Zoznámte sa s výhodami obchodovania s kryptomenami a zistite, prečo sa stalo populárnou alternatívou k iným aktívam.

V týchto časoch nemôžete hovoriť o financiách a nehovoriac o kryptomenách. Po celom svete, keď hovoríme o fázach, ako je kryptografická výmena & pri obchodných cieľoch obchodníci pracujú tak, že kupujú alebo predávajú jeden druh hotovosti za iný alebo vymieňajú svoju kryptomenu za hotovosť.

Hlavné virtuálne menové štandardy a kryptomeny sú v súčasnosti stále na začiatku obdobia pokroku, takže sa musíme ešte dostať na ich maximálnu kapacitu.

Prečo obchodovať s kryptomenami – výhody obchodovania s kryptomenami

Obchodníci môžu špekulovať, či sa cena kryptomeny zvýši alebo zníži. A nemusia preberať vlastníctvo tohto diela. Môžu to robiť prostredníctvom CFD, stávok na rozpätie, skalpovania, obchodovania s pozíciou, obchodovania s rozpätím, swingu a vnútrodenného obchodovania.

Medzi výhody obchodovania s kryptomenami patria:

1. Volatilita kryptomeny

2. Hodiny na trhu s kryptomenami

3. Schopnosť ísť dlho alebo krátko

4. Zlepšená likvidita

5. Páková expozícia

6. Daňovo efektívne obchodovanie

7. Rýchlejšie otvorenie účtu


Medzi výhody obchodovania s kryptomenami patria napríklad transparentnosť, volatilita, bezpečnosť, 24-hodinový otvorený trh, dostupnosť a nízke poplatky za obchodovanie..

Kryptomeny sú volatilné, čo znamená, že ich cena často stúpa a klesá. Keďže ceny sa často pohybujú vysoko, potom môže byť obchodovanie s kryptomenami skutočne ziskové. Obchodníci by mali špekulovať o cene určitej kryptomeny, bez toho, aby ju museli vlastniť. Môžu to robiť prostredníctvom CFD, stávok na rozpätie, skalpovania, obchodovania s pozíciou, obchodovania s rozpätím, swingu a vnútrodenného obchodovania.

Začnime:

1. Volatilita kryptomeny

Kryptomeny sú volatilné, čo znamená, že ich cena často stúpa a klesá. Keďže ceny sa často pohybujú vysoko, potom môže byť obchodovanie s kryptomenami skutočne ziskové. Obchodníci by mali špekulovať o cene určitej kryptomeny, bez toho, aby ju museli vlastniť. Aj keď kritici považujú extrémnu volatilitu kryptomeny za slabú stránku kryptomien, môžu z nej profitovať obchodníci, pretože cena kryptomeny môže často stúpať a klesať, čo dáva príležitosti na zisk.

2. Hodiny na trhu s kryptomenami

Na rozdiel od obchodovania s akciami a komoditami sa obchodovanie s kryptomenami nedeje iba päť dní v týždni. Namiesto toho ste schopní obchodovať na trhu neustále, pretože je otvorený 24 hodín denne, 7 dní v týždni na rastúcom počte búrz. Je to skvelá príležitosť, najmä pre obchodníkov na čiastočný úväzok, ktorí majú zamestnanie na plný úväzok, pretože môžu svoj voľný čas využiť na obchodovanie.

3. Schopnosť ísť dlho alebo krátko

Keď idete dlho, kúpite hodnotu za určitú cenu a predáte ju vyššou rýchlosťou, keď sa jej hodnota zvyšuje. Rozdiel medzi cenou vášho nákupu a cenou, za ktorú ho predáte, je dosiahnutý zisk. Ak máte skratku, požičiate si kryptomenu, potom ju najskôr predáte na otvorenom trhu a potom tieto akcie kúpite za nižšiu cenu a týmto spôsobom profitujete z cenového rozdielu. Pri obchodovaní s kryptomenami budete môcť robiť oboje.

4. Zlepšená likvidita

Ak hovoríme o obchodovateľných aktívach, potom je likvidita nevyhnutným prvkom, a to vrátane kryptomien. Likvidné trhy zabezpečujú efektívnejšie, hlbšie a plynulejšie skúsenosti pri obchodovaní. Nelikvidný trh môže obchodníkov postaviť do ťažko prístupných situácií. Aj keď sa forex považuje za najlikvidnejší trh, kryptomeny tiež nestoja zle, pretože sú likvidné.

5. Páková expozícia

Páka je známa ako použitie vkladu, inak označovaného ako marža, ktorý vám poskytuje zvýšenú expozíciu voči konkrétnemu majetku. Jednoducho vysvetlíte, že stanovujete zlomok svojej obchodnej hodnoty a zvyšok si požičiava váš poskytovateľ.

V kryptomene je obchodovanie s CFD a stávkovanie na rozpätie pákovým produktom. Preto vám umožňujú otvoriť pozíciu na „marži“ – vklad v hodnote iba časti z celkovej hodnoty obchodu. Takže by ste mohli získať vynikajúcu pozíciu na kryptotrhu iba s malým množstvom svojho kapitálu.

6. Daňovo efektívne obchodovanie

Ak vedieme veľmi presné záznamy, dosahujeme najdôležitejší prvok uskutočňovania efektívnej stratégie týkajúcej sa daňovo efektívneho obchodovania s kryptomenami. Bez ohľadu na to, ako investor alebo obchodník v kryptomene generuje príjem z obchodovania, dlhodobého investovania alebo iných prostriedkov, vedenie presných záznamov je veľmi dôležité, pretože umožňuje presné ocenenie. Je známe, že kryptomeny majú v oblasti daní určité výhody. Napríklad stávkovanie na rozpätie nie je úplne zdaňované. Neexistuje žiadna daň z kapitálových výnosov (CGT), pretože nikdy nevlastníte majetok.

7. Rýchlejšie otvorenie účtu

Pri obchodovaní s kryptomenami je dôležité ušetriť čas na zdĺhavých úlohách týkajúcich sa vášho účtu a sústrediť sa iba na svoje kryptomeny. Je známe, že kryptoburzy uľahčujú a urýchľujú proces registrácie, takže môžete začať obchodovať čo najskôr.

Teraz tiež existujú rôzne nástroje, ktoré tvrdia, že vám umožňujú automaticky obchodovať, nakupovať a predávať bitcoiny za účelom zisku sledovaním aktuálnych trendov na trhu..

Výhody kryptomeny

Aké sú však výhody kryptomeny?

Kryptomeny majú oproti tradičným finančným aktívam niekoľko výhod. Tu sú niektoré z nich:

1. Transakcie

2. Prevody majetku

3. Transakcie sú dôverné

4. Nižšie transakčné poplatky

5. Lepší prístup k úverom

6. Jednoduché medzinárodné obchodovanie

7. Zabezpečenie na vysokej úrovni

1. Transakcie

Pri uzatváraní tradičných obchodných dohôd môžu agenti, makléri a právni zástupcovia komplikovať inak priamy proces. Musíte vziať do úvahy papierovanie, ktoré je potrebné urobiť, provízie, poplatky za sprostredkovanie a mnoho ďalších osobitných podmienok, ktoré sa môžu vzťahovať na konkrétny obchod..

Bitcoin, ethereum & Hviezdne porovnanie protokolu. Zdroj: Pevnosť

Veľmi dôležitou výhodou kryptomien je to, že uzavretím obchodov medzi dvoma stranami, ktoré sa uskutočňujú v sieťovom systéme peer-to-peer, sa okamžite eliminuje potreba prejsť procesmi, ktorými prechádzame, keď využívame tradičné finančné systémy..

To má veľký vplyv na uskutočnenie kontrol a menšie zmätky v množstve transakcií. Okrem toho obidve strany zúčastnené na transakcii vedia, o koho ide, čím sa zvyšuje zodpovednosť.

2. Prevody majetku

Blockchain kryptomeny popísali analytici ako „veľkú databázu majetkových práv“, ktorú je možné použiť na vykonávanie a vymáhanie dvojstranných zmlúv o automobiloch alebo nehnuteľnostiach a iných podobných komoditách..

Ekosystém kryptomeny blockchain však môže nájsť svoje využitie aj pri uľahčovaní špecializovaných spôsobov prevodov. A vzhľadom na to, že svoj účet spravujete ako držiteľ kryptomeny, prevod aktív bude trvať podstatne menej času.

3. Transakcie sú dôverné

V tradičných systémoch môžu banky alebo úverové agentúry, ktoré sú zapojené do vašich transakcií, vytvoriť referenčný dokument z celej vašej histórie transakcií, zakaždým, keď transakciu uskutočníte vy. Preto to môže byť znepokojenie týkajúce sa vášho súkromia. Jednoducho vysvetlené, môže to znamenať pravidelné kontroly zostatkov na vašom účte, aby sme mohli zabezpečiť dostupnosť dostatočných finančných prostriedkov. Pri uskutočňovaní dôležitých obchodných transakcií môžu vyžadovať dôkladnejšie preskúmanie vašej finančnej histórie.

Ďalšou cennou výhodou je skutočnosť, že transakcie, ktoré uskutočňujete, sú jedinečnými burzami, do ktorých sú zapojené dve strany, ktoré v každom jednotlivom prípade rokovali a dohodli sa na podmienkach. Výmena informácií sa navyše uskutočňuje na princípe „push“, čo umožňuje previesť presne sumu, ktorú chcete príjemcovi poslať, čo umožňuje veľmi rýchlu a spoľahlivú metódu výmeny..

To tiež hrá veľmi dôležitú úlohu pri ochrane súkromia vašej osobnej finančnej histórie a slúži tiež ako ochrana pred hrozbou krádeže identity alebo krádeže účtu, ktorá sa v tradičnom systéme ukázala byť oveľa väčšia, pretože bezpečnosť vášho osobné informácie pri uskutočňovaní transakcie sú k dispozícii a môžu byť zverejnené v ktoromkoľvek bode transakčného reťazca.

4. Nižšie transakčné poplatky

Je veľmi pravdepodobné, že ste pri čítaní informácií, ktoré poskytnú, narazili na svoje mesačné výpisy z účtu od banky alebo spoločnosti vydávajúcej kreditné karty a prekvapila vás výška poplatkov, ktoré účtujú za prevody finančných prostriedkov, vypísanie šekov alebo akékoľvek iné finančné prostriedky transakcia, ktorej sa môže týkať. Transakčné poplatky môžu výrazne znížiť vaše aktíva, o to viac, ak uskutočňujete veľký počet transakcií za mesiac.

Bitcoin & Priemerné transakčné poplatky za ethereum. Zdroj: Logos Network, stredná

Správa služieb tretích strán vám môže účtovať poplatky za údržbu vašej kryptopeňaženky, ale tieto poplatky budú oveľa nižšie ako poplatky, ktoré by vyžadovali tradičné finančné systémy..

5. Lepší prístup k úverom

Médiá, ktoré sa tak veľmi snažia pri výmene kryptomeny, sú digitálny prenos dát a internet. Takže každý, kto má životaschopné dátové pripojenie, má všetky tieto služby potenciálne dostupné, potrebuje iba určité znalosti o sieťach kryptomeny, ktoré sú v ponuke, a ľahký prístup k webovým stránkam a portálom, ktoré sú pre túto sieť relevantné.

Asi 2,2 miliardy jednotlivcov na celom svete používa internet alebo mobilné telefóny. Mnoho z nich však nemá prístup k tradičným bankovým systémom. S kryptomenami by mohli mať ľahší prístup, pretože sú úplne decentralizované a založené na internete. Pre ľudí by teda bolo uskutočňovanie prevodov oveľa jednoduchšie.

6. Jednoduché medzinárodné obchodovanie

Aj keď to v súčasnosti na vnútroštátnej úrovni väčšinou nie je uznané ako zákonné platidlo, na kryptomeny sa nevzťahujú poplatky za transakcie, úroky a výmenné kurzy ani iné opatrenia, ktoré ukladajú konkrétne krajiny z dôvodu ich konkrétnych príslušných zákonov v tejto oblasti..

A s využitím mechanizmu peer-to-peer, ktorý je prítomný v technológii blockchain, je možné uskutočňovať medzinárodné prevody a transakcie mínus komplikácie spojené s fluktuáciami ohľadom výmeny mien, okrem iného.

7. Zabezpečenie na vysokej úrovni

Na rozdiel od transakcií povolených spoločnosťami vydávajúcimi kreditné karty, ktoré je možné zrušiť, ako je to v prípade „vrátenia platby“, po autorizácii prevodu kryptomeny neexistuje žiadny spôsob, ako ho je možné vrátiť späť. Toto je ochranné opatrenie prijaté proti podvodu, ktoré si vyžaduje osobitnú dohodu medzi kupujúcim a predávajúcim, pokiaľ ide o politiku vrátenia peňazí v prípade chyby alebo všeobecné zásady týkajúce sa vrátenia tovaru..

Mali by ste nakupovať alebo obchodovať s kryptomenami?

Predtým, ako sa rozhodnete vstúpiť do sveta kryptomien, musíte vedieť, že obchodovanie a investovanie sú dve odlišné veci. Ak potrebujete pomôcť pochopiť veci podrobnejšie v tomto ohľade, pozrite si tento podrobný článok.

Môže vás zaujímať nákup kryptomien, ak …

 • Prijímate, že budete platiť dane zo všetkých získaných ziskov
 • Za dané dielo môžete platiť vopred
 • Chcete byť súčasťou ľudí, ktorí vlastnia kryptomeny
 • Nebudú vás trápiť úvodné limity ani maximálny vklad
 • Pred predajom alebo nákupom trpezlivo čakajte na výmenný účet
 • Nevadia vám poplatky za vklady ani výbery
 • Chcete byť súčasťou všetkých HODLEROV po celom svete

Obchodovanie s kryptomenami by vás mohlo zaujímať, ak…

 • Chcete špekulovať s ich cenami bez vlastníctva majetku
 • Uvažujete o tom, že sa z rovnakého účtu dostanete do kontaktu s viacerými zmenami
 • Chcete, aby bola vaša pozícia využitá tak, aby ste vopred zaplatili oveľa menej, ako sú náklady
 • Neradi platíte poplatky za vklad alebo výber
 • Máte horiacu túžbu okamžite začať obchodovať
 • Nechcete mať maximálny limit vkladu

eToro – najlepšia platforma pre kryptomeny pre obchodníkov aj investorov

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body:

 • Medzi hlavné výhody obchodovania s kryptomenami patria transparentnosť, volatilita, bezpečnosť, 24-hodinový otvorený trh, dostupnosť a nízke poplatky za obchodovanie..
 • Transakcie s kryptomenou majú významnú výhodu, pretože sú uzavretými vzájomnými záležitosťami, ktoré sa dejú v sieťovej štruktúre peer-to-peer..
 • Nie je možné únik osobných informácií o histórii výmeny.
 • Ekosystém kryptomeny má platný potenciál sprístupniť prevod aktív a spracovanie transakcií na obchodovanie zákazníkom, ktorí majú záujem.
 • Po autorizácii prevodu kryptomeny nie je možné tento spôsob vrátiť späť. Toto je ochranné opatrenie prijaté proti podvodom.
 • Najväčšou výhodou kryptomeny je, že ste výlučným vlastníkom zodpovedajúcich súkromných a verejných šifrovacích kľúčov zodpovedných za vytvorenie vašej sieťovej identity kryptomeny..
 • Médiá, ktoré sa veľmi usilujú pri výmene kryptomeny, sú digitálny prenos dát a internet.

Prečítajte si tiež:

Čo je top 10 altcoinov, ktoré majú explodovať v roku 2021?

Altcoiny vs tokeny: Aký je rozdiel?

Aká je najlepšia kryptomena na investovanie v roku 2021?

Ako zarobiť peniaze pomocou kryptomeny – definitívny sprievodca

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector