Najlepšie akcie na nákup tento mesiac – marec 2021

V tomto vydaní našej mesačnej analýzy akciového trhu sa pozrieme na najlepšie akcie na kúpu v marci 2021.

Všeobecný záujem na akciových trhoch nikdy nebol silnejší. V skutočnosti online sprostredkovateľské firmy zaznamenali obrovský nárast registrácií účtov uprostred blokovania – čo bolo pre mnohých prekvapením.

Ak ste však úplným nováčikom na trhu s akciami a hľadáte trochu inšpirácie o tom, ktoré akcie teraz kúpiť – ste na správnom mieste.

Tu diskutujeme o najlepších akciách, ktoré sa dajú kúpiť v marci 2021. Túto stránku aktualizujeme každý mesiac, aby sme zaistili, že vaše portfólio akciových trhov bude nabité iba najlepšie hodnotenými akciami.!

Top 5 akcií, ktoré si môžete kúpiť hneď teraz

Predtým, ako sa bližšie pozrieme na najlepšie akcie marca, je tu našich 5 najlepších akcií:

1. Tesla

2. AG Barr

3. Amazon

4. PayPoint

5. SalesForce

Všetky tieto najlepšie akcie, ako aj mnoho ďalších môžete kúpiť na stránke eToro a zaplatiť 0% poplatky!

Najlepšie akcie na nákup TERAZ – marec 2021

Oživia akcie konečne v roku 2021? Ak je to tak, tieto najlepšie tipy by mohli byť jednými z najlepších investičných možností pre tento mesiac.


1. Tesla – YTD návratnosť takmer 400%

tesla, najlepsie akcie kupit

Kto by to bol povedal? Zatiaľ čo veľká časť trhov sa ešte len musí dostať späť na predpandemickú úroveň, akcionári spoločnosti Tesla sa pozerajú na zisky od začiatku roka, ktoré dosahujú takmer 400%. Tieto čísla sú jednoducho mimoriadne bežné.

Akcie začali rok na niečo vyše 86 dolároch a v marci mierne poklesli, čo sa týka hromadného výpredaja súvisiaceho s COV-19. Avšak aj napriek tomu, že hlavný závod spoločnosti Tesla v Kalifornii bol počas výluky nútený na niekoľko mesiacov zatvoriť, akcie boli odvtedy hore, hore a preč.

Od tej doby Tesla dokonca zahájila svoje vôbec prvé rozdelenie akcií – pričom investori ťažili z ponuky 5 za 1. Vyššie uvedené číselné údaje preto vychádzajú z upravených cien podľa rozdelenia.

Na jednej strane by ste sa možno zdráhali kupovať akcie spoločnosti Tesla, pretože ste loď minuli kvôli jej trojcifernému nárastu. Na druhej strane by mnohí tvrdili, že Tesla je len na začiatku. Akcie spoločnosti Tesla ako také pravdepodobne zostanú v našom portfóliu niekoľko desaťročí.

Prajete si kúpiť Akcie spoločnosti Tesla?

2. A.G. Barr – obchodovanie s akciami s 15% zľavou z úrovní pred COVID

ag barr, najlepsie akcie na kupu

V čase hospodárskej neistoty sme veľkými fanúšikmi obranných akcií. Jedným z takýchto príkladov je britský výrobca nápojov AG Barr. Medzi najuznávanejšie značky nápojov patria Irn Bru, KA, Barr Cola, Bundaberg, Burdock a Dandelion a Rockstar Energy.

Kľúčovým bodom defenzívnych akcií, ako je AG Barr, je to, že teoreticky – ich výrobky sa budú predávať bez ohľadu na výkon ekonomiky. Vďaka tomu sa nám tiež páči spoločnosť AG Barr pre jej krátkodobý potenciál.

To znamená, že akcie sa stále obchodujú na úrovni 15% pod úrovňami pred COVID. Akcie ako také môžete kúpiť za primeranú zľavu. AG Barr má predovšetkým robustnú súvahu, vďaka ktorej sa firma ľahko orientovala v pandémii. V čele je obrovský nárast voľných čistých peňažných tokov.

Vedenie spoločnosti AG Barr navyše prijalo rozumné rozhodnutie dočasne pozastaviť vyplácanie dividend počas výluky, čo opäť uvoľnilo ešte potrebnejší kapitál. Upozorňujeme, že s týmto bude možno treba byť rýchly – keďže za štyri týždne pred napísaním tohto článku sú podiely vyššie o 9,1%.

Mali by ste kupovať Akcie spoločnosti A.G. Barr?

3. Amazon – YTD návratnosť 68%

amazon, najlepsie akcie na kupu

Nie je nič originálne na pridaní Amazonu do nášho zoznamu najlepších akcií, ktoré si môžete kúpiť práve teraz. Viac sa však zaujímame o dlhodobý rast ako o originalitu – a preto táto online veľmoc robí škrty.

Je samozrejmé, že Amazon z pandémie veľmi profitoval. Nakoniec, keďže väčšina vlád na celom svete zaviedla nejaký druh blokovania, prinútilo to tradičné predné obchody zavrieť svoje dvere – často na celé mesiace. Spotrebitelia sa zase vo svojich vlnách obrátili na Amazon.

Vzhľadom na to je dôležité poznamenať, že Amazon nie je tam, kde je, len kvôli svojej divízii online maloobchodu. Naopak, gigant NASDAQ stojí za množstvom dcérskych spoločností – z ktorých väčšina má veľmi dobré výsledky. Jednou z našich obľúbených divízií Amazonu je divízia jej modelu výnosov založených na predplatnom.

Patrí sem jej neustále rastúca ponuka Amazon Prime – spolu so službou streamovania obsahu. Spoločnosť Amazon navyše vlní vlny prostredníctvom svojej cloudovej výpočtovej služby AWS (Amazon Web Services). V skutočnosti vedie v tomto sektore s najväčším podielom na trhu.

Pokiaľ ide o akciu v oblasti cien akcií, akcie Amazonu vzrástli o 68% od začiatku roka. To znamená, že trhová kapitalizácia v danom čase predstavuje viac ako 1,6 bilióna GBP. Nie je dôvod domnievať sa, že Amazon sa nevstúpi do klubu za 2 bilióny dolárov spolu s technologickým gigantom Apple. Po dosiahnutí tohto cieľa by sme mohli vidieť trochu odporu trhu, aj keď je pravdepodobné, že to bude krátkodobé.

Prajete si kúpiť Akcie Amazonu?

4. PayPoint – získajte obrovskú zľavu 50% na tieto britské technologické akcie

výplatný bod, najlepšie akcie na nákup

Nemýľte sa s tým – britská technologická akcia PayPoint bola uprostred pandémie mimoriadne tvrdo zasiahnutá. V skutočnosti, zatiaľ čo cena akcií bola vo februári 1100 p, dosiahli o 52 týždňov najnižšie hodnoty 389 p len o pár týždňov neskôr. To znamená úplný kolaps viac ako 64%.

Vďaka tomu by chytrí investori nepochybne vstúpili na trh, keď akcie porušili hodnotu nižšiu ako 400p. Nakoniec, s akciami od zotavenia na 514p to predstavuje nárast o 32%. Ak máte pocit, že by vám loď s touto mohla uniknúť – nemali by ste.

Nakoniec, akcie PayPoint sa stále obchodujú o niečo menej ako 50% menej ako v januári. Tvrdíme, že tieto akcie sú výrazne podhodnotené. Hlavným dôvodom je to, že PayPoint stojí za platobnou technológiou, ktorá sa nachádza vo viac ako 27 000 maloobchodných predajniach v Spojenom kráľovstve.

To zahŕňa všetko od pôšt, supermarketov, čerpacích staníc a miestnych samoobslužných obchodov. Zatiaľ čo mnoho z jej partnerských firiem bolo počas výluky zatvorených (a stále sú), PayPoint veľmi utrpel.

Veci sa však nakoniec vrátia tam, kde sme boli pred pandémiou, čo znamená, že PayPoint opäť uvidí, že jeho príjmy splnia očakávania trhu. Celkovo vzaté, ak sa akcie PayPointu nakoniec vrátia na 1 100p, predstavovalo by to rast o viac ako 114% – na základe súčasnej ceny 514p.

Prajete si kúpiť Zdieľanie PayPoint?

5. SalesForce – 50% YTD sa vracia za túto novo pridanú akciu Dow Jones

predajné sily, najlepšie akcie na kúpu

V auguste 2020 – tí, ktorí stáli za výberovým procesom podľa Dow Jonesa, šokovali trhy oznámením, že vyradí Exxon Mobil z indexu a nahradí ropného giganta SalesForce..

Mnohí tvrdia, že tento výmenný obchod bol veľmi oprávnený – najmä keď vezmete do úvahy výkonnosť firmy od jej uvedenia v roku 2004. Vtedy by vám stačilo rozdeliť iba 4 doláre (upravené o rozdelenie akcií) pre jednu akciu. Na dnešnom trhu vás bude rovnaký podiel stáť koncom októbra 2020 250 dolárov.

Ak sa pozrieme na výkon spoločnosti v tomto roku, akcie sa otvorili v roku 2020 na úrovni 166 dolárov, čo znamená, že akcie sú od YTD vyššie ako 50%. Pretože SalesForce nie je spoločnosť vyplácajúca dividendy, dáva akcionárom dostatok priestoru na ďalší rast. SalesForce ako taká zostáva silným nákupom.

Mali by ste kupovať Akcie SalesForce?

Akcie na pozeranie v marci 2021

Zatiaľ čo vyššie uvedených päť akcií je našich najlepšie hodnotených tipov na marec 2021, existuje niekoľko ďalších, na ktoré dávame pozor.

Toto zahŕňa:

Inovio – NASDAQ: INO

inovio, najlepšie akcie na nákup

Inovio je americká farmaceutická spoločnosť. Špecializuje sa na biotechnológie a je jednou z mnohých firiem, ktoré v súčasnosti pracujú na vakcíne pre COVID-19. Táto zásoba uvedená na burze NASDAQ skutočne získala náskok v preteku s vakcínami a teraz je vo fáze 2/3 svojich klinických štúdií. To sa pevne prejavilo v raste jeho podielov v tomto roku.

Vďaka tomu uviedol americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) pred pár týždňami dočasné pozastavenie klinických testov spoločnosti Inovio, pretože potrebuje ďalšie informácie o použitej patentovanej technológii..

Akcie Inovio ako také odvtedy mierne zasiahli. To však ponúka novú príležitosť vstúpiť na trh za priaznivejšiu cenu.

Virgin Galactic Holdings – NYSE: SPCE

panenská galaktická, najlepšie akcie na nákup

Tento konkrétny podiel, ktorý je potrebné sledovať, je do istej miery vysoko rizikový a s vysokou návratnosťou. Z tohto dôvodu sa Virgin Galactic angažuje v novom, najmodernejšom a úplne nevyskúšanom priemysle. Na jednej strane jeho projekt vesmírneho turizmu prilákal už 600 platiacich zákazníkov – čo odráža príjem viac ako 150 miliónov GBP.

Tiež sa verí, že prvý galaktický let by mohol odštartovať budúci rok. Na druhej strane Virgin Galactic je vo vesmírnych pretekoch s dvoma ďalšími kľúčovými hráčmi. Patria sem SpaceX (Elon Musk) a Blue Origin (Jeff Bezos). Obe vyššie uvedené firmy majú za sebou obrovské, niekoľkomiliardové vojnové truhly – takže konkurencia bude mimoriadne tvrdá.

Z toho vyplýva, že existujú všetky dôvody domnievať sa, že akcie spoločnosti Virgin Galactic by v súčasnosti mohli byť výrazne podhodnotené. Nakoniec, pri súčasnom trhovom ocenení iba 4,2 miliárd dolárov by mohol byť rastový potenciál obrovský.

Walmart – NYSE: WMT

Walmart, najlepšie akcie na nákup

Americký supermarketový gigant Walmart má za sebou skvelý rok. Počnúc rokom 2020, ktorý má niečo vyše 118 dolárov, majú akcie na NYSE hodnotu 142 dolárov. To predstavuje rast o 20% za pouhých 10 mesiacov obchodovania.

Walmart vykázala lepšie výsledky, ako sa očakávalo, v treťom štvrťroku. Walmart opäť prekonáva očakávania trhu. Mohli by sme vidieť, že hybná sila smerom nahor bude nejaký čas pokračovať.

Ako nájsť najlepšie akcie na nákup

Vďaka niektorým online platformám na obchodovanie s podielmi, ktoré vám teraz umožňujú prístup k tisícom a tisícom akcií na hromadách medzinárodných búrz – vedieť, do ktorých spoločností investovať, môže byť zložité.

Tí, ktorí dosahujú stále zisky, to zvyčajne robia preto, lebo majú pevné pochopenie toho, ako nájsť podhodnotené akcie prostredníctvom hĺbkového výskumu a analýzy..

Dobrou správou je, že existuje niekoľko spôsobov, ako nájsť tie najlepšie akcie na nákup, a to aj bez väčších skúseností.

Prečítajte si tipy uvedené nižšie.

Tip 1: Posúďte súčasnú ekonomickú klímu

V prvom rade je rozumné urobiť krok späť a zhodnotiť, v akom ekonomickom prostredí sa momentálne nachádzame. Napríklad rok 2020 bol rokom, v ktorom dominovala pandémia koronavírusov. Výsledkom je niekoľko víťazov, ale veľa, veľa porazených.

Pokiaľ ide o druhú možnosť, je samozrejmé, že zásoby v sektoroch pohostinstiev, leteckých spoločností a maloobchodu boli tvrdo zasiahnuté domácimi a globálnymi obmedzeniami. Na druhej strane bol technický priestor jasným víťazom. Napríklad také ako Amazon, Tesla, Apple, Námestie, a Facebook sa tiež zameriavajú na zdvojnásobenie (v niektorých prípadoch až trojnásobné) zvýšenie číslic.

V časoch hospodárskej neistoty sú kľúčovými sektormi, ktoré je potrebné preskúmať, odvetvie, ktoré sa zaoberá „základnými“ produktmi a službami. To znamená, že dopyt zostáva silný bez ohľadu na výkon ekonomiky. Príklady zahŕňajú zásoby z farmaceutického, tabakového a potravinárskeho sektoru.

Tip 2: Chyťte krátkodobé prepady

Tento tip je niečo, čo môžu dosiahnuť investori všetkých tvarov, veľkostí a zručností. Zjednodušene povedané, všetky akcie prechádzajú „prepadmi“. To znamená, že cena akcií sa otočí zlým smerom. Môže to však trvať iba dni alebo týždne, kým sa stúpajúci trend neobnoví.

Počas prepadu to predstavuje vynikajúcu príležitosť na kúpu príslušných akcií so zľavou.

Skvelým príkladom toho je Tesla. Napríklad 31. augusta 2020 akcie spoločnosti Tesla dosiahli historické maximá 502 dolárov. Avšak len o 9 dní neskôr akcie dosiahli minimá 330 dolárov – čo predstavuje ohromujúci pokles o viac ako 34%.

Bol oprávnený pokles tohto charakteru? Rozhodne nie.

Rýchlo dopredu do 27. októbra a cena rovnakých akcií spoločnosti Tesla je 424 dolárov. Ak by ste teda „prepadli“ na 330 dolárov, pozerali by ste sa teraz na zisky 28% za menej ako 2 mesiace obchodovania.

Niektoré poklesy na akciových trhoch samozrejme nie sú krátkodobými prepadmi – ale skôr indikáciou toho, že akcie prechádzajú medvedím trhom.

Preto by ste nemali používať iba túto stratégiu, pretože očakávate, že sa zásoby nakoniec zotavia. Naopak, je potrebné ho použiť u spoločností, ktoré majú vyhliadky a nakoniec – v prípadoch, keď si myslíte, že pokles ceny akcií nie je opodstatnený.

Tip 3: Kombinujte priemerovanie a váženie dolárových nákladov

Nákup akcií a akcií by sa mal až na niekoľko výnimočných prípadov považovať za dlhodobú investíciu. Ak chcete v priebehu času budovať svoje bohatstvo, tak prečo neuvažovať o priemerovaní nákladov na doláre?

Týmto sa teraz bude vyvíjať tlak na výber najlepších akcií. Pre tých, ktorí nevedia, je priemerovanie dolárových nákladov proces investovania menších, ale pravidelných súm na akciové trhy. Môžete napríklad investovať 200 dolárov na konci každého mesiaca do výberu akcií.

Najdôležitejšie je, že priemerná stratégia dolárových nákladov vám umožňuje prekonať vlny trhu po mnoho rokov. Navyše, keď vami vybrané akcie prechádzajú poklesom trhu, môžete akcie kúpiť lacnejšie. To následne vedie k tomu, že priemerná cena skladových nákladov bude čoraz priaznivejšia.

Okrem toho navrhujeme tiež vytvorenie vlastného systému „váženia“, ktorý odzrkadlí váš postoj k riziku. Môžete napríklad investovať 70% svojich peňazí do silných a stabilných firiem (napríklad Amazon, IBM, Disney, Ford atď.), 20% do rastových akcií (napríklad Tesla, Virgin Galactic, Square atď.) A 10 % akcií s nízkou kapitalizáciou – možno tie, ktoré sú uvedené na Russell 2000 alebo AIM.

Sme pripravení ponoriť sa do obchodovania s akciami?

Teraz je ten správny čas na nákup akcií?

Zjednodušene povedané, neexistuje nič ako „správny čas“ na investovanie na akciových trhoch. Investujete do spoločností z dlhodobého hľadiska, takže krátkodobá volatilita a korekcie trhu by mali byť na vašom zozname priorít..

Z tohto dôvodu môže byť načasovanie trhu veľmi výnosným cvičením, pokiaľ viete, čo robíte. Ako sme už uviedli vyššie, zahŕňa to nákup akcií vysokej kvality, keď prechádzajú dočasným prepadom trhu. Keby ste to urobili s technologickými akciami v marci 2020, keď trhy spadli v priebehu niekoľkých týždňov, teraz by ste hľadali bezprecedentné zisky.

Nakoniec, zatiaľ čo ostrieľaní obchodníci sa budú ponoriť na trhy a odchádzať z nich v snahe sledovať širšie trendy, nie je nič zlé na tom, držať sa jednoduchej priemernej stratégie dolárových nákladov v priebehu času – čo znamená, že môžete začať kedykoľvek chcete.

Ako nakupovať najlepšie akcie z marca 2021

Ak máte záujem o kúpu jednej z najlepších akcií uvedených na tejto stránke, odporúčame vám odhlásenie eToro. Tento online sprostredkovateľ vám poskytuje prístup k viac ako 1 700+ akciám (vrátane 5 tipov uvedených na tejto stránke) – všetky je možné zakúpiť bez provízie. Môžete kúpiť akcie od 50 dolárov (40 libier) za obchod,

Zatiaľ čo eToro je mimoriadne populárny vo Veľkej Británii, Austrálii a veľkej časti kontinentálnej Európy, maklér tiež zaznamenáva prudký nárast registrácií účtov z USA..

Ak ste však nikdy predtým nekúpili akcie online, tu je rýchly rozpis toho, čo musíte urobiť.

Tu je potrebné urobiť, aby ste kúpili akcie eToro:

Krok 1: Zaregistrujte si účet

Ak chcete nakupovať akcie online, musíte si otvoriť účet u dôveryhodného sprostredkovateľa. Ak používate eToro, proces registrácie trvá niekoľko minút. Musíte len poskytnúť nejaké osobné informácie a nahrať kópiu svojho dokladu totožnosti.

Krok 2: Vložte prostriedky

Budete kupovať vybrané akcie za skutočné peniaze – takže budete musieť vložiť nejaké prostriedky na svoj účet eToro. To je minimálne 200 dolárov a na výber máte niekoľko spôsobov platby. Ak chcete kúpiť akcie okamžite – najlepšie je použiť debetnú / kreditnú kartu alebo elektronickú peňaženku, ako je Paypal.

Krok 3: Vyhľadajte akcie

hľadať akcie

Po financovaní vášho účtu eToro budete musieť vyhľadať spoločnosť, do ktorej chcete investovať. Potom budete musieť kliknúť na tlačidlo „Obchodovať“ a prejsť priamo na investičnú stránku zvolenej akcie..

Krok 4: Zadajte objednávku bez provízie

amazonske akcie, najlepsie akcie na kupu

Nakoniec budete musieť zadať objednávku na dokončenie procesu nákupu akcií. Je to ľahké – všetko, čo musíte na eToro urobiť, je uviesť sumu, ktorú chcete investovať.

Nezáleží na tom, či kupujete akcie vo firme ako je táto Amazon ktorá má cenu akcií v tisícoch dolárov – pretože eToro vám umožňuje investovať už od 50 dolárov. Toto sa označuje ako „čiastkové investovanie“, pretože kupujete „zlomok“ akcie.

Po potvrdení objednávky na nákup sa akcie pridajú do vášho portfólia eToro. Ak príslušné akcie vyplácajú dividendy, prejaví sa to na vašom účte eToro hneď, ako budú vyplatené. Svoje akcie môžete predať kedykoľvek – pokiaľ sú otvorené trhy.

Ak chcete investovať na akciovom trhu a zvážiť najlepšie akcie, ktoré si dnes môžete kúpiť, nie je na to lepšie miesto ako eToro. Stačí sa zaregistrovať ešte dnes kliknutím na odkaz nižšie!

eToro – nakupujte najlepšie akcie bez provízie

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

75% účtov retailových investorov prichádza o peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom.

Najlepšie akcie, ktoré sa dajú kúpiť hneď teraz: Verdikt?

Najlepšie akcie na nákup diskutované v tomto článku sú ako vždy názory autora. Preto je nevyhnutné, aby ste pred investíciou vykonali svoj vlastný prieskum.

Na trhoch však v súčasnosti existuje veľa príležitostí na získanie zisku – a to aj v nepokojných časoch, v ktorých momentálne žijeme. Najmä pri mnohých spoločnostiach, ktoré sa stále pozerajú na cenu akcií, ktorá je nižšia ako úroveň pred pandémiou, existuje je veľa vyjednávaní.

Nalaďte sa na budúci mesiac – kde pokrývame najlepšie akcie na nákup v marci 2021!

Ďalšie čítanie:

Najlepšie trhy na obchodovanie v roku 2021: Všetko, čo potrebujete vedieť!

Kompletný sprievodca online obchodovaním vo Veľkej Británii

Eseje Warrena Buffetta: Jediná kniha, ktorú potrebujete pri investovaní

Ako investovať ako odborník

Investujte ako Peter Lynch – expert na výber akcií

Varovanie: Celé obchodovanie so sebou nesie riziko. Názory vyjadrené na tejto stránke nepredstavujú investičné poradenstvo a v prípade potreby by sa malo vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector