Najrýchlejšie rastúcou kryptomenou na svete sú bitcoiny

Bitcoin je v súčasnosti najrýchlejšie rastúcou kryptomenou na svete. Bitcoin, ktorý v roku 2009 vytvoril Satoshi Nakamoto, je najväčšou kryptomenou na svete podľa trhovej kapitalizácie a najpopulárnejšou, pričom sa drží tohto rozdielu od svojho vzniku.

Bitcoin je digitálna mena. Je vytváraný a uchovávaný digitálne na počítačoch po celom svete. Na rozdiel od tradičných mien je bitcoin decentralizovaná mena, ktorá poskytuje používateľom absolútnu kontrolu nad ich transakciami a digitálnymi aktívami. Transakcie v bitcoinovej sieti sa zaznamenávajú do hlavnej knihy známej ako blockchain.

Blockchain je verejná kniha, čo znamená, že všetky transakcie sú verejne dostupné a kontrolované používateľmi siete. To zaisťuje transparentnosť a bezpečnosť siete, pretože ak sú záznamy verejne dostupné, je takmer nemožné uskutočniť podvody, ako napríklad dvojité výdavky. Používatelia siete môžu vidieť, koľko bitcoinov má peňaženka. Nemôžu však vystopovať používateľa prostredníctvom adresy bitcoinu.

Transakcie v bitcoinovej sieti sú overené ťažiarmi a potom pridané do blockchainu. Za svoju prácu sú odmeňovaní transakčnými poplatkami a novými bitcoinmi. Aktuálna odmena pre baníkov je 6,25 BTC a na každých 210 000 vyťažených blokov sa znižuje na polovicu.

Ako teda funguje bitcoin??

Fungovanie bitcoinu je ľahšie pochopiteľné, keď pochopíte niekoľko konceptov.

  • Blockchain: Technológia blockchain je jadrom, na ktorom sú založené kryptomeny ako bitcoin. Blockchain je verejná kniha. Každá transakcia v bitcoinovej sieti je uložená v hlavnej knihe, čím sa vytvára trvalý záznam o všetkých transakciách.
  • Súkromné ​​a verejné kľúče: Bitcoinové peňaženky obsahujú súkromný kľúč a verejný kľúč. Tieto kľúče umožňujú používateľom iniciovať a digitálne podpísať transakciu.
  • Baníci: Ťažiari sú členmi bitcoinovej komunity. Všetky transakcie overujú pomocou výkonných počítačov pred ich pridaním do blockchainu.

Keďže blockchain je verejná kniha, podrobnosti o všetkých transakciách uskutočňovaných v bitcoinovej sieti sú prístupné verejnosti. Transakcie sú overené ťažiarmi a potom pridané do blockchainu. Transakcie sa tiež overujú prostredníctvom peňaženiek používateľov, ktoré môžu transakcie overovať prostredníctvom chránených digitálnych podpisov. Každý blok mi trvá asi desať minút.

Čítajte viac: Čo je to bitcoin? Sprievodca pre začiatočníkov

Aké bezpečné sú bitcoiny?

Bitcoin je jednou z najbezpečnejších kryptomien na trhu.

  • Bitcoin je šifrovaný a využíva technológiu blockchain, ktorá pomáha zabezpečiť všetky transakcie v bitcoinovej sieti.
  • Transakcie sa zaznamenávajú na blockchaine. Transakcie sú predmetom preskúmania, ktoré zaisťujú úplnú transparentnosť systému a zvyšujú bezpečnosť zabezpečením toho, aby nemohlo dôjsť k podvodom, ako sú dvojnásobné výdavky..
  • Bitcoin je decentralizovaný, čo znamená, že nemá vplyv žiadneho ústredného orgánu alebo vlády. Jednotlivci a firmy využívajúce bitcoinovú sieť sa stávajú súčasťou rozsiahlej decentralizovanej siete. Ďalšou výhodou použitia decentralizovanej siete je, že ak dôjde k výpadku časti siete, sieť je stále funkčná a stále môžu prebiehať transakcie..

A čo bitcoinové transakcie?

Transakcie v bitcoinovej sieti sú uložené vo verejnej účtovnej knihe, ktorá je prístupná každému, kto chce preskúmať záznamy. Bitcoinová peňaženka používa súkromný kľúč. Transakcie je možné podpisovať a pristupovať k nim iba pomocou súkromného kľúča. Súkromný kľúč slúži na zabezpečenie dôkazu, že transakcia pochádza od vlastníka peňaženky.

Čítajte tiež: Analýza ceny bitcoinu pre rok 2021

Aké sú výhody bitcoinu??


Bitcoin má niekoľko výhod, ktoré tradičným menám a platobným systémom chýbajú. Niektoré z výhod sú:

✅ Autonómia:

Bitcoin je populárny kvôli autonómii, ktorú dáva používateľom. Poskytuje používateľom úplnú kontrolu nad ich peniazmi a nad tým, ako ich minú.

Decentralizácia:

Bitcoin je decentralizovaná kryptomena. To znamená, že nie je pod vplyvom ani regulovaným ústredným orgánom alebo vládou, čím je imunný voči regulácii alebo manipulácii tretích strán..

✅ Rýchle platby:

Transakcie s bitcoinmi trvajú iba pár minút, na rozdiel od transakcií uskutočňovaných prostredníctvom bánk, ktorých spracovanie trvá niekoľko hodín až niekoľkých dní.

✅ Neodmietnuteľné:

Akonáhle je bitcoinová transakcia dokončená, nie je možné ju vrátiť, pokiaľ príjemca transakciu nezruší. Týmto je zabezpečené prijatie platby.

Aké sú nevýhody bitcoinu?

Bitcoin má tiež určité nevýhody. Niektoré z nevýhod sú

❌ Podvody:

Vďaka popularite bitcoinu je zraniteľný voči podvodom, ako sú podvody, Ponziho schémy a útoky hackerov.

❌ Volatilita:

Bitcoin je volatilná kryptomena a pri pohľade na históriu bitcoinu došlo k obdobiam extrémnej volatility. Volatilita je prospešná pre krátkodobé obchodovanie, ale nie je vhodná pre dlhodobé obchodovanie.

Čo zvyšuje cenu bitcoinu?

Bitcoin je najrýchlejšie rastúca kryptomena na svete. V roku 2020 a na začiatku roku 2021 sa bitcoiny vyšplhali na rekordné ceny. Pozrime sa, čo stojí za zvýšením ceny bitcoinu.

1. Rastúci inštitucionálny záujem:

Od začiatku roku 2020 došlo k zvýšeniu inštitucionálneho záujmu o bitcoin. Tento faktor bude hrať významnú úlohu pri zvyšovaní ceny bitcoinu. Stále viac inštitúcií sa pozerá na to, ako využiť technológiu bitcoinu a blockchainu.

2. Prístupnosť:

Tradičné platformy ako PayPal tiež zvyšujú záujem o bitcoin. PayPal nedávno oznámil, že používatelia služby môžu nakupovať, predávať a akceptovať bitcoin ako platobný režim. Tento krok umožnil 350 miliónom používateľov PayPalu prístup k bitcoinom. Pri pohľade na PayPal sa jeho konkurenti tiež rozhodli oznámiť podobné stratégie, ktoré zvyšujú dostupnosť bitcoinu a podnecujú jeho rast cien.

3. Inflácia:

Bitcoin tiež využívajú investori na uchovávanie hodnoty, pretože ide o fixné aktívum. Na rozdiel od tradičných mien bitcoin nečelí žiadnym inflačným tlakom. Inflácia poškodila kúpnu silu tradičných mien, vďaka čomu sa investori chránili pred rastúcou infláciou, investovali do aktív ako bitcoin a v dôsledku toho zvyšovali svoju hodnotu.

4. Bitcoinov je málo:

Bitcoin je obmedzený na 21 miliónov, ťažiari nemôžu ťažiť viac ako 21 miliónov bitcoinov, vďaka čomu je bitcoin extrémne vzácny a zvyšuje jeho cenu.

Čítajte viac: Čo povedie k cene bitcoinu v roku 2021?

Je bitcoin dobrou investíciou do roku 2021?

V minulom roku bol bitcoin veľkým úderom, keď došlo k pandémii. Bitcoin však tieto straty odsunul nabok a bitcoin sa pozoruhodne zhromaždil. Kryptomena prekročila hranicu 40 000 dolárov.

Odpovedať teda, či je bitcoin dobrou investíciou do roku 2021? Experti na kryptomenu predpovedali, že bitcoin by mohol do konca roku 2021 prekročiť 100 000 dolárov a do roku 2022 dosiahnuť až 300 000 dolárov. Existuje možnosť, že bitcoin dokáže splniť tieto očakávania, čo z neho robí vzrušujúcu investičnú príležitosť.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu bitcoinov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector