Naučte sa, ako investovať na trhu s kryptomenami v roku 2021

Kryptomena bola jednou z najzaujímavejších investičných príležitostí posledných rokov a po roku 2020, keď tradičné finančné inštitúcie ponúkajúce podporu spoločnosti DeFi mohli byť ešte zaujímavejšie.

Ďalším dôležitým vývojom v oblasti kryptomeny v roku 2020 bola popredná online platobná platforma Paypal, ktorá začala podporovať nákup a výdaj bitcoinov, ethereum, litecoin a bitcoin cash – čo dáva viac ako 350 miliónom používateľov prístup k kryptomene pri transakciách v reálnom svete. To znamená, že kryptomena naďalej ustupuje zo svojej „sociálne konštruovanej“ hodnoty a presadzuje sa ako legitímny a funkčný obchodný prostriedok..

Tento vývoj nevyhnutne viedol k opätovnému záujmu o investovanie do kryptomeny. V skutočnosti nikdy nebola investícia do kryptomeny žiadanejšia v roku 2020 bol otvorený rekordný počet kryptomien. Ak vezmeme do úvahy všetko, nasledujúcich 12 mesiacov by mohlo byť pre znalých kryptoinvestorov veľmi výnosných.

Ak ste však nováčikom v investovaní do kryptomeny alebo vo všeobecnosti s finančnými investíciami, môžete byť v strate, pokiaľ ide o to, kde začať. Preto sme v roku 2021 zostavili nasledujúceho sprievodcu, ako investovať do kryptomeny, ktorý vám povie všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli začať rozvíjať svoje portfólio.

Obsah

Stručná história kryptomeny

Prečo investovať do kryptomeny v roku 2021?

Stratégie investovania do kryptomeny

Nájdite najlepšie kryptomeny na investovanie v roku 2021

Ako investovať do kryptomeny v roku 2021

Kde kúpiť kryptomenu

Ako nakupovať kryptomenu

Peňaženky na kryptomenu

Správa investícií do kryptomeny


Záver

Časté otázky o investovaní do kryptomeny

Stručná história kryptomeny

Pokiaľ ste nežili pod skalou, s kryptomenou ste do istej miery pravdepodobne už oboznámení. Predtým, ako sa však pozrieme na to, ako investovať do kryptomeny v roku 2021, je dôležité vedieť, prečo sa digitálne financovanie stalo pre investorov tak aktuálnou témou.

Blockchain sa do povedomia sveta prvýkrát dostal v roku 2008, keď Satoshi Nakamoto zverejnil svoju dnes už legendárnu bielu knihu ustanovujúcu model pre prvú veľkú kryptomenu na svete: bitcoin. Táto technológia samozrejme nebola vyvinutá zo dňa na deň a Nakamotova práca bola vlastne zavŕšením desaťročí vývoja. Ale na účely získania informácií o investovaní do kryptomeny je rok 2008 dobrým východiskovým bodom.

Bitcoin potom vznikol v roku 2009 uprostred prívalu mediálnych špekulácií, že sa čoskoro stane normou pre tradičné transakcie. Spoločnosť BTC možno v najbližších rokoch neurobila žiadny skutočný zásah do výmeny fiat meny a mnohé burzy sa stále zdráhali začať kótovať digitálnu menu, ale investície do kryptomeny sa čoskoro ukázali ako veľmi chytré rozhodnutie do roku 2013, ktorým sa čas BTC prudko stúpol na 1 242 dolárov.

Keď množstvo technologických zasvätených, ktorí vedeli len málo o investíciách, zrazu zarobilo z BTC majetok, netrvalo dlho a kým sa zvyšok sveta uchytil, do roku 2017 dosiahol bitcoin maximum 10 000 dolárov za token. Investovanie do kryptomeny bolo teraz zavedenou možnosťou portfólia aj pre tých najhorlivejších tradicionalistov.

Rýchlo dopredu do konca roku 2020 a trh s kryptomenami má teraz hodnotu viac ako 1 bilión dolárov, čo sa týka kombinovanej hodnoty mince – dôkaz, že investovanie do kryptomeny môže byť veľmi chytrým rozhodnutím.

Prečo investovať do kryptomeny v roku 2021?

Potom, čo boli trhy po celom svete výrazne narušené v dôsledku pandémie COVID-19, ktorá zasiahla v roku 2020, väčšina ekonomík preukázala určitú odolnosť a prvé náznaky ukázali, že sa čoskoro začnú odraziť, keď dôjde k zrušeniu obmedzení..

Hospodárske oživenie je pre investorov obrovskou príležitosťou a mnohí sa tešia na úspešný rok 2021. Investície do kryptomeny sa až donedávna považovali za určitú medzeru, ale ako sme už uviedli, v roku 2020 sa veci zmenili, pretože rastúci počet hlavných investorov a finančných inštitúcií upriamil svoju pozornosť na digitálnu menu.

Aj keď sa to niekedy mohlo považovať za chaotický trh, ktorý zaujíma iba denných obchodníkov, investovanie do kryptomeny sa v súčasnosti považuje za oveľa životaschopnejšiu investičnú stratégiu a mnoho investorov na vysokej úrovni zahŕňa do svojho portfólia aspoň jednu digitálnu menu – trend, ktorý by mal pokračovať aj v nasledujúcich mesiacoch.

Trh s kryptomenami samozrejme zostáva veľmi nepredvídateľný, ale ak ste pripravení podstúpiť malé riziko a hľadáte rozvojový trh, do ktorého by ste mohli investovať, môže byť ten pravý čas začať investovať do kryptomeny..

Stratégie investovania do kryptomeny

Ak ste na trhu s kryptomenovými investíciami nováčikom, možno ste už o ňom počuli rôzne veci, napríklad to, aké nepredvídateľné to môže byť a ako začínajúci investori často prichádzajú o peniaze – obe sú samozrejme úplne pravdivé. Platia však aj pre mnoho ďalších finančných nástrojov.

Investovanie však môže byť potenciálne veľmi lukratívne. Aby sme však mohli začať na najsilnejšej možnej pozícii, existuje niekoľko základných stratégií, ktoré môžu začiatočníci investori prijať, keď sa naučia investovať do kryptomeny v roku 2021.

1. Nakúpte a zabudnite

V odbore známy ako HODLing môžete investovať do kryptomeny rovnakým spôsobom ako do akcií a akcií – jednoducho identifikujte token, o ktorom si myslíte, že z dlhodobého hľadiska zvýši jeho hodnotu, a urobte svoju investíciu..

Výhody z toho by mali byť celkom zrejmé. Ako sme už uviedli vyššie, bitcoin začal v začiatkoch obchodovať za token za menej ako dolár, ale v čase písania jediného bitcoinu má hodnotu cez 36 000 dolárov. Ako teda vidíte, investovanie do kryptomeny ponúka potenciál na významné výnosy, ak ste pripravení hrať dlhú hru.

HODLing sa líši od obchodovania v tom, že skutočne kúpite podkladové aktívum. Inými slovami, vlastníte kryptomenu, do ktorej investujete, na rozdiel od obchodovania s derivátom.

2. Priemerovanie

Priemerovanie je zavedená investičná technika, ktorá sa netýka najmä kryptomeny. Vďaka rýchlo sa meniacim kryptotrhom je však veľmi vhodný pre nových investorov.

Priemerovanie zahŕňa rozdelenie kapitálu do niekoľkých samostatných investícií do cieľového aktíva. Toto je efektívny spôsob, ako zmierniť volatilitu cien v priebehu času. Nákupy sa uskutočňujú v pravidelných intervaloch bez ohľadu na vývoj ceny.

Výhodou priemerovania je, že znižuje pravdepodobnosť, že investujete v zlom čase – čo je na kryptotrhu takmer nemožné presne predpovedať. Priemerovanie tiež vidí, že sa držíte stanoveného plánu a znižuje emocionálnu zložku investícií – čo je rozhodujúce pre tých, ktorí sú na kryptotrhu noví.

Najdôležitejšou nevýhodou priemerovania samozrejme je, že cena aktíva má tendenciu časom stúpať, čo znamená, že budete môcť celkovo dosiahnuť vyšší zisk investovaním jednorazovej sumy skôr. Myšlienkou však je znížiť riziko.

3. Diverzifikácia

Každý skúsený obchodník vie, že diverzifikácia je kľúčom k úspešnému portfóliu. Stručne povedané, diverzifikácia znamená rozloženie vášho investičného kapitálu na rôzne aktíva. To sa dá dosiahnuť na trhu s kryptomenami aj bez neho.

Napríklad finančná autorka CNBC Darla Mercado radí týmto investorom zaviažu iba 1% z ich celkového investičného kapitálu na bitcoin, čím sa zvyšuje expozícia na trhu a zároveň sa minimalizuje riziko prostredníctvom konzervatívnejších investícií inde. Podobne technologický investor Pondering Durian investoval menej ako 15% dostupného kapitálu na digitálnych trhoch.

Koľko zo svojho kapitálu pridelíte na investovanie do kryptomeny bude samozrejme závisieť od toho, aké veľké riziko ste pripravení podstúpiť. Za zmienku tiež stojí, že v rámci kryptomeny môžete diverzifikovať. Napríklad BTC je oveľa stabilnejšia investícia ako Tellor, ale tento má veľký potenciál pre rast. Preto môžete zahrnúť obe mince do svojej investičnej stratégie a vyvážiť pomerne rizikový TRB proti „bezpečnej stávke“, ktorou sú BTC..

Do ktorej kryptomeny investovať do roku 2021?

Jednou z prvých otázok pri učení sa, ako investovať do kryptomeny v roku 2021, je nevyhnutne to, do ktorého tokenu treba investovať?

1. Bitcoin

Nedá sa z toho dostať, bitcoin je zďaleka najväčšia kryptomena na trhu. Od svojho uvedenia na trh v roku 2009 si BTC neustále drží popredné miesto z hľadiska trhovej kapitalizácie a v čase písania tohto článku má jeden bitcoinový token hodnotu impozantných 36 000 dolárov. Aj keď ste v oblasti investovania do kryptomien úplne nová, pravdepodobne viete o bitcoinoch.

Ako investičná príležitosť je BTC pravdepodobne prvým investičným bodom pre investovanie do kryptomeny. Početní odborníci v priemysle predpovedali pre Bitcoin v roku 2021 veľké veci, vrátane analytika Citibank Toma Fitzpatricka, ktorý verí, že BTC v nasledujúcich mesiacoch stúpne okolo 300 000 dolárov. Bitcoin ako taký je dobrou voľbou pre vašu prvú investíciu do kryptomeny.

2. Ethereum

Vedľa bitcoinu je ďalšou kryptomenou, ktorá vyvolala veľkú pozornosť investorov, Ethereum. S trhovou kapitalizáciou, ktorá sa v čase písania tohto článku blížila k 70 miliardám dolárov, si ETH už nejaký čas drží pozíciu dvojky za BTC..

Z technického hľadiska môže ethereum blockchain robiť veci, ktoré bitcoin nedokáže. Napríklad zatiaľ čo bitcoin je jednoducho digitálny platobný systém, ekosystém Ethereum umožňuje vytváranie inteligentných zmlúv a programov vyvinutých s vlastným programovacím jazykom – ako aj hosťovanie vlastnej natívnej kryptomeny Ether.

Pokiaľ ide o výhľad do roku 2021, obsahuje technická analýza uskutočnená spoločnosťou LongForecast Ethereum má rásť o viac ako 200% v nasledujúcich mesiacoch, čo z Ethereum určite urobí investíciu, ktorú stojí za zváženie.

3. Litecoin

Ďalšou známou kryptomenou, ktorá sa neustále drží v prvej desiatke z hľadiska trhovej kapitalizácie, je Litecoin. Tieto akcie, ktoré sa často označujú ako striebro so zlatom bitcoinu, sú si skutočne veľmi podobné v tom, ako fungujú, ale Litecoin zlepšil škálovateľnosť a rýchlejšie časy na vytvorenie bloku.

Spoločnosť LTC začala v roku 2021 obchodovať za viac ako 140 dolárov a populárny krypto web Coinswitch navrhol, že altcoin môže dosiahnuť 600 dolárov do konca roka – čo by sa rovnalo zhruba 300% rastu. Vďaka tomu sa litecoin samozrejme stáva veľmi atraktívnou investičnou príležitosťou. Ako vždy, k predikciám kryptomeny by sa malo pristupovať opatrne a altcoiny by mali byť skôr súčasťou diverzifikovaného portfólia ako samostatnou investíciou.

4. Bitcoinová hotovosť

Tri vyššie opísané kryptomeny by mali každému začínajúcemu investorovi stačiť na začatie budovania svojho portfólia. Ak sa však už pozriete na ďalší krok do sveta digitálnej meny, za zváženie stojí aj bitcoinová hotovosť.

Bitcoin Cash je odnož pôvodnej kryptomeny, ktorá vznikla, keď bitcoinový blockchain zažil ťažkú ​​vidličku v auguste 2017. Aj keď sa dá povedať, že Bitcoin Cash sa nikdy skutočne nepriblížil k súpereniu s bitcoinom, etabloval sa ako jeden z najlepších kryptomien na trhu a od svojho vzniku sa zriedka nachádzal mimo prvej desiatky, pokiaľ ide o trhovú kapitalizáciu.

Pokiaľ ide o investovanie do kryptomeny, spoločnosť Bitcoin Cash zaznamenala v roku 2020 pokles cien a mnoho zasvätených osôb z tohto odvetvia sa domnieva, že dôjde k výraznému oživeniu v roku 2021. Začínajúci investori by však mali pristupovať opatrne: BCH nemá stabilitu svojho predchodcu a je určite riskantnejšia investícia.

5. Zvlnenie

Ďalším znakom, ktorý určite stojí za to vedieť, je XRP, všeobecne známy ako Ripple. Spoločnosť Ripple zažila nejaké nešťastie na konci roku 2020, keď americká komisia pre cenné papiere a burzy rozhodla, že XRP sa klasifikuje ako obchodovateľné aktívum a nie ako mena.

Ak hľadáte investovanie do kryptomeny, potom XRP nevyhnutne predstavuje príležitosť – aj keď riskantnejšiu. Podľa rozhodnutia SEC poklesla cena altcoinu v decembri 2020 asi o 50%. Teraz sa oči kryptosveta pozerajú na Ripple, aby zistili, či token dokáže oživiť.

Silnou stránkou spoločnosti Ripple je, že sa zameriava na uľahčenie rýchlych a lacných transakcií pre banky a finančné inštitúcie, ktoré chcú uskutočňovať medzibankové a cezhraničné prevody. Preto stále existuje veľký potenciál pre XRP a vzhľadom na to, že ceny sú teraz pomerne nízke, rok 2021 by mohol byť vhodný čas na to, aby sa uskutočnil prieskum Ripple.

Ako investovať do kryptomeny v roku 2021

Ak sa vážne zaoberáte investíciami do kryptomeny, potom čím viac výskumu budete môcť urobiť, než urobíte prostriedky, tým lepšie. Ak ste však už do užšieho výberu vybrali tokeny, o ktorých si myslíte, že budú mať dobré výsledky v nasledujúcich mesiacoch alebo rokoch, ďalším krokom je hľadanie toho, ako vlastne investovať do kryptomeny v roku 2021.

Kde kúpiť kryptomenu

Prvým krokom pri investovaní do kryptomeny je zistenie, kde si môžete skutočne kúpiť tokeny. Na trhu existuje veľa platforiem a pri výbere správneho poskytovateľa je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov. Zvážte nasledovné:

  • Či už plánujete držať kryptomenu
  • Máte záujem o denné obchodovanie?
  • Budete investovať do iných aktív?
  • Koľko toho vieš o investovaní??
  • Ovládate zložité metriky a informačné toky?

Existuje iba niekoľko dôležitých faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere platformy, pomocou ktorej budete môcť investovať do kryptomeny. Napríklad, ak máte záujem o denné obchodovanie, budete potrebovať burzu, ktorá vám umožní nakupovať a predávať deriváty. Alebo ak ste začínajúcim investorom, možno budete chcieť hľadať platformu s dostatkom vzdelávacích zdrojov.

Jedným z najlepších sprostredkovateľov pre nových aj skúsenejších investorov je eToro. Platforma má priamy proces registrácie a množstvo informácií o tom, ako investovať do kryptomeny. Budete mať tiež príležitosť spoznať rozhranie s praktickým účtom – uskutočňovať fiktívne investície bez rizika kapitálu.

Ako nakupovať kryptomenu

Po založení obchodného účtu ste pripravení začať uskutočňovať transakcie. Burza kryptomien bude mať zvyčajne graf so zoznamom aktuálnej ceny daného aktíva. Uvidíte tiež, ako sa cena pohybovala za určité časové obdobie, čo môže ďalej informovať o vašej investičnej stratégii.

Väčšina platforiem je zameraná na každodenného spotrebiteľa a zvyčajne nezahŕňajú nič viac ako kliknutie na možnosť „kúpiť“. Potom by ste mali mať možnosť určiť množstvo tokenu, ktoré chcete kúpiť, a to buď v hodnote tokenu, alebo v ekvivalente vo vybranej mene..

Povedzme, že chcete investovať do bitcoinu. Takto by mohol vyzerať postup:

  1. Otvorte si obchodný účet u vybraného brokera
  2. V prípade potreby vložte finančné prostriedky na svoj obchodný účet
  3. Vyberte možnosť nákupu BTC
  4. Zadajte sumu, ktorú chcete kúpiť
  5. Potvrďte transakciu

Peňaženky na kryptomenu

Jedna z vecí, ktorá sa zdá často mätúca, keď sa naučíte investovať do kryptomeny, je miesto, kde ukladáte svoje tokeny.

Akonáhle je kryptomena získaná, musí sa uložiť – rovnako ako akákoľvek iná forma meny. Každý, kto uvažuje o investovaní do kryptomeny vážne, si bude musieť založiť krypto peňaženku. Jedná sa v skutočnosti iba o prostriedok na ukladanie kryptografických kľúčov – dlhých číselných reťazcov označujúcich pridelenie vášho tokenu.

Existuje niekoľko druhov peňaženiek, vrátane hardvérových peňaženiek, peňaženiek na plochu a webových peňaženiek. Hardvérové ​​peňaženky sú zvyčajne najbezpečnejšou formou, ale obetujú sa určité pohodlie a zasielanie a prijímanie kryptomeny nie je také jednoduché ako v prípade peňaženiek, ktoré sú trvalo pripojené k webu..

Môže sa stať, že burza, ktorú sa rozhodnete používať, ponúka kryptomenu štandardne, ale ak investujete do kryptomeny dlhodobo, je vhodné zálohovať ich na hardvérovú peňaženku..

Správa investícií do kryptomeny

Naučiť sa, ako obchodovať s kryptomenou, je neustály proces – trh je stále v plienkach a podlieha oveľa väčšej volatilite ako zavedenejšie finančné indexy. Len čo investujete, je dôležité držať krok s vývojom v krypto svete a podľa toho reagovať.

Jednou z hlavných vecí, ktorú si treba uvedomiť, je regulácia. Väčšina národov a jurisdikcií sa stále vyrovnáva s digitálnymi menami a ako sme už uviedli v prípade Ripple / SEC, zmeny v legislatíve môžu mať výrazný vplyv na cenu kryptomeny. Okrem regulácie veľa kryptomien zažíva videnie – čo môže priamo ovplyvniť vaše držby.

Ak sa samozrejme držíte stratégie, mali by ste byť schopní prekonať všeobecnú volatilitu trhu, je však dôležité držať krok s vývojom v krypto svete, aby ste sa uistili, že vás významné zmeny nezaskočia..

Záver

Každý, kto sa vážne naučí, ako investovať do kryptomeny v roku 2021, musí byť pripravený vykonať rozsiahly výskum – porozumenie rozdielu medzi rôznymi kryptomenami je často kľúčové pre pochopenie, či majú nejaký investičný potenciál.

Digitálne trhy predstavujú vynikajúcu príležitosť pre dlhodobých investorov aj denných obchodníkov, je však potrebné pamätať na to, že investície do kryptomien sa líšia od tradičných finančných trhov a začínajúci investori by si mali uvedomiť, že sa vystavujú riziku.

Avšak so zavedenou rozumnou stratégiou a množstvom dôkladných výskumov má investovanie do kryptomeny potenciál pre obrovské výnosy a trh sa len posilňuje, pretože čoraz viac spotrebiteľov a inštitúcií prijíma koncept digitálnej meny.

Mohli by bitcoiny v roku 2021 dosiahnuť cenu 100 000 dolárov

7 predikcií kryptomeny na rok 2021, s ktorými by všetci súhlasili

Aké sú najlepšie kryptomeny na obchodovanie v roku 2021?

Prognóza predpovede ceny bitcoinu: Koľko bude mať bitcoin hodnotu v roku 2021 a ďalej?

eToro – najlepšia platforma pre kryptomenu

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Časté otázky o investovaní do kryptomeny

Kde sa môžem dozvedieť, ako investovať do kryptomeny v roku 2021?

Naučiť sa, ako investovať do kryptomeny v roku 2021, je neustály proces, ale najlepšie je začať tým, že si prečítate niekoľko príručiek a návodov z dôveryhodnej platformy. Trading Education ponúka návody na všetko od toho, ako si zvoliť kryptomenovú peňaženku, do ktorej budú kryptomeny pravdepodobne dobrou investíciou v budúcom roku.

Je vhodný čas investovať do kryptomeny?

Pandémia COVID spôsobila pokles vo väčšine ekonomík po celom svete. Kryptomeny skutočne preukázali prekvapivú odolnosť, mnohé sa už zotavili do leta 2020. Od roku 2021 vyvolali investície do kryptomien veľký záujem, pretože mnoho analytikov predpovedá výrazné zvýšenie cien hlavných tokenov.

Ako môžem kúpiť kryptomenu?

Naučiť sa, ako investovať do kryptomeny v roku 2021, zahŕňa aj to, kde a ako vlastne nakupovať digitálnu menu. Najjednoduchší spôsob, ako začať, je otvoriť si účet u maloobchodného makléra, napríklad eToro, ktorý vám umožní pracovať a behať za pár minút a umožní vám prístup k množstvu vzdelávacích zdrojov..

Do ktorých kryptomien by som mal investovať?

Keď pochopíte, ako investovať do kryptomeny do roku 2021, budete si musieť zvoliť, ktoré tokeny chcete pridať do svojho portfólia. Výskum je tu kľúčový a jedným z najlepších spôsobov, ako si začínajúci investori môžu rozumne vybrať, je skontrolovať spoľahlivé analýzy najlepších kryptomien, do ktorých investujú, pretože tieto zhromaždia niekoľko informačných tokov, aby poskytli realistický obraz toho, čo možno očakávať v mesiacoch dopredu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector