Ako investovať do Ethereum Classic

Sprievodca investovaním do Ethereum Classic pre začiatočníkov

Svet kryptomien je dnes mimoriadne rozsiahly. A keďže je na stole toľko možností, môže byť výzvou zvoliť pre svoje portfólio to správne digitálne aktívum.

Ak sa chcete dostať na scénu kryptoobchodovania, Ethereum Classic je digitálna mena, ktorú mnohí považujú za perspektívu investícií.

Existuje dôvod, prečo – v priebehu rokov spoločnosť Ethereum Classic priniesla značné výnosy.

V tejto príručke vám ukážeme, ako investovať do technológie Ethereum Classic z pohodlia domova. Diskutujeme tiež o niektorých rizikách, ktoré musíte vziať do úvahy pred investovaním do Ethereum Classic, spolu s niektorými užitočnými tipmi a stratégiami.

Ako investovať do Ethereum Classic v 5 jednoduchých krokoch:

Pri investovaní do Ethereum Classic je prvým krokom otvorenie účtu s regulovanou burzou, depozit finančných prostriedkov, výber ETC zo zoznamu platforiem a nakoniec kontrola. & potvrďte, že do vašej peňaženky boli pridané mince ETC.

Ak sa ponáhľate, nasledujúcich 5 krokov vám ukáže, ako investovať do Ethereum Classic za menej ako 5 minút!

Krok 1: Zaregistrujte sa u spoľahlivého a regulovaného krypto-brokera

Krok 2: Financujte svoj účet minimálnym vkladom

Krok 3: V zozname dostupných kryptomien vyberte Ethereum Classic (ETC).

Krok 4: Uveďte, koľko chcete investovať do Ethereum Classic.

Krok 5: Akonáhle potvrdíte svoju investíciu, mince ETC sa pridajú do vašej peňaženky!

Čo je to Ethereum Classic?


Ethereum Classic (ETC) je oficiálna natívna kryptomena pôvodného blockchainu Ethereum. Inými slovami, ide o decentralizovanú blockchainovú platformu, ktorá umožňuje vývojárom vytvárať a používať dApps, ktoré fungujú autonómne..

Beží na nemodifikovanej verzii pôvodného blockchainu Ethereum. Jeho filozofiou je dať kód nad všetko ostatné, a ak dôjde k zneužitiu alebo kompromisu, nemali by byť odstránené tvrdými vidlami, ktoré zničia integritu projektu..

Tím stojaci za ETC ako taký verí v absolútnu nemennosť a neprijíma nijaké ľudské zásahy.

Podobne ako v prípade bitcoinu neexistuje žiadna osoba alebo organizácia, ktorá by vlastnila alebo kontrolovala sieť Ethereum Classic. Naopak, ide o open-source projekt zabezpečený komunitou Ethereum Classic.

Dizajn tohto projektu kryptomeny umožňuje, aby bol flexibilný – aby vytvoril cestu pre vytváranie nových aplikácií.

Ako funguje investovanie do klasického procesu Etherea?

Na trhu s kryptomenami majú jednotlivci dve možnosti, keď sa učia, ako investovať do Ethereum Classic.

Najskôr si môžete kúpiť skutočné kryptomeny od regulovaného brokera, ako je eToro, a prevziať vlastníctvo mincí. Jedná sa o dlhodobú investičnú stratégiu, pretože skôr, ako vyplatíte peniaze, pravdepodobne počkáte, kým cena digitálnej meny výrazne stúpne.

Prípadne môžete tiež zvážiť použitie klasických kontraktov rozdielov pre ethereum (CFD)..

CFD je finančný nástroj ponúkaný regulovanými obchodnými webmi. To znamená, že nebudete vlastniť mince Ethereum Classic. Namiesto toho vám CFD umožňujú špekulovať o budúcej hodnote aktíva – často s využitím pákového efektu.

V obidvoch prípadoch je hlavným cieľom pri investovaní do systému Ethereum Classic vidieť, ako sa hodnota vašich mincí časom zvyšuje.

Inými slovami, budete hľadať, aby ste svoje mince predali za vyššiu cenu, ako ste pôvodne zaplatili. Dosiahnete tým zisk – rovnako ako investovaním do akcií.

Pomôžeme vám vyčistiť hmlu príkladom toho, ako investícia do Ethereum Classic funguje v praxi:

 • Obchodný účet si otvoríte u online brokera, ktorý predáva Ethereum Classic.
 • Vložíte obchodné prostriedky vo výške 1 000 dolárov a rozhodnete sa investovať celú sumu do mincí Ethereum Classic.
 • V čase nákupu sa cena mincí ETC pohybuje na úrovni 10 dolárov.
 • Rozhodli ste sa držať investíciu Ethereum Classic dva roky.
 • Keď má ETC hodnotu 50 dolárov, rozhodnete sa vyplatiť peniaze.
 • To ukazuje na zvýšenie ceny o 400%.

Ako vidíte, ide o značný zisk, ktorý ste dosiahli len za dva roky. Z vášho podielu 1 000 dolárov ste dosiahli zisk 4 000 dolárov!

Pri investovaní do Ethereum Classic je najlepšie využívať regulovaného online sprostredkovateľa, ktorý môže zaručiť bezpečnosť vašich finančných prostriedkov.

K tomu, ako to funguje, sa dostaneme ďalej v článku.

Prečo by ste mali investovať do Ethereum Classic?

Vďaka tisícom kryptomien, z ktorých si môžete vyberať, musíte posúdiť, či je alebo nie je Ethereum Classic dobrá investícia. Nakoniec budete riskovať svoje vlastné peniaze – takže vykonávanie domácich úloh je zásadné.

Ďalej vám ukážeme niektoré kľúčové metriky, ktoré vám pomôžu pri ďalšom postupe pri hodnotení životaschopnosti produktu Ethereum Classic ako dlhodobej investície..

1. Prijatie ethereum Classic

Odvetvie kryptomien je stále relatívne mladé a má v budúcnosti obrovský rastový potenciál. Ethereum Classic je často menou, ktorú používajú ICO – čo znamená, že slúži ako odrazový mostík pre vývojárov pri vytváraní nových tokenov..

Napriek tomu, že Ethereum Classic bolo v minulosti zatienené Ethereom, stále existuje šanca, že sa táto minca vďaka rozvoju krypto-sektora dostane viac do povedomia..

ETC je tiež jednou z 10 najlepších kryptomien používaných na denné transakcie. Vzhľadom na tieto faktory je možné, že táto populárna digitálna mena bude v nasledujúcich rokoch svedkom nárastu ceny.

2. Vývoj blockchainu

Sieť Ethereum Classic, ktorá je pôvodným blockchainom Ethereum, plánuje do budúcnosti aj pozoruhodné vylepšenia. Aj keď s týmto projektom konkurujú ďalšie blockchainy, správna sada vývojových trendov by mohla byť dobrou správou za cenu ETC.

Napríklad sieť Ethereum plánuje prejsť na systém Proof-of-Stake (PoS) z pôvodného mechanizmu Proof-of-Work (PoW).

Zjednodušene vysvetlím – tieto systémy sa používajú na overovanie transakcií na blockchaine.

PoW je však relatívne nákladnejší a vyžaduje väčší výpočtový výkon. Ak sa sieť Ethereum Classic presunie aj na PoS, bude to nákladovo efektívnejšie a decentralizovanejšie.

Sieť sa tak zefektívni, a teda – to by mohlo zvýšiť dopyt používateľov.

3. Vysoká volatilita

Trh s kryptomenami je známy svojou volatilitou a Ethereum Classic sa v ničom nelíši. V skutočnosti toto digitálne aktívum historicky pravidelne zaznamenávalo dvojciferné výkyvy za jediný deň.

Krátkodobí obchodníci preto môžu ťažiť z takýchto rýchlych pohybov kryptomeny na trhu.

Ako sme už spomenuli, ak obchodujete s CFD na Ethereum Classic – môžete profitovať z rastúcich aj klesajúcich cien digitálnych aktív..

Na ilustráciu:

 • Ak si myslíte, že cena ETC mincí čoskoro stúpne, najskôr urobíte objednávku na kúpu. Keď cena stúpne – zadáte príkaz na predaj, aby ste vyplatili svoje zisky.

Tomu sa na Ethereum Classic hovorí dlho.

 • Ak si myslíte, že cena ETC mincí klesne, najskôr urobíte objednávku na predaj. Keď cena klesne, zadáte objednávku na vyplatenie ziskov.

Tomu sa hovorí Ethereum Classic.

Takto sa nemusíte starať o dlhodobý výhľad na trh. Ale skôr môžete profitovať z krátkodobej volatility trhu.

V krátkodobom obchodovaní budete pravidelne obchodovať s mnohými obchodmi, aby ste dosiahli mierny zisk.

Upozorňujeme, že ku krátkodobej volatilite mincí ETC prispieva niekoľko faktorov – vrátane globálnych financií, ekonomiky, regulácie kryptomeny, konkurencie na trhu a ďalších..

Zvážili by ste investíciu do Ethereum Classic?

Ako investovať do Ethereum Classic Coin – k dispozícii sú rôzne možnosti

Existujú dve hlavné možnosti, ako začať investovať do Ethereum Classic – prostredníctvom búrz s kryptomenami alebo online brokerov.

Tu je prehľad fungovania procesu na oboch týchto platformách.

Kryptomena

Keďže Ethereum Classic je jednou z najpopulárnejších kryptomien na celom svete, zistíte, že ju podporuje väčšina búrz kryptomien. Ako taký môžete obchodovať s ETC proti inej kryptomene.

Z toho vyplýva, že väčšina búrz kryptomeny neumožňuje obchodovanie prostredníctvom fiat mien. To znamená – prostriedky nemôžete vkladať pomocou bankovej karty alebo elektronickej peňaženky. Namiesto toho budete musieť svoj účet financovať pomocou inej kryptomeny.

Ak si zvolíte túto trasu, funguje to takto:

 • Obchodný účet si otvoríte na kryptoburze, ktorá podporuje ETC.
 • Vložte prostriedky pomocou kryptomeny, ako je bitcoin.
 • Potom môžete vymeniť bitcoin za Ethereum Classic.
 • Obchod bude obsahovať malú províziu – zvyčajne v rozmedzí od 0,1% do 0,6%.
 • Po dokončení nákupu vyberiete mince ETC do svojej súkromnej peňaženky s kryptomenami.

Ako je zrejmé, najskôr budete musieť zaobstarať kryptomenu, až potom budete môcť začať obchodovať na týchto burzových platformách. Celý proces je tak trochu nepohodlný. Na uloženie digitálnej meny navyše potrebujete aj súkromnú digitálnu peňaženku.

Inými slovami, budete úplne zodpovední za bezpečnosť svojich aktív Ethereum Classic.

Toto je iba jedna časť obchodu. Ak chcete vyplatiť svoje mince ETC, budete musieť celý postup opakovať, ale opačne.

Ak vezmeme do úvahy úsilie, odporúčame ísť druhou cestou a investovať do Ethereum Classic prostredníctvom online brokera.

Ethereum Classic Broker

Odteraz by malo byť zrejmé, prečo je online broker lepšou voľbou pre vaše investičné plány. Je to nielen efektívna, ale aj nákladovo efektívna alternatíva k burzám s kryptomenami.

Než začneme, mali by sme spomenúť, že najlepšie sa odporúča obchodovať iba prostredníctvom regulovaných online sprostredkovateľov. To vám okrem ochrany investorov a overení KYC umožní aj obchodovanie v bezpečnejšom a bezpečnejšom prostredí.

Ďalej, ak má váš maklér licenciu, môžete ľahko financovať svoj obchodný účet metódou fiat meny – napríklad debetnou kartou.

Napríklad renomovaný online sprostredkovateľ eToro je držiteľom licencií od CySEC, FCA a ASIC. Pre občanov USA je platforma registrovaná v sieti FINRA.

On eToro, transakcie môžete spracovávať pomocou rôznych platobných metód – vrátane bankových kariet, elektronických peňaženiek a bankových prevodov. Za financovanie v USD sa navyše neplatí žiadny poplatok. Za vklady mimo USD musíte zaplatiť iba 0,5%, čo je oveľa lacnejšie ako 3,99% účtovaných spoločnosťou Coinbase pri použití debetnej karty..

Najdôležitejšie je, že neexistuje absolútne žiadna obchodná provízia, ktorá by investovala do Ethereum Classic. Hneď ako si mince zakúpite, môžete ich bezplatne uložiť do peňaženky eToro.

Ako si vybrať platformu na investovanie do Ethereum Classic

Ak ste investorom, ktorý sa zaujíma o Ethereum Classic, prvá otázka, ktorá vám pravdepodobne príde na myseľ, je – kde začnete?

Prvým krokom je nájsť sprostredkovateľa kryptomeny, ktorý je renomovaný a vyhovuje vašim obchodným cieľom. Pre zjednodušenie procesu nižšie nájdete zoznam parametrov, ktoré by ste mali brať do úvahy pri výbere online brokera kryptomeny..

1. Licencovanie a reputácia

Je nevyhnutné, aby váš online sprostredkovateľ získal licenciu od známeho regulačného orgánu. To by malo zahŕňať mená ako FCA, ASIC, CySEC alebo FINRA. To zabezpečí, že sprostredkovateľ bude dodržiavať prísne pokyny implementované týmito riadiacimi organizáciami.

Licencovaný sprostredkovateľ musí napríklad:

 • Nechajte ich knihy pravidelne skontrolovať
 • Zhromažďovanie a overovanie všetkých nových majiteľov účtov podľa noriem KYC
 • Svoje prostriedky uchovávajte na samostatných bankových účtoch
 • Buďte transparentní a zobrazujte riziká investovania do kryptomien.

Na druhej strane, ak si vyberiete neregulovaného brokera, budete vyzývať k zbytočnému riziku.

2. Poplatky za investovanie do Ethereum Classic

Rovnako ako pri väčšine finančných aktivít, aj pri investovaní do Ethereum Classic budete musieť zaplatiť určitý druh provízie. Vo väčšine prípadov to sprostredkovatelia účtujú ako percento – vypočítané na základe výšky vášho vkladu.

 • Povedzme napríklad, že vybraný online sprostredkovateľ vám účtuje províziu vo výške 1,2% za obchod. To znamená – pri vašom vklade 1 000 dolárov na mince ETC zaplatíte províziu 12 dolárov.
 • Ak predáte svoju investíciu Ethereum Classic v hodnote 2 000 dolárov, vaša provízia sa vyšplhá na 24 dolárov.

Táto provízia sa bude u jednotlivých sprostredkovateľov veľmi líšiť. Ako sme už uviedli, eToro vám umožňuje obchodovať s Ethereum Classic za nulovú sadzbu provízie – čo vám pomôže ušetriť na obchodných poplatkoch.

Okrem obchodnej provízie by ste mali preskúmať aj ďalšie poplatky – napríklad transakčné náklady. Váš maklér vám napríklad môže účtovať poplatok za vklady alebo výbery. Na eToro musíte zaplatiť iba 0,5% vkladový poplatok – a to platí iba pre spôsoby platby, ktoré nie sú kryté USD.

3. Minimálna investícia a platby Ethereum Classic

Mnoho maklérov vyžaduje, aby ste mali zavedený minimálny vklad na začatie obchodovania s Ethereum Classic. Táto suma bude pri vkladoch pomocou kreditných / debetných kariet často vyššia v porovnaní s bankovými prevodmi.

To znamená, že bezhotovostné prevody môžu spracovanie transakcie trvať až 7 pracovných dní. Ak chcete, aby vaše platby boli spracované okamžite, stojí za to zvoliť si kreditné / debetné karty alebo elektronické peňaženky, ako je PayPal.

Musíte tiež zvážiť, aký minimálny požadovaný vklad je investícia do Ethereum Classic.

Podobne ako v prípade poplatkov, aj tieto podmienky sa budú líšiť od jedného sprostredkovateľa k druhému. Pre predstavu, na eToro môžete začať obchodovať s mincami ETC už od 25 dolárov.

4. Skladovanie a vyberanie

Ako už bolo spomenuté, pri dlhodobých investičných plánoch musíte vybrať svoje digitálne aktíva a presunúť ich do súkromnej peňaženky. Ak vám však sprostredkovateľ umožní prístup do peňaženky, nemusíte sa báť, že by ste svoje mince uložili inde.

Bohužiaľ ani najobľúbenejšie burzy kryptomien, ktoré ponúkajú peňaženky, nie sú držiteľmi žiadnych regulačných licencií vrátane Binance.

Preto je vždy bezpečnejšie ukladať svoje mince u regulovaného sprostredkovateľa. eToro prichádza s vlastnou peňaženkou na kryptomeny a umožňuje vám chrániť vaše digitálne aktíva bez ďalších nákladov.

Pripravení investovať do Ethereum Classic?

Ako dnes investovať do Ethereum Classic – podrobný návod

Ste pripravení vrhnúť sa do sveta Ethereum Classic? Ak je to tak, všetko, čo potrebujete na založenie obchodného účtu, je 5 minút vášho času!

Ako ste si už všimli, v tejto príručke sme použili eToro ako referenciu, ako investovať do Ethereum Classic. Je to preto, že eToro je jedným z najlepších online brokerov vhodných pre začiatočníkov pre investovanie do kryptomeny.

V nasledujúcich častiach vám preto ukážeme, ako investovať do Ethereum Classic na eToro – bez provízie.

Krok 1: Otvorte účet eToro

Prejdite na webovú stránku eToro a kliknite na ‘Pridať sa teraz’. Budete požiadaní o poskytnutie e-mailovej adresy a osobných údajov – vrátane vášho celého mena, adresy bydliska, dátumu narodenia a telefónneho čísla.

Krok 2: Nahrajte nejaké ID

Ako regulovaný sprostredkovateľ bude spoločnosť eToro na overenie vašej totožnosti vyžadovať aj platný preukaz totožnosti s fotografiou. Môžete poskytnúť cestovný pas alebo vodičský preukaz. Po overení bude váš účet potvrdený a schválený.

Poznámka: Bez dokončenia tohto kroku môžete začať investovať do Ethereum Classic na eToro. Ak však chcete vložiť viac ako 2 250 dolárov alebo vybrať svoje prostriedky, budete sa k tomu musieť vrátiť.

Krok 3: Uskutočnite vklad

Minimálny vklad je na eToro stanovený na 200 dolárov. Finančné prostriedky môžete pridať jedným z nasledujúcich spôsobov platby:

 • Debetná karta
 • Kreditná karta
 • PayPal
 • Skrill
 • Neteller
 • Sofort
 • Dôverčivo
 • Bankový prevod

Všetky vyššie uvedené možnosti platby budú spracované okamžite – s výnimkou bankového prevodu.

Krok 4: Vyhľadajte Ethereum Classic

investovanie do ceny ethereum classic atd

eToro vám poskytuje prístup k 16 rôznym kryptomenám a takmer 100 rôznym kryptoobchodným párom. Svoj obchodný nástroj Ethereum Classic nájdete jednoduchým vyhľadávaním „ETC“.

Môžete si zvoliť preferovaný trh a pokračovať kliknutím na tlačidlo „Obchodovať“.

Krok 5: Dokončite klasické investovanie do Etherea

Teraz môžete pokračovať a zadať množstvo peňazí, ktoré chcete investovať do Ethereum Classic, čím zaistíte, že splníte minimálne 25 dolárov.

Keď ste pripravení, kliknite na tlačidlo „Otvoriť obchod“ a dokončite svoju investíciu do Ethereum Classic!

Krok 6: Vyplatte svoje investície do éteru

Na eToro je obchodovanie s kryptomenami možné nepretržite. Ak si myslíte, že je najlepší čas na vyplatenie investícií do ETC, jednoducho choďte do svojho portfólia. Tam nájdete tlačidlo „Predať“ vedľa vašej investície do Ethereum Classic.

Hotovosť nájdete okamžite aktualizovanú na svoj účet eToro a v prípade potreby môžete uskutočniť výber.

Ako investovať do Ethereum Classic – Zrátané a podčiarknuté

Ethereum Classic mohol mať pomalý proces rastu, stále sa však očakávalo, že bude hrať v budúcnosti decentralizovaných finančných platforiem významnú úlohu.

Po rozdelení komunity Ethereum v roku 2016 sa spoločnosti Ethereum Classic podarilo získať trakciu sama o sebe. Dnes je jednou z najväčších kryptomien na svete.

ETC vo svojej podstate funguje rovnako ako akékoľvek iné finančné aktíva – jeho hodnota je diktovaná ponukou a dopytom na trhu..

To, či sa rozhodnete investovať do ETC z dlhodobého alebo krátkodobého hľadiska, závisí výlučne od vašich obchodných cieľov. Celkovo je najlepšie urobiť si domácu úlohu skôr, ako sa zamyslíte nad tým, ako investovať do Ethereum Classic – najmä pokiaľ ide o výber vhodného sprostredkovateľa..

Na eToro máte možnosť investovať do Ethereum Classic s minimálnym vkladom iba 25 dolárov – a nebudete platiť žiadnu províziu!

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu Ethereum Classic ETC

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Časté otázky

Aká je minimálna suma potrebná na investovanie do Ethereum Classic?

Najlepšie je obmedziť svoje investície na sumu, o ktorú si môžete dovoliť prísť. Ak ste začiatočník, zvážte začatie s malým vkladom. Na eToro môžete začať investovať do Ethereum Classic s minimom 25 dolárov.

Je Ethereum Classic dobrou voľbou pre investíciu v roku 2021?

Ethereum Classic mal nepriaznivý začiatok roka v roku 2020, keď v marci dosiahol minimá 4,81 USD. Na začiatku januára 2021 sa však cena ETC pohybuje na úrovni 8,77 USD. To znamená, že budúca hodnota majetku závisí od úlohy, ktorú hrá ETC v širšom vývoji blockchainu.

Ako začať investovať do Ethereum Classic?

Na eToro môžete začať investovať do ETC coinov za menej ako 5 minút. Všetko, čo musíte urobiť, je otvoriť si účet, vložiť prostriedky a ste pripravení začať investovať do Ethereum Classic.

Môžem investovať 100 dolárov do Ethereum Classic?

Minimálna výška investície potrebná na investovanie do Ethereum Classic je na eToro iba 25 dolárov. Na základe svojho obchodného rozpočtu si môžete zvoliť ľubovoľnú čiastku presahujúcu túto sumu.

Môžem prísť o peniaze na Ethereum Classic?

Áno, ak budete špekulovať nesprávne a cena ETC poklesne, nakoniec prídete o peniaze. To sa nelíši od investovania do iných aktív, ako sú akcie alebo podielové fondy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map