Ako obchodovať so spoločnosťou Zcash: Podrobný sprievodca

Zcash Trading 2021 | Naučte sa, ako obchodovať so ZEC

Chcete sa naučiť obchodovať so Zcashom, ale neviete, kde začať? Táto príručka vás naučí všetko, čo potrebujete vedieť o obchodovaní so ZEC, a skontroluje najlepšieho krypto brokera.

Scéna obchodovania s kryptomenami je čoraz obľúbenejšia u tých, ktorí hľadajú kombináciu vysokej likvidity a volatility.

Rovnako ako u väčšiny kryptoaktív, môžete obchodovať so Zcashom proti fiat mene ako USD alebo proti iným digitálnym menám ako Bitcoin alebo Ethereum.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o trh obchodovania s kryptomenami, sme zostavili komplexného sprievodcu Ako obchodovať so Zcash v roku 2021.

V rámci nej sa ponoríme do základov tohto digitálneho aktíva, typov objednávok, stratégií rizík a výnosov a do toho, ako si môžete vybrať online brokera na obchodovanie so spoločnosťou Zcash z pohodlia domova..

Obsah

Ako obchodovať so Zcash v 5 jednoduchých krokoch

Čo je Zcash Trading?

Ako funguje obchodovanie Zcash?

Ako obchodovať so Zcash online – založenie obchodu

Ako zarobiť peniaze obchodovaním Zcash

Ako obchodovať so Zcashom 2021 – podrobný návod

Ako obchodovať so sprievodcom Zcash – Verdikt

Časté otázky


Ako obchodovať so Zcash v 5 jednoduchých krokoch

Ak chcete obchodovať so ZEC, je prvým krokom otvorenie účtu s regulovanou burzou, depozit finančných prostriedkov, výber Zcash zo zoznamu platforiem a nakoniec kúpa ZEC (dlhá) alebo predaj ZEC (krátka).

Táto príručka, ako obchodovať Zcash, rozdelí všetko laicky, aby ste obchodovali naslepo. Ak však nemáte dosť času na to, aby ste si to prečítali všetky spôsoby, musíte teraz obchodovať so ZEC..

Krok 1: Otvorte si účet s regulovanou kryptoburzou

Krok 2: Financuje váš účet

Krok 3: Vyberte, koľko Zcashu chcete obchodovať

Krok 4: Nakúpte ZEC (choďte dlho) alebo predajte ZEC (choďte na krátko)

Krok 5: Potvrďte obchod

Čo je Zcash Trading?

Zcash (ZEC) je digitálna mena navrhnutá s jedným hlavným cieľom – zabezpečiť súkromie jeho používateľov. Začalo to ako vidlica bitcoinového blockchainu a čoskoro sa etablovalo ako jedno z najrýchlejšie rastúcich digitálnych aktív vo vesmíre.

Zcash sa odlišuje od bitcoinu svojou funkciou selektívneho zverejňovania – ktorá zaručuje, že podrobnosti transakcie, ako sú odosielateľ, príjemca a prevedená suma, môžu byť podľa vašich potrieb uchované v tajnosti..

To znamená, že trhový výhľad tejto digitálnej meny je do značnej miery volatilný. Rovnako ako v prípade všetkých kryptomien, finančná hodnota Zcash sa mení niekoľkokrát počas jedného obchodného dňa.

Pri obchodovaní so Zcash je vašou snahou správne predpovedať, či sa cena kryptomeny zvýši alebo zníži z jej súčasnej trhovej hodnoty.

V prípade, že chce viac obchodníkov získať prístup k Zcash kúpou digitálnej meny, cena aktíva sa zvýši. Ak bude naopak Zcash predávať viac ľudí, ako ich kupovať, cena klesne.

Preto predpovedanie toho, ako sa bude pohybovať trh, a zodpovedajúce umiestňovanie svojich obchodov je to, ako dosiahnete zisk pri obchodovaní so Zcashom.

Ukážeme vám základný príklad fungovania obchodovania Zcash:

 • Povedzme, že aktuálna hodnota Zcash je 75 dolárov
 • To znamená, že obchodujete s párom ZEC / USD.
 • V presvedčení, že cena bude stúpať, urobíte objednávku na Zcash.
 • Váš vklad do tohto obchodu je 1 000 dolárov.
 • Za dva týždne sa cena Zcashu pohybuje na úrovni 76,50 dolárov
 • To znamená, že zisky sú 2%..

Pretože ste správne špekulovali, dosiahli ste z tohto obchodu zisk 20 dolárov (na základe podielu 1 000 dolárov).

Ako je zrejmé z vyššie uvedeného príkladu, základ obchodovania so Zcashom zostáva rovnaký pre všetky triedy aktív. To znamená, že váš ziskový potenciál závisí od toho, ako presne špekulujete trhový sentiment s kryptomenou.

Ako funguje obchodovanie Zcash?

Základy obchodovania s kryptomenami a inými finančnými aktívami majú vysoký stupeň podobnosti.

Z uvedeného vyplýva, že trh s obchodom s akciami, komoditami a forexom existuje už viac ako sto rokov. Na porovnanie, obchodovanie s kryptomenami existuje iba asi desať rokov.

Na základe toho sa domnievame, že najlepším prístupom k začatiu obchodovania so spoločnosťou Zcash online je najprv porozumieť základom trhu s kryptomenami..

Zcash pohyby cien

Ak uvažujete o tom, ako obchodovať so Zcashom, je nevyhnutné, aby ste vedeli, aké faktory by mohli zmeniť priebeh jeho ponuky a dopytu. Napríklad – súčasné udalosti, technologický rozvoj, ekonomické správy, regulácia alebo bezpečnosť búrz kryptomeny.

Zjednodušene povedané, ak je sentiment voči projektu Zcash pozitívny, mince si kúpi viac obchodníkov, čo sa prejaví na ich cene. Ak by toto nadšenie zo strany Zcash opadlo, cena sa následne zníži.

Navyše môžete obchodovať so Zcashom 24 hodín denne, sedem dní v týždni, prostredníctvom online brokera.

Ako si viete predstaviť, cena Zcash sa bude medzi rôznymi platformami kryptomeny mierne líšiť. Jedna platforma vám môže ponúknuť 93,50 dolárov, zatiaľ čo na druhej uvidíte Zcash s cenou 93,52 dolárov.

Takýto cenový rozdiel je bežný iba medzi konkurenčnými obchodnými platformami a bez ohľadu na to nemá žiadny vplyv na váš potenciál dosiahnuť zisk.

Obchodné páry Zcash

Existujú dva spôsoby, ako môžete s kryptomenou obchodovať.

Prvou možnosťou je krypto-fiatový pár, kde obchodujete Zcash proti mene „fiat“. Najlepším príkladom je ZEC / USD – pričom ZEC je kryptomena a americký dolár je fiat..

Keď je americký dolár de facto globálnou menou, zistíte, že proti nemu sa najčastejšie obchoduje Zcash.

Niektoré obchodné platformy, ako je eToro, umožňujú obchodovať so Zcash aj proti iným hlavným menám, ako sú britská libra (ZEC / GBP), euro (ZEC / EUR), austrálsky dolár (ZEC / AUD) a japonský jen. (ZEC / JPY).

Najdôležitejšie je, že obchodovanie s Zcashom proti fiat menám vám môže poskytnúť prístup k vysokej likvidite a obchodovaným objemom.

Druhou možnosťou je obchodovať Zcash proti inej kryptomene – ako krypto-krypto páru. Napríklad eToro vám umožňuje obchodovať Zcash proti bitcoinom (ZEC / BTC), éteru (ZEC / ETH), Stellar (ZEC / XLM), Dash (ZEC / DASH) a ďalším.

Pri obchodovaní s kryptokryptickými pármi špekulujete nad výmenným kurzom obchodného páru. To si vyžaduje, aby ste pevne pochopili obe príslušné digitálne meny.

Výsledkom je, že začiatočníci sa často rozhodnú obchodovať so Zcashom proti fiat mene. Nielenže je jednoduchšie špekulovať, ale aj jednoduchšie vyčísliť vaše zisky a straty.

Dlhodobé alebo krátkodobé obchodovanie

Trh s kryptomenami je plný neistoty. To, ako využijete túto volatilitu, závisí od toho, akou obchodnou cestou sa vydáte.

Ak sa rozhodnete pre dlhodobé investovanie, budete kupovať coiny Zcash – dúfate, že sa jeho cena v budúcnosti zvýši. Obchodníci, ktorí to uprednostňujú "kúpiť a podržať" stratégia má tendenciu držať sa svojej digitálnej meny niekoľko týždňov, mesiacov alebo niekedy dokonca rokov naraz.

Týmto spôsobom uložíte digitálne aktívum do svojej kryptopeňaženky a čakáte na správny čas, aby ste s týmito aktívami disponovali a dosiahli čo najväčšiu finančnú návratnosť.

Pri výbere dlhodobej stratégie odpadá potreba sledovania krátkodobej volatility trhu. Z tohto dôvodu "kúpiť a podržať" prístup by mohol byť vhodnejší pre začínajúcich obchodníkov.

Na druhej strane, krátkodobá obchodná stratégia vyžaduje, aby ste boli odborníkom na technické analýzy, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Môže trvať mesiace, kým pochopíte čítanie grafov a analýzu trhu.

Ak je krátkodobé obchodovanie so Zcash niečo, čo vás zaujíma – vašim cieľom je pravidelne dosahovať mierne zisky. To dosiahnete obchodovaním vysoko likvidných párov, ako sú ZEC / USD alebo ZEC / BTC.

Obchod a vlastný Zcash

Ako sme už spomenuli vyššie, môžete sa rozhodnúť pre a "kúpiť a podržať" stratégiu, ak chcete prevziať priame vlastníctvo mincí Zcash. Ak chcete postupovať týmto spôsobom, je najlepšie kúpiť kryptomenu priamo prostredníctvom regulovaného online brokera, ako je eToro..

So 17 miliónmi spokojných klientov má eToro na obchodnej scéne dlhoročnú reputáciu. Mince Zcash si môžete kúpiť úplne bez provízie a bezplatne ich uložiť do špeciálnej kryptopeňaženky.

Keď už sme pri tom, stojí za zmienku, že dlhodobá stratégia nie je vyhradená iba pre začiatočníkov. Na eToro nájdete obchodníkov so všetkými zručnosťami, ktorí z dlhodobého hľadiska investujú do Zcash.

Obchodovanie Zcash

V krátkodobej obchodnej stratégii sa snažíte ťažiť z neustále sa meniacich pohybov trhovej ceny Zcash.

Ak dávate prednosť obchodovaniu so Zcash pomocou stratégie „swingu“ alebo „denného obchodovania“, môžete sa rozhodnúť pre online brokera ponúkajúceho CFD na Zcash (zmluva o rozdieloch).

CFD sú derivátové nástroje, ktoré sledujú pohyb cien príslušného aktíva v reálnom svete – v tomto prípade Zcash.

Cesta CFD má dve hlavné výhody:

 • CFD vám umožňujú ísť na dlho aj na krátko – to znamená, že môžete využiť vzostupný aj medvedí trh.
 • CFD Zcash vám umožňujú obchodovať s pákovým efektom.

Na tomto mieste by sme mali spomenúť, že nástroje CFD sú v USA zakázané podľa domácich zákonov o cenných papieroch. Nielen to, podľa FCA, sú krypto-CFD zakázané aj pre občanov Spojeného kráľovstva.

Na druhej strane tí, ktorí majú bydlisko v Európe, Austrálii, na Novom Zélande a v mnohých ďalších regiónoch, môžu ťažiť z neobmedzeného prístupu na obchodnú scénu Zcash CFD..

Ak ste rozhodnutí o prístupe k finančnej páke prostredníctvom CFD, bez ohľadu na to, či je to vo vašej krajine legálne alebo nie – môžete to urobiť prostredníctvom burzy kryptomien tretích strán. Buďte však opatrní – rovnako ako vo väčšine prípadov, tieto platformy nepodliehajú regulácii.

Navyše, ak si zvolíte neregulovanú platformu, je nepravdepodobné, že budete schopní obchodovať Zcash proti fiat menám. Namiesto toho sa budete musieť uspokojiť s obchodovaním „ZEC / USDT“ namiesto „ZEC / USD“. Pre tých, ktorí vedia, „USDT“ je digitálna mena s názvom Tether, ktorej hodnota je viazaná na jeden USD.

Zvážili by ste obchodovanie Zcash?

Ako obchodovať so Zcash online – založenie obchodu

Obchodná objednávka vám umožňuje sprostredkovať vašu pozíciu online brokerovi. Existuje niekoľko rôznych obchodných pokynov, pomocou ktorých môžete určiť, ako chcete vstúpiť na trh s kryptomenami a ako ho chcete opustiť..

Ak ste predtým obchodovali s určitou kapacitou, možno už poznáte rôzne typy obchodných pokynov. Bez ohľadu na to sa v tejto časti rýchlo pozrieme na najužitočnejšie pokyny na obchodovanie so Zcash online.

Nákup alebo predaj objednávky

Príkazy na nákup a predaj sú vždy najdôležitejšie zo všetkých obchodných príkazov.

Pár slovami:

 • Ak špekulujete, že cena Zcashu stúpne – urobte objednávku.
 • Ak špekulujete, že hodnota Zcash bude klesať – urobíte objednávku na predaj.

Všetky vaše obchody s kryptomenami budú vyžadovať, aby ste vytvorili objednávku na nákup aj na predaj. Jeden vám umožní vstúpiť na trh, zatiaľ čo druhý vám umožní uzavrieť obchod.

Napríklad, ak vstúpite na trh Zcash s objednávkou na nákup – opustíte obchod s objednávkou na predaj – a naopak.

Vstupná cena

Pri otvorení obchodu Zcash so svojím online maklérom máte vždy možnosť určiť, ako chcete vstúpiť na trh. To sa deje výberom medzi „trhovým pokynom“ a „limitovaným pokynom“.

 • Miesto a Trhový poriadok keď chcete, aby bola vaša objednávka vykonaná okamžite. Povedzme napríklad, že cena Zcashu je 90,50 dolárov. Chcete obchodovať so Zcashom za túto cenu – vytvoríte tak trhovú objednávku. Váš maklér to vykoná okamžite alebo za najbližšiu dostupnú cenu. To znamená, že z dôvodu výkyvov trhu môžete vidieť nepatrný rozdiel v cene, za ktorú ste zadali objednávku, a cene, za ktorú bola vykonaná..
 • A Obmedziť objednávku vám umožňuje kúpiť alebo predať svoje aktívum za určenú cenovú hladinu. Opäť povedzme, že hodnota Zcash je 90,50 dolárov. Nechcete vstúpiť na trh, kým sa cena ZEC nezvýši na 92,00 dolárov. Tu prichádza na rad limitná objednávka. Váš maklér vykoná obchod, iba ak a keď Zcash zasiahne cieľovú cenu, alebo obchod zrušíte manuálne.

V prípade, že vás zaujíma, aký typ objednávky zvoliť – záleží na vašej obchodnej stratégii. Je však potrebné zdôrazniť, že limitné objednávky vám umožňujú udržať si určitú úroveň kontroly nad vašou pozíciou – preto ich zvyčajne uprednostňujú ostrieľaní obchodníci Zcash.

Stratégia ukončenia

Doteraz sme sa pozreli na to, ako môžete vstúpiť na trh pri obchodovaní so Zcashom. Ak chcete z obchodu vystúpiť, využijete výhody príkazov „take-profit“ a „stop-loss“.

Pomôžeme vám vyčistiť hmlu vysvetlením každého z nich:

 • A Take-Profit objednávka uzamkne zisk z vášho obchodu na konkrétnej úrovni. Napríklad pri obchodovaní so Zcash môžete nastaviť príkaz na získanie zisku na 2% nad alebo pod jeho aktuálnu cenu. Ak Zcash dosiahne cieľovú cenu, obchod sa uzavrie automaticky – čím sa zabezpečí zisk.
 • A Stop-Loss objednávku môžete použiť, ak sa chcete vyhnúť strate viac ako konkrétnej úrovne. Napríklad – ak chcete obmedziť svoje straty na 2% vo svojom obchode Zcash, môžete nastaviť svoju stop-stratu na 2% nad alebo pod svoju aktuálnu hodnotu. Váš maklér za vás uzavrie obchod, ak alebo keď mince ZEC dosiahnu stanovený cenový bod.

Ak sa učíte obchodovať iba so Zcashom prvýkrát, získate jasnejší obraz o týchto pokynoch z príkladu uvedeného nižšie:

 • Predpokladajme, že obchodujete s ZEC / USD za cenu 90,50 USD.
 • Špekulujúc, že ​​hodnota stúpne – zadáte objednávku.
 • Ak hodnota ZEC stúpne o 3%, chcete vyplatiť peniaze.
 • Preto zadáte objednávku so ziskom na 93,21 USD
 • Zároveň nechcete riskovať stratu viac ako 1%.
 • Takže vytvoríte objednávku so stratou na 89,59 USD.

Ak v tomto obchode stúpne ZEC / USD na 93,21 USD, váš maklér vykoná vašu objednávku na získanie zisku.

Naopak, ak ZEC / USD klesne na 89,59 USD, namiesto toho sa vykoná váš príkaz stop-loss.

Väčšina ostrieľaných obchodníkov uprednostňuje nastavenie príkazu na prevzatie a zastavenie straty na rovnakej pozícii, a to na oboch stranách súčasnej ceny. Týmto spôsobom, bez ohľadu na to, či ide o zisk alebo stratu, sprostredkovateľ uzavrie obchod automaticky – za ceny, ktoré ste si vopred určili.

Ako zarobiť peniaze obchodovaním Zcash

Špecifiká obchodovania so Zcashom sa až tak nelíšia od špecifík akcií a komodít. Zatiaľ čo obchodné príkazy vám dávajú určitú kontrolu nad vašimi pozíciami, existuje niekoľko ďalších faktorov, ktoré určujú vašu schopnosť profitovať z obchodovania so Zcashom.

Tu uvádzame niektoré kľúčové metriky, ktoré ovplyvnia výsledok vašich obchodov Zcash.

1. Vklad

Predovšetkým to, koľko môžete pri obchodovaní so Zcashom profitovať, závisí od toho, koľko ste ochotní riskovať. Pri obchodovaní sa táto suma nazýva vklad.

Ako si viete predstaviť, čím viac vkladáte, tým vyššie sú vaše potenciálne zisky – ako aj straty.

Pre lepšiu perspektívu povedzte, že na Zcash vkladáte 1 000 dolárov a dosahujete zisk 5%. To znamená, že získate ekvivalent 50 dolárov. Ak ste zvýšili svoj vklad na 5 000 dolárov, pri rovnakom obchode dosiahnete zisk 250 dolárov.

To je povedané, vždy je najlepšie určiť svoj vklad na základe sumy, ktorú máte na svojom obchodnom účte. Obchodníci tomu hovoria a "stratégia riadenia bankrollu" – kde ste sa rozhodli vziať najviac určité percento zo svojich dostupných obchodných fondov.

Napríklad väčšina ostrieľaných obchodníkov Zcash má stratégiu riskovať nie viac ako 2% svojho zostatku. Ak teda máte na účte 2 000 dolárov, vložíte do jedného obchodu Zcash maximálne 40 dolárov.

Väčšina online brokerov teraz bude vyžadovať minimálnu výšku vkladu, aby mohli začať obchodovať so Zcash. Na eToro môžete začať obchodovať so Zcashom už od 25 dolárov – vďaka čomu budete mať k dispozícii stratégiu riadenia bankrollu, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu rozpočtu.

2. Páka obchodovania Zcash

Ak žijete v krajine, kde je obchodovanie s CFD legálne, mali by ste mať prístup k využívaniu pákového efektu. Aj keď obchodovanie s pákovým efektom môže určite zvýšiť vaše zisky, mali by ste tiež pamätať na to, že ak urobíte nesprávnu predpoveď – vaše straty sa zväčšia.

Dáme vám príklad obchodovania Zcash pomocou páky:

 • Zadáte objednávku na nákup v hodnote 1 000 dolárov na ZEC / USD.
 • Využívate pákový efekt 1: 2
 • Zcash stúpa na hodnote o 5%.
 • Bez akejkoľvek páky je váš zisk z tohto obchodu 50 dolárov
 • Keďže ste použili páku 1: 2, váš zisk teraz predstavuje 100 dolárov

Ako je zrejmé z tohto príkladu, pákový efekt môže exponenciálne zväčšiť váš potenciál zisku.

Niektorí makléri ponúkajú pákový efekt až 1:50, alebo dokonca 1: 100. Predtým, ako s nimi začnete obchodovať, vždy skontrolujte, či je sprostredkovateľská spoločnosť licencovaná príslušnými regulačnými orgánmi. Ak nie, najlepšie sa odporúča, aby ste sa od nich držali ďalej.

Poplatky za obchodovanie s éterom online

Väčšina online maklérov vám bude účtovať poplatok za obchodovanie so Zcashom na ich platforme. Konkrétne podrobnosti týchto poplatkov budú závisieť od vami vybraného sprostredkovateľa.

Aby ste mali predstavu o tom, aký druh poplatkov môžete očakávať, pripravili sme zoznam najbežnejších poplatkov, ktoré zvyčajne účtujú online brokeri Zcash..

Komisia pre obchodovanie Zcash

Obchodné platformy vám pri každom vstupe a výstupe z obchodu účtujú províziu. Provízia sa zvyčajne počíta v percentách s ohľadom na veľkosť vášho vkladu.

Aby sme vám poskytli obraz o tom, čo je vonku – Coinbase vám účtuje províziu 1,49% za obchodovanie so Zcashom, a to raz, keď vstúpite do obchodu a znova, keď z neho vystúpite.

V ostrom kontraste, na eToro môžete obchodovať so Zcashom za províziu 0%. Namiesto toho budete musieť zaplatiť iba konkurenčné rozpätie – viac o tom nižšie.

Zcash Spread

Jednoducho povedané, rozpätie predstavuje rozdiel medzi nákupnou cenou a predajnou cenou obchodovateľného aktíva. Pri obchodovaní so Zcash chcete hľadať užšie rozdiely medzi týmito dvoma cenami – aby ste svojmu online maklérovi zaplatili menej.

Čím užšie je rozpätie, tým viac potenciálneho zisku si môžete nechať pre seba.

Napríklad, ak je spread na vašej pozícii Zcash 1,90%, začínate obchodovať so stratou 1,90%. Inými slovami, musíte dosiahnuť zisk 1,90%, aby ste v tomto obchode dosiahli rentabilitu.

Ostatné poplatky za obchodovanie Zcash

Provízie a spready sú iba najzákladnejšie typy poplatkov, ktoré vám môže účtovať váš online broker. Okrem toho pri obchodovaní so Zcash pravdepodobne narazíte na sortiment správnych poplatkov.

Toto zahŕňa:

 • Vklady / výbery: Niektorí sprostredkovatelia vám môžu účtovať poplatok za vykonávanie vkladov a / alebo za spracovanie výberov. Na portáli eToro musíte zaplatiť malý 0,5% poplatok za vklad finančných prostriedkov, ktorý sa uplatňuje iba v prípade, že nefinancujete svoj účet v amerických dolároch..
 • Poplatok za neaktivitu: Väčšina obchodníkov vyžaduje, aby ste zaplatili poplatok za nečinnosť za to, že na svojom obchodnom účte nezachovávate minimálnu aktivitu. Tento poplatok sa účtuje mesačne po určitom období bez aktivity – najčastejšie po 12 mesiacoch.
 • Poplatok za prenocovanie: Tento poplatok, nazývaný tiež swapový poplatok, sa účtuje, keď necháte svoje obchodné pozície otvorené cez noc. Až do ukončenia obchodu budete musieť platiť poplatok za každý deň. Toto je zvyčajne iba prípad, ak obchodujete s CFD alebo využívate pákový efekt.

Ak nebudete opatrní, tieto ďalšie poplatky môžu v konečnom dôsledku vždy vyžrať vaše zisky. Z tohto dôvodu zdôrazňujeme, že pred výberom obchodnej stránky Zcash si skontrolujete poplatky a provízie, za ktoré zodpovedáte.

Pripravení sa ponoriť Zcash obchodovanie?

Ako obchodovať so Zcashom 2021 – podrobný návod

V tomto okamihu by ste sa mali cítiť pripravení začať obchodovať so Zcashom.

Pokryli sme základy obchodovania s kryptomenami, typy objednávok a to, ako môžete spravovať svoju stratégiu rizika a odmien tak, aby ste maximalizovali svoje šance na úspech.

Náš sprievodca Ako obchodovať so Zcashom vám teraz povie kroky, ktoré musíte urobiť, aby ste mohli začať obchodovať s touto digitálnou menou práve teraz!

Krok 1: Vyberte si obchodnú stránku Zcash

Jednou z prvých vecí, ktoré musíte urobiť, je nájsť regulovaného a rešpektovaného online brokera pre vaše obchodné úsilie v spoločnosti Zcash.

Fintechový sektor je preplnený obchodnými platformami – dobrými aj zlými. Je nevyhnutné, aby ste si robili domáce úlohy, takže svoje ťažko zarobené peniaze nikdy nezveríte do nesprávnych rúk.

Tu je niekoľko faktorov, ktoré musíte brať do úvahy pri hľadaní online brokera na obchodovanie so Zcashom:

 • Nariadenie: Je online sprostredkovateľ držiteľom licencie od renomovaného regulačného orgánu, ako je ASIC, FCA alebo CySEC?
 • Poplatky: Koľko musíte zaplatiť ako provízie, spready a ďalšie poplatky za obchodovanie?
 • Platby: Ktoré spôsoby platby sprostredkovateľská platforma podporuje?
 • Minimálne vklady: Vyžaduje maklér minimálnu výšku vkladu a vkladu, ktoré sú potrebné na to, aby ste mohli začať obchodovať so Zcash?
 • Zcash Páry: Ktoré obchodné páry Zcash tieto stránky ponúkajú?
 • Obchodná platforma: Je platforma užívateľsky prívetivá pre obchodníkov na všetkých úrovniach?
 • Mobilná aplikácia: Ponúka web sprostredkovateľa mobilnú aplikáciu na obchodovanie na cestách?

Je zrejmé, že pred registráciou na obchodnej stránke Zcash je treba veľa zvážiť.

Dôrazne odporúčame, aby ste sa riadili iba regulovanými platformami, ktoré zabezpečujú ochranu vašich práv ako investora. Napríklad eToro je regulované tromi rešpektovanými orgánmi – CySEC, ASIC a FCA.

Ak ste ešte sprostredkovateľovi nedali špendlík, odporúčame vám preskúmať ho eToro najprv. Platforma pre sociálne obchodovanie vám ponúka hromadu obchodných párov Zcash, okrem iných kryptomien a finančných nástrojov.

Platforma zdokonalila užívateľskú skúsenosť pre začiatočníkov aj pre skúsených obchodníkov. Ak ste začínajúcim obchodníkom, eToro má funkcie ako napríklad „Copy Trader“ – ktorý vám umožňuje investovať a kopírovať obchodné stratégie skúseného obchodníka..

Najdôležitejšie je, že môžete obchodovať so Zcashom pri nulovej provízii a získať prístup ku konkurenčným spready. Minimálny vklad požadovaný pre kryptomeny je tiež celkom dosiahnuteľný pre obchodníkov – iba za 25 dolárov za obchod.

Krok 2: Otvorte si obchodný účet Zcash

Ak ste si vybrali svojho regulovaného online sprostredkovateľa, môžete si u neho otvoriť účet. Bude sa od vás požadovať, aby ste poskytli svoje základné osobné informácie vrátane vášho mena, adresy, kontaktných údajov a dátumu narodenia.

O eToro, tento proces trvá menej ako 10 minút. Ako regulovaný sprostredkovateľ, ktorý dodržiava pravidlá KYC, vás eToro požiada, aby ste svoj účet overili pomocou preukazu totožnosti s fotografiou. Nemusíte to však robiť, kým nebudete musieť vložiť viac ako 2 250 dolárov alebo uskutočniť výber.

Krok 3: Vložte prostriedky

Ďalej môžete na svoj obchodný účet pridať finančné prostriedky.

eToro akceptuje celý rad platobných metód, ako sú bankové prevody, bankové karty a elektronické peňaženky ako PayPal alebo Neteller.

Krok 4: Vyberte si Zcash Trading Market

S plne financovaným obchodným účtom si teraz môžete zvoliť trh Zcash, s ktorým chcete obchodovať.

Na eToro nájdete Zcash obchodovaný proti kryptokryptovým aj krypto-fiatovým párom. Ak chcete nájsť príslušný obchodný trh, o ktorý máte záujem, môžete ho jednoducho vyhľadať.

Krok 5: Umiestnite Zcash Trade

V tomto okamihu vám zostáva už len umiestniť svoj prvý obchod Zcash. Ak potrebujete rýchle osvieženie, môžete sa posunúť nahor a prečítať si našu časť "Založenie obchodu Zcash" ešte raz.

Ak ste si istí svojou predikciou, pokračujte a urobte svoju prvú objednávku na nákup alebo predaj. Po dokončení môžete udrieť "Otvorený obchod" vykonávať svoju živnosť. A to je všetko!

Ako obchodovať so sprievodcom Zcash – verdikt

Kryptomeny boli jednou z najvýkonnejších tried aktív v roku 2020. Naučiť sa obchodovať so Zcashom môže chvíľu trvať, ale stojí to za to.

Bez ohľadu na to, ktorú obchodnú stratégiu si vyberiete, uistite sa, že obchodujete so Zcashom iba prostredníctvom najlepšie hodnotenej a regulovanej platformy pre kryptomeny. Ako sme v tejto príručke spomínali viackrát, eToro nás zaujalo v mnohých ohľadoch.

Výberom eToro budete mať prospech z obchodov bez provízie a konkurenčných spready všetkých finančných aktív. Najlepšie na tom všetkom je, že táto regulovaná platforma je dokonale užívateľsky prívetivá a ústretová pre všetkých začiatočníkov.

eToro – najlepšia platforma pre obchodovanie Zcash

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Časté otázky

Je obchodovanie so Zcashom bezpečné?

Áno – obchodovanie Zcash je bezpečné. Odporúčame vám však zvoliť si online brokera s licenciou od FCA, CySEC alebo ASIC.

Ako začnem obchodovať so Zcashom?

Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa na regulovanom obchodnom webe a vložiť prostriedky. Na eToro môžete začať obchodovať so Zcashom už od 25 dolárov.

Ako môžem zarobiť peniaze obchodom so Zcashom?

Ako pri každom majetku, aj tu budete musieť správne špekulovať s trhom, aby ste dosiahli zisk zo svojho obchodu Zcash.

Môže byť Zcash legálne obchodovaný v USA?

Áno, obchodovanie so Zcashom je legálne povolené v USA. Američania však nemôžu obchodovať s CFD Zcash.

Môžem Zcash obchodovať s pákovým efektom?

Áno – ak je obchodovanie s CFD povolené v mieste vášho bydliska, môžete využiť pákový efekt prostredníctvom regulovaného brokera.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map