Pýtate sa, či je čas začať investovať? Ak hľadáte spôsoby, ako získať peniaze na rast a príjem a na výnosy, ktoré majú z dlhodobého hľadiska tendenciu prekonať iné typy úspor, potom je určite čas investovať!

Toto Obchodné vzdelávanie tento článok vám ukáže osem z našich obľúbených dôvodov, prečo by ste mali začať investovať už dnes.

1. Nechajte svoje peniaze pracovať za vás

nechajte svoje peniaze pracovať, začnite investovať

Ak ste ešte nepočuli o výhodách pasívneho príjmu, pripravte sa na objavenie jedného z najzaujímavejších finančných cieľov vôbec! To je obzvlášť dôležité pre rodičov, ktorí v budúcnosti očakávajú prerušenie kariéry z rodinných dôvodov, alebo pre kohokoľvek, kto sa chce teraz pripraviť na flexibilitu a možnosť voľby. Jednoducho povedané, môžete buď pracovať za svoje peniaze – napríklad, že si v práci zarobíte hodiny – alebo môžete začať pracovať na tom, aby vám peniaze fungovali, keď začnete investovať na burze cenných papierov.

Mohlo by sa vám páčiť: Andy Krieger: Genius obchodovania s menami

2. Porazte infláciu

Mnoho bankových účtov stále ponúka žalostne nízke úrokové sadzby, ktoré sotva držia krok s infláciou – vo Veľkej Británii je momentálne 2,2 percenta [1]. Keď investujete na akciovom trhu, máte oveľa väčšiu šancu nájsť výnosy, ktoré zvýšia vaše peniaze a prekonajú infláciu.

3. Rast do budúcnosti

rast peňazí do budúcnosti

Ak investujete do akcií, akcií, dlhopisov alebo iných tried aktív, investujete do svojej budúcnosti. Je to ako dnes vysadiť semienko a čakať, kým vyrastie veľká zdravá rastlina. Nastaví vás na veľké návyky a znamená, že sa môžete tešiť na zdravé vajíčko hniezda, keď máte dlhodobý časový rámec a túžbu dozvedieť sa čo najviac o svete investícií. Dobrá správa? Nie je to ani zďaleka také zložité, ako si možno viete predstaviť, a každý môže zvýšiť zisky!

Ľudia si tiež prečítajú: Zarábajte obyčajným ľuďom zarábaním peňazí z online obchodovania?


4. Plánovanie dôchodku

Mnoho z nás je stále vinných z toho, že nemá dostatok dôchodkových fondov. Ak sa nechcete spoliehať na štátny dôchodok, potom nie je nikdy neskoro začať investovať do akcií, akcií, fondov, sledovacích nástrojov, dlhopisov a ďalších nástrojov, ktoré vám časom pomôžu vytvoriť pohodlné hniezdočko. Na Trading Education vám dáme nástroje a vedomosti, ktoré práve na to potrebujete. A pamätajte, že existujú aj daňové výhody!

5. Plnenie vašich cieľov

splnenie vašich finančných cieľov

Všetci máme sny a veľa z nich zahŕňa nejaké financie, aby sa rozbehlo – či už je vašou ambíciou vlastniť loď, predčasne splatiť hypotéku, precestovať svet alebo si založiť vlastnú firmu. Možno by ste chceli dať dosť na to, aby ste poslali deti na univerzitu alebo im pomohli kúpiť si ich prvý dom. Nech už sú vaše motivácie akékoľvek, trpezlivosť, disciplína a dlhodobý charakter investícií na akciovom trhu znamenajú, že môžete zaviesť všetky kroky potrebné na finančnú prípravu na uskutočnenie tejto ambície. Už žiadny sen o potrubí – a namiesto toho – plánovaná budúca realita.

Pozri tiež: Koľko stratíte tým, že neinvestujete?

6. Dlhodobý úspech

Jedným z veľkých ponaučení z akciového trhu je potreba mať dlhodobý časový rámec, keď začnete investovať. To si vyžaduje trpezlivosť, disciplínu a plánovanie; všetko sú vynikajúce nástroje, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše finančné ciele. Lietajú aj tvárou v tvár našej modernej kultúre, ktorá sa zameriava na rýchle riešenia a rýchle víťazstvá. Len čo sa začnete dozvedieť o dlhodobom prísľube stabilného investičného plánu na trhoch s akciami a investujete do svojich vlastných odborných znalostí a schopností, máte schopnosť zabezpečiť si svoju finančnú budúcnosť..

7. Riziko zmeškanej príležitosti

riziko zmeškanej príležitosti

Ak neinvestujete na akciovom trhu, riskujete stratu zo značných ziskov. Pamätajte, že bankové účty platia veľmi málo úrokov a inflácia je vysoká. Štatisticky trh cenných papierov z dlhodobého hľadiska prekonal ostatné triedy aktív a stále zostáva najlepším dlhodobým domovom pre vaše peniaze. [2] Nerobte chybu, že ste nestihli čln a vzrástol trh cenných papierov – vezmite do úvahy napríklad to, že londýnsky FTSE začiatkom tohto roku dosiahol historické maximum a mnohí sa domnievajú, že má v úmysle osloviť iný. [3] To znamená, že tí, ktorí sú pripravení investovať, sa pripravujú na to, aby mohli ťažiť z výhod plánovania v budúcnosti a starostlivého načasovania!

Nenechajte si ujsť: Investujte ako Peter Lynch – expert na výber akcií

8. Daňové dôvody!

Vedeli ste, že investovanie do akcií a akcií prostredníctvom dôchodku je efektívne z hľadiska daní? Vedeli ste, že môžete držať akcie a akcie ISA, ktorý je tiež daňovo efektívnym nástrojom sporenia? Existuje veľa spôsobov, ako ušetriť peniaze, kým ich zarábate!

Zistite všetko, čo potrebujete, aby ste sa stali úspešným investorom! Na Trading Education vám otvoríme celý svet investícií na akciovom trhu a poskytneme vám nástroje, know-how a dôveru, ktoré potrebujete, aby ste sa posunuli vpred a investovali do svojej vlastnej budúcnosti. Dozviete sa, ako sa orientovať na trhoch s akciami, ako porozumieť výrazom, ako čítať žargón a čísla a stratégie, ktoré môžu pomôcť pri dlhodobom raste peňazí. Ešte lepšie je, že všetky učebné materiály sú prezentované jednoduchým, prístupným a pohotovým spôsobom, ktorý môžete ihneď implementovať!

Kontaktujte nás, dozviete sa viac a prevezmete kontrolu nad svojou finančnou budúcnosťou!

Ak ste radi čítali tento článok z Trading Education, označte ho lajkom a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by mohol zaujímať tiež.

Originálny článok nájdete tu.

Zdroje:

[1] https://www.ons.gov.uk/economy/inflationandpriceindices

[2] https://www.investopedia.com/articles/investing/103013/stocks-remain-best-longterm-bet.asp

[3] http://www.iii.co.uk/articles/501413/how-ftse-100-could-attack-new-high

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector