101 inšpiratívnych obchodných ponúk a čo znamenajú

Inšpiratívne obchodné ponuky majú viac využití, ako by ste si predstavovali. Nie je to len super poviedka, že počas konverzácie môžete vystúpiť a vyzerať inteligentne.

Tu je niekoľko úžasných dôvodov, prečo si prehliadnuť inšpiratívne obchodné ponuky:

 • Držia si nás motivovaný v ťažkých časoch. Všetci niekedy potrebujeme túto ďalšiu podporu, aby sme si pripomenuli, že zlé časy časom prejdú.
 • Môže byť chrbticou našej obchodnej stratégie. Najlepšie obchodné stratégie bývajú najjednoduchšie a niekedy môže byť najlepší aj najlepší nápad.
 • Môže to byť dôvod, prečo obchodujeme. Niektoré citáty môžu hovoriť o trhu – čo funguje a čo nie.
 • Môžu pôsobiť ako dôležité pripomienky a zabrániť nám robiť chyby. Žiadne výroky nie sú nezabudnuteľnejšie ako tie, ktoré nás varujú, aby sme už neurobili rovnaké chyby.

Hľadáte nielen niečo obchodné ponuky? Chceš začať zarábanie peňazí? Získajte zadarmo forex obchodné vzdelávanie tu!

Tu je našich najlepších 101 inšpiratívnych obchodných ponúk:

Užite si to!

Inšpiratívne obchodné citáty Alexandra Eldera

1. „Cieľom úspešného obchodníka je robiť najlepšie obchody. Peniaze sú druhoradé. “ – Alexander starší

Význam: Cenová ponuka, ktorá vám pripomína, aby ste sa zamerali na to, aby sa obchod najskôr zapojil! Peniaze sú odmenou, výsledkom úspešného obchodu. Keď budete myslieť iba na odmenu, zahmlí váš úsudok.

Inšpiratívne obchodné citáty Steva Clarka

2. „Robte viac toho, čo funguje, a menej toho, čo nefunguje.“ – Steve Clark

Význam: Skvelá cenová ponuka, ktorá vám pripomína, aby ste mali prehľad o tom, čo vo vašej obchodnej stratégii funguje a čo nie. Ak vám niečo nefunguje, prerušte to. Nezabudnite si viesť obchodný denník!


Inšpiratívne obchodné citáty Michaela Covela

3. „Nikdy sa nehádaj so svojím obchodným systémom“ – Michael Covel

Význam: Nikdy ťa to nikam nedostane! A priznajme si, pravdepodobne to nie je chyba systémov. Ak vám skutočne nerobí dobre, zmeňte to!

Inšpiratívne obchodné citáty Peter Lynch

4. „V tomto odbore, ak si dobrý, máš pravdu šesťkrát z desiatich. Nikdy nebudete mať pravdu deväťkrát z desiatich. “ – Peter Lynch

Význam: Najlepší obchodníci nikdy nemajú vždy pravdu, tiež spôsobujú straty. Zamerajte sa na to, aby ste získali viac obchodov správnych ako nesprávnych a budete považovaní za úspešných.

5. „Všetku matematiku, ktorú potrebujete na akciovom trhu, získate vo štvrtej triede.“ – Peter Lynch

Význam: Obchodná ponuka, ktorá vám pripomína, aby bola vaša obchodná stratégia jednoduchá. Čím zložitejšia je vaša obchodná stratégia, tým viac vecí sa môže pokaziť.

Inšpiratívne obchodné citáty Bruca Kovnera

6. „Začínajúci obchodníci obchodujú 5 až 10-krát príliš veľkí. Podstupujú 5 až 10 percentné riziko, pri obchode by mali podstupovať 1 až 2 percentné riziká. “ – Bruce Kovner

Význam: Spravidla platí, že keď prvýkrát začnete obchodovať, nikdy pri obchode neriskujte viac ako jedno alebo dve percentá zo svojho obchodného účtu. Napríklad, ak máte na svojom účte 3 000 dolárov, nikdy neobchodujte viac ako 30 dolárov.

Inšpiratívne obchodné citáty Roberta Arnotta

7. „V investovaní je to, čo je pohodlné, zriedka ziskové.“ – Robert Arnott

Význam: Aby ste dosiahli zisk, musíte riskovať. Ak vo vašich obchodoch nie je žiadne riziko, nemôžete čakať, že sa z obchodníka budete skutočne živiť.

8. „Neexistuje tajomstvo jednotného trhu, ktoré by bolo možné odhaliť, ani jediný správny spôsob obchodovania na trhoch. Tí, ktorí hľadajú jedinú správnu odpoveď na trhy, sa nedostali ani tak ďaleko, ako keby položili správnu otázku, nieto ešte dostali správnu odpoveď. “ – Jack Schwagger

Význam: Inšpiratívna obchodná ponuka, ktorá vám pripomína, aby ste prestali hľadať skratky! V skutočnosti nikto nevie, ako rozbiť trh a byť neustále úspešný.

Inšpiratívne obchodné citáty Billa Lipschutza

9. „Ak by sa väčšina obchodníkov naučila sedieť na rukách 50 percent času, zarobila by oveľa viac peňazí.“ – Bill Lipschutz

Význam: Najlepší obchodníci vedia, že trpezlivosť je kľúčom k úspešným obchodom. Neobchodujte príliš často a vyhnite sa nadmernému obchodovaniu.

Inšpiratívne obchodné citáty Bernarda Barucha

10. „Pri obchodovaní / investovaní nejde o to, koľko zarobíte, ale skôr o to, čo nestratíte.“ – Bernard Baruch

Význam: Pred uskutočnením obchodu musíte pochopiť svoj pomer rizika a výnosu. Správne riadenie rizík je dôležitejšie ako zarábanie peňazí.

11. „Každý obchodník má silné a slabé stránky. Niektorí držia víťazov dobre, ale porazených môžu držať príliš dlho. Iní môžu víťazov trochu skrátiť, ale straty stratia rýchlo. Pokiaľ sa budete držať svojho vlastného štýlu, vo svojom vlastnom prístupe získate dobré a zlé. “ – Michael Marcus

Význam: To, čo funguje ako obchodník pre vás, nemusí fungovať pre ostatných. Každý obchodník má to svoje obchodný štýl.

Inšpiratívne obchodné citáty Johna Bogle

12. „Čas je tvoj priateľ; impulz je váš nepriateľ. “ – John Bogle

Význam: Ďalšia motivačná obchodná ponuka, ktorá vám pripomína, aby ste boli trpezliví. Nájdite si čas a nepoddávajte sa svojim impulzom.

Inšpiratívne obchodné citáty Jesse Livermore

13. „Je čas ísť dlho, čas ísť krátko a čas ísť na ryby.“ – Jesse Livermore

Význam: Ďalšia inšpiratívna obchodná citácia o obchodovaní menej ako viac. Prestávka v obchodovaní z vás môže často urobiť lepšieho obchodníka.

14. „Nepredpokladajte a nehýbte sa bez potvrdenia trhu – oneskorenie v obchode je poistkou, že máte pravdu alebo nie.“ – Jesse Livermore

Význam: Skvelý tip pre obchodníkov, ktorí používajú analýzy. Pred uskutočnením obchodu musíte počkať a potvrdiť, že sa objavuje trend. Takto si môžete byť istí, že vaša obchodná stratégia bude fungovať.

15. „Túžba po nepretržitom konaní bez ohľadu na základné podmienky je zodpovedná za veľa strát na Wall Street, a to aj medzi profesionálmi, ktorí majú pocit, že si každý deň musia brať nejaké peniaze domov, akoby pracovali za pravidelné mzdy.“ – Jesse Livermore

Význam: Perfektný obchodný citát pre niekoho, kto zabudne, že obchodovanie nie je ako bežná práca od deväť do päť. Nebudete zarábať každý deň a ak budete úspešní, nebudete ani potrebovať.

16. „Peniaze sa zarábajú sedením, nie obchodovaním.“ – Jesse Livermore

Význam: Sadnite si a čakajte na vhodnú príležitosť. Úžasný obchodný citát o trpezlivosti.

17. „Skoro som sa dozvedel, že na Wall Street nie je nič nové. To nemôže byť, pretože špekulácie sú staré ako kopce. Čokoľvek sa dnes stane na akciovom trhu, už sa stalo predtým a bude sa opakovať. Nikdy som na to nezabudol. “ – Jesse Livermore

Význam: Je to dobre známy fakt trhy sa opakujú! Ak sa situácia objavila predtým, určite sa znovu objaví.

18. „Prečo si myslíte, že neúspešní obchodníci sú posadnutí analýzou trhu? Túžia po pocite istoty, ktorý im analýza zjavne poskytuje. Aj keď by to málokto pripustil, pravdou je, že typický obchodník chce mať pravdu pri každom jednom obchode. Zúfalo sa snaží vytvoriť istotu tam, kde jednoducho neexistuje. “ – Mark Douglas

Význam: Nezáleží na tom, aká dobrá je vaša analýza trhu, stále sa môže mýliť. Musíte si uvedomiť, že nejde o exaktnú vedu.

Inšpiratívne obchodné citáty Marka Douglasa

19. „Ak sa naučíte vytvárať duševný stav, ktorý nie je ovplyvnený správaním sa na trhu, boj prestane existovať.“ – Mark Douglas

Význam: Perfektná obchodná ponuka na zdôraznenie dôležitosti samostatného obchodníka. Nepodľahnite tlaku, ktorý na vás vyvíja trh.

20. “Nebezpečenstvo sledovania každého kliešťa je dvojnásobné: nadmerné obchodovanie a zvýšené šance na predčasnú likvidáciu dobrých pozícií.” – Jack Schwagger

Význam: Prestaňte tak pozorne sledovať trh. Skončíte iba s príliš veľkým obchodom, čo je riskantné a / alebo predčasné uzavretie dobrých pozícií. Či tak alebo onak, prídete o peniaze.

Inšpiratívne obchodné citáty Peter Borish

21. „Chceme sa vnímať ako víťazi, ale úspešní obchodníci sa vždy zameriavajú na svoje straty.“ – Peter Borish

Význam: Úspešní obchodníci viac premýšľajú o ochrane toho, čo už majú. To je vždy dôležitejšie ako zarobiť viac peňazí.

22. „Počas svojej finančnej kariéry som bol neustále svedkom príkladov iných ľudí, o ktorých som vedel, že ich ničí nerespektovanie rizika. Ak nebudete dôkladne sledovať riziko, vezme vás to. “ – Larry Hite

Význam: Vynikajúca obchodná ponuka o porozumení riziku. Ak nerešpektujete riziko, zlyháte ako obchodník.

Inšpiratívne obchodné citáty Larryho Hiteho

23. „Úprimne povedané, nevidím trhy; Vidím riziká, odmeny a peniaze. “ – Larry Hite

Význam: Ďalším pre zjednodušenie! Odstráňte zo svojej mysle všetko ostatné a sústreďte sa na kľúčové prvky obchodovania.

24. „Nemyslím si, že sa môžete stať skutočne dobrým investorom v širokom rozmedzí bez toho, aby ste čítali veľa. Myslím si, že to za vás neurobí žiadna kniha. “ – Charlie Munger

Význam: Dobrí obchodníci sa nikdy neprestanú učiť. Aj keď sa z nich stanú profesionáli v obchodovaní, stále sa učia.

Inšpiratívne obchodné citáty Benjamina Grahama

25. „Z krátkodobého hľadiska je trh hlasovacím prístrojom, ale z dlhodobého hľadiska je to vážiaci prístroj.“ – Benjamin Graham

Význam: Trh z krátkodobého hľadiska funguje ako súťaž popularity, ale z dlhodobého hľadiska vidíme skutočnú hodnotu za trhovým nástrojom.

Inšpiratívne obchodné citáty Tonyho Robbinsa

26. „Nie je to to, čo robíme raz za čas, čo formuje náš život. Robíme to dôsledne. “ – Tony Robbins

Význam: Inteligentné slová pre obchodovanie a pre život! Aby ste mohli byť považovaní za úspešného obchodníka, musíte sa časom zamerať na uskutočňovanie konzistentných obchodov.

27. „Býci zarábajú peniaze, medvede zarábajú peniaze, ošípané sú vraždené.“ – Neznáme

Význam: Môžete zarobiť peniaze, keď trh rastie a klesá, ale nezarobíte, ak ste chamtiví.

28. „Investovanie by malo spočívať skôr v sledovaní suchého náteru alebo rastu trávy. Ak chcete vzrušenie, vezmite 800 dolárov a choďte do Las Vegas. “ – Paul Samuelson

Význam: Obchodovanie nie je to isté ako hazard. Nejde o zábavu, je to o vypracovanie správneho času, aby ste sa pohli.

Inšpiratívne obchodné citáty Peter Bernstein

29. „Základným zákonom investovania je neistota budúcnosti.“ – Peter Bernstein

Význam: Nikdy si nemôžeš byť istý, čo sa stane. Nezáleží na tom, aký dobrý je váš výskum, nikdy nebudete mať úplnú pravdu.

Motivačné obchodné ponuky od Alexandra Eldera

30. „Môžeš byť na slobode. Môžete žiť a pracovať kdekoľvek na svete. Môžete byť nezávislí od rutiny a nikomu neodpovedať. “ – Alexander starší

Význam: Možno jedna z najinšpiratívnejších obchodných ponúk, ktorá vám pripomenie, aké oslobodzujúce je byť obchodníkom!

31. „Musíte zistiť svoje slabosti a pracovať na zmene. Veďte si obchodný denník – zapisujte si dôvody vstupu a výstupu z každého obchodu. Hľadajte opakujúce sa vzorce úspechu a neúspechu. “ – Alexander starší

Význam: Táto motivačná obchodná ponuka môže byť jednou z najuznávanejších. Dajte si pozor a zistite, čo vám vyhovuje.

Inšpiratívne obchodné citáty Jasona Klatta

32. „Čistá vôľa a odhodlanie nenahrádza niečo, čo skutočne funguje.“ – Jason Klatt

Význam: Aby ste sa stali úspešným obchodníkom, nestačí len motivácia. Potrebujete vedomosti, konkrétne vedomosti o tom, čo pre vás funguje.

Inšpiratívne obchodné citáty Georga Sorosa

33. „Krátkodobá volatilita je najväčšia v bodoch obratu a klesá s ustáleným trendom.“ – George Soros

Význam: Skvelé slová z obchodnej legendy. Pamätajte na tento citát pri zostavovaní obchodnej stratégie, ktorá využíva trendy.

34. „Trhy sú neustále v stave neistoty a pohybu a peniaze sa zarábajú diskontovaním zjavných a stávkovaním na neočakávané.“ – George Soros

Význam: Aj keď si nikdy nemôžeme byť stopercentne istí, akým smerom sa budú trhy uberať, niektoré veci sa dajú odhadnúť a iné nie.

35. „Nie je dôležité, či máš pravdu alebo nie, ale to, koľko peňazí zarobíš, keď máš pravdu, a koľko stratíš, keď sa mýliš.“ – George Soros

Význam: Ďalšia vynikajúca cenová ponuka pre pomery riziko – odmena. A ďalší príklad špičkového obchodníka, ktorý má neustále na pamäti straty.

Tiež sa vám môže páčiť: Ako dosiahnuť, aby vaša čistá hodnota bola 8 miliárd dolárov

Inšpiratívne obchodné citáty Henrique M. Simoesa

36. „V obchodovaní sa nemožné deje asi dvakrát ročne.“ – Henri M Simoes

Význam: Užitočné pripomenutie, že sa niekedy stane neuveriteľné. Na tieto chvíle majte oči zlúpnuté.

37. „Hlavným problémom však je potreba prispôsobiť trhy skôr štýlu obchodovania, ako hľadať spôsoby obchodovania, ktoré zodpovedajú trhovému správaniu.“ – Brett Steenbarger

Význam: Nemôžete zapadnúť na trh okolo svojej stratégie, môžete zapadnúť iba do svojej stratégie okolo trhu.

38. „Nikdy neinvestujte do žiadneho nápadu, ktorý nemôžete ilustrovať pastelkou.“ – Peter Lynch

Význam: Veselý motivačný citát, ktorý nám pripomína, aby sme obchodovanie zjednodušili. Ak je niečo príliš komplikované, znamená to, že existuje viac šancí, že sa to pokazí.

Pozri tiež: Investujte ako Peter Lynch – expert na výber akcií

Inšpiratívne obchodné citáty Larryho Connorsa

39. „Som skutočne znepokojený, keď vidím obchodné stratégie s príliš veľkým počtom pravidiel (to by ste mali tiež).“ – Larry Connors

Význam: Rovnako ako vyššie uvedené, je to vynikajúci obchodný citát o udržiavaní jednoduchých obchodných stratégií. Čím menej pravidiel bude, tým lepšie.

Inšpiratívne obchodné citáty Jima Rogersa

40. „Len čakám, kým v rohu ležia peniaze, a musím už len ísť tam a vyzdvihnúť si ich. Medzitým nič nerobím. “ – Jim Rogers

Význam: Trpezlivosť je jednou z najoceňovanejších zručností pri obchodovaní. Musíte pamätať na to, aby ste štrajkovali, len keď je vhodný čas!

Inšpiratívne obchodné citáty Nicolasa Darvasa

41. „Verím v analýzu a nie v predpovedanie.“ – Nicolas Darvas

Význam: Dobrá ponuka pre udržanie vedeckého a aktuálneho obchodovania. Ak je to možné, snažte sa prognózy obmedziť na minimum.

Inšpiratívne obchodné citáty Yvana Byeajeeho

42. „Obchodovanie neodhaľuje iba vašu postavu, ale ju aj buduje, ak v hre zostanete dostatočne dlho.“ – Yvan Byeajee

Význam: Získanie zručností stať sa skvelým obchodníkom je cesta na celý život. Ak chcete byť úspešní, musíte urobiť zmeny vo svojom živote.

43. „Zameranie, trpezlivosť, múdre rozlišovanie, nepripojenie – zručnosti, ktoré získate pri meditácii a zručnosti, ktoré potrebujete na to, aby sa vám darilo v obchodovaní, sú rovnaké.“ – Yvan Byeajee

Význam: Štyri základné zručnosti, ktoré každý úspešný obchodník potrebuje. Pomôžu vám nielen lepšie obchodovať, ale môžu vám tiež pomôcť viesť lepší život.

44. „Dôvera nie je„ Budem z tohto obchodu profitovať. “Dôvera je„ Budem v poriadku, ak nebudem z tohto obchodu profitovať. “ – Yvan Byeajee

Význam: Vynikajúce poradenstvo v oblasti psychológie obchodníkov. Musíte mať správny prístup k víťazstvu a strate obchodov.

45. „Nikdy nenájdete obchodovanie na trhoch, ak sa nenaučíte oceňovať a byť spokojní s tým, čo už máte.“ – Yvan Byeajee

Význam: Vynikajúca obchodná ponuka, ktorá vám pripomína, aby ste ocenili a chránili to, čo už máte. Pochopiť riziko znamená oceniť to, čo už máte.

Inšpiratívne obchodné citáty Andreasa Clenowa

46. ​​„Pozor na obchodné ponuky.“ – Andreas Clenow

Význam: Veselý citát, ktorý vám pripomína, že inšpiratívne obchodné citáty nestačia na to, aby ste boli úspešným obchodníkom!

Inšpiratívne obchodné citáty Martina Schwartza

47. „Naučte sa brať straty. Najdôležitejšou vecou pri zarábaní peňazí je nenechať svoje straty vymknúť spod kontroly. “ – Martin Schwartz

Význam: Aby ste sa vyhli stratám, musíte im najskôr porozumieť a rešpektovať ich. Ale čo je dôležitejšie, musíte ich psychicky prijať.

48. „Mnoho ľudí je na trhoch tak zapletených, že strácajú perspektívu. Pracovať dlhšie sa nemusí nevyhnutne rovnať práci inteligentnejšie. V skutočnosti je to niekedy naopak. “ – Martin Schwartz

Význam: Inteligentní obchodníci obchodujú menej, nie viac! Nenechajte sa uviaznuť na trhu!

49. „Keď som sa stal víťazom, povedal som:„ Prišiel som na to, ale ak sa mýlim, dostávam peklo, pretože si chcem ušetriť peniaze a pokračovať ďalším obchodom. “ – Martin Schwartz

Význam: Ďalšia dôležitá pripomienka, aby ste sa postarali o to, čo už máte.

50. „Za tie roky som sa naučil, že po dobrom zisku na trhoch je veľmi dôležité vziať si za odmenu pár dní voľna. Prirodzenou tendenciou je neustále tlačiť, kým sa šnúra neskončí. Ale skúsenosť ma naučila, že odpočinok uprostred pruhu ho môže často predĺžiť. “ – Martin Schwartz

Význam: Podobne ako je uvedené vyššie, tento inšpiratívny obchodný citát pripomína, že si musíte tak často oddýchnuť od trhov, aby ste predišli nadmernému obchodovaniu a strate toho, čo máte. Odmeňte sa!

51. „Vždy sa smejem ľuďom, ktorí hovoria:‚ Nikdy som nestretol bohatého technika. ‘To sa mi páči! Je to taká arogantná nezmyselná odpoveď. Deväť rokov som používal základy a zbohatol som ako technik. “ – Martin Schwartz

Význam: Dobrá ponuka, aby ste si pripomenuli dôležitosť technickej analýzy.

52. „Keď sa na trhu zraním, dostanem peklo. Vôbec nezáleží na tom, kde sa obchoduje na trhu. Len odídem, pretože verím, že akonáhle ste na trhu zranení, vaše rozhodnutia budú oveľa menej objektívne ako v prípade, keď sa vám darí … Ak zostanete okolo, keď je trh vážne proti vám, skôr alebo neskôr ťa prevedú. “ – Randy McKay

Význam: Obchodovanie s emóciami je jednou z najrizikovejších vecí, ktoré môžete urobiť. Ak si myslíte, že konáte skôr podľa emócii ako podľa stavu trhu, potrebujete si oddýchnuť.

53. „Budem stále znižovať veľkosť svojho obchodovania, pokiaľ budem strácať … Moje techniky riadenia peňazí sú mimoriadne konzervatívne. Nikdy neriskujem nič, čo by sa blížilo k celkovému množstvu peňazí na mojom účte, nehovoriac k celkovým finančným prostriedkom. “ – Randy McKay

Význam: Skvelá obchodná stratégia na znižovanie strát. Zakaždým, keď stratíte obchod, znížte sumu, s ktorou obchodujete.

Inšpiratívne obchodné citáty Phillipa Fishera

54. „Akciový trh je plný jednotlivcov, ktorí vedia cenu všetkého, ale hodnotu ničoho.“ – Phillip Fisher

Význam: Pri obchodovaní nie je cena nástroja taká dôležitá ako hodnota, ktorú vám dáva.

Inšpiratívne obchodné citáty Roberta G. Allena

55. „Koľko poznáte milionárov, ktorí zbohatli investovaním do sporiacich účtov? Odpočívam v prípade. “ – Robert G. Allen

Význam: Skvelý príklad, ktorý ukazuje, že sporiaci účet vás nikdy nezbohatne. Obchodovanie je oveľa efektívnejší spôsob vytvárania bohatstva.

Inšpiratívne obchodné citáty Davida Sikhosanu

56. „Straty sú nevyhnutné, pokiaľ sú spojené s technikou, ktorá vám pomôže naučiť sa od nich“ – David Sikhosana

Význam: Straty sú v podstate iba zlá vec, keď sa z nich nepoučíte. Ak sa poučíte zo svojich strát, je menej pravdepodobné, že ich zopakujete.

Inšpiratívne obchodné citáty Paula Tudora Jonesa

57. „Každý deň predpokladám, že každá moja pozícia je nesprávna.“ – Paul Tudor Jones

Význam: Možno to nebude znieť tak inšpiratívne, ale tento citát hovorí o dôležitosti mentálnej prípravy na to, že sa mýlite.

58. „Tajomstvom úspechu z obchodného hľadiska je mať neúnavnú a neutíchajúcu a neutíchajúcu túžbu po informáciách a znalostiach.“ – Paul Tudor Jones

Význam: Ako hovorí staré známe príslovie „poznanie je sila“. S obchodovaním to je nepochybne pravda.

59. „Obchodovanie je veľmi konkurencieschopné a musíte byť schopní zvládnuť to, že vás niekto nakopne.“ – Paul Tudor Jones

Význam: Nevzdávajte sa len preto, že sa váš obchodný plán rozpadol. Musíte sa z tejto skúsenosti poučiť a pokračovať!

60. „Ten obchod s bavlnou bol pre mňa takmer prerušovačom obchodu. V tom okamihu som povedal: „Pán Hlúpy, prečo riskovať všetko na jednom obchode? Prečo neurobiť zo svojho života hľadanie šťastia a nie bolesti? “ – Paul Tudor Jones

Význam: Táto obchodná ponuka zdôrazňuje, aké dôležité je diverzifikovať vaše portfólio. Nikdy nič neriskujte iba pri jednom obchode.

61. „Vždy premýšľam nad stratou peňazí, na rozdiel od zarábania peňazí. Nezameriavajte sa na zarábanie peňazí, sústreďte sa na ochranu toho, čo máte “- Paul Tudor Jones

Význam: Ďalšia vynikajúca citácia od Paula Tudora Jonesa o dôležitosti ochrany toho, čo máte.

Inšpiratívne obchodné citáty Benjamina Franklina

62. „Investícia do vedomostí platí najlepší úrok.“ – Benjamin Franklin

Význam: Táto inšpiratívna obchodná ponuka musí byť jednou z najchytrejších. Čím viac viete o tom, čo obchodujete, tým väčšia je pravdepodobnosť, že urobíte informovaný obchod, ktorý prinesie lepšie výsledky.

Inšpiratívne obchodné citáty Richarda Bransona

63. „Nehanbite sa za svoje zlyhania, poučte sa z nich a začnite odznova.“ – Richard Branson

Význam: Aj keď Richard Branson nemusí byť obchodníkom, jeho slová hovoria veľa pravdy. Poučte sa zo svojich chýb a pokračujte.

Inšpiratívne obchodné ponuky spoločnosti Sun Tzu

64. „Ten, kto vie, kedy môže bojovať a kedy nemôže, zvíťazí.“ – Sun Tzu

Význam: Ďalšia ponuka zo sveta mimo obchodovania. V podstate tým, že budete vedieť, kedy a kedy nemáte obchodovať, budete úspešní.

Inšpiratívne obchodné citáty Eda Seykotu

65. „Vyhrajte alebo prehrajte, každý z trhu dostane to, čo chce. Zdá sa, že niektorí radi prehrávajú, takže vyhrávajú stratou peňazí. “ – Ed Seykota

Význam: Strata obchodu nie je koniec sveta. Ak ste sa z toho niečo naučili, stále ste z toho niečo mali.

66. „Prvky dobrého obchodovania sú (1) znižovanie strát, (2) znižovanie strát a (3) znižovanie strát. Ak budete môcť dodržiavať tieto tri pravidlá, budete mať šancu. “ – Ed Seykota

Význam: Nie všetky vaše obchody budú úspešné. Preto sa môžete stať dobrým obchodníkom iba vtedy, keď sa naučíte, ako minimalizovať svoje straty.

67. „Trend je váš priateľ až do konca, keď sa ohne.“ – Ed Seykota

Význam: Slovné hračky na slávnu frázu „trend je tvoj priateľ“. Musíte si uvedomiť, že trendy nikdy netrvajú večne.

Inšpiratívne obchodné citáty Samiho Abusaada

68. „Ste ochotní prísť o peniaze pri obchode? Ak nie, tak to neber. Vyhrať môžete, iba ak sa nebojíte prehrať. A to môžete urobiť, iba ak skutočne prijmete riziká, ktoré máte pred sebou. “ – Sami Abusaad

Význam: Cenová ponuka pre jemné obchodovanie, ktorá opäť ilustruje dôležitosť porozumenia rizík a ich vzťahu k úspechu.

Motivačné obchodné ponuky od Brucea Kovnera

69. „Ak si prispôsobíte straty, nemôžete obchodovať.“ – Bruce Kovner

Význam: Emócia nemá v obchodnej aréne miesto. Ak chcete obchodovať, musíte ho odstrániť.

70. „Viem, kam sa dostávam, skôr ako vstúpim.“ – Bruce Kovner

Význam: Chytrý citát pre vstupné a výstupné stratégie. Pred začatím svojej stratégie musíte vedieť, kam vstúpite a z ktorej odídete.

Inšpiratívne obchodné citáty Toma Basso

71. „Myslím si, že psychológia investícií je zďaleka tým dôležitejším prvkom, po ktorom nasleduje kontrola rizika, pričom najmenej dôležitou otázkou je otázka, kde nakupujete a predávate.“ – Tom Basso

Význam: Iste, keď to rozdelíte, obchodovanie bude predovšetkým o nákupe a predaji, ale bez správneho myslenia a riadenia rizík sa veľa vecí môže pokaziť.

Inšpiratívne obchodné citáty Justina Mamisa

72. „Akcie sa nekupujú v strachu, ale v nádeji. Spravidla sa predávajú zo strachu. “ – Justin Mamis

Význam: Vynikajúci citát o psychológii obchodníka. Mnoho akcií, ktoré podnikajú začínajúci obchodníci a sú motivované emóciami.

Inšpiratívne obchodné citáty Williama O'Neila

73. „To, čo sa väčšine zdá príliš vysoké a riskantné, sa vo všeobecnosti zvyšuje a to, čo sa zdá byť lacné a lacné, sa vo všeobecnosti znižuje.“ – William O’Neil

Význam: Trh často prekoná vaše očakávania, ale to neznamená, že by ste s tým mali rátať!

74. „Nechanie strát bežať je najvážnejšou chybou väčšiny investorov.“ – William O’Neil

Význam: Opäť ďalší inšpiratívny obchodný citát, ktorý zdôrazňuje, aké dôležité je mať zisk pri znižovaní strát.

Inšpiratívne obchodné citáty Warrena Buffetta

75. „Trh je zariadenie na prevod peňazí z netrpezlivého k pacientovi.“ – Warren Buffet

Význam: Netrpezlivý vždy stratí pacienta. Trpezlivosť je jednou z najoceňovanejších zručností, ktoré môžete mať ako obchodník.

76. „Nemusíte byť raketový vedec. Investovanie nie je hra, kde chlapík so 160 IQ prekoná chlapíka so 130 IQ. “ – Warren Buffet

Význam: Spravodajstvo nie je pri obchodovaní vždy to najdôležitejšie. V hre je množstvo ďalších faktorov.

77. „Jednoducho sa snažíme mať strach, keď sú ostatní chamtiví, a byť chamtiví, iba ak sa iní boja.“ – Warren Buffet

Význam: Ďalší vynikajúci citát od Warrena Buffeta o emóciách a zarábaní peňazí.

78. „Budovanie reputácie trvá 20 rokov a jej zničenie je päť minút. Ak sa nad tým zamyslíte, urobíte veci inak. “ – Warren Buffet

Význam: Stačí jedna malá chyba a stratiť všetko. Preto pri obchodovaní musíte byť opatrní a rozumieť rizikám.

79. „Pozerajte sa na výkyvy trhu skôr ako na svojho priateľa než na svojho nepriateľa.“ – Warren Buffet

Význam: Kolísanie trhu vám ponúka možnosti vstupu a výstupu z trhu, nebojte sa ich.

80. „Profitujte skôr z bláznovstva, ako sa na ňom podieľajte.“ – Warren Buffet

Význam: Uistite sa, že jediné chyby, ktoré vidíte, sú chyby iných, nie vaše vlastné. Keď iní urobia chybu, je to pre vás šanca na zisk.

Pozri tiež: Chceli by ste tipy od niekoho, kto má hodnotu 88 miliárd dolárov

Inšpiratívne obchodné citáty Johna Maynarda Keynesa

81. „Trhy môžu zostať iracionálne dlhšie, ako môžete zostať solventní.“ – John Maynard Keynes

Význam: Dôležitá pripomienka, že volatilita trhu môže prehltnúť celý váš obchodný účet, ak nie ste opatrní.

Inšpiratívne obchodné citáty Geralda M. Loeba

82. „Prijímanie strát je najdôležitejším jednotlivým investičným prostriedkom na zaistenie bezpečnosti kapitálu.“ – Gerald M. Loeb

Význam: Ak svoje straty neprijmete a začnete ich stíhať, riskujete celý svoj kapitál!

Inšpiratívne obchodné ponuky od Setha Klarmana

83. „Najťažšou časťou je disciplína, trpezlivosť a úsudok.“ – Seth Klarman

Význam: Obchodovanie je v istom zmysle ľahké, ale získanie zručností na dobré obchodovanie môže byť ťažké.

84. „V skutočnosti nikto nevie, čo urobí trh; snažiť sa predpovedať, že je to strata času, a investovanie založené na tejto predikcii je špekulatívny podnik. “ – Seth Klarman

Význam: Vaša analýza nebude nikdy úplne správna a je potrebné si ju uvedomiť.

Inšpiratívne obchodné citáty Tonyho Salibu

85. „Vždy definujem svoje riziko a nemusím si s ním robiť starosti.“ – Tony Saliba

Význam: Prvý krok, ktorý by mal každý obchodník urobiť pred uskutočnením obchodu, je definovať svoje riziko!

Inšpiratívne obchodné citáty Jima Cramera

86. „Nádej je [a] falošná emócia, ktorá vás stojí iba peniaze.“ – Jim Cramer

Význam: Nikdy nezakladajte svoje obchody na nádeji. Namiesto toho by mali byť dobre informovaní na základe informácií a analýz, ktoré máte k dispozícii.

87. „Kľúčom k obchodnému úspechu je emocionálna disciplína. Ak by inteligencia bola kľúčom, bolo by oveľa viac ľudí, ktorí by zarobili peniaze obchodovaním … Viem, že to bude znieť ako klišé, ale najdôležitejším dôvodom, prečo ľudia prichádzajú o peniaze na finančných trhoch, je to, že ich straty neskracujú. . “ – Victor Sperandeo

Význam: Ďalšia vynikajúca obchodná ponuka o znižovaní strát. Ak to neurobíte, nikdy nebudete neustále úspešní.

Inšpiratívne obchodné citáty Lindy Raschkeovej

88. „Všetko, čo potrebujete, je jeden vzor, ​​ako si zarobiť na život.“ – Linda Raschke

Význam: Najjednoduchšie vzory často zbierajú najlepšie odmeny. Ak sa ich naučíte používať, môžete sa živiť obchodovaním.

89. „Najlepším obchodom niekedy nie je obchod.“ – Neznáme

Význam: Známa obchodná ponuka. Ak chcete byť úspešní, nemusíte neustále obchodovať.

90. „Vzory nefungujú na 100%. Stále sú však kritické, pretože vám pomôžu definovať vaše riziko. Ak ignorujete vzorce a zameriavate sa na zhluky, pocity a horúce tipy, jednoducho zabudnite na dosiahnutie dôslednosti. “ – Ifan Wei

Význam: Ak chcete byť neustále úspešným obchodníkom, musíte pracovať so vzormi!

Inšpiratívne obchodné citáty Martina Zweiga

91. „Je v poriadku sa mýliť; je neodpustiteľné sa mýliť. “ – Martin Zweig

Význam: Chytrý citát, ktorý vám pripomína, aby ste sa poučili zo svojich chýb.

Inšpiratívne obchodné citáty sira Johna Templetona

92. „Štyri najnebezpečnejšie slová pri investovaní sú: Tentokrát je to iné.“ – Sir John Templeton

Význam: Vždy to bude iné, iba ak si sa naposledy poučil zo svojich chýb!

Inšpiratívne obchodné citáty Steva Burnsa

93. „Medzi dobrým obchodom a dobrým obchodom je obrovský rozdiel.“ – Steve Burns

Význam: Každý môže urobiť dobrý obchod, ale nie každý môže byť trvale dobrým obchodníkom.

Inšpiratívne obchodné citáty Roba Smitha

94. „Nakúpte veci, ktoré idú hore. Predajte veci, ktoré idú dole. A keď prestanú, vypadnite! “ – Rob Smith

Význam: Nákup pri nízkom a predaj pri vysokom nestačí. Musíte tiež poznať smer, ktorým sa prístroj bude pohybovať.

Inšpiratívne obchodné citáty Jaymina Shaha

95. „Nesledujte niekoho slepo, sledujte trh a skúste počuť, čo vám hovorí.“ – Jaymin Shah

Význam: Nikdy sa neriadte radami ľudí bez vlastného prieskumu. Váš vlastný výskum je vždy cennejší.

96. „Nikdy neviete, aké nastavenie vám trh ponúkne, vaším cieľom by malo byť nájsť [príležitosť], kde je najlepší pomer rizika a výnosu.“ – Jaymin Shah

Význam: Trh nikdy nie je rovnaký, vždy sa mení. Zakaždým, keď obchodujete, musíte prehodnotiť situáciu a hľadať priaznivý pomer rizika a výnosu.

Inšpiratívne obchodné citáty Marka Harilu

97. „Aký je rozdiel medzi profesionálom a amatérom? Profesionáli hľadajú, čo nie je v poriadku s nastavením. Amatéri hľadajú iba to, čo je správne. “ – Mark Harila

Význam: Keď sa dostanete do bodu, že ste profesionálny obchodník, hľadáte skôr chyby ako čokoľvek iné. Amatérom sa to často nedarí.

98. „Obchodník so špičkovým výkonom je úplne odhodlaný byť najlepším a robiť všetko pre to, aby bol najlepší. Cíti sa byť úplne zodpovedný za čokoľvek, čo sa stane, a tak sa môže poučiť z chýb. Títo ľudia majú zvyčajne funkčný obchodný plán obchodovania, pretože s obchodovaním zaobchádzajú ako s podnikaním. “ – Van K. Tharp

Význam: Vynikajúca obchodná ponuka, ktorá zhŕňa to, čo veľký obchodník potrebuje. Najdôležitejšie je zdôrazniť poučenie z chýb a plán.

Inšpiratívne obchodné citáty Joela Grenblatta

99. „Pokiaľ je to možné, nechcete, aby vám platili iba za to, že riskujete. Spravovať to môže ktokoľvek. Chceš byť dobre platený, pretože si si urobil domácu úlohu. “ – Joel Greenblatt

Význam: Byť riskantný sa nevypláca. Skutočne sa oplatí skúmať, s čím obchodujete, a stanoviť si ciele.

Inšpiratívne obchodné citáty Scotta Redlera

100. „Obchodníci potrebujú každodennú rutinu, ktorú majú radi. Ak sa vám to nepáči, neurobíte to. “ – Scott Redler

Význam: Skutočne inšpiratívna obchodná ponuka, ktorá vám pripomenie, že potrebujete štýl obchodovania, ktorý zapadá do seba

101. „Obchodujte s trhom pred vami, nie s tým, ktorý chcete!“ – Scott Redler

Význam: Vaša obchodná stratégia by mala odrážať realitu trhu. Nemôžete použiť iba ľubovoľnú stratégiu, ktorá sa vám páči.

Kľúčové body

Ak si pamätáte niečo z týchto 101 inšpiratívnych obchodných ponúk, urobte z nich tieto body.

 • Kurzy obchodovania môže nám pripomínať, aby sme mali všetko jednoduché! Keď sa veci príliš komplikujú, obklopte sa pripomienkami.
 • Mnoho najlepších obchodné ponuky pripomeňme, že výskum je na prvom mieste. Byť informovaný o tom, s čím obchodujete, sa vždy vyplatí.
 • Trpezlivosť je kľúčovou súčasťou obchodovania. Menej časté obchodovanie je zvyčajne lepšie ako časté obchodovanie.
 • Obchodovanie nie je ako práca bežného dňa. Nemôžete zapadnúť na trh okolo svojho života.

Inšpiratívne obchodné ponuky vás budú motivovať, ale neurobia z vás obchodníka!

Ale bezplatný kurz obchodovania na forexe spoločnosti Trading Education môže byť len trik. Aj keď sa po prečítaní nášho zoznamu budete cítiť nabitý a pripravený, obchodovanie trvá oveľa viac ako len motivačné obchodné ponuky.

Náš kurz obchodovania na forexe, Ultimate Guide to Forex Trading, je teraz zadarmo.

Naučíš sa:

 • Založenie v FOREX Trading
 • Mechanika FOREX obchodovania
 • Pokročilá analýza FOREX obchodovania
 • Strategické obchodovanie pre FOREX obchodovanie

Zaregistrujte sa a získajte to skôr, ako bude preč! Ktovie, možno raz budete ten, ktorý vyrába inšpiratívne obchodné ponuky!

Ak ste radi čítali 101 inšpiratívnych obchodných citátov a čo znamenajú z obchodného vzdelávania, dajte im like a zdieľajte ich s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by mohol byť zaujímavý..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector