Chcete sa dozvedieť najskôr dobré správy … alebo zlé správy? Toto bola odveká otázka, s ktorou sa tento týždeň museli bitcoinové trhy popasovať. Ako uvidíme ďalej, na to existuje správna odpoveď … ale vybral si bitcoin múdro?

Na Vianoce chcem iba knihu!

Ledger pripravuje balík kryptoštartérov! Získajte poukaz vo výške 25 USD na nákup kryptomeny pri každom nákupe Ledger Nano X! Obmedzené na 5 000 poukážok a dostupné iba do 29. decembra 2020!

Darujte sebe alebo svojej rodine balíček, ktorý skutočne chcú! Povedzte NIE darčekovým sadám a ponožkám na krém!

Pozrite sa na našu recenziu Ledger Nano X a KLIKNUTÍM SEM KÚPIETE!

Darujte tieto Vianoce lepšie darčeky!

Sentiment trhu: Ide bokom?

Akcia trhových cien tento týždeň nebola príliš vzrušujúca, pretože bitcoiny a ethereum išli väčšinou bokom. 12. decembra 2020 sme videli reakciu, ktorá stále pokračuje dodnes a vrátila $ BTC späť do oblasti $ 19000 a $ ETH bližšie k $ 600.

$ BTC a $ ETH (denné grafy) pri týždenných odporoch$ BTC a $ ETH (denné grafy) pri týždenných odporoch

Obe mince majú stále týždenný odpor a snažia sa v dennom grafe vytvoriť dynamiku okolo 21 EMA (exponenciálny kĺzavý priemer). V najbližších dňoch by sme mohli očakávať ďalší pokus o prekonanie ATH!

Kľúčové správy tento týždeň

Veľkí investori sa hromadia

Veľké fondy / spoločnosti nakupujú a hromadia bitcoiny a ethereum.

Massachusetts Mutual Life Insurance Company (MassMutual), má práve kúpil $ 100 mil. BTC prostredníctvom spoločnosti NYDIG, spoločnosti spravujúcej fondy v New Yorku. Toto je údajne ich prvý nákup bitcoinu a zodpovedá menej ako 1% ich celého investičného účtu v hodnote okolo 235 miliárd USD.

Stupne šedej tiež zvýšili ich držbu. Aj keď v investovaní do kryptomeny nie sú nováčikom, majú len kúpil ďalších 130000ETH a na ich účtoch dosiahol celkovo 3 milióny tokenov.

Mikrostratégia oznámil dokončili „ponuku vo výške 0,75% konvertibilných seniorných bankoviek splatných do roku 2025 vo výške 650 miliónov dolárov“, aby investovali do $ BTC v súlade s ich politikou rezerv. O pár dní skôr tweetol CEO Michael Saylor, že drží zhruba 40 824 bitcoinov.


Záujem finančných gigantov o krypto poukazuje na zvýšený dopyt zo strany bohatých ako forma diverzifikácie a tipujú na zvýšenie cien v budúcnosti..

Mt. Termín refundácie spoločnosti Gox sa blíži

15. decembra 2020 uplynie ďalší termín pre Mt. Veritelia spoločnosti Gox Exchanges dúfajú, že dostanú späť to, čo stratili na platforme. Burza, ktorá bola v tom čase jednou z najznámejších a začala svoju činnosť v roku 2010, prestala fungovať vo februári 2014 po podaní návrhu na vyhlásenie konkurzu. „Chýbalo“ ohromných 860 000 $ BTC, z ktorých 200 000 bolo „vymožených“ (a to nezahŕňa ani ďalšie kryptomeny, ktoré tiež „zmizli“). V roku 2015 nové dôkazy tokijská bezpečnostná spoločnosť WizSec ukázala, že „väčšina alebo všetky chýbajúce bitcoiny boli ukradnuté priamo z Mt. Gox horúca kryptomenová peňaženka v priebehu času, začínajúca sa koncom roka 2011. “

Používatelia platformy by mali očakávať, že dostanú celkovo 140 000 dolárov BTC (v hodnote 2,6 miliárd dolárov), ktoré sú teraz v rukách Nobuaki Kobajašiho, japonského právnika zodpovedného za tento proces.

Nie je však nič isté, pretože termín vrátenia peňazí už bol v minulosti niekoľkokrát posunutý, posledný z nich bol v októbri 2020. Na trhu tiež panujú vážne obavy, pokiaľ ide o možné dôsledky veľkého výpredaja na bitcoinovom trhu. obete, keď dostanú svoje prostriedky po 6 rokoch. Ak vezmeme do úvahy, že bitcoin mal v roku 2014 hodnotu nižšiu ako 1 000 dolárov, predstavovalo by to v súčasnosti zhruba 20-násobok ich znovu získaných finančných prostriedkov!

Plagát YouTube Myšlienky na Mt. Gox refundácia

Singapurská DBS zaháji digitálnu burzu s kryptami

Potom, čo sa pred pár mesiacmi objavili klebety, je to už oficiálne: Singapurská DBS bude prvou bankou, ktorá zavedie digitálnu zmenu meny.

Platforma bude otvorená iba pre inštitucionálnych a akreditovaných retailových investorov. K dispozícii budú 4 hlavné obchodovateľné kryptomeny: $ BTC, $ ETH, $ XRP a $ BCH, párované so 4 FIAT menami: USD, SGD, HKD A JPY.

Burza ponúkne aj ponuky bezpečnostných tokenov (STO) a platformu pre tokenizované aktíva, ako sú dlhopisy, fondy súkromného kapitálu, nehnuteľnosti atď. Výkonný riaditeľ DBS Piyush Gupta povedal:

„Verím, že je na to ten správny čas“ a dodal: „Sme na pokraji masívnej tokenizácie, a preto nájdete tokenizáciu všetkých druhov aktív po celom svete a myslím si, že čoraz viac výmen sa začne zaoberať tokenizované aktíva “.

Americkí kongresmani, ktorí prejavujú pochybnosti o nových nariadeniach o peňaženkách, ktoré sú hosťované v tomto štáte

Pred pár týždňami sme sa zmienili o tom, že generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong bol znepokojený povesťami, že americká štátna pokladnica plánuje zaviesť regulácie na kryptomeny určené pre miestne peňaženky..

Samoobslužné peňaženky, či už online (horúce) ako Metamask alebo offline (studené) peňaženky ako Ledger a Trezor, vám umožnia zachovať osobný a úplný prístup k vašim finančným prostriedkom bez akýchkoľvek sprostredkovateľských subjektov alebo tretích strán. Majiteľ vlastní svoje súkromné ​​kľúče a nesie plnú zodpovednosť za svoje prostriedky. Najdôležitejšie je, že peňaženky na nastavenie zvyčajne nepotrebujú postupy KYC. Získajte viac informácií o horúcich a studených peňaženkách a ich výhodách a nevýhodách.

Armstrong uviedol svoje myšlienky (zdieľané mnohými ďalšími významnými menami v kryptopriestore), medzi ktorými je aj možnosť, že predpisy môžu mať za následok viac škodlivosti ako čokoľvek iného. Je to tak preto, lebo by to mohlo v podstate vylúčiť tých, ktorí nemôžu získať dokumenty a dôkazy pre bežné KYC, a to sú zvyčajne najviac znevýhodnené skupiny, ktoré už môžu byť vylúčené z finančného systému. Ďalej by tento návrh mohol byť krokom späť v inovácii zo strany USA, vedúcich spoločností a používateľov, aby ich obišli pre iné krajiny.

Pred niekoľkými dňami Warren Davidson, americký kongresman slúžiaci v 8. okrese Ohio, spolu s niekoľkými kolegami prijal tieto stanoviská zaslaním listu do štátnej pokladnice USA. V liste sa tiež poukazuje na to, že „viaceré správy preukázali, že nelegálne subjekty digitálne aktíva nevyužívajú vo veľkej miere“.

List Warrena Davidsona pre ministerstvo financií USA

A čo Európa??

Medzitým v Európe pokračuje vývoj digitálneho eura. Avšak zdroje naznačili, že francúzske ministerstvo financií sa pripravuje „podľa Simona Polrota, prezidenta francúzskej kryptobuněčnej asociácie ADAN,„ nielen sprísniť pravidlá know-your-customer (KYC) pre krypto firmy, ale aj regulovať transakcie medzi kryptami. “

Toto zjavne prichádza ako reakcia na nedávne teroristické útoky, keď bolo 29 ľudí zatknutých kvôli nelegálnemu financovaniu terorizmu prostredníctvom kryptomien.

Ďalšie kľúčové správy

  • Kanada sa stala prvou krajinou, ktorá má fond založený na étere uvedený na hlavnej burze cenných papierov. Éterový fond (TSX: QETH.U) ponúka 3iQ Corp, manažér digitálnych aktív so sídlom v Toronte. Éterový fond sa dnes obchoduje okolo 11 dolárov za akciu.
  • Druhý darček DCEP (Čínska národná digitálna mena) začal v čínskom Su-čou 12. decembra 2020 pre 10 000 víťazov. Minulý týždeň hongkonský menový úrad (HKMA) tiež potvrdil, že spolupracuje s Inštitútom digitálnej meny Čínskej ľudovej banky na technickom pilotnom testovaní DCEP pre cezhraničné platby medzi pevninskou Čínou a Hongkongom. Viac sa dočítate v našom článku.
  • Messari, popredná spoločnosť zaoberajúca sa kryptografickým výskumom a údajmi, nedávno zaradila medzi „top 10 ľudí, ktorí sa majú pozerať v roku 2021“

$ YETI index: rok ekosystém v jednom žetóne

Po všetkých nedávno ohlásených spoluprácach medzi tímom Yearn Finance a mnohými ďalšími veľkými projektmi Defi, ako sú Cover Protocol ($ COVER) alebo Sushiswap ($ SUSHI), bol zavedený Yearn Ecosystem Token Index, $ YETI. vytvorené od spoločnosti Powerpool ($ CVP).

Index obsahuje 8 tokenov: $ YFI, $ SUSHI, $ CREAM, $ AKRO, $ COVER, $ K3PR, $ CVP, $ PICKLE s navrhovanou váženou distribúciou 35% pre $ YFI, 17% pre $ SUSHI a 8% každý za zvyšok. Investori teda majú teraz šancu investovať do celého ekosystému Yearn jedným tokenom, pričom dostanú „hotovostné toky zo stratégií Vaultu aplikovaných na zložené tokeny a hlasujú o návrhoch v rámci riadenia ekosystému Yearn pomocou prístupu meta-riadenia PowerPool.“ Držiteliam tiež umožní ušetriť na poplatkoch za plyn, ktoré by sa bežne vyžadovali pri vklade viacerých tokenov.

Keď už hovoríme o $ YFI, tento týždeň sme boli tiež svedkami prvého bezplynového (pre používateľov) vkladu trezorov transakcií dňa Túžba. Financie.

Červené vlajky týždňa

Fond DeTrade, prvý prípad hlbokého falšovania v kryptomene?

DeTrade Fund, predpokladaný nadchádzajúci arbitrážny a popredný projekt Defi zmizol s 1450ETH niekoľko hodín pred zaradením do zoznamu.

Tím sa javil ako neanonymný, s verejnými profilmi Linkedin, verejne registrovanou spoločnosťou, Twitch profilom a videom, kde pre komunitu prehovoril „CEO“ Mark Jensen. Video sa rýchlo stalo známe na krypto Twitteri a komunita mala podozrenie, že išlo o falošný podvod, ktorý používajú krypto hackeri. Ďalšia teória, ktorá koluje po komunite, je tá, že hackeri si na zosobnenie riaditeľa najali herca.

Video od „generálneho riaditeľa“ spoločnosti DeTrade Mark Jensen

Prostredníctvom dvoch kôl predpredajných investícií sa tímu fondu DeTrade podarilo za pár hodín získať pozoruhodnú sumu 1 450 $ ETH. Ich zmluvy skontroloval Solidity Finance, čo pri ich audite okamžite vyvolalo niekoľko obáv správa, hodnotenie, že tím mal na starosti príliš veľkú moc nad finančnými prostriedkami používateľov. Je pravdepodobné, že tím to využil a ukradol prostriedky na predpredaj niekedy medzi druhým predpredajom a oficiálnym zaradením, ku ktorému malo dôjsť niekoľko hodín po.

O niekoľko hodín neskôr a pravdepodobne preto, že niekto dokázal vysledovať spreneverené finančné prostriedky, bolo 70% odcudzeného $ ETH zaslané späť investorom prostredníctvom interných transakcií.

Tento „čiastočný návrat sa stáva čoraz bežnejším pri útokoch DeFi. Napríklad hacker Eminence poslal späť 50%, zatiaľ čo používatelia Harvest Finance dostali späť iba 10% zo svojej sumy.

Spoločnosť Compounder Finance odcudzila 12 miliónov dolárov

1. decembra 2020 „zatiahla koberec“ spoločnosť Compounder.Finance ($ CP3R), klon Harvest and Yearn Finance. Zdá sa, že za to môže anonymný tím, ktorý stojí za projektom.

Spoločnosť Compounder bola skontrolovaná spoločnosťou Solidity Finance. V protokoly chatu medzi týmito dvoma spoločnosťami vidíme, že Solidity Finance poukázalo na to, že kontrakt treasury projektu a aktualizáciu strategických poolov riadi ich tím. Spoločnosť Solidity Finance tiež zdôraznila, že sa domnievajú, že táto skutočnosť by mala byť uvedená v ich audítorskej správe. K zneužitiu došlo presne tak, ako to zdôraznil Solidity Finance. Po audite bola funkcia stiahnutia vymenená za škodlivú, ktorá bola neskôr použitá na odčerpanie všetkých peňazí zo zmluvy na ich adresu nasadenia. Podvod nikto včas nerozpoznal, takže používatelia neboli schopní vybrať svoje prostriedky.

Útok sa skladá zo 4 krokov a vývojár ho podrobne vysvetľuje v tejto posmrtnej práci Vasa a Financovanie solídnosti.

Nie je to prvýkrát, čo v kontrolovanom projekte došlo k hackingu a všetci už celkom dobre vieme, že audity nemôžu zaručiť 100% bezpečnosť. Toto by sa malo vždy pripomínať.

Známy vývojár priestoru Defi a vlastník Defiyield.info bol tiež obeťou útoku. Túto záležitosť tiež vyšetruje a pracuje na predložení prípadu príslušným orgánom presadzovania práva.

Falošné žetóny Deriswap

Zlomyseľní herci nedávno vytvorili rôzne falošné tokeny Deriswap, aby využili humbuk okolo tohto najnovšieho experimentu od Andreho Cronjeho. Zlomyseľní herci by vytvorili tokeny s podobnými názvami ako Deriswap a schválili by ich obchodovanie na Uniswap, aby nalákali ľudí na nákup.

Pamätajme, že Deriswap momentálne nemá žiadny oficiálny token!

Boxerské udalosti

  • Váhy sú teraz Diem! Všetko, čo potrebujete vedieť o kryptomene Facebooku!

Diem ($ DIEM) – Facebook’s Libra 2.0

Plagát YouTube Ďalší zabijak XRP? Protokol Velo robí OBROVSKÉ pohyby

Kliknite sem, aby ste dostali späť čísla našich bulletinov!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector