Contents

Komplexný sprievodca obchodovaním s dogecoinmi v roku 2021

Hľadáte vstupný bod do vzrušujúceho sveta obchodovania s dogecoinmi? Pomôžeme ti.

Obchodovanie s dogecoinmi je dosť jednoduché, akonáhle sa dostanete na kĺb.

Populárna kryptomena Dogecoin si za posledných pár týždňov užívala rušné obdobie. Od začiatku roku 2021 spravuje digitálne aktívum zisky viac ako 1350%.

Digitálna mena ako taká je teraz pevne zaradená medzi top 15 kryptomien – z hľadiska trhovej kapitalizácie. Ak chcete využiť tieto cenové výkyvy, môže byť ten pravý čas naučiť sa obchodovať s dogecoinmi.

Mince môžete obchodovať proti fiat menám, ako je USD, a proti iným kryptoaktívam, ako je bitcoin.

V našom rozsiahlom Sprievodcovi obchodovaním s dogecoinmi – sme pre vás zhromaždili všetko, čo potrebujete vedieť o tomto digitálnom majetku.

Začneme základom obchodovania, rôznymi príkazmi na použitie, riadením rizika a tým, ako môžete nájsť sprostredkovateľa na obchodovanie s týmto majetkom online..

Obsah

Ako obchodovať s dogecoinmi v 5 jednoduchých krokoch

Čo je to dogecoinové obchodovanie?

Ako funguje obchodovanie s dogecoinmi?

Ako obchodovať s dogecoinom online – zriadenie obchodu

Ako zarobiť peniaze na obchodovaní s dogecoinmi

Ako obchodovať s dogecoinom 2021 – podrobný návod


Ako obchodovať s dogecoinovým sprievodcom – verdikt

Časté otázky

Obchodovanie s touto šmykľavou digitálnou menou nie je ľahký výkon – a preto sme zostavili podrobného sprievodcu Ako obchodovať s dogecoinmi v roku 2021. V rámci neho vysvetľujeme podrobnosti a podrobnosti o tom, ako táto investičná scéna funguje, aké riziká a prínosy má. musíte zvážiť a ako môžete dnes začať obchodovať s dogecoinmi.

Ako obchodovať s dogecoinmi v 5 jednoduchých krokoch

Prvým krokom pri obchodovaní s DOGE je otvorenie účtu s regulovanou burzou, depozit finančných prostriedkov, výber dogecoinu zo zoznamu platforiem a nakoniec kúpa dogecoinu (long) alebo predaj DOGE (short).

Táto príručka o tom, ako obchodovať s dogecoinmi, rozdelí všetko laicky, takže nebudete obchodovať naslepo. Ak však nemáte dosť času na to, aby ste si to prečítali všetky spôsoby, musíte teraz obchodovať s dogecoinom..

Krok 1: Otvorte si účet u regulovaného krypto brokera

Krok 2: Financuje váš účet debetnou / kreditnou kartou, elektronickou peňaženkou alebo bankovým prevodom

Krok 3: Vyberte si, koľko dogecoinu chcete obchodovať

Krok 4: Kúpte si DOGE (choďte dlho) alebo predajte DOGE (choďte na krátko)

Krok 5: Potvrďte obchod

Poďme sa začať učiť, ako obchodovať s dogecoinmi v roku 2021!

Čo je to dogecoinové obchodovanie?

Dogecoin (DOGE) je digitálne aktívum, ktoré vám umožní ľahko posielať a prijímať prostriedky.

Digitálna mena bola spustená ako žart v roku 2013 a satirizovala vtedajšie šialenstvo okolo kryptomien. Preto neexistujú žiadne jedinečné vlastnosti alebo vlastnosti, ktoré by túto mincu odlišovali.

Dogecoin však odvtedy vylepšil svoj imidž a stal sa priateľskejšou alternatívou k bitcoinu. Vďaka zmienkam na sociálnych sieťach od slávnych priaznivcov, ako je Elon Musk, zaznamenala hodnota mince v posledných mesiacoch prudký nárast.

Dnes sa považuje za odrazový mostík do kryptosveta.

Rovnako ako v prípade ostatných kryptomien, hodnota dogecoinu kolíše počas dňa – niekedy dokonca aj o sekundu. Pri obchodovaní s dogecoinmi je vaším cieľom špekulovať s cenou DOGE coinov v budúcnosti.

Ak je po dogecoinoch vysoký dopyt, potom cena digitálnej meny stúpne. Ak sa čoraz viac obchodníkov snaží inkasovať svoje dogecoinové podiely, cena mince klesne. Schopnosť predpovedať tieto cenové výkyvy je spôsob, akým dosiahnete zisk pri online obchodovaní s dogecoinmi.

Tu je praktický príklad na odstránenie hmly:

 • Povedzme, že dogecoin má hodnotu 0,0560 USD.
 • Toto nájdete na platformách kryptomeny označené ako DOGE / USD.
 • V presvedčení, že dogecoin je podhodnotený, zadáte objednávku v hodnote 1 000 dolárov.
 • Uplynie pár mesiacov a hodnota digitálneho majetku je 0,0700 USD.
 • To znamená 25% zvýšenie hodnoty.
 • Zadaním príkazu na predaj opustíte obchod so ziskom.

V tomto príklade sme videli, ako sa cena dogecoinu zvýšila z 0,0560 USD na 0,0700 USD v priebehu dvoch mesiacov. Z vášho vkladu vo výške 1 000 dolárov tak získate zisk 250 dolárov.

Zjednodušene – ak špekulujete správne, dogecoinové obchodovanie má potenciál vysokého zisku. Na druhej strane, ak sú vaše špekulácie nesprávne, potom je to celkom iný príbeh – vedúci k strate obchodu.

Preto je skôr, ako začnete obchodovať s dogecoinmi online, prvoradé, aby ste sa dozvedeli o podrobnostiach tohto špecifického trhu..

Ako funguje obchodovanie s dogecoinmi?

obchodovanie s dogecoinmi

Ak už máte skúsenosti s obchodovaním s konvenčnými aktívami, ako sú akcie a komodity, nebudete mať problémy s naučením sa obchodovania s dogecoinmi..

Pozoruhodný rozdiel je však v tom, že na rozdiel od tradičných obchodovateľných aktív sú digitálne meny iba zhruba desať rokov. Faktory, ktoré určujú ich cenové posuny, sa tiež mierne líšia.

Napríklad spolu s ponukou a dopytom budete musieť zvážiť vývoj blockchainu a nariadenia uložené na rôznych trhoch.

S týmto vedomím prejde táto časť nášho Sprievodcu obchodom s dogecoinmi niektorými základmi obchodovania, aby sa odstránila hmla..

Pohyby obchodovania s dogecoinmi

Ak chcete úspešne obchodovať s dogecoinmi, musíte mať pevné pochopenie toho, čo vedie k cene digitálneho aktíva.

V dnešnej dobe nájdete dogecoiny uvedené na väčšine platforiem kryptomeny. Ak dlho obchoduje s aktívom viac obchodníkov, potom sa to prejaví celkovým zvýšením ceny mince.

Naopak, ak sa má všeobecný pocit smerom k digitálnej mene znížiť, potom sa zníži aj hodnota mince.

Ako ste si mohli všimnúť, cena dogecoinu sa môže na rôznych platformách kryptomeny mierne líšiť. Jeden sprostredkovateľ vám môže uviesť 0,0594 USD, zatiaľ čo v inom prípade môže mať cena 0,0596 USD.

Tento rozdiel sa však netreba obávať a nijako neovplyvní vašu schopnosť uzatvárať ziskové obchody.

Páry obchodujúce s dogecoinmi

Ako sme si priblížili v úvode, obchodovanie s dogecoinmi je uľahčené prostredníctvom krypto párov. Digitálne aktíva môžete obchodovať proti fiat menám aj voči iným kryptomenám.

Začnime pármi „krypto-fiat“ – výraz, s ktorým sa v obchodnom priestore Dogecoin stretnete naozaj dosť..

 • Napríklad, keď uvidíte pár DOGE / USD, znamená to, že dogecoin sa obchoduje za americký dolár.
 • V tomto prípade je DOGE „krypto“ a USD je „fiat“.

Americký dolár, ktorý je referenčnou hodnotou fiat meny, sa najbežnejšie používa pri obchodovaní s kryptomenami.

Niektorí online makléri vám tiež poskytnú prístup k ďalším krypto-fiatovým obchodným párom, ako sú DOGE / GBP (britská libra), DOGE / EUR (euro), DOGE / CAD (kanadský dolár) a dokonca aj DOGE / JPY (japonský) jen).

Obchodovanie s dogecoinmi proti fiat menám tiež prináša výhody vysokej likvidity a tesných spready. Pre obchodníkov je navyše jednoduchšie vyčísliť zisky a straty, ako aj špekulovať o výmennom kurze.

Z tohto dôvodu sa krypto-fiat meny považujú za vhodnejšiu možnosť pre začínajúcich obchodníkov.

Druhou možnosťou je obchodovať dogecoiny s inými kryptomenami, ako sú napríklad Ethererum alebo Bitcoin. To si však vyžaduje dôkladné znalosti o konkurenčných minciach a ich príslušných trhoch. Ako tušíte, pre nových obchodníkov to môže byť komplikované.

Ak to zhrnieme – či už sa rozhodnete obchodovať s dogecoinom proti fiat mene alebo iným kryptomenám, musíte sa vyzbrojiť špecifikami predmetných aktív.

Dlhodobé alebo krátkodobé obchodovanie

Predtým, ako začnete špekulovať o dogecoinoch, mali by ste si najskôr zvážiť, ktorý finančný nástroj je pre vaše obchodné ciele najvhodnejší. Máte pred sebou dve možnosti – investovať do kryptomeny z dlhodobého hľadiska alebo obchodovať s majetkom v krátkodobom horizonte.

Napríklad, ak máte istotu, že dogecoin má pred sebou sľubnú budúcnosť, môžete z dlhodobého hľadiska zvážiť investovanie do digitálnych mincí. V takom prípade budete mince kupovať v tradičnom slova zmysle a ukladať ich do kryptomeny.

Takto môžete vydržať na dogecoinoch mesiace alebo roky – kým si nebudete myslieť, že je ten pravý čas vyplatiť peniaze a zbierať svoje zisky. Vo svete kryptomien je táto stratégia ľudovo známa ako „HODLing“.

Na druhej strane krátkodobé stratégie vyžadujú dôkladné pochopenie technických analýz, ktoré podporia váš rozhodovací proces. Najmä pre nových obchodníkov to bude náročný podnik.

Naučiť sa čítať grafy a ďalšie technické ukazovatele bude vyžadovať značné množstvo času. Preto, ak ste nováčikom, potom bude stratégia nákupu a podržania ľahší prístup.

Takto sa nemusíte obávať krátkodobej volatility trhu s dogecoinmi.

To znamená, že ak uprednostňujete myšlienku pravidelného vytvárania skromných ziskov, krátkodobá stratégia vám bude viac vyhovovať. Ak je to váš prípad, je najlepšie držať sa tekutých párov ako DOGE / USD alebo DOGE / BTC.

Obchodujte a vlastnite dogecoiny

Ako sme už diskutovali v predchádzajúcej časti, ak chcete z dlhodobého hľadiska obchodovať s dogecoinmi, môžete prijať „stratégiu nákupu a držania“. Ak sa snažíte kúpiť toto digitálne aktívum, je najlepšie nakupovať mince priamo prostredníctvom online brokera a nie prostredníctvom kryptomeny..

Môžete nájsť nepreberné množstvo online sprostredkovateľov ponúkajúcich dogecoin na ich platformách. Vždy je však najlepšie zvoliť si regulovaného sprostredkovateľa, s ktorým spolupracujete – čomu sa budeme podrobnejšie venovať v ďalších častiach nášho sprievodcu..

Dlhodobé investície môžu byť vhodné pre začiatočníkov aj pre ostrieľaných obchodníkov – pretože vylučujú potrebu starať sa o krátkodobé cenové výkyvy mince..

Obchodovanie s dogecoinmi

Pre tých, ktorí uprednostňujú krátkodobé obchodovanie s dogecoinmi pomocou stratégií „swingu“ alebo „denného obchodovania“ – budete chcieť nájsť online brokera, ktorý ponúka CFD na dogecoiny (kontrakty na rozdiely)..

Tu je prehľad toho, o čom sú CFD:

 • CFD sú finančné nástroje, ktoré sledujú hodnotu podkladového aktíva – v tomto prípade dogecoin.
 • Obchodovanie s CFD prichádza s výhodami nízkych poplatkov a pákového efektu.
 • CFD umožňujú špekulovať o rastúcich aj klesajúcich cenách dogecoinu – dlhým alebo krátkym prechodom na digitálne aktíva.

Skôr ako pokračujeme, je dôležité si uvedomiť, že nástroje CFD sú v USA zakázané – z dôvodu ďalšieho rizika. Vo Veľkej Británii nebudete mať problémy s prístupom k CFD na konvenčných aktívach, ale CFD na kryptomenu už nie sú legálne.

Ak však chcete vstúpiť na dogecoinové trhy s využitím pákového efektu z krajiny, kde sú nelegálne, môžete to urobiť prostredníctvom burzy kryptomien tretích strán. Existuje však veľká pravdepodobnosť, že ide o neregulované priestory.

Navyše nebudete mať pohodlie financovať svoj obchodný účet pomocou fiat mien, ako je USD alebo euro. Preto budete obchodovať DOGE / USDT namiesto DOGE / USD.

Pre tých, ktorí to nevedia – USDT je ​​digitálna mena s názvom Tether, ktorej hodnota sa rovná hodnote jedného amerického dolára.

Ako obchodovať s dogecoinom online – zriadenie obchodu

Keď sa naučíte, ako obchodovať s dogecoinmi, je nevyhnutné, aby ste boli oboznámení s rôznymi typmi obchodných pokynov. Zjednodušene povedané, tieto objednávky sa využívajú na to, aby sprostredkovateľovi sprostredkovali, na akej pozícii sa nachádzate k majetku.

Tu máme zoznam najčastejšie používaných pokynov pri obchodovaní s dogecoinmi.

Nákup alebo predaj objednávky

Bez ohľadu na to, s ktorým aktívom obchodujete, je povinné použiť objednávku na nákup alebo objednávku na predaj.

V súhrne:

 • Ak čakáte, že cena dogecoinu stúpne – vytvoríte objednávku na nákup.
 • Ak očakávate pokles ceny dogecoinu – vytvoríte objednávku na predaj.

Každý obchod s dogecoinmi, ktorý uskutočníte, bude vyžadovať objednávky aj objednávky.

Napríklad, ak otvoríte dogecoinový obchod pomocou príkazu na nákup – opustíte ho pomocou príkazu na predaj. Naopak, ak otvoríte svoju pozíciu príkazom na predaj – na jeho opustenie budete potrebovať príkaz na nákup.

Vstupná cena

Príkazy na nákup a predaj sú iba najzákladnejšie z obchodných príkazov. Ak chcete byť úspešným obchodníkom, musíte mať tiež zavedenú vstupnú stratégiu.

Pri uzatváraní obchodu na dogecoinoch budete musieť u svojho sprostredkovateľa určiť, ako chcete vstúpiť na trh. Máte možnosť zvoliť si medzi trhovým pokynom a limitovaným pokynom.

Dáme vám vysvetlenie každého z nich:

1. Trhová objednávka:

Trhová objednávka naznačuje vášmu sprostredkovateľovi, že by mal vykonať za najbližšiu najlepšiu cenu.

Povedzme napríklad, že cena dogecoinu je v súčasnosti stanovená na 0,050 USD. Túto cenu chcete zabezpečiť okamžite – urobíte teda trhovú objednávku. Váš maklér uskutoční obchod okamžite.

Môžete však vidieť nepatrný rozdiel v cene, za ktorú sa objednávka skutočne vykoná – kvôli cenovým výkyvom.

2. Limitná objednávka:

Tieto objednávky sa používajú, ak chcete vstúpiť na trh za určitú cenu. Povedzme, že dogecoin má hodnotu 0,050 USD.

Chcete počkať, kým dogecoin stúpne na 0,055 USD. Takže so svojím maklérom vytvoríte limitnú objednávku 0,055 USD. Objednávka zostáva nevybavená, kým sa nedosiahne cena alebo objednávku nezrušíte.

Ako vidíte, limitné objednávky vám umožňujú udržať si väčšiu kontrolu nad svojimi pozíciami – a uprednostňujú ich obchodníci na všetkých úrovniach.

Stratégia ukončenia

Spolu so vstupnými stratégiami by ste mali zvážiť aj to, ako plánujete ukončiť obchod. Toto je miesto, kde využívate príkazy na získanie zisku a na získanie stop-lossu.

 • A príkaz na zisk umožňuje môžete uzavrieť svoje obchody na konkrétnej úrovni zisku. Napríklad Ak máte cieľový zisk 3% na vašom dogecoinovom obchode – nastavíte príkaz na zisk na 3% nad alebo pod vašu vstupnú cenu. Keď cena dogecoinu splní vašu vopred stanovenú cenovú hladinu, váš maklér obchod automaticky uzavrie.
 • Stop-loss príkazy sa používajú na obmedzenie vašich strát pri obchodoch. Povedzme, že nechcete riskovať stratu viac ako 1% z vášho obchodu s dogecoinmi. Objednávku stop-loss zadáte vo výške 1% nad alebo pod vašu vstupnú cenu.

Akonáhle cena dogecoinu dosiahne vašu konkrétnu stop-stratovú cenovú hladinu, váš obchod sa automaticky uzavrie.

Dovoľte nám uviesť ďalší príklad na demonštráciu tohto konceptu:

 • Predpokladajme, že chcete vstúpiť do obchodu DOGE / USD za vstupnú cenu 0,05500 USD.
 • Veríte, že cena dogecoinu čoskoro stúpne – a tak zadáte objednávku na nákup.
 • Ak vaša pozícia v dogecoinoch predstavuje zisk 2% – chcete obchod uzavrieť.
 • Takže urobíte objednávku so ziskom na 0,05610 $.
 • Zároveň chcete zastaviť svoje straty na 1%.
 • Preto vytvoríte príkaz so stratou na 0,05445 USD.

Tento obchod môže ísť dvoma spôsobmi:

 • Ak hodnota DOGE / USD stúpne na 0,05610 USD, váš maklér vykoná príkaz na získanie zisku. Váš zisk bude 2% a váš obchod bude uzavretý.
 • Ak cena DOGE / USD klesne na 0,05445 USD – váš maklér vykoná príkaz stop-loss. Vaša strata bude obmedzená na 1% a obchod bude uzavretý.

Ako vidíte, objednávky na zisk a stop-loss môžete zadávať na obidve strany svojej vstupnej ceny. Preto bude váš maklér bez ohľadu na smerovanie trhu automaticky uzatvárať obchod za ceny, ktoré ste vopred určili..

Ako zarobiť peniaze na obchodovaní s dogecoinmi

zarobiť peniaze obchodovaním s dogecoinom

Používanie obchodných príkazov vám umožní do istej miery automatizovať obchodný proces. Samotné tieto stratégie však nie sú dostatočné na zabezpečenie ziskovosti obchodov s dogecoinmi.

V tejto časti sa pozrieme na ďalšie úvahy, ktoré zohrávajú rozhodujúcu úlohu v potenciáli zisku tohto populárneho kryptomeny.

Ako môžete zarobiť peniaze obchodovaním s dogecoinmi?

1. Vklad

Keď sa oboznámite so základmi obchodovania dogecoinu, budete potrebovať vedieť, koľko chcete vložiť do digitálnej mince.

V obchodnom priemysle je vkladom suma, ktorú ste ochotní riskovať pri obchodovateľnom majetku. Čím viac vkladu, tým vyššie výnosy, ale aj straty.

Uvedieme príklad.

 • Napríklad ak vložíte 500 dolárov na dogecoin a dosiahnete zisk 5% – získate čiastku 25 dolárov.
 • V prípade, že zvýšite svoj vklad na 1 000 dolárov – vaše zisky z rovnakého obchodu budú predstavovať 50 dolárov.

Vytyčovanie však nie je také jednoduché a priame – najmä keď sa môžete emocionálne uniesť svojimi obchodnými rozhodnutiami.

Preto je bežné, že obchodníci používajú na zníženie rizík stratégiu riadenia bankrollu.

Jednoducho povedané, zvažujete, koľko si môžete dovoliť stratiť pri každom obchode s dogecoinmi. Mnoho obchodníkov sa rozhodne vložiť maximálne iba 2% svojich obchodných fondov naraz.

 • Napríklad ak máte na účte zostatok 5 000 dolárov – nevložíte viac ako 100 dolárov na jeden obchod s dogecoinmi.
 • Ak máte 10 000 dolárov – maximálna vložená suma bude 2 000 dolárov atď.

Nemusíte sa báť, existuje veľa maklérov, ktorí vám umožňujú obchodovať s dogecoinmi za menšie podiely.

2. Páka na obchodovanie s dogecoinmi

Pred vysvetlením fungovania pákového efektu by sme mali opäť spomenúť, že CFD sú nie povolené pre obyvateľov USA.

Ak je obchodovanie CFD na dogecoiny vo vašej krajine legálne, môžete svoje zisky zvýšiť využitím pákového efektu. Upozorňujeme, že ak nesprávne špekulujete o budúcej hodnote DOGE, využitie pákového efektu môže tiež zosilniť vaše straty.

Tu je príklad toho, ako funguje pákový efekt:

 • Povedzme, že chcete uskutočniť nákupnú objednávku v hodnote 1 000 dolárov na DOGE / USD.
 • Využívate pákový efekt 1: 5
 • Za pár hodín sa hodnota DOGE zvýši o 5%.
 • Bez finančnej páky – váš zisk z tohto obchodu bude 50 dolárov
 • S pákou 1: 5 sa vaše zárobky teraz zvýšia na 250 dolárov.

Ako je zrejmé, páka môže výrazne zvýšiť vaše zisky z vašich dogecoinových obchodov.

Z tohto dôvodu narazíte na online brokerov, ktorí ponúkajú páky až 1: 100 – niekedy aj viac.

Berte však na vedomie, že takéto platformy sú s najväčšou pravdepodobnosťou neregulované. Ak obchodujete cez také nebezpečné priestory, zveríte svoj kapitál sprostredkovateľovi, ktorý sa nezaviazal k bezpečnosti vašich finančných prostriedkov..

Poplatky za obchod s dogecoinmi online

Či už sa rozhodnete obchodovať s dogecoinom z dlhodobého alebo krátkodobého hľadiska, budete musieť zaplatiť poplatky s určitým popisom. Konkrétne spoplatnené provízie a ďalšie sadzby sa budú líšiť od jedného online brokera k druhému.

Predtým, ako sa zaviažete k online brokerovi, mali by ste si uvedomiť potenciálne poplatky spojené s obchodným procesom.

Tu je zoznam hlavných dogecoinových poplatkov, s ktorými sa pravdepodobne stretnete na obchodných platformách.

Komisia pre obchodovanie s dogecoinmi

Väčšina sprostredkovateľov vám účtuje obchodnú províziu zakaždým, keď u nich zadáte príkaz na nákup alebo predaj. Zvyčajne sa to vyjadruje v percentách oproti veľkosti vášho vkladu.

 • Napríklad niekoľko búrz s kryptomenami si za obchodovanie s dogecoinom účtuje 1,49%.
 • To znamená, že ak vložíte vklad 1 000 dolárov na dogecoin, budete musieť zaplatiť províziu 14,90 dolárov.
 • Keď potom uzavriete obchod, sprostredkovateľ by vám znova zaúčtoval poplatok 1,49%.

Ako vidíte, províziu budete musieť zaplatiť raz pri vstupe na trh a potom znova pri jeho opustení.

To znamená, že narazíte aj na online brokerov, ktorí vám umožňujú obchodovať s dogecoinom za nulové provízie. V takom prípade budete musieť brať do úvahy iba spready – o ktorých budeme diskutovať ďalej.

Sprievodný dogecoin

Rozpätie sa často považuje za nepriamy poplatok účtovaný platformou online sprostredkovania. Je to rozdiel medzi ponukovou cenou a požadovanou cenou digitálneho aktíva.

Ak bude medzi týmito dvoma cenami väčší rozdiel, zaplatíte viac, čo sa týka rozšírenia k vášmu krypto-brokerovi. Preto chcete hľadať prísnejšie spready, aby ste si mohli svoje potenciálne zisky nechať pre seba.

Uvádzam príklad – ak vám váš maklér účtuje 1,9% prostredníctvom spreadu, začínate obchod so stratou 1,9%..

To znamená, že budete musieť dosiahnuť 1,9% ziskov, aby ste dosiahli rovnováhu v obchode. Čokoľvek nad túto 1,9% sa bude počítať iba ako zisk.

Ostatné poplatky za obchodovanie s dogecoinmi

Spolu s vyššie uvedenými poplatkami pravdepodobne narazíte aj na niekoľko ďalších druhov poplatkov pri online obchodovaní s dogecoinmi.

Toto zahŕňa:

 • Vklady / výbery: Na niektorých platformách budete musieť tiež zaplatiť transakčné poplatky za spracovanie vašich vkladov a výberov. Napríklad v spoločnosti Binance sa za každú platbu kreditnou / debetnou kartou účtuje poplatok 2%. Zatiaľ čo v Coinbase sú poplatky za vklad ešte vyššie na 3,99%.
 • Poplatok za neaktivitu: Toto je ďalší typ poplatkov bežný u krypto brokerov. Poplatok sa zvyčajne účtuje, ak na svojom účte nedosiahnete minimálnu obchodnú aktivitu – často po dobu 12 mesiacov. Poplatok sa bude každý mesiac priamo vyberať z vášho zostatku, kým nevyberiete prostriedky alebo nezačnete znova obchodovať.
 • Poplatok za prenocovanie: Ak máte prístup k CFD, kde žijete legálne, budete tiež povinní zaplatiť poplatok za financovanie cez noc. Poplatok sa účtuje za každú pozíciu, ktorá je otvorená cez noc. Niektoré platformy vám cez víkendy účtujú aj vyšší poplatok.

Po zvážení všetkých vecí by sme mali zdôrazniť, že je prvoradé, aby ste si pred prihlásením na platforme skontrolovali, aké poplatky a provízie musíte zaplatiť svojmu online sprostredkovateľovi dogecoinov..

Ako obchodovať s dogecoinom 2021 – podrobný návod

Ak ste si prečítali nášho Sprievodcu obchodom s dogecoinmi od začiatku do konca, teraz ste úplne pochopili, ako veci fungujú.

Ak sa cítite pripravení začať obchodovať s dogecoinmi, zostáva vám len založiť si obchodný účet. Postupujte podľa podrobného návodu, ktorý sme si opísali nižšie. Dogecoin budete môcť obchodovať za pár minút.

Krok 1: Vyberte si obchodnú stránku s dogecoinmi

Prvá vec vo vašom kontrolnom zozname je nájsť vhodného obchodného makléra. Existuje niekoľko desiatok online platforiem, ktoré súťažia o vašu pozornosť. Preto môže byť tento proces skutočne ohromujúci.

Tu je niekoľko faktorov, ktoré musíte brať do úvahy pri hľadaní makléra, ktorý vyhovuje vašim potrebám:

 • Nariadenie: Je broker Dogecoin držiteľom licencie od regulačných orgánov, ako sú FCA, CySEC alebo ASIC?
 • Poplatky: Čo budete povinní zaplatiť, pokiaľ ide o provízie, spready a ďalšie poplatky za obchodovanie na sprostredkovateľskej stránke?
 • Platby: Ktoré spôsoby platby web podporuje??
 • Minimálne vklady: Existuje minimálny vklad a vklad potrebný na začatie obchodovania s dogecoinmi?
 • Páry dogecoinov: Ktoré dogecoinové obchodné páry sa ponúkajú?
 • Obchodná platforma: Je obchodná platforma ľahko použiteľná?
 • Mobilná aplikácia: Je k dispozícii mobilná aplikácia?

Ako je zrejmé, pri výbere brokera Dogecoin je potrebné dávať pozor na veľa aspektov. Prejdením nášho kontrolného zoznamu budete môcť vyradiť platformy, ktoré nestoja za váš čas.

Krok 2: Otvorte si obchodný účet s dogecoinmi

Po identifikácii makléra, s ktorým chcete obchodovať s dogecoinom, môžete u nich otvoriť účet. Všetko, čo musíte urobiť, je poskytnúť vaše základné informácie – ako je vaše celé meno, adresa, e-mail a kontaktné údaje.

Na regulovaných sprostredkovateľských platformách budete tiež musieť overiť svoju totožnosť. Online broker bude musieť vedieť, kto ste, podľa noriem KYC. Tento krok môžete dokončiť poskytnutím preukazu totožnosti s fotografiou, napríklad pasu.

Krok 3: Vložte prostriedky

Jednou z výhod výberu regulovaného dogecoinového brokera je, že môžete svoj obchodný účet financovať fiat menou.

Najlepší online krypto brokeri vám ponúknu rôzne spôsoby platby, z ktorých si môžete vybrať. Patria sem bankové prevody, kreditné / debetné karty a elektronické peňaženky ako PayPal.

Krok 4: Vyberte si trh obchodovania s dogecoinmi

S financovaným obchodným účtom si môžete zvoliť konkrétny trh, s ktorým chcete obchodovať.

Ako sme už diskutovali, dogecoiny môžete obchodovať s fiat menou alebo inými kryptomenami.

Ak už máte na mysli konkrétny trh, môžete ho jednoducho vyhľadať na sprostredkovateľskej stránke.

Krok 5: Obchodujte s dogecoinmi

Keď nájdete požadovaný trh, musíte nastaviť svoje obchodné objednávky. Ak potrebujete znova skontrolovať, môžete si pozrieť našu predchádzajúcu sekciu ďalej v našom Sprievodcovi obchodovaním s dogecoinmi.

Keď budete pripravení, môžete umiestniť svoj prvý obchod s dogecoinmi. Na základe vašej predpovede môžete umiestniť objednávku na nákup alebo predaj.

Ako obchodovať s dogecoinovým sprievodcom – verdikt

Keď to zhrnieme, naučiť sa obchodovať s dogecoinmi môže chvíľu trvať. Za daných okolností však stojí za zváženie obchodná doména.

Dogecoin si naďalej získava väčší záujem nadšencov kryptomien z celého sveta – a bude vzrušujúce sledovať, kam bude digitálna minca smerovať ďalej.

Z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby ste sa pri online obchodovaní s dogecoinom držali regulovaného sprostredkovateľa.

Uistite sa, že prekontrolujete rôzne parametre, ktoré sme spomenuli v našom sprievodcovi, a budete môcť nájsť brokera s najlepším hodnotením, ktorý vám môže pomôcť dosiahnuť vaše obchodné ciele..

eToro – špičková platforma pre kryptomenu

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Časté otázky

Aké bezpečné je obchodovanie s dogecoinmi online?

Online obchodovanie s dogecoinmi je bezpečné – za predpokladu, že na vykonávanie svojich obchodov využívate regulovaného sprostredkovateľa.

Kde môžem začať obchodovať s dogecoinmi?

Obchodovanie s dogecoinmi online je dosť jednoduché. Musíte len nájsť rešpektovaného online brokera a otvoriť si u neho účet.

Môžete zbohatnúť obchodovaním s dogecoinmi?

Ak dokážete správne špekulovať o krátkodobých cenových pohyboch dogecoinu – dosiahnete zisk. Naopak, ak špekulujete nesprávne – spôsobíte stratu. Najlepšie je preto prijať stratégiu riadenia bankrollu, aby ste riskovali vypočítané riziká.

Môžete obchodovať s dogecoinmi legálne v USA?

Áno, s dogecoinmi môžete obchodovať v USA. Nemáte však prístup ku kryptovým CFD využívajúcim pákový efekt.

Je možné obchodovať s dogecoinom pomocou pákového efektu?

Áno môžeš. To znamená, že v závislosti na tom, kde žijete, môžu existovať obmedzenia obchodovania s dogecoinmi pomocou pákového efektu. Napríklad v USA a Veľkej Británii nie sú povolené kryptomeny s využitím pákového efektu – takže nebudete môcť získať pákový efekt prostredníctvom regulovaného sprostredkovania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector