VeChain ToolChain: Blockchain zabezpečený proti falšovaniu pre každého

VeChain ToolChain by mohol priniesť masku blockchainovej technológie. Toolchain umožňuje komukoľvek využívať silu blockchainu bez zložitého programovania alebo inžinierstva. O blockchainových projektoch vrátane VeChain spolupracujúcich so známymi menami vždy veľa počujeme. Príkladmi sú DNVGL, BMW, PwC a ďalšie (kliknutím sem získate ďalšie informácie o spoločnosti Vechain a jej partnerstvách)..

Podľa štatistík z Spojené národy, viac ako 90% firiem na celom svete sú mikropodniky, malé a stredné podniky (MSME).

Zdá sa, že VeChain ToolChain uznáva ich dôležitosť a prináša im svoju blockchain technológiu.

Čo je VeChain?

VeChain je blockchainová platforma, ktorá podporuje vytváranie inteligentných zmlúv. Jedná sa o samovykonávajúce kontakty, ktoré majú zaručený výsledok bez dôvery tretích strán. To umožňuje vytváranie decentralizovaných aplikácií, ktoré sú určené na riešenie podnikových problémov, ako sú boj proti falšovaniu a logistika za studena. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si náš článok VeChain Explained alebo náš VeChain v kocke nižšie.

VeChain v skratke

Ak sa chcete dozvedieť viac stručných videí, vyskúšajte naše Kryptomena v zozname Nutshell dozvedieť sa viac o ďalších projektoch?

Čo je to ToolChain?

ToolChain je najnovší produkt spoločnosti VeChain. Bolo to oznámené na VeChain Summit 2019 (zhrnutie kliknutím tu).

Hardvérová súprava ToolChain uvedená na VeChain Summit 2019

ToolChain je sada obsahujúca všetok potrebný hardvér, softvér a servisné protokoly na pripojenie firmy k blockchainu VeChainThor..

Súprava ToolChain má 3 verzie: Standard, Developer a Channel Partner. Je to tak, aby firmy s akoukoľvek úrovňou technickej spôsobilosti mohli využívať technológiu VeChain.

Štandardná verzia

Štandardná verzia poskytuje štandardizované aplikačné moduly, nástroje a zariadenia internetu vecí (IoT). Bol navrhnutý pre MSME bez schopnosti vyvíjať vlastné riešenie správy životného cyklu založené na blockchaine. Firmy je možné zapojiť do blockchainu VeChainThor do 30 minút.


Verzia pre vývojárov

Verzia pre vývojárov je určená pre podnikových zákazníkov so silnejšími technickými schopnosťami. Umožní podnikom vyvíjať rôzne aplikácie založené na blockchaine VeChainThor prispôsobenom ich potrebám.

Verzia kanálového partnera

Channel Partners bude mať možnosť nezávislého nasadenia a viacrozmerného prispôsobenia ToolChain.

VeChain ToolChain v skratke

Hardvérová súprava ToolChain obsahuje:

  • Tlačiareň QR kódov a aplikačný softvér na tlač QR kódov.
  • Zapisovač NFC a softvér na vytváranie digitálnych štítkov na štítkoch NFC.
  • Zariadenia IoT, RFID čipy a senzorové zariadenia
  • Ručné koncové zariadenia, ktoré umožnia aplikáciám ToolChain spájať a aktivovať čipy NFC a prenášať na nich údaje.

Pokiaľ ide o softvér:

  • ToolChain Admin Center: táto aplikácia je príkazovým centrom. Jednou z jeho funkcií je, že vlastníci firiem môžu tento softvér používať na konfiguráciu čipov NFC alebo RFID. Spoločnosť môže tieto NFC alebo RFID čipy zaslať priamo podnikom.
  • Aplikácia VeChain Work: táto aplikácia umožňuje vlastníkom firiem alebo výrobcom tretích strán „naviazať“ fyzický produkt na čip NFC / RFID. Ak sa chcete o tejto aplikácii dozvedieť viac, prečítajte si článok Bsc44 tu.
  • Aplikácia VeChain Pro: táto aplikácia je už k dispozícii na stiahnutie. Bude vopred načítaný do skenera NFC. Umožňuje komukoľvek prezerať si celý príbeh produktu vrátane dokladu o pravosti a pôvode.

Popis komponentov súpravy ToolChain

Príklady použitia VeChain ToolChain

Jedným z pozoruhodných používateľov ToolChain je SBTG Surplus & Co., vlastného umelca pre tenisky. SBTG používa čipy NFC zabudované do svojich tenisiek s obmedzenou edíciou. Zákazníci môžu overiť pravosť, pôvod a ďalšie informácie tenisiek ich skenovaním pomocou aplikácie VeChain Pro.

Najlepšie využitie blockchainu je použitie v reálnom živote &# 129321; – s @vainainofficialS pomocou, tieto tenisky nemožno falšovať. Značka NFC je všitá do topánky pomocou súkromného kľúča, ktorý je zaznamenaný na Vechainovom Blockchaine. $ VET Teraz, len keby to mali v mojej veľkosti ….&# 128561;&# 128561;&# 128561;&# 128561; pic.twitter.com/NgFuZrsq5c

– Boxmining (@boxmining) 3. decembra 2018

Spoločnosť SBTG nedávno uzavrela partnerstvo so spoločnosťami Adidas a HBO Asia pri výrobe limitovaných edícií tenisiek Game of Thrones. Tieto tenisky sú napájané technológiou VeChain.

Keď hráte #Hra o tróny s týmito je iba výhra. &# 128293; @OfficialSbtg pic.twitter.com/ud73tXHa93

– HBO Asia (@HBOAsia) 11. apríla 2019 Tenisky SBTG x Game of Thrones s čipmi VeChain RFID

Problémy s autenticitou a zabezpečením kvality

MSME vo všeobecnosti chýbajú technické alebo finančné zdroje. Preto majú ťažkosti so zabezpečením autenticity a kvality svojich výrobkov. Rovnako sú zraniteľní voči falšovateľom a zlým aktérom v dodávateľskom reťazci. To by zase mohlo vážne poškodiť ich dobrú povesť.

Pravosť a zabezpečenie kvality výrobkov nie sú transparentné ani pre výrobky od väčších spoločností. Ako spotrebitelia nemáme ľahký prístup k informáciám o dodávateľskom reťazci našich výrobkov.

Spotrebitelia sa stále spoliehajú na zastarané metódy overovania. To platí aj pre drahé luxusné veci. Napríklad pri luxusných hodinkách porovnáme vzhľad položky alebo skontrolujeme jej sériové číslo. Medzitým existujú oficiálne databázy sériových čísel. Čísla sú leptané iba na hodinkách a falšovatelia to môžu ľahko skopírovať.

Autentifikácia luxusných hodiniek si teda vyžaduje značné odborné znalosti a skúsenosti. Zatiaľ čo sa falšovatelia vždy snažia dosiahnuť, aby ich hodinky vyzerali autentickejšie.

Môže VeChain ToolChain priniesť masové prijatie prostredníctvom MSME?

ToolChain môže byť jednoduché a nákladovo efektívne riešenie pre správu dodávateľského reťazca pre MSME. ToolChain by mohol konečne poskytnúť spoločnostiam MSME rovnakú schopnosť zabezpečenia kvality výrobkov ako veľké korporácie.

Ako už bolo spomenuté vyššie, väčšina svetových firiem sú MSME. ToolChain by konečne mohol priniesť blockchain do podstatnej, ale prehliadanej skupiny

Zákazníci budú môcť skenovať čip NFC / RFID zabudovaný do produktu a zobraziť informácie týkajúce sa ich presnej položky..

Ak sa chcete o VeChain dozvedieť viac, prečítajte si nášho sprievodcu, vysvetlil VeChain.

Chcete sa dozvedieť viac zaujímavých udalostí na samite VeChain? Nižšie si pozrite tieto videá!

Vyskúšajte náš priamy prenos so serverom VeChain’s so Sunny Lu (CEO) a Kevinom (COO) a Patrickom z Plair. Nezabudnite si pozrieť naše príspevok o videu rekapitulácie VeChain Summit!

Hromadné adopcie sa začínajú… mliekom?

18. mája 2019 VeChain oznámil že jej podnikový partner Bright Food (Group) Co., Ltd („Bright Food“) vložil svoje mlieko „Cupids Farm“ na svoju platformu BrightCode Commodity Confidence Index Platform („BrightCode Platform“)..

Cupids Farm mlieko

Platforma BrightCode je komerčný ekosystém založený na blockchaine založený na partnerskej verzii nástroja VeChain ToolChain. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o Platforme, prečítajte si článok Olivera tu.

Spoločnosť Bright Food bola založená v roku 2006 a vyrába hlavne mliečne výrobky, cukor, víno, občerstvenie a konzervy. Výrobky spoločnosti Bright Food’s nájdete vo viac ako 4 000 online obchodoch v Číne. Spoločnosť bola v roku 2015 uvedená ako jedna z desiatich čínskych spoločností, ktoré sa dajú sledovať na medzinárodnej scéne, v časopise Forbes.

Keď zákazníci môžu naskenovať QR kód na fľašiach s mliekom „Cupids Farm“, budú presmerovaní na platformu BrightCode. Tam budú dostupné kľúčové informácie o životnom cykle fľaše mlieka. Napríklad informácie o tom, kde sa vyrába, videá z denníkovej farmy, výrobné techniky atď.

Ďalším partnerom spoločnosti VeChain, spoločnosťou DNVGL, bude zodpovedný za overenie zdrojových údajov a technológiu zabezpečujúcu neoprávnenú manipuláciu. Zákazníci tak môžu mať istotu, že predložené informácie sú autentické.

Informácie zobrazené zákazníkom pri skenovaní QR kódu

Teraz je k dispozícii bezplatná skúšobná verzia!

Teraz sa môžete zaregistrovať na bezplatný skúšobný účet ToolChain prihlásením sa u nich! Odkaz Tu!

Tweet od Kevina Fenga, prevádzkového riaditeľa spoločnosti VeChain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map