Recenzovaný týždeň

Hacker „Good guy“: Hackuje projekt Andreho Cronjeho, vracia 50% koristi

Eminence Finance bola nedokončená práca, ktorú dráždil Andre Cronje v tajuplnom tweete. To však už bolo dosť pre niektorých investorov, ktorí sa ponáhľali kúpiť tokeny EMN.

29. septembra 2020 však kryptokomunita zaznela alarmom, že došlo k potiahnutiu koberca po tom, čo videla, že vývojárska peňaženka spoločnosti Cronje interagovala s novou adresou Ethereum. Hacker ukradol investované aktíva v celkovej hodnote 15 miliónov USD.

Tí, ktorí investovali, zaútočili na Cronjeho a obvinili ho, že neprijal bezpečnostné opatrenia a nesprístupnil svoj projekt. Niektorí dokonca zašli až k tomu, že Cronjeovi vyhrážali smrťou a jedna osoba dokonca tvrdila, že týmto hackerom stratila 100 000 dolárov.

Hacker sa napodiv rozhodol poslať späť 8 miliónov dolárov na adresu Cronje, ale ponechal si 7 miliónov dolárov pre seba. Následne Cronje tweetol, že požiadal túžobnú pokladnicu o vrátenie 8 miliónov dolárov, ktoré hacker vrátil postihnutým používateľom.

Pre postihnutých to je určite bolestivé poučenie. Je to však ešte jedna pripomienka, že ľudia by si mali pred vložením akýchkoľvek finančných prostriedkov do projektu vždy urobiť vlastný úplný prieskum. To platí najmä vzhľadom na to, že v posledných týždňoch pozorujeme výrazný nárast podvodov.

KuCoin Hack pt 2: Stále ešte nie som z lesa

Ku hacku KuCoin došlo 25. septembra 2020 a zatiaľ sa zdá, že sa stratilo viac ako 200 miliónov USD v klientskych fondoch, hoci podľa KuCoina je už okolo 130 miliónov zabezpečených alebo je v procese obnovy..

Nie všetky projekty majú svoje služby úplne obnovené (t. J. Obchodovanie, vklady a výbery). 2. októbra 2020 (UTC) o 14:30 boli v plnej miere obnovené služby týmto projektom:

Pre nasledujúce projekty boli obnovené úplné služby. Položky označené červenou farbou sú poslednými prírastkami do zoznamu. (Obrázok: KuCoin.com)

Na zmiernenie následkov hackingu projekty všeobecne zvolili 1 zo 4 prístupov: (1) zmrazenie ich tokenov; (2) nahradiť svoje žetóny; (3) ak boli žetóny obnoviteľné, vrátiť ich spoločnosti KuCoin; alebo (4) zneplatniť tokeny.

Medzitým Hacken oznámil, že ako spôsob podpory komunity kryptomien sa bude zaoberať hackingom KuCoin a zverejnením svojich zistení. Z ich počiatočné vyšetrovania, zdá sa, že išlo o útok sociálneho inžinierstva na zamestnanca spoločnosti KuCoin, ktorý mal prístup k súkromným kľúčom v hodnote 150 miliónov USD.

Spoločnosť KuCoin samozrejme tiež začala svoje vlastné vyšetrovanie a zjavne identifikovala osoby zapojené do porušenia „dôkladným dôkazom“ proti nim. Spoločnosť KuCoin kontaktovala úradníkov činných v trestnom konaní a políciu, aby proti nim zakročili.

Znova pripomíname, aby ste svoje kryptomeny vložili do hardvérovej peňaženky, ak ste tak ešte neurobili! Pozrite sa na našu recenziu Ledger Nano X alebo kúpite to tu.

BitMEX je v horúcej vode


1. októbra 2020 DOJ a CFTC začali občianske a trestné konania proti spoločnosti BitMEX, jej generálnemu riaditeľovi Arthurovi Hayesovi, spolu s ďalšími kľúčovými zamestnancami a pridruženými spoločnosťami. Medzitým bol zatknutý CTO spoločnosti BitMEX, ktorý v tom čase pracoval v USA. DOJ obviňuje spoločnosť BitMEX, že neimplementovala správne postupy KYC / AML v rozpore so zákonom o bankovom tajomstve, zatiaľ čo CTFC tvrdí, že burza sa neregistrovala ako burza s derivátmi a stále ponúka služby zákazníkom z USA.

Špekuluje sa však, že súčasné poplatky sú iba predchodcom závažnejších obvinení, ktoré by boli vznesené proti jednotlivcom po ich vydaní do USA, napr. porušenie medzinárodných sankcií prostredníctvom protokolu BitMEX umožňujúce osobám z Iránu a Severnej Kórey vystúpiť zo svojich pozícií kryptomeny.

V dôsledku tejto správy sa obchodníci hrnuli, aby vybrali svoje prostriedky z burzy, pretože sa obávali, že bude zatvorená. Z BitMEXu bolo za jedinú hodinu a doposiaľ vybraných celkovo 23 miliónov USD Bolo vybraných 45 000 BTC. Podľa údajov z Crystal Blockchain profitovali z tohto hromadného exodu z BitMEXu ďalšie centralizované burzy, pričom okolo 20 000 BTC išlo na burzy Gemini, Binance, OKEx a Huobi.

Nie je známe, ako sa bude vyvíjať súdne konanie a udalosti. Najdôležitejšie je, že nikto nevie, či budú operácie a účty BitMEX zmrazené. Používatelia burzy teda môžu pre prípad potreby zvážiť výber svojich kryptomien.

Bitcoin odolný voči kladivu negatívnych správ

Ceny bitcoinu sa hackerom KuCoin nijako nepohli, ale správa o súdnom konaní proti BitMEXu sa ponorila. Ani správy o tom, že americký prezident Donald Trump pozitívne testuje COVID-19, cenami dlho nijako výrazne neotriasli. Počas tohto týždňa sa zdá, že napriek všeobecne negatívnym správam sú ceny bitcoinu na ceste k oživeniu. To viedlo k niektorým analytici zastávajúc názor, že profesionálni a retailoví investori zostávajú na vzostupe v oblasti bitcoinu a pokračujúci vzostupný trend na 12 000 USD by sa mohol vrátiť skôr ako neskôr.

Pripravované akcie

5. októbra o 5:00: Priamy prenos v boxe

8. októbra o 6:00: Finančné laboratórium Alpha predaj žetónov dňa Binance Launchpad. Farmy na ich Launchpoole začali už o 30.00 h 30. septembra.

8. októbra o 18:00: Predaj tokenov Radix DLT

10. októbra 14:00: Verejný predaj RAMP DeFi

* Všetky časy sú uvedené v UTC, pokiaľ nie je uvedené inak.

Tu nájdete spätné vydania nášho bulletinu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector