11 najvýkonnejších zásob kanabisu z roku 2020

Najlepšie zásoby kanabisu

Hľadáte vstup na trh s konope v roku 2021? Chcete poznať najlepších umelcov na trhoch s konope prechádzajúcich do nového roka? Pozrime sa na najlepšie zásoby kanabisu v roku 2020 a pripravme si cestu do roku 2021.

Ak vás zaujíma, či čítate správne, áno, zásoby konope skutočne existujú a je legálne s nimi obchodovať a investovať. V skutočnosti je tento trh v priebehu rokov čoraz obľúbenejší u investorov, preto sa poďme pozrieť na uvažovanie o tom, prečo tento vzrušujúci priemysel priťahuje pozornosť mnohých.

V Kanade bola marihuana legálna na rekreačné aj lekárske účely, ale v USA legalizovalo rekreačné užívanie marihuany alebo „hrnca“ iba niekoľko štátov, presnejšie 12. Pre zostávajúce štáty je to však stále nelegálne a je k dispozícii iba na lekárske účely. V Spojenom kráľovstve to tak je a je to nezákonné v celej krajine a marihuana je iba na lekárske účely obmedzená..

Aká príťažlivosť zásob kanabisu vás však môže zaujímať?

Odpoveďou na túto otázku je a bol veľký záujem investorov z celého sveta v rámci tohto odvetvia kvôli významným zmenám v zákonoch USA a Kanady v rôznych štátoch, ktoré legalizujú marihuanu. Vysoký dopyt od spotrebiteľov na celom svete a po lekárskom využití je stále potrebné na kolektívne vytváranie špičkových liekov, čo je dôvodom, prečo od roku 2018 významne vzrástli zásoby v priemysle..

Avšak od roku 2018 až do nedávnej doby, keď sa objavili správy o triumfe Joea Bidena, ktorý sa stal novým prezidentom USA, vyvolali nádeje, že sa tento sektor zjavne čoskoro opäť dostane do centra pozornosti a potvrdí, či zákony o marihuane ďalej rozvíjať pre obe formy lekárskeho aj rekreačného využitia v rôznych štátoch alebo pre jeho legálne využitie v celej krajine.

Pretože renomované spoločnosti neustále klopú na dvere týchto štátov, kde sú bariéry spojené s prísnymi zákonmi o užívaní marihuany, výsledok bude mať v obidvoch prípadoch veľký dopad na trh s kanabisom..

Štáty vrátane New Jersey, Arizony a Montany videli 3. novembra 2020 voličov, aby v ich štátoch legalizovali schválenie rekreačného užívania marihuany. Mississippi schválila legalizáciu marihuany iba na lekárske účely..

Ceny niektorých druhov kanabisu v tomto roku mohli byť pre niektorých v poriadku, ale pre iných sa geniálne darilo vynikajúco vzhľadom na výzvy, ktoré medzi nami všetkými vyvstali do roku 2020, alebo pre niektorých zaznamenali zhoršenie strát v dôsledku rôznych faktorov. Jedným z týchto hlavných faktorov sú americké voľby, ale po druhé, videli spoločnosti, ktoré investovali do svojho podnikania, aby pomohli urýchliť proces výroby a distribúcie nákupom zariadenia, ktoré prinesie rýchlejšie príjmy. Po voľbách v USA však ceny zásob kanabisu zaznamenali u rôznych spoločností v krátkom čase nárast, pričom v priemysle kanabisu dúfajú, že do roku 2021 majú prísť nové zmeny..

Ak vás zaujíma, čo sú zásoby kanabisu, vaše pochopenie bude jasné, keď sa presunieme do ďalšej časti.

Čo sú to zásoby kanabisu?

Konopný priemysel prešiel v priebehu rokov dlhou cestou, vďaka ktorej sa tisíce alebo takmer milióny turistov hrnuli do Amsterdamu, kde je už mnoho rokov legalizované rekreačné užívanie marihuany a z lekárskeho hľadiska je marihuana uznávanou drogou, ktorá pomáha pri rôznych chorôb stabilizovať.

Čo je to však konopná zásoba?


Zásoby kanabisu sú jednoducho zásoby, ktoré si môžete kúpiť v legalizovaných konopných spoločnostiach, ktoré konope vyrábajú na lekárske účely a v súčasnosti sa legalizuje na rekreačné použitie od súkromných aj verejných firiem..

Ale humbuk, ktorý obklopuje tento produkt globálne, spôsobuje výrazný rast cien akcií. Pretože rastúci počet jednotlivcov podporuje legalizáciu tohto produktu, spôsobil rýchly rast verejných a súkromných spoločností, čo viedlo k tomu, že investori pozorne sledovali toto rýchlo sa rozvíjajúce odvetvie, ktoré potom viedlo mnohých investorov k tomu, aby sa stali súčasťou novo svieže, dynamické a rastúce odvetvie, ktoré ukazuje a má potenciál na mimoriadne dobré výsledky v súčasnosti i na dlhé trate.

Existujú dôkazy, ktoré ukazujú, že od roku 2018 kanabisový priemysel údajne zarobil 13,8 milióna dolárov od verejných aj súkromných spoločností. Tento rok, s miernym neúspechom, sa priemysel chystá na rozmach do roku 2021 v rozsahu, ktorý môže prekvapiť investorov aj neinvestujúcich jednotlivcov, vďaka čomu je teraz ten pravý čas na spoznávanie zákutí nového kvitnúceho priemyslu a pozrime sa na najlepšie zásoby kanabisu, ktoré si v roku 2020 počínali dobre a majú dosahovať výsledky od roku 2021 a ďalej.

Najlepšie konopné zásoby v roku 2020

Z priemyselných vzostupov a pádov, ktoré za posledné roky zažil, nie je pochýb o tom, ako sa pozerá budúcnosť na pokrok v rozvíjajúcom sa kanabisovom priemysle..

Podľa údajov sa má marihuanový priemysel do roku 2025 zvýšiť na odvetvie v hodnote viac ako 38 miliárd dolárov, a preto si nenechajte ujsť túto príležitosť stať sa súčasťou tak rýchleho rastu..

Nestrácajme teraz viac času a poďme sa pozrieť na najlepších 11 účinkujúcich v oblasti kanabisových zásob roku 2020, ktorí sa tiež snažia vybuchnúť v roku 2021..

Top 11 kanabisových zásob účinkujúcich pre vás v roku 2021:

 1. GW Pharmaceuticals (GWPH)
 2. Spoločnosť Canopy Growth Corporation (CGC)
 3. Aphria (APHA)
 4. Scotts Miracle-Gro (SMG)
 5. ETFMG Alternatívny zber ETF (MJ)
 6. Novartis ADR (NVS)
 7. Green Thumb Industries (GTBIF)
 8. Cresco Labs (CRLBF)
 9. Aurora Cannabis (ACB)
 10. Cronos (CRON)
 11. Úroda, zdravie & Rekreácia (HRVSF)

1. GW Pharmaceuticals (GWPH)

graf cien akcií farmaceutických spoločností gw

Prvou spoločnosťou v zozname je GW Pharmaceuticals (GWPH). Britská spoločnosť, ktorá si pevne vybudovala meno v tomto priemysle, vyrobila dva známe produkty z kanabisu a distribuovala ich do viac ako 30 krajín po celom svete na lekárske použitie..

Spoločnosť Nabiximols, ktorá bola prvou prírodnou rastlinou konope, ktorá sa začala vyrábať, získala schválenie a povolenie nielen vo Veľkej Británii, ale vo všetkých krajinách, kde je distribúcia marihuany dostupná na lekárske účely, a druhý produkt Epidiolex, ktorý sa stal druhým produktom, ktorý bol nedávno schválený americkými správcami potravín a liekov je ďalším úspechom spoločnosti, ktorá má povolenie na legálne použitie.

Špecializujúca sa na výskum a vývoj liekov na predpis z kanabisu na choroby, ako je roztrúsená skleróza, ktorými je GWPH svetovo preslávená, a na ďalší výskum zameraný na vývoj úspešných liekov na zriedkavé a katastrofické formy detskej epilepsie..

Biofarmaceutická spoločnosť, ktorá má trhový strop vo výške 4 miliárd dolárov, bude na ceste k ďalšiemu úspechu, pretože sa potvrdilo, že spoločnosť dosiahla v júni 2020 tržby vo výške 442 miliónov dolárov, pričom do roku 2021 sa spoločnosť snaží dosiahnuť vidieť potenciálne ohromujúce čísla z vývoja najnovších liekov a s novými produktmi na obzore.

Aj keď spoločnosť nedosiahla čísla, ktoré pôvodne predpokladali a predpovedajú pre tento rok, spoločnosť je údajne stále medziročne vyššia o 25%.

Pri vytváraní nových lekárskych výrobkov nie je pochýb o tom, že tento nákup je dlhodobo zameraný na dosiahnutie vysokej ziskovosti.

2. Spoločnosť Canopy Growth Corporation (CGC)

Graf cien akcií CGC

Canopy Growth Corporation, kanadská konopná spoločnosť založená v roku 2013 so sídlom v Smith Falls, Ontario, Kanada.

CGC je v súčasnosti jednou spoločnosťou, ktorú investori pozorne sledujú po voľbách, aby potvrdili, že Joe Bidden, ktorý sa má stať novým prezidentom Spojených štátov, viedol mnohých k domnienkam alebo špekuláciám, že legalizácia marihuany môže byť legalizovaná vo väčšine Americké štáty ako viceprezident Kamala-Harris vyjadrili a podporili legalizáciu užívania kanabisu.

Aj keď tento rok došlo k poklesu u vedúcej organizácie s trhovým stropom okolo 10 miliárd dolárov, na základe posledných udalostí spoločnosť prepustila zamestnancov a zaznamenala zatvorenie rôznych skleníkov, aby znížila svoje výdavky, keďže spoločnosť vykázala čistú stratu 1,3 miliardy dolárov z dôvodu významných renovácií v rámci spoločnosti, ktoré odvtedy videli svetlo na konci tunela po takomto obrate.

Pozitívne hodnotenie kanadskej spoločnosti v tomto roku však vzrástlo o 38% a vzhľadom na globálne vplyvy sa jej darí naďalej veľmi dobre a bola dokonca označená za najväčší „pot zásob“ na trhu, pričom september sa stal spoločnosťou s Čistý predaj 1,32 miliárd dolárov.

Vďaka novej akcionárskej spoločnosti Constellation Brands a novému generálnemu riaditeľovi Davidovi Kleinovi, ktorý riadi regenerovanú spoločnosť, bude tento úspech úspešných značiek pokračovať v novom roku aj po ňom..

3. Aphria (APHA)

graf cien akcií apha

Ďalšia kanadská spoločnosť zaoberajúca sa kanabisom, ktorá v roku 2020 pripraví zoznam najvýkonnejších spoločností zaoberajúcich sa kanabisom, a druhou, ktorá kúpi alebo sa udrží, je Aphria.

Aphria je v Kanade zaradená medzi firmy s najlepšími príjmami číslo jedna, pričom väčšina pochádza z rekreačného užívania marihuany. Spoločnosť, ktorá má v súčasnosti trhový strop vo výške 1,29 miliárd dolárov, je na čele s čistým predajom, ktorý presahuje väčšinu alebo všetkých jej konkurentov, čo naznačuje medziročný nárast o 16% a je na 12. mieste z 240 lekárskych – farmaceutických zásob..

Kanadská farmaceutická spoločnosť zaznamenala svoje mínusy aj tento rok, pričom v prvom štvrťroku zaznamenala stratu 5,1 milióna dolárov, stále však bola jednou z najvýkonnejších spoločností spomedzi svojich konkurentov v oblasti strát, ktoré každá spoločnosť zaznamenala v roku 2020..

Medzi spoločnosťami Aphria a Canopy Growth tieto kanadské značky umiestnili na seba veľa svetla a porovnávali ich s ostatnými, aby zistili, kto vyjde lepšie ako nový rok, ale realita je taká, že obe sú rovnako silné spoločnosti,.

Aj keď je rast vrchlíka zavedený viac, trhové podiely CGG sú väčšie a jej príjmy rastú rýchlejšie, Aphria netreba prehliadať, pretože táto spoločnosť je pripravená na veľký úspech a doteraz sa osvedčila.

4. Scotts Miracle-Gro (SMG)

SMG je jednou z najväčších amerických výrobných spoločností známych po celom svete pre svoje produkty na kontrolu trávnikov a škodcov. Teraz sa rýchlo stáva konopným priemyslom..

Kvôli nedávnym udalostiam v tomto roku sa milióny ľudí na celom svete obmedzili na opatrenia doma a zaznamenal výrazný nárast predaja svojich výrobkov..

V nedávnej dobe si spoločnosť razila cestu do kanabisového priemyslu a stáva sa tým, kto bude sledovať, ako jej hydroponické produkty, ktoré sú životne dôležité pre pestovanie mnohých rastlinných produktov, ale najmä jeden z nich, je kanabisom na čele predaja..

Nie je prekvapením, že sa spoločnosť usiluje o svoju veľkosť, pretože spoločnosť Scotts prevzala nový prírastok do rastúcej organizácie Sunlight Supply už v roku 2018, ktorá výrazne vzrástla a od septembra 2020 zaznamenala 59% nárast.

Spoločnosť, ktorá má trhovú kapitalizáciu vo výške 9,6 miliárd dolárov, sa v najbližších rokoch prudko zvýši a ukázala sa byť obľúbenejšou u profesionálnych jednotlivcov a spoločností, ktoré pestujú konope, a získavajú svoj vlastný rast kanabisu, čo z nej robí túto spoločnosť súčasť ísť do budúcnosti.

5. ETFMG Alternatívny zber ETF (MJ)

Graf cien akcií MJ

Ak poznáte kanabisový priemysel, potom ste určite počuli alebo narazili na ETFMG Alternative Harvest EFT (MJ).

MJ je americký burzový obchodný fond, ktorý sa zameriava na sledovanie spoločností, ktoré pravdepodobne budú mať úžitok z rôznych spôsobov užívania kanabisu. S čistými aktívami v hodnote neuveriteľných 569,69 milióna dolárov vie organizácia dobré podnikanie, čo vidí, vrátane dvoch kanadských spoločností, ktoré sa dostali na zoznam Canopy Growth group a Aphria sú v zozname najlepších 10 spoločností MJ..

Fond vyhľadáva spoločnosti zaoberajúce sa kanabisom, aby sa dostali na globálnu úroveň v priemysle a spoločnostiach, ktoré sú legálne, aby fungovali so správnymi povoleniami a licenciami. Okrem konopných spoločností MJ vyhľadáva aj spoločnosti, ktoré majú v skutočnosti potenciál rozšíriť svoje podnikanie v tejto oblasti.

S niektorými najvýkonnejšími hráčmi v konopnom priemysle v konopnom priemysle je táto organizácia pravdepodobne veľkou silou v tomto priemysle.

6. Novartis ADR (NVS)

Graf cien akcií NVS

Novartis International je švajčiarska farmaceutická spoločnosť so sídlom v Bazileji vo Švajčiarsku.

Spoločnosť vyrábajúca produkty zdravotnej starostlivosti distribuované po celom svete je jednou z najväčších farmaceutických spoločností v oblasti trhovej kapitalizácie i čistého predaja, čo sa ukazuje ako nezastaviteľná sila v tomto priemysle..

K dnešnému dňu má trhová hodnota 200,9 miliárd dolárov, jej prepojenie s marihuanou vychádza z dohody, ktorá bola podpísaná v roku 2018 s partnermi Tilray s prvým globálnym partnerstvom značiek, aby sa podelili o svoj cieľ „rýchlejšie expandovať na viac trhov“..

NVS, podobne ako iné spoločnosti, si stabilne počínala s medziročným poklesom o 3,2%.

Vďaka liekom, ktoré má farmaceutická spoločnosť v úmysle vyrábať, a ich zapojením do kanabisového priemyslu vedie k tomu, že táto spoločnosť bude v roku 2020 jedným z najlepších v dosahovaní výsledkov a bude hľadať úspech po mnoho ďalších rokov.

7. Green Thumb Industries (GTBIF)

Sklad GTBIF

Green thumb Industries (GTBIF) je americká konopná spoločnosť so sídlom v Chicagu v štáte Illinois. Spoločnosť, ktorá v USA vyrába kanabis na lekárske aj rekreačné účely.

Prítomnosť GTBIF v USA stúpa, v súčasnosti je ich cieľom pokúsiť sa umiestniť a umiestniť maloobchod v každom štáte, ktorý má legálnu rekreačnú marihuanu zaviesť. Rovnako ako v štátoch, kde je burina v súčasnosti legalizovaná, čo je v súčasnosti 12 štátov, značka dala verejnosti najavo svoju prítomnosť operačnými ranami..

Zatiaľ čo ich skladové zásoby sa za posledný týždeň zvýšili o 1,74% a so potvrdením noviniek o otvorení 50. obchodu v Rise Kendall na Floride.

Táto kanabisová spoločnosť je jednou z najvýkonnejších do roku 2020 a podľa všetkého je v roku 2021 oveľa viac.

8. Cresco Labs (CRLBF)

Sklad CRLBF

Cresco Labs, ďalšia spoločnosť zaoberajúca sa marihuanou so sídlom v Illinois, prichádza na ďalšie miesto v zozname najlepších interpretov, ktoré majú žiarivý rok napriek tomu, že sú tento rok zhruba o 20% nižšie ako akcie, stále dosahujú vynikajúce výsledky a dokonca prekonali niektoré z popredných kanadských spoločností zaoberajúcich sa marihuanou.

Nielenže táto spoločnosť v USA šikovne dominuje v tomto odbore, ale aj výhľady, ktoré si spoločnosť nastavuje na nový rok dopredu, a na ďalšie roky sa už bravúrne plánujú.

Spoločnosť nastavuje strategický plán spolu s uvedením kolies do pohybu v súčasnosti, aby sa obchody nachádzali v štátoch, ktoré hlasovali za legalizáciu rekreačnej marihuany..

Hovorte o tom, že ste o krok vpred, pretože stále existuje riziko, že tieto štáty nedostanú právomoc.

S dobrými príjmami, konzistentnými príjmami a plánom napredovania je táto spoločnosť už na ceste do budúcnosti.

9. Aurora Cannabis (ACB)

Graf cien akcií ACB

Aurora Cannabis, kanadská spoločnosť vyrábajúca marihuanu, ktorá sa za posledné roky od svojho založenia v roku 2013 výrazne rozvinula..

Aj keď, tak ako mnoho iných lekárskych spoločností, aj tento rok nastal náročný začiatok roka a výnimkou nie je ani táto spoločnosť, ktorej akcie klesli okolo 60%, ale s volebnými správami došlo k nárastu financovania ACB a stále rastie, keď vidí, ako spoločnosť rýchlo kráča cestu na novú vzrušujúcu cestu v roku 2021.

Nový generálny riaditeľ spoločnosti Miguel Martin, ktorý sa tento rok ujal vedenia, sa pevne zameriava na to, aby sa ACB stala pokračujúcou vedúcou spoločnosťou v tomto odbore a uviedla: „Chceme preukázať, že Aurora môže byť zisková, zameraná na rast a vodca na trhu s kanabinoidmi“.

S novým generálnym riaditeľom ACB a atraktívnym výhľadom spoločnosti vpred je táto spoločnosť nielen jednou z najlepších spoločností v tomto roku, ale má dosiahnuť úspech do roku 2021.

10. Cronos (CRON)

Graf cien akcií CRON

Jedným z kľúčových bodov, ktoré je potrebné spomenúť pri tejto akcii, je to, že jej veľký akcionár Altria hrá významnú úlohu v strategickom plánovaní podnikov, čo sa ukázalo nielen ako obrovská súčasť, ale aj ako kľúčová súčasť pre podnikanie.

Na konci septembra Cronos prekonal svoju YTD hodnotu a dosiahol 11 miliónov dolárov, čo je dvojnásobok toho, čo spoločnosť dosiahla v predchádzajúcom roku v rámci Q3.

S dobrým vyvážením výnosov sa spoločnosť zameriava aj na ďalšie oblasti vrátane radu produktov pre zdravie a zdravie, čo umožňuje pridať ďalší rast pod jednu z ich značiek..

A na záver spomenúť, Cronos tiež podpísal dohodu s Ginkgo Bioworks, čo je biotechnologická spoločnosť, ktorá inovuje odrody konope, ktorá bude implementovaná na lekárske použitie..

11. Úroda, zdravie & Rekreácia (HRVSF)

Zásoby HRVSF

Úroda, zdravie & Rekreácia je vertikálne integrovaná konopná spoločnosť založená v roku 2007 v Arizone v USA.

HRVSF je najväčšia medicínsky schválená konopná spoločnosť v Arizone. Nedávno bolo vidieť, že voliči hlasujú pre štát, aby schválil legislatívu na rekreačné použitie produktu, ktorý bude veľkým generátorom pre spoločnosť..

Pre túto spoločnosť sa predpokladalo 225 miliónov dolárov, ktoré spoločnosti prinesú príjmy na konci roka, a s pribúdajúcimi nádejnými správami o rekreačnom využití nastavuje ďalší rast dobre zavedenej arizonskej spoločnosti vedúcej do roku 2021.

Najlepšie zásoby konope – Zhrnutie

A tam budete mať niektorých z najlepších umelcov v kanabise do roku 2020. Aj keď bude v budúcom roku viac spoločností, ktoré majú archivovať úspech, vždy stojí za to dávať pozor na ďalšie spoločnosti, ktoré tiež prichádzajú a prichádzajú.

Ako vieme, všetko je možné a dokonca aj v krátkom čase.

Teraz, keď sme zistili, kto boli najlepší hráči v roku 2020, je teraz naučiť sa, ako investovať a byť súčasťou týchto najlepších zásob kanabisu.

Ako investovať do zásob kanabisu?

Pri hľadaní investícií do zásob kanabisu musíte mať čas, pochopenie kanabisového priemyslu a porozumenie každej jednotlivej spoločnosti, ktorá vás zaujíma, naučiť sa a zistiť, čo táto spoločnosť ponúka a aké sú jej zázemie vrátane toho, čo je pozitívne a pozitívne skôr, ako sa pokúsite investovať do akejkoľvek firmy, riskujte každé z nich. Preto je pri investovaní v akomkoľvek odvetví nevyhnutné tráviť čas učením a výskumom.

Po prvé, ako už viete, existujú dva druhy marihuanových produktov, lekárska a rekreačná marihuana, takže tento bod je ten, v ktorom si musíte sami vyrovnať, ktorou cestou sa chcete vydať. Skúmanie odporúčaného priemyslu a pozitívnych a potenciálnych rizík spoločností sú vašimi prvými a najdôležitejšími východiskovými bodmi.

Keď ste vykonali všetok svoj potrebný výskum a máte pocit, že ste si istí svojimi poznatkami, ďalším krokom je otvorenie sprostredkovateľského účtu. Ak ste začiatočník alebo investor, ktorí chcú obchodovať v konopnom priemysle, nemusíte sa obávať, eToro online obchodná platforma vám môže pomôcť od začiatku.

Od otvorenia sprostredkovateľského účtu až po to, že vám bude k dispozícii, keď budete pripravení začať svoju cestu v zásobách konope, spolu s rozmanitým portfóliom niektorých z najvýkonnejších zásob marihuany na lekárske účely, ktoré budú súčasťou. eToro má tiež prístup na americký trh, čo vám umožní investovať do niektorých najvýkonnejších spoločností v USA.

Po otvorení účtu a potvrdení sprostredkovateľa môžete začať na svojej vzrušujúcej ceste k investovaniu do akcií konope. Nie je potrebné prepadať panike, pri prehľadávaní najlepších nákupov môžete tiež získať popis vybranej spoločnosti, ktorú hľadáte, ktorá vám poskytne štatistiky reality spoločností skôr, ako sa do nich pustíte, štatistické údaje, ako sú hodnotenia sprostredkovateľov a výplaty dividend, k dispozícii budete mať kedykoľvek prístup k informáciám.

eToro – špičkový maklér, nakupujte akcie za 0% provízia

sprostredkovateľ etoro

eToro sa na trhu cenných papierov osvedčili ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ich vyskúšať.

Váš kapitál je ohrozený. Môžu sa účtovať ďalšie poplatky

Kľúčové jedlá

 • Vždy vykonajte ďalší prieskum vami vybraných zásob
 • Poznámka – existujú dva druhy marihuanových produktov, lekárska marihuana a rekreačná marihuana
 • Uistite sa, že rozumiete rizikám investovania v marihuanovom priemysle (spolu s inými akciami)
 • Investujte opatrne a múdro do akcií marihuany
 • Na záver si dajte na čas.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tieto informácie by sa nemali interpretovať ako podpora futures, akcií, ETF, CFD, opcií alebo iného konkrétneho poskytovateľa, služby alebo ponuky. Nemalo by sa na ňu spoliehať ako na investičné poradenstvo, ani ako výklad akýchkoľvek odporúčaní. Obchodovanie s futures, akciami, ETF a opciami predstavuje značné riziko straty, a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map