Sprievodca 0x ($ ZRX): Budúcnosť búrz s kryptomenami?

0x ($ ZRX) je otvorený protokol pre vývojárov na vytváranie ich vlastných decentralizovaných búrz kryptomien na blockchaine Ethereum. 0x vznikol ako odpoveď na problémy spojené s centralizovanými burzami (CEX) a decentralizovanými burzami (DEX). Pokiaľ ide o CEX, v dôsledku narušenia bezpečnosti na týchto platformách sa už stratilo približne 1,1 miliardy USD. Nadšenci kryptomeny sa preto obávali straty finančných prostriedkov. Odpoveďou na to mali byť decentralizované výmeny, ale majú tiež problémy so zvýšeným trením a zvýšením transakčných nákladov. V tejto príručke preskúmame, čo už 0x ponúka na dnešnom trhu, a pozrieme sa na ich nedávno vydanú verziu 3 protokolu.

Pozadie

0x je duchovným dieťaťom jeho CTO Amira Bandealiho a jeho generálneho riaditeľa Willa Warrena. Medzi ďalších kľúčových osôb stojacich za projektom patria ich blockchain inžinieri, produktoví dizajnéri, výskumníci a obchodní stratégovia. Majú tiež silný zoznam poradcov vrátane Freda Ehrsama, spoluzakladateľa Coinbase a Davida Sacksa, bývalého COO spoločnosti PayPal..

Čo je 0x?

0x je protokol postavený na blockchaine Ethereum na vytváranie a napájanie decentralizovaných búrz. Jeho cieľom je prepojenie s inými systémami na napájanie špičkových decentralizovaných aplikácií (dapps).

Cieľom protokolu je inšpirovať pohyb aktív vo finančnom sektore elimináciou tretích strán, ktoré robia tento proces komplikovaným a nákladným. Prítomnosť inteligentných zmlúv tiež pomohla posunúť tretie strany do zabudnutia.

Príchod DEX prichádza na ochranu finančných prostriedkov používateľov a zabránenie vládnej cenzúre. Tieto výmeny umiestňujú bezpečnosť finančných prostriedkov používateľov na samotných používateľov namiesto dôveryhodných centralizovaných platforiem, ktoré sú náchylné na hacking..

Kvôli problémom so škálovateľnosťou bitcoinového blockchainu a chýbajúcej flexibilite inteligentných kontraktov sa vývojári dapp hrnuli do Ethereum, aby vytvorili decentralizované riešenia, ako sú burzy. Bohužiaľ, s každým, kto sa snaží vybudovať špecializovaný dapp, bolo Ethereum zaplavené aplikáciami, ktoré navzájom nedokážu dobre komunikovať..

Ďalej majú tieto aplikácie rôzny stupeň zabezpečenia a kvality. 0x prišiel vyriešiť tento problém s fragmentáciou používateľov a tiež znížiť náklady na používanie dapps.

Ako funguje 0x?

Aj keď je postavený na vrchole ethereum, jeho objednávky sa vybavujú mimo reťazca, pretože na spárovanie objednávok sa používajú relé. Objednávky sa do blockchainu Ethereum nahrajú až po dokončení procesu. Podpisovanie mimo reťazca znižuje množstvo plynu použitého v konkrétnej transakcii a zároveň znižuje zaťaženie hlavného reťazca.

Relé na platforme možno považovať za decentralizovanú burzu, ktorá má verejné aj súkromné ​​knihy objednávok. Objednávky sa vysielajú prostredníctvom týchto objednávkových kníh, aby sa dosiahla vhodná zhoda.

Okrem zníženia príslušných poplatkov za plyn tento prístup umožňuje používateľom tiež kontrolu nad svojimi finančnými prostriedkami. Dôležitou vlastnosťou sprostredkovateľa je, že iba uľahčuje, ale nevykonáva obchody.

Aby to bolo možné, je potrebné odovzdať relé odovzdávajúci podpis objednávateľa, ktorý sa potom doručí k inteligentnej zmluve spoločnosti DEX. Relé sú odmeňovaní pomocou natívneho tokenu protokolu, ZRX, aj keď vo verzii 3 verzie 0x to bolo zmenené spolu s niekoľkými ďalšími funkciami..

0x verzia 3: Nový protokol s rozšírenými funkciami


V auguste 2020 vydal decentralizovaný protokol novú verziu 3, ktorá umožňuje používateľom vyvinúť prepojenejší DeFi ekosystém. Táto nová verzia obsahuje 3 hlavné vylepšenia: vkladanie tokenov ZRX, mosty likvidity a flexibilné poplatky.

0x vkladanie funkcií

Verzia 3 verzie 0x zaviedla mechanizmus stávkovania, ktorý umožňuje prijímať poplatky za obchodovanie v akomkoľvek tokene. Tvorcovia trhu, ktorí poskytujú likviditu, sa považujú za kľúčoví pre dlhodobý rast spoločnosti 0x, pretože prinášajú likviditu. Preto bola predstavená nová funkcia stávkovania, pri ktorej sú tvorcovia trhu 0x dostávaní peňažné odmeny. To znamená, že ktorýkoľvek držiteľ ZRX sa môže zapojiť do vkladu tvorcu trhu a mať nárok na podiel z odmien za likviditu. Medzitým je v najlepšom záujme tvorcu trhu, aby nalákal zúčastnené strany, aby sa pripojili k ich združeniu, pretože to zvyšuje ich potenciálnu výplatu odmien z likvidity a ich hlasovacie právo v otázkach správy a riadenia, pretože od účastníkov sa vyžaduje, aby delegovali polovicu svojej hlasovacej sily na tvorcu trhu.

Mosty likvidity

Liquidity bridges je vzrušujúca aktualizácia pre vývojárov decentralizovaného financovania (DeFi), ktorí vytvárajú dappy, ktoré budú mať prospech z prístupu k väčšej likvidite. Je to preto, že táto funkcia im umožní získavať likviditu nielen zo samotnej siete 0x, ale aj ďalších DEX, ako sú UniSwap alebo Kyber, z jedného integračného bodu, známeho ako 0x API (viac nižšie). Stručne povedané, umožniť používateľom prístup k likvidite v iných DEX, čím sa zabezpečí, že objednávky sa budú plniť, aby sa dosiahol vyšší objem, a tak sa na platformu priláka ešte viac používateľov..

Flexibilné poplatky za štafety

Predtým iba 0x umožňoval štafetám prijímať poplatky iba v ZRX. To bolo problematické, pretože relé niekedy nemusí chcieť dostávať poplatky v ZRX. Taktiež to viedlo k zlým skúsenostiam štafiet, pretože vytvoril ďalšie kroky v obchodovaní s DEX, napríklad jeden z najväčších 0x DEX podľa objemu nemal poplatky. Špekuluje sa, že je to kvôli obmedzeným spôsobom, ako by sa dali platiť poplatky. To bolo opravené vo verzii 3, kde si štafety môžu zvoliť, aby sa ich poplatky platili v akomkoľvek tokene založenom na ethereu alebo dokonca v tokene, s ktorým sa v súčasnosti obchoduje.

Token ZRX: Čo je to?

Token ZRX je postavený na základe štandardu Ethereum ERC-20. Okrem toho, že sa používa na platby sprostredkovateľom za uľahčenie obchodov, používa sa tiež na riadenie protokolu 0x. V súlade s tým určuje množstvo zadržaného ZRX výkon, ktorý má guvernér pri prispievaní k problémom riadenia, ako sú napríklad aktualizácie protokolov..

Zásoba tokenov ZRX je pevne obmedzená na jednu miliardu. Počas svojho uvedenia v roku 2017 bola polovica tokenov uvoľnená a distribuovaná vývojárom (15%), 0x (15%), zakladajúcemu tímu (10%) a poradcom (10%).

ZRX je kótovaný na burzách Binance, Coinbase, Huobi, HitBTC a ďalších popredných burzách. Pre ukladanie je token podporovaný Ledgerom (Nano X aj Nano S), Enjin, Exodus a akýmikoľvek inými peňaženkami na kryptomenu pripravenými pre tokeny ERC-20..

Ako už bolo spomenuté vyššie, tím 0x nedávno zaviedol stávkové funkcie pre ZRX, ktoré poskytujú viac stimulov pre tvorcov trhu poskytujúcich likviditu aj pre držiteľov ZRX.

Ostatné produkty napájané 0x

0x má okrem otvoreného protokolu aj celú sadu produktov. Sú to:

· 0x Okamžité– Toto ponúka spôsob nákupu kryptomeny v akejkoľvek aplikácii alebo na webe.

· 0x sieť – Umožňuje prístup k globálnej knihe objednávok P2P pre tokeny.

· 0x API – Môže sa použiť na akumuláciu likvidity z platforiem postavených na protokole, ako sú UniSwap a Mesh. Môže sa tiež použiť na výmenu žetónov na základe ceny.

· Matcha – Platforma na vyhľadanie najlepších cien v rámci výmenných sietí.

· 0x rozšírenie – Pre použitie s relé na začlenenie nových typov obchodovania.

· 0x OTC – Toto je spotrebiteľské výmena ktorý umožňuje P2P výmenu ETH tokenov bez relé. Na rozdiel od ostatných búrz P2P umožňuje 0x OTC predajcovi poslať odkaz kupujúcemu na ľubovoľnej platforme vrátane sociálnych médií a jeho výsledky sa zaznamenávajú do blockchainu Ethereum..

Aj s mnohými výhodami protokol využíva inteligentné zmluvy s viacerými podpismi, ktoré je možné zneužiť, pretože sú stále založené na kóde. Pretože DEXy stále prebiehajú, nemusí mať dostatočnú likviditu na vyplnenie pokynov pre menej známe tokeny..

Záver

Keď technológia blockchain dozrieva, mali by nad ňou bežať aj aplikácie. Pretože však scéna zaplavuje viac kvapiek, potrebujeme štandardné nastavenie kvality a zabezpečenia, aby sme zaistili, že tieto systémy fungujú tak, ako sú určené. Našťastie s hodnotou 0x je štandard už nastavený.

Ďalej musia vývojári dapp prijať systém, aby používatelia mohli profitovať z nízkych transakčných poplatkov.

Protokol 0x je možné použiť na predikčných trhoch, ako sú športové stávky, ktoré vyžadujú nespochybniteľné výsledky výsledkov fyzických udalostí.

Obrovské prípady použitia platformy sú tiež schopné priniesť skutočnú zmenu v decentralizovanom svete, zatiaľ čo využívajú mimoreťazcové mechanizmy na výrazné zvýšenie škálovateľnosti.

Séria Decentralizované financie (DeFi): výukové programy, príručky a ďalšie

S obsahom pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov si pozrite našu sériu YouTube DeFi obsahujúcu návody na ZÁKLADNÉ NÁSTROJE, ktoré potrebujete pre obchodovanie v priestore DeFi, napr. MetaMask a Uniswap. Rovnako ako hlboký ponor do populárnych tém DeFi, ako sú Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Séria DeFi na tomto webe pokrýva aj témy, ktoré YouTube neskúma. Úvod o tom, čo je DeFi, nájdete v prehľade Decentralized Finance (DeFi): Sprievodca HOTTEST trendom v kryptomene

Výukové programy a sprievodcovia nástrojmi ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Sprievodca MetaMask: Ako si založiť účet? PLUS tipy a hacky pre pokročilých používateľov
 • Uniswap recenzia a návod: Sprievodca pre začiatočníkov a pokročilé tipy a triky
 • Sprievodca a prehľad séra DEX
 • Vysvetlenie funkcie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný prehľad a sprievodca

Podrobné informácie o ďalších konkrétnych projektoch DeFi nájdete v našich sprievodcoch tokenmi DeFi. Tu sú naši najobľúbenejší sprievodcovia:

 • AAVE (PÔŽIČKA $)
 • Ampleforth ($ AMPL) recenzia: Základný sprievodca týmto protokolom DeFi
 • Sprievodca ChainLink ($ LINK): Kľúčový odkaz v priestore DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Čo to je?
 • Sprievodca Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revolučný poskytovateľ likvidity na reťazci
 • Lineárne financovanie ($ LINA): Budúcnosť platforiem syntetickej výmeny?
 • Polkadot ($ DOT): Všetko, čo potrebujete vedieť o miláčikovi DeFi v Číne
 • RAMP DeFi: Ako odomkne hodnotu vložených aktív?
 • Financovanie útesov ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Vysvetlil Solana ($ SOL)
 • Graf ($ GRT) – ďalšia úroveň decentralizovaných aplikácií
 • Trustswap ($ SWAP) – Nová generácia transakcií DeFi
 • Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úverová platforma DeFi na požičiavanie

Ďalšie videá a články čoskoro prídu ako súčasť našej série DeFi, takže sa určite PRIHLÁSTE k nášmu Kanál YouTube a (zatiaľ) Týždenný spravodaj ZDARMA aby ste mohli byť informovaní hneď, ako vyjdú!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map