Coinbase je jednou z najpopulárnejších búrz kryptomien na svete a je dobre známa, pretože na rozdiel od iných búrz je založená v súlade s americkými predpismi. Burza je rozdelená do niekoľkých kategórií, Coinbase– pre maloobchodných používateľov, Coinbase Pro– ich profesionálna obchodná platforma pre jednotlivcov, Coinbase Prime– pre inštitucionálnych klientov. V tejto recenzii zdôrazňujeme všetky ich rôzne funkcie a polemiky, ktoré potrebujete vedieť.

Hlavné výhody Coinbase

 • Regulované podľa práva USA.

 • Jedna z mála búrz k dispozícii pre občanov USA.

 • Udržuje poistenie proti krádeži alebo hackerom.

Kľúčové vlastnosti a funkcie

Coinbase ProCoinbase Pro

Je potrebné poznamenať, že Coinbase iba ponúka spotové obchodovanie, na rozdiel od iných búrz, ktoré ponúkajú iné produkty, ako sú deriváty, obchodovanie s termínovými obchodmi atď.

Burza je rozdelená do niekoľkých kategórií určených pre rôzne typy používateľov. Coinbase je pre maloobchodných používateľov, Coinbase Pro pre jednotlivých profesionálnych obchodníkov a Coinbase Prime pre inštitucionálnych klientov. Toto rozlíšenie spočíva v tom, že každý z nich má odlišné funkcie, ktoré uspokojujú potreby používateľa. Hlavný rozdiel medzi Coinbase a Coinbase Pro je napríklad v tom, že Coinbase Pro ponúka nástroje na mapovanie, knihy objednávok v reálnom čase a ďalšie nástroje, ktoré pomáhajú pokročilým obchodníkom vyťažiť maximum z burzy. Coinbase Pro a Coinbase Prime ponúkajú lacnejšie transakčné poplatky a viac podporovaných kryptomien. Stále je ich však podstatne menej ako iných búrz.

Rozhranie Coinbase ProRozhranie Coinbase Pro

Napriek tomu, že ponúka iba spotové obchodovanie, má Coinbase svoju vlastnú sadu produktov, ktorá pomáha používateľom pri začiatkoch. Napríklad má svoju vlastnú peňaženku a umožňuje používateľom zarábať kryptomeny účasťou na ich kurzoch.

Produkty CoinbaseProdukty ponúkané spoločnosťou Coinbase

História Coinbase

Coinbase bola uvedená na trh v októbri 2012 a má sídlo v Spojených štátoch. Ich ústredie sa nachádza v San Franciscu v Kalifornii. Široko sa používa aj v Európe, kde má prevádzkovú licenciu. V súčasnosti má na burze viac ako 30 miliónov používateľov a viac ako 150 miliárd USD sa obchoduje.

Burza sa v súčasnosti rozšírila do viac ako 100 krajín po celom svete.

Podporované krajiny

Coinbase je k dispozícii vo viac ako 100 krajinách. Najmä USA, ktoré mnoho búrz nemôže podporiť z dôvodu regulačných problémov. Aj keď spoločnosť Coinbase tvrdí, že je v niektorých krajinách „dostupná“, nemusí ponúkať celú sadu služieb, t. J. Byť schopná „prevádzať“ medzi rôznymi kryptomenami a „nakupovať a“ predávať to isté. Skontrolujte tu služby dostupné pre vašu konkrétnu krajinu.

Podporované kryptomeny


Coinbase má, bohužiaľ, veľmi málo kótovaných kryptomien. Dostupnosť nákupu, predaja, odosielania a prijímania konkrétnej kryptomeny tiež závisí od (a) toho, či používate Coinbase alebo Coinbase Pro; a (b) vašu polohu.

Tu je graf kryptomien podporovaných Coinbase v závislosti od vašej polohy.

Coinbase sa teší pridať podporu pre 18 nových digitálnych aktív vrátane Aave, Aragon, Arweave, Bancor, COMP, DigiByte, Horizen, Livepeer, NuCypher, Numeraire, KEEP, Origin Protocol, Ren, Render, Siacoin, SKALE, Synthetix, & VeChain. Neexistuje však žiadny oficiálny časový rámec, kedy by sa tieto kryptomeny mali pridať, ak vôbec.

Nové digitálne aktívaNové digitálne aktíva

17. júla 2020 spoločnosť Coinbase úplne prekvapila nadšencov kryptomien a odstúpila od vyššie uvedeného zoznamu kryptomien a uviedla Algorand ($ ALGO). Teraz môžu používatelia nakupovať, predávať, prevádzať, posielať, prijímať alebo ukladať $ ALGO v všetko Regióny podporované Coinbase.

To spôsobilo, že fanúšikovia aj ľudia v Algorande zostali divokí a od zaradenia do zoznamu sa ceny za ALGO $ od oznámenia zvýšili o 30% a na vrchole sa dokonca obchodovali za 0,367 USD.

Vidíme, že Coinbase sa aktívne snaží vymenovať viac kryptomien, na čom musí skutočne pracovať, pretože v tomto ohľade zaostávajú za svojimi konkurentmi. Pokiaľ teda v budúcnosti neuvidíme ďalšie zoznamy, udržíme si skóre 3,5 / 5 v oblasti podpory kryptomien … zatiaľ.

spôsob platby

Coinbase poskytuje rôzne spôsoby platby a čo je najdôležitejšie, umožňuje obchodníkom platiť v miestnej mene. Pre spôsoby platby však existujú regionálne obmedzenia. Ďalej je uvedený užitočný zoznam akceptovaných spôsobov platby pre rôzne krajiny.

 • Bankový vklad: Európa, USA, Veľká Británia
 • Debetná karta: K dispozícii pre väčšinu krajín vrátane Austrálie, Kanady, Čile, Európy, Mexika, Veľkej Británie, USA.
 • Kreditná karta: Austrália, Singapur
 • Paypal: Kanada, Európa (väčšina krajín), USA a Veľká Británia

Tu môžete skontrolovať, či akceptované spôsoby platby pre vašu konkrétnu krajinu. Aj keď sme si všimli, že informácie o podporovaných spôsoboch platby sú sa mierne líši od informácií na ich druhej stránke.

Burza má tiež svoje vlastné Coinbase Card– debetná karta založená na vízach, ktorá zákazníkom umožňuje nakupovať online a v obchodoch pomocou kryptomien. Avšak v súčasnosti je k dispozícii iba pre britských a európskych zákazníkov.

Poplatky za vklad a výber

Za vklady na Coinbase sa neplatia žiadne poplatky. Pokiaľ ide o výbery, Coinbase vám bude účtovať iba príslušné poplatky za bankový prevod, prevod alebo sieť, ktoré sú potrebné na zaslanie vašich finančných prostriedkov.

Poplatky za obchodovanie

Coinbase si účtuje rôzne poplatky podľa toho, či ste na Coinbase, Coinbase Pro alebo Coinbase Prime. Poplatky sú za posledné 2 lacnejšie z dôvodu väčšieho objemu týchto obchodníkov.

Coinbase účtuje za nákup a predaj kryptomeny dve sady poplatkov: a Poplatok za spready (okolo 0,5%) pre každý obchod a a Poplatok za Coinbase ktorá je vyššia z a) paušálneho poplatku, ktorého výška závisí od výšky transakcie; a (b) variabilný percentuálny poplatok v závislosti od regiónu, funkcie produktu a spôsobu platby.

Tu sú paušálne poplatky účtované spoločnosťou Coinbase:

Celková suma transakcie Transakčný poplatok (USD, EUR, GBP)
Menej ako 10 dolárov 0,99 USD, 0,99 EUR, 0,99 GBP
Viac ako 10 dolárov, menej ako 25 dolárov 1,49 USD, 1,49 EUR, 1,49 GBP
Viac ako 25 dolárov, menej ako 50 dolárov 1,99 USD, 1,99 EUR, 1,99 GBP
Viac ako 50 dolárov, menej ako 200 dolárov 2,99 USD, 2,99 EUR, 2,99 GBP

Paušálny poplatok

Nižšie je uvedené variabilné percento používateľov v USA. Skontrolujte tu pohyblivé percentuálne podiely pre ostatné krajiny.

Variabilné percento v USA

Tu je príklad toho, ako vypočítať poplatok za transakciu nákupu a predaja. Napríklad som v Spojených štátoch a chcem pomocou svojej debetnej karty kúpiť bitcoin v hodnote 20 USD. Môj paušálny poplatok by bol 1,49 USD, pretože celková suma transakcie je viac ako 10 USD, ale menej ako 25 USD. Variabilné percento by bolo 3,99%, pretože platím debetnou kartou. V tomto prípade, Coinbase by mi účtoval 1,49 USD pretože paušálny poplatok je vyšší ako variabilné percento.

Za konverzie z jedného typu kryptomeny na druhý si Coinbase účtuje rozpätie marže až 2%. Za to nie sú účtované nijaké samostatné poplatky Coinbase.

Polemiky

Koncom februára 2020 bola Coinbase identifikovaný ako jeden zo subjektov pracujúcich s Clearview AI, kontroverzný poskytovateľ technológie rozpoznávania tváre, ktorý čelil právnym hrozbám spoločností Apple a Google pre nedostatočnú kontrolu ich postupov. Coinbase pripúšťa testovanie softvéru Clearview, ale popiera, že by údaje zákazníka boli použité pri niektorom z týchto testov.

Burza má dostať sa pod paľbu od používateľov pri poklese ceny bitcoinu 10. mája 2020. 10. mája 2020 o 17:26 tichomorského času došlo k výpadkom na webových stránkach aj v mobilných aplikáciách burzy. O 10 minút neskôr prišla spoločnosť Coinbase s oznámením, že tento výpadok stále vyšetruje. Do 18:14 bola služba obnovená. Počas tejto doby sa však cena bitcoinu prepadla z 9 500 USD na 8 100 USD, čo používateľom zostalo len na bezmocnom sledovaní pádu a na obchodovaní.

Coinbase je do značnej miery neslávne známy pre padanie počas obrovských výkyvov cien bitcoinov. 29. apríla 2020 burza utrpela výpadok zatiaľ čo ceny bitcoinu vystrelili až na niečo málo pod 9 000 USD. A ZNOVA 10. mája 2020.

netreba hovoriť, používatelia nie sú spokojní so situáciou, pričom niektorí poznamenali, že Coinbase „padá“, keď dôjde k obrovskej zmene cien bitcoinu. A hoci niektorí to pripisujú preťaženiu burzy používateľmi, iní nie sú spokojní s tým, ako to Coinbase v priebehu rokov neopravila vzhľadom na vysoké poplatky účtované používateľmi.

Pokiaľ ide o posledný prepad 1. júna 2020, Coinbase tvrdí, že prudký nárast ceny bitcoinu viedol k 5-násobnému zvýšeniu prenosu iba za 4 minúty. Výsledkom bolo, že ich systém automatického škálovania bol preťažený a vytvoril nevybavené položky, čo znamená, že nové žiadosti o prieskum boli zrušené alebo vypršali. Coinbase však tvrdí, že pracuje na znižovaní dopadov cenových špičiek súvisiacich s cenou.

Spoločnosť Coinbase zažila v pondelok 1. júna krátky výpadok. Aj keď sme boli schopní rýchlo obnoviť službu, tu je hlbší pohľad na to, čo sa pokazilo, ako sme to napravili a ako vylepšujeme naše procesy, aby sme zákazníkom lepšie slúžili. https://t.co/5E5jhUfFqS

– Coinbase (@coinbase) 5. júna 2020

Je Coinbase v roku 2020 bezpečný?

Coinbase

Burza má špičkové bezpečnostné prvky z radu. Používatelia, ktorí majú licenciu v USA, majú navyše ďalšiu ochranu, pretože platia federálne zákony.

Pokiaľ ide o metódu burzy na ukladanie finančných prostriedkov, iba 2% finančných prostriedkov zákazníkov sú uložené v horúcich peňaženkách. Zvyšných 98% je uložených v bezpečných studených peňaženkách v rôznych častiach sveta. Zatiaľ to nebolo napadnuté hackermi … zatiaľ. Coinbase má tiež poistenie ktorá zaisťuje proti krádeži kryptomien v dôsledku narušenia bezpečnosti, hackerstva, krádeže zamestnancov alebo podvodného prevodu.

Čo sa týka zabezpečenia účtov, Coinbase odporúča svojim používateľom používať dvojfaktorovú autentizáciu. Systém podporuje medzi inými spoľahlivými spôsobmi, ako zabrániť škodlivému prihláseniu do účtu, buď krátke správy odosielané na registrované číslo mobilného telefónu Google Authenticator..

Ukladanie podstatných prostriedkov na burzách sa však neodporúča, pretože burzy sú náchylné na hacking. Osvedčeným postupom je ponechať dostatok prostriedkov iba na každodenné obchodovanie na burzách, zvyšok by sa mal uložiť offline v hardvérových peňaženkách.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o hardvérových peňaženkách, pozrite si naše recenzie na Ledger Nano X a Trezor Model T.

Záver: Coinbase exchange klady a zápory

Pros

 • Coinbase zostala jednou z najbezpečnejších a najspoľahlivejších búrz kryptomeny.
 • Burza udržuje poistenie proti hackerom a krádežiam, čo je pre používateľov upokojujúce.
 • Všeobecne dostupné v mnohých krajinách, vrátane USA s mnohými možnosťami platby.

Zápory

 • Štruktúra poplatkov je veľmi neprehľadná a nie je najlacnejšia.
 • Nedostatok obchodných funkcií.
 • V porovnaní s inými burzami nie je k dispozícii veľa kryptomien.
 • Zdá sa, že nie je schopný zvládnuť náhle prepätia používateľov a v minulosti sa zrútil v obdobiach vysokej volatility cien.

Konečné skóre

Ponúkané služby: 3/5

Podpora kryptomeny: 3,5 / 5

Poplatky: 3/5

Zabezpečenie: 4,5 / 5

Konečné skóre: 3.5

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu o najlepších kryptomenových burzách.

Aktualizované dňa 17. júla 2020 zaradiť zoznam Algorandov

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector