Ako investovať do bitcoinu (BTC)

Prečo investovať do bitcoinových BTC? Čo sú výhody a výzvy v oblasti investovania bitcoinov? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o investovaní do bitcoinu.

Pri rýchlom výpadku pamäťovej dráhy – ak by ste si kúpili jediný bitcoin v roku 2009 – zaplatili by ste menej ako 1 cent. A dnes? Digitálna mena sa obchoduje za viac ako 18 000 dolárov.

Zjednodušene, znamená to, že keby ste investovali 100 dolárov do bitcoinu len pred viac ako desiatimi rokmi, teraz by ste sledovali výnosy 179 miliónov dolárov.

V skutočnosti to nie je nič fenomenálne. Je preto samozrejmé, že veľa retailových klientov sa v súčasnosti snaží investovať do bitcoinu. Kľúčovým problémom je, že veľa ľudí celkom nechápe, ako táto kryptomena funguje – a preto sa zdráhajú prijať tento krok.

Toto je miesto, kde prichádzame. Tento konečný sprievodca Ako investovať do bitcoinu vám povie všetko, čo potrebujete vedieť – v jednoduchej angličtine. Zahŕňa to vysvetlenie toho, čo je bitcoin, ako môžete zarobiť peniaze investovaním do bitcoinových BTC a čo je najdôležitejšie – ako investovať dnes.

Ak chcete investovať do bitcoinových BTC rýchlo a ľahko, s 0% provízia, check out eToro Exchange!

Ako investovať do bitcoinu v 5 jednoduchých krokoch

Ak chcete investovať do bitcoinu, prvým krokom je otvorenie účtu s regulovanou burzou, depozit finančných prostriedkov, výber bitcoinu zo zoznamu platforiem a nakoniec kontrola. & potvrďte, že ste si do peňaženky pridali mince.

Táto príručka o tom, ako investovať do bitcoinu, rozdelí laicky povedané všetko tak, aby ste neuskutočnili nákup naslepo. Ak však nemáte dosť času na to, aby ste si ich prečítali všetky spôsoby, musíte práve teraz investovať do bitcoinu.

Krok 1: Otvorte si účet u regulovaného sprostredkovateľa alebo na burze

Krok 2: Vložte niektoré prostriedky debetnou / kreditnou kartou, elektronickou peňaženkou alebo bankovým prevodom

Krok 3: Vyberte si, koľko bitcoinu chcete investovať

Krok 4: Potvrďte investíciu

Krok 5: Nechajte svoje bitcoiny uložené, kým sa nerozhodnete vyplatiť peniaze


Upozorňujeme, že vyššie uvedené kroky by vám nemali trvať dlhšie ako 5 minút od začiatku do konca.

Čo je to bitcoin?

Predtým, ako sa dostaneme k drsnému spôsobu investovania do bitcoinu, má zmysel, aby sme stručne vysvetlili, čo táto inovatívna technológia vlastne je. Zjednodušene povedané, bitcoin je digitálna mena, ktorá bola uvedená na trh v roku 2009.

Nie je vlastnená ani kontrolovaná žiadnou osobou, vládou alebo centrálnou bankou. Vďaka tomu je bitcoin „decentralizovaný“. Je tiež transparentný, pretože každú transakciu odoslanú do bitcoinovej siete je možné vidieť vo verejnej knihe – známej ako „blockchain“..

Za účelom nákupu bitcoinu to môžete urobiť prostredníctvom online burzy alebo sprostredkovateľa. Svoje digitálne mince môžete uložiť do súkromnej peňaženky, ktorú je možné stiahnuť do stolného zariadenia alebo mobilného telefónu. Alebo môžete mince nechať v úschove u regulovaného sprostredkovateľa.

Ako každá trieda aktív s hodnotou, cena bitcoinu stúpa a klesá po celý deň. To, či stúpa alebo klesá, závisí od trhových síl prostredníctvom dopytu a ponuky. Všeobecným cieľom investovania do bitcoinu je preto predať svoje mince za viac, ako ste pôvodne zaplatili.

Ako funguje investovanie do bitcoinového procesu?

Najjednoduchší spôsob, ako pochopiť investíciu do bitcoinu, je premýšľať o tradičnom aktíve, ako sú akcie.

Napríklad by ste kúpili akcie spoločnosti, pretože si myslíte, že to zvýši ich hodnotu. Keď potom začnete s predajom akcií, dúfate, že tak urobíte za vyššiu cenu.

Rozhodujúce je, že sa to nijako nelíši od investovania do bitcoinu. To znamená, že budete držať svoje bitcoiny, kým nebudete pripravení na predaj. Môžete to urobiť prostredníctvom vybraného bitcoinového brokera – bez poplatkov.

Tu je však základný príklad fungovania procesu investovania bitcoinu:

 • Účet si otvoríte u online bitcoinového brokera
 • Vložíte 500 dolárov a celú sumu investujete do Bitcoin
 • V čase nákupu má bitcoin hodnotu 15 000 dolárov
 • Mince držíte päť rokov
 • Keď sa vydáte na výplatu, bitcoin má hodnotu 50 000 dolárov
 • To znamená zvýšenie ceny o 233%.

Podľa vyššie uvedeného príkladu ste pôvodne investovali 500 dolárov do bitcoinu a dosiahli návratnosť 233%. To znamená, že celkovo ste z 500 dolárov urobili 1 665 dolárov.

Prečo by ste mali investovať do bitcoinu?

Existuje veľa dôvodov, prečo by ste sa mohli rozhodnúť investovať do bitcoinu.

1. Bezprecedentné a bezkonkurenčné návratnosti

Zmienili sme sa skôr, ako od spustenia v roku 2009 – bitcoin vzrástol zo zlomku 0,01 USD na päťcifernú triedu aktív. To predstavuje výnosy v miliónoch percentuálnych bodov. Z tohto dôvodu čoraz viac ľudí hľadá expozíciu voči bitcoinu.

Aj v posledných rokoch bitcoin prekonal prakticky všetky finančné trhy, ktoré existujú. Napríklad S&Index P 500 sa zmenil z 2 090 bodov na 3 629 bodov – v priebehu času vzrástol o 73%. Iste, toto predstavuje vynikajúcu návratnosť pre investorov.

Počas rovnakého päťročného obdobia sa však bitcoin zmenil z 387 dolárov na 52-týždňové maximá 19 400 dolárov. Reálne to je 5-ročný nárast o takmer 5 000%. Ak by ste teda vtedy investovali 500 dolárov, váš nákup bitcoinu by teraz mal hodnotu viac ako 25 000 dolárov!

2. Uncapped sa vracia

Skutočne neexistuje žiadna informácia o tom, aká veľká môže byť táto digitálna mena v priebehu nasledujúcich 5, 10 a 20 rokov. Rozhodujúce je, že bitcoin by sa nemal porovnávať s rastovými akciami Tech, ako je Tesla alebo Square.

Iste, tieto sľubné akcie tento rok vrátili trojciferné zisky. Je však len toľko, že tieto zásoby môžu týmto tempom ďalej rásť. To je v príkrom rozpore s bitcoinom – hlavne kvôli tomu, čo predstavuje.

Bitcoin je vo svojom jadre digitálna mena – čo znamená, že je veľmi prospešný ako prostriedok na platbu za tovar a služby. To je niečo, čo už vidíme – v Japonsku je dnes viac ako 250 000 obchodov akceptujúcich bitcoiny.

Bitcoiny sa navyše označujú aj ako sklady hodnoty, ako je zlato – ktoré v krátkosti pokryjeme. Celkovo vzaté, keďže bitcoin je fenomén bez hraníc, jeho dlhodobý potenciál je prakticky neobmedzený.

3. Ukladač hodnoty

Bitcoin funguje ako veľká zásoba hodnoty. Nakoniec, jeho ponuka je konečná pri 21 miliónoch mincí. Očakáva sa, že toto číslo dosiahne v roku 2140.

Ak sa tak stane, už sa nebudú vyrábať žiadne ďalšie bitcoiny. Podobne ako zlato to zaručuje, že teoreticky – hodnota bitcoinu bude naďalej rásť donekonečna.

Sme pripravení investovať do Bitcoin?

Ako investovať do bitcoinu – k dispozícii sú rôzne možnosti

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete investovať do bitcoinu. Bez tieňa pochybností je najjednoduchšie použiť online brokera. Je to iba prípad otvorenia účtu, vloženia niektorých finančných prostriedkov a následného rozhodnutia, koľko chcete investovať..

Investovať do bitcoinu je však možné aj prostredníctvom špecializovaného bankomatu.

Poďme preskúmať, ako to funguje.

Bitcoinové bankomaty

V súčasnosti existuje viac ako 12 400 bitcoinových bankomatov v 71 rôznych krajinách. Ak neviete, ako to funguje, jedná sa o špeciálne bankomaty, ktoré vám umožňujú investovať do bitcoinu. Bude sa od vás vyžadovať zadanie tvrdej hotovosti – tá sa potom prevedie na bitcoin.

Potom môže bitcoinový bankomat vytlačiť potvrdenie, ktoré obsahuje jedinečný kód peňaženky. Potom si musíte stiahnuť bitcoinovú peňaženku, naskenovať QR kód nájdený na účtenke a mince sa pridajú do peňaženky.

Za zaistenie bezpečnosti svojich bitcoinov nesiete úplnú zodpovednosť. To znamená, že by ste nikdy nemali nikomu umožniť prístup do svojej peňaženky – pretože by bol schopný previesť mince von.

Z tohto dôvodu sú bitcoinové bankomaty nie najlepší spôsob investovania do tejto digitálnej meny. V skutočnosti, ak sa rozhodnete investovať do bitcoinu týmto spôsobom, počítajte s tým, že budete platiť obrovské poplatky. Napríklad sme narazili na bitcoinové bankomaty, ktoré si účtujú prirážku nad 10% – niekedy aj viac.

Bitcoin Broker

Najjednoduchší a nákladovo najefektívnejší spôsob investovania do bitcoinu je prostredníctvom online bitcoinového brokera. Investujete pritom z pohodlia domova. Existujú stovky online platforiem, ktoré vám umožňujú nakupovať bitcoiny, a preto vám vysvetlíme, ako si neskôr zvoliť jednu pre svoje osobné potreby..

Hlavným predpokladom však je, že si jednoducho musíte otvoriť účet a uskutočniť vklad pomocou každodennej platobnej metódy. Regulovaní makléri majú radi eToro vám umožní financovať vaše bitcoinové investície debetnou / kreditnou kartou, elektronickou peňaženkou a bankovým prevodom.

Akonáhle investujete do bitcoinu u vybraného brokera, môžete nechať mince uložené na platforme. Mali by ste to však robiť, iba ak je sprostredkovateľom plne regulovaný a využíva bezpečnostné postupy na inštitucionálnej úrovni.

Ak nie, potom by bolo najlepšie vybrať bitcoin do súkromnej peňaženky. Ako sme už uviedli skôr, bitcoinovú peňaženku si môžete stiahnuť do svojho stolného alebo mobilného zariadenia. K dispozícii sú tiež hardvérové ​​peňaženky – ktoré sa odporúčajú pre veľké nákupy.

Ako si zvoliť burzovú platformu na investovanie do bitcoinu

Pretože toľko maklérov a búrz súťaží o vaše podnikanie, vedieť, s ktorou platformou ísť, môže byť skutočnou výzvou.

Aby sme vám pomohli vyčistiť hmlu, nižšie uvádzame niekoľko faktorov, na ktoré si musíte dávať pozor pri výbere výmennej platformy pre vaše potreby.

Dôležité faktory pri výbere bitcoinovej burzy:

1. Licencovanie a reputácia

Nepoužili by ste neregulovaného sprostredkovateľa na nákup akcií alebo dlhopisov, však? Preto by ste mali do bitcoinu investovať iba s platformou, ktorá má na to zákonné právomoci.

Kľúčovým problémom tu je, že stovky búrz kryptomeny fungujú neregulovaným spôsobom. Je to preto, že bitcoin je vo väčšine krajín klasifikovaný ako zákonné platidlo – takže regulácia je do istej miery šedou zónou.

Dobrou správou je, že existujú regulované platformy ako eToro ktoré vám umožňujú bezpečne a spoľahlivo investovať do bitcoinu.

Je to preto, že maklér je regulovaný spoločnosťami FCA (Spojené kráľovstvo), ASIC (Austrália) a FinCEN (USA). Pre tých z vás, ktorí majú sídlo v USA, by vás určite potešilo, že eToro je zaregistrované v spoločnosti FinCEN ako spoločnosť poskytujúca peňažné služby..

2. Ceny a provízie

Ako pravdepodobne viete – makléri podnikajú v oblasti zarábania peňazí. Vaša vybraná obchodná stránka s bitcoinmi vám preto bude pri investovaní účtovať poplatok. Väčšina sprostredkovateľov účtuje variabilnú províziu, ktorá sa potom vynásobí vašou stávkou.

Napríklad, ak si sprostredkovateľ účtuje 2% a vy investujete 1 000 dolárov – zaplatíte 20 dolárov. Pri predaji svojej bitcoinovej investície by ste opäť museli zaplatiť túto 2% províziu.

eToro, vám však umožňuje investovať do bitcoinu bez provízie. Nielen v prípade bitcoinu a 15 ďalších digitálnych mien – ale aj v hromadách akcií a ETF.

3. Minimálna bitcoinová investícia a platby

Vo veľkej väčšine prípadov bude mať váš zvolený bitcoinový broker zavedenú minimálnu investíciu. Ak si uvedomíme, ako volatilný je bitcoin, budete si chcieť zvoliť platformu, ktorá vám umožní investovať malé sumy.

Napríklad eToro umožňuje investovať do bitcoinu už od 25 dolárov. To je skvelé pre udržanie nízkych stávok a zaručuje sa, že nebudete investovať viac, ako si môžete dovoliť stratiť.

Pokiaľ ide o platby, toto je tiež zásadná metrika, ktorú musíte preskúmať pred otvorením účtu. Je to preto, že niektorí sprostredkovatelia vám umožňujú vkladať prostriedky iba bankovým prevodom.

Toto je pomalý proces, ktorého dokončenie môže trvať mnoho dní – z hľadiska vkladov aj výberov. Aj preto je eToro u bitcoinových investorov také populárne, pretože podporuje spôsoby okamžitých platieb, ako sú debetné / kreditné karty, Paypal, Skrill, Neteller a ďalšie..

4. Skladovanie a vyberanie

Aj keď sa vyššie uvedené metriky zameriavajú na proces počiatočnej investície, musíte myslieť aj na úložisko. Bitcoin je koniec koncov decentralizovaná digitálna mena a teda – je potrebné ho bezpečne uložiť v súkromnej peňaženke.

Ako sme už spomenuli skôr, veľa bitcoinových investorov bude ukladať svoje mince do svojej vlastnej peňaženky – čo im dáva úplnú kontrolu nad fondmi. To však znamená, že vám hrozí hackerstvo. Rovnako je to menej výhodné, pokiaľ ide o vyplatenie vašej bitcoinovej investície.

S ohľadom na to by mohlo byť najlepšie nechať svoje coiny u vybraného brokera. Je to však za predpokladu, že platforma je prísne regulovaná. Investíciu nakoniec zveríte danému poskytovateľovi – špičkové bezpečnostné postupy sú preto nevyhnutnosťou.

Aj preto opäť navrhujeme licencovanú platformu eToro. Sprostredkovateľ má nielen tri regulačné licencie a zavedené kontroly zabezpečenia na inštitucionálnej úrovni – ale svoje bitcoinové investície môžete vyplatiť jediným kliknutím – 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Tipy, ako investovať do bitcoinu a dosahovať zisk

Ostrieľaní investori zo všetkých sektorov triedy aktív sú schopní dosahovať konzistentné zisky, pretože majú v hre jasnú stratégiu. Aj keď na bitcoinovej scéne neexistuje univerzálna stratégia, odporúčame vám zvážiť skôr, ako investujete, nasledujúce tipy.

Najlepšie tipy, ako investovať do bitcoinu:

Tip 1: Stanovte niekoľko finančných cieľov

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete pristupovať k bitcoinovej investícii. Niektorí ľudia napríklad investujú do rýchleho zisku pomocou dobrého načasovania trhu. V iných prípadoch možno budete hľadať investíciu do bitcoinu mnoho, mnoho rokov.

Či tak alebo onak, je dôležité stanoviť si nejaké jasné a realistické finančné ciele skôr, ako investujete do bitcoinu. Môže to byť niečo také základné ako stanovenie cenového cieľa. Môžete sa napríklad rozhodnúť zadržať svoju investíciu, kým bitcoin nedosiahne 50 000 dolárov.

Tip 2: Dolárové náklady sú priemerné vaše bitcoinové investície

Aj keď sú bitcoiny najvýkonnejšou triedou aktív za posledné desaťročie, sú aj najprchavejšie. To môže neskúseného investora znervózniť a následne spôsobiť prebdené noci. Koniec koncov, pri investovaní do bitcoinu riskujete skutočné peniaze.

Napríklad bitcoin sa v prvom štvrťroku 2020 v priebehu štrnástich dní zmenil z 10 000 na 5 000 dolárov – čo predstavuje pokles o 50%. Keď k tomuto voľnému pádu mohlo dôjsť, mohlo vás veľmi lákať znižovať straty.

Avšak tí, ktorí vydržali, videli bitcoin len o 8 mesiacov neskôr, keď dosiahli 19 000 dolárov. Je veľmi dôležité, že tejto vysoko volatilnej cenovej akcii sa dá úplne vyhnúť zapojením sa do priemeru dolárových nákladov. To znamená, že pravidelne investujete pevnú sumu.

Napríklad do bitcoinu môžete na konci každého mesiaca investovať 200 dolárov. Vaša cena sa pritom bude neustále meniť, a teda priemerovať v priebehu času. To znamená, že sa nemusíte obávať krátkodobej volatility.

Tip 3: Diverzifikujte svoje bitcoinové investície

Diverzifikácia je dôležitá pre všetky triedy aktív – ale o to viac, keď investujete do bitcoinu. Zjednodušene to znamená, že by ste nikdy nemali dávať všetky svoje vajcia do jedného košíka – konkrétne bitcoin.

Dobrým východiskovým bodom by teraz bolo zvážiť investovanie aj do iných kryptomien – napríklad do Ethereum a Ripple. Vaše celkové vystavenie kryptomene by sa však malo obmedziť na minimum.

Môžete napríklad venovať 10% svojej investície do kryptomien a zvyšok do stabilnejších a stabilnejších tried aktív, ako sú akcie a dlhopisy. Pri takomto prístupe vás diverzifikácia chráni v prípade, že vaša bitcoinová investícia nebude úplne v poriadku.

Ako dnes investovať do bitcoinu – podrobný návod

Takže teraz, keď sme pokryli všetky aspekty toho, čo obnáša investícia do bitcoinu, vás teraz prevedieme nákupným procesom.

Podľa pokynov uvedených nižšie – svoju prvú bitcoinovú investíciu s eToro môžete uskutočniť za menej ako 5 minút!

Ako investovať do bitcoinu v 6 jednoduchých krokoch:

Krok 1: Otvorte účet eToro

Ak sa chcete guľou gúľať, choďte na web eToro a otvor účet.

Budete musieť poskytnúť niektoré osobné informácie – napríklad meno a krajinu pobytu.

Budete tiež musieť vytvoriť používateľské meno / heslo a potvrdiť svoje kontaktné údaje. Všetko uvedené by nemalo trvať dlhšie ako 2 minúty.

Krok 2: Nahrajte nejaké ID

Používaním eToro na investovanie do bitcoinu využívate prísne regulovaného brokera. To zase znamená, že budete musieť nahrať nejaké ID fotografie podľa zákonov proti praniu špinavých peňazí.

Patrí sem váš pas / vodičský preukaz spolu s dokladom, ktorý overuje váš pobytový status. Posledne menovaným môže byť bankový výpis alebo faktúra za energie. eToro zvyčajne dokumenty overil okamžite.

Krok 3: Uskutočnite vklad

Ak chcete na eToro investovať do bitcoinu, budete musieť vložiť vklad. Musí to byť minimálne 200 dolárov – aj keď do bitcoinu musíte investovať celú sumu. Naopak, môžete prideliť iba 25 dolárov.

Z hľadiska podporovaných spôsobov platby sem patria:

 • Debetná karta
 • Kreditná karta
 • Paypal
 • Skrill
 • Neteller
 • Sofort
 • Dôverčivo

Finančné prostriedky môžete vkladať aj bankovým prevodom.

Krok 4: Vyhľadajte bitcoiny

Hneď ako vložíte vklad na eToro, môžete pokračovať v investovaní do bitcoinu.

Platforma sa nešpecializuje výlučne na bitcoiny, pretože ponúka aj obchodné akcie, ETF a obchodné služby CFD. Ako taký môžete vyhľadať bitcoiny a prejsť na príslušnú investičnú stránku.

Krok 5: Dokončite investíciu do bitcoinu

Ak chcete dokončiť proces investovania bitcoinov na eToro, stačí zadať sumu, ktorú chcete investovať. Musí to byť minimálne 25 dolárov. Nakoniec kliknite na tlačidlo „Otvoriť obchod“.

Pritom bude vaša bitcoinová investícia bez provízie spracovaná okamžite. Mince potom budú pridané do vášho portfólia eToro.

Krok 6: Výplata vašich bitcoinových investícií

Aj keď sa pravdepodobne nebudete snažiť vyplatiť svoje bitcoinové investície niekoľko mesiacov alebo rokov, mali by sme rýchlo vysvetliť, ako sa to deje na eToro.

Keď nastane čas, jednoducho zamierte do svojho portfólia a rozhodnite sa predať svoje bitcoiny. Môžete to všetko predať naraz a len malé percento zo svojej investície.

Tak či onak, akonáhle potvrdíte predaj, hotovosť sa pripočíta k vášmu zostatku na eToro. Potom môžete peniaze vybrať späť na svoju debetnú / kreditnú kartu, do elektronickej peňaženky alebo na bankový účet!

Zvážili ste investíciu do BTC?

Ako investovať do bitcoinu – Zrátané a podčiarknuté

Stručne povedané, hoci sa investovanie do bitcoinu môže javiť ako náročná úloha – naozaj to nemusí byť potrebné. Ako sme vysvetlili v tejto príručke Ako investovať do bitcoinu, proces je možné dokončiť za menej ako 5 minút.

Ak použijete nášho najlepšie hodnoteného sprostredkovateľa eToro, budete môcť investovať už od 25 dolárov bez toho, aby ste platili jediný cent v provízii. Najdôležitejšie je, že vaša investícia je bezpečná – v neposlednom rade preto, že eToro je licencované FCA, CySEC a ASIC – a registrované v spoločnosti FINRA v USA..

eToro – nakupujte bitcoiny s províziou 0%

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Časté otázky

Koľko by som mal investovať do bitcoinu?

Na investovanie do bitcoinu neexistuje „správne“ množstvo peňazí. Závisí to napokon od vášho osobného rozpočtu, finančných cieľov a chuti do rizika. Vďaka tomu môžete na eToro investovať do bitcoinu už od 25 dolárov – čo je pre väčšinu bezvýznamná suma.

Je bitcoin dobrou investíciou do roku 2021?

Hodnota bitcoinu je v roku 2020 viac ako štvornásobná – následne prekonáva väčšinu tried aktív. Či bude tento trend pokračovať alebo nie do roku 2021, sa ešte len ukáže. Preto sa najlepšie odporúča, aby ste svoje investície spriemerovali na dolárové náklady.

Ako začnem investovať do bitcoinu?

Najjednoduchší spôsob, ako začať investovať do bitcoinu, je regulovaný online sprostredkovateľ, ako je eToro. Všetko, čo musíte urobiť, je vložiť nejaké prostriedky na debetnú / kreditnú kartu, do elektronickej peňaženky alebo na bankový účet – a potom zvoliť, koľko chcete investovať..

Môžem investovať 100 dolárov do bitcoinu?

Určite môžete. Platformy ako eToro vám v skutočnosti umožňujú investovať už od 25 dolárov. Je to preto, že bitcoin je možné rozdeliť na frakčné časti a teda – je veľmi priaznivý pre menšie investície.

Môžete stratiť peniaze za bitcoin??

Áno, rovnako ako všetky investície, aj bitcoin môže prísť o peniaze. Stane sa to, ak vyplatíte svoje bitcoiny za nižšiu cenu, ako ste pôvodne zaplatili.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector