Contents

Burza cenných papierov vo Veľkej Británii Ako obchodovať s akciami pre začiatočníkov 2021

So sídlom vo Veľkej Británii a hľadáte obchodovanie s akciami? Prečítajte si nášho komplexného sprievodcu obchodom na akciách vo Veľkej Británii.

Obchodovanie s akciami sa líši od jednoduchého „nákupu“ akcií. Je to preto, že budete špekulovať, či si myslíte, že vami vybrané zásoby pôjdu hore alebo dole. Pozíciu na obchodovanie s akciami môžete ponechať otvorenú niekoľko dní alebo týždňov – vo väčšine prípadov však minút alebo hodín.

Obchodovanie s akciami je teda krátkodobá investičná stratégia, ktorá sa snaží zúročiť neustále sa meniace ceny akcií. Okrem toho budete mať pri obchodovaní s akciami vo Veľkej Británii tiež možnosť uplatniť pákový efekt až 1: 5. To znamená, že môžete obchodovať s päťnásobkom sumy, ktorú máte na svojom účte obchodovania s akciami.

Mali by sme však zdôrazniť, že väčšina britských obchodníkov s akciami s malými skúsenosťami končí stratou peňazí na prvý pokus. Preto sme to dali dokopy vysoko komplexný sprievodca po Burza cenných papierov vo Veľkej Británii.

Náš sprievodca sa zaoberá podrobnosťami obchodovanie s akciami vo Veľkej Británii znamená, ako môžete zarobiť alebo stratiť peniaze, aké stratégie by ste mali zvážiť a ako nájsť vhodného britského sprostredkovateľa pre vaše potreby. Prevedieme vás tiež procesom otvorenia britského akciového obchodného účtu, zadania objednávky a nasadenia stratégie.

Skladovanie cenných papierov vo Veľkej Británii – obsah

Čo je Stock Trading UK?

Ako funguje obchodovanie na burze vo Veľkej Británii?

Výhody obchodovania na burze prostredníctvom britských CFD

Riziká obchodovania na burze s pákou

Obchodovateľné akciové trhy

Ako si zarobíte peniaze obchodovaním na burze vo Veľkej Británii?

Stratégie a systémy na obchodovanie s akciami na UK

Dôležitosť výberu správnej platformy na obchodovanie s akciami na UK

Príručka Stock Trading UK: Zrátané a podčiarknuté

Čo je Stock Trading UK?

Zjednodušene povedané, obchodovanie s akciami je proces obchodovania s akciami – napríklad s tými, ktoré sa nachádzajú na Londýnskej burze cenných papierov alebo NASDAQ. Vaším primárnym cieľom je zarobiť si peniaze. Aby ste to dosiahli, musíte predvídať, či sa hodnota akcie zvýši alebo zníži.

Máte pravdu – nemá rád tradičné investície do akcií, obchodovanie s akciami vám tiež umožňuje dosiahnuť zisk, keď hodnota spoločnosti klesne. Toto je vo svete obchodovania známe ako „predaj nakrátko“.

Ak sa vrátime na chvíľu k tradičným investíciám do akcií, bude to často svedkom toho, že investori si udržia svoje akcie niekoľko rokov. Môžete napríklad kúpiť akcie BT v hodnote 2 000 GBP a nechať ich vo svojom portfóliu rásť.

Popri tom by ste, dúfajme, zbierali nejaké štvrťročné dividendy. Toto sa označuje ako dlhodobá stratégia „nákupu a podržania“.

Na druhom konci spektra bude obchodovanie s akciami často vidieť, ako kupujete a predávate akcie na celé hodiny alebo dokonca minúty. To znamená, že budete prenasledovať menšie marže, ale oveľa častejšie.

V niektorých prípadoch britskí obchodníci s akciami použijú stratégiu „swingového obchodovania“, čo znamená, že pozícia môže zostať otvorená niekoľko dní alebo týždňov. Tak či onak, obchodníci s akciami málokedy zaujmú dlhodobý prístup k investovaniu.

Príklad obchodovania na burze vo Veľkej Británii

Skôr ako sa dostaneme k malátnosti, ako funguje obchodovanie s akciami v Spojenom kráľovstve, bude pravdepodobne mať zmysel uviesť vás na krátkom príklade. Dúfajme, že by to malo vyčistiť hmlu skôr, ako dosiahneme ante a preťažíme vás užitočnými informáciami!

 • Predpokladajme, že hľadáte obchod ASOS akcie
 • V čase obchodu sú ceny akcií ASOS na AIM ocenené na 4,60 GBP
 • Veríte tomu, že akcie sú výrazne podhodnotené, a preto zadáte „objednávku nákupu“
 • Zadaním objednávky na nákup dávate najavo svojej zvolenej obchodnej platforme, že si myslíte, že hodnota akcií ASOS porastie
 • Do obchodu vložíte celkovo 200 libier
 • O pár dní neskôr majú akcie ASOS hodnotu o 10% vyššiu
 • Zarobíte vo svojom obchode – celkový zisk 20 GBP (vklad 200 GBP x 10% zisky)

Ako môžete vidieť z vyššie uvedeného, ​​základný koncept obchodovania s akciami vo Veľkej Británii je skutočne veľmi jednoduchý.

Pozrime sa teraz na príklad toho, ako môže vyzerať obchodovanie s akciami na krátko, kým vás nepreťažíme cennými informáciami!

 • Tentokrát hľadáte obchod ĎALŠIE akcie
 • V čase uzatvorenia obchodu sú ceny akcií NEXT na Londýnskej burze cenných papierov za 6,10 GBP
 • Veríte tomu, že akcie sú predražené, a teda – myslite na to, že poklesnú ich hodnoty, a tak zadáte „objednávku nákupu“
 • Preto musíte zadať „objednávku na predaj“ na vybranej obchodnej stránke vo Veľkej Británii
 • Ste si v tomto obchode veľmi istí, takže stavte celkovo 1 000 libier
 • O niekoľko dní neskôr majú akcie NEXT hodnotu o 20% nižšiu
 • Zarobíte peniaze vo svojom obchode – dosiahnete celkový zisk 200 GBP (vklad 1 000 GBP x 20% zisky)

Pamätajte, že skutočnosť, že akcie NEXT poklesli o 20%, znamenajú, že ste dosiahli zisky 20% – pri zadávaní objednávky na predaj!

Ako funguje obchodovanie na burze vo Veľkej Británii?

uk akcie

Táto časť nášho sprievodcu vám umožní jasne pochopiť rozdiel medzi obchodovaním na burze a investovaním do akcií. V skratke, keď kupujete akcie od tradičného online brokera, získate 100% vlastníctvo akcií.

Inými slovami, ak do spoločnosti investujete 200 libier, skutočne vlastníte podiel 200 libier vo firme. Na oplátku vám to dáva určité práva akcionárov – napríklad možnosť hlasovať na výročných valných zhromaždeniach.

Okrem toho budete mať nárok na svoj podiel na akýchkoľvek dividendách, ktoré spoločnosť vypláca. To je potrebné zaplatiť v hotovosti súčasne so všetkými ostatnými akcionármi.

S týmto povedané, keď sa zapojíte do obchodovania s akciami, budete to robiť prostredníctvom kontraktov na rozdiely – alebo jednoducho CFD.

Obchodovanie s akciami CFD

V najzákladnejšej podobe sú CFD finančné nástroje vytvárané a ponúkané online obchodnými platformami. Hlavným konceptom je, že nástroj CFD bude „sledovať“ hodnotu aktíva v reálnom čase.

Napríklad:

 • Londýnska burza cenných papierov uvádza cenu 212p ďalej Tesco akcie
 • Na vami vybranej obchodnej platforme sú ceny CFD Tesco tiež za 212p
 • O pár hodín neskôr sa na londýnskej burze kótujú akcie spoločnosti Tesco za 219 percent
 • Vami zvolená obchodná platforma opäť uvádza 219p na CFD spoločnosti Tesco

Ako vidíte z vyššie uvedeného, ​​nezáleží na tom, čo sa deje s cenou príslušnej akcie, CFD to bude zrkadliť ako-za-podobné. Toto robí CFD veľmi atraktívnym pre obchodníkov s akciami z niekoľkých dôvodov.

Skôr ako sa k tomu dostaneme, je dôležité si uvedomiť, že obchodovaním s CFD na akcie nebudete vlastniť podkladové akcie. Je to tak preto, lebo CFD nie je podložené ničím hmatateľným. Namiesto toho CFD jednoducho sleduje hodnotu príslušnej akcie.

Pokiaľ ide o dividendy, tu sa veci komplikujú. Jeho podstata je však nasledovná:

 • Niektoré obchodné platformy CFD upravia zostatok na vašom účte, keď spoločnosť vypláca dividendy
 • Ak ste dlho na akciovom CFD (to znamená, že si myslíte, že sa jeho cena zvýši) a držíte si svoju pozíciu, keď sa vyplácajú dividendy, suma sa pozitívne prejaví na vašom účte
 • Ak vám však chýba CFD na akciu (čo znamená, že si myslíte, že sa jej cena zníži), suma sa negatívne prejaví na vašom účte

Inými slovami, tie, ktoré krátkodobo predávajú akciové CFD, pokryjú výplatu dividend pre tých, ktorí už dlho čakajú.

Výhody obchodovania na burze prostredníctvom britských CFD

V tomto bode nášho Sprievodcu obchodom s akciami na UK by vás mohlo znepokojovať, že nebudete vlastniť podkladové akcie. To by vás však nemalo znepokojovať, pretože hlavným cieľom pri obchodovaní s akciami je neustále dosahovanie malých a častých ziskov..

To znamená, málokedy si úspešní obchodníci s akciami udržia pozíciu CFD otvorenú dlhšie ako pár mesiacov. V skutočnosti – a ako sme už stručne spomenuli skôr, väčšina obchodov otvára a zatvára pozície s trvaním dní alebo hodín!

Z tohto dôvodu sa nemusíte obávať vlastníctva akcií, aby ste dosiahli zisk. Ďalej však uvádzame niektoré z mnohých dôvodov, prečo sa britskí obchodníci s akciami obracajú na CFD, aby realizovali svoje finančné ciele.

Rastúce a klesajúce trhy

Pre nás v Trading Education je to zďaleka najväčší prínos z obchodovania s CFD na akcie. Zjednodušene povedané, na vybranom sklade budete mať vždy na výber, či pôjdete dlho alebo krátko.

 • To znamená, že ak si myslíte, že cena akcie stúpne, potom ide iba o zadanie objednávky.
 • Ak si myslíte, že sklad je nadhodnotený, a teda – jeho cena klesne, musíte zadať objednávku na predaj. Je to naozaj také jednoduché.

Krátka stránka predaja vecí otvára úplne nový svet obchodných príležitostí, pretože tradičné akcie vám umožňujú profitovať iba vtedy, keď sa trhy pohybujú smerom nahor..

Vráťte sa napríklad k finančnej kríze v roku 2008. Začiatkom roka, HSBC akcie boli ocenené na 871p. Iba o 15 mesiacov neskôr boli rovnaké akcie ocenené cenou 371p – čo predstavuje pokles o 55%.

Akcionári HSBC, ktorí dúfajú v to najlepšie, by teraz v tomto období prišli o značné množstvo peňazí. Na druhej strane by dôvtipní obchodníci s akciami nepochybne akcie skratovali. Pri tom by dosiahli 15-mesačný zisk nad 55%.

Bolo tomu tak aj koncom februára 2020. Akonáhle sa finančné trhy konečne dostali do styku s pandémiou na koronavírusy, nasledoval hromadný výpredaj. Napríklad 24. februára boli akcie spoločnosti BP v cene 438p.

Iba o tri týždne neskôr boli akcie ocenené na iba 233 percent. To znamená, že akcie stratili za necelý mesiac 46%. Opäť by to skúsení obchodníci s akciami zužitkovali zadaním objednávky predaja CFD na BP.

V konečnom dôsledku sa už nemusíte cítiť zdržanlivo v čase ekonomických neistôt. Namiesto toho môžete profitovať z klesajúcich trhov v podobe obchodovania s akciami CFD.

Pákový efekt a marža

Keď kupujete akcie v tradičnom zmysle, máte iba jednu možnosť, pokiaľ ide o stávky. To znamená, že ak máte na účte obchodníka s cennými papiermi 500 GBP, môžete si kúpiť iba akcie v hodnote 500 GBP – a nič viac.

V prípade obchodovania na burze prostredníctvom CFD máte však možnosť použiť pákový efekt. Zjednodušene to znamená, že môžete obchodovať s väčším počtom prostriedkov, ako máte na svojom britskom účte obchodovania s akciami.

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete vypočítať pákový efekt. Najjednoduchšie je pozrieť sa na to ako na pomer. Napríklad predpisy Spojeného kráľovstva (ESMA) umožňujú pri obchodovaní s akciami využívať pákový efekt až 1: 5. To znamená, že zostatok na účte 500 GBP umožní obchodný kapitál 2 500 GBP. Ostatné triedy aktív, ako napríklad forex, zlato a indexy, prichádzajú s ešte vyššími limitmi.

Kľúčovým bodom je tu, že pákový efekt vám poskytne skutočný záber na to, ako dobre zarobiť na živobytí z obchodovania s akciami, aj keď máte k dispozícii iba malé množstvo kapitálu. S tým sa hovorí, že pákový efekt tiež prináša ďalšie riziko straty ďalších peňazí, ako ste dúfali.

Skôr ako sa k tomu dostaneme, poďme preskúmať, ako vlastne funguje pákový efekt pri použití britskej platformy na obchodovanie s akciami.

 • Rozhodnete sa ísť dlho ďalej Marks a Spencer akcie
 • Vsadíte 200 libier a použijete pákový efekt 1: 5
 • Neskôr v obchodný deň sa akcie Marks a Spencer zvýšili o 5%
 • Pri vklade 200 libier by ste zarobili iba 10 libier (200 libier x 5%)
 • Keď ste ale využili pákový efekt 1: 5, váš zisk 10 £ sa vynásobí faktorom 5
 • Preto je váš celkový zisk z tohto obchodu Marks and Spencer 50 £

Je dôležité si uvedomiť, že pri obchodovaní na burze s pákovým efektom vo Veľkej Británii riskujete likvidáciu. Ako to funguje, vysvetlíme v nasledujúcej časti.

Riziká obchodovania na burze s pákou

Pri dodržaní rovnakého príkladu, ako je uvedené vyššie, sa vám podarilo zmeniť vklad 200 GBP na objednávku nákupu 1 000 GBP použitím páky 1: 5. Týchto 200 libier, ktoré ste riskovali, je takzvaná „marža“.

Pre tých, ktorí to nevedia, je marža jednoducho bezpečnostným vkladom, ktorý dáte svojej zvolenej platforme na obchodovanie s akciami, kým je váš otvorený obchod otvorený. V tomto príklade to predstavuje maržu 20% (200 GBP z 1 000 GBP).

Teraz riskujete stratu tejto marže 200 GBP, ak sa vaša pozícia dostane proti vám o viac, ako máte na marži. Inými slovami, dlho ste chodili s akciami Marks a Spencer, takže ak akcie klesnú o 20% alebo viac, stratíte svoju maržu 200 GBP v plnej výške.

To znamená, že ste boli zlikvidovaní.

Likvidačný bod sa bude líšiť v závislosti od toho, akú veľkú páku použijete. Ak ste napríklad vložili 200 libier pri páke 1: 3, znamená to, že obchodujete so 600 librami. Z hľadiska marže to predstavuje 33,3% (200 GBP z 600 GBP). Ak by sa váš obchod s pákovým efektom 1: 3 posunul oproti vám o 33,3%, stratili by ste svoj vklad vo výške 200 GBP.

Dobrá správa je, že existujú dva spôsoby, ako sa vyhnúť likvidácii:

 1. Vo svojom sprostredkovanom obchode ste nastavili príkaz stop-loss. Ak sa spustí vami zvolená stop-stratová cena, objednávka sa uzavrie. O objednávkach stop-loss a ďalších nástrojoch riadenia rizík hovoríme rozsiahle neskôr.
 2. Pred likvidáciou pridáte na svoj maržový účet ďalšie prostriedky. Získate tak viac priestoru na dýchanie v nádeji, že sa pozícia otočí a vráti späť vo váš prospech.

Obchodovateľné akciové trhy

Ak používate tradičného online obchodníka s cennými papiermi, môže vám byť obmedzené, aké akcie si môžete kúpiť. Iste, môžete investovať do akcií a akcií FTSE 100 kótovaných na burzách NYSE a NASDAQ. Prístup na iné, menej likvidné trhoviská by však nemusel byť možný.

To je v príkrom rozpore s tým, ako fungujú weby na obchodovanie s akciami v Spojenom kráľovstve. To znamená, že pri obchodovaní na burze prostredníctvom CFD budete mať prístup na tisíce trhov na hromadách britských a medzinárodných búrz..

Je to tak preto, lebo britská obchodná stránka s akciami nemusí uľahčovať nákup akcií. Vytvorenie trhu CFD naopak znamená, že nástroj dokáže sledovať prakticky akúkoľvek akciu, ktorá je verejne kótovaná.

Predpokladajme napríklad, že sa rozhodnete obchodovať s akciami s populárnym maklérom FCA eToro. Pritom budete mať prístup k viac ako 1 700 akciám zo 17 rôznych trhov. Okrem Veľkej Británie to zahŕňa všetko od Francúzska a Saudskej Arábie po Hongkong a USA.

Poznámka: Všetkých 1 700+ akcií v eToro môžu byť zakúpené v tradičnom zmysle a obchodované prostredníctvom CFD.

Pripravení sa ponoriť do akciový trh?

pozri všetky akcie

Konkurenčné poplatky

Aj keď sa neskôr podrobnejšie venujeme poplatkom za obchodovanie s akciami na UK, je dôležité rýchlo si uvedomiť, že platformy CFD sú zvyčajne oveľa nákladovo efektívnejšie v porovnaní s tradičnými maklérmi obchodujúcimi s akciami..

Opäť je to preto, že podkladové akcie neexistujú. Zjednodušene to znamená, že v mnohých prípadoch – prístroj môžete kúpiť a predať bez akejkoľvek provízie. Namiesto toho pravdepodobne zaplatíte malý poplatok, ktorý je zabudovaný do šírenia.

Môžete napríklad obchodovať s akciami bez provízie na adrese eToro – kde rozpätia na hlavných trhoch sú zvyčajne menej ako 0,25%. Na druhej strane stupnice vám sprostredkovatelia zo starej školy často budú účtovať paušálny poplatok za nákup akcií vo Veľkej Británii. To sa môže pohybovať od 5 do 15 libier za obchod.

Ako si zarobíte peniaze obchodovaním na burze vo Veľkej Británii?

zarobiť peniaze obchodom s akciami vo Veľkej Británii

Zjednodušene povedané, aby ste mohli zarobiť peniaze obchodom s akciami vo Veľkej Británii, musíte predvídať, či hodnota akcií stúpa alebo klesá. Správnou predpoveďou a tým – zatvorením svojej pozície na viac, ako ste pôvodne začínali, dosiahnete zisk. A samozrejme – ak budete špekulovať nesprávne, bude to mať za následok stratu.

Je obchodovanie na burze ziskové?

Áno, obchodovanie s akciami môže byť veľmi výnosné, ak viete, čo robíte.

Najefektívnejším spôsobom posúdenia vašich ziskov a strát je výpočet výšky vkladu oproti zvýšeniu alebo zníženiu vašej pozície z hľadiska percentuálneho podielu. Napríklad, ak vložíte 100 GBP a vaša obchodná pozícia s akciami sa zvýši o 10%, dosiahli ste hodnotu 10 GBP.

V inom príklade, ak ste krátko predali akciu a tá klesla o 20%, potom z vašich 500 libier získate 100 GBP. Ak by ste potom na tento obchod použili pákový efekt 1: 5, vaše zisky by sa zosilnili na 500 libier.

Pokiaľ ide o to, koľko môžete zarobiť obchodovaním s akciami vo Veľkej Británii, na túto otázku neexistuje univerzálna odpoveď. Nakoniec to môže závisieť od:

 • Koľko vkladáte do každého obchodu
 • Akú veľkú páku uplatníte na každý obchod, ak existuje
 • Aký percentuálny zisk ste dosiahli počas celého mesiaca
 • Aké poplatky ste zaplatili za vybranú stránku pre obchodovanie s akciami v Spojenom kráľovstve
 • Aké nástroje na riadenie rizík ste mali zavedené

Celkovo by ste sa mali pokúsiť budovať svoj kapitál na obchodovanie s akciami pomaly, na rozdiel od toho, že od prvého dňa pôjdete gung-ho. Venujeme sa niekoľkým stratégiám riadenia rizík, ktoré môžete nasadiť neskôr v tejto príručke.

Čítajte viac: Najlepšie akcie na nákup

Zadanie príkazu na obchodovanie s akciami na UK

zadanie obchodnej objednávky

Predtým, ako si otvoríte účet na britskej akciovej obchodnej platforme, musíte sa najskôr vyrovnať s zadávaním objednávok. Vo svojej najzákladnejšej podobe to umožňuje sprostredkovateľovi vedieť, s ktorými akciami chcete obchodovať a ako plánovať zisk zo svojej predikcie..

Ďalej uvádzame zoznam najdôležitejších pokynov na obchodovanie s akciami, ktorým musíte porozumieť.

1. Nákup / predaj objednávky

V tejto príručke sme sa už niekoľkokrát zmienili o objednávkach na kúpu a predaj, takže nemusíme zachádzať príliš do detailov. Kľúčovým bodom je, že váš výber pokynov na kúpu alebo predaj povie sprostredkovateľovi, ktorým smerom si myslíte, že cena akcií pôjde.

Ako bolo uvedené, objednávka na nákup znamená, že si myslíte, že hodnota akcií vzrastie. Objednávka na predaj na druhej strane naznačuje, že si myslíte, že cena akcií klesne.

Nezabudnite, že každý obchod, ktorý zadáte, bude vyžadovať objednávku na kúpu aj na predaj. Je to preto, lebo ak chcete opustiť obchod, vyžaduje sa opačné poradie, v akom ste sa pôvodne umiestnili.

Napríklad, ak otvoríte objednávku na kúpu a chcete obchod uzavrieť, musíte zadať objednávku na predaj. A naopak – ak zadáte objednávku na predaj, musíte uzavrieť objednávku na kúpu.

2. Trhové / limitné objednávky

Všetky stránky / platformy pre obchodovanie s akciami vo Veľkej Británii vám poskytnú možnosť zadania trhového pokynu alebo limitného pokynu. A to s ohľadom na cenu, ktorú chcete vstúpiť na trh.

V prípade a trhový poriadok, britská platforma na obchodovanie s akciami vykoná vašu objednávku za najbližšiu dostupnú cenu. To znamená, že vaša objednávka vstúpi na trh okamžite, aj keď to môže byť za cenu, ktorá je o niečo vyššia alebo nižšia ako cena, ktorú vidíte na obrazovke. Je to z toho dôvodu, že ceny akcií sa menia v sekundových intervaloch.

Napríklad:

 • Chceš obchodovať Unilever akcie – ktoré sú momentálne v cene 4,70 GBP za každú
 • Podľa vašej analýzy trhu si myslíte, že v priebehu nasledujúcich hodín bude hodnota zásob stúpať
 • Zadáte objednávku
 • Chcete, aby sa pozícia otvorila okamžite, aby ste sa rozhodli pre trhový príkaz
 • Sprostredkovateľ vykoná vašu objednávku na nákup za menej ako pár sekúnd za cenu 4,69 GBP

Ako je zrejmé z vyššie uvedeného, ​​za neustále sa meniacich trhových podmienok ste dostali cenu tesne pod úroveň, ktorú ste videli na obrazovke. Rovnako cena, ktorú ste dostali zo svojej trhovej objednávky, mohla byť tesne nad 4,70 libier.

V prípade a limitná objednávka, To vám umožní určiť presnú cenu, ktorú chcete, aby váš poskytovateľ obchodovania s akciami v Spojenom kráľovstve vykonal pozíciu.

Napríklad:

 • Zostaňme pri rovnakom príklade vyššie Unilever cena akcií je 4,70 GBP
 • Tentokrát však nechcete vstúpiť na trh, kým akcie nedosiahnu 4,90 GBP
 • Dôvodom je to, že požadujete od trhov potvrdenie, že vaša predpoveď vzostupného trendu je správna
 • Preto zadáte objednávku s limitom nákupu na 4,90 GBP
 • O pár hodín neskôr majú akcie Unileveru cenu 4,90 GBP, takže objednávka limitu nákupu sa zhoduje, a teda – vaša pozícia je aktuálna

Ako ste si mohli domyslieť, vaša limitná objednávka bude zverejnená, iba ak sa zhoduje so zadanou cenou. Ak nie je, limitovaná objednávka zostane nevybavená, kým ju nezrušíte.

3. Stop-Loss príkazy

Nemýľte sa s tým – pri obchodovaní s akciami online vo Veľkej Británii sú objednávky stop-loss kľúčové. Je to tak preto, lebo vám umožňujú obmedziť sumu, ktorú môžete potenciálne stratiť z obchodu.

Napríklad ak sa chcete ubezpečiť, že váš obchod s akciami neprinesie stratu viac ako 4%, môžete dať pokyn svojmu sprostredkovateľovi, aby uzavrel obchod, ak sa pozícia dostane do mínusu o 4%..

Ak by sa potom zásoba naďalej znižovala – z vašej strany by to nemalo žiadny význam. Nakoniec ste tiež uzavreli obchod a obmedzili ste straty na 4%.

Tu je príklad toho, ako môžete efektívne nasadiť príkaz stop-loss, aby ste obmedzili svoje straty pri obchodovaní s akciami.

 • Chceš obchodovať Diageo akcie – ktorých cena je na Londýnskej burze cenných papierov 25 GBP
 • Myslíte si, že cena stúpne, zadáte objednávku
 • Avšak s plným uznaním, že vaša predpoveď nemusí ísť do plánu, chcete zmierniť svoje straty na 5%.
 • 5% z ceny akcie 25 GBP predstavuje 1,25 GBP
 • Preto musíme nastaviť náš príkaz na stratu na 23,75 GBP (25 GBP – 1,25 GBP)

Po uzavretí obchodu si môžete byť istí, že neprídete o viac ako 5%. Je to z toho dôvodu, že akonáhle akcie Diageo klesnú na 23,75 GBP, vami vybraný web pre obchodovanie s akciami v UK uzavrie pozíciu.

Zaručené objednávky Stop-Loss

V obrovskej väčšine prípadov váš sprostredkovateľ vykoná váš príkaz stop-loss, ak a keď sa spustí zadaná cena. Avšak pri použití mimoriadne neobvyklých trhových podmienok existuje veľká šanca, že sa tak nestane.

Môže to byť preto, že akcie rastú alebo klesajú takou parabolickou rýchlosťou, že vaša objednávka sa trhmi nezhoduje. Z tohto dôvodu niektoré platformy obchodovania s akciami v Spojenom kráľovstve ponúknu „zaručený“ príkaz stop-loss.

Toto je ďalšia služba, ktorá bude vyžadovať mierne vyšší obchodný poplatok / províziu, ktorú by ste bežne platili. Na druhú stranu to zaručuje, že vaša objednávka stop-loss bude spárovaná bez ohľadu na to, čo sa stane.

Pravdepodobne si s tým nebudete musieť robiť starosti, ak chcete obchodovať s hlavnými akciami, ako sú napríklad tie, ktoré sa nachádzajú na FTSE 100 alebo Dow Jones. Je to tak preto, lebo tieto akcie profitujú z hromady likvidity a volatilita je relatívne nízka. Je však potrebné mať na pamäti napriek tomu – najmä ak chcete obchodovať s akciami nachádzajúcimi sa na rozvíjajúcich sa trhoch.

4. Objednávky so ziskom

Príkazy so ziskom vám umožňujú stanoviť cenový cieľ na vašej obchodnej pozícii na burze. Ak sa trhy následne zhodnú so zadanou cenou, váš maklér vašu pozíciu automaticky uzavrie. Týmto spôsobom môžete zaistiť svoje zisky bez toho, aby ste museli manuálne sedieť pri svojom prístroji.

Tu je príklad toho, ako to funguje:

 • Zostaňme pri rovnakom príklade, ako je uvedený vyššie, kde ste zadali objednávku na nákup Diageo akcie po 25 libier
 • Už ste si nastavili príkaz stop-loss, aby ste nestratili viac ako 5%
 • Pokiaľ ide o cieľ zisku v tomto obchode, chcete dosiahnuť 15%
 • 15% z ceny akcie 25 GBP predstavuje 3,75 GBP
 • Z tohto dôvodu musíme nastaviť náš príkaz na stratu na 28,75 GBP (25 GBP + 3,75 GBP)

Podstatné je, že dôrazne odporúčame, aby ste pri obchodovaní s akciami vo Veľkej Británii implementovali objednávky stop-loss aj take-profit. Týmto sa nielen odstráni potreba uzavrieť pozíciu sami, ale umožní vám to stanoviť si jasné vstupné a výstupné ciele skôr, ako dôjde k zverejneniu obchodu..

Toto je samo o sebe účinná stratégia zmierňovania rizika, ktorú používajú prakticky všetci ostrieľaní obchodníci s akciami. Podľa vyššie uvedeného príkladu akcií Diageo sa na ňom môže stať iba jedna z dvoch vecí.

 • Ak je vaša predpoveď správna a akcie Diageo sa pohybujú smerom nahor, váš obchod sa uzavrie, keď akcie dosiahnu 28,75 GBP. To prinesie 15% zisk podľa vašej objednávky na získanie zisku.
 • Ak je vaša predpoveď nesprávna, váš obchod sa uzavrie, ak cena dosiahne 23,75 GBP – podľa vašej objednávky so stratou. To prinesie stratu 5%.

5. Trailing Stop-Loss Orders

Aj keď „koncové“ príkazy stop-loss môžu trvať trochu času, kým sa zorientujete, ponúkajú skutočne efektívny spôsob uzatvárania pozícií, ktoré sú momentálne v zisku.

V tej najzákladnejšej podobe sa príkazy stop-loss upravia zakaždým, keď sa vaša pozícia v obchodovaní na burze zvýši. To vám umožní udržať pozíciu otvorenú tak dlho, ako bude trend pokračovať.

Napríklad:

 • Váš obchod s akciami je momentálne v zelenom stave o 15%
 • Ste do istej miery spokojní so svojimi ziskami, ale zatiaľ nechcete uzavrieť pozíciu. Akcie napokon mohli pokračovať v raste, čo znamenalo ešte väčší zisk.
 • Preto nastavíte svoju konečnú objednávku stop-loss na 5%
 • To znamená, že od tohto okamihu nemôžete stratiť viac ako 5% zo ziskov, ktoré ste už dosiahli
 • Podstatné je, že ak akcie budú naďalej rásť, bude sa zvyšovať aj koncová stop-stratová cena

Najdôležitejšie je mať na pamäti, že koncová cena stop-loss sa bude naďalej zvyšovať v súlade s vašou ziskovou pozíciou.

Ak sa však akcie pohybujú opačným smerom, vaša konečná stop-stratová cena zostane tam, kde je. To opäť zaručuje, že v obchode zostanete, ale že budete chrániť časť ziskov, ktoré ste už dosiahli.

Sme pripravení začať obchodovať Zásoby?

Stratégie a systémy na obchodovanie s akciami na UK

stratégie obchodovania na burze cenných papierov vo Veľkej Británii

Takže teraz, keď poznáte dôležitosť objednávok na obchodovanie s akciami, musíme teraz preskúmať, aké stratégie a systémy máte k dispozícii.

Typy stratégií obchodovania na burze

Existuje veľa spôsobov, ako môžete obchodovať s akciami vo Veľkej Británii. To sa z veľkej časti sústreďuje na čas, počas ktorého držíte pozíciu otvorenú.

Na druhej strane, čím kratšie si ponecháte pozíciu otvorenú, tým menšie budú pravdepodobne vaše ziskové ciele. Je to tak preto, že akcie sa môžu pohybovať iba o určitú sumu za jediný deň obchodovania.

Ďalej však uvádzame zoznam najbežnejších typov stratégií obchodovania na burze vo Veľkej Británii.

Denné obchodovanie s akciami

Pri dennom obchodovaní s akciami budete musieť byť superaktívny. To znamená, že väčšina denných obchodníkov umiestňuje každý deň niekoľko akciových pozícií. Jadrom tejto stratégie je to, že len zriedka – ak vôbec niekedy – si udržíte pozíciu otvorenú aj po uplynutí štandardných trhových hodín.

Namiesto toho môžete umiestniť obchod a potom ho o niekoľko hodín alebo dokonca minút zatvoriť. Napríklad na akciách spoločnosti Royal Mail môžete zaznamenať krátkodobú príležitosť na obchodovanie s akciami. Môžete zadať objednávku a potom ju o hodinu neskôr uzavrieť so ziskom 1,3%.

Ako si viete predstaviť, nezbohatnete, ak zarobíte iba 1,3%. Myšlienka denného obchodovania je však taká, že budete dosahovať menšie zisky, ale oveľa častejšie, ako by ste dosiahli pri iných formách obchodovania s akciami..

Swingové obchodné akcie

Swingové obchodovanie je tiež krátkodobá stratégia. Na rozdiel od jej denného partnera na obchodovanie však neexistuje požiadavka na otvorenie a zatvorenie pozície v ten istý deň. Namiesto toho budete mať toľko flexibility, koľko uznáte za vhodné.

Napríklad zatiaľ čo jeden obchod s akciami môže zostať otvorený niekoľko dní, ďalší môže zostať v hre niekoľko týždňov. Vo väčšine prípadov si obchodník s swingom neudrží svoju pozíciu otvorenú dlhšie ako pár mesiacov. Všetko navyše a považovali by ste sa za tradičného investora typu „kúp a podržaj“.

Najdôležitejšou koncepciou akcií obchodujúcich na princípe swingu je, že sa budete snažiť zostať v tomto trende čo najdlhšie.

Napríklad:

 • Obchodujete Facebook akcie s britskou platformou obchodovania s akciami
 • Máte aktívnu objednávku na nákup, ktorá je momentálne 25% zelenou farbou
 • Cítite, že stúpajúci trend sa končí, a tak svoje zisky uzamknete objednávkou na predaj
 • Vaša predpoveď je správna a Facebook sa zdieľa a teraz sa posúva na juh
 • Aby ste to využili, umiestnite ďalšiu objednávku na predaj, aby ste zachytili klesajúci trend

Rozhodujúce je, že britskí obchodníci s hojdačkou nemajú emočné väzby na žiadnu z akcií, ktoré kupujú a predávajú. Namiesto toho sa iba snažia sledovať širšie trhové trendy.

Skalpovanie zásob

Aj keď by to mohlo znieť trochu očividne, obchodníkom so skalpovaním robí starosti iba jedna vec – uzavretie obchodu so ziskom. Čo však oddeľuje skalperov je, že sa snažia profitovať z veľmi malých pohybov cien akcií – ešte viac ako denných obchodníkov.

Inými slovami, zatiaľ čo denní obchodníci môžu vstúpiť do 2/3 pozícií za deň, scalperi môžu vstúpiť do desiatok. Hlavnou vecou, ​​ktorú sa snažia dosiahnuť, je nákup a predaj akcií, ktoré zostávajú v úzkom rozmedzí. Predpokladajme napríklad, že GlaxoSmithKline akcie sa už niekoľko hodín obchodujú medzi 13,90 GBP a 14,03 GBP.

To predstavuje cenové rozpätie iba 1%. Pokiaľ budú akcie v tomto rozmedzí stúpať a klesať, bude sa kupujúci pozerať na hromadenie objednávok na nákup a predaj.

Rozhodujúce je, že úrovne zisku na každej z týchto pozícií budú pravdepodobne nižšie ako 0,1%. Ale keďže scalper umiestňuje také veľké množstvo pozícií, tieto zisky sa môžu a veľmi rýchlo sčítajú.

Bankroll Management

Správa vášho obchodného kapitálu je veľmi dôležitá. Dlhodobým cieľom musí byť koniec koncov neustále zvyšovanie tohto kapitálu, a teda – umožnenie si nejako zarobiť na živobytie zo svojich snáh o obchodovanie s akciami v Spojenom kráľovstve..

Jedným z najefektívnejších spôsobov merania vašej schopnosti chrániť svoj obchodný bankroll je vyhodnotenie percenta „maximálneho čerpania“. Toto sa jednoducho vzťahuje na najväčší pokles kapitálu, s ktorým ste sa stretli v jednom období – povedzme za mesiac.

Napríklad:

 • V 1. a 2. mesiaci zarobíte 10%, respektíve 15%
 • Váš obchodný kapitál teraz predstavuje 5 000 libier
 • Ale do konca 3. mesiaca sa vaše hlavné mesto znížilo na 4 000 libier
 • To znamená, že vaše maximálne čerpanie je 20%

Nakoniec je samozrejmé, že obchodníci s najväčšou averziou k riziku zabezpečia, aby ich maximálne percento čerpania zostalo nízke. V skutočnosti, ak to prekročí 10%, možno budete musieť prehodnotiť svoje chápanie riadenia rizík.

Riziko a odmena

Každý obchod s akciami, ktorý umiestnite, bude mať svoj vlastný pomer rizika a odmeny. Zjednodušene to možno kvantifikovať položením otázky, aké veľké riziko ste ochotní podstúpiť na dosiahnutie určitého cieľového zisku.

S týmto neexistuje tvrdé a rýchle pravidlo. Ale veľa ostrieľaných obchodníkov sa snaží zarobiť aspoň 3-násobok sumy, ktorú riskujú pri obchode. Toto sa označuje ako pomer rizika a výnosov 1: 3. Pozrime sa na praktický príklad toho, ako to funguje:

 • Chcete zadať objednávku na akcie spoločnosti Waitrose, pretože si myslíte, že cena sa v najbližších hodinách zvýši
 • Do obchodu vložíte celkovo 500 libier
 • Ak vezmete pomer rizika a odmeny 1: 3, hľadáte zisk 3%
 • V librách a centoch to predstavuje cieľový zisk 15 GBP (500 GBP x 3%)
 • Z hľadiska vášho rizika je to 1%
 • Pri vklade 500 libier najviac stratíte 5 libier

Ako môžete vidieť z vyššie uvedeného, ​​nasadením príslušných pokynov (o obchodných príkazoch sme sa podrobnejšie rozprávali ďalej v tejto príručke) sa z tohto obchodu stane iba jedna z dvoch vecí. Buď zarobíte 15 GBP (3%) alebo stratíte 5 GBP (1%). To vám umožní stanoviť si jasné ciele z hľadiska maximálneho rizika aj potenciálnych odmien.

Ak chcete objasniť, pri uplatňovaní prístupu 1: 3 medzi rizikom a výnosmi potrebujete iba 1 z každých 4 obchodov, aby ste vrátili zisk, aby ste dosiahli rentabilitu. To znamená, že pomer výhier je iba 25%..

Napríklad:

 • Obchod 1: – 5 GBP
 • Obchod 2: – 5 GBP
 • Obchod 3: – 5 GBP
 • Obchod 4: 15 libier

Podľa vyššie uvedeného stratili 3 obchody celkom 15 GBP a štvrtý potom dosiahol 15 GBP – vaše čisté zisky sa tak dostali na 0 GBP. Rozhodujúce je, že keď získate čoraz väčšie vedomosti o tom, ako čítať a analyzovať technické / základné údaje (ktorým sa venujeme v nasledujúcej časti), očakávali by ste, že pomer výhier bude vyšší ako 25%!

Základný výskum

Existujú dva hlavné segmenty výskumu, ktoré môžete podniknúť pri snahe pochopiť budúce smerovanie populácie. Pozostáva z technickej analýzy a základného výskumu. V tejto časti sa budeme venovať ostatným.

Základný výskum je teda proces sledovania udalostí v reálnom svete a toho, ako by tieto udalosti mohli mať vplyv na cenu akcie. V najzákladnejšej podobe, ak spoločnosť zverejní svoju štvrťročnú správu o príjmoch a výsledky budú horšie, ako sa očakávalo, mali by ste očakávať pokles ceny akcií.

V podobnom príklade môže spoločnosť oznámiť, že práve získala novú lukratívnu zákazku s vládou. Vo svetle tohto pozitívneho vývoja správ bude hodnota akcií pravdepodobne stúpať.

Je potrebné spomenúť niekoľko dôležitých vecí týkajúcich sa základného výskumu v súvislosti s obchodovaním na burze. Po prvé, denní obchodníci a scalpers venujú malú pozornosť základom. Nakoniec zostávajú v obchode za tak malú sumu.

Po druhé, môže byť ťažké neustále sledovať finančné správy. Preto by ste mali využiť platformu, ako je Yahoo Finance, aby ste mali prehľad o vývoji na trhu.

Okrem toho môžete zvážiť použitie ekonomického kalendára. Zobrazia sa dátumy a časy kľúčového vývoja na akciových trhoch – napríklad správy o príjmoch spoločnosti alebo stretnutia centrálnych bánk.

Technická analýza

Ak hľadáte obchodovanie s akciami vo Veľkej Británii na rozdiel od investovania do akcií niekoľko mesiacov alebo rokov, je nevyhnutné, aby ste sa naučili vykonávať technickú analýzu. Ako už názov napovedá, budete analyzovať technické cenové grafy s cieľom nájsť trendy.

Akonáhle nájdete potenciálny trend v príprave, budete môcť umiestniť príslušnú obchodnú objednávku.

Aby ste pomohli s procesom analýzy, budete musieť pochopiť, ako používať technické ukazovatele. Jedná sa o obchodné ukazovatele, ktoré hľadajú konkrétne metriky – napríklad volatilitu alebo úroveň podpory / odporu.

Vzhľadom na to, že profesionáli z Veľkej Británie používajú viac ako sto technických ukazovateľov, nemohli sme vymenovať všetky. Ďalej však diskutujeme tri technické ukazovatele, ktoré môžete začať používať hneď teraz – v neposlednom rade preto, že sú do istej miery vhodné pre začiatočníkov.

Kĺzavé priemery

Tento ukazovateľ sa zameriava na priemernú cenu akcie za stanovené časové obdobie. Najvyužívanejšími časovými rámcami sú 100-dňový a 200-dňový kĺzavý priemer.

Oba vyššie uvedené kĺzavé priemery budú predstavované čiarou v príslušnom grafe cien akcií.

Teoreticky, ak sú súčasné zásoby nad 100-denným aj 200-denným kĺzavým priemerom, potom je trhový sentiment spoločnosti silný. To zase znamená, že prudký nárast cien je buď momentálne na mieste, alebo k nemu dôjde veľmi skoro.

Na druhej strane, ak je aktuálna cena akcií pod 100-denným a 200-denným priemerom, znamenalo by to, že investori sú pre spoločnosť medvedí..

Ukazovateľ relatívnej sily (RSI)

Ukazovateľ relatívnej sily (RSI) sa meria v percentách – od 0 do 100. Konkrétne sa zameriava na súčasné trhové akcie na akciu z hľadiska objemu kupujúceho / predávajúceho. Zjednodušene povedané, ak je vo významnej miere viac kupujúcich ako predávajúcich, potom by mohlo dôjsť k prekúpeniu akcií.

To zase znamená, že môže dôjsť k krátkodobej korekcii trhu. To znamená, že cena dočasne klesne na juh, kým sa trend neobnoví. Ak je to tak, potom by RSI prinieslo percento 70% alebo viac.

Ak je na druhej strane percento RSI na 30% alebo menej, mohlo by to znamenať, že akcie sú prekúpené. To znamená, že zatiaľ čo akcie môžu mať predĺžený klesajúci trend, mohla by čoskoro vstúpiť do hry krátkodobá korekcia trhu. Ak sa tak stane, potom sa cena akcií dočasne zvýši a potom sa obnoví klesajúci trend.

Kĺzavý priemer konvergenčnej divergencie (MACD)

Indikátor MACD, obchodovanie s akciami

Konvergenčná divergencia kĺzavého priemeru (MACD) – výrazná MAC-D, nám umožňuje vyhodnotiť dynamiku ceny akcií. Obzvlášť sa zameriava na súčasnú silu a trvanie trendu.

Predpokladajme napríklad, že akcie HSBC sa za dva týždne obchodovania zvýšili o 9%. Môže byť ťažké zistiť, či je tento trend krátkodobý, alebo čo naznačuje, že zásoby sú teraz v dlhodobejšej fáze obnovy.

Použitím MACD môže tento technický indikátor vniesť trochu svetla do spomínaného rébusu.

Podstatné je, že ak je MACD nad súčasnou signálnou linkou, znamená to, že obchodníci by si mali akciu kúpiť. Naopak, ak je MACD pod signálnou linkou, mali by sa obchodníci zamerať na predaj nakrátko.

Pripravené na obchodovanie zásoby?

Automatizované a poloautomatické obchodovanie s akciami

Ako ste asi uhádli, budete musieť venovať značné množstvo času technickému aj základnému výskumu. To by vás nemalo odradiť od účasti na britskej akciovej scéne.

Akonáhle sa dozviete, ako efektívne analyzovať hodnotu akcií, dáte si najlepšiu možnú šancu na dlhodobé dosahovanie konzistentných ziskov. Na druhej strane to môže byť frustrujúce, ak máte veľký záujem obchodovať s akciami vo Veľkej Británii, ale neviete, ako určiť budúcu hodnotu akcie..

Budete riskovať svoje vlastné peniaze, takže každá vaša nesprávna špekulácia bude mať za následok finančnú stratu. Príliš veľa z týchto stratových pozícií pravdepodobne uvidí, že svoje topánky na obchodovanie s akciami nadobro zavesíte.

Ak vezmeme do úvahy všetky vyššie uvedené skutočnosti, niektorí nováčikovskí obchodníci s akciami vo Veľkej Británii sa dostanú k forme automatizovaného obchodovania. To znamená, že budete dostávať pomoc od tretej strany. Možnými spôsobmi, ktoré je možné v tomto ohľade podniknúť, sú signály obchodovania s akciami (poloautomatizované), roboty obchodujúce s akciami (plne automatizované) alebo využitie nástroja na obchodovanie s kopírovaním (plne automatizované)..

Signály na obchodovanie s akciami

Na scéne online investícií sú stovky poskytovateľov, ktorí ponúkajú signály z obchodovania s akciami. Poskytovateľ vám v podstate zašle návrh na obchodovanie, vďaka ktorému budete vedieť, ktoré objednávky máte zadať.

Návrh môže byť na pozadí skúseného obchodníka s akciami, ktorý vykonal technickú a / alebo základnú analýzu. Alebo to môže byť automatizovaná služba, ktorá využíva algoritmy a strojové učenie.

V každom prípade môže váš signál obchodovania s akciami vyzerať takto:

 • Skladom: Apple
 • Objednať: Predať
 • Dôvod: RSI pod 30%
 • Vstup: 118,00 dolárov
 • Stop-Loss: 119,18 dolárov (1%)
 • Zisk: 113,28 USD (3%)

Ako je zrejmé z vyššie uvedeného, ​​signály obchodovania s akciami v Spojenom kráľovstve vám poskytnú všetky potrebné objednávky, ktoré je potrebné uskutočniť. To zase znamená, že sa od vás nevyžaduje, aby ste uskutočňovali akýkoľvek vlastný výskum.

Poznámka: Signály obchodovania s akciami vo Veľkej Británii by sa nemali považovať za náhradu učenia sa technickej a základnej analýzy. Koniec koncov, spoliehate sa na to, že budúci smer akcie bude analyzovať tretia strana, na rozdiel od toho, aby ste sami robili rozhodnutia averzné k riziku.

Roboty obchodujúce na burze

Roboty na obchodovanie s akciami sú pokročilé softvérové ​​súbory, ktoré môžete inštalovať na platformy tretích strán, ako sú MetaTrader 4 a 5.

Softvér je podložený algoritmami, ktoré vo vašom mene prehľadajú trhy s akciami. Ak a kedy algoritmus zaznamená obchodnú príležitosť, vykoná požadované objednávky. Hlavnou výhodou použitia britského robota na obchodovanie s akciami je, že môžete aktívne obchodovať stopercentne pasívnym spôsobom.

Robot je navyše naprogramovaný tak, aby dodržiaval vopred definované pravidlá – to znamená, že tu nie je priestor pre nerozvážne alebo emocionálne rozhodnutia. Na druhej strane, roboty na obchodovanie s akciami by sa mali využívať s mimoriadnou opatrnosťou.

Koniec koncov, umožňujete časti softvéru prístup k vášmu obchodnému kapitálu, a teda – vo svojom mene môžete zadávať objednávky na nákup a predaj. Nie je preto nezvyčajné, že robot prepáli celý váš bankroll, ak nebol nastavený správne.

Akciové roboty navyše nemajú kapacitu na interpretáciu finančných správ. Opäť je jeho úlohou iba dodržiavať podmienky „čo keby“, ktoré vývojár naprogramoval.

To znamená, že cena akcií môže byť výrazne ovplyvnená nedávnym spravodajským príbehom, ale robot o tom nebude vedieť! Mali by sme tiež objasniť, že v online priestore existujú tisíce takzvaných „ziskových“ poskytovateľov robotov, ktorí nie sú ničím iným ako podvodmi.

Na svojej webovej stránke zverejnia odvážne tvrdenia o tom, že prostredníctvom svojho robota môžu získať bohatstvo. Málokedy však existuje spôsob, ako to nezávisle overiť, takže buďte opatrní. To je dôvod, prečo oveľa radšej uprednostňujeme funkciu Copy Trading u brokera regulovaného FCA eToro, ktorým sa venujeme v časti nižšie.

Regulovaný nástroj na obchodovanie s kópiami

Ak hľadáte výhody skutočne pasívneho obchodovania s akciami, ale zároveň sa chcete vyhnúť poskytovateľom robotov rouge, potom by sme mali zvážiť použitie eToro. Tento plne licencovaný sprostredkovateľ ponúka funkciu s názvom Copy Trading, ktorá vám umožňuje investovať peniaze do osvedčeného britského obchodníka s akciami.

Tento obchodník potom bude vo vašom mene nakupovať a predávať akcie stopercentne transparentným spôsobom. Za použitie tejto funkcie sa neplatia žiadne ďalšie poplatky, pretože príslušný obchodník je kompenzovaný eToro.

Najdôležitejšie je, že skôr ako investujete do obchodníka, môžete si pozrieť kopu dôležitých metrík. Toto sa týka každej pozície, ktorú investor kedy umiestnil u sprostredkovateľa, čo znamená, že môžete sledovať jej mesačné výnosy, preferované trhy, hodnotenie rizika a priemerné trvanie obchodu..

Čítajte viac: Copy Trading: Sprievodca pre úplných začiatočníkov

Ak máte záujem ísť cestou kopírovania obchodovania na eToro, musíte splniť iba minimum 200 dolárov – čo je zhruba 160 libier.

Dôležitosť výberu správnej platformy na obchodovanie s akciami na UK

Takže teraz, keď sme vás vyzbrojili všetkými informáciami, ktoré potrebujete, aby ste svoju kariéru v obchodovaní s akciami v Spojenom kráľovstve dostali správne, musíme teraz prediskutovať dôležitosť výberu platformy..

Je to tak preto, aby obchodujte s akciami online, musíte to urobiť prostredníctvom sprostredkovateľa. Ako ste asi uhádli, na britskej burzovej obchodnej scéne pôsobia doslova stovky platforiem. Vo výsledku je preto náročné vedieť, s ktorým poskytovateľom ísť.

Aby bol proces výskumu pre vás znesiteľnejší, nižšie nájdete zoznam úvah, ktoré je potrebné urobiť pred výberom stránky obchodovania s akciami v Spojenom kráľovstve..

1. Nariadenie FCA / ochrana FSCS

Uvažujete o použití platformy pre obchodovanie s akciami v Spojenom kráľovstve, ktorá nemá licenciu od FCA? Ak je to tak, kráčate do veľmi nebezpečného územia. Koniec koncov, budete musieť vložiť finančné prostriedky do sprostredkovateľa, aby ste mohli obchodovať s akciami.

To zase znamená, že zveríte poskytovateľovi svoje ťažko zarobené peniaze. Preto dôrazne odporúčame, aby ste využívali iba sprostredkovateľov regulovaných FCA, ako je eToro. Pritom budete mať tiež ochranu FSCS.

To kryje vaše peniaze až do výšky prvých 85 000 GBP v prípade, že by sa broker dostal do straty – podobne, ako by ste ich dostali u britskej banky alebo stavebnej sporiteľne..

2. Poplatky a provízie

Zakaždým, keď obchodujete s akciami, budete musieť zaplatiť poplatok vybranému brokerovi. Môže sa to značne líšiť – nielen z finančného hľadiska, ale aj spôsobom, akým sa účtuje poplatok.

Napríklad britská akciová platforma pre obchodovanie s akciami IG účtuje variabilnú províziu. Pri obchodovaní s akciami kótovanými vo Veľkej Británii to predstavuje 0,1%. Aj keď to na prvý pohľad môže znieť konkurenčne, IG má zavedené minimum £ 10.

Vďaka tomu je pre tých z vás, ktorí plánujú obchodovať s malými množstvami, úplne nemožné. Napríklad objednávka na nákup alebo predaj v hodnote 50 GBP by vás stála poplatky 10 GBP, čo predstavuje neuveriteľných 20%.!

Preto navrhujeme použitie eToro, keďže sprostredkovateľ pri obchodovaní s akciami neúčtuje žiadne provízie. Či už sú to jeho indexy, ETF, zlato, ropa alebo niektorý z tisícov podporovaných trhov, eToro je 100% bez provízie..

Pred registráciou na britskej burzovej burze musíte okrem provízií skontrolovať aj nasledujúce poplatky:

 • Pomazánky: Rozdiel je považovaný za rozdiel medzi „bid“ a „ask“ cenou akcie, nepriamym poplatkom, ktorý zaručuje maklérovi zarobiť peniaze. Čím širšie je rozpätie, tým viac platíte za obchodovanie s akciami.
 • Vklady / výbery: Niektoré weby na obchodovanie s akciami vo Veľkej Británii vám budú účtovať poplatok za vklad a / alebo výber finančných prostriedkov. To sa môže líšiť v závislosti od zvoleného spôsobu platby.
 • Jednodňové financovanie: Inak sa hovorí „swapové poplatky“, pri obchodoch CFD sa účtuje financovanie cez noc. Nakopne sa, ak budete mať cez noc otvorenú pozíciu. To je dôvod, prečo je obchodovanie s akciami prostredníctvom CFD vhodné iba pre krátkodobé stratégie.
 • Neaktivita: Keď stránka pre obchodovanie s akciami označí váš účet ako neaktívny, možno budete musieť zaplatiť poplatky za nečinnosť. Spravidla to býva po 1 roku neaktivity, niektorí makléri však poplatok implementujú už po 3 mesiacoch.

Celkovo môžu vyššie uvedené poplatky mať a budú mať zásadný vplyv na vašu schopnosť dosahovať dlhodobé zisky. To platí najmä vtedy, keď budete obchodovať s akciami, pretože vaše ciele ziskovej marže budú pravdepodobne malé.

eToro – najpopulárnejší maklér vo Veľkej Británii (0% provízia a žiadne kolkové poplatky)

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v rámci akciového trhu osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám vyskúšať si ich.

3. Trhy a výmeny

Ak hľadáte obchodovanie s akciami z konkrétneho trhu, musíte sa ubezpečiť, že váš sprostredkovateľ vám umožní prístup. Pri použití stránky obchodovania s akciami vo Veľkej Británii je samozrejmé, že budete môcť nakupovať a predávať akcie FTSE 100.

Ak však chcete získať prístup na ďalšie britské trhy – napríklad na FTSE 350 alebo AIM, pred registráciou si overte, či je alebo nie je táto podpora podporovaná. Podobne, ak hľadáte obchodovanie s akciami kótovanými na medzinárodných burzách ako NASDAQ alebo NYSE, určite preskúmajte, či broker ponúka konkrétny trh.

4. Funkcie a nástroje

Pravdepodobne si budete chcieť zvoliť britskú burzu cenných papierov, ktorá ponúka množstvo užitočných nástrojov a funkcií. Napríklad najlepší sprostredkovatelia vám umožňujú vykonávať technický výskum s rôznymi nástrojmi a indikátormi na kreslenie. Je tiež dobré, keď sprostredkovateľ ponúka základné údaje – napríklad finančné správy a správy o príjmoch spoločnosti.

Pokiaľ ide o automatizované obchodovanie, musíte skontrolovať, či vami zvolená platforma podporuje požadovanú cestu. Napríklad roboty na obchodovanie s akciami vyžadujú platformu tretích strán, ako je MT4. Nie všetci britskí sprostredkovatelia sú kompatibilní s MT4.

Podobne, ak máte záujem využiť výhody systému Copy Trading, musíte použiť maklérskeho typu eToro. Vyššie uvedená platforma má tisíce overených investorov, ktorí sú súčasťou programu Copy Trading, takže máte z čoho vyberať.

5. Platby

Nezabudnite skontrolovať, aké spôsoby platby podporuje váš zvolený web pre obchodovanie s akciami v Spojenom kráľovstve. Z nášho pohľadu je najjednoduchší spôsob, ako dostať peniaze do sprostredkovateľa, prostredníctvom britskej debetnej / kreditnej karty. Toto je spracované okamžite a 100% bezpečné.

Elektronické peňaženky ako Paypal sú dobré aj z vyššie spomenutých dôvodov. Väčšina britských webov na obchodovanie s akciami ponúka podporu pre bankové prevody. Pri výbere tohto spôsobu platby môžete počítať s oneskorením 2–3 dni, čo znamená, že nebudete môcť okamžite obchodovať.

Okrem podporovaných spôsobov platby by ste si tiež mali skontrolovať pravidlá výberu brokera. Napríklad zatiaľ čo najlepšie platformy spracúvajú žiadosti o výber do 48 hodín, je známe, že niektorým to trvá oveľa dlhšie.

Pri výbere najlepšej britskej burzovej obchodnej stránky pre vaše potreby si musíte dať pozor:

 • Zákaznícky servis – otváracia doba a kanály podpory (živý chat atď.)
 • Reputácia – hodnotenie makléra obchodnou komunitou vo Veľkej Británii
 • Prívetivosť – Skontrolujte, či je platforma vhodná pre nováčikov
 • Páka – Preskúmajte, či broker ponúka pákový efekt a na aké limity

Príručka Stock Trading UK: Zrátané a podčiarknuté

Táto príručka pre obchodovanie na burze vo Veľkej Británii načrtla každú metriku, ktorú musíte vziať do úvahy predtým, ako budete riskovať vlastný kapitál. Aj keď sú mimoriadne rozsiahle a majú trochu dlhú povahu, zabezpečili sme, aby nezostal kameň na kameni.

Ako taký – či už ide o zadávanie objednávok, pochopenie riadenia rizík, nasadenie stratégie alebo vykonávanie technického výskumu – máte teraz najlepšiu možnú šancu na zahájenie kariéry v obchodovaní s akciami v Spojenom kráľovstve správnou nohou..

Ak ste pripravení začať obchodovať s akciami vo Veľkej Británii práve teraz, eToro je zďaleka najlepšia platforma na prihlásenie. Tento sprostredkovateľ regulovaný FCA je domovom viac ako 13 miliónov investorov, v neposlednom rade preto, že ponúka bezpečný a nízkonákladový spôsob prístupu na trhy..

Najdôležitejšie je, že váš kapitál je chránený FSCS, takže by ste nemali mať obavy o bezpečnosť svojich finančných prostriedkov.

Ďalšie čítanie:

Forexové obchodovanie vo Veľkej Británii – Sprievodca obchodovaním na Forexe pre úplných začiatočníkov

Cryptocurrency Trading UK: Ultimate UK Guide to Crypto Trading

Kompletný sprievodca online obchodovaním vo Veľkej Británii

Sprievodca obchodom so zlatom UK – Naučte sa, ako obchodovať so zlatom online

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me