Chengpeng Zhao (CZ), spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Binance Exchange, 11. augusta 2020 absolvoval LIVE rozhovor so spoločnosťou Boxmining, aby hovoril o decentralizovaných financiách (DeFi), karte Binance, o tom, ako Binance rozhoduje o tom, ktoré mince uviesť na zoznam a ďalších.

Binance je burza kryptomien, ktorá poskytuje používateľom platformu na obchodovanie s rôznymi kryptomenami. Je to jedna, ak nie najväčšia burza kryptomien na svete z hľadiska objemu obchodovania.

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu:

Rozhovor s CZ, spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Binance

Binance Posledné aktualizácie

Spoločnosť Binance zameriava svoj rast na futures stránku ponuky svojich produktov – iba v júli 2020 pridala 16 derivátových kontraktov a teraz ponúka 43 futures kontraktov spolu s 8 splácanými tokenmi. Objem obchodov futures na burze vzrástol z 80 miliárd na 109 miliárd v júli 2020 – takmer 25% rast za jeden mesiac. Binance v rovnakom mesiaci tiež dosiahol objem obchodov 13 miliárd dolárov, čo je historicky najvyšší objem obchodov. Spoločnosť Binance tiež pozorovala stabilný rast objemu obchodov a v júli 2020 prekonala rekord v najvyššom dennom objeme obchodovania na svojej burze – 17 miliárd dolárov.

Nedávno tiež odoslali svoje karty Binance do niekoľkých oblastí v Európe. Pozri tiež našu sekciu nižšie, kde sa pozrieme na kartu Binance podrobnejšie.

Spoločnosť Binance navyše nedávno spustila Binance Australia, obchodnú platformu typu fiat-to-crypto, ktorá poskytuje austrálskym používateľom rýchlu, bezpečnú a spoľahlivú platformu na vklad fiat mien z ich bankových účtov a nákup a obchodovanie s digitálnymi menami na burze..

Vypočujte si celý rozhovor na Podcastu: https://anchor.fm/boxmining/episodes/EXCLUSIVE-Binance-Exchange-CEO-Changpeng-Zhao-CZ-ei62bi/a-a2uverv

DeFi a DEX?

Podľa CZ DeFi ide o skutočne inovatívny priestor, najmä o automatických tvorcov trhu (AMM), ktorý považuje za veľmi zaujímavý vynález. V skutočnosti prezradil, že by mal záujem pridať AMM do Binance, aby ľudia mohli pridať likviditu niektorým párom.

Varuje však, že väčšina projektov DeFi zlyhá a len málokto to uvidí, hoci týchto pár preživších bude mať úspech. Varuje tiež obchodníkov, aby boli pri investovaní do tokenov DeFi opatrní, pretože ide o nový priestor a predstavuje veľa rizík. To však neznamená, že DeFi ako celok je zlý a v skutočnosti tím spoločnosti Binance spoločnosť DeFi veľmi podporuje a robí rad súvisiacich iniciatív..

CZ sa tiež domnieva, že decentralizované výmeny (DEX) nie sú pre Binance, ktorá je súčasťou centralizovaného finančného priestoru, výzvou. Je to preto, lebo považuje tento priemysel za dosť malý, takže čím viac pracovných platforiem, tým viac ľudí bude priťahovaných a pozvaných do tohto priestoru. CZ sa tiež domnieva, že používatelia systému DEX a centralizovaného financovania sú v zásade úplne odlišní a napriek rýchlemu nárastu aktív vložených do DeFi je počet používateľov stále relatívne nízky. Je to preto, lebo DeFi vyžaduje, aby používatelia vlastnili svoje súkromné ​​kľúče a zabezpečili ich. Ale veľká väčšina ľudí to v súčasnosti nedokáže.

Kritériá zaradenia nových mincí do programu Binance: Ako sa rozhodujú?

CZ uviedla, že zaradenie mincí do zoznamu na Binance vždy vychádzalo z počtu používateľov. Jednoducho povedané, ak má minca veľký počet používateľov a existuje obrovský dopyt zo strany komunity, uvedie ju. Faktom je, že Binance si nevyberá, ktoré mince má zaradiť do zoznamu, ak má mince veľký počet používateľov a je veľmi vyhľadávaná a populárna, potom výmenám nezostáva nič iné, iba ju uviesť na zoznam.


CZ ponúka niekoľko tipov pre používateľov, ktorí skutočne chcú, aby bola konkrétna minca uvedená v zozname. Navrhuje, aby projekty skutočne tvrdo pracovali na budovaní svojej komunity a získavaní ďalších používateľov. Samotná Binance pri rozhodovaní o uvedení mince na trh prehodnocuje niekoľko kritérií vrátane veľkosti komunity, počtu sledovateľov Twitteru a počtu adries. Ak Binance zistí, že je skutočne vysoký počet používateľov, uvedie ho. CZ v skutočnosti odhalí, že sa osobne nezúčastňuje procesu zaradenia do zoznamu a niekedy dokonca vie, že na Binance bola uvedená iba minca, keď potom uvidí oznámenie na Twitteri.

Ďalej spomína, že Binance zvýšil počet mincí kótovaných na burze v dôsledku rastúcej teploty na trhu s kryptomenami. A v skutočnosti burza začiatkom augusta 2020 už uviedla 6 mincí za jeden týždeň.

Inteligentný reťazec Binance

História spôsobu, akým Binance Smart Chain vznikol, je skutočnosť, že Binance Chain bol predstavený ako jednoúčelový vysoko výkonný DEX. Jedná sa o reťazové porovnávanie objednávok a má byť veľmi rýchle na vybavenie približne 100 tisíc objednávok za sekundu s 1-sekundovým potvrdením. Aby však dosiahli túto úroveň výkonu, museli vyňať schopnosti inteligentného kontraktu z Binance Chain -, čo však bola medzi používateľmi veľmi obľúbená funkcia. Preto bol Binance Smart Chain uvedený ako paralelný reťazec, ktorý podporuje inteligentné zmluvy kompatibilné s ethereum, takže podporuje solídnosť a je kompatibilný s ethereumovým virtuálnym strojom (EVM)..

Kľúčovou vlastnosťou inteligentného reťazca Binance je preto jeho kompatibilita s inteligentnými zmluvami založenými na ethereu. Bude tiež plne otvorený, aby ktokoľvek mohol na platforme nasadiť zmluvy. Takže ak máte zmluvu DeFi, ktorá beží na Ethereu, môžete ju preniesť na Binance Smart Chain a bude tam bežať tiež. Inteligentný reťazec Binance má byť ľahkým spôsobom, ako môžu používatelia nasadiť inteligentné kontrakty na Binance Chain bez akejkoľvek ďalšej krivky učenia. Pokiaľ ide o výkon, Binance Smart Chain je nižší výkon ako Binance Chain, ale stále by mal byť vyšší ako Ethereum 1.0.

Viac informácií o Ethereum a nadchádzajúcom Ethereum 2.0 sa dozviete tu.

Spoločnosť CZ tiež odhalila, že tím navrhuje stakes mechanizmus pre BNB na Binance Smart Chain. Vytyčovací mechanizmus a sieť pre Binance Smart Chain by mali byť spustené koncom augusta alebo začiatkom septembra 2020.

Binance DEX vs Binance CEX

Podľa CZ sa väčšina používateľov rozhoduje pre centralizovanú burzu Binance, tj. Binance.com, namiesto Binance DEX, pretože je oveľa jednoduchšie sa prihlásiť a získať väčšiu podporu zákazníkov. Preto verí, že hoci budúcnosť patrí DEXu, viac sa zameriavajú na CEX, pretože má v súčasnosti väčšiu užívateľskú základňu.

CZ tiež zdôraznila, že platforma Binance bude naďalej investovať do vývoja DEX a Binance Chain a tiež podporovať a financovať ďalšie externé projekty.

Cieľom výmeny Binance je prilákať veľa používateľov smerom k kryptomene. CZ verí, že v súčasnosti je kryptomena držaná iba 0,1% ľudí. Ak sa to zvýši na 1%, priemysel bude rásť 10-krát a bude z toho mať prospech aj Binance.

Karta Binance: Prejdite partnerstvom ($ SXP) a ďalšie kroky

Karta Binance umožňuje používateľom spravovať svoje finančné prostriedky, zabezpečenie karty a výdavky iba pomocou niekoľkých kliknutí. Po prijatí novej karty budete musieť pridať prostriedky prevodom svojich BTC alebo BNB z peňaženky Binance.com do peňaženky Binance Card. A ste pripravení vyraziť!

CZ zdieľa, že Swipe ($ SXP) je hlavným poskytovateľom karty Binance a tieto dva tímy sú partnermi za účelom vývoja karty Binance. Verí tomuto partnerstvu a samotná karta Binance Card je veľmi strategická, pretože konečne umožňuje ľuďom priamo míňať svoje kryptomeny. To vylučuje potrebu, aby ľudia museli podniknúť ďalšie kroky na prevod svojich kryptomien na stabilnú mincu, pričom stabilnú mincu presunú inde na fiatovú menu a nakoniec túto menu uložia na bankové účty, aby zaplatili za svoje nákupy. To v zásade umožňuje ľuďom zostať 100% v kryptomenách.

Spoločnosť Binance nedávno zaslala svoje karty Binance do vybraných oblastí v Európe, čo umožňuje používateľom nakupovať a minúť ich kryptomeny priamo na Binance. Pokiaľ ide o ďalšie umiestnenia, tím Binance zavedie karty po jednotlivých regiónoch. Technológia vydávania týchto kariet tu je, ale tím Binance sa musí ubezpečiť, že je v súlade s predpismi v každom regióne. Pracovný tok je v pohybe, takže bude len otázkou času, kedy sa karty Binance začnú vydávať v iných krajinách.

Prevádzkuje spoločnosť Binance vlastný uzol bitcoinových bleskov?

CZ tvrdí, že na Binance.com nie sú prevádzkované žiadne bitcoinové bleskové uzly, pretože nezašli tak ďaleko. CZ však veľmi podporuje bleskové uzly a väčšinu riešení druhej vrstvy. Odhaľuje, že je potrebné urobiť nejaké práce, kým bude môcť Binance prevádzkovať svoj vlastný uzol blesku, napríklad sú stále zaneprázdnení integráciou SegWit, implementácie bitcoinu, ktorá má zvýšiť priepustnosť transakcií v sieti. Je to pre nich veľký projekt, pretože samotná bitcoinová peňaženka už nemá veľmi vysoký výkon. Už museli vybudovať obrovskú infraštruktúru, aby zvládli všetky adresy peňaženky pre všetkých používateľov na serveri Exchange – a v skutočnosti má väčšina používateľov viac ako jednu adresu. Tím má pred sebou veľa dedičstva, aby mohol napredovať, ale pracuje na tom. Zároveň sa tím musí zamerať na ďalšie aspekty fungovania burzy, ako napríklad uvádzanie nových coinov pre používateľov atď.

Stablecoiny: USDT a DAI

Pokiaľ ide o to, čo sa deje s USDT a skutočnosť, že sa razí nový USDT, sama CZ nevie o ďalších verejne dostupných informáciách. Vidí však, že mať iba jeden populárny stablecoin je veľmi riskantné, najmä ak by sa niečo stalo so správou bankového účtu atď. Pre priemysel by teda bolo prospešné diverzifikovať ho do viacerých stablecoinov a ponúknuť používateľom viac možností. Napríklad BUSD, ktorý v skutočnosti spravuje ich partner PAXOS. Je to tak preto, aby sa riziko tiež diverzifikovalo, pretože existuje menšia závislosť od jedného subjektu alebo bankového účtu atď.

Pokiaľ ide o DAI stablecoin, CZ sa domnieva, že má inovatívny prístup k vydávaniu stabilných coinov a Binance ho podporuje a s nadšením sleduje, kam smeruje.

Získajte viac informácií o službe Binance Exchange

Séria Decentralizované financie (DeFi): výukové programy, príručky a ďalšie

S obsahom pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov si pozrite našu sériu YouTube DeFi obsahujúcu návody na ZÁKLADNÉ NÁSTROJE, ktoré potrebujete na obchodovanie v priestore DeFi, napr. MetaMask a Uniswap. Rovnako ako hlboký ponor do populárnych tém DeFi, ako sú Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Séria DeFi na tomto webe pokrýva aj témy, ktoré YouTube neskúma. Úvod o tom, čo je DeFi, nájdete v prehľade Decentralized Finance (DeFi): Sprievodca HOTTEST trendom v kryptomene

Výukové programy a sprievodcovia nástrojmi ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Sprievodca MetaMask: Ako si založiť účet? PLUS tipy a hacky pre pokročilých používateľov
 • Uniswap recenzia a príručka: Sprievodca pre začiatočníkov a pokročilé tipy a triky
 • Sprievodca a prehľad séra DEX
 • Vysvetlenie funkcie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný prehľad a sprievodca

Podrobné informácie o ďalších konkrétnych projektoch DeFi nájdete v našich sprievodcoch tokenmi DeFi. Tu sú naši najobľúbenejší sprievodcovia:

 • AAVE (PÔŽIČKA $)
 • Ampleforth ($ AMPL) recenzia: Základný sprievodca týmto protokolom DeFi
 • Sprievodca ChainLink ($ LINK): Kľúčový odkaz v priestore DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Čo to je?
 • Sprievodca Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revolučný poskytovateľ likvidity na reťazci
 • Lineárne financovanie ($ LINA): Budúcnosť platforiem syntetickej výmeny?
 • Polkadot ($ DOT): Všetko, čo potrebujete vedieť o miláčikovi DeFi v Číne
 • RAMP DeFi: Ako odomkne hodnotu vložených aktív?
 • Financovanie útesov ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Vysvetlil Solana ($ SOL)
 • Graf ($ GRT) – ďalšia úroveň decentralizovaných aplikácií
 • Trustswap ($ SWAP) – Nová generácia transakcií DeFi
 • Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úverová platforma DeFi na požičiavanie

Ďalšie videá a články čoskoro prídu ako súčasť našej série DeFi, takže sa určite PRIHLÁSTE k nášmu Kanál YouTube a (zatiaľ) Týždenný spravodaj ZDARMA aby ste mohli byť informovaní hneď, ako vyjdú!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector