Alternatívne použitia blockchainu: Aké odvetvia môžu ťažiť z jeho používania?

Ako väčšina ľudí vie, blockchain technológia je chrbticou kryptomeny a vďaka čomu to funguje. Existuje však aj množstvo ďalších použití.

Blockchain je sieť, ktorú možno použiť na zdieľanie informácií v mnohých odvetviach, najmä tam, kde je nevyhnutné zdieľanie údajov.

Počet priemyselných odvetví, ktoré môžu byť ovplyvnené blockchainom, je ohromujúci a je pravdepodobné, že v blízkej budúcnosti bude veľkým narušiteľom priemyslu..

Zatiaľ nevidíme všetky možné aplikácie toho, ako je možné blockchain používať, ale môže to mať vplyv na takmer každú oblasť, kde sú zdieľané údaje.

Stále existujú nové inovatívne spôsoby, s ktorými ľudia prichádzajú každý deň, aby uplatnili technológiu blockchain. Mnohé z nich sa ešte len majú použiť alebo spustiť.

Pozrime sa na niektoré zo spôsobov, ako sa blockchain uplatňuje dnes a kde by sa mohol uplatniť v budúcnosti.

Zdravotná starostlivosť

blockchainová technológia v zdravotníctve

Technológia blockchain má potenciál zmeniť zdravotnícky priemysel mnohými spôsobmi.

Na začiatok to môže zmeniť spôsob, akým zdieľame lekárske informácie, ako sú výskumy a záznamy ľudí, v nemocniciach.

S blockchainom, je možné vybudovať online knižnicu lekárskeho výskumu ktoré môžu využiť všetci.

Táto knižnica môže byť použitá na vytvorenie konsenzu o správnej liečbe rôznych chorôb po celom svete, čo by mohlo dramaticky pomôcť rozvojovému svetu..

Prispievateľom do takého systému môže byť kompenzované aj to, čo blockchainu poskytujú.

Algoritmus dokáže zmerať, koľko prispeli. Čím viac prispievajú, tým viac dostanú.

Toto môže byť efektívnejší spôsob vykonávania lekárskeho výskumu odmeňovaním za príspevky, ktoré rozširujú tému.


Lekárske záznamy pacientov

Prínosom môže byť aj zdravotná starostlivosť ukladanie záznamov pacientov na jednom mieste.

Ak sú záznamy pacientov ľahko dostupné na blockchaine, bude ich oveľa ľahší prístup a kontrola pri prijatí pacienta, namiesto toho, aby ste sa pacienta pýtali na jeho anamnézu.

Nielen pre lekárov, ale aj zdravotné sestry a lekárne. Keď sa vydajú recepty na lieky, dajú sa sledovať a lekári môžu vedieť, či pacienti užívajú svoje lieky správne.

Okrem toho uľahčuje, ak pacient prechádza z jednej nemocnice do druhej, aby boli jeho testy ľahko dostupné, takže druhý lekár nemusí robiť rovnaké testy a klásť rovnaké otázky..

To šetrí čas a môže urýchliť celý proces liečby pacienta, čo môže byť v niektorých prípadoch zásadné.

Ale to nie je bez problémov. Niektorí kritici uviedli právo na zabudnutie. Ak sa informácie o blockchaine dajú a sú nemenné, pacienti v nemocnici to možno nebudú chcieť.

A aby boli veci kontroverznejšie, je potrebné zaoberať sa bezpečnosťou informácií o zdraví ľudí.

Je známe, že nemocnice nemajú najlepšie a najaktuálnejšie počítače a softvér. Použitím blockchainu na ochranu takýchto informácií môže byť bezpečnejšie pred hackermi.

Existuje však aj nebezpečenstvo prístupu k lekárskym záznamom priamo cez blockchain. Ak by k tomu došlo, mohlo by dôjsť k úniku údajov pacientov, najmä ak je blockchain verejný.

To znamená, že s technológiou blockchain môžu vlastniť svoje údaje pacienti, nie nemocnice alebo lekári. Aj keď nebudú môcť informácie upravovať, budú mať kontrolu nad tým, kto ich vidí.

Budú mať tiež schopnosť pridajte kľúč povolenia na blockchain, nie na samotné údaje, aby boli údaje prístupné, ale nie verejné.

Lekári budú musieť dostať súhlas pacienta. Jedným zo spôsobov, ako to možno dosiahnuť, je inteligentné zmluvy.

Logistika

blockchainová technológia používaná v logistike

Do logistiky je zapojených veľa ľudí a je potrebná veľa komunikácie, čo zvyčajne znamená veľa papierovania.

Použitím technológie blockchain je dosiahnutý koncový tok informácií bez toho, aby boli upchaté papierovaním a časom potrebným na zabezpečenie správnosti každého súboru..

Možno jedným z najzrejmejších spôsobov, ako je možné blockchain použiť, je sledovanie doručenia, nielen položiek pohybujúcich sa z jedného miesta na druhé, ale aj dokumentov potrebných na presun položiek a toho, kto ich má v držbe..

Technológia blockchain môže tiež sinformácie o spôsobe ich prenosu a monitorujte dôležité faktory, napríklad teplotu, ktoré môžu mať vplyv na niektoré položky.

Informácie sú tiež bezpečnejšie vďaka technológii blockchain.

Namiesto toho, aby sa blockchain spoliehal na početné databázy, ktoré nekomunikujú a nemusia ponúkať rovnakú úroveň bezpečnosti, môže to všetko bezpečne spojiť a hackeri ho nemôžu zmeniť.

Maškrty môžu byť uložené dokumenty na blockchaine. Takto k nej majú prístup iba správni ľudia, ale stále musia byť verejní, podobne ako v príklade lekárskych záznamov, ktorý sme uviedli vyššie.

Pretože dokumenty je možné prezerať na jednom mieste, môže to urýchliť proces a umožniť zainteresovaným stranám pripraviť si zdroje na doručenie vopred.

Maersk a IBM vytvorili blockchain systém, ktorý môže zjednodušiť proces logistiky.

Dodávka pomoci

Technológia blockchain môže byť tiež slúži na sledovanie, či sa finančné prostriedky a iná pomoc dostanú na určené miesto pri poskytovaní pomoci.

Dá sa sledovať, keď sa dodáva, a potvrdiť, keď sa dostane na správne miesto.

Ak dôjde k zneužitiu finančných prostriedkov alebo ich presmerovaniu na nesprávne miesta, je to ľahko viditeľné, čo môže pôsobiť odstrašujúco.

Hudobný a zábavný priemysel

blockchainová technológia v hudobnom a zábavnom priemysle

Umelci zriedka dostanú všetko, čo im patrí, či už sú to lojalita alebo iba vystúpenie.

Ďalej k tomu, umelci nemusia dostať zaplatené za piesne, ktoré napísali, najmä ak nie sú tými, ktorí skladbu hrajú.

To je preto, že streamovacie služby tvrdia, že nie vždy dokážu umelcom správne zaplatiť alebo pripísať kredit pretože nemôžu vždy zistiť, komu hudba patrí.

Propagácia a distribúcia sú dve časti, ktoré musia umelci sledovať, ale je ťažké to urobiť.

A to neovplyvní iba primárneho umelca, ale aj ďalších, ktorí sa podieľajú na hudbe, napríklad ďalších hudobníkov, skladateľov a technických prispievateľov..

Keď hudba prekročí hranice, bude to ešte komplikovanejšie, pretože zákony sa líšia. Môže to mať vplyv na všetky oblasti zábavy, nielen na hudbu.

S technológiou blockchain, umelci môžu získať jasnejšiu predstavu o tom, ako sa ich hudba predáva, distribuované a použité. Môžu byť integrované do jedného systému, v ktorom je umelec spravodlivo platený.

Systém je možné aktualizovať aj v reálnom čase, pretože rôzne databázy budú schopné navzájom komunikovať.

Napríklad zjednotenie Spotify s YouTube poskytne umelcom celkový obraz o tom, koľkokrát boli ich skladby vypočuté.

Týmto spôsobom môžete zaznamenať aj zmenu vlastníckych práv k hudbe.

Pirátstvo

Ďalším využitím technológie blockchain je zabrániť nelegálnemu vysielaniu a pirátstvu.

Využívanie práv duševného vlastníctva pred súdom je možné použiť technológiu distribuovanej účtovnej knihy a blockchain, teoreticky.

Mikroplatby môžu byť umelcovi umelcami poskytnuté vždy, keď počúvajú alebo kupujú piesne na platforme ako YouTube.

Napríklad bitcoin je rozdelený na satoshi. Jedno satoshi je 100 miliónovina bitcoinu.

Interpreti budú mať tiež väčšiu kontrolu nad tým, ako sa ich hudba používa.

Pomocou inteligentných zmlúv budú môcť zabezpečiť, aby sa hudba používala len tak, ako chcú, za ich cenu, umiestnenie a dôvody.

Vytvorenie užšieho spojenia medzi fanúšikmi a umelcami

Fanúšikovia budú môcť dať svoje peniaze priamo umelcovi, nielen nahrávacej spoločnosti, ktorá vystrihne sprostredkovateľa.

Fanúšikovia môžu dostávať stimuly na zdieľanie a propagáciu hudby tiež, možno prostredníctvom sociálnych médií. Môžu to byť opäť mikroplatby, ale v priebehu času sa tieto platby môžu zvyšovať.

Tron je jedna kryptomena, ktorá sa pokúša ovládnuť túto oblasť.

Plánujú odstrániť tretie strany, ako sú YouTube, Google a Facebook, ktoré profitujú z reklamy, ktorá sa zobrazuje spolu s obsahom vytvoreným inými, ktorí z nej profitujú..

Vďaka Tron budú môcť používatelia zarábať zo zdieľania a prezerania ich obsahu.

Hranie

technológia blockchain v hrách

Na svete žije 2,2 miliardy hráčov a odhaduje sa, že hodnota tohto odvetvia je viac ako 100 miliárd. To znamená, že existuje niekoľko oblastí, ktoré je možné vylepšiť a zefektívniť.

V skutočnosti sa zdôraznil herný priemysel, pretože jeden z najväčších priemyselných odvetví môže narušiť blockchain.

Mnohí navrhli, aby sa blockchain používal na hosťovanie kryptomeny špeciálne pre herné tokeny.

Je to dokonca možné odovzdajte žetóny z jednej hry a použite ich v druhej alebo ich dokonca preniesť cez konzoly.

Tiež stojí za zamyslenie, či by sa tieto žetóny dali použiť v skutočnom svete? Hráči si potom mohli urobiť kariéru hraním hier.

Takéto odmeny sa dajú použiť aj na súťaže eSports.

Hráči si tiež mohli kúpiť hry priamo od vývojárov, vystrihnúť prostredníka, čím sa priblíži vzťah medzi hráčmi a vývojármi.

To je však iba vrchol ľadovca.

Znižovanie nákladov na reklamu

Vývojári minú veľa svojich peňazí na reklamu, čo znamená menej peňazí použitých na vývoj nových hier.

Jedným zo spôsobov, ako môžu znížiť to, čo platia za reklamu, je umožniť hráčom prevziať nad tým kontrolu.

Hráči môžu zarábať peniaze hraním hier a inzerovať ich tvorbou videí. Týmto spôsobom môžu tiež zarábať na videách a hrách. Z hry sa môže stať kariéra, nielen koníček.

Na uľahčenie by sa mohla použiť technológia blockchain.

Umožnením vývojárom hier uvoľniť tieto peniaze za reklamu sa teoreticky môžu sústrediť na to, aby vyrábali viac kvalitných hier, a hráči môžu byť odmenení za vernosť..

Položky v hre

Blockchain sa dá vo veľkej miere použiť na vlastníctvo hier a herných predmetov a jeho prenos na hráča, nielen na vývojárov alebo spoločnosti, ktoré ich vlastnia..

Niektoré spoločnosti teraz zarábajú viac peňazí na predaji produktov v hre ako na predaji skutočných hier.

Kvôli ochrane hry však veľa vývojárov neumožňuje hráčom vlastniť celý virtuálny objekt. Vývojári naň stále vlastnia práva.

Robia to preto, lebo nechcem, aby ľudia manipulovali alebo duplikovali softvér.

Blockchain je možné použiť na zabránenie ľuďom v tom a stále odovzdávať kontrolu hráčovi, ktorý si ho zakúpil.

Hry postavené na blockchaine

Mnoho blockchainových hier je postavených na Ethereum.

Blockchainové cuties je jednou z takýchto hier, kde hráči môžu dosiahnuť zisk z predaja svojich hráčov. Sú jedinečné v tom, ako sú kódované, a nie je možné ich replikovať.

Blockchain tiež sťažuje odcudzenie účtov a uľahčuje ich odovzdanie niekomu, komu nedôverujete.

Vďaka nemu môžu hráči predávať herné predmety cez hranice komukoľvek na svete s univerzálnou hráčskou menou.

Hráči nikdy technicky nevlastnia to, čo predávajú, pretože vývojári nechcú tieto veci rozdávať, aby zabránili podvádzaniu a nelegálnej duplikácii.

Na zabránenie tomu je možné použiť technológiu blockchain, stále však odovzdáva vlastníctvo hráčom.

EOS sa dá použiť aj na tvorbu hier a v tejto oblasti sa angažujú aj spoločnosti Tron a Ripple, ktoré zakladajú 100-miliónový herný fond.

Nehnuteľnosť

blockchainová technológia v oblasti nehnuteľností

Realitný priemysel môže z blockchainovej technológie veľmi profitovať.

Azda najväčším dôvodom je, že ttu je veľa sprostredkovateľov zapojených do nehnuteľností. Vďaka blockchainu budú môcť vlastníci a kupujúci uskutočňovať priame transakcie.

Ďalej k tomu s technológiou blockchain, ľahšie uvidíte, kto skutočne vlastní nehnuteľnosť a to môže pomôcť pri nákupe alebo predaji. Tým sa zníži počet prípadov podvodu.

Na druhej strane sa dajú papierové dokumenty ľahko sfalšovať a ich interpretácia je zložitejšia, pretože môžu mať veľa rôznych podôb, najmä ak sú staré..

Aby toho nebolo málo, papierové dokumenty môžu byť tiež zničené alebo dokonca stratené. Ak to uložia na blockchain, môžu tam zostať navždy.

Presun majetku z jedného mena na druhé bude jednoduchší a bezpečnejšie, pretože je zapojených menej strán.

Aj kvôli spôsobu rozdelenia kryptomeny môže byť jednoduchšie kúpiť podiel na malom podiele pôdy alebo nehnuteľností.

To umožňuje mikrotransakcie a veľa ľudí nakupovať malé podiely v nehnuteľnosti. So zvyšovaním hodnoty majetku sa budú zvyšovať aj podiely na majetku.

Hypotéky

Block66 je príkladom spoločnosti, ktorá na začatie hypotéky využíva technológiu blockchain.

Inteligentné zmluvy možno použiť na audity a dodržiavanie predpisov, automatizácia procesu a jeho zefektívnenie a zrýchlenie.

Hypotéky si na výmenu rúk vyžadujú veľa informácií. Všetky tieto výmeny si vyžadujú čas. Použitím blockchainu to možno zjednodušiť a urýchliť čas potrebný na schválenie.

Regulačné orgány tiež ľahšie sledujú poskytovateľov pôžičiek.

Voľby a hlasovanie

blockchainová technológia vo voľbách a hlasovaní

Technológiu blockchain je možné použiť na sledovanie a zlepšenie volebného procesu rôznymi spôsobmi.

Použitím blockchainu nie je potrebné ísť voliť, hlasovať sa dá kdekoľvek.

Je to veľmi užitočné pre ľudí, ktorí žijú ďaleko, sú zdravotne postihnutí alebo pre ľudí, ktorí žijú v zahraničí.

Odstraňuje sa tiež hrozba ľudí, ktorí zastrašujú voličov pri volebných urnách, a už nie je potrebné kandidovať v dlhých frontoch. Hlasy sa tiež nemusia počítať ručne.

Pomocou technológie blockchain môžeme zabrániť zmanipulovaným voľbám, pretože výsledky budú transparentnejšie. Rovnako budú stáť menej hostiteľa a bude potrebných menej času na dosiahnutie konsenzu.

Voliči si tiež budú môcť skontrolovať, či bol ich hlas započítaný online, a ak majú chuť, môžu svoj hlas zmeniť.

Prečo je to pri obchodovaní s kryptomenou dôležité?

Pokrok v technológii blockchain je obrovský dôležité pre prijatie kryptomena.

Za svoje úspechy dáva úver kryptomene a ukazuje, že za tým stojí väčšia hodnota, ktorá iba uľahčuje transakcie.

Keď sa blockchain stáva akceptovanejším, stáva sa ním aj kryptomena. Ľuďom to umožňuje viac akceptovať, že technológiu blockchain je možné použiť na uľahčenie a fungovanie ako mena.

Kľúčové body

Ak si z tohto článku niečo pamätáte, urobte z nich tieto kľúčové body.

  • Technológia blockchain pravdepodobne spôsobí revolúciu v mnohých priemyselných odvetviach.
  • Môže chrániť vlastnícke práva. Takto môžu byť ľudia za svoju prácu riadne platení.
  • Zaistite, aby boli ľudia riadne odmeňovaní. Odstránením sprostredkovateľa a počtu zúčastnených účastníkov sa peniaze môžu dostať tam, kde sú potrebné.
  • Čím viac je technológia blockchain prijatá, tým lepšie pre obchodníkov. Prijatie pomáha poskytnúť úveru a akceptácii kryptomenu.

Ak ste radi čítali tento článok z Obchodné vzdelávanie, dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek, o kom si myslíte, že by to mohlo zaujímať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map