Trh obchodovania s akciami je ľudovo známy ako „akciový trh“ – keď obchodujete s akciami alebo akciami verejne obchodovaných spoločností.

Rovnako ako pri iných finančných nástrojoch, aj pri obchodovaní s akciami je myšlienkou špekulovať o raste alebo poklese cien akcií – s cieľom dosiahnuť konzistentný zisk.

Ak chcete začať obchodovať s majetkom, ste na správnom mieste. Táto príručka je určená pre vás. Vysvetlíme ako obchodovanie s akciami funguje vo Veľkej Británii.

Ak sa chcete ponoriť do obchodovania s akciami vo Veľkej Británii, začnite ešte dnes s eToro!

Obsah:

Čo je to Equity Trading UK?

Cash Equity Trading UK

Spôsoby obchodovania s akciami vo Veľkej Británii

Výhody obchodovania s majetkom vo Veľkej Británii

Risks of Equity Trading UK

Stratégie obchodovania s akciami v Spojenom kráľovstve

Typy objednávok v UK pre obchodovanie s akciami

Tipy pre obchodovanie s akciami vo Veľkej Británii

Ako nájsť najlepších kapitálových sprostredkovateľov vo Veľkej Británii v roku 2021?

Ako začať obchodovať s akciami UK – podrobný návod


Záver

Časté otázky

Ďalej uvádzame všetko, čo potrebujete vedieť o obchodovaní s akciami vo Veľkej Británii. Patria sem stratégie obchodovania s akciami, podporované trhy, potenciálne poplatky, ktoré je potrebné zohľadniť, a to, ako dnes nájdete spoľahlivého online brokera.

Contents

Čo je to Equity Trading UK?

„Vlastné imanie“ je bežný pojem používaný na označenie tradičných akcií a akcií. Preto keď sa budete zaoberať obchodovaním s akciami, budete nakupovať a predávať akcie verejne obchodovateľných spoločností.

Základnou koncepciou obchodovania s akciami je zisk z pohybu cien týchto akcií. Pozície, ktoré zadáte, môžu trvať kdekoľvek od niekoľkých sekúnd do niekoľkých mesiacov – v závislosti od vašej stratégie obchodovania s akciami.

Napríklad, ak sa obchodník s akciami vo Veľkej Británii domnieva, že hodnota akcií spoločnosti BP bude v najbližších týždňoch stúpať, bude sa snažiť to zúročiť zadaním „príkazu na nákup“.

V ďalšom príklade, ak si obchodník bude myslieť, že akcie Rolls Royce sú nadhodnotené, bude pravdepodobne profitovať z poklesu cien.

Toto sa nazýva predaj nakrátko – keď predáte akcie za vyššiu cenu, aby ste ich odkúpili za nižšiu cenu. Ak chcete zvoliť túto možnosť, jednoducho musíte zadať „objednávku na predaj“ u vybraného brokera pre obchodovanie s akciami v Spojenom kráľovstve.

Akciové obchodovanie vo Veľkej Británii vám preto umožňuje dosiahnuť zisk z rastúcich aj klesajúcich akciových trhov.

Cash Equity Trading UK

Obchodovanie s hotovostnými akciami je termín používaný na označenie pozícií nákupu a predaja uskutočňovaných veľkými inštitucionálnymi obchodníkmi. Nakupujú a predávajú akcie samostatne, ako aj v mene svojich klientov – ktorými môžu byť individuálny investor, investičný trust alebo podielový fond..

Povedané inak – tieto firmy sú zodpovedné za špekulácie s budúcou hodnotou akcií. Ak predpovedali správne, ich klient na obchode zarobí. Za to firma dáva províziu za špekulácie správnym smerom.

Tieto veľké finančné inštitúcie z väčšej časti nakupujú akcie v hodnote miliónov libier prostredníctvom jediného obchodu. V niektorých prípadoch stačí taká veľká investícia na to, aby sa cena príslušných akcií zvýšila.

Investičný kapitál potrebný na také veľké obchody pochádza priamo od príslušnej inštitúcie. Z tohto dôvodu, vzhľadom na objem použitého kapitálu, sa jednotlivci nezapájajú do obchodovania s hotovostnými akciami.

Spôsoby obchodovania s akciami vo Veľkej Británii

Akciové obchodovanie vo Veľkej Británii sa dá uskutočniť niekoľkými spôsobmi. Kurz, ktorý absolvujete, bude závisieť od rôznych faktorov – napríklad od toho, či chcete investovať do akcií z dlhodobého hľadiska alebo z krátkodobého hľadiska s nimi obchodovať..

V tejto časti skúmame rôzne finančné nástroje, ktoré máte k dispozícii na obchodovanie s akciami z pohodlia domova.

Akciové obchodovanie vo Veľkej Británii nákupom akcií

Bežným spôsobom obchodovania s akciami je priamy nákup akcií. To znamená – prevezmete vlastníctvo skladových zásob. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je využiť online brokera, ktorý ponúka vami zvolený kapitál.

Ak vezmeme do úvahy dlhodobú stratégiu, obchodníci držia svoje aktíva niekoľko rokov. Toto vám dáva právo zhromažďovať výplaty dividend, ktoré môžete použiť na financovanie ďalších obchodných snáh.

Inými slovami, do akcií budete v podstate skôr investovať, ako ich obchodovať.

Nevýhodou je, že investovanie do akcií vám neposkytuje takú flexibilitu, akú predstavuje obchodovanie. Napríklad nemôžete využívať svoje obchody alebo predávať akcie nakrátko bez toho, aby ste si požičali peniaze od sprostredkovateľa – čo vás bude stáť ďalšie poplatky.

Existuje však aj niekoľko významných výhod, ktoré prichádzajú s tradičnými nákupmi akcií. Napríklad v spoločnosti FCA broker eToro môžete investovať do akcií pri nulovej provízii a držať svoje aktíva bez toho, aby ste museli platiť akékoľvek ďalšie poplatky..

Keď nastane ten pravý čas na vyplatenie investícií, môžete svoje akcie predať späť spoločnosti eToro kliknutím na tlačidlo. To všetko je možné vykonať úplne online a vaše zisky budú priamo vložené na váš účet eToro pre obchodovanie s akciami v Spojenom kráľovstve.

Akciové obchodovanie vo Veľkej Británii s CFD

Na rozdiel od investovania sa proces obchodovania s akciami považuje za krátkodobý prístup. Je to tak preto, lebo profesionálni obchodníci s akciami často udržiavajú svoje pozície otvorené iba niekoľko hodín a maximálne pár týždňov.

V týchto prípadoch – obchodníci budú umiestňovať viac akciových pozícií počas celého dňa so zameraním na nízke ziskové marže v rozmedzí od 1 do 2%.

Obchodníci s akciami vo Veľkej Británii niekedy uskutočnia desiatky obchodov denne, päť dní v týždni. Ak je obchodník pri zostavovaní správnej predpovede dôsledný – tieto malé zisky sa môžu pridať až k významnej sume.

Pri krátkodobom obchodovaní je však nevyhnutné, aby ste využili online brokera, ktorý ponúka konkurenčné poplatky a provízie. Pokiaľ nie, vyššie uvedené denné cieľové prírastky 1 – 2% sa rýchlo pohltia.

Prevažná väčšina krátkodobého obchodovania s akciami sa preto uskutočňuje pomocou CFD.

CFD (Contract for Difference) je derivátový nástroj, ktorý sleduje hodnotu podkladového aktíva. Umožňujú vám obchodovať s akciami bez vlastníctva akcií. Namiesto toho budete špekulovať o CFD, ktoré odrážajú skutočnú cenu akcií.

Napríklad,

 • Ak je HSBC na Londýnskej burze cenných papierov ohodnotená na 390p, príslušná CFD bude ocenená tiež na 390p.
 • Ak sa hodnota akcií HSBC do konca dňa zvýši na 420p, bude sa meniť aj hodnota nástroja CFD.

Najvýznamnejšou výhodou obchodovania s akciami na CFD je, že máte možnosť ísť dlho aj krátko. To vám dáva príležitosť špekulovať nad pohybom cien v oboch smeroch.

Tu je príklad na preukázanie toho, ako obchodovanie s akciami vo Veľkej Británii funguje pri využívaní CFD.

 • Povedzme, že akcie BT majú v LSE hodnotu 140p každá.
 • Očakávate, že akcie znížia svoju hodnotu v najbližších dňoch.
 • Takto zadáte objednávku na predaj v hodnote 5 000 libier u svojho online sprostredkovateľa.
 • O pár dní neskôr akcie BT klesli o 2%.
 • Preto majú CFD rovnaké ceny, aké kótuje LSE na BT.
 • Rozhodnete sa zhromaždiť svoje zisky zadaním objednávky.
 • Z vášho vkladu 5 000 libier vám vaše 2% zisky priniesli zisk 100 libier.

Ako vidíte z vyššie uvedeného príkladu, CFD odzrkadľovali úplne rovnakú cenu akcií BT. Keď cena akcií BT klesla, klesla aj cena príslušných CFD.

Okrem toho môžete tiež získať prístup k pákovému efektu pri obchodovaní s akciami prostredníctvom CFD – ktorým sa v blízkej budúcnosti budeme podrobnejšie venovať.

CFD nakoniec ponúkajú vynikajúci spôsob obchodovania s akciami vo Veľkej Británii bez nutnosti nákupu podkladových akcií.

Akciové obchodovanie vo Veľkej Británii s opciami

Akciové opcie, tiež známe ako „akciové opcie“, sa považujú za pokročilejší prístup k obchodovaniu s akciami. Pre tých, ktorí to nevedia, sú akciové opcie zmluvy, ktoré vám dávajú právo na nákup alebo predaj akcií za vopred stanovenú cenu a čas.

Obchodovanie s opciami na akcie vám dáva väčšiu flexibilitu, ako aj kúpnu silu.

Vyžaduje však tiež, aby ste zaplatili malý poplatok nazývaný „prémia“ – ktorý sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí od 5% do 10% hodnoty zmluvy..

Opčná zmluva sa zvyčajne skladá zo 100 akcií. Namiesto objednávok na nákup a predaj budete vyberať medzi hovormi a vkladmi.

 • Zakúpenie kúpnej opcie si kúpite, keď očakávate, že cena akcií vzrastie v stanovenom čase.
 • Opciu s právom predaja si kupujete, ak očakávate, že hodnota kapitálu klesne v stanovenom čase.

Stojí za zmienku, že pri obchodovaní s opciami máte „právo“ nakupovať alebo predávať akcie v prednastavenom dátume a cene – nie ste však povinní obchod uskutočniť.

Význam – ak bola vaša predpoveď zlá, stratíte iba svoju prémiu a nič viac.

Ako sme už spomínali, možnosti obchodovania s akciami sa môžu novým obchodníkom javiť ako zložité. Ak chcete hmlu vyčistiť, pozrite si rýchly príklad uvedený nižšie.

 • Povedzme, že si myslíte, že hodnota akcií Barclays je podhodnotená pri súčasnej cene 10 GBP za akciu
 • Váš online sprostredkovateľ ponúka dvojmesačnú opčnú zmluvu.
 • Ako očakávate, cena Barclays sa zvýši skôr, ako vyprší platnosť zmluvy o opciách – kúpite si kúpnu opciu.
 • Kontrakt je na 100 akcií Barclays a za prémiu 1 £ na akciu.
 • To znamená – za vstup na trh musíte sprostredkovateľovi zaplatiť 100 libier.
 • Pred vypršaním opcií cena akcií Barclays stúpa na 15 libier za kus.
 • To ukazuje zvýšenie ceny každej akcie o 5 GBP – preto môžete svoje zisky zbierať uplatnením svojho práva na predaj akcií.
 • Na svojich 100 akciách – dosiahnete zisk 50 £ – zníženej o prémiu 100 £, ktorú ste zaplatili za prístup na trh.
 • Celkovo to znamená, že ste na britskom akciovom obchode dosiahli celkový zisk 400 GBP.

Naopak, ak by sa cena akcií Barclays nezvýšila, nemuseli by ste akcie predať. V tomto prípade – stratíte prémiu 100 GBP až po skončení platnosti zmlúv.

Ako vidíte z tohto príkladu – pri obchodovaní s opciami musíte iba zaplatiť prémiu, aby ste získali prístup na trh. Nemusíte investovať do akcií ani prevziať vlastníctvo aktíva.

Výhody obchodovania s majetkom vo Veľkej Británii

výhody obchodovania s akciami uk

Zaujíma vás, či je obchodovanie s akciami tou správnou cestou pre váš vstup na trh cenných papierov? Ak je to tak, pozrite sa na niektoré z výhod obchodovania s akciami vo Veľkej Británii.

Tu sú tie najlepšie veci o obchodovaní s akciami:

Vysoký ziskový potenciál

Je pravda, že investícia do akcií vám môže z dlhodobého hľadiska priniesť exponenciálne výnosy. Môže však vyžadovať, aby ste sa tam dostali počkať niekoľko rokov.

Okrem toho by ste mohli byť tiež vystavení klesajúcim trendom na trhu a nakoniec prísť o značnú časť svojej investície.

Na druhej strane v porovnaní s dlhodobými stratégiami môžu obchodníci s akciami ťažiť nielen z pohybu cien smerom nahor, ale aj z poklesu cien..

V krátkodobom obchodovaní môžete častejšie zisky meniť zameraním na menšie marže dostupné na trhu. Každý výnosný obchod pridá na váš obchodný účet ďalšie prostriedky – ktoré môžete použiť na zvýšenie kúpnej sily pri ďalšom obchode.

Tieto opakované výhry môžu z dlhodobého hľadiska predstavovať až významné zisky.

Prístup na britské a medzinárodné trhy

Nie je to tak dávno, čo mali britskí obchodníci s akciami prístup iba k spoločnostiam uvedeným na Londýnskej burze cenných papierov. Vďaka online maklérom obchodujúcim s akciami však dnes môžete nakupovať a predávať akcie na domácom aj medzinárodnom trhu.

Napríklad populárna platforma na obchodovanie s akciami eToro vám umožňuje prístup k viac ako 2 400 akciám na 17 burzách.

To vám umožňuje zapojiť sa do obchodovania s akciami nielen vo Veľkej Británii, ale aj v USA, Európe, Ázii a ďalších krajinách.

Krátky predaj

Ako sme už spomenuli vyššie, predaj nakrátko je jednou z najväčších výhod obchodovania s akciami vo Veľkej Británii. Na rozdiel od dlhodobých investícií môžete nájsť obchodné príležitosti bez ohľadu na to, akým smerom sa trh pohne.

Vďaka obchodovaniu na CFD môžete teraz profitovať, aj keď cena akcie klesne. To vám umožňuje do istej miery zaistiť svoje obchody – stratégia, ktorá je zásadná pre zníženie rizika.

Pákové obchody

Obchodníci s akciami vo Veľkej Británii majú tiež možnosť použiť pákový efekt na svoje pozície. Využívanie pákového efektu vám umožňuje získať väčšiu expozíciu na trhu zaplatením iba malého zlomku z celkovej výšky vkladu. Zvyšok – budete si požičiavať od svojho sprostredkovateľa.

Napríklad:

 • Povedzme, že na svojom obchodnom účte máte iba 1 000 GBP.
 • Chcete obchodovať so 100 akciami spoločnosti AstraZeneca za 50 GBP za akciu
 • Na svoj obchod s akciami uplatňujete pákový efekt 1: 5
 • To vám umožní obchodovať s 5 000 £ – keď vkladáte iba 1 000 £ zo svojich peňazí.

Inými slovami, využitie pákového efektu vám umožňuje zacieliť na výrazne väčšie zisky, ako by to umožňovalo zostatok na vašom účte.

Podľa predpisov ESMA môžu mať obchodníci s akciami vo Veľkej Británii prístup k maximálnej výške pákového efektu pri obchodoch s akciami 1: 5.

Začnite obchodovať s akciami vo Veľkej Británii s nízkou úrovňou kapitálu

Tradične bolo potrebné, aby obchodníci vložili do predaja značné sumy. S nástupom užívateľsky prívetivých online platforiem je však obchodovanie s akciami možné vkladaním oveľa menších súm.

Napríklad na eToro potrebujete na začatie obchodovania s akciami iba vklad v minimálnej výške 200 dolárov (asi 160 libier). Rozhodujúce je, že minimálny vklad na obchod s akciami je iba 50 dolárov.

Najlepšie na tom je, že mnoho maklérov new-age vám tiež umožňuje obchodovať s akciami za nulovú províziu. To znamená, že ušetríte značné množstvo poplatkov, čo vám umožní obchodovať s akciami pomocou krátkodobej stratégie zameranej na menšie marže..

Sme pripravení sa do toho ponoriť obchodovanie s akciami?

Risks of Equity Trading UK

Aj keď ich je veľa, je tiež dôležité si uvedomiť, že rovnako ako všetky ostatné finančné trhy, aj obchodovanie s akciami prináša svoje vlastné riziká. Inými slovami, ak budete špekulovať s trhom nesprávne, nakoniec stratíte kapitál.

Rovnako ako v prípade pákového efektu – môže síce zvýšiť vaše zisky, ale tiež zosilniť vaše potenciálne straty.

Preto je dôležité pred otvorením pozícií vypočítať riziká a spravovať svoje obchodné fondy.

Mnoho obchodníkov používa „stratégiu riadenia bankrollu“ na obmedzenie svojich podielov na obchodovaní s akciami. Bežným pravidlom je nevkladať viac ako 2% dostupného obchodného účtu na jeden obchod.

Napríklad, ak je na vašom účte iba 1 000 GBP, nebudete riskovať viac ako 20 GBP pri jednom obchodovaní s akciami – atď..

Takáto stratégia riadenia bankrollu pomôže zmierniť vaše straty pri obchodovaní s akciami.

Ďalej môžete tiež využiť príkazy na obchodovanie so stratou, aby ste obmedzili svoje straty, ak bude obchod v rozpore s vami. Neskôr sa budeme zaoberať „stop-loss“ a ďalšími obchodnými príkazmi v tejto príručke obchodovania s akciami pre Veľkú Britániu.

Stratégie obchodovania s akciami v Spojenom kráľovstve

stratégie obchodovania s akciami

Obchodné stratégie sú nevyhnutné, ak sa chcete zamerať na pohyb akcií na trhu. Umožňujú vám dať si najväčšiu možnú šancu na zisk.

Väčšina obchodných stratégií sa pri predpovedaní budúcej ceny finančného aktíva spolieha na technickú analýzu, grafy, ukazovatele a vzory.

Pri obchodovaní s akciami vo Veľkej Británii – je dôležité, aby ste našli stratégiu, ktorá najlepšie zodpovedá vašim finančným cieľom a chuti riskovať.

Ďalej uvádzame rozpis najbežnejších stratégií používaných pri prístupe na britský trh obchodovania s akciami.

Nakúpte a držte kapitál

Ak ste v obchodovaní s akciami nováčikom, odporúčame vám najskôr vyskúšať stratégiu „nákupu a podržania“. Zjednodušene povedané; budete investovať do akcií a držať sa ich, až kým nebude ten pravý čas na vyplatenie ziskov.

Niektorí obchodníci držia svoje akcie niekoľko mesiacov alebo rokov na základe svojich obchodných cieľov.

Najväčšou výhodou tejto stratégie „nákupu a podržania“ je, že sa nemusíte starať o krátkodobé pohyby cien akcií. Namiesto toho špekulujete o dlhodobom potenciáli vybranej spoločnosti.

 • Vezmime si napríklad prípad Apple.
 • Na začiatku roku 2016 predstavovala hodnota akcií Apple hodnotu 24 dolárov na akciu.
 • Rýchly posun vpred do začiatku roka 2021; Akcie spoločnosti Apple majú v súčasnosti cenu približne 142 dolárov za akciu.

Ako vidíte, v priebehu piatich rokov vzrástol Apple o takmer 500%.

Okrem toho, ak príslušná spoločnosť vypláca dividendy ako vlastník základného imania, máte tiež právo na prijatie týchto platieb. To vám dáva príležitosť reinvestovať prostriedky do iných akcií a rýchlejšie rásť svoje peniaze.

Swingové obchodovanie

Keď ste získali dostatočné skúsenosti s obchodovaním s akciami, možno budete chcieť zvážiť krátkodobé stratégie – napríklad swingové obchodovanie.

Swingové obchodovanie je prístup, pri ktorom držíte pozíciu krátku dobu – v nádeji, že využijete zmeny v dynamike cien.

Swingový obchodník zvyčajne udržuje svoje akciové obchody otvorené kdekoľvek od niekoľkých dní do niekoľkých týždňov.

V tejto aktívnej stratégii obchodovania s akciami dúfate, že využijete výkyvy cien akcií smerom nahor a nadol.

 • Napríklad, ak akcie spoločnosti Royal Mail ustavične rastú po dobu 1 – 2 týždňov, swingový obchodník si po dobu tohto trendu udrží svoju nákupnú pozíciu otvorenú..
 • Keď sa má pohyb zvrátiť alebo urobiť „hojdačku“ v opačnom smere, obchodník opustí svoj obchod – a tým pádom získa zisky.
 • Podobne, ak akcie Royal Mail vykazujú klesajúci trend, swingový obchodník sa otvorí s pozíciou predaja – v nádeji, že bude mať úžitok zo zvratu.

Obchodníci, ktorí sa zaoberajú swingovým obchodovaním s akciami, nachádzajú svoje príležitosti pomocou technickej analýzy a obchodných ukazovateľov. Tieto nástroje sa používajú na identifikáciu cenových vzorcov a potenciálnych smerov vývoja zvoleného vlastného imania.

Denné obchodovanie

Denné obchodovanie má rovnakú základnú stratégiu ako „swingové obchodovanie“. Hlavným rozdielom je však denný obchodník, ktorý opustí svoje pozície skôr, ako sa trh do konca dňa uzavrie.

Inými slovami, denné obchodné pozície sú obmedzené na jeden obchodný deň, zatiaľ čo swingové obchodovanie môže držať pozície niekoľko dní až týždňov.

Obchodníci v deň akcií sa snažia umiestniť viac pozícií po celý deň – dúfajú, že dosiahnu skromné, ale pravidelné zisky. Preto môžu byť ich pozície otvorené iba niekoľko hodín – alebo niekedy iba pár minút.

Ak nakoniec dosiahnete viac ziskov ako strát – deň skončíte v zisku. Ako môžete hádať, denné obchodovanie vyžaduje, aby ste sa rýchlo rozhodovali na základe nepatrných pohybov akcií na trhu.

Preto je táto stratégia obchodovania s akciami vo Veľkej Británii najlepšie vyhradená pre tých, ktorí majú hlboké znalosti trhu a technických analýz.

Skalpovanie

Skalpovanie je vnútrodenná stratégia obchodovania s akciami, kde budete nakupovať a predávať akcie často po celý deň. Z tohto dôvodu pozíciu zriedka udržujete otvorenú dlhšie ako niekoľko minút.

Hlavnou myšlienkou je profitovať z najmenších pohybov cien a ukončiť obchod skôr, ako sa zmenia trhové podmienky.

Obchodník s pokožkou hlavy bude musieť venovať väčšinu času sledovaniu krátkodobých pohybov trhu. Je to tak preto, lebo keď sa otvorí príležitosť, musia okamžite konať a ručne vidieť obchod.

Čítajte viac: Sprievodca britským programom Scalping Trading

Typy objednávok v UK pre obchodovanie s akciami

Ako sme sa zmienili skôr, pokyny sú jedným zo spôsobov, ako môžete prevziať kontrolu nad svojimi pozíciami v obchodovaní s akciami.

Tieto obchodné objednávky sprostredkujú vášmu online sprostredkovateľovi, na akú pozíciu sa chcete postaviť. To bude zahŕňať aspekty, ako napríklad to, či chcete ísť na dlhú alebo krátku cestu, za akú cenu chcete vstúpiť na trh a kedy ho chcete opustiť..

Ak sa plánujete zapojiť do obchodovania s akciami, je potrebné, aby ste mali dôkladné znalosti o rôznych druhoch pokynov.

V tejto časti vysvetlíme najbežnejšie používané pokyny na obchodovanie s akciami a ich fungovanie.

Nákup a predaj objednávok

Jedná sa o najzásadnejšie zo všetkých pokynov na obchodovanie s akciami. Bez ohľadu na to, s akým finančným majetkom obchodujete – či už sú to akcie, forex alebo komodity, budete musieť vstúpiť na trh zadaním jednej z týchto objednávok.

Napríklad,

 • Ak si myslíte, že cena vlastného imania stúpne – urobíte objednávku na kúpu.
 • Ak si myslíte, že cena majetku klesne – urobíte objednávku na predaj.

Každý obchod s akciami, ktorý umiestnite, bude vyžadovať, aby ste použili príkaz na kúpu aj na predaj – bez ohľadu na to, na akej pozícii sa nachádzate.

 • Ak pôjdete dlho a vstúpite na trh s objednávkou na kúpu – obchod s akciami uzavriete pomocou objednávky na predaj.
 • Ak chcete ísť na krátko a vstúpiť na trh s objednávkou na predaj – na uzavretie obchodovania s akciami použijete objednávku na kúpu.

Trhové objednávky a limity

Príkazy na nákup a predaj povedzte svojmu online maklérovi, ktorým smerom sa podľa vás bude cena akcií pohybovať. Musíte však tiež určiť, kedy chcete vstúpiť na trh.

Koniec koncov, pri krátkodobom obchodovaní s akciami chcete využiť nepatrné zmeny cien akcií. Preto sa musíte ubezpečiť, že váš obchod je vykonaný v pravý čas.

Keď otvoríte obchod, váš online maklér sa vás vždy opýta, či chcete zadať „trhový príkaz“ alebo „limitovaný príkaz“.

Trhový poriadok

Trhová objednávka naznačuje vášmu sprostredkovateľovi, že chcete, aby sa obchod s akciami uskutočnil okamžite. To je obzvlášť užitočné, ak narazíte na lukratívnu príležitosť na trhu a chcete ju okamžite využiť.

Kvôli volatilite trhu však môže dôjsť k miernym odchýlkam medzi cenou, za ktorú zadáte kapitálovú objednávku, a cenou, za ktorú je vykonaná..

Napríklad:

 • Povedzme, že hľadáte objednávku na kúpu akcií spoločností British American Tobacco PLC (BAT)
 • Cena akcií BATS je v súčasnosti stanovená na 27,24 GBP za akciu.
 • Pokračujete podľa trhového pokynu, aby ste mohli okamžite obchodovať.
 • O niekoľko sekúnd neskôr sa vaša objednávka na nákup uskutoční za 27,26 GBP za akciu.

Ako môžete vidieť, namiesto 27,24 GBP sa váš obchod uskutočnil za 27,26 GBP – čo zanechalo nepatrný rozdiel iba 0,02 GBP.

Obmedziť objednávku

Limitná objednávka vám na druhej strane umožňuje vstúpiť na trh s akciami za konkrétnu cenu. Nie je prekvapením, že veľká väčšina obchodovania s akciami sa vykonáva pomocou limitných pokynov. Je to tak preto, lebo vám poskytujú úplnú kontrolu nad vstupnou cenou vašich obchodov s akciami.

Vysvetlíme si to na príklade.

 • Chcete zadať objednávku na BAT, ktorej cena je 27,24 GBP
 • Veríte tomu, že ak cena BAT poruší 27,90 GBP, akcie budú vykazovať predĺžený pohyb ceny smerom nahor.
 • Ako taký – chcete vstúpiť na trh, až keď cena BAT dosiahne 27,90 GBP
 • Takže zadáte limitnú objednávku na 27,90 GBP.

Po zadaní limitnej objednávky obchod zostane nevybavený, kým hodnota BAT nedosiahne vopred stanovený cenový bod – v tomto prípade 27,90 GBP.

Inými slovami, vaša objednávka nebude vykonaná, pokiaľ sa trhová cena akcií nezhoduje s vašou zadanou cenovou úrovňou alebo objednávku nezrušíte manuálne.

Stop-Loss príkazy a Take-Profit príkazy

Trhové a limitné objednávky vám umožňujú kontrolovať, kedy chcete vstúpiť na trh. Tieto sú inak známe ako "stratégie vstupu".

To znamená, že ich tiež potrebujete niekoľko "výstupné stratégie" na mieste, aby ste získali úplnú kontrolu nad svojimi objednávkami obchodovania s akciami. Tieto objednávky vám umožňujú rozhodnúť sa, ako chcete uzavrieť svoj obchod.

Stop-Loss príkazy

Príkaz stop-loss sa používa na obmedzenie straty obchodníka na kapitálovej pozícii. Ako môžete hádať, tento typ pokynu je pre vás zásadný pre zmiernenie rizík spojených s obchodovaním s akciami.

Bez ohľadu na to, aké máte odborné znalosti v oblasti obchodovania alebo ako si ste istí svojou predikciou – na všetkých vašich pozíciách sa vždy odporúča použiť príkaz stop-loss..

Ako môžete odvodiť z názvu, príkaz na stratu sa používa na obmedzenie vašich strát v prípade, že sa trh pohne proti vášmu obchodu.

Ešte dôležitejšie je, že dá vášmu maklérovi vedieť, za akú presnú cenu chcete obchod s akciami uzavrieť.

Stop-loss príkazy sa spravidla počítajú ako percento.

Poďme si vyčistiť hmlu na príklade:

 • Povedzme, že chcete zadať objednávku na akcie HSBC.
 • Ale nechcete sa vyhnúť strate viac ako 1,5% zo svojej investície.
 • Ako taký – nastavíte stop-loss príkaz, ktorý je 1,5% pod vašou vstupnou cenou.

Ak však chcete zadať objednávku na predaj, nastavíte stop-loss objednávku na 1% nad vašu vstupnú cenu.

Bez ohľadu na to, na ktorej pozícii sa nachádzate – dlhá alebo krátka – vaša objednávka stop-loss obmedzí vaše straty na 1%.

Tu je praktický príklad fungovania príkazov stop-loss.

 • Zoberme si prípad akcií HSBC a povedzme, že v súčasnosti majú cenu 1,50 GBP za akciu.
 • Zaujmete krátku pozíciu, pretože si myslíte, že cena vlastného imania bude klesať.
 • Aby ste zaistili, že nestratíte viac ako 1%, zadáte stop-loss príkaz na 1,515 GBP

Príkazy stop-loss nakoniec eliminujú potrebu zatvorenia obchodu, aby ste straty obmedzili manuálne. Môžete si byť istý, že ak sa trh obráti proti vám – najviac stratíte riziko, ktoré ste ochotní podstúpiť.

Objednávky so ziskom

V tomto bode sme sa zaoberali tým, ako môžete vstúpiť na trh, ako môžete uzavrieť svoje objednávky a ako môžete obmedziť svoje straty.

Teraz zostáva iba definovať cieľ zisku. To je miesto, kde používate objednávky so ziskom.

Príkaz na získanie zisku informuje vášho brokera, za akú konkrétnu cenu chcete svoje zisky uzamknúť.

Napríklad:

 • Zadáte objednávku na akcie HSBC za cenu 1,50 GBP.
 • Váš cieľ zisku je v tomto prípade 4% – čo znamená, že chcete, aby cena HSBC vzrástla o 4%.
 • Preto – zadáte objednávku so ziskom na 1,56 GBP.

Ak ste správne špekulovali a cena akcií HSBC sa zvýšila na 1,56 GBP, váš maklér vyplatí vaše zisky na úrovni 4% a automaticky uzavrie vašu pozíciu.

Za normálnych okolností obchodníci s akciami zadávajú objednávky so stratou aj so ziskom v obidvoch smeroch vstupnej ceny. Týmto spôsobom, bez ohľadu na to, ako sa pohybuje trh – sa vaše príslušné objednávky vykonajú automaticky.

Sme pripravení začať svoju obchodnú cestu?

Tipy pre obchodovanie s akciami vo Veľkej Británii

Teraz, keď sme sa zaoberali niektorými stratégiami obchodovania s akciami, sa pozrieme na to, ako môžete začať rozvíjať svoje schopnosti.

Predtým, ako sa rozhodnete, zvážte nasledujúce tipy na obchodovanie s akciami!

Tip 1: Obchodujte s akciami pomocou demo účtu

Väčšina dobre známych webových stránok na obchodovanie s akciami v Spojenom kráľovstve vám umožní prístup k demo účtu. Ako tušíte z názvu – tieto demo účty vám umožňujú obchodovať s akciami pomocou „papierových peňazí“..

Získate tak prístup k podmienkam na skutočnom trhu, nebudete však musieť riskovať ani jediný cent.

Je zrejmé, že to vám môže výrazne pomôcť osvojiť si spôsob obchodovania s akciami. Môžete sa oboznámiť so stratégiami obchodovania s akciami, ako aj s riadením rizika. Keď ste pripravení začať na trhu so skutočnými akciami – svoj obchodný účet môžete kedykoľvek zmeniť.

Tip 2: Zvážte kopírovanie

Na obchodných platformách ako eToro, môžete využiť funkciu nazvanú „Kopírovať obchodovanie“. To vám umožňuje kopírovať obchodné stratégie odborného akciového investora.

Inými slovami, môžete si vybrať obchodníka podľa vášho výberu a replikovať, čo robia, vo vašom vlastnom portfóliu. Preto v podstate budete mať týchto skúsených obchodníkov s akciami vo vašom mene.

Táto funkcia je obzvlášť užitočná, ak ste vo svete obchodovania s akciami úplným nováčikom. Za pokročilými stratégiami nemusíte investovať do učenia technickej alebo základnej analýzy.

Namiesto toho budete investovať minimálne 200 dolárov do svojho príslušného obchodníka s kópiami a necháte ich stratégie pracovať za vás.

Copy Trading na eToro vám však stále dáva kontrolu nad vašim portfóliom. Môžete sa napríklad rozhodnúť, kedy opustíte pozíciu, a pomocou jednotlivých pokynov upravíte obchody podľa svojich cieľov.

Tip 3: Zaregistrujte sa na obchodovanie s akciami

Ak si nie ste istí svojimi technickými analytickými schopnosťami alebo nemáte dostatok času na investovanie do výskumu, je najlepšie zvážiť britskú signálnu službu obchodujúcu s akciami. „Signál“ je odporúčanie, ktoré vám povie, aký kapitál máte kúpiť alebo predať, kedy vstúpiť na trh a za akú cenu.

Platforma akciového signálu vám poskytne tieto návrhy v reálnom čase, aby ste mohli okamžite využiť pohyby trhu. Najlepší poskytovatelia navyše zahrnú aj ceny stop-loss a take-profit, ako aj pomer rizika a výnosu.

To zaisťuje, že ste si plne vedomí príslušných rizík a môžete vykonať nevyhnutné príkazy na zmiernenie vašich strát.

Tip 4: Naučte sa technickú analýzu

Existuje skutočne niekoľko spôsobov, ako obísť potrebu technického výskumu. To znamená, že najskúsenejší obchodníci s akciami vždy radšej robia svoje vlastné analýzy, aby získali úplnú kontrolu nad svojimi obchodnými možnosťami.

To si však vyžaduje, aby ste pevne pochopili fungovanie obchodných trhov a technické ukazovatele.

Technická analýza zahŕňa štúdium, hodnotenie a interpretáciu historických cenových grafov. Cieľom je odvodiť údaje z týchto cenových trendov a pochopiť, ako je možné tieto trendy použiť na predpovedanie budúceho pohybu príslušného trhu na trhu..

Táto analýza sa primárne vykonáva pomocou technických ukazovateľov, ako sú MACD a index relatívnej sily. Online máte k dispozícii aj desiatky ďalších technických indikátorov.

Tip 5: Absolvujte kurz obchodovania s akciami

Online kurz je vynikajúci spôsob, ako získať vedomosti o vstupoch a výstupoch obchodnej arény. V súčasnosti sú k dispozícii stovky kurzov, ktoré sú flexibilné tak, aby vyhovovali každému rozvrhu.

Okrem toho si tiež môžete zvoliť kurz na základe vašej aktuálnej obchodovacej úrovne. Tieto programy môžu vyhovieť úplným začiatočníkom aj pokročilým obchodníkom, ktorí chcú zdokonaliť svoje schopnosti obchodovať s akciami.

Niektoré z týchto kurzov sa poskytujú aj v reálnom čase, čo znamená, že budete mať možnosť počas kurzu komunikovať s poskytovateľom.

Ako nájsť najlepších kapitálových sprostredkovateľov vo Veľkej Británii v roku 2021?

makléri akcií vo Veľkej Británii

Ako ste si mohli v tejto príručke všimnúť, váš online sprostredkovateľ hrá významnú úlohu pri bezproblémovom vykonávaní vašich obchodov s akciami. Preto je prvoradé, aby ste po svojom boku mali spoľahlivého online sprostredkovateľa.

S najväčšou pravdepodobnosťou vás ohromí obrovský počet britských platforiem obchodovania s akciami na webe.

V tejto súvislosti uvádzame zoznam mnohých faktorov, ktoré vás prevedú pri hľadaní ideálneho makléra obchodovania s akciami.

Regulácia a licencovanie

Keď si vyberáte svojho online brokera, zverujete ním v podstate svoje obchodné fondy. Preto je nevyhnutné, aby mal váš sprostredkovateľ licenciu od príslušných regulačných orgánov.

Prvým krokom je preto skontrolovať, či je sprostredkovateľ držiteľom platných licencií.

 • Vo Veľkej Británii sú makléri obchodujúci s akciami regulovaní Financial Conduct Authority (FCA).
 • Môžete tiež nájsť brokerov s licenciou od iných známych regulačných orgánov, ako sú Austrálska komisia pre cenné papiere a investície (ASIC) a Cyperská komisia pre cenné papiere (CySEC).

Inými slovami, ak sprostredkovateľ nie je držiteľom licencie od žiadneho z týchto orgánov, je najlepšie podniknúť inde.

To znamená, platforma na obchodovanie s akciami bez provízií eToro má licenciu od všetkých troch vyššie uvedených orgánov. Ako obchodník z Veľkej Británie ste navyše chránení FSCS.

Podporované akcie

Pretože sa zameriavame na obchodovanie s akciami, musíte sa najskôr ubezpečiť, že vami vybraná platforma ponúka preferovaný trh. Napríklad zatiaľ čo niektorí britskí obchodníci s akciami uprednostňujú zameranie na Londýnsku burzu cenných papierov, iní sa viac zaujímajú o zahraničné spoločnosti.

Akciové trhy v USA sú obzvlášť obľúbené u krátkodobých obchodníkov – práve tu totiž nájdete akcie ako Amazon, Google, Tesla a Ford Motors.

Naša najlepšie hodnotená britská platforma na obchodovanie s akciami eToro ponúka prístup na 17 britských a medzinárodných trhov.

Vlastníctvo alebo CFD

Skôr ako začnete, je dôležité určiť si, či chcete v krátkodobom horizonte pomocou stratégie CFD zvoliť stratégiu nákupu a držania alebo obchodovanie s akciami..

Ako sme už uviedli vyššie, ak chcete prevziať vlastníctvo akcií, je najlepšie vyhľadať sprostredkovateľa, ktorý vám neúčtuje žiadne priebežné poplatky ani obchodné provízie..

To vám umožní držať sa svojich akcií tak dlho, ako chcete – bez toho, aby ste museli platiť ďalšie poplatky za obchodovanie.

Na druhej strane, ak chcete obchodovať pomocou CFD, získate tiež prístup k pákovému efektu a krátkemu predaju.

Majte na pamäti, že vo Veľkej Británii je pákový efekt na akcie obmedzený na 1: 5. Okrem toho pri obchodovaní s CFD budete musieť zaplatiť „swapové poplatky“, aby ste udržali svoje pozície otvorené cez noc.

Obchodná platforma

Väčšina online sprostredkovateľov vám tiež umožňuje investovať a obchodovať priamo prostredníctvom ich webových stránok. To eliminuje potrebu spoliehať sa na softvér pri umiestňovaní svojich obchodníkov.

Celý proces obchodovania môžete zvládnuť prihlásením sa do svojho sprostredkovateľského účtu vo webovom prehliadači. To by mohlo pôsobiť ako najpohodlnejší spôsob zapojenia sa do obchodovania s akciami.

Ak sa však veľmi spoliehate na technickú analýzu, mohli by ste tiež uprednostniť obchodné platformy ako MetaTrader 4, MetaTrader 5 alebo cTrader..

V týchto prípadoch musíte overiť, či váš online sprostredkovateľ podporuje tieto platformy obchodovania s akciami tretích strán.

Ďalej je tiež najlepšie zvoliť si sprostredkovateľa, ktorý má natívnu mobilnú aplikáciu na obchodovanie s akciami. Toto vám umožní prístup k vašim britským účtom obchodujúcim s akciami a ich správa odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Ste pripravení ponoriť sa do obchodovania s akciami vo Veľkej Británii? Začnite ešte dnes!

Poplatky za obchodovanie s akciami v Spojenom kráľovstve

Ako to chodí, všetci online sprostredkovatelia sú podniky. Za účelom vykonania vašich obchodných pokynov na obchodovanie vám postupne účtujú poplatky a provízie.

Tieto poplatky sa môžu medzi jednotlivými brokermi značne líšiť.

Ďalej je uvedený zoznam najbežnejších poplatkov za obchodovanie s akciami, s ktorými sa pravdepodobne stretnete na britských sprostredkovateľských platformách.

Obchodovacie poplatky

Pre akcie sú bežne obchodovateľné poplatky. Zvyčajne sa to účtuje ako pevná sadzba za každý obchod s akciami, ktorý umiestnite.

Napríklad:

 • Povedzme, že váš britský kapitálový maklér vám za každý obchod účtuje 5 GBP.
 • Nezáleží na výške vašej investície – pri otvorení obchodu musíte zaplatiť 5 libier a pri uzavretí obchodu znova.

V tejto chvíli stojí za zmienku, že nie každý sprostredkovateľ vám účtuje tento poplatok. Napríklad na eToro je obchodovanie s akciami možné bez akýchkoľvek poplatkov za obchodovanie s akciami.

Obchodné provízie

Obchodná provízia je priamy poplatok účtovaný vašim maklérom za všetky obchody s akciami.

Provízie sa počítajú buď ako paušálna sadzba za obchod, alebo ako percento oproti veľkosti vašej pozície.

V úplnom kontraste, eToro umožňuje obchodovať s akciami za sadzbu nulovej provízie. Bude vám účtovaný iba spread – čo vysvetlíme ďalej.

Nátierky

Spread sa počíta ako rozdiel medzi nákupnou cenou a predajnou cenou vlastného imania. Väčší cenový rozdiel znamená, že pri obchode bude rozpätie vyššie.

Preto – chcete vyhľadať sprostredkovateľov, ktorí ponúkajú spready na kapitálovom trhu.

Na rozdiel od provízií sa rozpätie počíta ako nepriamy poplatok. Inými slovami – ak vám váš maklér účtuje 0,70% ako spreadu, začínate obchod na 0,70% červenou farbou.

To znamená, že potrebujete, aby vaša pozícia dosahovala zisky 0,70%, aby ste sa dostali do bodu rentability.

Vklady a výbery

Ak chcete začať obchodovať s akciami u online brokera, musíte najskôr financovať svoj obchodný účet.

Najlepší akcioví makléri vo Veľkej Británii majú na výber z rôznych platobných možností. Napríklad na eToro môžete vkladať finančné prostriedky prostredníctvom kreditných / debetných kariet a bankových prevodov, ako aj do elektronických peňaženiek, ako sú Paypal a Neteller..

Mali by ste tiež vedieť o poplatkoch za vklad a výber, ktoré si účtuje sprostredkovateľ. Niektoré platformy pokrývajú poplatok z vkladov, zatiaľ čo iné účtujú malý poplatok.

Nástroje pre začiatočníkov

Obchodné požiadavky pre začiatočníkov sú úplne odlišné od požiadaviek skúsených profesionálov. Preto, ak ste na kapitálovej scéne nováčikom, potrebujete obchodnú platformu, ktorá ponúka príjemné rozhranie a užitočné nástroje, ktoré vám pomôžu naučiť sa obchodovať..

Tu sú niektoré z funkcií najvyhľadávanejších nováčikmi v oblasti obchodovania s akciami:

Vzdelávacie nástroje

Je celkom zrejmé, že obchodníci-začiatočníci môžu mať prospech zo vzdelávacích zdrojov. Najlepšie platformy na obchodovanie s akciami v Spojenom kráľovstve poskytujú tieto výučbové materiály vo forme vysvetľovačov, sprievodcov a kurzov.

Napríklad na eToro nájdete podcasty, denné analýzy trhu, videonávody a obchodnú školu zameranú výlučne na začiatočníkov..

Automatizované obchodovanie

Ako sme už spomínali skôr, online brokeri ako napr eToro mať na platforme funkciu Copy Trading. Umožňujú vám pasívne investovať – ​​zrkadlením obchodných stratégií skúsených obchodníkov s akciami.

Napríklad, ak vami vybraný obchodník s akciami kúpi 100 akcií HSBC, rovnaký obchod sa uskutoční na vašom účte. Ak sa rozhodnú akcie predať, urobíte to isté.

Tieto obchody sú automatizované, ale stále vám umožňujú ovládať váš obchodný účet. Môžete sa rozhodnúť kedykoľvek pridať alebo odstrániť aktíva z vášho portfólia.

Nástroje pre skúsených obchodníkov

Zatiaľ čo začiatočníci hľadajú intuitívne platformy, ktoré sa dokážu prispôsobiť ich úrovni, ostrieľaní obchodníci potrebujú pokročilejšie funkcie, ktoré im pomôžu pri osvedčených stratégiách.

To je obzvlášť dôležité pre denných a swingových obchodníkov, ktorí sú závislí na technickej analýze svojich kapitálových pozícií:

Tu je zoznam výskumných nástrojov dostupných na najlepších platformách obchodovania s akciami vo Veľkej Británii:

 • Technické ukazovatele, ako sú MACD, RSI, nálada na trhu a kĺzavé priemery
 • Nástroje na kreslenie grafov, ktoré vám pomôžu pri analýze
 • Prispôsobiteľné obchodné rozhranie – s funkciami, ako sú vlastné zoznamy hodiniek a viacnásobné grafy
 • Integrácia s automatizovanými obchodnými robotmi

Zákaznícky servis

Rovnako ako v iných odvetviach, aj v tomto prípade potrebujete online obchod s kapitálovými požiadavkami, ktorý ponúka spoľahlivé zákaznícke služby, kedykoľvek ich potrebujete. V dnešnej dobe je väčšina online sprostredkovateľov vybavená možnosťami živého chatu – čo vám umožňuje pripojiť sa k agentovi priamo cez webovú stránku.

To znamená, že ak by ste chceli hovoriť so špecialistom na telefón prostredníctvom telefónu – zabezpečte, aby mala platforma na svojom webe uvedené telefónne číslo.

Najlepšie je, aby ste sa držali ďalej od sprostredkovateľov, ktorí poskytujú pomoc iba prostredníctvom e-mailov.

To koniec koncov znamená, že nedostanete podporu v reálnom čase a možno budete musieť počkať niekoľko dní, kým dostanete odpoveď od tímu.

Ako začať obchodovať s akciami UK – podrobný návod

Ste pripravení vyskúšať vody obchodovania s akciami vo Veľkej Británii?

Len čo nájdete svojho online sprostredkovateľa, musíte si len otvoriť obchodný účet a začať zadávať objednávky,

Ako sme zdôraznili v celom sprievodcovi – eToro prichádza ako celkovo najlepší online maklér akcií pre obchodníkov na všetkých úrovniach.

Náš sprievodca preto ukončíme tým, že vám ukážeme, ako môžete začať s eToro.

Krok 1: Otvorte si britský účet Equity Trading

Nový účet si môžete vytvoriť na eToro kliknutím na ‘Pridať sa teraz‘na domovskej stránke.

Potom zadajte svoje celé meno, adresu, dátum narodenia a telefónne číslo.

Pretože eToro je v súlade s predpismi KYC – budete tiež musieť overiť svoju totožnosť. Môžete to urobiť nahraním kópie pasu alebo vodičského preukazu.

Krok 2: Financovanie účtu

Ak chcete začať obchodovať s akciami na eToro, musíte si na svoj účet pridať peniaze. Minimálny požadovaný vklad na platforme je 200 dolárov.

Môžete si zvoliť vklad finančných prostriedkov prostredníctvom bankového prevodu, kreditnej / debetnej karty alebo elektronických peňaženiek.

Krok 3: Vložte prvý britský akciový obchod

Keď máte na účte načítané prostriedky, môžete teraz vyhľadávať akcie, s ktorými chcete obchodovať. Prejdite na „Obchodné trhy“ a v zozname vyberte „Akcie“.

Týmto sa dostanete na informačný panel, kde nájdete najobľúbenejšie akcie na eToro.

Budú klasifikované do kategórií, ako sú technológie, finančné služby, spotrebný tovar atď.

Akcie nájdete tiež zadaním názvu akcie do vyhľadávacieho panela v hornej časti stránky.

Ak ste našli kapitál, ktorý chcete kúpiť alebo predať, kliknite na „Obchodovať“. Týmto sa otvorí nový objednávkový formulár – kde môžete zadať sumu, s ktorou chcete obchodovať, a určiť svoje obchodné objednávky.

Ak obchodujete s CFD na akcie, môžete si tiež zvoliť mieru pákového efektu, ktorú chcete použiť.

Keď budete pripravení, kliknite na „Otvorený obchod“ a umiestnite svoj prvý obchod s akciami na eToro – bez provízie!

Equity Trading UK – záver

Suma sumárum – obchodovanie s akciami vo Veľkej Británii znamená proces nákupu a predaja akcií. S akciami môžete obchodovať dlhodobo aj krátkodobo – podľa toho, aké sú vaše finančné ciele.

Ak ste si dôkladne prečítali nášho sprievodcu – mali by ste vedieť, aké stratégie a riziká sú spojené s obchodovaním s akciami vo Veľkej Británii.

Všetko, čo musíte urobiť, je použiť náš kontrolný zoznam a nájsť toho pravého online brokera pre vás a vaše potreby obchodovania s akciami.

Pre tých, ktorí chcú preskočiť výskumný proces – odporúčame vyskúšať eToro. Platforma je regulovaná FCA a poskytuje vám prístup na 17 trhoch obchodovania s akciami s nulovou províziou!

eToro – TOP britská platforma na obchodovanie s akciami s 0% provízia

sprostredkovateľ etoro

eToro sa na trhu cenných papierov osvedčili ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ich vyskúšať.

Váš kapitál je ohrozený. Môžu sa účtovať ďalšie poplatky

Časté otázky

Čo sú akciové deriváty?

Akciové deriváty sú finančné nástroje, ktoré sledujú hodnotu podkladového vlastného imania. Hlavné príklady akciových derivátov zahŕňajú CFD a opcie.

Je obchodovanie s akciami a obchodovanie s akciami rovnaké?

Akciové obchodovanie a obchodovanie s akciami sú viac-menej rovnaké. Jediným rozdielom je, že obchodovanie s akciami by sa mohlo vzťahovať aj na ETF, iné ako iba akcie jednotlivých spoločností.

Je možné obchodovať s medzinárodnými akciami zo Spojeného kráľovstva?

Áno, online kapitáloví makléri vo Veľkej Británii vám môžu poskytnúť prístup na medzinárodné trhy. Na eToro môžete nakupovať a predávať akcie z búrz v USA, Európe, Hongkongu a ďalších!

Aká je minimálna suma potrebná na začatie obchodovania s akciami Spojeného kráľovstva?

Na eToro môžete začať obchodovať s akciami tak, že dosiahnete minimálny vklad iba 200 dolárov – čo je asi 160 libier.

Padajú dlhopisy pod akcie?

Dlhopisy sú súčasťou trhu s dlhmi a nepovažujú sa za akcie.

Čo je najlepšia mobilná aplikácia na obchodovanie s akciami?

Najlepšia mobilná obchodná aplikácia pre vás bude závisieť od toho, aké funkcie hľadáte. Môžeme vám odporučiť mobilnú aplikáciu eToro – pretože je užívateľsky príjemná a umožňuje vám obchodovať na cestách bez provízie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector