Ak ste o bitcoinoch ešte nepočuli, je čas ich dobehnúť. Prelomová kryptomena zaznamenala od svojho príchodu v roku 2008 niektoré dramatické maximá a minimá.

Koncept bitcoinu nám predstavil Satoshi Nakamoto. Ukázal nám spôsob, ako vybudovať peniaze, ktoré sú odolné voči cenzúre. Predstavil nám príležitosť odstúpiť od konvenčných finančných systémov s novou alternatívou.

V nasledujúcich rokoch, svet kryptomien sa rýchlo rozvíjal. Je ich veľa, ale žiadnemu sa nepodarilo zhodiť bitcoiny z bidla na vrchole rebríčka. Kryptomena je ale tak nasýtená, že nováčikovia strácajú zo zreteľa základný účel, na ktorom bol bitcoin založený.

To je miesto, kde majú bitcoinové dokumenty svoju hodnotu. Pomáhajú nám poskytnúť nový pohľad na to, o čom sú kryptomeny. Tu je 9 z najdojímavejších a najprínosnejších dokumentov o bitcoinoch podľa Sudhir Khatwani že vás naučí nielen o bitcoinoch, ale aj o dôvodoch, prečo bol založený, a o tom, ako sa líši od bežného bankovníctva.

Poďme teda na to..

9 musíte sledovať bitcoinové dokumenty

1. Vzostup & nárast bitcoinu

Rise and Rise of Bitcoin 2014 Celý dokumentárny film od Carol na Vimeo.

Nie je to lepšie ako v tomto dokumente. Poskytuje nám prehľad o koreňoch bitcoinu a dokumentuje jeho vrcholy a koryta uprostred kríz Mt. Gox a Cyprus (2012 – 2013). Tvorcami sú Daniel Mross, Patrick Lope a Nicholas Mross, všetci nadšenci bitcoinu v programovacom sektore. Zahrnutí sú niektorí z prvých používateľov bitcoinu, vrátane Gavina Andresena, Briana Armstronga a Margaux Avedisian. Získate prehľad o vývoji ťažobného priemyslu a o tom, ako bitcoin získal svoju fyzickú tvár.

Ľudia si tiež prečítajú: 20 šialených bitcoinových faktov, ktoré by ste mali vedieť

2. Bitcoin – formujte budúcnosť

Toto je prvý dokument o bitcoinoch v čínštine. Kurátorkou bola spoločnosť Bitkan, platforma na obchodovanie s bitcoinmi pre čínsky trh, ktorá začala v roku 2013. Tento dokument predstavuje predchodcov bitcoinového ekosystému v Číne, ako sú Bitman, Huobi, ViaBTC a Bixin. Zahŕňa tiež podtémy ako „Kto je satoshi?“, „Zrod bitcoinu“, „Čínske bitcoinové burzy“, „Riziká bitcoinu“, „Šedé oblasti bitcoinu“, „Čínske vládne nariadenia“ atď. vysvetľuje blockchain technológiu a Bitcoin Pizza Day.


3. Evanjelium o bitcoinoch

Toto je jeden z najlepších bitcoinových dokumentov okolo. Objasňuje dôvody, prečo bitcoin existuje, sleduje globálnu finančnú krízu v roku 2008 a to, ako sa konvenčné banky obávajú kryptomeny. Zahŕňa prominentných navrhovateľov bitcoinov ako Peter Todd, Andreas Antonopoulos a Roger Ver. Vysvetľuje, ako je narušený globálny ekonomický systém, a predstavuje uskutočniteľnú alternatívu pre medzinárodné platby, ktorá je lacnejšia a rýchlejšia. Tiež nás prevedie ťažobnými operáciami a farmami a ponúkne vysvetlenie, prečo hodnota bitcoinu stále rastie.

Mohlo by sa vám páčiť: 5 ľudí, ktorí sa z bitcoinu stali milionármi

4. Blockchain a my

Blockchain je lietadlo našej generácie.

Bitcoin nám predstavil technológiu, ktorá je dnes známa ako blockchain. Došlo k dramatickému rozsahu reakcií z rôznych kútov Zeme. Niektorí to považovali za zajačiu dieru, ktorá bola kľúčom k ďalším novým objavom, zatiaľ čo mnohí majú pocit, že je potrebný ďalší vývoj, a učia sa navzájom od svojich teórií a experimentov. Tento film vyzýva na múdrosť vývojárov softvéru, výskumných pracovníkov, kryptológov, podnikateľov, VC, konzultantov, autorov, futuristov a politikov zo Severnej Ameriky, Európy a Austrálie, ktorí všetci zdieľajú to, čo pre nich znamená technológia blockchain a bitcoin.

5. Bitcoin v Ugande – zmocnenie ľudí

Tento dokument o bitcoinoch je skratka mocný. Jeho sila pochádza z rozsahu, v akom bitcoin umožňuje ľuďom z krajín tretieho sveta. Rozpráva očarujúci príbeh chlapca v Ugande, ktorý dostáva peniaze od rodiny v Spojených štátoch na financovanie štúdia vo svojej domovskej krajine.

Čítajte tiež: Kedy je správny čas začať investovať?

6. Celý dokument o bitcoinoch (neprehliadnuteľný!)

Aj osem mesiacov po uvedení na trh zostala hodnota bitcoinu na 0 USD. Tento dokument zobrazuje spôsoby, ako sa Austrália stavia k bitcoinom, a prečo ich krajina považuje za peniaze budúcnosti. Poskytuje vám vnútorné skúsenosti zo spolupráce kultúry v Austrálii, kde vznikli niektoré z najlepších začínajúcich bitcoinov. Predstavuje tiež ťažobné operácie v krajine a maloobchodné predajne, ktoré prijímajú platby bitcoinom.

7. Dokument o bitcoinoch podľa kanálu Discovery Channel

Tento dokument nás vracia do obdobia veľkej hospodárskej krízy z konca 20. a začiatku 30. rokov, ktorá zasiahla celý svet a jeho obmedzenie zlatých štandardov. Vysvetľuje tiež fungovanie konvenčného peňažného trhu a spôsob, akým ho do systému zaviedol FED. A nakoniec pojednáva o tom, ako môže mať technológia kapacitu na to, aby si ktokoľvek a kdekoľvek bola vlastná banka bez tretej strany – t. J. Bitcoin.

8. Fenomén bitcoinu

Tento dokument vám dáva nahliadnuť do ranej práce Satoshi Nakamota. Predstavuje Gavina Andresena, ktorý hovorí o tom, ako interagoval so Satoshi Nakamotom a ako ho podporoval, a ako ho dokument s bitcoinmi presvedčil, že to bol skvelý nápad. Tiež nás vzdeláva v dôležitosti bitcoinu pre veci, ako je riešenie problému dvojitého míňania, s ktorým sa stretli ďalšie pokusy o vytvorenie digitálnych peňazí. Zahŕňa tiež niektorých prvých používateľov bitcoinov, ako sú Trace Mayer a Eric Voorhees.

9. Bankovníctvo v bitcoinoch

Skúma sa otázka, čo to vlastne peniaze sú. Vysvetľuje to, že peniaze sú v podstate účtovný systém. Ale je to systém, s ktorým je možné opakovane manipulovať, pretože je centralizovaný. Po všetkých úpravách to stagnuje na podvodný, nefunkčný a skorumpovaný systém. Dospieva k záveru, že bitcoin je jediný peňažný systém, ktorý je skutočne zbavený tejto nedovolenej manipulácie a korupcie.

Oficiálne stránky: www.banking-on-bitcoin.com

Existuje mnoho ďalších fascinujúcich dokumentov o bitcoinoch, ktoré sa zameriavajú na to, prečo je tento vynález taký dôležitý a prečo je to najrevolučnejší vynález od internetu.

Mohlo by sa vám tiež páčiť: Prečo je technológia Blockchain Big Deal?

Pár ďalších dokumentov, ktoré sa oplatí pozrieť:

Bitcoiny v Argentíne:

Magic Money: Bitcoinová revolúcia:

Toto sú niektoré z najlepších bitcoinových dokumentov, ktoré sme mohli nájsť, ale ak existujú nejaké, ktoré nám chýbali, neváhajte a dajte nám vedieť svoje vlastné odporúčania.

Ak ste radi čítali tento článok z Trading Education, označte ho lajkom a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by mohol zaujímať tiež.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector