Kryptomeny prechádzajú skutočne zvláštnou fázou, pretože sa už tešia pozornosti veľkých investorov. Začali 2021 silno s výrazným rastom. Býčí beh v kryptomenách sa stále zvyšuje a priťahuje nových inštitucionálnych investorov, najmä pokiaľ ide o bitcoiny.

Medzi povesťami, že bitcoin v tomto roku môže dosiahnuť cenu 100 000 dolárov, a ďalšími, ktorí veria, že rok 2021 bude altcoinovou sezónou, sme sa tu v Trading Education rozhodli zvoliť top 3 rastové kryptomeny, ktoré sú tento rok postavené na býčie behanie.

Aké sú 3 rastové kryptomeny umiestnené pre býčí beh v roku 2021?

1. Bitcoin (BTC)

Vo väčšej časti v januári 2021 sa bitcoiny pohybovali medzi 30 000 a 40 000 dolárov. Pionierska kryptomena nakoniec dosiahla malú úľavu nad 43 000 dolárov.

Veľkého nárastu sme sa navyše dočkali 14. februára 2021, keď BTC dosiahol svoje nové historické maximum po tom, čo bol povzbudený po veľkom oznámení, že Tesla získala BTC v hodnote asi 1,5 miliardy dolárov a dosiahla až 49 487 dolárov.

Je tiež pravdepodobné, že bitcoinový býk sa zrýchli, pretože záujem Tesly o BTC a ďalšie ťažké váhy, ktoré ju obklopujú, podporia dopyt spoločností.

Keď hovoríme o podnikovom dopyte, mnoho verejne kótovaných spoločností prijalo v posledných mesiacoch bitcoin ako finančný nástroj, konkrétne MicroStrategy. Schopnosť spoločnosti Tesla premeniť časť svojich hotovostných rezerv na BTC je však zásadnou zmenou, pretože je pravdepodobné, že privedie ďalších popredných svetových lídrov k vstupu..

Existujú rôzne predpovede cien BTC na rok 2021. Niektorí pozorovatelia predpokladajú, že do konca februára by cena bitcoinu už mohla dosiahnuť 50 000 dolárov. Existuje ešte niekoľko nádejnejších predpovedí pre rok 2021. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Galaxy Digital Michaela Novogratza sa hodnota bitcoinu môže zdvojnásobiť a do konca roka dosiahnuť 100 000 dolárov.

V súvislosti s najnovším odhalením spoločnosti Tesla Novogratz uviedol, že jednoducho uvidíme, aby každá americká spoločnosť začala robiť to isté. “Vidíte tu stádo a už to prichádza,” povedal Novogratz.

2. Ethereum (ETH)

S rastom dopytu od inštitucionálnych investorov sa cena éteru pohybuje okolo svojho historického maxima. Zatiaľ čo priemysel s decentralizovaným financovaním (DeFi) začína byť svedkom výrazného prílivu, ceny ETH tiež rastú. Pretože je momentálne uvedený na 1 795 dolároch, čo je tesne pod úrovňou 1871 dolárov na historickom maxime, prémiový altcoin už podporuje býčí beh, čo naznačuje, že by mohol zasiahnuť 2000 dolárov skôr, ako sa očakávalo v roku 2021.

Počas posledných mesiacov bol ETH na stúpajúcej trajektórii, najmä kvôli súčasnému obdobiu nadmerného nadšenia. Týmto vzorom sa trhový strop meny zvýšil na viac ako 200 miliárd dolárov. Odborníci predpovedajú, že mnoho inštitúcií by ich kúpilo s cieľom rozšíriť svoje investície BTC ako druhú najväčšiu kryptomenu.


Ethereum bolo uvedené na frontovú líniu nárastu DeFi spustením reťazca Beacon Chain. Vedúci trhov s digitálnymi aktívami v spoločnosti Morgan Stanley Andrew Peel predpovedá, že dopyt po DeFi sa bude naďalej zvyšovať do konca roku 2021. Rovnako ako v prípade bitcoinu, aj pri volatilite trhu je ETH na vzostupnej trajektórii a doteraz sa držal vysoko nad hranicou 1 000 dolárov..

3. Cardano (ADA)

Na druhej strane Cardano nedávno zaznamenalo cenový výkyv a optimistické predpovede analytikov ho majú ešte zvýšiť. V roku 2021 bolo Cardano jednou z najvýkonnejších mincí s 300% rastom. Cena ADA zaznamenala v období od marca do júla 2020 rast trhovej hodnoty o 600 percent. Potom, čo sa skončil rok, sa mince zvýšila o ďalších 130%.

Cardano založil Charles Hoskinson, spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum, a je považované za „japonské ethereum“, pretože veľká základňa priaznivcov pochádza z Japonska.

Podľa väčšiny predpovedí by ADA mohla stúpať nahor až do roku 2021. Počas celého roka mohla ADA rozpoznať svoju zatiaľ najsilnejšiu cenovú hodnotu a do konca roka môže dosiahnuť nové historické maximum 10 dolárov. Existuje však aj konzervatívnejší prístup, ktorý predpovedá, že Cardano v roku 2021 dosiahne iba 2 doláre.

Predpoveď ceny spoločnosti Cardano na rok 2021 je pre mnoho faktorov býčí. Po prvé, z mnohých sa aktualizácia Cardano Shelley zmenila pre spoločnosť ADA, pretože umožnila 100% decentralizáciu siete Cardano. Krypto analytici sa navyše domnievajú, že Cardano by mohlo byť proti Ethereu ako možnému najsilnejšiemu decentralizovanému systému na svete.

Cena tokenu ADA vyskočila o viac ako 10 percent voči USD, keď tím stojaci za Cardanom odhalil revidovaný plán Shelley.

Záver

Beh kryptobunkov v roku 2020 sa od roku 2017 veľmi odlišoval. Aj keď predchádzajúci boom do veľkej miery prispeli individuálni investori, vrchol roku 2020 sa pripisoval rastúcej inštitucionálnej aktivite v digitálnych menách. To nám poskytuje trochu nádeje a optimizmu, že verejné uznanie, ktoré tak dlho sledujú, skutočne získajú kryptomeny, čo by zase mohlo urýchliť globálne prijatie.

Na záver možno povedať, že 3 rastové krypty, ktoré sú umiestnené na býčie zápasy v roku 2021, sú Bitcoin, Ethereum a Cardano.

eToro – najlepšia platforma na nákup kryptomien

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

  • Bitcoin dosiahol svoje nové historické maximum 48 487 dolárov po investovaní BTC spoločnosťou Tesla v hodnote 1,5 miliardy dolárov.
  • Početné verejne obchodovateľné spoločnosti prijali bitcoin ako finančný nástroj v posledných mesiacoch, konkrétne MicroStrategy.
  • Ethereum dosiahlo prvýkrát v histórii 1 871 dolárov a predpovede vedú k nárastu až o 2 000 dolárov pre popredný altcoin skôr, ako sa očakávalo v roku 2021.
  • V roku 2021 bolo Cardano jednou z najvýkonnejších mincí s 300% rastom.
  • 3 rastové krypty, ktoré sú umiestnené na býčie zápasy v roku 2021, sú Bitcoin, Ethereum a Cardano.
  • Aktualizácia Cardano Shelley sa pre ADA zmenila, pretože umožnila 100% decentralizáciu siete Cardano.

Čítaj viac:

Kryptopredpovede na rok 2021: Kam investovať

Top 15 kryptomien, ktoré treba poznať a sledovať v roku 2021

Top 7 altcoinov na nákup v roku 2021

Aká je budúcnosť kryptomien – mali by ste investovať do kryptomien?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector