Tipy na denné obchodovanie pre obchodníkov s kryptomenami

Ako obchodovať s kryptomenou: Úvod

Chcete vedieť, ako dnes obchodovať s kryptomenou? Hľadáte tipy na denné obchodovanie alebo alternatívy denného obchodovania? Potom pokračujte v čítaní!

Tento článok vás prevedie podrobným sprievodcom, ako začať s denným obchodovaním s kryptomenou.

Kryptosektor expanduje rýchlym tempom, prilákať čoraz viac obchodníkov z celého sveta. Zaujímavé je, že podľa údaje, na celom svete existuje viac ako 52 miliónov aktívnych obchodníkov s kryptomenami.

Najmä denné obchodovanie je jednou z najpopulárnejších metód obchodovania s kryptomenou. Pretože denné obchodovanie je forma krátkodobého obchodovania, obchodníci s kryptodenami by mali byť schopní rýchlo a efektívne analyzovať trh a tiež zvládať stres a intenzívne emócie.

My v Trading Education sme tu, aby sme vám pomohli stať sa súčasťou krypto komunity a naučili sa, ako denne obchodovať s kryptomenou. Neváhajte a zaregistrujte sa na niektorý z našich online kurzov, aby ste pochopili svet kryptoobchodovania a vyvinuli efektívnu obchodnú stratégiu na vašej ceste k obchodnému úspechu.

Čo je obchodovanie v deň kryptomeny?

Predtým, ako vysvetlíme, ako obchodovať s kryptami dnes, poďme sa pozrieť na podstatu obchodovania s kryptomenami v deň.

Obchodovanie s kryptomenami je skvelá možnosť obchodovania, ktorá sa potenciálne môže stať vysoko výnosným finančným podnikom. Ako bolo vysvetlené vyššie, denné obchodovanie zahŕňa proces nákupu a predaja kryptomeny v rámci jedného obchodného dňa, pričom obchodníci sa spoliehajú najmä na viacnásobné malé zisky. Niektorí obchodníci môžu držať pozície iba na pár sekúnd!

Dobrá správa je, že na rozdiel od obchodovania na burze, kryptotrh je otvorený 24/7 a prichádza s extrémnou flexibilitou obchodovania. Obchodníci sa môžu rozhodnúť, kedy a ako budú obchodovať, či už na čiastočný alebo plný úväzok.

Okrem toho existuje viac ako 7 000 kryptomien s BTC / USD, BTC / XLM, a BTC / GBP sú jedny z najobchodovanejších párov. Je teda na vás, aby ste sa rozhodli, s ktorými aktívami budete obchodovať!

Či už sa rozhodnete obchodovať s bitcoinom alebo ethereom, Mali by sme poznamenať, že kryptomeny sú vo všeobecnosti skvelými obchodnými aktívami. Prečo? Jednoducho preto, že sú veľmi volatilné a vyznačujú sa extrémnymi výkyvmi cien! To znamená, že obchodníci, ktorí vedia, ako správne obchodovať s kryptomenami, môžu v priebehu času zarobiť peniaze.

Zároveň vzhľadom na volatilitu sveta kryptomien môže obchodovanie s kryptomenami viesť k obrovské straty ak sa to neurobí správne. Ako teda môžete deň obchodovať s kryptomenou a potenciálne dosiahnuť zisk?

Ako obchodovať s kryptomenou?


Ak sa chcete naučiť, ako úspešne obchodovať s kryptomenami, musíte poznať všetky výhody a nevýhody obchodovania s kryptomenami a tajomstvá psychológie kryptomeny..

V prvom rade by mali obchodníci vyvinúť realistické očakávania týkajúce sa obchodovania s kryptodenami. 100% času nikto nevyhrá. Nemôžete čakať, že sa z vás stane milionár alebo zbohatnete jediným obchodom.

Aj keď veľa ľudí verí v šťastie, obchodovanie nie je hazard. Denný obchodník musí namiesto stávkovania na šťastné krypty investovať do správneho vzdelania a sebadisciplíny. Všetci chceme riadiť drahé autá a cestovať po svete, ale obchodovanie s kryptomenami nie je schéma, ktorá rýchlo zbohatne.

Vlastne by sme si mali uvedomiť, že viac ako 80% obchodníkov s kryptodenami stratili peniaze a skončili z jednoduchého dôvodu, pretože zanedbali dôležitosť vzdelávania v oblasti kryptomien.

Jedným z najdôležitejších krokov na ceste obchodného vzdelávania je naučiť sa, ako riadiť svoje vlastné riziká. Účinná stratégia riadenia rizík je zásadná, aby vám pomohla udržať si náskok pred zápasom. Stojí za zmienku, že odborníci odporúčajú riskovať iba 1% vášho účtu pri jednom obchode. A nezabúdajme na jedno základné pravidlo: nikdy neobchodujte s peniazmi, o ktoré si nemôžete dovoliť prísť. Ako môžete byť úspešným obchodníkom s kryptodenami, keď je pre vás ťažké vyžiť?

Ak sa chcete dozvedieť, ako obchodovať s kryptomenami, mali by ste tiež pochopiť zložitosť psychológie obchodovania s kryptomenami. Denné obchodovanie je dynamický a náročný podnik – nie koníček – teda bez správneho finančného myslenia, obchodník sa môže stať obeťou svojich vlastných intenzívnych emócií a stresu. Pre neskúsených obchodníkov je bežné, že sa nechajú uniesť a ignorujú dôležitosť príkazov stop-loss a stop-limit, čo môže viesť k obrovským stratám.

Nezabudnite, že obchodovanie môže byť psychicky návykové a môže aktivovať systém odmien v mozgu. Nedovoľte, aby chamtivosť, prehnaná sebadôvera a eufória opantali vaše denné obchodné plány. Skúsení obchodníci v skutočnosti tvrdia, že správne obchodovanie na plný úväzok je nudné.

Riziká denného obchodovania s kryptomenou

Ako vidíme, obchodovanie s kryptomenami nie je prechádzka parkom, poďme sa preto opäť pozrieť na riziká tohto dynamického finančného úsilia.

Obchodovanie s kryptami je veľmi nestabilné a závisí od dopytu a ponuky, takže buďte pripravení prehrať skôr, ako vyhráte. Ako bolo uvedené vyššie, v obchodovaní neexistuje stopercentná úspešnosť.

Nezabudnite, že viac ako 80% začínajúcich obchodníkov prichádza o peniaze a končí v prvom roku obchodovania kvôli zlému vzdelaniu a neúčinnému riadeniu rizika.

Niektorí obchodníci, ktorí sa chcú dozvedieť, kto dnes obchoduje s kryptomenou, sa môžu dokonca stať obeťou krypto podvody a skončí sa finančnou katastrofou.

Ďalšie potenciálne riziko súvisí s online hacky. Kvôli dynamickej povahe denného obchodovania veľa obchodníkov s kryptodenami drží svoje peniaze na burze, čo môže byť riskantné. Jeden z najznámejších útokov sa stal v roku 2010, keď japonská burza Mt. Gox stratil viac ako 850 000 bitcoinov.

Tí, ktorým sa podarí uspieť, môžu na druhej strane zavaliť intenzívne emócie, vysoký stres, ba dokonca psychická závislosť.. Ako sme už vysvetlili, obchodovanie môže aktivovať náš systém odmien a spôsobiť závislosť, ktorá môže viesť k finančným, emocionálnym a sociálnym nepriaznivým účinkom.

Ako riadiť riziká denného obchodovania s kryptomenou

Aj keď obchodovanie s kryptomenami môže byť riskantné, vďaka dôkladnému pochopeniu trhu a sebadisciplíne je možné zvládnuť potenciálne riziká denného obchodovania s kryptomenami a prekonať straty..

Jedným z prvých krokov je vytvorenie pozitívneho finančného myslenia a prijatie neúspechu. Pamätajte, že veľa obchodníkov považuje 60% úspešnosť obchodovania za čistý úspech. Nečakajte, že budete neustále vyhrávať veľkí a stanete sa cez noc krypto kráľom.

Denné obchodovanie je možné umiestniť niekde medzi skalpovanie a swingové obchodovanie, Denní obchodníci musia používať vhodné nástroje, spoľahlivé weby so správami o kryptomenách a efektívne výstupné objednávky, aby si udržali náskok pred kryptomenou.

Skúsenejší obchodníci môžu dokonca začať používať kryptoobchodné roboty na uľahčenie svojich obchodných postupov. Aj keď majú obchodní roboti rôzne nevýhody, takéto softvérové ​​programy nespia s ich krásou, takže vám môžu pomôcť rýchlo analyzovať vopred definované faktory a zložité metriky..

Myslíte si, že dokážete zvládnuť svoje vlastné riziká pri obchodovaní s kryptodenami? Skvelé! Poďme teda ďalej.

10 krokov na obchodovanie s kryptomenou

obchodovanie s kryptomenami

Teraz, keď ste si vedomí dôležitosti obchodného vzdelávania, riadenia rizík a obchodnej psychológie, dajme všetko na pravú mieru.

Tu je 10 krokov, ktoré vám ukážu, ako môžete dnes obchodovať s kryptomenou.

1. Investujte do vzdelávania v kryptoobchode

Aj keď to často znie ako klišé, obchodné vzdelávanie je zásadné. Bez dôkladného vzdelania v oblasti kryptomeny nie je šanca pochopiť, ako sa dá dnes s kryptomenou obchodovať.

Dobrá správa je, že dnes je možné nájsť množstvo zdrojov (niektoré zadarmo). Od online kurzov cez knihy obchodovania s psychológiou až po koučovacie stretnutia môžete nájsť skvelé materiály, pomocou ktorých sa môžete naučiť základy kryptoobchodovania vlastným tempom..

Uistite sa, že hľadáte dôveryhodné zdroje, pretože niektorí obchodníci môžu šíriť nepravdivé informácie na špekulatívne účely.

2. Dozviete sa viac o bitcoinoch a altcoinoch

Predtým, ako začnete s denným obchodovaním s kryptomenami, mali by ste tiež dôkladne porozumieť bitcoinom a altcoinom.

Obchodníci s kryptomenami by mali mať viac ako 7 000 mincí, mali by si urobiť vlastný prieskum a ujasniť si svoje finančné ciele. Pri výbere kryptomeny zvážte objem obchodovania, trhovú kapitalizáciu a sentiment. Aj keď bitcoin, ethereum, tether a zvlnenie patria medzi najbezpečnejšie mince, s ktorými sa dá obchodovať, existujú niektoré podhodnotené krypty s veľkým potenciálom.

To znamená, že niektoré nové mince môžu byť riskantné alebo dokonca podvodné. Ak máte idealistický pohľad na krypto svet, potom je čas pripomenúť vám niektoré z najväčších podvodov v kryptoobchodovaní. OneCoin, najväčší podvod s kryptomenami vôbec, viedol k stratám 4 miliárd EUR na celom svete.

3. Dozviete sa viac o technológii Blockchain

Ďalším dôležitým krokom k obchodovaniu v deň kryptomeny je dozvedieť sa viac o technológii blockchain a jej alternatívach. Aj keď nikto neočakáva, že pochopíte zložitosť blockchainovej technológie, mali by ste byť oboznámení s jeho účinkom na kryptoobchod a volatilitu.

Technológia blockchain je v zásade základom obchodovania s kryptomenami. Ako už názov napovedá, blockchain je reťazec blokov zabezpečených kryptografiou. Technológia založená na blockchaine je veľká vec, pretože poskytuje bezpečnosť aj transparentnosť.

Kvôli jeho výhodám, blockchain má množstvo aplikácií ďaleko za hranicami finančného sektoru. Vezmime si napríklad hranie hier – jedno z najrýchlejšie rastúcich odvetví na svete! Technológia blockchain môže vylepšiť herné aspekty, ako napríklad digitálne vlastníctvo a používateľské skúsenosti.

4. Precvičte si denné obchodovanie a poučte sa zo svojich chýb

Keď získate dostatok informácií o kryptomene a blockchaine, je čas začať s denným obchodovaním s kryptomenou. Ak však potrebujete viac skúseností, zvážte demo účet. Predsa demo účet môže hrať zlý vtip na obchodníkov – pretože neprichádzajú so skutočnými rizikami a emóciami – demo účty ponúkajú obchodníkom s kryptodenami úžasné príležitosti na otestovanie svojich schopností.

Ako už bolo spomenuté vyššie, denné obchodovanie vyžaduje veľa zručností a pozornosti, tak cvič, cvič a cvič. Ako povedal obchodný guru Steve Clark o obchodovaní: „Robte viac toho, čo funguje, a menej toho, čo nefunguje.“

5. Nájdite renomovanú burzu

Keď ste konečne pripravení začať deň obchodovať s kryptomenou, je čas zvoliť si renomovaného brokera, ktorý vám umožní obchodovať s akýmkoľvek kryptomenovým párom, o ktorý máte záujem.

Zvážte, či je váš broker bezpečný a tiež či jeho platforma ponúka spoľahlivé obchodné nástroje. S eToro, napríklad môžete kupovať a predávať kryptomeny a obchodovať CFD viac ako 90 kryptomien. Začať obchodovať deň je ľahké už dnes!

eToro – najlepšia kryptoburzová a obchodná platforma

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

6. Vyberte párovanie kryptomeny na denný obchod

Ďalším krokom, ako sa naučiť, ako denne obchodovať, je výber krypto páru. Rovnako ako na forexe, aj pri obchodovaní s kryptami obchodujeme páry; inými slovami, obchodujete jednu kryptomenu s druhou.

Povedzme, že po rannej káve si kúpite jeden žetón Ripple v hodnote 0,000017 bitcoinu. O hodiny neskôr ho predáte za 0,000020 bitcoinu. Takže ste dosiahli zisk 0,000003 bitcoinu alebo 0,039 USD. Nie je to veľa, ale ak robíte viac obchodov, môžete pomaly zvyšovať svoje bohatstvo.

Či už sa rozhodnete obchodovať s krypto-fiatom alebo kryptokryptovým párom, uistite sa, že ste vykonali prieskum a porozumeli faktorom, ktoré ovplyvňujú kryptomenu podľa vášho výberu. Napríklad v čase neistoty sa veľa obchodníkov môže obrátiť na Tether – a stablecoin ktorý je viazaný na americký dolár.

7. Naučte sa pokročilú obchodnú analýzu

Aby sme sa naučili, ako obchodovať deň a porozumieť všetkým faktorom, ktoré ovplyvňujú kryptomeny a cenové výkyvy, je potrebné sa naučiť rôzne typy analýz. Dve z hlavných analytických metód, ktoré obchodníci s kryptami používajú, sú fundamentálna a technická analýza.

Fundamentálna analýza je komplexná metóda, ktorá zahŕňa analýzu rôznych trhov, globálnych udalostí, úrokových sadzieb a mnohých ďalších. Technická analýza sa na druhej strane zaoberá štatistikami, údajmi, trendmi a objemami – všetky faktory ovplyvňované princípmi ponuky a dopytu. Tu by sme mali poznamenať, že je možné použiť aj analýzu hybnosti, ktorá je definovaná ako schopnosť kryptotrhu udržať určité trendy v danom časovom rámci..

To znamená, že analýza sentimentu je tiež nevyhnutná a často ju používajú denní obchodníci. V zásade rieši to, čo si ľudia myslia o kryptomene. A všetci vieme, že krypty môžu byť alternatívou k bankovníctvu, pretože sú decentralizované a transparentné. Celkom príťažlivé, že?

8. Sledujte správy o kryptomene

Metódy a nástroje obchodnej analýzy (napríklad divergencia kĺzavého priemeru konvergencie a index relatívnej sily) však nie sú dostatočné. Aby sme pochopili trh, mali by sme sledovať krypto správy. Obchodovanie s kryptomenami je do veľkej miery ovplyvnené správami, udalosťami, predpismi a potenciálnymi partnerstvami, takže udržiavanie aktuálnosti je rozhodujúce.

To znamená, že internet je plný špekulatívnych príspevkov, tweetov a falošných správ, takže sa uistite, že máte prístup k spoľahlivým informáciám.

9. Vytvorte efektívnu stratégiu riadenia rizík

Ak sa chcete naučiť každodenne obchodovať, musíte sa naučiť zvládať riziká a zvládať straty. Stratégie odchodu sú rozhodujúce pre úspech. Mali by ste nastaviť správne stop a limit objednávky.

Uveďme príklad: predstavte si, že ste obchodníkom s kryptodenami vo Veľkej Británii a zaujímate sa o pár kryptomena-fiat. Ak si kúpite objednávku za 5 000 dolárov, ale nechcete riskovať viac ako 10%, musíte nastaviť stop-loss objednávku na 4 500 dolárov. Ak to nepôjde podľa plánu, váš maklér odíde za vás skôr, ako hodnota vášho páru klesne na 4 500 dolárov.

Upozorňujeme, že odborníci odporúčajú nastaviť stop-loss v blízkosti vstupného bodu, čo je vhodný tip pre menej skúsených obchodníkov s dňom kryptomeny..

10. Preskúmajte bludiská psychológie kryptoobchodovania

V neposlednom rade by ste sa mali naučiť, ako obchodovať s kryptomenami, musíte pochopiť dôležitosť obchodnej psychológie.

Aj keď ste na spadnutie, mali by ste zostať objektívni. Nikdy si neberte pôžičku na investovanie do kryptomeny; nikdy neobchodujte s peniazmi, ktoré nemôžete stratiť. Ako už bolo uvedené vyššie, v obchodovaní s kryptomenami neexistuje miesto pre nenásytnosť a nadmernú sebadôveru.

Denné obchodovanie s kryptomenou môže byť ako tsunami emócií, takže vždy zostaňte v rámci svojich limitov a buďte disciplinovaní.

Ste pripravení na obchodovanie s kryptami?

Alternatívy k dennému obchodovaniu

Teraz, keď viete, ako dnes obchodovať s kryptomenou, je čas začať. Ak si však myslíte, že obchodovanie v ten deň nie je pre vás, môžete jednoducho zvážiť ďalšie obchodné alternatívy.

  • Swingový obchod: Podobne ako pri dennom obchodovaní, aj obchodovanie na hojdačke je riskantná a dynamická metóda, ktorá vám umožňuje nakupovať nízko a vysoko predávať. Jediný rozdiel je v tom, že svoje pozície môžete zastávať niekoľko dní alebo dokonca týždňov. Inými slovami, hlavným cieľom swingového obchodovania je identifikovať strednodobé trendy s cieľom dosiahnuť zisk.
  • HODL: Jedná sa o dlhodobú stratégiu nákupu kryptomeny a jej dlhodobého držania, a to aj rokov. Je to obľúbený typ investícií, ktorý je tiež bez stresu. Nezabudnite, že budete potrebovať burzu ako eToro, kde si môžete kúpiť a uložiť rôzne kryptomeny.
  • ICO: Počiatočné ponuky mincí (ICO) sú tiež skvelým spôsobom, ako zarobiť imanie. Ako? Jednoducho nákupom žetónov novej mince za zľavnenú cenu. Len si urobte prieskum a naučte sa rozpoznávať podvody, aby ste chránili svoje peniaze.

Je zaujímavé, že ďalšie konkrétnejšie spôsoby, ako zarobiť peniaze z kryptomien, zahŕňajú ťažbu, vývoj blockchainu a dokonca aj reklamu.

Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, Pred začatím obchodovania sa uistite, že ste oboznámení s kryptografickými predpismi a daňami. Koniec koncov, obchodovanie s krypto dňami je vážny finančný podnik!

Kľúčové body

  • Denné obchodovanie je populárny spôsob obchodovania s kryptami v rámci jedného obchodného dňa.
  • Jeden by mal pochopiť základy kryptosveta a psychológie obchodovania s kryptami, aby sa naučil, ako obchodovať s kryptomenou.
  • Krypto správy, fundamentálna analýza, dátové vzorce, riadenie rizík a nálada na trhu sú tiež rozhodujúcimi faktormi, ktoré treba brať do úvahy.
  • Pre tých, ktorí nemajú záujem o krátkodobé investovanie, swingové obchodovanie, držba a ICO sú vynikajúcou alternatívou k dennému obchodovaniu s kryptomenou.

My v Trading Education vám môžeme pomôcť pochopiť tajomstvá obchodovania s kryptodenami: zaregistrujte sa na niektorý z našich online kurzov ešte dnes.

Myslíte si, že ten deň obchodovania s kryptomenami je pre vás? Ak nie, akú alternatívu by ste zvolili?

Denné obchodovanie s kryptomenou – časté otázky

Aká je najlepšia dnešná kryptomena?

Kryptomeny všeobecne tvoria veľké obchodné aktíva, pričom BTC a ETH patria k najlepším obchodom s mincami. Pretože sú tieto krypty dvoma hlavnými hráčmi v tomto odbore, majú vysokú likviditu a sú kótované na mnohých burzách, napríklad na eToro..

Ako môžem začať denné obchodovanie?

Ak ste raz investovali do správneho vzdelania a praxe v oblasti kryptomeny, je ľahké začať denné obchodovanie. Mali by ste si zvoliť spoľahlivého brokera, vložiť prostriedky na svoj účet a zvoliť krypto pár na obchodovanie. Je ľahké začať; môžete dokonca začať deň obchodovať s kryptomenou už od 100 dolárov.

Môžem zarobiť peniaze denným obchodovaním s kryptomenou?

Aj keď je obchodovanie s krypto dňom lukratívnym podnikom vyznačujúcim sa vysokou volatilitou, výskum ukazuje, že iba 1% – 13% obchodníkov nepretržite vytvára zisk. Preto je potrebné investovať do obchodného vzdelávania a sebadisciplíny, aby ste sa stali úspešnými. Ako povedal profesionálny obchodník Alexander Elder: „Cieľom úspešného obchodníka je uskutočňovať najlepšie obchody. Peniaze sú druhoradé. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector