15 z najlepších kryptomien na nákup v roku 2021 (vrátane 2 kryptomien, ktoré by mal vlastniť každý investor)

Top 15 kryptomien na nákup v roku 2021

Výber najlepších kryptomien, ktoré si dnes kúpite, veľmi závisí od vašej individuálnej finančnej situácie.

Ešte predtým, ako začneme vypisovať 15 najlepších kryptomien pre rok 2021, poďme z cesty odstrániť jednu vec. Pred zakúpením coinov si musíte urobiť vlastný prieskum. Predstavte si to ako jeden z mnohých článkov, ktoré by ste si mali pri výskume prečítať.

Tak poďme na to. Medzi 15 najlepších kryptomien, ktoré sme mali kúpiť v roku 2021, sme identifikovali:

 1. Bitcoin (BTC)
 2. Zvlnenie (XRP)
 3. Dash (DASH)
 4. Litecoin (LTC)
 5. Bitcoinová hotovosť (BCH)
 6. Ethereum (ETH)
 7. Tezos (XTZ)
 8. Cardano (ADA)
 9. Ethereum Classic (ETC)
 10. Eos (EOS)
 11. Binance Coin (BNB)
 12. Neo (NEO)
 13. Tron (TRX)
 14. Zcash (ZEC)
 15. Stellar (XLM)

Top 5 kryptomien pre začiatočníkov

Začnime s piatimi mincami, o ktorých si myslíme, že sú neuveriteľne priateľské pre začiatočníkov a majú potenciál v roku 2021 zažiť pozitívnu cenovú akciu.

Prvé dve kryptomeny – Bitcoin a Ripple – sú dve z najznámejších v tomto priestore. Bitcoin v priebehu celého obdobia stúpol o viac ako 230% a cena sa v súčasnosti pohybuje blízko 23 500 dolárov. Niekoľko investorov očakáva, že sa BTC do roku 2021 zdvojnásobí a dokonca strojnásobí v dôsledku zvýšenia inštitucionálnych investícií. Plus, bitcoin bude aj naďalej prinášať ovocie toho, že bude benchmarkovým projektom priestoru kryptomeny.

Niekoľko analytikov predpovedalo pre Ripple býčí rok 2021, ktorý sa zvýšil o 200%. Po takmer trojnásobnom zhodnotení a dosiahnutí 0,57 USD mnohí očakávajú, že sa XRP dotkne 1 USD v roku 2021. Ripple je token cezhraničných prevodov, ktorého cieľom je narušiť medzinárodné prevody úzkou spoluprácou s bankami a finančnými inštitúciami. Spoločnosť Ripple už má pôsobivý zoznam partnerov a vyzerá to, že v roku 2021 pribudnú ďalší.

Rovnako ako Ripple, DASH tiež dokázal takmer strojnásobiť svoje ocenenie, a to z 40,75 na 112 dolárov. Zatiaľ čo DASH nie je úplne "lacná minca," dalo by sa to pripraviť na obrovský rok 2021. Dash má obrovskú užívateľskú základňu v krajinách Latinskej Ameriky. V skutočnosti bolo vidieť, že krajiny ako Venezuela, ktoré prechádzajú silnou hyperinfláciou, sa rozhodli zvoliť si pre svoju fiat menu Dash a Bitcoin.

Litecoin má za sebou príšerný týždeň, za posledných 7 dní stúpol o takmer 45%. Od roku 2020 sa LTC vyšplhala zo 40 na 120 dolárov a dokázala spôsobiť poriadny rozruch. Pokiaľ ide o cenovú akciu, LTC má zvyčajne tendenciu riadiť sa BTC. Pretože máme optimistický výhľad na bitcoin, musíme ho mať rovnaký aj pre LTC.

Na záver tu máme Bitcoin Cash, ktorý môže byť pre rok 2021 čiernym koňom. Crypto Ground, nezávislé vydavateľstvo, ktoré poskytuje kryptomenu & Blockchain Technology News verí, že BCH v časovom rámci piatich rokov dosiahne 3 067 dolárov.

6 z najlepších platforiem DeFi pre rok 2021

DeFi je skratka pre decentralizované financovanie. V dobrom aj v zlom, DeFi je najväčší a najbežnejší prípad použitia technológie blockchain. V roku 2020 došlo k značnému prílevu projektov DeFi, z ktorých vzrástla celková zamknutá hodnota <1 miliarda dolárov na takmer 15 miliárd dolárov. Zdá sa, že rok 2021 bude pre DeFi naďalej obrovským rokom.


Poďme si teda prejsť päť tokenov platformy DeFi, do ktorých musíte investovať:

Ethereum (ETH) vzrástlo do roku 2020 o 350% a v súčasnosti sa pohybuje na hranici 650 USD. Zdá sa, že odteraz dominuje DeFi nad každým aspektom Etherea. Zistila to nedávna štúdia DeFi dominuje nad 90% transakcií v ETH. Keď sa vývojári zameriavajú na vytváranie sofistikovanejších aplikácií DeFi, mohlo by to pretlačiť užitočnosť a cenu Ethereum cez bránu.

Samotné Ethereum však nemusí stačiť na zvládnutie tejto záťaže. Preto je nevyhnutné zamerať sa na alternatívne platformy.

Cardano (ADA) má v súčasnosti hodnotu 0,162 USD a je 8. najväčšou mincou podľa trhového kapitalizmu. Veríme však, že do konca roku 2021 by mohla ADA prekročiť minimálne 1 dolár. Cardano je v oblasti kryptomien známe tým, že ho podporuje neuveriteľne talentovaný tím, ktorý uprednostnil vedecký výskum. Cardano prejde niekoľkými technickými vylepšeniami, keď v roku 2021 a neskôr vstúpi na stupne Goguen a Voltaire.

Tezos (XTZ) je ďalšia vzrušujúca platforma, ktorá je jedinečná, pretože využíva flexibilný algoritmus delegovaného proof-of-stake (DPoS). Aby prilákal ďalších vývojárov, spoločnosť Tezos prešla modernizáciou Delphi, ktorá znížila poplatky za inteligentný zmluvný plyn o 75%. Bude zaujímavé sledovať, ako tento krok zvýši aktivitu DeFi na Tezose.

Ethereum Classic (ETC) bol pôvodný protokol Etherea, ktorý nový reťazec ETH ťažko sledoval po hacknutí DAO. Používatelia ETC majú teraz možnosť podieľať sa na DeFi po vytvorení zabaleného ETC tokenu. Zabalený token umožní používateľom ETC DeFi účasť na blockchaine Ethereum.

Spoločnosť EOS doteraz mala ľahostajný rok 2020, keď sa zvýšila z 2,55 na 3,10 USD. Vývojári však už začali pracovať na množstve aplikácií EOS DeFi. Existujú decentralizované burzy, decentralizované pôžičky, stablecoiny, okrem iných, ktoré sa v súčasnosti budujú na vrchole systému EOS. Preto počítajte s EOS na vlastné nebezpečenstvo.

Na záver tu máme Binance Coin (BNB). Binance Coin od začiatku roka zhodnotil viac ako dvojnásobne, a to z 13,60 USD na 34 USD. Už v septembri 2020, generálny riaditeľ spoločnosti Binance, Changpeng „CZ“ Zhao, oznámil, že cieľom spoločnosti Binance Chain je speňažiť revolúciu DeFi replikáciou niekoľkých funkcií ethereového blockchainu. S rastúcou účasťou a užitočnosťou DeFi by mohla konzervatívne tlačiť BNB nad 50 dolárov a do zóny 75 dolárov.

4 žetóny čierneho koňa, na ktoré si treba dávať pozor

Dobre, takže sme skontrolovali 5 najlepších mincí vhodných pre začiatočníkov a 6 platforiem DeFi. Existujú však niektoré mince, ktoré môžu ísť pod radar a nakoniec nás všetkých prekvapia v roku 2021. Zistili sme 4 mince, ktoré sa hodia do tejto kategórie:

Neo sa v roku 2020 takmer zdvojnásobil, keď sa zvýšil z 8,60 na 17 dolárov. Walletinvestor.com, ktorý je známy svojimi konzervatívnymi predpoveďami, verí, že Neo dosiahne v roku 2021 iba 18,50 USD. Avšak keďže sa všetci dôsledne zameriavajú na DeFi, je ťažké nevidieť, aby Neo v tejto oblasti zaostával. Ako taký môžeme očakávať, že Neo urobí oveľa viac, ako predpovedá WalletInvestor.

Tron by mohol byť ďalším prekvapujúcim kandidátom na rok 2021. TRX tento rok zatiaľ stúpla z 0,0133 USD na 0,031 USD. DigitalCoinPrice verí, že TRX zdvojnásobí svoje ocenenie v roku 2021 a do konca roka tesne nad 0,06 USD. Tiež si myslia, že TRX v apríli 2021 dosiahne vrchol 0,07303966 dolárov.

Zcash do roku 2020 takmer trojnásobne zhodnotil, a to z 27,24 USD na 72,20 USD. Vyzerá to, že minca ochrany osobných údajov je pripravená na monštruózny rok 2021. CoinSwitch očakáva, že ZEC dosiahne v roku 2021 200 dolárov a do roku 2025 bude naďalej rásť na ~ 1 250 dolárov. Zdá sa, že viac ľudí musí začať hovoriť o Zcash ako o vážnom vstupe do akejkoľvek robustnej kryptomeny portfólio.

Stellar je ďalšia vzrušujúca kryptomena, ktorú si môžete vyskúšať. Spoločnosť XLM, ktorú vytvoril tvorca Ripple Jed McCaleb, tiež sľubuje fantastický rok 2021. Jedna z najstarších nemeckých bánk, Bankhaus von der Heydt (BVDH), oznámila, že vydá stabilnýcoin podporovaný eurom na blockchaine Stellar. S rastúcim inštitucionálnym akceptovaním možno očakávať, že XLM bude mať skutočne hviezdny rok 2021.

BTC a ETH – 2 mince, ktoré by mali vlastniť všetci

Pri pohľade na celkový kryptotrh je zrejmé, že dve kryptomeny, do ktorých by mal každý investovať, sú BTC a ETH. Zatiaľ čo bitcoin zostáva poprednou kryptomenou, Ethereum sa umiestnilo ako líder na trhu DeFi.

Aká je najlepšia kryptomena na investovanie v roku 2021?

5 rastových kryptomien, ktoré sa budú kupovať a držať v roku 2021

Ako zarobiť peniaze pomocou kryptomeny – definitívny sprievodca

Čo je 10 najpopulárnejších kryptomien vo Veľkej Británii?

Čo je 5 najpopulárnejších kryptomien v USA?

eToro – najlepšia platforma pre kryptomeny pre obchodníkov aj investorov

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map