFI) nedávno uzavrela partnerstvo s mnohými ďalšími protokolmi najvyššej úrovne. Tu je náš úvod do rozšírenej rodiny Yearn!

Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi

  • Máte záujem o pôžičky a pôžičky? Láka vás systém hodnotenia kreditov? Vypočujte si, čo je $ WING a ako z toho môžete profitovať!

Plagát YouTube

  • Wootrade ($ WOO): Zvyšovanie sily obchodovania s kryptomenami?

Wootrade ($ WOO): Zvyšovanie sily obchodovania s kryptomenami?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector