Aké sú najvyššie obchodné tajomstvá úspechu??

Čo je denné obchodovanie a aké sú top 10 obchodné tajomstvá úspešného obchodu? Nebudeme vás držať v tme! Denné obchodovanie je populárny štýl obchodovania, ktorý umožňuje obchodníkom nakupovať a predávať aktíva viackrát za jeden obchodný deň. Denní obchodníci môžu skúmať rôzne trhy vrátane forexu, obchodovania s kryptomenami a akcií.

Vďaka svojej vzrušujúcej povahe priťahuje denné obchodovanie jednotlivých obchodníkov z celého sveta. Vedeli ste napríklad, že obchodovanie v ten deň je obzvlášť populárne vo Veľkej Británii, USA a Austrálii?

→ Kliknite sem a začnite obchodovať

Najlepšie 10-denné obchodné tajomstvá pre úspešný obchod

Vedeli ste, že ľudia držia približne 13 tajomstiev, päť z nich nikdy s nikým nezdieľajú? Viete si predstaviť, aké prekvapivé tajomstvá môžu potom slávni obchodníci držať? Nebolo by skvelé dozvedieť sa viac o obchodnom tajomstve úspechu?

Pysky sú zapečatené … už nie. Tu sú top 10-denné obchodné tajomstvá úspešného obchodu:

Tajomstvo obchodného dňa č. 1: Nezarobíte milióny cez noc … ale svoje bohatstvo môžete časom zväčšiť

Aj keď veľa ľudí vstupuje do sveta obchodovania v nádeji, že cez noc zarobia milióny, pravdou je, že obchodovanie v tento deň nie je hazard. Potrebujete viac ako veľa šťastia a štvorlístky, aby ste dosiahli šťastie.

Aj keď existuje veľa úspešných príbehov o rýchlych ziskoch a krátkodobých úspechoch, priemerní obchodníci musia investovať veľa času a zdrojov, aby zvýšili svoje bohatstvo a presadili sa.

Od online kurzov a seminárov až po knihy a videá by denní obchodníci mali prestať veriť v obchodovanie s mýtmi a tajomstvami; namiesto toho by mali investovať do správneho obchodného vzdelávania. Začnite napríklad knihami Jacka Schwagera; jeho knihy vám môžu pomôcť vyriešiť mnohodenné obchodné záhady a stať sa skutočným čarodejníkom na trhu.

Nakoniec nezabudnite, že obchodovanie s dňom nie je schémou rýchleho zbohatnutia. Neexistujú žiadne skryté tajomstvá – iba obchodné údaje, tvrdá práca a úspešné obchodné stratégie.

A to je dobrá vec! Pretože to pomáha nám, bežným ľuďom, uvedomiť si, že denné obchodovanie nie je len na obchodovanie s guru a veľkými rybami. Ktokoľvek môže vstúpiť do sveta obchodovania a dlhodobo dosahovať zisk!

Tajomstvo obchodného dňa č. 2: Nemôžete prekabátiť trh … ale môžete ho sledovať

Chceš vedieť tajomstvo? Nemôžete prekabátiť trh! Svet obchodovania ovplyvňuje toľko faktorov, že môže zlyhať aj najlepšia obchodná stratégia. Kto mohol napríklad predpovedať pandémiu koronavírusov?!

Inými slovami, na začatie obchodovania s dňom nemusíte byť génius. Potrebujete emocionálnu inteligenciu a flexibilitu! Jednoducho identifikujte investičný výklenok, o ktorý sa zaujímate. Od akcií po obchodovanie na devízovom trhu a kryptomene umožňuje denné obchodovanie obchodníkom nakupovať a predávať rôzne aktíva v priebehu jedného obchodného dňa. Upozorňujeme, že hoci každý trh má svoje potenciály, na vstup niektorých môže byť potrebný vyšší kapitál. Vyberte si trh a investujte dostatok času na zvládnutie jeho obchodných tajomstiev.


Sledujte novinky, preskúmajte ukazovatele a údaje, pochopte trend … a sledujte ďalej. Trh má koniec koncov iba tri smery, ktorými sa treba riadiť: nahor, nadol a do strán, ktorý sa vždy pohybuje v cykloch. Ako hovoria odborníci, trendom je váš priateľ a s týmto trendom by ste mali vždy obchodovať. Nájdite opakujúce sa vzorce a buďte trpezliví.

Po dosiahnutí úspechu na trhu podľa vášho výberu môžete prejsť na iné obchodné úsilie a diverzifikovať svoje portfólio.

Tajomstvo obchodného dňa č. 3: Snažte sa to zjednodušiť … aj keď to bude nudné

Ďalším obchodným tajomstvom, ktoré by obchodníci mali v daný deň poznať, je uľahčiť veci. Nepočúvajte ľudí, ktorí príliš veľa rozprávajú a sľubujú. Neexistujú žiadne vzorce úspechu, žiadne tajné kúzelné elixíry – iba stratégie. Keď pochopíte zložitosť denného obchodovania a trh podľa vášho výberu, je čas zaviesť stratégiu. A robte to jednoducho!

Osvojiť si jednu jednoduchú stratégiu je lepšie ako zlyhať pri skúšaní rôznych zložitých stratégií. Kľúčom k úspechu je iba vaša dôslednosť a dodržiavanie stratégie, na ktorej ste tvrdo pracovali! Keď sa veci ukážu zle – a budú -, držte sa svojej vstupnej a výstupnej stratégie a zastavte objednávky. Jednoduchosť a dôslednosť!

Aj keď to začne byť nudné! Mnoho denných obchodníkov v skutočnosti pozná dobre skryté tajomstvo: obchodovanie môže byť skutočne nudné. Predstavte si, že sa dívate na obrazovky, analyzujete údaje o trhu a zadávate objednávky deň čo deň po dni…

Je to však iba dôslednosť obchodníka, ktorá môže časom viesť k úspechu. Pretože nemôžete kontrolovať zmeny cien, môžete prevziať kontrolu nad svojimi činmi – aj keď sú šance na vás.

Tajomstvo obchodného dňa č. 4: Vytvorte objednávku z chaosu … alias disciplíny

disciplína v obchodovaní, denné obchodné tajomstvá

Dôslednosť je kľúčom k úspechu, však? Ako však možno dosiahnuť konzistentnosť, keď je denné obchodovanie plné neistôt, zmien a zlyhaní? Ako možno vytvoriť poriadok z chaosu? Poďte bližšie, prezradíme vám tajomstvo … Musíte rozvíjať disciplínu. Ako kedysi povedal inšpiratívny obchodník Victor Sperandeo, “Kľúčom k obchodnému úspechu je emocionálna disciplína.”

Ignorujte rozptýlenie, pokušenia a obavy. Aj keď ste ochotní zvýšiť svoj pákový pomer na krytie straty, neporušujte svoje vlastné obchodné pravidlá. Prevezmite zodpovednosť za svoje vlastné činy! Napríklad si rozmyslite, ako budete pokračovať v obchodovaní po zasiahnutí vášho stopu.

Poučte sa zo svojich chýb a pokúste sa zlepšiť svoju disciplínu. Existuje mnoho spôsobov, ako vylepšiť svoje obchodné návyky a disciplínu, od hľadania ďalších údajov až po vedenie denníka.

Tajomstvo obchodného dňa č. 5: Buďte realistickí … a zabudnite na 100% úspech

Na rozvoj disciplíny je potrebné mať realistické očakávania. Ako už bolo vysvetlené, denné obchodovanie nie je schéma, ktorá rýchlo zbohatne. Nie je miesto na nadmerné obchodovanie a chamtivosť v dennom obchodovaní. Každý obchodník jednoducho potrebuje dôslednú stratégiu, správne vzdelanie a trpezlivosť, aby mohol časom profitovať.

A ospravedlnenie za odhalenie vzácnych tajomstiev … ale zabudnite na 100% úspech! Ani králi obchodovania nezískajú 100% svojich obchodov. Zvážte 60% za veľkú vec.

Tí, ktorí stíhajú prázdne sľuby a veria v rýchle zisky, zvyčajne zlyhajú. Upozorňujeme, že viac ako 90% obchodníkov prichádza o peniaze a ukončiť obchodovanie s dňom. Tieto čísla by sme nemali posúvať pod koberec!

Aj keď vyhráte, buďte realistický. Nezabudnite, že tieto peniaze nie sú iba vaše; premýšľajte o poplatkoch, províziách a daniach. Aby ste boli spokojní s výhrami aj prehrami, obchodujte iba s peniazmi, ktoré si môžete dovoliť prehrať.

Tajomstvo obchodného dňa č. 6: Udržujte víťazstvá blízko … ale straty bližšie

Keď už hovoríme o realistických očakávaniach, rozlejme fazuľu! Pravdou je, že denní obchodníci budú počas svojej obchodnej kariéry čeliť mnohým neúspechom a stratám.

Nie, nemôžeme pred vami skrývať žiadne tajomstvá: prídete o peniaze! Prijmite skutočnosť, že trh sa neustále mení. Nie je to nič osobné – zlyhanie sa stane každému z nás.

V obchodovaní neexistujú matematické axiómy, iba pravdepodobnosti. Prijmite teda stratu ako súčasť obchodovania a naučte sa, ako zvládať stres. Napríklad sa vždy uistite, že máte svoje vstupné a výstupné body, aby ste zvládli šok z prehry.

Poučte sa zo svojich chýb, hľadajte spätnú väzbu a pokračujte v stratégii. Plánujte, obchodujte, riskujte, zlyhajte, pokračujte. Ako hovorí guru denného obchodníka Ross Cameron: „Denné obchodovanie je opakujúce sa cvičenie.“

Tajomstvo obchodného dňa č. 7: Nejde o zarábanie peňazí … ale o riskovanie

Aby bolo možné zvládnuť straty, je potrebné vypracovať úspešnú stratégiu riadenia rizík. Denní obchodníci by sa mali zamerať na obchodné aj denné riziko.

Nezameriavajte sa výlučne na zarábanie peňazí, ziskov a strát. Potrebujete niečo na kontrolu svojho rizika; inak vás viacnásobné straty za sebou utopia v chamtivosti, smútku a bankrote.

To znamená, že ak sa príliš obávate straty peňazí, radšej svoje peniaze investujte na sporiaci účet. Obchodovanie prichádza s rizikami a ich zahrnutie je jediný spôsob, ako uspieť.

Držte sa preto svojho plánu riadenia rizík; nehýbte náhodne zastaveniami alebo obchodnými pravidlami len preto, že sa trh mení. Ako už bolo uvedené vyššie, jednoducho postupujte ďalej!

Tajomstvo obchodného dňa č. 8: Obchodné nástroje vám môžu pomôcť … spriateliť sa s nimi

obchodné nástroje, denné obchodné tajomstvá

Aj keď nie ste fanúšikmi skupiny Beatles, mali by ste súhlasiť s tým, že ich skladba „S malou pomocou mojich priateľov“ je brilantná. Všetci potrebujeme trochu pomôcť! Pri dennom obchodovaní môžu byť naše obchodné nástroje a platformy dobrými priateľmi.

Ekonomické kalendáre môžu obchodníkom pomôcť sledovať udalosti na trhu, indexy, rozhodnutia o úrokových sadzbách a ešte oveľa viac. Prístup k grafom a údajom z technickej analýzy je tiež zásadný, aby obchodníkom pomohol vyriešiť tajné hádanky obchodného sveta.

Možno budú musieť obchodníci cvičiť prostredníctvom demo účtu, aby sa poučili zo svojich skorých chýb. Pre iných môže byť prínosom denník, v ktorom môžu sledovať svoje vlastné pohyby, veľkosť pozícií a rozhodnutia.

V neposlednom rade vám automatizácia môže pomôcť zvládnuť tajomstvá denného obchodovania. Pretože počet obchodov, ktoré môžu obchodníci vykonávať manuálne, je obmedzený, automatizované nástroje môžu pomôcť odborníkom vyťažiť z denného obchodovania maximum.

Tajomstvo obchodného dňa č. 9: Môžete byť svojim vlastným trénerom duševného zdravia … zadarmo

Ak si myslíte, že obchodovanie je predovšetkým o cenových grafoch a dátach, dobre si to rozmyslite! Denné obchodovanie je v skutočnosti viac o psychológii obchodovania ako o financiách. Dôležitosť obchodnej psychológie je vo svete obchodovania verejným tajomstvom. Nie je prekvapením, že mnoho známych obchodníkov, ako napríklad Brett Steenbarger a Alexander Elder, sú odborníkmi v oblasti duševného zdravia.

Môžete sa tiež stať vlastným trénerom duševného zdravia na svojej ceste za každodenným úspechom v obchodovaní. Všetko zadarmo! Jednoducho investujte do introspekcie – pochopte svoje motívy, ciele a obavy. Správa vašich emócií pri obchodovaní je zásadná, pretože intenzívne emócie, pozitívne aj negatívne, môžu hrať zlý vtip na vaše obchodné plány.

Aj keď nie je možné eliminovať emócie, obchodníci v dobrý deň ich dokážu ovládať. Nikdy nevymieňajte chamtivosť alebo pomstu. Začnite pomaly, až kým nezlepšíte svoju sebadôveru a úspech.

Dôverujte svojmu vlastnému rozhodnutiu. Fóra a sociálne siete môžu byť užitočné, ale príliš veľa údajov a ďalší hluk spôsobia, že budete pochybovať o svojich rozhodnutiach. Postupujte podľa svojej stratégie a buďte dôslední; obchodovanie a impulzívnosť jednoducho nie sú dobrým párom.

Stratégia denného obchodovania č. 10: Vaše dni sú viac ako denné obchodovanie … zahrňte svoj osobný život

Keď hovoríme o dennom obchodovaní a obchodnom úspechu, často zabúdame, že v živote musí byť viac ako práca. Aj keď denné obchodovanie môže byť vzrušujúcou príležitosťou na začatie obchodovania na plný úväzok a stať sa vlastným šéfom, nemali by ste sa nechať tým, aby vás obchodovanie pohltilo..

Pokúste sa napraviť svoje zlé obchodné návyky a vytvorte si životný štýl, ktorý vás bude skutočne baviť. Naplánujte si dni, aby ste našli rovnováhu medzi prácou a životom. Ako hovoria odborníci, najúspešnejšími obchodníkmi nie sú tí, ktorí zarábajú milióny, ale tí, ktorí si nerobia starosti s obchodom 24/7.

Pretože je lepšie stratiť obchod ako stratiť svojich blízkych alebo seba!

Kľúčové body:

  • Denné obchodovanie je populárny štýl obchodovania, ktorý umožňuje obchodníkom nakupovať a predávať aktíva za jediný deň.
  • Denní obchodníci sa môžu veľa naučiť od najlepších obchodníkov a ich obchodných tajomstiev.
  • Niektoré z hlavných tajomstiev úspešného obchodu sú realistické, analytické, organizované a disciplinované.
  • Zlatým kľúčom k úspechu je nájsť rovnováhu medzi obchodovaním a osobným životom.

Nakoniec odhalením tajomstiev denného obchodovania môžete pochváliť svoj štýl obchodovania a vylepšiť svoje obchodné zručnosti. My v Trading Education môžeme pomôcť preskúmať tajné bludisko denného obchodovania – jednoducho sa prihláste na jeden z našich kurzov a pozrite sa na našich regulovaných sprostredkovateľov!

Ďalšie čítanie

  • Denné obchodovanie vo Veľkej Británii Ako dnes začať denné obchodovanie
  • Aké sú najobľúbenejšie denné obchodné stratégie?
  • Swing Trading vs Trading Day – Ktorý z nich by ste si mali zvoliť?

Ak sa vám náš článok páčil Denné obchodné tajomstvá: 10 najlepších obchodných tajomstiev pre úspešný obchod, lajknite a zdieľajte s kýmkoľvek, pre koho by to mohlo byť zaujímavé. Ktorý deň obchodného tajomstva úspechu bol pre vás najprekvapivejší? Zdieľajte v komentároch nižšie. Už žiadne utajovanie!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector