Spravodaj č. 11

Recenzovaný týždeň

Regulačné orgány doháňajú … ale koho vlastne chránia?

Britským úradom pre finančné konanie (FCA) bude zákaz predaja derivátov kryptomeny pre maloobchodných spotrebiteľov od januára 2021. Zákaz sa bude vzťahovať na dlhopisy obchodované na burze (ETN), krypto futures, opcie, CFD a ďalšie deriváty. Zatiaľ čo priame obchodovanie s kryptomenami a komoditami a digitálne meny centrálnych bánk, napr. Na čínsky DCEP sa nebude vzťahovať.

Vychádzali z toho, že deriváty kryptomeny nie sú vhodné pre spotrebiteľov kvôli škodám, ktoré predstavujú. Konkrétna inherentná povaha týchto výrobkov znamenala, že neexistuje spoľahlivý základ pre oceňovanie a že prevláda zneužívanie trhu a finančná trestná činnosť. Z pohľadu spotrebiteľa FCA dospela k názoru, že nedostatočne rozumie kryptoaktívam, a je preto potrebné, aby investovali do týchto produktov legitímne..

Kedy rozhovor CoinTelegraph, spoločnosť Coinshares, britská spoločnosť poskytujúca kryptomeny ETN, vyjadrila zo zákazu sklamanie. Coinshares pripomína, že sa výrazne podieľali na konzultačnom procese a lobovali proti nemu. FCA napriek tomu ignorovala dôvody predložené spoločnosťou Coinshares a ďalšími účastníkmi priemyslu proti zákazu alebo ich zamietla s malými doplňujúcimi informáciami. Ďalej zastávajú názor, že FCA pri počiatočných konzultáciách a návrhoch pravidiel objasnila, že neveria, že digitálne aktíva vrátane bitcoinu majú nejakú hodnotu, čo naznačuje, že FCA sa k tejto záležitosti už dávno odhodlala..

Coinshares tiež vyjadruje znepokojenie nad tým, že zákaz by mal naopak opačný efekt, ktorý by priviedol britských retailových investorov k neregulovaným burzám kryptomien.

Považujeme tento zákaz tiež za krok späť pre investorov, ktorí sú teraz zbavení možností. Pri pohľade na dôvody, ktoré predložila FCA, sa zdá, že by chceli skôr zachovať súčasný stav ako priestor na inovácie. A vypnutie na základe ignorancie spotrebiteľov skôr, ako to majú vôbec šancu pochopiť. A v skutočnosti podľa FCA Vyhlásenie o politike v tejto veci 97% respondentov konzultujúcich s FCA proti zákaz. To vyvoláva otázky o tom, koho má FCA v skutočnosti záujem chrániť.

RAMP DeFi ($ RAMP) sa vypredá za 4 minúty

RAMP Defi usporiadal jeho verejný predaj o 10. hodine 10. októbra (aké perfektné načasovanie). Výpredaj bol nabitý niekoľkými náročnými otázkami, ale to neodradilo vášnivých nákupcov od nákupu tokenného výpredaja za menej ako 4 minúty. Celkovo to ukazuje, že dopyt po dobrých projektoch je stále mimoriadne vysoký.

Medzičasom sa finančné prostriedky s vysokou váhou hromadia v bitcoinoch

Square Inc. (NYSE: SQ), americká spoločnosť pre mobilné platby a tvorca aplikácie Square Cash – aplikácie používanej na nákup a predaj kryptomien oznámil nakúpila v bitcoinoch 50 miliónov USD. To predstavuje 4 709 BTC pri priemernej cene 10 617,96 USD za BTC.

Spoločnosť nazýva bitcoiny nástrojom „ekonomického posilnenia“ a nákup je v súlade s ich víziou budovania produktov založených na inkluzívnejšej budúcnosti. Veria tiež, že bitcoin „má v budúcnosti potenciál byť všadeprítomnejšou menou“.

Ale Square to nie je prvý, kto to urobil, začiatkom roku 2020 firma Business Intelligence MicroStrategy už investovala do bitcoinu pol miliardy dolárov.

Táto správa dala trhom potrebný dych pozitivity. Ceny bitcoinu sa začiatkom tohto týždňa pohybovali pod 10 750 USD a po správach sa ich cena bez námahy vrátila späť na viac ako 11 250 USD. Teraz sa ukáže, či je možné túto pozitivitu potvrdiť.

DeFi / výnosové farmárske podvody ničia veci pre vesmír?

Na našom telegrame neuplynie deň /Svár bez diskusií o potenciálnych problémoch s projektmi DeFi / farmárskych výnosov alebo horších, priamych podvodoch. Upozorňujeme, že niektoré z týchto nastolených problémov podliehajú ďalšiemu overeniu, preto si urobte vlastný prieskum. Tu je to, na čo sme sa tento týždeň pozreli v našom Telegrame / Discorde sám:


 • Amplyfi.money: Koberček sa vytiahol po vyzbieraní 2 500 ETH od investorov. Ich sociálne médiá a webové stránky sú preč
 • Financovanie pivnej záhrady: Zakladateľ drží viac ako 50% dodávok tokenov vo svojej osobnej peňaženke. Keď naša komunita požiadala o ďalšie podrobnosti, napríklad odkaz na projekt github alebo časové zámky pre tokeny, boli skupine Telegram zakázané.
 • Financovanie Burn Vault ($ BFV): Údajne bol vytiahnutý koberec. Ich telegram a sociálne médiá už neexistujú.
 • CBDAO ($ BREE): Projekt mal predpredaj na $ SBREE tokeny, ktoré by boli vymenené za $ BREE. Jedna z administrátorských peňaženiek využila zadné vrátka v zmluve o tokenoch SBREE, vyťažila 50 000 SBREE, konvertovala ich na BREE a predala na trhu, čím stlačila cenu BREE na úkor ostatných držiteľov. 50 000 BREE sa predalo za menej ako 200 ETH.
 • Degenballz: vsadenie môže ukradnúť 1% vašich LP tokenov.
 • Smaragdová baňa (EMD): Používateľské tokeny v hodnote takmer 2,5 mil. USD, ktoré boli údajne uzamknuté na základe inteligentnej zmluvy, boli presunuté na iný účet. Burze kryptomien ChangeNow sa našťastie podarilo zastaviť predaj 135 020 EOS. To však predstavuje iba malý zlomok z celkovej ukradnutej sumy.
 • Finančné výnosy: Sfalšované výsledky auditu, keď investori vložili svoje finančné prostriedky a zistili, že nie sú schopní vybrať. Tím zmizol.
 • Farma prisluhovačov: Má roztomilých prisluhovačov, ale k všetkým vašim dielam bude mať prístup, keď pripojíte svoju peňaženku k webu Peňaženka prisluhovačov.
 • Steaky. Financovanie: Vývojári mali zjavne problémy s interakciou s vlastným časovým blokovaním. Niektorí sa domnievajú, že to môže byť skôr kvôli problémom s ich kódom, ako kvôli zlým úmyslom.
 • Paradajky. Financovanie: Hacker spustil jednoduché udelenie povolenia a vybral tokeny.
 • UniCat ($ MEOW): Zadné vrátka v inteligentných zmluvách umožňovali UniCatu udržať si kontrolu nad tokenmi používateľov aj po ich vybratí z fondu. Kryptomena v hodnote okolo 200 000 USD bola údajne odcudzená.
 • Unirocket ($ URCKT): Je zrejmé, že nie je možné ho umiestniť na sociálne médiá.
 • Financie Yfdex: Projekt sa propagoval na Twitteri 2 dni, celkovo získal finančné prostriedky investorov vo výške 20 mil. USD a ušiel.

Tieto incidenty spôsobili používateľom značné straty, a to o to viac, keď niektorí ľudia nerozumne vložili viac, ako si môžu dovoliť stratiť. Vo výsledku to vážne ovplyvňuje ich apetít a dokonca aj schopnosť veriť v potenciál DeFi. A čo viac, ovplyvňuje to záujem ľudí o poľnohospodárske výnosy, či sa im to páči alebo nie, bolo hlavným lákadlom pre ľudí, pretože niektoré farmy sľubovali neslýchané výnosy, ktoré sa nenachádzajú v žiadnej inej triede aktív. Teraz, keď sa úroky a výnosy z farmového výnosu znižujú kvôli tomu, aké plodné sú tieto podvody a zneužitia, stráca zodpovedajúci záujem o DeFi vo všeobecnosti tiež stratu pozornosti. Je to veľká škoda, pretože spoločnosť DeFi mala obrovský potenciál poskytnúť finančné služby bankám a bola priamou výzvou pre súčasný stav, ktorého sa dopúšťajú inštitúcie a regulačné orgány, ako už vidíme vyššie..

Bude DeFi tlačiť na vlády, aby konečne prijali CBDC?

Čo sa stane, keď DeFi získava na sile a každý deň sa objavujú nové projekty, čo môžu centrálne banky a vlády urobiť, aby si udržali svoju dominanciu a zároveň profitovali z nových technológií a vymožeností, ktoré prináša DeFi? Odpoveďou by mohlo byť vytvorenie digitálnej meny centrálnej banky (CBDC). V článku publikovanom v Forbes, autor navrhuje, aby vlády vyvíjali tlak na vydávanie CBDC, pretože by to užívateľom umožňovalo využívať lacnejšie a rýchlejšie transakcie. Tento článok sa tiež dotýka nášho pokrytia DCEP a kontrastuje s pokrokom Číny v testovaní DCEP s USA, ktoré o tejto téme stále iba diskutujú..

Európska centrálna banka (ECB) skutočne oznámila, že bude usilovať o možnosť vydania „digitálneho eura“. Aj keď zatiaľ neexistujú žiadne konkrétne plány, ECB uznáva dopyt spotrebiteľov po digitálnych platbách aj v ich rámci Správa o digitálnom eure zverejnené 2. októbra 2020 poznamenali, že „budú zavedením digitálneho eura v prípade potreby.“

V každom prípade, ako naznačuje článok v magazíne Forbes, vlády musia rýchlo dohnať DeFi. Légia inovátorov v priestore DeFi rastie a s prevažnými výhodami DeFi existuje reálne riziko, že zvrhne status quo, ktorý dlhodobo udržiavajú vlády a inštitúcie v ich prospech.

Pripravované akcie

11. októbra 2020: Budú zverejnené výsledky čínskej lotérie DCEP Shenzhen. Výhercovia získajú v RMC 200 RMB (30 USD) a môžu ich minúť v 3 389 zúčastnených obchodoch. Netrpezlivo očakávame víťazov, ktorí zverejnia, ako bude DCEP fungovať v akcii!

12. októbra 2020 3:00 hod: Priamy prenos v boxe

15. októbra 2020: Spustenie mainnetu Filecoin ($ FIL). Spoločnosť Huobi Global zaháji FIL v ten istý deň a otvorí sa obchodovanie, vklady a výbery.

* Všetky časy sú uvedené v UTC, pokiaľ nie je uvedené inak.

Tu nájdete spätné vydania nášho bulletinu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map