4 veľké podniky, ktoré ste nepoznali, vsádzajú na technológiu blockchain za bitcoinom

O bitcoinoch ste nepochybne počuli za posledných pár mesiacov, je to práve kryptomena, ktorá svet zmocnila útokom. Bitcoin funguje nezávisle od tradičnej centrálnej banky a je digitálnou menou, ktorá pomocou šifrovacích techník reguluje generovanie jednotiek. Bitcoin v poslednej dobe ovládol médiá svojimi fluktuačnými oceneniami a spôsobom, akým prudko vzrástla hodnota.

Bitcoin funguje na technológii blockchain, ale čo to vlastne blockchain je? Blockchain je digitálna účtovná kniha (zbierka finančných účtov), ​​ktorá verejne zaznamenáva transakcie uskutočnené v bitcoinoch alebo iných kryptomenách v chronologickom poradí. Blockchain bol vynájdený v roku 2008 na napájanie bitcoinov, ktorý bol spustený o rok neskôr. Blockchain sa teraz používa takmer na všetko, vrátane ochrany autorských práv.

Pozri tiež: Bitcoinové šialenstvo, čo to je a oplatí sa doň investovať?

Najjednoduchší spôsob vysvetlenia blockchainu je, že je ako rad priehľadných trezorov s odkladacou pozíciou. Každý môže vidieť, čo je v trezore, zatiaľ čo všetko vo vnútri je stále chránené, a ktokoľvek môže tiež vložiť peniaze do trezoru. Po otvorení účtu kryptomeny dostanete jeden z týchto priehľadných trezorov a keď vám niekto chce poslať peniaze, jednoducho mu oznámite, ktorý trezor je váš, a peniaze vhodí (podobne ako prevod peňazí medzi bankovými účtami). Zdroj: https://lifehacker.com/

Blockchain podporujú niektoré dosť veľké podniky, napríklad Banco Santander alebo dokonca Google. Tu sú 4 veľké firmy tipujúce na blockchain:

1. American Express

americký expess

Už v roku 2017 spoločnosť American Express oznámila, že spúšťa obchodné platby založené na blockchaine. Tieto platby je možné realizovať pomocou technológie poskytovanej spoločnosťou Ripple a fungujú tak prostredníctvom amerických firemných zákazníkov, ktorí posielajú peniaze prostredníctvom blockchainu podnikom so sídlom v Spojenom kráľovstve, ktoré bankujú so spoločnosťou Santander UK. Toto označilo jedno z prvých hlavných použití technológie a je nádej, že sa v budúcnosti bude využívať v širšom rozsahu, najmä preto, že poskytuje výhody zjednodušenia medzinárodných platieb..

Zdroj: https://uk.reuters.com/article/

2. Google

google

Spoločnosť Google pôsobiaca pod materskou spoločnosťou Alphabet bola hlavným investorom do blockchainových startupov. Správa CB Insights odhalila, že korporácie sa od roku 2012 podieľali na mnohých kapitálových investíciách v celkovej hodnote okolo 1,2 miliárd dolárov, čo boli všetky blockchainové investície.

Od roku 2012 Google investoval do šiestich spoločností zameraných na blockchain vrátane LedgerX a Storj. Dôvody investícií spoločnosti Google sa líšia, ale je možné, že vidí pozitívnu budúcnosť technológie blockchain, čo znamená, že ich investície budú mať zdravú návratnosť. Ďalším dôvodom môže byť to, že Google plánuje implementovať samotnú blockchain technológiu.

Zdroj: https://marketrealist.com/


3. Santander

Santander

Ako už bolo spomenuté, spoločnosť Santander vo Veľkej Británii uzavrela partnerstvo so spoločnosťou American Express s cieľom poskytnúť technológiu blockchain pre medzinárodné platby medzi USA a Britániou. Santander sa stala prvou britskou bankou, ktorá predstavila túto technológiu pre svojich zákazníkov, a v roku 2015 uviedla na trh novú aplikáciu, ktorá umožňuje zákazníkom prevádzať medzi 10 000 – 10 000 £ prostredníctvom blockchainu. Už nemusíte čakať niekoľko dní, kým platby prebehnú, stane sa tak nasledujúci pracovný deň.

Zdroj: https://www.santander.com/csgs/Satelit

4. Preplnenie

preplniť

Spoločnosť Overstock vlastní 10 blockchainových spoločností a stala sa jedným z prvých maloobchodníkov, ktorí prijali bitcoin ako platbu – čo jeho konkurent Amazon stále neprijíma. Spoločnosť Overstock teraz uvažuje o predaji svojho maloobchodu a zameriava sa čisto na 10 blockchainových spoločností, ktoré vlastní. Patrick Byrne, ktorý riadi spoločnosť Overstock, tiež vytvoril spoločný podnik so spoločnosťou, ktorá plánuje pomocou blockchainovej technológie vytvoriť register nehnuteľností, ktorý by poskytoval pozemkové práva ľuďom v rozvojových krajinách.

Zdroj: http://money.cnn.com/2017/12/18/news/companies/overstock-ico-ceo-byrne/index.html

Ako vidíte, veľa veľkých firiem podporuje technológiu blockchain. Možno to nebude trvať dlho, kým neuvidíme, že blockchain hrá hlavnú úlohu v našom každodennom živote – veľký biznis sa takou budúcnosťou zdá byť pozitívny..

Pozri tiež: Kto zarobil peniaze investovaním do kryptomeny?

Ak ste radi čítali tento článok z Trading Education, označte ho lajkom a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by mohol zaujímať tiež.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector