Ledger Nano X je ďalšia generácia hardvérovej peňaženky s podporou smartfónov, väčšou obrazovkou a väčším úložným priestorom pre aplikácie. Maloobchod za 119 dolárov, Ledger Nano X je vynikajúci pre nováčikov alebo skúsených obchodníkov obchodujúcich s viac ako 3 druhmi kryptomien naraz alebo s veľkými objemami na cestách. Ak viac aplikácií a mobility nie je veľkým problémom, držte sa Ledger Nano S..

V tejto recenzii sa pozrieme na zabezpečenie, hardvérový dizajn a podporu kryptomeny Ledger Nano X, aby sme vám povedali, či sa toto zariadenie oplatí kúpiť alebo nie. Pre Sprievodcovia nastavením a inštaláciou, pozrite si nášho úplného sprievodcu Ledger Nano X.

Kliknutím dole kúpite!

Kľúčové vlastnosti Ledger Nano X:

Recenzia videa Ledger Nano X

  • Väčšia obrazovka – Zobrazuje úplné adresy kryptomeny bez rolovania
  • Mobilná podpora – (Android a iOS) podpora prostredníctvom Ledger Live Mobile
  • Viac úložného priestoru – Nainštalujte si až 100 rôznych aplikácií pre rôzne coiny.
  • Nabíjateľná batéria – umožňuje zapnutie prístroja bez kábla.

Najnovšie funkcie: vkladajte, vymieňajte, zarábajte a požičiavajte kryptomeny

Vkladanie a zarábanie

Ledger Live umožňuje vkladať Tezos ($ XTZ), Tron ($ TRX), Cosmos ($ ATOM) a Algorand ($ ALGO). Používatelia môžu tieto kryptomeny zamknúť, aby zabezpečili svoje príslušné siete, a za to im bude vyplatený úrok. Táto funkcia rozširuje Ledger na viac ako len bezpečné miesto na uloženie vašej kryptomeny, dokonca vám môže pomôcť rozšíriť vaše digitálne aktíva.

Vkladanie digitálnych aktív je možné vykonať v 3 jednoduchých krokoch. najprv, zmrazte svoje aktíva prihlásením sa do svojej Ledger Live, výberom príslušného účtu pre aktívum, ktoré chcete vložiť, a kliknutím na „zarobiť odmeny“. Potom sa zobrazí vyskakovacie okno. Tam budete mať možnosť zvoliť si čiastku v peňaženke, ktorú chcete zmraziť. Po druhé, hlasujte za svojich validátorov, ktorí budú robiť bloky vo vašej sieti a kryptomena zarobená vytvorením týchto blokov bude prerozdelená voličom. Nakoniec, získajte svoje odmeny kliknutím na tlačidlo „Nárokovať“ vo svojom príslušnom účte. Odmeny sú nárokovateľné každých 24 hodín.

Zámena

Spoločnosť Ledger vydala funkciu Ledger Swap, ktorá umožňuje používateľom vymieňať si svoje kryptomeny prostredníctvom svojho partnera Changelly. Ako to funguje, je, že zo svojho zariadenia pošlete svoju kryptomenu do Changelly a Changelly vám pošle späť vymenené kryptomeny.

Na použitie tejto funkcie budete potrebovať: zariadenie Ledger, Ledger Live, aplikáciu pre kryptomenu, ktorú chcete vymeniť a prijať, a nakoniec aplikáciu na výmenu.

Požičiavanie

Ledger spolupracuje Zlúčenina ($ COMP) umožniť používateľom požičiavať DAI, USDT a USDC prostredníctvom protokolu decentralizovaného financovania (DeFi) spoločnosti Compound. Účelom tohto postupu je, aby veriteľ mohol zarobiť ročnú percentuálnu mieru.

Pri poskytovaní pôžičiek Ledger existuje ešte veľa výhod:

Ovládanie: Máte kontrolu a dôkaz, že kryptomena, ktorú požičiavate, a generovaný úrok patria vám. Je to tak preto, lebo požičiavanie v spoločnosti Ledger sa vykonáva prostredníctvom spoločnosti Compound a keď požičiavate na platforme, dostanete na oplátku „cTokens“. Tieto cTokeny predstavujú dôkaz o vašom vlastníctve požičaných kryptomien a generovaných úrokoch. Tieto cTokeny ukladáte, kým nebudete chcieť požičané aktíva a úroky späť. V takom prípade stačí odoslať cTokeny späť do inteligentnej zmluvy..


Zabezpečenie: cToky sú uložené v hardvérových peňaženkách hlavnej knihy.

Pohodlie: Funkcie požičiavania zmesi sú k dispozícii priamo prostredníctvom služby Ledger Live.

Požičiavanie kryptomeny pomocou služieb Compound a Ledger Live sa deje v 3 jednoduchých krokoch. Najprv si v službe Ledger Live’s Manager nainštalujte aplikáciu pre kryptomenu, ktorú chcete požičať, a vytvorte si účet. Po druhé, povoľte vo svojom účte autorizáciu inteligentnej zmluvy spoločnosti Compound s jeho interakciou. Nakoniec vyberte množstvo kryptomien, ktoré chcete požičať, a vystavte transakciu spoločnosti Compound, overte a schválte transakciu na vašom zariadení.

Bezpečnostné prvky

Jedným z hlavných dôvodov pre nákup hardvérových peňaženiek Ledger je reputácia firmy v oblasti bezpečnosti. Nano X obsahuje dva procesorové čipy:

  • Zabezpečený prvok: ST33J2M0 (zabezpečený) je nezávisle certifikovaný a ukladá súkromný kľúč a podpisuje transakcie
  • Operačný systém: STM32WB55 čip je zodpovedný za vlastný operačný systém Ledger BOLOS.

Zabezpečené prvky sú samostatné časti hardvéru (druhá vrstva zabezpečenia) s vlastným úložiskom a obmedzenou funkčnosťou, ktoré nemôžu hackeri narušiť. To znamená, že aj keď je Ledger Nano X pripojený ku kompromisnému zariadeniu – napríklad k hacknutému notebooku alebo telefónu, súkromné ​​kľúče (= prístup k kryptofondom) nikdy nebudú ohrozené. Zariadenia ako Trezor One a Model T nemajú zabezpečené prvky a majú iba jednu vrstvu zabezpečenia.

Ledger Nano X TeardownLedger Nano X Teardown s čipom CC EAL 5+ Secure Element

Ledger Nano X má tiež rovnaký operačný systém BOLOS, aký sa nachádza v Nano S. BOLOS zaisťuje, aby sa adresy na zariadení zobrazovali správne, a zvláda pripojenia k externým zariadeniam.

Podobne ako v prípade Nano S, môžu používatelia okrem primárneho kódu PIN nastaviť aj peňaženky chránené prístupovou frázou. Povedzme teda, že zlodej požaduje, aby ste odomkli svoje zariadenie, môžete im dať PIN kód na prístup do peňaženiek s menším počtom finančných prostriedkov. Zatiaľ čo skrývate väčšinu svojich kryptomien za peňaženky chránené prístupovou frázou.

Nano X má podporu Bluetooth. Bohužiaľ Bezpečnostný záznam Bluetooth nie je nepoškvrnený a predstavuje nový vektor útoku pre zariadenie. CTO Ledger Nicolas Bacca počas rozhovoru uviedol, že Bluetooth na Ledger funguje za predpokladu, že došlo k narušeniu spojenia – v žiadnom okamihu nebude môcť prevziať zariadenie.

Ovládací panel Bluetooth Ledger Nano XBluetooth je možné na Ledger Nano X vypnúť

V októbri 2019 Nano X získalo CSPN (bezpečnostný certifikát prvej úrovne) certifikácia vydané ANSSI (Národná agentúra pre bezpečnosť informačných systémov). V súčasnosti zo všetkých hardvérových peňaženiek kryptomeny na trhu túto certifikáciu majú iba Ledger’s Nano S a Nano X. Certifikačná schéma hodnotí viaceré aspekty zabezpečenia zariadenia vrátane brány firewall, identifikácie, autentifikácie a zabudovaného softvéru tak, že prechádza rôznymi scenármi útoku..

Ledger hack

V júli 2020 Ledger potvrdené utrpeli porušenie ochrany údajov, pri ktorom neoprávnená tretia strana mala prístup do databázy elektronického obchodu a marketingu spoločnosti Ledger. Vo výsledku bolo odhalených asi 1 milión e-mailových adries a z toho bolo 9 500 zákazníkom sprístupnených ďalších informácií, ako napríklad ich meno a priezvisko, poštová adresa, telefónne číslo a objednané produkty..

Ledger oznámil túto záležitosť orgánom a pracuje s ním Orange Cyberdefense na prešetrenie veci. Tím tiež nepretržite sleduje, či existujú dôkazy o tom, že údaje sa predávajú na internete.

Po porušení ochrany údajov používatelia hlásili, že dostávajú phishingové e-maily a texty, a požiadali ich, aby si stiahli novú verziu softvéru Ledger. Ak používatelia kliknú na odkaz v e-maile, budú presmerovaní na falošnú klonovanú verziu stránky Ledger. Ak si potom používatelia stiahnu „aktualizáciu“, čo je v skutočnosti malware, požiada používateľov o frázu obnovenia ich účtovnej knihy. Zadaná fráza obnovy potom útočník použije na obnovenie peňaženky používateľa a odoslanie kryptomeny používateľa do peňaženky útočníka. Pre úplné vysvetlenie na ako funguje phishingový útok, pozri správu od Krakena.

Phishingový e-mailPhishingový e-mail odoslaný z adresy [email protected]

Poznamenávame, že to možno presnejšie charakterizovať ako „narušenie údajov“ ako ako hack. Dôležitejšie je, že toto porušenie nemalo nijaké prepojenie ani dopad na hardvérové ​​peňaženky Ledger alebo aplikáciu Ledger Live. Kryptomeny uložené v zariadeniach Ledger nikdy nehrozili.

5/5 Hodnotenie bezpečnosti

Podpora viacerých mien

Mince podporované spoločnosťou Ledger Nano XCelý zoznam podporovaných coinov na Ledger nájdete tu

Ledger má jednu z najrôznejších podpôr pre rôzne kryptomeny ako NEO, Vechain a Monero. Vďaka svojej otvorenej politike rozvoja od projektových tímov podporuje Ledger nano X viac ako 1100 rôznych aktív. Mnohé z týchto aktív, ako sú Vechain alebo NEO, nenájdete u konkurentov, ako sú Trezor Model T alebo KeepKey, vďaka čomu je Ledger jedinou hardvérovou peňaženkou dostupnou pre mnoho coinov. Tu platí pravidlo, že Nano X bude podporovať rovnaké aktíva ako Ledger Nano S.

Inštaluje sa Ledger Live

Rozhranie aplikácie Ledger Live

Ledger má natívnu aplikáciu s názvom Ledger Live vám umožní prístup k účtom kryptomeny (vrátane bitcoinu, litecoin ethereum a ďalších kryptomien). Ledger Live je k dispozícii na viacerých platformách vrátane Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Aplikáciu Ledger Live považujeme za ľahko použiteľnú, pretože prehľadne zobrazuje aktíva kryptomeny s historickými grafmi. Posielanie kryptomien je mimoriadne jednoduché vďaka operácii krok za krokom, ktorá zreteľne zobrazuje adresy odosielateľa a príjemcu. K dispozícii sú tiež pokročilé funkcie na manuálne prispôsobenie transakčný poplatok v sat / byte.

Koľko mincí môže Ledger Nano X obsahovať?

Jednou zo slabých stránok Nano S je nedostatok miesta pre nainštalované aplikácie. Ledger Nano X opravuje tento problém zväčšením vnútornej pamäte na 2 MB. V našich testoch sa nám podarilo nainštalovať všetkých 73 dostupných aplikácií do zariadenia (Hlavná kniha nároky do 100+). Je potrebné poznamenať, že ukladanie aplikácií je pohodlná funkcia – aplikácie si naďalej zachovajú svoje zostatky účtov / kryptomeny, aj keď ich odinštalujete.

Podporuje Ledger Nano X ethereum a ERC-20?

V septembri 2019 spoločnosť Ledger pridala a natívna peňaženka Ethereum do svojej najnovšej verzie Ledger Live v.1.14.0, ktorá pridáva podporu pre 22 coinov a viac ako 1 250 tokenov ERC-20. To umožňuje priamy prístup k tokenom a éteru na cestách bez potreby rozhrania tretích strán MyEtherWallet. Toto je vítaný upgrade pre používateľov Nano X, ktorí predtým museli používať rôzne rozhrania v závislosti od kryptomeny, s ktorou ste chceli komunikovať. Určite to tiež privítajú nováčikovia v kryptomene, ktorých môžu rôzne rozhrania zmiasť.

Jednou z našich sťažností je, že Ledger Nano X musí zadávať každú aplikáciu zvlášť do účtu – niečo, čo na Trezor Model T nie je potrebné..

Je Ledger pripravený na Ethereum 2.0?

Ethereum 2.0 čoskoro dorazí s prvým fázovým majákom Beacon Chain, ktorý bude uvedený na trh v decembri 2020. Z tohto dôvodu musia vkladatelia Ethereum vložiť najmenej 32 éterov do reťazca majákov pomocou zmluvy o vklade. Spoločnosť Ledger preto aktualizovala nový firmvér Nano X na verziu 1.2.4-5, v ktorej aktualizácia aplikácie Ethereum na verziu 1.6.0 umožňuje používateľom podpísať transakciu vkladovej zmluvy priamo na Ledger Nano X. Táto funkcia je EXKLUZÍVNE do Ledger Nano X.

V budúcnosti by používatelia mohli pomocou svojho softvéru Ledger Nano X odvodiť verejný kľúč Ethereum 2.0 a overiť, či verejný kľúč na výber použitý v zmluve o vklade skutočne patrí k zariadeniu Ledger. Tím spoločnosti Ledger pracuje aj na druhej aplikácii Ethereum, ktorá by účastníkom umožnila bezpečne podpisovať bloky v reťazci Beacon Chain.

5/5 Podpora viacerých mien

Dizajn hardvéru

Rozhranie na zadávanie PIN kódu Ledger nano X.Vstup sa vykonáva pomocou dvoch kruhových tlačidiel

Nový Ledger Nano X má dve hardvérové ​​tlačidlá – skryté v kruhovom dizajne čapu krytu. Tieto dve tlačidlá nám umožňujú prístup k ponukám (podržanie obidvoch tlačidiel), uskutočňovanie výberov (stlačenie obidvoch tlačidiel) a dokonca aj vkladanie fráz obnovenia (pomocou tlačidiel sa posúvajte). Zistili sme, že zadávanie kódov PIN a fráz na obnovenie je zdĺhavé iba pomocou 2 tlačidiel – možno by mohla pomôcť dotyková obrazovka alebo ďalšie tlačidlá.

Nano X má väčšiu obrazovku s vyšším rozlíšením. To znamená, že úplné adresy kryptomeny by mohli byť presunuté bez rolovania – čo v Nano S veľmi chýbalo.

Nano X využíva na nabíjanie a pripojenie k PC moderné rozhranie USB-C. Toto je vítaná aktualizácia, pretože svet výpočtov prechádza na USB-C.

4/5 pre návrh hardvéru

3,5 / 5 z ľahkého použitia

Mobilita

Ledger nano X

Ledger Nano X je možné používať s mobilnými zariadeniami a transakcie je možné odosielať na cestách pomocou aplikácie Ledger Live v mobilných zariadeniach. Zistili sme, že táto funkcia je veľmi situačná. Aj keď je užitočné posielať kryptomeny na cestách s bezpečnosťou, ktorú poskytuje Nano X, v porovnaní s mobilnými peňaženkami, ako je peňaženka Enjin, chýba pohodlie. Je potrebná sada potvrdenia o separácii: odomknite zariadenie pomocou PIN, vstúpte do aplikácie kryptomeny, skontrolujte a potvrďte transakciu. To je nudné a nie je vhodné na jednoduché nákupy kávy alebo malé transakcie. Čo má zmysel, možno sú to veľké nákupy (auto alebo dom?) Alebo investície do predaja tokenov. Otázkou však zostáva, ako často musíme posielať veľké množstvá kryptomeny na cesty?

Ako aktualizujete knihu Ledger Nano X.

Spoločnosť Ledger pravidelne vydáva aktualizácie pre Ledger Nano X, aby zlepšila zabezpečenie, funkčnosť a podporu mincí. Aktualizácie firmvéru sú v skutočnosti potrebné na získanie podpory pre najnovšie kryptomeny. Ak chcete aktualizovať firmvér, pripojte Nano X k počítaču a spustite program Aplikácia Ledger Live. Aplikácia automaticky zobrazí číslo vašej verzie a zobrazí všetky dostupné aktualizácie firmvéru. Ak chcete spustiť aktualizáciu, kliknite na tlačidlo aktualizácie a potvrďte inštaláciu v Nano X stlačením oboch tlačidiel, keď sa zobrazí výzva „Povoliť správcovi účtov“ prístup k zariadeniu.

Ledger Nano X stojí za upgrade?

Ledger Nano X za 119 dolárov nie je rozpočtovým zariadením – vyžaduje si určitú cenovú prémiu, ktorá mnohým používateľom sťažuje rozhodnutie o inovácii. Pre mnohých je to výhodné riešenie prerušenia obchodu – veľká obrazovka, ktorá zobrazuje úplné adresy kryptomeny a väčšie úložisko pre ďalšie aplikácie. Ak sú tieto funkcie pre vás dôležité, potom sa Nano X oplatí upgradovať. Ak však potrebujete iba niekoľko aplikácií, cenovo výhodný produkt Ledger Nano S je lepšou voľbou za 59 dolárov.

Ledger Nano X v porovnaní s Trezor Model T

Ledger v porovnaní s inými hardvérovými peňaženkami

Najväčší rozdiel medzi Ledger Nano X a Trezor Model T je obrazovka a podporované coiny. Trezor Model T má príjemnú dotykovú obrazovku, ktorá pomáha pri zadávaní PIN a bezpečnostných fráz. Trezor má však menej podporovaných coinov a projekty majú zvyčajne tendenciu najskôr uvoľňovať podporu Ledger. V nasledujúcej tabuľke je porovnanie rôznych hardvérových peňaženiek vrátane dátumu vydania, externej bezpečnostnej certifikácie (ak existuje), dátumu vydania a nášho hodnotenia hodnotení..

Na konci dňa je výber medzi Ledger Nano X a inými hardvérovými peňaženkami väčšinou založený na 1 otázke – sú to kryptomeny, ktoré chcete v zariadení podporovať. Podpora veľkého počtu coinov bola vždy silnou stránkou spoločnosti Ledger, spolu s podporou prehliadača v decentralizovaných burzách (Binance DEX, IDEX a Switcheo)

Recenzované 20. apríla 2020 Michaelom Gu

Aktualizované 22. novembra 2020: Aktualizované informácie o požičiavaní pomocou služby Ledger Live

Kliknutím dole kúpite!

{ "@kontext": "http://schema.org/", "@typ": "Výrobok", "značka": "Hlavná kniha", "názov": "Ledger Nano X", "obrázok": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/06/Ledger-Nano-X.jpg", "popis": "Ledger Nano X je ďalšia generácia hardvérovej peňaženky s podporou smartfónov, väčšou obrazovkou a väčším úložným priestorom pre aplikácie.", "preskúmanie": { "@typ": "Preskúmanie", "nadpis": "Recenzia peňaženky Ledger Nano X: Stojí to za to v roku 2019", "názov": "Ledger Nano X", "popis":"Ledger Nano X je ďalšia generácia hardvérovej peňaženky s podporou smartfónov, väčšou obrazovkou a väčším úložným priestorom pre aplikácie.", "mainEntityOfPage": "https://boxmining.com/ledger-nano-x-review/", "recenziaBody": "Ledger má jednu z najrozmanitejších možností podpory pre rôzne kryptomeny ako NEO, Vechain a Monero. Vďaka svojej otvorenej politike rozvoja od projektových tímov podporuje Ledger nano X viac ako 1100 rôznych aktív. Mnohé z týchto aktív, ako sú Vechain alebo NEO, nenájdete u konkurentov, ako sú Trezor Model T alebo KeepKey, vďaka čomu je Ledger jedinou hardvérovou peňaženkou dostupnou pre mnoho coinov. Tu platí pravidlo, že Nano X bude podporovať rovnaké aktíva ako Ledger Nano S.", "dátumZverejnené": "2020-4-20", "reviewRating": { "@typ": "Hodnotenie", "ratingValue": "4.5", "najhoršie hodnotenie":"0", "bestRating": "5" }, "autor": { "@typ": "Osoba", "názov": "Michael Gu" }, "vydavateľ": { "@typ": "Organizácia", "názov": "Boxmining", "logo": { "typu": "ImageObject", "url": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/06/Boxmining-Logo.jpg" }}}, "ponuky": { "@typ": "Ponuka", "cenaMena": "Americký dolár", "cena": "119", "url":"https://shop.ledger.com/?r=428b&tracker = nanoxreview" }}

Špecifikácie produktu (technické špecifikácie)

Špecifikácie produktu Ledger Nano X:

Procesory ST33J2M0 (zabezpečený) + STM32WB55
Kompatibilita 64-bitový stolný počítač (Windows 8+, macOS 10.8+, Linux) okrem ARM procesorov. Tiež kompatibilný so smartphonmi (iOS 9+ alebo Android 7+).

Konektor

USB typu C, Bluetooth 5.0

Batéria

100mAh batéria

Veľkosť

72 mm x 18,6 mm x 11,75 mm

Podporované aktíva 1100+ podporovaných aktív

Často kladené otázky (FAQ)

Môžete si ponechať svoje mince pri prechode z Ledger Nano S na Ledger Nano X?

Áno. Pri aktualizácii zvoľte počas nastavenia možnosť „Obnoviť“ a zadajte 24-slovnú frázu obnovy zo zálohy Ledger Nano S.

Dá sa funkcia Bluetooth v aplikácii Ledger Nano X vypnúť?

Áno, Bluetooth je možné deaktivovať na ovládacom paneli. Toto zakáže komunikáciu Bluetooth a umožní hlavnej knihe komunikovať iba pomocou kábla USB. Prístup na panel získate podržaním obidvoch tlačidiel na 3 sekundy.

Do aplikácie Ledger Nano X si môžete nainštalovať veľa aplikácií?

Zistili sme, že Ledger Nano X pojme všetkých 73 aplikácií, ktoré sú momentálne k dispozícii v správcovi Ledger. Pre budúce aplikácie je k dispozícii ešte viac úložiska.

Prečo sa mení adresa Bitcoin Ledger Nano X.?

Ledger obsahuje funkciu na automatické generovanie novej adresy bitcoinu pri každom použití starej adresy. To zvyšuje súkromie transakcií, pretože pre nové transakcie sa používajú rôzne adresy. Staré adresy je možné naďalej používať, pretože kniha obsahuje úplný prístup (vrátane budúceho prístupu) k týmto fondom.

Ako vygenerujete novú verejnú adresu na prijímanie finančných prostriedkov

Nové verejné adresy sa generujú automaticky pri použití starých (adresa prijíma alebo odosiela transakciu).

Čo je najnovší firmvér Ledger

Momentálne je najnovší firmvér 1.6.0

Bude pandémia koronavírusu (COVID-19) ovplyvňovať Ledger?

Ledger vydal a vyhlásenie s tým, že majú zavedené opatrenia na zabezpečenie kontinuity podnikania, aby zabezpečili, že budú mať naďalej zásoby a produkty, ktoré budú odosielať svojim zákazníkom. Vo svojej strane zákazníckych služieb však majú určité nevybavené rezervy, ale snažia sa zabezpečiť, aby boli zodpovedané obavy zákazníkov. Môžete skontrolovať stav ich systémov tu. S produktmi na prepravu zákazníkov musia nevyhnutne nastať problémy, stále sú schopní ich odoslať do väčšiny krajín, aj keď u niektorých zákazníkov môžu byť možnosti prepravy obmedzené. Skontrolujte tu, či zásielka do vašej krajiny môže byť ovplyvnená.

Ďalšie čítanie

Ledger tiež zverejňuje recenzie od iných používateľov youtuberov, ktoré si môžete pozrieť tu.

Práve ste dostali nový Ledger Nano X? alebo ste vždy zvedaví, ako začať s bitcoinom a inými kryptomenami? Pozrite sa na môj kurz vytvorený v spolupráci s Jeffom Kirdeikisom z Uptrenndu- Bitcademy: Learn, Invest & Obchodujte s bitcoinmi – za menej ako hodinu

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector