7 zlatých pravidiel pre zarábanie peňazí na krypto trhu

Zlaté pravidlá pre zarábanie peňazí z kryptomien

Jediným spôsobom, ako si vybrať dokonalú kryptomenu alebo fond, je vrátiť sa v čase. To však neznamená, že musíte hádať.

Tu v Trading Education sme vybrali naše najlepšie tipy, ako úspešne investovať na krypto trhu.

1. novembra 2015 mal jeden bitcoin hodnotu 325,43 USD. Dnes má jeden bitcoin hodnotu 13 726 dolárov. Bitcoin bol vybraný ako najlepšia investícia desaťročia. Keby ste investovali pred piatimi rokmi, boli by ste teraz vďační!

Bitcoin za posledné desaťročie prekonal všetkých svojich konkurentov a zaznamenal neskutočný rast. Kryptomeny v prvých rokoch svojej existencie nemali žiadnu významnú hodnotu, ale v priebehu rokov sa ich hodnota zvyšovala.

Ak sa vrátime iba o päť rokov dozadu a pozrieme sa na ceny kryptomien 1. novembra 2015, potom pochopíme, o koľko sa zvýšili. Takto vyzerala top 10 potom:

kryptomenový trhový strop

Historický prehľad top 10 kryptotrhov k 1. novembru 2015. Zdroj: https://coinmarketcap.com/historical/20151101/

Cena bitcoinu bola na 325,43 USD. XRP ešte nebol ani zďaleka ani cent. Ethereum sa umiestnilo na 4. mieste a stálo tesne nad dolárom.

Ak sa dnes pozrieme na top 10 Coinmarketcap, veci stoja úplne inak. Bitcoin stojí na vrchole v hodnote 13 726 dolárov. Ethereum je druhé blízko 400 dolárov, zatiaľ čo ako bolo spomenuté vyššie v roku 2015, malo hodnotu niečo vyše dolára. A XRP je teraz na štvrtom mieste s hodnotou 0,23 USD.

Ak by ste sa teda rozhodli bitcoin kúpiť už vtedy, kúpili by ste ho za 325 dolárov. Teraz by váš bitcoin mal hodnotu 13 726 dolárov. A predstavte si, keby ste vlastnili viac bitcoinov!

Podľa odborníkov sa navyše ceny budú iba zvyšovať, pretože kryptomeny sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou finančného sveta.

Ak by ste mali šťastie, že ste vtedy investovali do ktorejkoľvek z týchto kryptomien, vaša návratnosť investícií by bola dnes obrovská.

Nemohli ste sa ani len priblížiť k zarobeniu tohto množstva peňazí akoukoľvek inou investíciou, nech už sú to akcie, dlhopisy, zlato atď. Kryptomeny prekonali doslova akékoľvek aktívum.

Ako nakupovať kryptomenu?


Najjednoduchší spôsob nákupu kryptomeny je prostredníctvom kryptoburzových búrz. Niektoré z najlepších búrz kryptomeny sú eToro, Binance, Bittrex, Coinbase a Kraken.

Musíte si len vybrať jednu z nich, vytvoriť si účet, pripojiť svoju kreditnú alebo debetnú kartu a uskutočniť svoju prvú investíciu.

Akú kryptomenu kúpiť?

To záleží na vašich preferenciách. Neexistuje žiadna konkrétna kryptomena, ktorú si musíte kúpiť. Aj keď je bitcoin najuznávanejšou kryptomenou a ľudia ju majú tendenciu nakupovať viac, dobrou voľbou sú aj iné kryptomeny..

Podľa Coinmarketcap, momentálne je 7575 kryptomien. Okrem bitcoinu sú niektoré ďalšie kryptomeny, ktoré sú na vzostupe, ethereum, cardano, litecoin a chainlink.

Aj iné altcoiny môžu mať obrovskú návratnosť investícií. Niektoré nové mince zaznamenajú 300-400% rast za 24 hodín.

Kryptomeny sú špekulatívne, takže nikdy nemôžete presne vedieť, ktorá z nich bude mať najlepší výkon.

Aký je najbezpečnejší spôsob nákupu kryptomeny?

Existujú rôzne spôsoby bezpečného nákupu kryptomien. Môžete použiť krypto bankomat a zakúpiť kryptomenu pomocou svojej debetnej / kreditnej karty. Najpopulárnejším a najbezpečnejším spôsobom nákupu kryptomeny je však použitie renomovanej burzy kryptomien. eToro je prestížne sprostredkovateľské centrum, ktoré si zakladá na svojej bezpečnosti.

Kde ponechať moju kryptomenu?

Po zakúpení preferovanej kryptomeny ju musíte uložiť do krypto peňaženky.

Existujú horúce peňaženky s kryptomenami a studené. Horúce peňaženky sú webové stránky / platformy a samozrejme sú pripojené k internetu, zatiaľ čo chladné peňaženky sú hardvérom bežne vo forme USB. Nie sú pripojení k internetu, čo ich robí skutočne bezpečnejšími, pretože sa nemôžu nabúrať.

Je investovanie do kryptomeny dobrý nápad?

Čo sa týka súčasnosti, kryptomeny prechádzajú skvelým obdobím. Banky a finančné spoločnosti skáču do kryptoféry ponúkajúcej služby kryptomeny.

Experti na kryptomeny predpovedajú zvyšovanie cien, hoci počas ich krátkej histórie existencie boli kryptomeny volatilné, takže je ťažké predpovedať, aká bude ich cena v budúcnosti.

Celkovo sa kryptomeny považujú za rizikové, ale sú známe vysokou návratnosťou investícií.

Je bitcoin najlepšia kryptomena, do ktorej sa dá investovať?

Bitcoin je najuznávanejšia kryptomena. Bola to prvá, ktorá vyšla v roku 2009 a ktorá udávala cestu ostatným. Bitcoin je často synonymom pre kryptomeny.

Existuje tendencia investovať viac do bitcoinu ako do iných kryptomien, kvôli reputácii, ktorú bitcoin má. Bitcoin bol od svojho uvedenia vždy lídrom v oblasti kryptomien a tak či onak s ním súvisia aj ďalšie kryptomeny.

Jeho reputácia mu však dáva viac uznania ako konkurentom na celom svete.

Sedem zlatých pravidiel investovania do kryptomien

Pokiaľ ide o investovanie, musíte dodržiavať určité pravidlá. Tu sme na Trading Education vybrali pod 7 zlatých pravidiel investovania do kryptomien.

1. Nákup nízky, predaj vysoký

Môže to znieť ako klišé, ale "kúpiť nízko, predať vysoko" je základným pravidlom, pokiaľ ide o investovanie do kryptomien. Je to jednoduché a ľahko pochopiteľné.

Ako človek, ktorý chce investovať do kryptomien, si musíte nájsť čas, kedy majú kryptomeny nízku cenu a nakúpiť. Keď potom cena stúpne, predajte.

Toto pravidlo je možné aplikovať na kryptomeny, pretože povaha kryptomien je nestála, čo znamená, že ich cena zažíva časté vzostupy a pády.

2. Vyhýbanie sa emóciám

O čom sa veľa hovorilo "emócie" ublížil vám iba ako investor. Ak dovolíte emóciám, aby vás ovládli pri investovaní do kryptomien, je pravdepodobné, že ste sa rozhodli nesprávne.

Možno ste už počuli o výraze FUD, ktorý je slangom "strach, neistota a pochybnosti". Toto sú tri najčastejšie pocity, ktoré môžete ako investor do kryptomien zažiť.

Samozrejme, ako ľudia sme nadšení, nervózni, zúfalí, ale pri investovaní do kryptomeny sa musíme snažiť zbaviť emócií.

Nemusíte sa teda ponáhľať. Analyzujte trh a robte racionálne rozhodnutia. Nenechajte svoje emócie rozhodovať za vás.

3. Vyvarujte sa strachu z toho, že prídete – FOMO

Takzvané FOMO – strach z premeškania všeobecne znamená, keď si my ako jednotlivci myslíme, že ostatní prežívajú niečo uspokojujúce, zatiaľ čo my nie sme tam alebo neprítomní.

V prípade kryptomien FOMO prichádza do hry, keď cena kryptomien stúpne a vytvorí sa dojem, že každý predáva, takže si môžete myslieť, že by ste mali predávať aj vy, pretože sa bojíte, že stratíte príležitosť.

FOMO sa tiež objaví, keď uvidíte, že rastie kryptomena, do ktorej ste neinvestovali. A potom predáte kryptomeny, ktoré vlastníte, aby ste ich kúpili.

Takže sa snažte vyhnúť FOMO a držte sa svojej mince.

4. Držte sa svojho plánu

Ako investor do kryptomien musíte dodržiavať svoj plán. Na trhu existujú rôzne pohyby, ale svoju stratégiu nemôžete zmeniť vždy, keď sa trh zmení.

Musíte si teda vytvoriť stratégiu a držať sa jej. Definujte si svoj štýl investovania – či už chcete ísť do dlhodobého alebo krátkodobého investovania. Nastavte tiež príkazy stop-loss, aby ste mohli automaticky predávať, keď cena dosiahne váš cieľ. Umiestnenie stop lossov vám pomôže držať sa svojho plánu, pretože zabráni konať na základe vašich emócií.

5. Investovanie na dlhšie obdobia

V čase spustenia bitcoinu v roku 2009 verilo v kryptomeny len málo ľudí. Napriek tomu neustále rástli a vytvárali senzačnú históriu s hodnotami vzostupov i pádov. Tí, ktorí investovali v raných dobách kryptomeny, nepochybne teraz neľutujú, pretože zo svojej investície iba profitovali.

Kryptomeny si získavajú čoraz viac reputácie a rešpektu, najmä v poslednej dobe, keď veľa bánk a finančných inštitúcií spúšťa služby kryptomeny.

Očakáva sa preto, že sa ich hodnota iba zvýši, preto zvážte investovanie z dlhodobého hľadiska. Toto sa inak nazýva HODLing, slang pre "držanie" kryptomeny. S najväčšou pravdepodobnosťou budete vďační v budúcnosti.

6. Diverzifikácia

Keďže investovanie do kryptomien má svoje vlastné riziko, je najlepšie investovať do viacerých kryptomien. Takto ste menej vystavení riziku straty akéhokoľvek majetku. Nechajte svoje krypto portfólio diverzifikované investíciami do rôznych coinov.

Keďže kryptomeny vzájomne súvisia, navzájom si fungujú podobne; niektoré z nich však stále dosahujú lepšie výsledky ako iné. Najmä niektoré altcoiny, ktoré nemajú toľko reputácie, niekedy vedia nadobro prekvapiť.

Investujte preto do viac ako jednej mince a nechajte svoje portfólio diverzifikovať.

7. Investujte iba to, o čo si môžete dovoliť prísť

Počas článku sme sa viackrát zmienili o volatilite a opäť musíme povedať, že keďže ponúka veľa možností zisku, môže byť volatilita pre vás ako investora rizikovým faktorom..

Kryptomeny sú rizikové a mali by ste byť opatrní, aby ste do kryptomien neinvestovali všetko, čo máte. Je dobré investovať toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť, takže v prípade havárie sa nebudete príliš starať o aktíva, o ktoré môžete nakoniec prísť..

Kde sa môžem naučiť investovať do kryptomeny?

Investovaniu do kryptomien sa dá naučiť v online kurzoch. Tu v Trading Education sme pripravili kurzy, ktoré učia najnovšie metódy investovania a obchodovania s kryptomenami.

Naše nadšenie pre obchodovanie nás skutočne vedie a naše lekcie vyučujú jednotlivci, ktorí sú vášniví a majú senzačné skúsenosti s investovaním a obchodovaním.

V spoločnosti Trading Education vás okrem ponúkania kurzov o investovaní do kryptomien môžeme naučiť aj techniky obchodovania na forexe a akciách. Ak máte záujem začať svoje vlastné dobrodružstvá v obchodovaní, potom sa pripojte k širšej komunite akadémie obchodného vzdelávania.

Prečo by ste mali investovať do kryptomien pomocou eToro?

etorox, obchodovanie s kryptomenami

eToro má najpokročilejšiu regulovanú kryptoburzu s názvom eTorox, ktorá ponúka pokrokové skúsenosti s kryptomenovým obchodom pre algoritmických obchodníkov, inštitucionálnych investorov a skúsených obchodníkov s kryptomenami..

eToroX ponúka hlbokú likviditu a za vklad kryptomeny sa neplatia žiadne poplatky. Poplatky za obchodovanie môžu byť až 0,03%. eToroX ponúka značné množstvo kryptomien, devízové ​​obchodné páry a tokenizované stablecoiny, ako USDEX, GOLDX, EURX, GBPX a ďalšie.

eTorox je jednou z najbezpečnejších búrz kryptomeny a darí sa jej, aby vaše investičné skúsenosti boli čo najlepšie.

eToro – najlepšia kryptomena pre investorov aj obchodníkov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Kľúčové body

  • Keby ste si kúpili jeden bitcoin 1. novembra 2015, stálo by vás to 325,43 dolárov. Dnes by váš bitcoin mal hodnotu 13 726 dolárov.
  • Kryptomeny sa veľmi rozširujú a očakáva sa nárast cien.
  • Najjednoduchší spôsob nákupu kryptomeny je prostredníctvom kryptoburzy.
  • Kryptomeny sú uložené v softvérových alebo hardvérových peňaženkách.
  • Vďaka svojej reputácii má bitcoin väčšie prijatie ako jeho svetoví rivali.
  • Nízky nákup a vysoký predaj je základným pravidlom pri investovaní do kryptomien.
  • Pri investovaní do kryptomien sa treba vyhnúť emóciám.
  • Kryptomeny by mali byť dlhodobou investíciou.
  • Mali by ste mať plán a držať sa ho.
  • Investícia do viac ako jednej mince je vynikajúci spôsob, ako minimalizovať straty v prípade pádu mince.

Existuje veľa príležitostí na zarobenie peňazí investovaním do kryptomien. V poslednej dobe si kryptomeny a blockchain získavajú pozornosť a odborníci ich často označujú ako "budúcnosť peňazí a financií". Podľa odborníkov je teraz vhodný čas na investovanie, pretože budúcnosť kryptomien je veľmi sľubná.

Dúfame, že vás týchto 7 zlatých pravidiel pre zarábanie peňazí na kryptotrhe povedie k vašim vrcholom úspechu vo svete investovania do kryptomien. Ak sa vám tento článok páčil, dajte nám lajk a zdieľajte ho, pre prípad, že by niekto iný chcel ťažiť zo 7 zlatých pravidiel investovania do kryptomien.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map