Aké sú výhody obchodovania s éterom?

Obchodovanie s éterom umožňuje obchodníkom špekulovať o tom, či cena éteru stúpne alebo poklesne, bez potreby prevziať vlastníctvo ETH.

Je známe, že Ethereum pomáha jednotlivcom pri vytváraní decentralizovaných aplikácií. Zahrnuté sú aplikácie, ktoré zahŕňajú hlasovacie systémy, bezpečnostné programy a spôsoby platby. Ethereum podobne ako v prípade bitcoinu funguje slobodne a nevlastní ho žiadny ústredný orgán, napríklad vláda alebo finančná inštitúcia.

Vitalik Buterin je človek, ktorý stojí za myšlienkou, ktorá oživila projekt Ethereum. V roku 2015 bola s pomocou jej spolupracovníkov uvedená na trh prvá verzia platformy. Odvtedy zaznamenáva stabilný rast popularity a zároveň slúži ako platforma na vydláždenie cesty pre nové alternatívy bitcoinu.

Prečo obchodovať s éterom?

Obchodovanie s éterom sa ukázalo ako ziskové. Obchodovanie s éterom umožňuje obchodníkom špekulovať o tom, či cena ETH stúpne alebo poklesne, bez toho, aby ju niekedy prevzali do vlastníctva..

Keď uvažujete o obchodovaní s éterom, existuje veľa výhod. Tu je niekoľko, ktoré sme našli.

Medzi výhody obchodovania s éterom patria:

1. Ethereum môže byť budúcnosť

2. Jeho popularita stúpa

3. Ethereum našlo svoje využitie aj pri nákupe tovaru

4. Ocenenia sú na vzostupe

5. S éterom sa dá obchodovať na väčšine búrz

6. Jeho dostupnosť


7. Ethereum je kráľom DeFi

1. Ethereum môže byť budúcnosť

Ethereum, bitcoin a rôzne ďalšie digitálne meny majú veľmi vysoký potenciál a môžu nakoniec transformovať finančný systém podobne, ako to urobili spoločnosti Uber a Airbnb v príslušnej oblasti, a mať rovnaký obrovský dopad na príslušné odvetvie. S dôverou v to, že tradičné trhy sa znižujú každým dňom a v prechodnom období po finančnej kríze, ktorá nastala pred desiatimi rokmi, sa čoraz viac ľudí zaujíma o svet online trhov..

2. Jeho popularita rastie

Za posledných pár rokov sa Ethereum čoraz viac etablovalo ako druhá najväčšia digitálna mena. Túto myšlienku zrealizoval Vitalik Buterin, ktorý s ňou prišiel v roku 2013, keď mal iba 19 rokov. Existuje názor, že v súčasnej dobe milióny ľudí nastavujú túto kryptomenu na svojich krypto peňaženkách. Možno však tvrdiť, že jeho najdôležitejším prvkom je skutočnosť, že v sieti môžu bežať rôzne aplikácie tretích strán.

3. Ethereum našlo svoje využitie aj pri nákupe tovaru

Očakáva sa tiež, že v priebehu najbližších rokov sa zvýši počet organizácií, ktoré sa začnú usilovať o ethereum. Napríklad online maloobchod so sídlom v blízkosti Salt Lake City s názvom Overstock.com počas leta oznámil, že zákazníci môžu nakupovať v ich obchodoch vrátane posteľnej bielizne, nábytku, domácich majstrov a iných produktov a používať platby kryptomenami. Blockchain spoločnosti Ethereum sa rozširuje a prijíma sa vo veľkej miere. To bude mať iba pozitívny vplyv na jeho cenu, a preto by to mohlo byť pre obchodníkov prospešné.

4. Hodnoty sú na vzostupe

Ocenenie meny etherea, známej ako Ether, podobným spôsobom ako bitcoin, sa za posledné mesiace zvýšilo, keď ľudia začali objímať svet digitálnych mien. Emisia éteru je obmedzená na 18 miliónov ročne a digitálna mena sa obchoduje verejne od roku 2016 a v súčasnosti je jeden éter v hodnote 1233 dolárov.

Čítajte viac: Analýza cien éteru pre rok 2021

5. Ethereum môžete obchodovať na väčšine búrz

Ethereum sa ponúka ako možnosť výmeny na platformách veľkého množstva búrz kryptomien, takže v tomto ohľade máte flexibilitu výberu. Ethereum je zoradené od najvýznamnejších kryptobúrz po najmenej známe. S Ethereom môžete obchodovať ďalej eToro tiež, ktorá je najlepšou platformou sociálneho obchodovania na svete.

6. Jeho dostupnosť

Na rozdiel od bitcoinu nemá Ether žiadny limit ponuky. Dostupnosť éteru môže navyše časom kolísať, pretože veľa jednotiek éteru sa bude počas určitého času aj naďalej pridávať a strácať.

7. Ethereum je kráľom DeFi

Decentralizované financovanie (DeFi) rastie exponenciálne a Ethereum je na vrchole. Aj keď sa adopcia DeFi stále rozširuje, môže to mať vplyv na cenu éteru, pretože by mohol byť väčší dopyt po investovaní do kryptomeny. To je pre obchodníkov pozitívny faktor, pretože by mohla existovať väčšia likvidita.

Mám kúpiť alebo obchodovať s éterom?

Je dôležité, aby ste úplne pochopili rozdiel medzi týmito dvoma faktormi predtým, ako sa rozhodnete kúpiť alebo obchodovať s Ethereom.

Nákup Ethereum by vás mohol zaujímať, ak …

 • Chcete prevziať úplné vlastníctvo množstva nakupovaného éteru
 • Z akýchkoľvek ziskov radi zaplatíte daň z kapitálových výnosov
 • Chcete byť vlastníkom kryptomeny, ktorá je na vrchole decentralizovaného financovania (DeFi)
 • Chcete byť súčasťou veľkej krypto komunity HODLer
 • Ste vyznávačom blockchainovej misie (decentralizácia) Etherea

Možno by vás zaujímalo obchodovanie s Ethereom, ak…

 • Zaujíma vás kryptomena, ktorá má nižšie poplatky. Transakčné poplatky Etheru sú zvyčajne nižšie ako poplatky za bitcoiny.
 • Potrebujete flexibilitu, pretože Ethereum je kompletný balík, ktorý uľahčuje vytváranie zložitých sietí a kontraktov pre rôzne služby a produkty.
 • Hľadáte blockchain s jasným plánom, pretože Ethereum obsahuje silný plán s jasnými štandardmi vývoja a tiež vylepšeniami, ktoré sa očakávajú v nasledujúcom roku. Mnoho ďalších kryptomien túto funkciu, bohužiaľ, nemá.
 • Firemný záujem je prvkom záujmu, pretože veľa spoločností teraz pracuje s Ethereom na zlepšení ekosystému. S podobnou úrovňou podpory sa stretávame iba u niekoľkých ďalších blockchainov.

eToro – najlepšia platforma pre kryptomenu na obchodovanie s éterom

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body:

 • Obchodovanie s éterom umožňuje obchodníkom špekulovať o tom, či cena éteru stúpne alebo poklesne
 • Ethereum je známe ako digitálna platforma, ktorá umožňuje jednotlivcom pracovať na budovaní decentralizovaných aplikácií.
 • Ethereum funguje slobodne a nevlastní ho žiadny ústredný orgán, napríklad vláda alebo finančná inštitúcia.
 • Ethereum sa pri fungovaní spolieha na technológiu blockchain a je to otvorená softvérová platforma. Mnoho počítačov po celom svete hostí tento blockchain, čo z neho robí decentralizovanú platformu.
 • Blokový reťazec Ethereum zdieľa veľa podobností s bitcoinmi; napríklad udržuje históriu transakcií zaznamenanú.
 • Ethereum sa používa na nákup tovaru rovnako ako bitcoin.
 • Prijatie blockchainu spoločnosti Ethereum sa neustále rozširuje, čo môže ísť iba v prospech obchodníkov.
 • Ethereum, bitcoin a rôzne ďalšie digitálne meny majú veľmi vysoký potenciál a môžu transformovať finančný systém.
 • Za posledných pár rokov sa Ethereum čoraz viac etablovalo ako druhá najväčšia digitálna mena.
 • Ethereum prijíma ako platbu čoraz väčší počet organizácií – a keď sa ľudia oboznámia s kryptomenami, očakáva sa, že v najbližších rokoch sa zvýši aj počet organizácií, ktoré sa začnú zaoberať éterom..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map