Recenzovaný týždeň

Príbeh: OKEx pozastavuje výbery … ale má toho ešte viac?

16. októbra 2020 náhle OKEx oznámil jeden z ich držiteľov súkromného kľúča (neskôr potvrdený ako Star Xu, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ skupiny OK) spolupracuje s „úradom verejnej bezpečnosti“ a nie je zastihnuteľný. Burza preto nemôže dokončiť autorizáciu transakcií, a preto sa rozhodla pozastaviť všetky výbery digitálnych aktív / kryptomien od 16. októbra 2020 o 11:00 (HKT).

Ale je toho viac?

Pozrime sa na niektoré udalosti 16. októbra 2020, ktoré môžu (ale nemusia) súvisieť s týmto:

 • 1:00: používateľ Twitteru @whale_alert tweety: 5 000 # BTC (57 033 847 USD) prevedené z neznámej peňaženky do #OKEx
 • 4:00: používateľ Twitteru @whale_alert tweety: 1 180 BTC (13 588 646 USD) prevedených z OKEx do neznámej peňaženky
 • 9:00: používateľ Twitteru @whale_alert tweety: 50 000 000 TRX (1 317 074 USD) prevedené z OKEx do neznámej peňaženky.

  11:55: Čínska platforma pre kryptomeny 非 小號 (Feixiaohao) a UAICOIN zverejňujú oznámenia od spoločnosti OKEx, že výbery budú pozastavené od 15:00 hod. ďalej. Toto bolo tiež hlásené v a pípanie od spoluzakladateľa čínskeho kryptomediálneho výstupu @redtheminer, ktorý tiež berie na vedomie fámy, ktoré kolujú v čínskej krypto komunite, že viac ako 800 účtov z „istej veľkej kryptoburzy“ je zapojených do cezhraničného prania peňazí.

 • 12:00 hod .: OKEx oznámenie že by pozastavila výbery od 11:00 hod. ďalej.
 • 13:00: konečne OKEx tweety ich oznámení o pozastavení výberu.
 • 14:00: CEO OKEx Jay Hao tweety, ubezpečuje, že všetky ostatné operácie nie sú ovplyvnené a že „Vyšetrovanie sa týka iba osobného problému držiteľa súkromného kľúča. Ďalšie oznámenia budú zverejnené. “
 • 14:51: Niekto pýta sa Podpora spoločnosti OKEx „Prečo je stránka Weibo spoločnosti Star Xu vyprázdnená?“ a oni odpovedali: „Osoba, na ktorú odkazuješ, nemá žiadny vzťah k našej platforme.“.
 • 15:51: používateľ Twitteru @whale_alert tweety: 998 BTC (11 333 911 USD) prevedené z Huobi na OKEx.
 • 22:31: používateľ Twitteru @whale_alert tweety: 3 500 BTC (39 627 432 USD) prevedené z OKEx do Binance. Majú však podozrenie, že môže ísť o interný prenos.

* Všetky časy sú uvedené v HKT, pokiaľ nie je uvedené inak.

Existujú správy z čínskych médií, že Xu bol v skutočnosti uväznený už pred týždňom, zatiaľ čo dvaja vedúci pracovníci, ktorí boli takisto uväznení, boli odvtedy prepustení na kauciu. Jeho zatknutie spôsobuje rozruch, pretože podľa jeho slov vlastní súkromné ​​kľúče k finančným prostriedkom spoločnosti OKEx Údaje spoločnosti Glassnode, Spoločnosť OKEx drží bitcoiny v hodnote približne 200 000 BTC, t. J. V hodnote 2,3 miliárd USD.

Z udalostí a z toho, ako mohla spoločnosť OKEx jednoducho urobiť ďalší „menej alarmujúci“ dôvod na pozastavenie výberov, máme pocit, že aj burza bola udalosťami zaskočená. Aj keď existujú správy, že Xu bol zatknutý v súvislosti so záležitosťami, ktoré nesúvisia s OKEx. Konkrétne to bolo v súvislosti s finančnými prostriedkami, ktoré si na účely EZVO požičal od podzemnej banky so sídlom v Shanxi zoznam zadných vrátok spoločnosti OKC Holdings na hongkonskej burze cenných papierov v roku 2019.

Zatiaľ môžeme čakať iba ďalšie oficiálne oznámenia burzy.

O tom sme sa už zmienili v našom predchádzajúcom bulletine o hacknutí KuCoin – vezmite svoje kryptomeny z búrz a uložte ich offline do hardvérovej peňaženky. Ak ho ešte nemáte, zvážte jeho získanie. Pozrite sa na našu recenziu Ledger Nano X alebo kúpite to tu.

Plné a ďalšie informácie o tomto incidente nájdete v našom článku „Vývojový príbeh: Spoločnosť OKEx pozastavuje výbery… ale je toho ešte niečo?“

Potenciálne červené vlajky a koberčeky týždňa

Kvôli ohromnej pozitívnej reakcii prinášame späť náš zoznam potenciálnych problémov s poľnohospodárskymi projektmi DeFi / Yield. Upozorňujeme, že niektoré z týchto nastolených problémov podliehajú ďalšiemu overeniu, preto si urobte vlastný prieskum. Tu je to, o čom sa tento týždeň hovorilo v našom telegrame / nesúlade sám:

 • cVault Finance ($ CORE): Nesúvisí so samotným projektom, ale existuje podvod, ktorý sa vydáva za „oficiálny“ darček 1000 CORE s falošným telegramovým kanálom..
 • Decore.finance ($ DCORE): Webové stránky hovoria, že kvôli chybe zmluvy zastavili proces pridávania / vyberania likvidity z trezoru. Jeden z našich členov zjavne hovoril s audítorom zmluvy, ktorý pri úvodnej kontrole uviedol, že sa nezdá, že by bolo niečo podozrivé. Berieme však na vedomie, že stránka projektu Coingecko upozornila, že dostali obvinenia, že tím opustil projekt, a žiada používateľov, aby postupovali opatrne.
 • Výmena paliva. finance ($ FUEL): Nešifrovaná sieť používaná na pripojenie k vašej metamaske, čo by mohlo viesť k strate finančných prostriedkov. Telegram je preč.
 • Justswap.finance ($ JUST): Nesúvisí s justswap.io Justina Sunu. Toto je vírus / malware maskovaný ako výsadok. Webové stránky vám vezmú peniaze a napadnú váš počítač škodlivým softvérom vstreknutým na webovú stránku.
 • Piratetoken.finance: Všetky obchody zjavne dostanú 5% pirátsku daň, ktorá sa náhodne rozdelí 1 majiteľovi každý deň, hoci v skutočnosti neexistovala žiadna cena. Webové stránky sa už nedajú nájsť.
 • Rabbitwallet.org: Ak na webe povolíte akýkoľvek limit výdavkov, nebude vám možné vybrať a vyprázdniť peňaženku..
 • Seal Finance ($ SEAL): Potenciálny kód, ktorý umožňuje vývojárom vyberať žetóny z vašej peňaženky. Všimnite si, že tím financií Seal má reagoval že tento kód slúži iba na ich zmluvy o chove tokenov cSeal a slúži iba na pomoc používateľom, ktorí omylom prevedú svoje aktíva.
 • Thirm protocol ($ THIRM): Spočiatku sa tvrdilo, že peňaženka ich vývojárov bola napadnutá hackermi, a varovala používateľov, aby čo najskôr odstránili likviditu. Tím neskôr objasnené že v skutočnosti bola peňaženka promotéra hacknutá a vyhodená okolo 2 000 THIRM. Budú vytvorené nové tokeny a držitelia THIRM pred hacknutím dostanú rovnaký zostatok plus 2% bonusové tokeny.
 • Triangle.finance ($ TRI): Webové stránky a telegram zmizli. Twitter má na sebe od 12. októbra 2020 iba jeden príspevok.
 • Wineswap.finance: Celá zmluva bola vyprázdnená do 20 minút od uvedenia na trh a sociálne médiá sú teraz preč.

Ďakujem CC, Cheatbandit, Coderwongy, madrick8, Ronald Jones, RyGuy31581156 a Lolibutts!

Zničujú podvody DeFi poľnohospodárstvo s výnosmi pre všetkých ostatných?


Tento týždeň s nami urobil rozhovor CoinTelegraph o našich názoroch na „Stupňujúce sa podvody typu DeFi poškodzujú výklenok na trhu s kryptomenovými výnosmi“. V súvislosti s touto témou si rozhodne myslíme, že nedávne reťazce podvodov DeFi vážne ovplyvňujú reputáciu tejto oblasti a záujem ľudí. Poskytli sme tiež naše poznatky o tom, ako sa snažíme vyhnúť podvodom prostredníctvom výskumu, a niektorých našich metodík.

Sieť Filecoin je konečne spustená a uvedená na trh po 3 rokoch

Filecoin ($ FIL) bol jedným z najhorúcejších projektov Číny v období šialenstva Initial Coin Offering (ICO) z roku 2017, keď získal 200 miliónov USD. Okolo 15:00 (UTC) 15. októbra 2020 bol konečne spustený mainnet a burzy ako Binance, FTX a Huobi atď. Sa ponáhľali do zoznamu FIL.

Po uvedení na zozname ceny pre FIL vystrelil o 118%, a je to spôsobené veľmi malým obehovým zdrojom v tom čase – okolo 0,7% z celkového počtu. A vo veľmi skorých okamihoch zaradenia do zoznamu, kvôli cenovým rozdielom za $ FIL na rôznych burzách, ako sú HuoBi a FTX, mohli niektorí obchodníci využiť výhody zakúpením krátkeho a dlhého na každej z týchto búrz. To bolo ďalej vysvetlené v našom priamy prenos 16. októbra 2020 (o 5:13 min.). Nezrovnalosť v cenách sa však zblížila, takže táto hra „IQ 200“ už nie je životaschopná &# 128577;

Rovnako ako u väčšiny nových záznamov, ceny klesli po počiatočných okamihoch zaradenia. Ceny klesajú o 45%, ale zdá sa, že klesajúca trajektória sa spomaľuje. Ceny v súčasnosti stále sedia nad 40 USD.

Pýtame sa však, čo by sa stalo s cenami, keď sa uvoľní ďalších 0,7% $ FIL? Plne zriedené ocenenie je tiež 136 miliárd dolárov, čo je približne štvornásobok ethereum. Je to realistické??

Spustenie siete PlotX

13. októbra 2020 bol na hlavnej sieti Ethereum uvedený na trh PlotX ($ PLOT) a uvedený na Uniswap.

PlotX bol jedným z najočakávanejších uvedení na trh za posledné týždne, pretože bol trhovým protokolom s decentralizovanými predikciami, ktorý používateľom umožňuje odhadnúť budúci trhový výsledok a dostať odmenu za správne predpovede. Tu si môžete prečítať náš článok o projekte a pozrieť si Michaelovo video s Ishom Goelom, spoluzakladateľom spoločnosti PlotX.

Zjednodušenie predikčných trhov – PlotX s Ishom Goelom

Rovnako ako mnohokrát predtým, hodiny predchádzajúce uvedeniu na trh boli charakterizované falošnými tokenmi, ktoré sa na Uniswap objavovali a spôsobovali problémy rozptýleným investorom. Cena uvedená na zozname bola 0,05 USD, ale na začiatku sa zvýšila na viac ako 1 USD, aby mohla neskôr začať skutočná fáza zisťovania cien. Doteraz sa stabilizovala na skromnejšej cene 10 centov.

Spoločnosť SWAG Finance (príjemne) všetkých prekvapí skorým uvedením na trh

Spoločnosť SWAG Finance ($ SWAG) ponúkala ako súčasť expanzie spoločnosti Swag.live decentralizovaný tok správy komunity. Swag.live je populárna platforma pre dospelých s viac ako 10 miliónmi používateľov na celom svete. V súčasnosti pôsobia v Ázii, majú však plány na rozšírenie pôsobenia do Severnej Ameriky a do celého sveta.

Spoločnosť SWAG zahájila svoju prvú swapovú akciu o 22:00. UTC 14. októbra 2020, ktoré by používateľom umožnilo výmenu za SWAG a nárok na ich distribúciu odmien, známych ako SQUIRTS.

Toto uvedenie na trh bolo nesmierne úspešné a podľa tímu ceny SWAG po uvedení na trh vzrástli o 240%. Aj keď ceny už nie sú na historicky najvyšších úrovniach, v porovnaní s uvedením na trh sú stále takmer trojnásobné.

Andre Cronje sa vracia

Pred pár dňami prišiel Andre Cronje, jedna z najslávnejších osobností kryptomeny a jeden z najlepších a najgeniálnejších vývojárov, s novým stredným článkom „Rozbaľuje sa moje zapojenie do DeFi„.

Potom, čo na chvíľu zmizol po tom, čo dostal vyhrážky smrťou súvisiace s epizódou Eminence ($ EMN), keď veľa kryptoinvestorov, ktorí začali špekulovať a kupovať svoj zatiaľ nevydaný projekt, nakoniec prišli o svoje peniaze (hack pre celkovú 15 miliónov USD, z ktorých 8 potom hacker poslal späť), Andre sa vrátil a objasnil niekoľko vecí. Medzi nimi:

 • “Nechcem stavať, aby sa počet zvýšil.” To znamená, že chce stavať iba pre vývojárov a umožniť im ľahko vytvárať produkty z pôvodnej práce
 • „Tokeny nie sú na sklade“, kupujete token, aby ste boli prispievateľom do projektu, nie náhodným okoloidúcim
 • „Vývojový proces“, kde vysvetľuje, že jeho slávne vyhlásenie „test in prod“ bolo nesprávne interpretované a „existuje, aby odradilo ľudí od používania systémov bez vyšetrovania“.

Ďalej objasňuje, že je iba prispievateľom do spoločnosti Yearn Finance ($ YFI), nie jej tvorcom a že teraz prestal používať Twitter, aby zabránil ďalším nedorozumeniam, pokiaľ bude používať svoj účet nasadenia (vďaka čomu budú jeho nové projekty okamžite dostupné). vysledovateľné späť k nemu, a teda spustenie FOMO).

Končí to jeho osobnými myšlienkami na tento priestor, ktoré mu dávajú zmiešané pocity, ktoré nevie poriadne prejaviť. Vidíme tiež nedostatok dôvery, ktorý v komunite narastá a že sme v poslednej dobe začuli aj fámy o skupine používateľov DeFi, ktorí sa združovali a plánuje ho žalovať za to, čo sa stalo.

Chápeme, že sa mu v mysli zväčšujú veci, čo ešte viac zamieňa to, čo mu prinesie budúcnosť.

Čoraz viac spoločností investujúcich do bitcoinu

Bitcoinové pokladnice vo verejne obchodovaných spoločnostiach

Zoznam verejných spoločností, ktoré používajú bitcoin ako rezervné aktívum, sa každým dňom zvyšuje. V septembri 2020 sme zistili, ako spoločnosť Microstrategy dokázala zvýšiť svoje podiely na bitcoiny v hodnote viac ako 435 miliónov USD, a opäť nám len ukázala, ako je Crypto v porovnaní s tradičnými financiami čo do počtu stále nič. Jej generálny riaditeľ Michael Saylor tweetol: „Aby sme získali 16 796 BTC, obchodovali sme nepretržite 74 hodín a každé 3 sekundy sme realizovali 88 617 obchodov ~ 0,19 BTC“, čo v prepočte predstavovalo zhruba 39 414 USD v BTC za minútu.

Posledným prírastkom v krypto hre bol Stone Ridge, ktorý odhalil a Investícia vo výške 115 miliónov USD (súčasť spinoffu o miliardy dolárov) a spoločnosť Square, ktorá investovala 50 miliónov USD. Jeho generálny riaditeľ Jack Dorsey je už istý čas známy ako podporovateľ bitcoinu.

Pretože všetky tieto veľké mená dôverujú budúcemu výsledku bitcoinu, o kom môžeme pochybovať?

DCEP – testovanie čínskej digitálnej meny, štýl lotérie

Čínska národná digitálna mena DCEP teraz prechádza testovaním medzi verejnosťou v Shenzhene. Vláda v Shenzhene rozdala 10 miliónov RMB experimentom na otestovanie ich digitálnej meny, ktorá nie je tradičnou kryptomenou, ako si ich obvykle predstavujeme, pretože je centralizovaná a pod kontrolou Čínskej ľudovej banky..

Obyvatelia Shenzhenu sa nedávno mohli zaregistrovať do lotérie, aby si mohli vyskúšať nejaký bezplatný DCEP. Lotéria bola mimoriadne predplatená a iba šťastných 2,61% dokázalo získať do rúk RMB200 (okolo 30 USD) DCEP, ktoré mohli minúť v určených obchodoch..

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo je DCEP, pozrite si náš článok.

Pripravované akcie

19. októbra o 6:00 hod: Injective Protocol ($ INJ) nárok na lístok sa otvorí na Binance Launchpad. Viac informácií tu.

19. októbra 14:00: Na Bithumb sa otvára obchodovanie pre CryptoLocally ($ GIV).

20. októbra, 8:00: Výherné lístky na Injective Protocol budú oznámené.

21. – 22. októbra: Blockchain Life 2020 (Moskva)

22. októbra: Predaj tokenov sa začína pre Graf ($ GRT) pre už registrovaných účastníkov.

* Všetky časy sú uvedené v UTC, pokiaľ nie je uvedené inak.

Tu nájdete spätné vydania nášho bulletinu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector