Prečo by bitcoin mohol tento rok zdvojnásobiť vaše peniaze

V súvislosti s bitcoinmi sa v priebehu rokov vyskytli pomerne neobvyklé tvrdenia, príbehy krypto milionárov vzniknuté zo dňa na deň a potenciál digitálnej meny nahradiť všetky ostatné formy platieb..

Od roku 2021 to však nemožno poprieť Bitcoin je jedným z najrýchlejšie rastúcich aktív na trhu. Zatiaľ čo BTC mohla byť kedysi rezervou niekoľkých technologických hláv a všetkých okrem najbláznivejších investorov, v súčasnosti sa považuje za zásadný doplnok každého portfólia zameraného na budúcnosť..

S čoraz väčším počtom platforiem, ktoré si osvojujú kryptomenu, a so zvýšenou pozornosťou inštitucionálnych investorov, bude sa nasledujúcich dvanásť mesiacov javiť ako vzrušujúce obdobie pre kryptomenu všeobecne, ale najmä pre bitcoin, ktorý je z hľadiska trhového stropu a najcennejšieho tokenu jednoznačne najväčší. na trhu.

Ak chcete investovať do bitcoinových BTC rýchlo a ľahko, s 0% provízia, check out eToro Exchange!

Je teda bitcoin dobrou investíciou do roku 2021? Nasleduje päť dôvodov, ktoré by ste mali zvážiť skôr, než si pridáte bitcoinové BTC do svojho portfólia.

5 dôvodov, prečo by bitcoin mohol v roku 2021 zdvojnásobiť vaše peniaze:

1. Prijatie bitcoinu sa zrýchľuje

Kryptogramotnosť sa zvyšuje po celom svete. Len v Spojenom kráľovstve odhaduje sa, že 86% verejnosti vie o tokenoch ako bitcoin a ethereum. To je ďaleko od prvých pár rokov existencie bitcoinu, keď sa na kryptomenu pozeralo ako na niečo nové a tradiční investori spochybňovali jej dlhodobú životaschopnosť.

Napriek hospodárskemu poklesu spôsobenému COVID-19 bol v roku 2020 otvorený rekordný počet bitcoinových peňaženiek, pretože vzrástol záujem spotrebiteľov aj investorov o kryptomenu. Samotná spoločnosť za peňaženkou Blockchain v skutočnosti zaznamenala nárast z 43 miliónov na viac ako 62 miliónov peňaženiek počas celého roka.

bitcoinové peňaženky

Zdroj: blockhain.com

Zvyšujúci sa počet kryptomien bude samozrejme zaujímavý pre potenciálnych investorov, pretože signalizuje potenciál zvýšeného dopytu – ktorý je samozrejme kľúčovým činiteľom pri zvyšovaní hodnoty každého aktíva. To by samo o sebe mohlo byť dostatočným dôvodom na kúpu bitcoinu v roku 2021, ale čísla peňaženiek sú iba jednou časťou príbehu. Existuje tiež obrovské množstvo retailových investorov, ktorí držia svoje kryptomeny na depozitnej platforme, napríklad Cash App alebo Coinbase.

Napríklad Cash App uviedla, že jej výnosy z bitcoinu vzrástli na 1,63 miliardy dolárov, čo v treťom štvrťroku 2020 prinieslo hrubý zisk 32 miliónov dolárov – čo v rovnakom období minulého roka predstavovalo pôsobivý nárast o 1 000%..

Okrem toho gigant online platieb PayPal pomohol koncom roka 2020 poslať ceny bitcoinu do nových výšin tým, že spolu s Etherom, Bitcoin Cash a Litecoinom požičal svoju podporu tokenu. Týmto sa efektívne otvára kryptomena pre približne 300 miliónov registrovaných používateľov služby PayPal.

Pokiaľ ide o ďalší vývoj, prijatie kryptomeny spoločnosťou PayPal je kľúčovým faktorom pre každého, kto chce investovať do bitcoinu v roku 2021. V priebehu prvého štvrťroka sa očakáva, že veľká časť z 26 miliónov obchodníkov PayPal začne prijímať kryptomenu ako platobnú metódu. Aj keď sa ešte len uvidí, aké populárne to môže byť, treba poznamenať, že PayPal už kvôli bezprecedentnému dopytu používateľov zvýšil hranicu nákupov kryptomien z 10 000 dolárov za týždeň na 15 000 dolárov za týždeň..


Pôvodnou úlohou kryptomeny sa mala stať alternatívna platobná platforma. Zdá sa, že vývoj za posledných 12 mesiacov zaznamenal v tomto smere určité pokroky, a pokiaľ bude tento trend pokračovať, mohlo by to viesť k obrovskému zvýšeniu cien v celej kryptomene. Môže sa teda ukázať ako inteligentný krok investovania do bitcoinu v roku 2021.

2. Wall Street obracia svoju pozornosť na krypto

Je bitcoin dobrou investíciou do roku 2021? Zdá sa, že väčšina z najväčších finančných centier v USA verí, že bitcoin je v roku 2021 dobrou investíciou.

Tesla investovala 1,5 miliardy dolárov do bitcoinu a začína prijímať kryptomenu ako platbu, cena bitcoinu po novinkách dosahuje nový rekord nad 44 000 dolárov.

BTC patril k najvýkonnejším triedam aktív v roku 2020, dokonca v prvej polovici roka prekonal zlato – nie je pravdepodobné, že by ho Wall Street ostala nepovšimnutá.

Jedným pozoruhodným príkladom je firma MicroStrategy, analytická firma. Počas posledných pár rokov opakovane potopil milióny do BTC – v čase písania tohto článku získal asi 70 784 bitcoinov, s celkovou hodnotou okolo 1,13 miliárd dolárov.

"Táto investícia odráža naše presvedčenie, že bitcoin, ako svetovo najpoužívanejšia kryptomena, je spoľahlivým uchovávateľom hodnoty a atraktívnym investičným aktívom s dlhodobejším potenciálom zhodnocovania ako držba hotovosti, “uviedol výkonný riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor a dodal: Spoločnosť MicroStrategy uznala bitcoin ako legitímne investičné aktívum, ktoré môže byť lepšie ako hotovosť, a vďaka tomu sa bitcoin stal hlavným držiteľom stratégie rezervných fondov."

MicroStrategy nie je jediným významným hráčom, ktorý investuje do bitcoinu aj pre rok 2021: americká spoločnosť poskytujúca finančné služby Square na konci minulého roka napumpovala 50 miliónov dolárov do BTC. „Veríme, že bitcoin má v budúcnosti potenciál stať sa všadeprítomnejšou menou,“ uviedla finančná riaditeľka Amrita Ahuja. „Postupným pribúdaním si ich osvojujeme a chceme sa učiť disciplinovane. Pre spoločnosť, ktorá vyrába produkty založené na inkluzívnejšej budúcnosti, je táto investícia krokom na tejto ceste. “

Investícia spoločnosti Square predstavovala zhruba 4 709 BTC tokenov a v čase písania tohto článku predstavovala približne 1% portfólia spoločnosti. Okrem toho námestie predtým vytvorilo nezávislý tím zameraný výlučne na prispievanie k práci s bitcoinmi v otvorenom zdroji a nedávno tiež spustilo neziskovú organizáciu Cryptocurrency Open Patent Alliance (COPA), ktorá podporuje inovácie v oblasti kryptomien..

Poistný gigant MassMutual tiež veril v bitcoiny a na konci roka 2020 odhalil investíciu do kryptomeny v hodnote 100 miliónov dolárov. Podľa Nikolaosa Panigirtzogloua z JPMorgan, "Nákupy bitcoinu spoločnosťou MassMutual predstavujú ďalší míľnik v prijatí bitcoinu inštitucionálnymi investormi. Je vidieť potenciálny dopyt, ktorý by mohol vzniknúť v nasledujúcich rokoch, keď ďalšie poisťovacie spoločnosti a dôchodkové fondy budú nasledovať príklad MassMutual. “

Zavedenie bitcoinu veľkými finančnými inštitúciami je dôležitým faktorom pre budúcich investorov, pretože ukazuje vysokú mieru dôvery v stále sa rozvíjajúci trh. Je pravdepodobné, že v roku 2021 uvidíme viac kľúčových inštitúcií nakupovať bitcoiny, čo povedie iba k zvýšeniu cien a stabilizácii.

3. Odborníci predpovedajú pre bitcoin v roku 2021 veľké veci

Trh s kryptomenami je notoricky volatilný a v minulosti sa predpovede veľmi líšili v presnosti. V roku 2020 však došlo k oveľa jednotnejším predpovediam o potenciáli bitcoinu v blízkej budúcnosti – a to aj od najvýznamnejších hlasov finančného sveta..

Jedna z najpozoruhodnejších predpovedí pochádza od generálneho riaditeľa Citibank Thomasa Fitzpatricka, ktorý vyslovil odvážnu predpoveď, že Bitcoin mohol minúť 300 000 dolárov za token do decembra 2021. Vzhľadom na to, že BTC mal v čase písania tohto článku hodnotu niečo vyše 30 000 dolárov za token, znamenalo by to obrovský nárast pre kohokoľvek, kto sa rozhodne kúpiť bitcoin v roku 2021.

Pán Fitzpatrick vysvetlil dôvody svojej predpovede a uviedol to "oddelenie zlata od fiat mien, pandémia COVID-19 a túžba centrálnych bánk uskutočňovať agresívne politiky kvantitatívneho uvoľňovania by mohla viesť k budúcemu prudkému rastu cien bitcoinov."

Generálny riaditeľ skupiny DeVere Nigel Green inde uviedol, že obrovské vládne výdavky počas pandémie vyvolali obavy z inflácie, čo následne viedlo k investíciám. "hromadia sa v bezpečných aktívach, najmä v tých, ktoré nie sú viazané na žiadnu konkrétnu krajinu, ako sú bitcoiny a zlato, ako štít proti turbulenciám."

Skupina DeVere tiež oznámila, že 73% z viac ako 700 jej milionárskych klientov, ktorí sa zúčastnili ročného prieskumu kryptomeny finančnej poradenskej spoločnosti, uviedlo, že už do nich investujú alebo do nich plánujú investovať do roku 2023 – čo je nárast o 68% oproti minulému roku pretože jednotlivci s vysokým čistým imaním naďalej prijímajú kryptomeny.

Na znamenie meniaceho sa sentimentu medzi hlavnými finančnými gigantmi urobil nedávno miliardársky predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan Chase Jamie Dimon otočenie BTC o 180 stupňov. Keď predtým Dimon odmietol kryptomenu ako podvod, priznáva, že „verí“ v blockchainovú technológiu.

A konečne, prominentný krypto expert Willy Woo je v nadchádzajúcom roku v otázke bitcoinu mimoriadne optimistický. „Môj najlepší model, ktorý do konca roku 2021 navrhuje 200 000 dolárov za bitcoin, vyzerá konzervatívne, 300 000 dolárov nepripadá do úvahy," tweetoval. Po analýze rôznych trhových signálov dodal, že trajektória bitcoinu je "poukazujúc na zvýšenie reflexivity, zosilnenú býčiu spätnú väzbu v roku 2021".

Willy Woo predpovede ceny bitcoinu

Zdroj: Willy Woo na Twitteri

Tieto komentáre prirodzene vyvolali obnovený záujem o potenciál kryptomeny ako aktíva, ale odborné predpovede nie sú v žiadnom prípade zárukou a každý, kto plánuje kúpiť bitcoin v roku 2021, by mal zabezpečiť, aby bol súčasťou diverzifikovaného portfólia.

4. Model Stock to Flow je sľubný

Bitcoin nepodlieha toľko inflácii a devalvácii ako fiat meny. Vzhľadom na spôsob ťažby BTC je možné presne zmerať tok jeho akcií – investičný termín používaný na kvantifikáciu nedostatku aktíva, pričom pojem „akcia“ označuje celkovú ponuku v obehu a pojem „tok“ popisuje množstvo nová ponuka k dispozícii ročne.

Bitcoinový S2F je hlavným dôvodom, prečo mnoho analytikov radí investorom, aby kúpili bitcoiny v roku 2021. V čase písania tohto článku bol bitcoinový S2F ohodnotený na 56 – čo je zhruba ekvivalent zlata. Nasledovalo to však posledné zníženie počtu bitcoinov na polovicu v máji 2020. Keď sa bitcoin opäť zníži na polovicu, zvýši sa nedostatok tokenu nad rámec zlata – čo by mohlo dobre viesť k prudkému rastu cien..

Cena BTC zvyčajne vrcholila asi 18 mesiacov po znížení na polovicu, čo by nás viedlo k novembru 2021. Aj keď to nie je v žiadnom prípade zaručené, určite to naznačuje ďalší dobrý dôvod na investovanie do bitcoinu v roku 2021.

Myšlienka, že zvyšujúci sa nedostatok zvýši hodnotu BTC, analyzoval obchodník známy ako PlanB. Vytvoril model Bitcoin Stock-to-Flow (S2F), pričom predpovedal, že cena BTC môže prekročiť 288 000 dolárov, za predpokladu, že si model bude naďalej držať.

Zdroj: Plán B

Skeptikov samozrejme bolo veľa – akékoľvek teoretické modely podliehajú nepredvídaným okolnostiam. PlanB však nie je jediný, kto poukázal na relevantnosť bitcoinového S2F. Fidelity Investments vydala v júli 2020 správu aj o tom "Tok akcií bitcoinu po nasledujúcom polroku (2024) zatmí tok zlata."

Nakoniec sa to všetko zredukuje na ponuku a dopyt. Je všeobecne známe, že ponuka bitcoinu je obmedzená na 21 miliónov coinov – čo je v skutočnosti pevne zapojené do blockchainovej technológie. To samo o sebe vytvára nedostatok, pretože celková ponuka – alebo sklad – už má konečný počet.

Okrem obmedzeného množstva zásob klesá aj aspekt toku BTC. Po treťom polroku v máji 2020 poklesla bloková odmena pre bitcoinových ťažiarov z 12,5 BTC na blok na 6,25 BTC. To znamená, že do ekosystému sa uvoľňuje menej bitcoinových tokenov.

Čo to znamená pre tých, ktorí chcú investovať do bitcoinu v roku 2021? Znamená to, že dopyt by mohol čoskoro predbehnúť ponuku. v skutočnosti, Samotní používatelia služby PayPal už teraz vytvárajú väčší dopyt po BTC, ako môžu baníci držať krok. Tradične, ak je aktíva viac kupujúcich ako predávajúcich, potom môžu predajcovia požadovať oveľa vyššiu cenu.

Pripravení investovať Bitcoin?

5. Prístupnosť

Často prehliadanou výhodou investovania do kryptomeny je jednoducho jej dostupnosť. Tradičné investície môžu byť často časovo náročné a vyžadujú si špeciálne sprostredkovateľské služby a často vyhradené bankové účty. Jednou z hlavných výhod bitcoinu je, že vďaka svojej decentralizovanej povahe je nesmierne prístupný pre každodenných investorov.

Maloobchodné platformy ako eToro alebo Coinbase môžu byť založené v priebehu niekoľkých okamihov a umožniť investorom nakupovať, predávať alebo obchodovať s kryptomenami sami alebo s rôznymi derivátmi. Nie je potrebné jednať so žiadnymi bankami alebo inštitúciami a suma, ktorú sa rozhodnete investovať, je výlučne na vás.

Schopnosť špecifikovať svoje finančné záväzky tiež otvára trh s kryptomenami pre každú úroveň investorov. Zatiaľ čo dlhopisy a nehnuteľnosti majú často veľmi vysokú vstupnú hranicu, začínajúci investor môže začať svoje portfólio kryptomien už od 10 dolárov.

Samozrejme pre tých, ktorí chcú v roku 2021 investovať do bitcoinu, dostupnosť kryptomeny tiež priamo ovplyvňuje ceny.

Nikde to nie je lepšie zdôraznené ako pri vyššie uvedenom prijatí digitálnej meny službou PayPal. Toto skutočne umožnilo miliónom používateľov možnosť nakupovať a míňať kryptomeny jednoduchým stlačením tlačidla – niečo, čo okamžite poslalo stúpajúcu cenu BTC.

Dostupnosť a dopyt sú opäť vnútorne prepojené – a všetci vieme, aký dôležitý je dopyt, pokiaľ ide o zhodnocovanie aktív.

Záver – je bitcoin dobrou investíciou do roku 2021?

Podľa odborníkov je bitcoin veľmi dobrou investíciou do roku 2021. Bitcoin je jednou z najvýkonnejších tried aktív v roku 2020 a v roku 2021 predpovedá veľké odvetvie množstvo odborníkov. Finančné váhy ako Mike Novogratz, Tom Fitzpatrick a populárny krypto analytik Willy Všetci sú na bitcoine býčí – a je známe, že mali pravdu už v minulosti.

Je teda bitcoin dobrou investíciou do roku 2021? Ako vždy, je ťažké predpovedať, čo sa stane na trhu s kryptomenami, ale existuje veľa ukazovateľov, že nasledujúce mesiace by mohli byť pre dôvtipných investorov do kryptomien veľmi ziskové. Prijatie BTC významnými inštitucionálnymi investormi určite ponúka hlasovanie o dôvere v trh a naznačuje, že sa dá očakávať, že BTC budú aj naďalej dobre fungovať.

Podobne podpora digitálnej meny spoločnosťou PayPal otvorila trh pre milióny používateľov, ktorí by mohli dobre vidieť prudký nárast dopytu, čo by zase mohlo zvýšiť hodnotu BTC.

Po zvážení všetkých okolností by výber nákupu bitcoinu v roku 2021 mohol byť veľmi inteligentným krokom za predpokladu, že je to súčasť stratégie, ktorá zahŕňa diverzifikované investičné portfólio.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu bitcoinov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

FAQ

Kde môžem kúpiť bitcoin?

Jednou z veľkých vecí pri výbere nákupu bitcoinu v roku 2021 je to, aké ľahké to je. Najlepším spôsobom, ako zahájiť svoju krypto cestu, je nájsť spoľahlivého online brokera alebo burzu. Jednou z najlepších platforiem pre začínajúcich investorov je eToro, pretože ponúka veľa zdrojov a jednoduché, inovatívne rozhranie. Ak ste vo svete digitálnej meny nováčikom, možno by stálo za to vyskúšať si nášho sprievodcu, ako investovať do kryptomeny.

Je dobrý nápad investovať do bitcoinu v roku 2021?

Výber, či investovať do bitcoinu v roku 2021 alebo nie, bude závisieť od vašich cieľov. Veľa odborníkov a kľúčových priemyselných predstaviteľov očakáva, že rok 2021 bude pre kryptomeny veľkým rokom, takže by nebolo vhodné nastať vhodný čas na zváženie pridania BTC do vášho portfólia. To, koľko sa zaviažete, bude závisieť od vašej chuti do rizika, ale finančná spisovateľka CNBC, Darla Mercado, radí, aby investori venovali 1% svojho celkového investičného kapitálu na bitcoin.

Mám si kúpiť bitcoin v roku 2021?

Rozhodnutie o kúpe bitcoinu v roku 2021 by sa mohlo ukázať ako veľmi výnosné – ak sa má veriť predpovediam odborníkov. Kľúčom je však ako vždy moderovanie. Kryptotrhy sú notoricky nestabilné a investori by sa mali viazať iba na prostriedky, o ktoré si môžu dovoliť prísť.

Ako môžem investovať do bitcoinu?

Investovanie do bitcoinu nebolo nikdy jednoduchšie, a to vďaka nespočetnému množstvu maklérov a búrz na trhu. Ak ste v tomto odbore nováčikom, stojí za to vyskúšať si nášho sprievodcu investovaním do bitcoinu, kde nájdete odpovede na niekoľko bežných otázok..

Čítaj viac:

Čo je to bitcoin a oplatí sa do neho investovať v roku 2021?

Predikcia ceny bitcoinu: Koľko to bude platiť v roku 2021 a ďalej?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector