Chcete skočiť priamo na odpoveď? V Austrálii môžete kúpiť BTC eToro.

Ak sídlite v Austrálii a chcete nakupovať bitcoiny – postup je veľmi jednoduchý. Musíte len nájsť regulovaného online brokera, ktorý ponúka konkurenčné poplatky, vložiť niektoré prostriedky debetnou / kreditnou kartou a rozhodnúť sa, koľko chcete kúpiť..

Bitcoin je naďalej hlavnou kryptomenou. Často sa označuje ako "Kráľ kryptomien", "Digitálne peniaze" alebo "Nový druh peňazí". Bitcoin je známy svojou volatilnou povahou.

Samotná povaha kryptomien je komplikovaná, pretože podľa veku sú kryptomeny väčšinou nové. Preto sa niektorí ľudia stále snažia porozumieť im. Aj dnes, keď sa ľudí spýtate, čo je to bitcoin alebo čo sú kryptomeny, mnohí o nich nebudú vedieť. Popularita bitcoinu ale bezpochyby vzrástla, najmä v poslednej dobe, keď sa do krypto sféry dostali veľké finančné spoločnosti.

Ako nakupovať bitcoiny v Austrálii

Hľadáte kúpiť bitcoin v Austrálii práve teraz, ale netušíte, kde začať? Ak je to tak, postupujte podľa jednoduchého postupu uvedeného nižšie.

Nakúpte bitcoiny v 4 jednoduchých krokoch:

1. Otvorte si účet s regulovanou bitcoinovou burzou v AU

2. Vložte prostriedky debetnou / kreditnou kartou alebo elektronickou peňaženkou

3. Prejdite do oblasti obchodovania s kryptomenami a vyberte Bitcoin

4. Nakúpte bitcoiny

Bitcoin v Austrálii

Bitcoin zostáva najuznávanejšou a najpreferovanejšou kryptomenou na investovanie v Austrálii.

Kryptomeny v Austrálii našli podporu vlády krajiny, ktorej cieľom je odstrániť všetky možné bariéry, ktoré by boli prekážkou ich rozvoja..


Kryptomeny sú na vzostupe, pretože do kryptosveta vstupuje mnoho prestížnych finančných spoločností. Austrália tiež drží krok s trendmi, pretože nedávno Reserve Bank of Australia uzavrela partnerstvo s Commonwealth Bank, National Australian Bank a Perpetual and ConsenSys Software, aby zistila možnosti vytvorenia digitálnej formy meny vydávanej vládou.

Cesta bitcoinu sa teda pripravuje na rokenrol. Ak ste niekým, kto žije v Austrálii a chcete začať investovať do bitcoinu, nižšie vám ukážeme najjednoduchšie spôsoby, ako to urobiť.

Zvážili by ste investíciu do Bitcoinové BTC?

Spôsoby nákupu bitcoinu v Austrálii?

Hľadáte konkrétny spôsob nákupu bitcoinu v Austrálii, ktorému sa tento článok ešte celkom nezaoberáme? Ak je to tak, vyskúšajte možnosti uvedené nižšie, ktoré máte tiež k dispozícii.

1. Nákup bitcoinu prostredníctvom kryptoburzy v Austrálii

Toto je vlastne najobľúbenejšia metóda, ktorú môžete použiť, či už ste nový alebo skúsený investor. Burza kryptomien je webová platforma, kde si môžete kúpiť kryptomeny s fiat menou, ako je AUD.

Kryptoburzy sú k dispozícii na celom svete, ale niektoré krajiny majú svoje vlastné burzy, ktoré uľahčujú proces ich používateľom.

Niektoré z populárnych búrz kryptomeny v Austrálii sú:

 • eToro
 • CoinSpot
 • Coinbase

Austrálske stredisko pre správy a analýzy transakcií (AUSTRAC) v roku 2018 uviedlo, že burzy kryptomien musia spĺňať nové predpisy. (AUSTRAC) bol dôsledný kvôli mnohým podvodom a hackerom, ktoré sa objavovali v priebehu rokov a fungovali ako skutočné výmeny. Všetky vyššie uvedené kryptomeny sa musia zaregistrovať v spoločnosti AUSTRAC, identifikovať a autentifikovať používateľov, viesť záznamy a dodržiavať vládne spravodajské povinnosti..

Môžete si zvoliť ktorúkoľvek z búrz uvedených vyššie. Proces nákupu je jednoduchý. Stačí si otvoriť účet a pokračovať v nákupe bitcoinu alebo akejkoľvek inej kryptomeny, ktorú uprednostňujete pomocou svojej kreditnej alebo debetnej karty. Po zakúpení budete potrebovať peňaženku, kde si budete odkladať svoje mince.

2. Nákup bitcoinov prostredníctvom bankomatu v Austrálii

Bankomaty (ATM) sú ďalším efektívnym a jednoduchým spôsobom nákupu bitcoinu v Austrálii. Na rozdiel od tradičných bankomatov, ktoré sú pripojené k bankám, sú krypto bankomaty pripojené k internetu a umožňujú používateľom nakupovať bitcoiny v hotovosti. Mestami, ktoré majú v Austrálii najviac bitcoinových bankomatov, sú Sydney, Melbourne, Adelaide a Brisbane.

Austrálsky trh má rôzne modely bitcoinových bankomatov, ako napríklad bitcoinový bankomat SkyHook, bankomat Genesis Coin a Lamassu. Všetky modely sa bežne používajú. Nákup bitcoinov prostredníctvom jedného z týchto bankomatov je naozaj ľahký a efektívny, nevýhodou však je, že poplatky sú pri používaní bankomatu všeobecne o 5% vyššie ako celkové trhové sadzby..

Sieť na presadzovanie finančných trestných činov (FinCEN) stanovil v Austrálii určité pravidlá, ktoré musia bankomaty s bitcoinmi dodržiavať. Objasnili, že každý, kto chce nakupovať bitcoiny prostredníctvom bankomatu, musí byť identifikovaný. V Austrálii teda neexistuje spôsob, ako anonymne nakupovať bitcoiny pomocou bankomatu.

3. Vyťažte bitcoin v Austrálii

Ťažiť bitcoin v podstate znamená vytvárať nové bitcoiny. Ťažba bitcoinov je v Austrálii legálna.

Ťažba je proces riešenia zložitých matematických úloh, za ktoré sú ťažiari odmeňovaní bitcoinom. Aj keď sa ťažba veľmi oplatí, je to nákladný proces, pretože budete potrebovať špecializované vybavenie a softvér, ktorý trávi toľko energie. Ak si môžete dovoliť vybavenie, môžete vo svojom dome alebo byte umiestniť ťažobnú plošinu na ťažbu kryptomeny. To bolo v začiatkoch bitcoinu veľmi populárne. Cloudovú ťažbu navyše môžete robiť aj na rôznych stránkach online, čo je jednoduchšie, pretože nevyžaduje údržbu zariadenia.

Bitcoinová ťažba sa rozširuje po celom svete. Farmy na ťažbu kryptomeny majú sídlo v mnohých krajinách sveta. Práve preto, že je to drahé, sa dnes ťažba bitcoinov vykonáva prostredníctvom centralizovaných ťažiarov, pretože majú väčšie rozpočty.

4. Obchodujte bitcoiny za tovary a služby v Austrálii

Teraz, keď sú kryptomeny na vzostupe, veľa ľudí nakupuje rôzne produkty, pričom kryptomeny využívajú ako platobný nástroj. To je možné aj v Austrálii. Ak podnikáte alebo ak ste niekým, kto chce niečo predať a chce, aby váš kupujúci zaplatil bitcoinom, môžete to urobiť tiež. Preto budete vlastníkom bitcoinu.

Súvisiace články: Najlepšie kryptomeny, ktoré sa majú investovať v Austrálii v roku 2021

Kam uložiť vaše bitcoiny?

Rovnako ako bežné peniaze, ktoré držíte v peňaženke alebo v banke, potrebujete miesto, kde môžete mať svoje kryptomeny.

Krypty sú držané v takzvaných peňaženkách.

Existujú dva typy krypto peňaženiek, horúca a studená. Horúce sú softvérové ​​platformy, na ktoré kryptomeny ukladáte po ich zakúpení. Zvyčajne má väčšina búrz, ktoré používate, svoje vlastné krypto peňaženky a v okamihu, keď si svoju mincu kúpite, automaticky sa uloží do peňaženky..

Druhou možnosťou je ale použitie hardvérových peňaženiek. Hardvérové ​​peňaženky majú tvar USB a môžete si do nich uložiť svoje mince. Vynikajú väčšou bezpečnosťou, pretože nie sú pripojení k internetu, čo ich robí neprijateľnými.

Sme pripravení investovať Bitcoinové BTC?

Nakúpte kryptomeny na eToro v Austrálii

eToro je bezpochyby najlepšia sociálna obchodná platforma na svete pre kryptomeny, FX, komodity, akcie, ETF alebo indexy.

Prečo nakupovať bitcoiny na eToro?

 • Lacnejšie ako iné burzy. Nulové provízie
 • Pred zakúpením môžete vyskúšať.

  eToro poskytuje funkciu virtuálneho portfólia, kde sa môžete pohrať na trhu s demo účtom v hodnote 100 000 dolárov.

 • Učte sa od iných obchodníkov.
 • Je to skvelá platforma pre začiatočníkov.

Existujú rôzne platformy, ktoré si môžete vybrať, ale tu sú 3 dôvody, prečo by ste mali používať eToro Austrália:

 • Má to "Kópiové obchodovanie" funkcia, ktorá vám umožní kopírovať vášho preferovaného obchodníka.
 • Má najlepšie sociálne funkcie, kde budete môcť s ostatnými kolegami obchodníkmi diskutovať o najnovšom vývoji v obchodovaní a o všetkých veciach, ktoré sa vás týkajú..
 • Používanie platformy eToro je veľmi jednoduché. Je určený pre začiatočníkov a skúsených obchodníkov. To je tiež jeden z dôvodov, prečo je eToro takou platformou používanou v Austrálii a na celom svete.

Ako už bolo spomenuté vyššie, kryptoburzy v Austrálii musia dodržiavať pravidlá stanovené spoločnosťou AUSTRAC. eToro je držiteľom austrálskej licencie na finančné služby (AFSL) vydanej Austrálskou komisiou pre cenné papiere a investície.

Za zmienku tiež stojí, že eToro vyniká bezpečnosťou, ktorú poskytuje svojim používateľom, takže ak chcete investovať do bitcoinu s eToro Australia, ste úplne v bezpečných rukách.

eToro – najlepšia platforma na nákup bitcoinov v Austrálii

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

 • Bitcoin vydal v roku 2009 Satoshi Nakamoto.
 • V roku 2017 cena bitcoinu dosiahla svoje historické maximum 20 000 dolárov.
 • Kvôli COVID-19 v prvých dňoch roku 2020 cena bitcoinu klesla na úplné dno a takmer sa dotkla 3000 dolárov.
 • Bitcoin zostáva preferovanou kryptomenou na investovanie v Austrálii
 • Bitcoiny môžete kúpiť prostredníctvom kryptoburzy v Austrálii.
 • V Austrálii existujú bitcoinové bankomaty, kde si môžete bitcoiny kúpiť.
 • Bitcoin môžete ťažiť v Austrálii alebo ho môžete prijímať za tovar a služby.
 • Po zakúpení bitcoinov ich musíte uložiť do horúcej alebo studenej peňaženky.

Naozaj dúfame, že vám tento článok pomohol a aspoň vám poskytne predstavu o tom, kde môžete kúpiť bitcoin v Austrálii. Teraz, keď už viete, ako nakupovať bitcoiny v AU, nezostáva vám nič iné, ako začať so svojou prvou investíciou. Či už sa jedná o bitcoin alebo inú kryptomenu, prajeme vám šťastné investovanie!

Čítaj viac:

Je bitcoin dobrou investíciou v roku 2021?

Prečo v roku 2021 explodujú bitcoiny

10 odvážnych predpovedí ceny bitcoinu na rok 2021

Cena bitcoinu exploduje nad hranicu 100 000 dolárov, hovorí metrika celého reťazca

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector