V ktorom okamihu viete, kedy ste pripravení začať obchodovať s kryptomenou? Je to odvážny krok a vopred by ste mali vedieť veľa.

Pravdepodobne ste sa o obchodovanie s kryptomenami začali zaujímať kvôli veľké množstvo peňazí, ktoré môžete zarobiť.

Možno vás kamarát zaujal, alebo ste sa rovno nechali vtiahnuť do všetkých správ a vzrušenia.

Áno, dá sa skutočne zarobiť veľa peňazí. Napríklad bitcoin, najznámejšia kryptomena, je možno najprchavejším trhovým nástrojom na svete.

A veľa ľudí zbohatlo na obchodovaní s kryptomenami.

Avšak, nemysli si, že obchodovanie s kryptomenou je jednoduché. Nie je to žiadna rýchla schéma na zbohatnutie, je treba toho veľa vedieť.

V tomto článku sa pozrieme na všetko, čo by začiatočníci mali vedieť pred začatím obchodovania s kryptomenami.

Chcete sa naučiť obchodovať s kryptomenami ako profesionál? Vezmite si našu kurz kryptomeny!

Už rozumiete základom

pochopenie základov blockchainu

Začiatočníci musia rozumieť všetkým základom ako blockchainy práca, proces ťažba, ukladanie kryptomeny, a ako obchodovať s kryptomenou.

O kryptomene sa dá veľa naučiť, čo môže byť veľmi technické, a musíte venovať čas tomu, aby ste sa dozvedeli, ako to celé funguje.

Nemyslite si, že päťminútové základné video na YouTube bude stačiť! Je to veľmi veľká téma a informácie môžu veľmi rýchlo zastarať.

Prvá vec, ktorú by ste sa mali naučiť, je celá terminológia okolo kryptomeny.


Mnoho výrazov je jedinečných pre kryptomenu alebo bolo požičaných z obchodovania alebo majú iné technické zázemie.

Ale možno dôležitejšie, musíte pochopiť filozofiu kryptomeny a jeho pôvod. Musíte pochopiť, prečo ľudia veria, že kryptomena je dôležitá.

Je nevyhnutné dobre porozumieť tomu, ako funguje súčasný bankový systém, ako aj to, ako kryptomena plánuje nahradiť tretie strany, ako sú napríklad banky, ktoré sa snažia z toho profitovať..

Ďalej sa kryptomena v niektorých ohľadoch snaží zahrnúť viac súkromia a byť rýchlejšia ako súčasný bankový systém. Snažia sa oddeliť štát od peňazí a získať späť kontrolu.

Ďalšou skvelou oblasťou, ktorej treba dobre porozumieť, sú inteligentné zmluvy a dApps, ďalšie koncepty, ktoré sa pri kryptomene často objavujú..

Neskáčte do obchodovania s kryptomenou, ak nemáte pochopenie toho, ako to funguje!

Ak tak urobíte, vystavujete sa riziku, že vás niekto podvedie alebo nasaje do zle vyvinutých projektov kryptomeny.

Ak ešte nemáte pocit, že ovládate základné informácie, môžete si prečítať nášho sprievodcu kryptomenami pre začiatočníkov tu.

Máte dobré výskumné schopnosti

zručnosti resarchie, obchodovanie s kryptomenami

Odvetvie kryptomien je stále veľmi mladé a dramaticky sa mení, a preto musíte neustále informovať o najnovšom vývoji..

Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je čítanie správ o kryptomene a neustále sledovanie obsahu videí z kryptomeny na YouTube..

Vo väčšine prípadov to však nestačí. Musíte byť posadnutí kryptomenou a chcete sa o tom dozvedieť všetko, čo môžete, a skúmať čo najviac.

Pred obchodovaním s ľubovoľnou kryptomenou by ste sa mali naučiť, ako funguje, v čom je jedinečná, a vedieť o jednotlivcoch, ktorí za kryptomenou stoja..

Mali by ste tiež vedieť o obmedzeniach a výzvach v oblasti kryptomien a pozerať sa na ne z objektívneho hľadiska.

Nenechajte svoje osobné pocity alebo predsudky stáť v ceste rozhodovaciemu procesu.

Okrem toho by ste mali pochopiť, ako je vo vašej krajine regulovaná kryptomena. Rôzne krajiny klasifikujú kryptomenu rôznymi spôsobmi a daňové zisky tiež.

Dôležitú radu o kryptomene názory iných ľudí nepresvedčia. Príďte k vlastným záverom.

Môžete spozorovať podvody

Jednou z najdôležitejších schopností, ktorú ako obchodník s kryptomenami môžete mať, je schopnosť odhaliť podvody. Táto zručnosť sa získava iba vykonaním dôkladného výskumu.

Podvody môžu mať mnoho rôznych tvarov a foriem. Niekedy sú to samotné kryptomeny, inokedy sú to služby spojené s kryptomenou alebo obchodovaním s kryptomenami.

Musíte si osvojiť schopnosť rozlišovať rozdiel medzi známymi kryptomenami a projektmi a podvodmi.

Používajte iba peňaženky, aplikácie a burzy, ktoré sú dobre známe. Ale buďte opatrní, niektorí podvodníci sú skvelí v replikácii skutočných aplikácií.

Čím viac budete kryptomene rozumieť, tým lepšie budete môcť odhaliť podvodníkov. Buďte zvlášť opatrní pri ponúkaní jednotlivcov, ktorí vám prinesú obrovskú návratnosť za malú investíciu.

Viete, ako obchodovať

ako obchodovať s kryptomenou

Ak už máte obchodné zručnosti, budete veľmi vpredu. Možno ste už obchodovali na forexe alebo akciách.

V Trading Trading tomu veríme ktokoľvek sa môže naučiť obchodovať, bez ohľadu na ich vek alebo finančné skúsenosti.

Možno rozumiete základom obchodovania; kúpiť nízko, predať vysoko. Ale v skutočnosti je to trochu komplikovanejšie.

To, čo chcete urobiť, je obchodovať v smere trendu. Ak nerozumiete tomu, ako trendy fungujú, môže byť pre vás ťažké obchodovať s kryptomenou.

Ďalej možno nerozumiete, aké ukazovatele sa majú použiť. Ak začnete obchodovať bez akýchkoľvek vedomostí o tom, ako fungujú ukazovatele, nebudete vedieť, kedy vstúpiť na trh alebo z neho vystúpiť.

Aký ste obchodník?

Začiatočníci by sa mali rozhodnúť včas; zvoliť obchodovanie s kryptomenou na burze alebo budú s kryptomenou obchodovať ako s CFD prostredníctvom brokera?

Ak sa rozhodnete obchodovať s kryptomenou ako CFD, pravdepodobne nebudete musieť rozumieť tomu, ako kryptomenu uchovávať..

Zásadná vec, ktorú by obchodníci s kryptomenami mali vedieť, je nebezpečenstvo používania kryptomeny výmeny, ktoré majú zlý zvyk získavať hacknutý.

Stalo sa to opakovane a milióny ľudí boli ukradnuté.

Ak sa rozhodnete využiť kryptomenovú burzu, nenechávajte tam svoju kryptomenu nikdy, vždy ju vyberte a vložte do peňaženky.

Obchodovanie s CFD toto riziko odstraňuje, pretože podkladové aktívum technicky nevlastníte.

Nie vždy sú však výhody obchodovania na burze alebo s CFD jednoznačné.

Obchodníci, ktorí nedržia iba obchodovanie s CFD, budú mať výhodu účasti v ICO (počiatočná ponuka mincí).

ICO sú skvelým spôsobom, ako zarobiť veľa peňazí, ako to býva po dokončení ICO, cena kryptomeny stúpa.

Nakoniec musia obchodníci zohľadniť aj poplatky spojené s ich zvolenou metódou obchodovania.

Denný obchodník alebo obchodník s hojdačkami

Musíte sa tiež rozhodnúť, či ste denný obchodník alebo obchodník s hojdačkami.

Denné obchodovanie je v podstate práca na plný úväzok, kde obchodujete počas celého dňa a na konci dňa uzavriete všetky svoje pozície.

Swingové obchodovanie sa odohráva v oveľa dlhšom časovom období. Obchodníci s hojdačkou nemusia uzavrieť pozíciu niekoľko dní, týždňov alebo dokonca mesiacov.

Štýl obchodovania, ktorý si vyberiete, by mal zodpovedať vášmu životnému štýlu a času, ktorý môžete venovať obchodovaniu.

Základy obchodovania

Musíte vedieť, ako čítať tabuľky a svietniky. Ak nerozumiete tomu, ako ich čítať, začnete obchodovať veľmi ťažko.

Rozumiete možným rizikám

riziko pri obchodovaní s kryptomenami

Všetko má riziko, nedá sa mu uniknúť. Ak nedokážete zvládnuť tlak súvisiaci s obchodovaním kryptomeny, nemusí to byť pre vás.

Ak nemáte plán a stratégiu riadenia rizík, naozaj môžete stratiť všetko.

Všeobecné pravidlo, ktorým sa riadi veľa obchodníkov, je neriskovať viac ako 1 až 2% vášho účtu pri akomkoľvek obchode. Takto bude váš obchodný účet trvať oveľa dlhšie.

Neobchodujte s peniazmi, ktoré si nemôžete dovoliť stratiť, najmä na začiatku, keď ešte len začínate. Keď sa naučíte obchodovať, prídete o peniaze.

Mali by ste veriť, že kryptomena má nejakú budúcnosť

Áno, ako obchodník budete pravdepodobne chcieť zarobiť peniaze z obchodovania s kryptomenou a bude vám menej záležať na tom, ako môže kryptomena potenciálne zmeniť spôsob fungovania nášho sveta..

Mali by ste však byť presvedčení, že kryptomena vydrží dosť dlho na to, aby ste z nej profitovali.

Kľúčové body

Ak si z tohto článku niečo pamätáte, urobte z nich tieto kľúčové body.

  • Pred začatím obchodovania s kryptomenami by ste mali pochopiť filozofiu, ktorá je za tým. Mali by ste vedieť, čo sa snažia dosiahnuť a prečo je to dôležité.
  • Dobré výskumné zručnosti sú nevyhnutné. Budete musieť pochopiť, ako rôzne kryptomeny fungujú, v čom sú jedinečné a ako rozpoznať podvody.
  • Vedieť obchodovať je úplne iná loptová hra. Aj keď je pochopenie kryptomeny rozhodujúce, znalosť obchodovania je rovnako dôležitá.
  • Obchodovanie s kryptomenou je veľmi riskantné. Nikdy by ste nemali prehliadať riziká spojené s obchodovaním s kryptomenami.

Naučte sa obchodovať s kryptomenou pomocou nášho kurzu obchodovania s kryptomenami

Chcete sa dozvedieť viac o iných kryptomenách a o tom, ako s nimi obchodovať? Potom sa prihláste na náš kurz obchodovania s kryptomenami!

Ak ste radi čítali tento článok z Obchodné vzdelávanie, dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo tiež zaujímať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector