Niektorí z vás sa už teda možno pokúsili začať obchodovať, možno sa vám darí a zarábate dobré peniaze alebo to nešlo podľa vašich predstáv a nakoniec ste stratili časť alebo všetky svoje peniaze.

V ktorejkoľvek fáze učenia sa, ako obchodovať, sa nachádzate chyby, ktoré nechcete robiť, ak nechcete prísť o peniaze.

V priebehu rokov o Obchodné vzdelávanie naučili sme veľa ľudí, ako ste vy, zručnostiam, ktoré sú potrebné na to, aby ste sa naučili obchodovať na finančných trhoch, či už ide o denné obchodovanie alebo dlhodobé obchodovanie.

Bohužiaľ, bez ohľadu na to, koľko vedomostí a informácií odovzdáme ďalej, pretože sme ľuďmi. Niekedy sa nedržíme pokynov.

Niekedy môžu prevziať kontrolu emócie, najmä pokiaľ ide o denné obchodovanie alebo akýkoľvek iný druh obchodovania.

Čo to teda je? chýb, ktorým by ste sa mali vyhnúť za každú cenu? Pustíme sa do nich teraz a mali by ste vedieť, že všetky tieto chyby pochádzajú od kolegov našich študentov alebo od ľudí, s ktorými sme sa stretli, ktorí sa učia obchodovať rovnako ako vy.

1) Obchodovanie bez vzdelania

obchodné chyby, obchodovanie bez vzdelania

Čo to teda znamená obchodovať bez vzdelania? Vo svete online obchodovania neradi používame slovo hazard alebo stávka, pretože realita je taká, že ak vykonáte dostatok náležitej starostlivosti a budete mať dostatočné vedomosti o tejto téme

Ak plánujete svoj obchod a máte dobrý dôvod na to, aby ste svoj obchod umiestnili, potom to nie je ani tak stávkovanie, ako skôr vzdelanie..

Nič v tomto živote nie je zárukou, tak prečo by sa obchodovanie malo líšiť? Musíte študovať, musíte sa naučiť obchodovať, musíte vynaložiť určité úsilie a musíte cvičiť ako každú inú životnú zručnosť.

Keď sa učíte riadiť, váš inštruktor vás neposadí na sedadlo vodiča a nepovie vám, aby ste skočili na M25 (čo je veľká a rušná diaľnica obiehajúca Londýn) bez toho, aby ste vedeli, ako šoférovať. Najprv sa musíte naučiť túto zručnosť.

Viac času, ak nemáte vedomosti o danom odbore, či už sa učíte obchodovať alebo sa učiť čokoľvek iné, ak sa o to pokúsite skôr, ako budete mať nejaké vedomosti. Pravdepodobná neúspech je dosť vysoká.

Pozitívne je, že ak sa rozhodnete vzdelávať sa v tejto oblasti, zvyšujete pravdepodobnosť úspechu vo svoj prospech. Takže ak ste to už zažili alebo poznáte niekoho, kto urobil túto chybu, mali by ste sa zo svojich chýb poučiť a získať nejaké vzdelanie.

Ako už možno viete, ak ste jedným z našich zanietených čitateľov tu na Trading Education, zameriavame sa na poskytovanie ľudí ako vy, ktorí majú záujem naučiť sa obchodovať, správneho obchodného vzdelávania … takže ak ste ešte nezvládli zručnosť alebo sa ešte len začínate učiť obchodovať, potom si tu vyskúšajte bezplatné možnosti kurzu.


Tiež by sa vám mohlo páčiť: Ako sa priemerný človek bez skúseností naučí zručnosti potrebné na obchodovanie na devízovom trhu?

2) Nemať obchodný plán

obchodné chyby, chýbajúci obchodný plán

Ak máte nejaké skúsenosti s obchodovaním alebo sa ešte len začínate učiť obchodovať, možno ste už počuli použitý výraz „obchodný plán“ alebo dokonca frázu.

„Naplánujte si obchod a obchodujte so svojím plánom“

Kvôli tomu sa to nehovorí, má to svoj dôvod.

Opäť sa učenie, ako obchodovať, nelíši od učenia sa akýchkoľvek ďalších zručností, a plánovanie obchodovania sa nelíši od plánovania čohokoľvek iného.

Rovnako, ako by ste si plánovali svoj deň a riadili sa týmto plánom, aby ste mali pocit, že ste dosiahli to, čo ste si predsavzali, musíte sa na obchodovanie pozerať úplne rovnako.

Zlé plánovanie vedie k zlým výsledkom alebo dobré plánovanie môže jednoducho urobiť veci lepšími, konzistentnejšími a získať lepšie odmeny.

Pred dovolenkou si to naplánujte. Predtým, ako sa presťahujete, naplánujte si svoj presun. Pred zakúpením nového automobilu si naplánujte, ktoré z nich chcete získať, preskúmajte a naplánujte, odkiaľ ho získate, koľko ho bude stáť a vypracovať, ak platíte dobrú cenu alebo si môžete zaobstarať radšej inde.

Ako už bolo povedané, mali by ste si tiež naplánovať svoje obchody a mať celkový obchodný plán.

Čo je to obchodný plán? Obchodný plán je niečo, čo je šité na mieru vám ako jednotlivcovi, a ak sa ešte len učíte, ako obchodovať, mali by ste to mať skutočne na vrchole zoznamu, po získaní vzdelania v tejto oblasti alebo možno ešte skôr.

  • Máte správne obchodné vzdelanie?
  • Koľko peňazí musíte začať?
  • Existujú nejaké konkrétne aktíva, na ktoré sa chcete zamerať, forex, akcie alebo kryptomena alebo možno niečo iné?
  • Koľko peňazí by ste chceli zarobiť z obchodovania a je to reálne vzhľadom na množstvo peňazí, ktoré máte?
  • Aký je váš rizikový apetít, koľko percent zo zostatku na vašom účte umiestnite pri každom obchode?
  • Na čo nastavíte svoj zisk, takže ak zarábate peniaze, v ktorom okamihu uzavriete svoju obchodnú pozíciu a tento zisk založíte?
  • Aká je vaša stop loss, maximálna strata, ktorú z tejto pozície prijmete predtým, ako ju uzavriete a stratu stratíte a pôjdete ďalej?
  • Máte denný, týždenný, mesačný alebo ročný cieľ zisku? Akonáhle to narazíte, zastavíte sa?

To sú niektoré z bodov, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho obchodného plánu. A obchodný plán je ako súbor pokynov dáte si a ak ich budete dodržiavať, vždy budete vedieť, aké budú najlepšie a najhoršie možné výsledky z vášho obchodovania. Toto by malo zabrániť akýmkoľvek prekvapeniam.

Viac informácií o vytváraní vlastného obchodného plánu si môžete prečítať v tento článok.

3) Stíhanie strát

obchodné chyby, prenasledovanie strát

Stíhanie strát je pravdepodobne jedným z najčastejších dôvodov, prečo obchodníci a tí, ktorí sa rozhodli naučiť sa obchodovať, prichádzajú o časť alebo všetky svoje peniaze.

Čo sa považuje za prenasledovanie straty, keď mám na mysli obchodovanie?

Prenasledovanie straty v obchodovaní je, keď ste umiestnili stratový obchod a nemôžete alebo nemôžete ovládať svoje emócie.

Toto je miesto, kde do obchodovania vstupuje psychologický prvok. Jednou z kľúčových vecí, ktoré nájdete, keď sa chcete naučiť obchodovať, je zahrnutý psychologický prvok, toho sa dotkneme neskôr.

Akonáhle nie ste schopní ovládnuť svoje emócie smerom k stratenému obchodu, často menej skúsení obchodníci okamžite umiestnia inú pozíciu v nádeji, že túto stratu napravia..

Aký je najpravdepodobnejší scenár v tomto prípade?

Uhádol si to! Strata ďalšieho obchodu a viac peňazí, čo je jedna vec, ktorú by ste sa mali snažiť obmedziť na minimum.

Ak často skočíte späť na trh okamžite po strate pozícií, často ste neurobili náležitú starostlivosť, technickú analýzu a základnú analýzu, ktoré by ste mali urobiť, aby ste ospravedlnili, či sa obchod oplatí prijať alebo nie..

Tu si môžete prečítať viac o technickej analýze a tu.

Čo by ste teda mali robiť namiesto toho?

Každý dobrý obchodník vie, že zažijete nejaké straty, nikto na svete nebude mať 100% úspešnosť, a ak to povie, mali by ste spochybniť ich čestnosť.

Mali by ste to akceptovať a pokračovať v pláne, úspech v obchodovaní nie je o umiestnení 100% úspešných obchodov, ale o tom, ako sa pokúsiť celkovo zarobiť viac peňazí, pričom vezmeme do úvahy vaše úspešné aj neúspešné obchody..

Naučte sa obmedziť svoje straty, použitie stop loss je jedným zo spôsobov, ako sa o stop stop stratách dočítate v tomto článku.

Takže na záver, že nestíhate straty, jeden stratený obchod vás neurobí neúspešným, je súčasťou a balíkom pre každého, kto sa chce naučiť obchodovať.

Ber to s rozvahou a choď na svoju ďalšiu obchodnú príležitosť.

4) Nechajte úspech dosiahnuť vašu hlavu

obchodné chyby, nechať úspech dostať sa do vašej hlavy

Teraz prechádzame na úplne iný koniec spektra, môžu vás ovplyvniť nielen straty, ale aj vaše úspešné obchody, ktoré musíte tiež riadiť..

Ako sme už spomínali, obchodovanie je všetko o psychológii. Ako jeden z najúspešnejších investorov na svete k dnešnému dňu Warren Buffet, úplne oprávnene povedal: „Ak nemôžete ovládať svoje emócie, nemôžete ovládať svoje peniaze“

Prečítajte si viac o zvládaní emócií a psychológii obchodovania v tomto článku …

Čo teda máme na mysli tým, že si úspech nenecháme ujsť?

Rovnako ako budete obchodovať alebo sa snažiť prenasledovať straty, ako sme už spomínali v poslednom bode. Úspešný beh môže mať rovnaký výsledok aj pre tých, ktorí sa naučia obchodovať s menšími skúsenosťami.

Ak zarábate peniaze a zdá sa, že vám všetko ide, ale váš obchodný plán hovorí, že ste dosiahli svoj cieľ zisku pre deň, týždeň alebo mesiac, čo by ste mali urobiť?

No, ak ste na úspešnej sérii, mali by ste pokračovať, však? Využite túto príležitosť naplno a neustále zarábajte čo najviac peňazí, dokonca by ste mohli obchodovať s väčším počtom peňazí, aby ste dosiahli vyšší zisk!

Nesprávne!

Vždy sa držte svojho obchodného plánu len preto, že ste uskutočnili niekoľko úspešných obchodov, čo ešte neznamená, že to bude pokračovať, ak ste svoj deň strávili zarábaním peňazí z menších obchodných pozícií a dosiahnutím dobrého úspechu, rozhodli ste sa obchodovať s vyššou sumou.

Viac ako to, čo ste naplánovali vo svojom obchodnom pláne. Hádajte, čo sa stane, ak sa tento veľký obchod ukáže ako neúspešný?

Uhádli ste, rozlúčte sa so všetkými ziskami, ktoré ste práve venovali svojmu času.

Takže na záver si nenechajte ujsť úspech, nehýbte sa príliš veľkým pre svoje čižmy. Finančné trhy neberú nijakých zajatcov, takže môžete byť ľahko vymazaní, ak si budete príliš istí a začnete so svojimi obchodmi robiť zlé alebo neplánované rozhodnutia..

Pozri tiež: Prestaňte praktizovať zlé obchodné návyky!

5) 100% zaručene signalizuje odpadky – nepodľahnite tomu, chlapci!

obchodné chyby, 100% garantovaná úspešnosť signálov

Ak ste podnikli krok, aby ste sa naučili obchodovať, alebo ak ste sa obchodovaniu učili už nejaký čas, nepochybne ste narazili na jednotlivcov alebo spoločnosti, ktoré vám ponúkajú 100% zaručené signály úspešnosti, samozrejme!

Nemôžete očakávať, že dosiahnete zaručené zisky, a potom môžete očakávať, že za to budete musieť platiť…

Počuli ste už o tom porekadle “Ak to znie príliš dobre na to, aby to bola pravda, potom to tak býva”?

Toto platí pre 100% zaručené signály, nerád vám to sprostredkujem, ale chlapci a dievčatá to jednoducho nie je možné.

Ľudia, ktorí predávajú tieto typy služieb, sa často predvádzajú hromadami peňazí, luxusnými autami a luxusným oblečením, len aby získali váš záujem..

Ak sú schopní kúpiť všetky tieto veci, musí to fungovať, správne?

Bohužiaľ budeme musieť znova prasknúť bublinu, čo keby sme povedali, že nezarábajú peniaze z obchodovania na nákup týchto vecí, v skutočnosti za ne platia z peňazí, ktoré ľudia ako vy alebo ja platím za česť prijímania týchto 100% úspešných signálov.

Pravdepodobne tu existuje iba jedna 100% záruka, a to, že prídete o peniaze, ktoré zaplatíte za signály, a prídete o peniaze z ich používania..

Ako už bolo povedané, existuje niekoľko renomovaných poskytovateľov obchodných signálov, ktorí poskytujú profesionálnu analýzu forexu, akcií alebo kryptomeny a sú schopní ponúknuť pohľady na potenciálne obchodné príležitosti..

V žiadnom prípade nebudú inzerované ako stopercentne úspešné signály a veľmi pochybujem, že niektorý z renomovaných poskytovateľov signálov bude inzerovať s hromadou peňazí na posteli alebo na sedadle spolujazdca..

Takže na záver, stopercentne úspešné obchodné signály nie sú cestou, ak sa chcete naučiť obchodovať.

Ľudia si tiež prečítali: Aké sú najobľúbenejšie denné obchodné stratégie?

6) 100% úspešné automatizované obchodovanie – Musíme o tom hovoriť?

obchodné chyby, 100% úspešnosť automatizovaného obchodovania

Nemyslím si, že o tomto musíme hovoriť príliš podrobne, pretože je veľmi podobný predchádzajúcemu bodu o 100% úspešných obchodných signáloch..

Automatizované obchodné systémy vám ponúkajú možnosť zarobiť peniaze úplne bez námahy. Jednoducho vložte svoje peniaze späť a počkajte, kým sa peniaze začnú hromadiť..

Znie to podobne ako niečo, čo ste už videli?

Je to príliš dobré na to, aby to bola pravda?

Absolútne!

Môže byť až príliš lákavé vyskúšať jeden z týchto systémov, len aby ste zistili, či vydrží celý humbuk, ale úprimne by som sa neobťažoval strácať čas.

Aj keď jeden systém funguje, trh je riadený ľudskými emóciami, ľuďmi a problémami s robotmi je, že môžu brať do úvahy iba technickú analýzu..

Čo s ľudskými emóciami, ktoré prúdia trhom, keď prídu nejaké zlé správy a my uvidíme, že panika predáva alebo prepuknú dobré správy a ľudia začnú obchodovať týmto smerom?

Je pravdepodobné, že v určitom okamihu tieto systémy zlyhajú, a s tým by mohli prísť obrovské straty, tak prečo to riskovať. Naučte sa obchodovať, naučte sa využívať príležitosti, keď môžete a hlavne majte trpezlivosť, dobré veci si vyžadujú čas.

Prestaňte hľadať schémy rýchleho zbohatnutia, ktoré nefungujú.

Ľudia zbohatnú na tvrdej práci, inteligentnej práci, trpezlivosti a ochote vzdelávať sa. To vždy bola cesta a bude aj naďalej cestou k úspechu, najmä pokiaľ ide o učenie sa obchodovania.

Do týchto článkov budeme priebežne pridávať, aby sme vám zaistili jasný obraz o tom, čo by ste nemali robiť, a dúfame, že vás prevedieme na ceste k úspešnej obchodnej skúsenosti.

Nenechajte si ujsť: Je naozaj vhodné stať sa obchodníkom na Forexe?

Ak sa vám čítanie páčilo, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku alebo ho poslať ďalším, ktorých by to mohlo zaujímať, a dať mu like..

Tiež by sme radi počuli o vašich vlastných chybách alebo veciach, o ktorých viete, že ich urobili iní a ktoré si myslíte, že by sa im ľudia mali vyhnúť. Dajte nám vedieť komentárom nižšie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector