Recenzovaný týždeň

Hovorenie DCEP o „Tiger Talk“

Minulý týždeň som sa objavil v čínskej televíznej šou Phoenix „Tiger Talk“ (一 虎 一席談). Tiger Talk je jednou z najdlhšie vysielaných relácií spoločnosti Phoenix TV, ktorá každý týždeň prináša významné spoločenské problémy alebo udalosti, o ktorých by diskutovali odborníci, akademici i hostia. Témou týždňa boli „DC / EP: Čínske vydanie digitálnej meny, otrasie to hegemóniou amerického dolára?“. Môžete si pozrieť epizódu nižšie alebo sa pozrieť na náš prehľad DCEP:

Tiger Talk

Zaujalo ma, že táto šou priniesla všeobecný prehľad o blockchainovej technológii, bitcoinoch, váhach atď. Je to pravdepodobné, pretože cieľom šou je vzdelávať širokú verejnosť o týchto konceptoch v očakávaní vydania DCEP. Prehliadka tiež zdôraznila výhody DCEP a jeho prevahu nad bitcoinmi vďaka jeho centralizácii.

Zároveň si z diskusií o prehliadke myslím, že DCEP môže predstaviť verejnosti skúmanie kryptomien, pretože: (1) verejnosť sa čoraz viac vzdeláva v koncepciách týkajúcich sa bitcoinu a kryptomien; (2) zdá sa, že existujú skutočné obavy, že by Čína mohla byť vyradená zo systému SWIFT. Ďalej sa v relácii hovorilo o možnosti slobodne posielať USDT / Tether, čo potvrdzuje príbeh, že USDT sa v Číne veľmi využíva.

Poľnohospodárstvo je novým trendom blokovania v roku 2020

Kváskový chlieb a mircrogreens sú SO Q2 2020. Momentálne KAŽDÝ pestuje úrodu. Tu je môj zoznam poľnohospodárov na tento týždeň.

Aktuálny zoznam poľnohospodárov$ SUSHI – Šialené návraty WTF (TY @binance @FTX_Official )$ PYLON – Zlatá armáda pristála$ YFV – EPIC$ YFII – Binance Baby!$ CRV zase nie zle

– Boxmining (@boxmining) 1. september 2020

Z nášho prieskumu na Twitteri, Telegrame atď. Sme to zistili $ YFV a $ SUSHI sú NAJviac sa hovorí o farmách.

YFValue ($ YFV)

YFV (YFValue) je v zásade odvodený z iných tokenov z toho, čo nazývame „Y Family“. Zmätený? Tu je graf, ktorý sme vytvorili Kryptonauti aby sme vám pomohli zorientovať sa v tomto poli:

Rovnako ako u ostatných členov rodiny Y, token riadenia YFV, aby ste ho mohli používať na hlasovanie o otázkach týkajúcich sa chodu platformy. Aj keď mnohí tiež jednoducho obchodujú s tokenom a špekulujú o jeho hodnote. Sesterská spoločnosť YFV, DFI.money ($ YFII), bola nedávno uvedená na burze Binance Exchange, čo malo za následok jej ceny zdvojnásobenie za jeden deň. Medzitým je $ YFV uvedený na OKEx Exchange a pri pohľade na grafy tento zoznam tiež pomohol zvýšiť $ YFV na zdvojnásobenie ceny.

Prečítajte si nášho sprievodcu poľnohospodárstvom YFV. Ak máš záujem, prihlásiť sa na YFV a začať!

Sushiswap ($ SUSHI)

Sushiswap ($ SUSHI) je vidličkou Uniswap a bola založená pred necelým týždňom anonymným vývojárom známym ako „Chef Nomi“. Na ulici sa hovorí, že Sushiswap vytvoril tím, ktorý stál za FTX Exchange. A to nie je úplne nemožné, vzhľadom na to, že tím FTX je jedným z najväčších farmárov $ SUSHI a rýchlo zaradil a ponúkol produkty obchodovania $ SUSHI. Token $ SUSHI je uvedený aj na burzách Binance a OKEx.

V súčasnosti je v systéme Sushiswap zamknutých viac ako 1,2 miliardy USD, čo je šialené, pretože to bolo len 5 dní od jeho prvého spustenia! Poľnohospodárstvo na sushi považuje za veľmi riskantné, ale môže byť potenciálne veľmi prínosné, pretože môže mať ROI okolo 1 – 7% za deň v závislosti od bazéna. Dôležité štatistiky, ako napríklad Total Value Locked (TVL), stavené sumy a výnosy, nájdete na SushiBoard.

V skutočnosti je Sushiswap veľmi populárny aj v Číne, kde sa nazýva „najväčší rival Uniswapu“ a populárny spravodajský web kryptomeny 8btc má celý Sushiswap oddiel venovaný novinkám a návodom.

Výnos poľnohospodárskych rizík

Hospodárenie s výnosmi má svoje riziká. Jedným z hlavných rizík je to, že farmárčenie výnosov sa riadi inteligentnými zmluvami. Ak sú inteligentné zmluvy chybné alebo ak sú v nich vytvorené medzery, mohlo by to znamenať stratu finančných prostriedkov. Je tomu tak najmä preto, že inteligentné zmluvy sa vykonávajú samy, takže neexistuje žiadny spôsob, ako „zrušiť“ inteligentnú zmluvu po jej zavedení. Inteligentný audit zmlúv je preto zásadný pre poľnohospodárske výnosy alebo projekty DeFi všeobecne. Títo audítori sú spoločnosti tretích strán, ktoré prechádzajú kódom a kontrolujú všetky chyby zabezpečenia a chyby. Pozrite si toto video od kryptonautov, ktoré vysvetľuje, ako funguje inteligentné auditovanie zmlúv :

Inteligentný audit zmlúv v decentralizovanom financovaní

YFV už bol skontrolovaný spoločnosťou The Arcadia Group a podľa tímu YFV sa nenašli žiadne problémy s vysokou alebo kritickou závažnosťou. Medzitým bude spoločnosť Quantstamp robiť „kontrolu bezpečnosti“, NIE audit pre Sushiswap. Quantstamp má objasnené že ich služby budú podobné tým, ktoré poskytovali pre Yearn Finance ($ YFI), čo bola neformálna kontrola kódu obmedzená na najvýznamnejšie zmluvy – tie, ktoré vlastnia alebo môžu distribuovať prostriedky.

Ďalším rizikom je nákup a špekulácie s $ SUSHI obchodovaním s tokenom. Ak existujú skutočne slabé miesta a ešte horšie, ak nájdete v kóde „minter keys“, čo vývojárom v podstate umožňuje masívne vytvárať nové tokeny, hodnota $ SUSHI by sa zriedila do tej miery, že by mala v podstate nižšiu hodnotu ako skutočná rola sushi.

DeFi zvyšuje transakčné poplatky

Poplatky za transakcie spojené s éterom sa druhýkrát za 3 týždne vyšplhali na maximá všetkých čias. K 2. septembru 2020 sa priemerné transakčné poplatky pohybujú okolo 15,13 USD.

transakčné poplatkyPravdivý príbeh

Tieto vysoké transakčné poplatky a raketovo rastúce ceny éteru (ETH) sú priamym dôsledkom zvyšujúceho sa počtu projektov DeFi a výnosového poľnohospodárstva, pretože poľnohospodári musia platiť ETH za každú transakciu, tj presun finančných prostriedkov do / z fondov atď. Najmä prudký nárast priemerné transakčné poplatky 1. septembra 2020 sa pravdepodobne pripisujú spusteniu služby Sushiswap.

Priemerný poplatok za transakciu (kredit na obrázok: Blockchair)

Aj keď je tento nárast poplatkov dobrou správou pre ťažiarov Etheru, ktorých príjmy sa zvyšujú s vyššími poplatkami a ďalšími transakciami, narastajú obavy o udržateľnosť ethereum. Mnohí tvrdia, že vysoké transakčné poplatky znamenajú, že majú „cenu“ za aktivity na platformách DeFi. Viac transakcií tiež znamená, že v sieti dochádza k väčšiemu preťaženiu, čo vedie k vyššiemu počtu nepotvrdených transakcií a čakacích dôb. Ak to vezmeme ďalej, môže to dokonca znamenať, že niektoré inteligentné zmluvy sa stanú prakticky nepoužiteľnými, čo v prvom rade spochybní otázku, či je Ethereum platformou inteligentných zmlúv..

Jednou z odpovedí na túto otázku môže byť Ethereum 2.0, ale na jej uvedenie do siete sa čaká niekoľko mesiacov.

Pripravované akcie

3. september 2020 16:00: Spustenie tokenu Skale Network. Oprávnení kupujúci si môžu kúpiť tokeny SKL v hodnote až 1 153 USD za 0,03 USD / token. Detaily tu.

4. septembra 2020 12:00: Spoločnosť Animoca Brands, vývojár a vydavateľ hier, ako sú The Sandbox a Crazy Kings atď., Uvedie svoj token REVV na Uniswap. Detaily tu.

5. septembra 2020 o 11:00: Lineárne financovanie AMA. Skontrolujte ich Telegramová stránka pre podrobnosti.

* Všetky časy sú uvedené v UTC, pokiaľ nie je uvedené inak.

Tu nájdete spätné vydania nášho bulletinu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me