Vo svete obchodovania vždy existujú príležitosti, ktoré treba hľadať, a so správnym investičným vzdelaním sa môžete naučiť nájsť dobrý náskok. Ekonomické prostredie je povzbudivé, pretože sa tešíme na zvyšok roku 2018. Rast pracovných miest je pozitívny, dôvera v podnikanie sa začína zotavovať po bombe v brexite a zisky spoločností naberajú na obrátkach. Nasleduje sedem spoločností, ktoré pôsobia v rôznych priemyselných odvetviach a majú potenciál pre tento rok obrovský rast:

1. Facebook

logo facebooku

Facebook bol neustále vrcholom a zaslúži si svoje miesto ako jedna z najlepších akcií roku 2018. Facebook (FB) a Alphabet (GOOG, GOOGL) vytvorili niečo ako duopol v priemysle, ktorý je naďalej vysoko ziskový s vynikajúcim potenciálom rastu: digitálna reklama. Na celom svete používajú viac ako dve miliardy používateľov Facebooku a naďalej podporujú rast tržieb a výnosov rýchlejšie ako Google. Napriek tomu sa oba obchodujú s podobným pomerom ceny: zárobkov – tesne nad 25. Napriek tomu je Facebook lepšou voľbou pre investície, pretože je rýchlejším pestovateľom, s očakávaním 33% rastu v roku 2018, podľa US News.

Zdroj: https://www.investors.com/news/technology/facebook-is-top-stock-pick-for-2018-receives-price-target-boost/

2. Zákazníci Bancorp

Logo zákazníkov Bancorp

Toto je akciová spoločnosť s malou kapitalizáciou, ktorá akosi dlho zostávala pod radarom. V hodnote okolo 800 miliónov dolárov plánuje spoločnosť Customers Bancorp (CUBI) rotáciu BankMobile, čo je divízia digitálneho bankovníctva spoločnosti, ktorá sa stará predovšetkým o študentov. Očakáva sa, že dohoda bude uzavretá do polovice roka 2018, keď akcionári nabijú 3,57 USD na akciu vlastného imania. To by mohlo znamenať, aj pri konzervatívnych odhadoch, najmenej 40% rast.

Zdroj: https://money.usnews.com/investing/stock-market-news/articles/2018-01-04/customers-bancorp-inc-cubi-stock

3. Store Capital Corp.

Logo spoločnosti Store Capital Corp

Akcie holdingovej spoločnosti Warren Buffet Berkshire Hathaway získali od prelomu milénia 394%. V roku 2016 táto spoločnosť kúpila 9,8% podiel v spoločnosti Store Capital (STOR), ktorá je investorom do nehnuteľností, s dôrazom na prevádzkové nehnuteľnosti jedného nájomcu, ako sú kiná a reštaurácie. Jeho portfólio je rozmanité, má viac ako 99% obsadenosť a významnú podporu, takže vyzerá ako skvelá voľba pre rok 2018.

Zdroj: https://seekingalpha.com/article/4085598-buffett-bought-store-capital

4. Alibaba Group Holding

Logo skupiny Alibaba


Akcie v Alibabe sa do roku 2017 zdvojnásobili, spoločnosť si však zaslúži ďalšie tohtoročné zhromaždenie. Alibaba (BABA) je jediná spoločnosť v hodnote presahujúcej 60 miliárd dolárov, ktorá za posledných päť rokov zaznamenala nárast výnosov o 50% ročne. Organizácia BABA zverejnila príjmy, ktoré konkurujú príjmom Amazonu, s rastom do roku 2017, ktorý v skutočnosti prevyšoval druhý. Tento druh rastu je ako zlatý prach, takže spoločnosť BABA musí byť pre rok 2018 najlepším výberom akcií.

Zdroj: https://money.usnews.com/investing/stock-market-news/articles/2018-01-08/alibaba-group-holding-ltd-baba-stock

5. Ryanair Holdings PLC

Logo spoločnosti Ryanair

Toto je najpopulárnejšia letecká spoločnosť v Európe a napriek veľmi medializovanému nedostatku pilotov, ktorý spôsobil zrušenie 20 000 letov, stále dosahuje rekordne vysoké zisky. Rozpočtová letecká spoločnosť jednoducho nemôže prestať rozširovať svoju zákaznícku základňu, takže sa očakáva, že štatistika rastu bude pokračovať na týchto pôsobivých úrovniach. Konkurencia jednoducho nemôže ponúknuť nízke ceny, ktorými sa môže pochváliť spoločnosť Ryanair (RYAAY), takže má silnú konkurenčnú výhodu.

Zdroj: https://investorplace.com/2018/02/ryaay-stock-company-turbulence/#.Wp_0EajFLIU

6. Spoločnosti cestujúcich

Logo spoločností cestovateľov

Cestovatelia (TRV) ponúkajú poistenie majetku, úrazov a vozidiel a v roku 2017 prežili katastrofický rok pre americké poisťovne. TRV dosahovala v posledných fázach roku 2017 slabý výkon, zostala však zisková aj napriek obrovským hurikánom, ktoré zničili kontinent, ako aj Kaliforniu požiare. TRV obnovuje spätný výkup akcií a vypláca 2,1% dividendy plus výhody vždy, keď sadzby stúpnu.

Zdroj: https://seekingalpha.com/article/4139578-travelers-buy-rally

7. Delphi Automotive

Logo spoločnosti Delphi Automotive

Toto je jedna z najlepších akcií, do ktorých sa dá investovať pre rok 2018, s profilom rizika a výnosov, ktorý nemožno ignorovať. Delphi (DLPH) má dve hlavné divízie: jednu zameranú na samoriadiace autá a elektrické vozidlá a druhú zameranú na pohonné jednotky. Riziko nadhodnotenia vždy existuje, ale pri 20-násobných príjmoch je riziko poklesu relatívne malé. Obrátená strana je oveľa väčšia, pretože divízia pohonných jednotiek sa má roztáčať, aby sa sústredila na oveľa teplejší priestor pre autá s vlastným pohonom. Spinoffy často prekonávajú všeobecný trh a toto je horúca vyhliadka.

Zdroj: https://www.forbes.com/sites/joecornell/2017/12/06/delphi-automotive-splits-into-two/#6bb5f6b94257

Ak to zhrnieme, rok 2018 vyzerá ako dobrý rok pre múdreho investora. Je to len niekoľko z výberov akcií, ktoré by sa skutočne mohli vyplatiť, ale vďaka solídnemu obchodnému vzdelaniu a malým skúsenostiam na trhu by ste z nasledujúceho roku mohli urobiť mimoriadne prosperujúci rok..

Pozri tiež: Top 21 najbohatších ľudí na svete pre rok 2018

Nenechajte si ujsť: Kryptomeny na nákup, sledovanie a vyhýbanie sa

Ak ste radi čítali tento článok z Trading Education, označte ho lajkom a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by mohol zaujímať tiež.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector