Yield Farming je populárna metóda pre majiteľov kryptomien, ktorá umožňuje pasívny príjem. Zahŕňa to využitie rôznych motivačných odmien za blokovanie (alias vklad) rôznych kryptomien. Tento článok sa zameriava na farmárčenie výnosov pre token $ YFI, ktorý sa stal najvýkonnejším fondom farmárstva výnosov.

Projekt yEarn má spustila svoj vlastný riadiaci token – $ YFI – tento týždeň sa scéna farmárskeho výnosu s decentralizovaným financovaním (DeFi) dostane do varu. Vkladanie stabilných mincí (USDT, USDC, DAI alebo TUSD) do fondu Y od tohto článku prinesie astronomickú hodnotu 896% ročný percentuálny výnos (APY). Je to spôsobené stimulačným tokenom $ YFI, ktorý je distribuovaný držiteľom vsadených tokenov, čo z neho robí momentálne najlepší farmársky pool. To vyvolalo obrovský záujem o obe hľadania tokenu správy $ YFI (momentálne populárne) coingecko). Od spustenia tokenu bolo do fondu Y uložených viac ako 60 miliónov dolárov nového kapitálu. Vypočítajte výnos pomocou vytvorenej komunity nástroj na hospodárenie s výnosmi.

UPOZORNENIE: Výnosové poľnohospodárstvo predstavuje vysoké riziko v dôsledku experimentálnej povahy siete Ethereum s potenciálne neobjavenými kritickými zraniteľnosťami. Nikdy nestávkujte / nefarmaďte viac, ako si môžete dovoliť prehrať. Toto nie je finančné poradenstvo.

Čo je to fond yEarn (iEarn)

Fond iEarn „Y“ je agregátor výnosov – automaticky investuje svoj kapitál do rôznych projektov DeFi – vyberá tie s najvyšším výnosom a návratnosťou investícií. Ako protokol DeFi drží inteligentná zmluva investované prostriedky – vďaka čomu je projekt neviazaný. Samotný fond sa skladá zo 4 rôznych stabilných coinov – USDT, USDC, DAI a TUSD – s menovými rezervami v celkovej hodnote viac ako 103 miliónov USD (Aktíva pod správou – AUM). Tieto rezervy sa potom požičiavajú rôznym protokolom, ktoré ponúkajú najlepšiu mieru návratnosti, vrátane zlúčenín, Aave a dYdX. yBools sú považované za rizikovejšie ako iné produkty DeFi, ako napríklad Compound, pretože požičiavajú kapitál na sériu protokolov – ktoré samy osebe môžu byť zraniteľné voči kritickým zraniteľnostiam.

Ako zarobiť token YFI

Existujú dva pooly, ktoré odmeňujú token YFI za stávkovanie. Prvý a najjednoduchší prístup k bazénu je Y Pool on Curve.Fi. Táto skupina predstavuje zbierku stabilných mincí, ktoré sa automaticky investujú do rôznych protokolov o zapožičaní. Tento typ fondu sa zvyčajne považuje za vyššie riziko z dôvodu možných zraniteľností nielen pri jeho vlastnej inteligentnej zmluve, ale aj pri iných inteligentných zmluvách.

Možnosť vkladu a vkladu dňa Curve.Fi

Ako zarobiť YFI tokeny

Bohužiaľ „výnosy z farmy“ pre token YFI skončili. Pri prvom spustení YFI bolo všetkých 30 000 tokenov distribuovaných stávkarom na platforme https://ygov.finance/staking. Aj keď spočiatku existovali plány na distribúciu ďalších tokenov, vo vláde spoločnosti Y boli všetky pokusy o vypracovanie plánu, ako to urobiť, odhlasované. To znamená, že je nepravdepodobné, že sa v budúcnosti budú distribuovať nové tokeny $ YFI. Ostatné tokeny ako YFII a YFV majú stále distribúciu tokenov pre farmárov s výnosmi.

Čo je token YFI

ObrázokZisk poskytovateľa likvidity na Y Pool

YFI je riadiaci token pre yEarn (predtým známy ako iEarn). Držitelia tokenov sú oprávnení hlasovať o nadchádzajúcich rozhodnutiach o správe a riadení siete – napríklad o potenciálnom zastavení úplne novej distribúcie tokenu. Tvorca YFI, Andre Cronje (@AndreCronjeTech) uviedol, že token nemá žiadnu vnútornú hodnotu.

“Vydali sme YFI, úplne bezcenný zásobovací token 0.” Opakujeme iteráciu, má 0 finančnú hodnotu ”

Andre Cronje

Toto bolo povedané, súčasná vlna humbuku a dynamika tokenu vyhnali hodnotu tokenu nahor. Token sa riadi modelom „Governance“, kde jeho hodnota vychádza z hlasovania o tom, kam bude smerovať protokol ďalej. Okrem toho motivovaný Balancer pool (YFI 2%, DAI 98%) vyžaduje vklad $ YFI, ktorý blokuje ďalšie dodávky. Jednoducho povedané, poľnohospodári DeFi blokujú YFI a DAI, aby dostali tokeny BPT, na ktoré by bolo možné vsadiť na ygov.finance, aby získali ďalší $ YFI. Tento typ cyklického poľnohospodárstva vytvára pseudo ponzinomiku a môže viesť k potenciálne katastrofálnym výsledkom.


Varovanie Balancer & nové riziko razby mincí

Jedným z rizík, ktoré tím zmiernil, bolo vydanie tokenu. V súčasnosti existuje maximálny limit iba 30 000 tokenov YFI. Začiatkom tohto týždňa sa zistilo, že existuje hlavný kľúč, ktorý umožnil vývojárovi YFI Andre Cronje raziť nové mince a potenciálne zaplaviť trh novými mincami. Ak by to urobil, bolo by možné, aby na Balanceri získal celý Pool # 2 a Pool # 3, s celkovou sumou viac ako 150 miliónov USD. Našťastie sa tak nestalo, pretože rýchlo vytvoril adresu s viacerými podpismi, ktorá vyžaduje od držiteľov kľúčov 6/9, aby súhlasili s ťažbou nových tokenov. Účelom je odstrániť riziko jednej strany, pretože od 6 z 9 držiteľov kľúčov sa vyžaduje, aby súhlasili s vytvorením nových coinov. Okrem toho, aj keď s tým budú súhlasiť, bude mať komunita tri dni vopred oznámenie, kým sa niečo stane.

Celkovým dlhodobým cieľom YFI je ponechať kontrolu nad celkovou dodávkou YFI a distribúciou na komunite, ktorá rozhodne. Aspekt hlasovania YFI umožní účastníkom tokenov riadenia rozhodnúť, kto s platformou bude robiť.

Zastavenie distribúcie YFI

Distribúcia tokov $ YFI sa dočasne zastaví, keď sa pripravujú nové zmluvy. Časy zastavenia bazénov sú nasledujúce:

Zdroje:

yEarn dokumentácia – http://docs.yearn.finance

yVláda a vytyčovanie – https://ygov.financie

Informácie o bazéne / kalkulačka: https://yieldfarming.info/

Sprievodca krivkami pre bazény – https://guides.curve.fi/how-to-choose-the-right-curve-pool-for-you/

Správa Coindesk: https://www.coindesk.com/troll-token-why-defi-yield-farmers-are-now-all-about-yfi

Séria Decentralizované financie (DeFi): výukové programy, príručky a ďalšie

S obsahom pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov si pozrite našu sériu YouTube DeFi obsahujúcu návody na ZÁKLADNÉ NÁSTROJE, ktoré potrebujete na obchodovanie v priestore DeFi, napr. MetaMask a Uniswap. Rovnako ako hlboký ponor do populárnych tém DeFi, ako sú Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Séria DeFi na tomto webe pokrýva aj témy, ktoré YouTube neskúma. Úvod o tom, čo je DeFi, nájdete v prehľade Decentralized Finance (DeFi): Sprievodca HOTTEST trendom v kryptomene

Výukové programy a sprievodcovia nástrojmi ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Sprievodca MetaMask: Ako si založiť účet? PLUS tipy a hacky pre pokročilých používateľov
 • Uniswap recenzia a návod: Sprievodca pre začiatočníkov a pokročilé tipy a triky
 • Sprievodca a prehľad séra DEX
 • Vysvetlenie funkcie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný prehľad a sprievodca

Podrobné informácie o ďalších konkrétnych projektoch DeFi nájdete v našich sprievodcoch tokenmi DeFi. Tu sú naši najobľúbenejší sprievodcovia:

 • AAVE (PÔŽIČKA $)
 • Ampleforth ($ AMPL) recenzia: Základný sprievodca týmto protokolom DeFi
 • Sprievodca ChainLink ($ LINK): Kľúčový odkaz v priestore DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Čo to je?
 • Sprievodca Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revolučný poskytovateľ likvidity na reťazci
 • Lineárne financovanie ($ LINA): Budúcnosť platforiem syntetickej výmeny?
 • Polkadot ($ DOT): Všetko, čo potrebujete vedieť o miláčikovi DeFi v Číne
 • RAMP DeFi: Ako odomkne hodnotu vložených aktív?
 • Financovanie útesov ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Vysvetlil Solana ($ SOL)
 • Graf ($ GRT) – ďalšia úroveň decentralizovaných aplikácií
 • Trustswap ($ SWAP) – Nová generácia transakcií DeFi
 • Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úverová platforma DeFi na požičiavanie

Ďalšie videá a články čoskoro prídu ako súčasť našej série DeFi, takže sa určite PRIHLÁSTE k nášmu Kanál YouTube a (zatiaľ) Týždenný spravodaj ZDARMA aby ste mohli byť informovaní hneď, ako vyjdú!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector