Niekedy môže byť ťažké oddeliť skutočnosť od fikcie. Čo je to mýtus a aká je pravda? To sa veľmi týka sveta kryptomeny a blockchainu. Takže ak ste zmätení, pokiaľ ide o príťažlivosť a pôvab bitcoinu a kryptomeny, potom vám môžeme pomôcť. Každý už počul o bitcoinoch a blockchainoch, aká je však realita ich používania a obchodovania s nimi? Ďalej skúmame desať mýtov, ktoré by ste mali vedieť o kryptomene a blockchainoch, aby ste získali jasný a čestný obraz.

1. Žiadna skutočná peňažná hodnota

peňažná hodnota, mýty o kryptomene

Jeden neuveriteľne populárny mýtus, ktorý neustále cirkuluje, je ten, že blockchain a kryptomena nemajú v našom modernom svete skutočnú peňažnú hodnotu. Už jediný pohľad na súčasné kurzy kryptomeny vám prezradí, že to nie je vôbec pravda. Potom, keď vezmeme do úvahy hodnotu blockchainu, je ich toľko, čo dokazuje, že za niečo stoja. Blockchainy musia hrať úlohu pri zlepšovaní logistiky vedenia záznamov, a to dokonca aj pri vzniku pokrokovej energetickej siete. V skutočnosti má blockchain aj kryptomena skutočnú hodnotu.

Pozri tiež: Všetko, čo by ste mali vedieť pred investovaním do kryptomeny

2. Kryptomena je nevystopovateľná

Toto je mýtus starý ako čas a úplne neopodstatnený. Je to tiež jeden z najničivejších mýtov a vrhá negatívne svetlo na kryptomenu a blockchainové transakcie. Tento mýtus pravdepodobne začal a potom sa rozšíril, keď bol bitcoin prvýkrát použitý ako mena, ktorú používalo zločinecké podsvetie. Používali však aj tradičnú menu. V tom čase bol bitcoin za, pretože ho nemohol monitorovať FBI. Bitcoin a kryptomena sú však vo všeobecnosti vysledovateľné. Blockchainy sú tiež plne vysledovateľné.

3. Transakcie sa navždy zmenia prostredníctvom blockchainu

Toto je naozaj polopravda. Najprv sa pozrime na pravdu. Kryptomena ponúka bezpečný a bezpečný proces transakcií. Spôsob platby sa tiež zmení, v závislosti od typu kryptomeny, ktorú používame. Ktovie, v budúcnosti môže byť hlavným zdrojom platieb za tovar a služby kryptomena. Iba čas ukáže. Mýtus v tomto vyhlásení je, že blockchainy zmenia všetko, čo sa týka finančných záležitostí. No aj tak budeme platiť kreditnou alebo debetnou kartou, ale kryptomena bude použitá (dúfajme) spolu s nimi.

Môže sa vám páčiť: 3 obchodné tipy, ktoré môžu zvýšiť váš zisk

4. Blockchainová investícia je len pre finančných čarodejníkov

Toto tvrdenie je na mnohých úrovniach také nesprávne. Na tomto tvrdení mohla byť v minulosti niečo pravdy, ale teraz to neplatí. Mnoho ľudí teraz vstupuje do sveta blockchainov a kryptomeny bez titulu z matematiky alebo informatiky. Dnes sa každý, kto má túžbu po znalostiach kryptomeny a blockchainov, môže naučiť všetko, čo potrebuje, prostredníctvom špecializovaných online kurzov a e-learningu, ktoré ponúka napríklad Trading Education. Naučia vás základy a nastavia na vami vybranej kariérnej ceste.

5. Bitcoin a kryptomena nie sú bezpečnou investičnou voľbou

bitcoin a kryptomena nie sú bezpečnou investíciou, mýty o kryptomene


Kedysi sa myslelo, že svet bitcoinov a kryptomien je príliš nestály a nepovažuje sa za bezpečnú investíciu. Toto už neplatí. Akákoľvek investícia sa dá považovať za volatilnú, pretože to je podstatou investovania, ktorého hodnota sa neustále mení, takže je nesprávne vyčleniť kryptomenu. Je dôležité mať na pamäti, že volatilné stávky majú často obrovské odmeny. Len sa zamyslite nad všetkými tými bitcoinovými milionármi.

Ľudia si tiež prečítajú: Naučte sa, ako generovať príjem do dôchodku

6. Kryptomeny a blockchainy používajú iba zločinci

Toto je mýtus, ktorý bol kedysi pravdivý, ale je to taký, ktorý dnes podkopáva integritu a používanie kryptomeny. Za web Hodvábnej cesty, ktorý sa dal nájsť na webe Dark Web, platili zločinci pomocou bitcoinu, bol však rýchlo odstavený. Uveriť, že bitcoin používa iba zločinecké podsvetie, je úplne škodlivé. Svetský človek na ulici môže bitcoiny šťastne a legálne použiť. V skutočnosti väčšina veľkých bánk a dokonca aj spoločnosť Microsoft v súčasnosti prijíma kryptomeny.

7. Ak investujete do bitcoinu, nemusíte platiť dane

Woah, skutočne musíme od tohto urobiť veľký krok, pretože musíte platiť dane. Ak pri investovaní do bitcoinu dosiahnete čistý zisk, musíte zaplatiť daň. Rozhodnutie neinformovať IRS by mohlo znamenať obrovskú pokutu alebo možnosť uväzniť. Takže neriskujte. Len nezabudnite, že zisky z kryptomeny sú zdaniteľné. Pri skúmaní týchto daňových zákonov teda stojí za to.

Nenechajte si ujsť: Prečo je technológia Blockchain veľká vec?

8. Kryptomeny sú často odstavené

Mnoho jednotlivcov stále verí, že vláda môže kryptomeny ľahko uzavrieť. Ale to nie je pravda. Netušíme, ako tento mýtus začal, ale je ťažké sa ho zbaviť. Pravdou je, že keďže neexistuje centralizácia, kryptomeny sa nedajú uzavrieť. V skutočnosti je to decentralizovaná mena, ktorá je oveľa silnejšia ako organizácie riadené vládou, a možno to mnohých ľudí vydesí..

9. Kryptomena je úplne iná ako „skutočné“ peniaze

kryptomena je úplne iná ako skutočné peniaze

Možno to platilo pred sto rokmi, ale dnes je hodnota skutočných a plochých peňazí do istej miery svojvoľná ako digitálna mena. Digitálna mena je v skutočnosti rovnako skutočná ako „skutočné“ peniaze, pretože bitcoin je teraz možné použiť ako skutočnú mincu, pretože sa dodáva s digitálnym kódom. Vďaka tomu je to rovnako fyzické ako naša bežná mena.

10. Nikdy nebudú prijatí v obchode

Toto je obrovský mýtus a ten, ktorý jednoducho nie je pravdivý. Mnoho obchodov dnes akceptuje bitcoiny, vrátane Shopify, Expedia a Etsy. Tento zoznam sa dennodenne rozširuje. Bitcoin je v súčasnosti veľmi živým biznisom a ak s ním chcete platiť, je pravdepodobné, že môžete. Stačí sledovať tento priestor.

Tu na Trading Education pomáhame jednotlivcom zo všetkých spoločenských vrstiev orientovať sa vo svete kryptomeny. Všetkým našim klientom poskytujeme online vzdelávacie nástroje a rady týkajúce sa obchodovania na finančných trhoch s kryptomenami. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o našich službách, kontaktujte nás ešte dnes.

Ďalej: Obchodná „Biblia“, ktorá zmení spôsob, akým vidíte trh

Ak ste radi čítali tento článok z Trading Education, označte ho lajkom a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by mohol zaujímať tiež.

Zdroj: https://thechain.media

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector