Cardano obchodovanie umožňuje obchodníkom špekulovať o tom, či cena ADA stúpne alebo poklesne na hodnote, bez potreby prevziať vlastníctvo digitálneho aktíva.

Cardano (ADA) je zdieľaný blockchain a platforma tretej generácie, ktorá ponúka schopnosť vytvárať a vyvíjať DApps. Ako prvý blockchain, ktorý integroval recenzovaný akademický prístup do svojich hlavných hodnôt, sieť získala celosvetové mediálne pokrytie pre svoju ďalšiu inováciu a stratégiu. ADA je dnes jedným z najlepších altcoinov na svete.

Prečo Trade Cardano?

Obchodovanie s Cardanom má veľa výhod. Pomáha skúseným jednotlivcom na kryptotrhu obchodovať bez ohľadu na to, či niektorú z kryptomien vôbec vlastnia alebo nie.

Obchodovanie je o pokuse zistiť, či cena ADA stúpne alebo poklesne na hodnote.

Medzi výhody obchodovania Cardano patria:

 1. Zvýšená likvidita
 2. Minimalizované daňové náklady
 3. Expozícia pod vplyvom pákového efektu
 4. Cardano volatilita
 5. Minimalistické obchodovanie a nižšie riziko inflácie
 6. Dostupnosť na trhu Cardano
 7. Možnosť ísť dlho alebo krátko

1. Zvýšená likvidita

Likvidita je ukazovateľ toho, ako ľahko a efektívne je možné Cardano bez zmeny trhovej ceny zameniť za hotovosť. Likvidita je zásadná, pretože pre technologický výskum prináša vylepšené ceny, rýchlejšie časy spracovania a vylepšenú presnosť.

Ako špičková digitálna platforma pre vývoj digitálnych aktív a inteligentné uzatváranie zmlúv s DApp, ADA ukazuje prísľub a potrebu dávať pozor na spoločnosti Ethereum a Tron v rebríčku likvidity. V súčasnosti sa hodnotová ponuka spoločnosti Cardano odvíja od jej úlohy výskumne zameraného inteligentného zmluvného webu DApp.

V porovnaní s tým aktualizačný test Shelly nielen trénuje ADA na úplnú decentralizáciu, ale aj na prevahu kryptotrhu. Cardano optimalizuje výmenný algoritmus AlgoZ a základné znalosti pre účely likvidity prostredníctvom novej spolupráce.

Všeobecne platí, že keďže obchody sú distribuované na niekoľkých trhoch, trh Cardano sa nazýva nelikvidný, čo znamená, že relatívne malé transakcie môžu mať obrovský vplyv na trhové sadzby a spôsobiť nepredvídateľné požiadavky na ADA..

Čítajte tiež: Čo je Cardano? Sprievodca pre začiatočníkov


2. Minimalizované daňové náklady

Schopnosť rozšíriť stávky a obchodovanie CFD na Cardano poskytne veľké daňové výhody oproti transakciám vo virtuálnej mene. Napríklad keď vymeníte svoju virtuálnu kryptomenu za vyššiu hodnotu, ako ste ju pôvodne kúpili, podlieha vám daň z kapitálových výnosov (CGT). Ak však stávkujete na rozpätie, keďže bezpodmienečne nevlastníte dané aktívum, zbavujete rovnicu zodpovednosti z dlhu z rovnice..

Na druhej strane, zmluva o rozdiele (CFD) stále zodpovedá za CGT. Mali by ste však zmierniť svoje straty oproti svojim príjmom zo zodpovednosti CGT, vďaka čomu sú CFD cenné pre zabezpečenie. Upozorňujeme, že obchodovanie v Cardane je otvorené iba pre skúsených obchodníkov s stávkami na spread a CFD.

3. Expozícia pod vplyvom pákového efektu

Prístup k vysokej páke je ďalším bonusom predaja CFD na Cardano. Pamätajte na to, že sa jedná o stávky na výkyvy trhu Cardano a nie nákup prostredníctvom tradičných kryptoburz a nákup skutočných kryptomien. CFD sledujú iba cenu Cardana a podkladové aktívum nemusí nutne vlastniť obchodníci, ktorí CFD predávajú.

Výhodou je, že obchodníci predávajúci ADA CFD môžu ťažiť z býčieho aj medvedieho trhu. Pákový efekt umožňuje obchodníkom pri návrate na pákový efekt otvoriť ešte väčšie zaistenie portfólia ako je ich obchodný účet.

Je tiež dôležité poznamenať, že ako investor by ste sa mali ubezpečiť, že máte zavedený adekvátny plán kontroly rizika, ktorý by mal obsahovať príslušné zavedené prekážky. Páka môže zväčšiť vaše zisky a zároveň ich zdvojnásobiť straty ak nie opatrný. Môže to však mať obrovský vplyv na hospodársky výsledok investora, a preto sme ho uviedli ako vzostupnú hodnotu pre obchodovanie s Cardanom..

4. Cardano volatilita

Aj keď je trh Cardano relatívne nový, z dôvodu veľkého objemu krátkodobých obchodných aktivít sa stretol so značnou volatilitou. Napríklad Cardano je 16,39 krát volatilnejšie ako DOW (Dow Jones Industrial Average). 96 percent celých akcií a investícií je menej volatilných ako Cardano a volatilita historických pravidelných výnosov spoločnosti Cardano za posledných 30 dní je vyššia ako 96 percent všetkých globálnych akcií a portfólií v pomere k celkovým akciovým trhom, podľa Makroaxia.

Odhlásenie: Predikcia cien Cardano

5. Minimalistické obchodovanie a nižšie riziko inflácie

Trhové obchodovanie s akciami spočíva v tom, že je potrebné predložiť určité poverenia alebo opčné listy týkajúce sa schopnosti skutočne obchodovať. Ak chcete vymeniť akcie alebo akcie spoločnosti, musíte tiež prejsť prostredníctvom makléra. Nákup pre Cardano je napriek tomu jednoduchý a elegantný. Jednoducho kúpite alebo predáte ADA z búrz a svoje nové aktíva umiestnite do svojej peňaženky. Na rozdiel od tradičného spôsobu platby za burzové príkazy, o ktorých sa vie, že sú časovo náročné, sú prevody Cardano zvyčajne okamžité.

Cardano je tiež odolné voči inflácii, na rozdiel od iných tradičných mien, ktoré sú riadené centralizovanými inštitúciami. Blockchainová technológia za ADA je neobmedzená a nie je dôvod myslieť na to, že jej hodnota bude dlhodobo stratená.

6. Dostupnosť na trhu Cardano

Trh Cardano je bežne otvorený na obchodovanie, ktoré máte k dispozícii 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Je to vďaka tomu, že na rozdiel od obvyklých búrz cenných papierov žiadne centralizované riadenie trhu nepreberá kontrolu nad trhovými hodinami. Na svetových burzách s kryptomenami budú transakcie ADA prebiehať priamo medzi jednotlivými obchodníkmi. Aj keď priemysel prechádza na vylepšenia infraštruktúry, inak známe ako „vidly“, z dôvodu údržby môžu v určitých časoch nastať výpadky..

7. Možnosť ísť dlho alebo krátko

Cardano má stále význam, podobne ako cena akcií. Takto po zvýšení trhovej hodnoty môžete zarobiť peniaze predajom (skratom) svojich mincí ADA. Ak kupujete menu ADA, hovoríte tomu dlho a očakávate, že cena stúpne. Keď sa však zaoberáte cenou Cardana a využívate ceny, ktoré klesajú aj stúpajú, toto sa označuje ako nízke.

Existuje niekoľko búrz, kde budete mať možnosť ísť s Cardanom dlho alebo krátko, kde je súčasne možné očakávať stúpajúci alebo klesajúci vzorec. Na väčšine webových stránok, na ktorých môžete obchodovať s maržami, budete aj naďalej schopní dlho alebo krátko pokračovať.

Nenechajte si ujsť: Ethereum vs Cardano: Ktoré kryptomeny by ste si mali kúpiť v roku 2021

Mám kúpiť alebo obchodovať Cardano?

Pred prijatím solídneho rozhodnutia je dôležité pochopiť rozdiely medzi nákupom a obchodom Cardano. Používanie CFD umožní posúdiť vašu ziskovosť pri investovaní do ADA s vyššou úrovňou rizika. Je zásadné vziať do úvahy určité faktory, ako sú volatilita, daňové povinnosti a vaše rozhodnutie ísť dlho alebo krátko predtým, ako šliapnete na plynový pedál. Ak sa chcete dozvedieť viac podrobností o Cardane, pozrite si tohto sprievodcu Cardanom.

Nákup Cardano by vás mohol zaujímať, ak …

 • Chcete prevziať úplné vlastníctvo zakúpenej sumy Cardano
 • Radi zaplatíte celú hodnotu diela vopred
 • Nevadí vám platiť daň z kapitálových výnosov zo všetkých ziskov
 • Nevadí vám čakať na výmenný účet, až potom budete môcť nakupovať alebo predávať
 • Nevadí vám úvodné limity ani maximálny vklad
 • Je v poriadku, že platíte ďalšie poplatky za vklady alebo výbery
 • Chcete získať vkladné odmeny za držanie Cardana

Obchodovanie s Cardanom by vás mohlo zaujímať, ak …

 • Chcete špekulovať o cene Cardana bez toho, aby ste ho vlastnili
 • Chcete využiť svoju pozíciu tak, aby ste vopred umiestnili iba časť nákladov
 • Chcete využiť daňové výhody stávkovania na spread alebo CFD obchodovania s Cardanom
 • Okamžite chcete začať obchodovať
 • Nepáčia sa vám maximálne limity vkladov
 • Neradi platíte vklady alebo vyberáte poplatok

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu Cardano ADA

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body:

 • Medzi výhody obchodovania Cardano patrí zvýšená likvidita, minimalizácia daňových nákladov, vystavenie sa páke, volatilita Cardano, minimalistické obchodovanie a nižšie riziko inflácie, dostupnosť trhu Cardano a možnosť ísť dlho alebo krátko.
 • Cardano (ADA) je zdieľaný blockchain a platforma tretej generácie, ktorá ponúka schopnosť vytvárať a vyvíjať DApps.
 • Obchodovanie je o pokuse zistiť, či cena ADA stúpne alebo poklesne na hodnote.
 • Cardano je 16,39 krát volatilnejšie ako DOW (Dow Jones Industrial Average)
 • Trh Cardano je bežne otvorený na obchodovanie, ktoré máte k dispozícii 24 hodín denne, sedem dní v týždni.
 • Drobné transakcie môžu mať obrovský vplyv na trhové sadzby a spôsobiť nepredvídateľné požiadavky na ADA.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector