Prognóza ceny XRP na rok 2021

Budeme zdieľať vrchol Predpovede odborníkov na zvlnenie v roku 2021.

Prečítajte si našu cenovú analýzu Ripple XRP na rok 2021

Kryptomena sa v povedomí verejnosti pokračovala aj v priebehu roku 2020 a v priebehu roka sa otvoril rekordný počet nových peňaženiek. Napriek tomu, že v súčasnosti existujú tisíce tokenov, môže väčšina príležitostných investorov vymenovať len niekoľko.

Okrem éteru a bitcoinu sa stále znova objavuje meno Ripple. Spoločnosť XRP, ktorá bola uvedená na trh v roku 2012, je pôvodnou kryptomenou Ripple, sa pevne etablovala ako jeden z najlepších tokenov v tomto odbore a v čase písania tohto článku bola štvrtou najväčšou kryptomenou z hľadiska trhovej kapitalizácie..

Ripple, ktorý sa často nazýva „kryptomena bankárov“, funguje ako kryptomena aj ako digitálna platobná sieť pre finančné transakcie. Názov Ripple v skutočnosti odkazuje na spoločnosť, ktorá založila RippleNet, platobnú sieť zameranú na uľahčenie medzinárodného zúčtovania platieb a výmeny aktív pre finančné inštitúcie. Natívny token, ktorý beží v systéme, je XRP – ktorý je často mätúce známy ako Ripple – a práve ten je predmetom našej cenovej analýzy Ripple pre rok 2021..

Posledných dvanásť mesiacov bolo pre XRP zaujímavým obdobím. Začalo to rokom obchodovania na hodnote okolo 0,19 USD a pokračovalo v stabilnom stúpaní, až kým nezasiahla pandémia COVID-19 a nezvrhla finančné trhy. Odvtedy hodnota XRP významne kolísala. Zhromaždil sa na konci roka predtým, ako právne problémy zaznamenali takmer nulové zisky, ktoré ju vrátili späť na viac-menej rovnakú cenu, s akou sa obchodovalo v januári 2020..

Je teda Ripple stále dobrá investícia? Nasledujúca analýza cien Ripple pre rok 2021 sa zameria na budúci potenciál tokenu, zváži faktory ovplyvňujúce hodnotu XRP a skontroluje, čo hovoria niektoré kľúčové číselné údaje z odvetvia..

Obsah

Ripple – prehľad

História pohybu cien Ripple

Zvlnenie v roku 2020

Predpovede odborníkov na zvlnenie v roku 2021

Mali by ste investovať do spoločnosti Ripple v roku 2021?

Záver


Analýza zvlnenia ceny 2021 – FAQ

Ripple – prehľad

V rámci našej analýzy cien Ripple 2021 je potrebné sa bližšie pozrieť na to, čo Ripple je a aké vlastnosti ho odlišujú od množstva ďalších kryptomien na trhu..

Samozrejme je nevyhnutné, aby sa všetky altcoiny nejakým spôsobom porovnávali s bitcoinmi. Okrem toho, že oba tokeny môžu pôsobiť ako digitálna mena, je však Ripple veľmi odlišné zviera od bitcoinu. Nielen, že sieť funguje inak, ale aj dôvod vzniku spoločnosti Ripple sa líši od dôvodu jej predchodcu.

Ripple, ako sme už spomenuli, je v skutočnosti názov spoločnosti, ktorá stojí za platobnou platformou RippleNet. Zatiaľ čo bitcoin bol zriadený ako sieť platieb peer-to-peer, cieľom spoločnosti Ripple bolo ponúknuť plynulú a bleskurýchlu transakčnú platformu pre banky a finančné inštitúcie. Na RippleNet sa preto dá pozerať ako na systém vyrovnania platieb, výmeny aktív a remitencií, ktorý funguje podobným spôsobom ako súčasný štandard v medzinárodných prevodoch peňazí: SWIFT.

XRP je názov tokenu použitého v sieti Ripple a má slúžiť ako spoločná mena pri prevode finančných prostriedkov medzi rôznymi fiat menami. Väčšina existujúcich systémov vyrovnania sa spolieha na americký dolár ako na základnú menu, čo si však vyžaduje výmenné poplatky a spracovanie môže trvať niekoľko dní. Použitím XRP namiesto USD sú zmenšovacie poplatky znížené na minimum a prevody medzi menami je možné vykonať za pár sekúnd. Prirodzene to pritiahlo záujem z niekoľkých bánk a finančných inštitúcií, vrátane Fidor Bank, Santander, Austrálskej banky národov a niekoľkých významných japonských bánk.

Ripple sa od bitcoinu líši aj v tom, ako sa overujú transakcie. Zatiaľ čo posledne menovaná využíva koncepciu dôkazu práce, kde sieť uzlov rieši blockchainové rovnice a je odmeňovaná BTC, sieť Ripple využíva jedinečný mechanizmus distribuovanej zhody, čo znamená, že servery alebo uzly v sieti rozhodujú na základe konsenzu o platnosti a autenticite transakcie.

Rôzny spôsob fungovania Ripple tiež znamená, že mechanizmus uvoľňovania tokenov sa líši od mechanizmu bitcoinu. Zatiaľ čo BTC tokeny sa pridávajú ako odmena pre ťažiarov prevádzkujúcich blockchain, Ripple’s XRP sa vydáva prostredníctvom inteligentných kontraktov. Účinne existuje 100 miliárd XRP tokenov, z ktorých veľká časť je v úschove u Ripple. Spoločnosť potom každý mesiac uvoľní maximálne 1 miliardu tokenov na podporu transakcií v ekosystéme, pričom všetky nepoužité tokeny sa vrátia späť do úschovy..

Na papieri Ripple určite vyzerá ako hodnotná investícia – najmä vzhľadom na skutočnosť, že túto technológiu vyjadrilo niekoľko významných finančných inštitúcií. Ako však uvidíme, pri rozhodovaní o tom, či do svojho portfólia pridáte alebo nepridáte XRP, treba brať do úvahy aj ďalšie faktory. Nasledujúca analýza cien Ripple pre rok 2021 má za cieľ bližšie preskúmať tieto faktory a ich potenciál ovplyvniť budúci cenový pohyb..

História pohybu cien Ripple

Dobrým základom pre každú cenovú analýzu Ripple pre rok 2021 je retrospektíva cenových pohybov za predchádzajúce roky. Toto často vyvolá informácie o tom, ako môžu konkrétne faktory ovplyvňovať hodnotu XRP vpred.

Historická trajektória hodnoty XRP vyzerá veľmi odlišne od trajektórie iných významných kryptomien. Väčšina tokenov začína život s veľmi nízkou hodnotou, ale kryptomeny ako Bitcoin a Ether rýchlo začali po roku alebo dvoch stabilne stúpať. Na druhej strane Ripple zostal takmer rovný až do roku 2017 – takmer päť rokov po jeho vzniku. V máji toho istého roku dosiahla maximum 0,34 USD, potom sa vydala na medvediu jazdu, ktorá v júli klesla na 0,16 USD.

Na konci roku 2017 sa však XRP zhromaždila a v decembri dosiahla paritu s americkým dolárom po správach, že sa do RippleNet zaregistrovalo niekoľko finančných inštitúcií. Ceny naďalej prudko stúpali, až kým v januári 2018 nakoniec nedosiahli historické maximum 3,08 USD.

Rekordný cenový nárast bol však krátkodobý a hodnota XRP sa do 4. februára 2018 prepadla na 0,66 USD. Klesajúci trend pokračoval počas celého roka a XRP ukončila obchodovanie v roku 2018 na 0,37 USD. Veci spoločnosti Ripple zostali po celý rok 2019 dosť bezproblémové, ceny sa všeobecne pohybovali okolo 0,30 USD a potom pred rokom klesli pod 0,20 USD..

zvlnenie cenového grafu

Zvlnenie v roku 2020

Napriek tomu, že COVID-19 je pre finančné trhy všeobecne niečo neobvyklé, je výkonnosť XRP za posledných dvanásť mesiacov dôležitým hľadiskom pre našu cenovú analýzu Ripple na rok 2021.

Po trochu nevýraznom roku 2019 začal XRP rok obchodovať na úrovni okolo 0,17 USD. Investori sa však začali otepľovať na „kryptomenu bankárov“ a ceny sa začali plaziť nahor, až kým nedosiahla pandémia, dosiahli hodnotu 0,30 USD a ceny sa opäť špirálovali. Hodnota tokenu Ripple potom klesla až na 0,12 USD, kým sa veci cez leto mierne nezlepšili. XRP preukázal určitú odolnosť počas nasledujúcich niekoľkých mesiacov, potom sa v novembri zotavil na najvyššiu cenu za viac ako rok, na 0,61 USD. V decembri vyzerali veci stále sľubne pre XRP, až kým súdny spor proti Ripple Labs nezaslal v priebehu niekoľkých dní hodnotu tokenu o viac ako 50%.

Zvážili by ste investíciu do Ripple XRP?

Súdny spor SEC

Jedným z kľúčových faktorov pre každú analýzu cien Ripple pre rok 2021 bude spad z rozhodnutia súdu z 22. decembra 2020. Ripple bola americkou komisiou pre cenné papiere a burzy, ktorá rozhodla, že token XRP bol obchodovateľné cenné papiere, a preto podliehajú príslušným predpisom. Spoločnosť Ripple Labs sa pokúsila tvrdiť, že XRP je mena a nemusí byť registrovaná ako investičná zmluva, ale bezvýsledne. Hodnota XRP okamžite po vydaní rozsudku klesla o viac ako 30% a zatiaľ nevykazuje žiadne známky zotavenia, v čase písania tohto článku sa pohybovala okolo 0,27 USD. Na základe rozhodnutia SEC boli generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse a bývalý generálny riaditeľ Chris Larsen tiež obvinení z porušenia zákona o cenných papieroch.

Jeden z právnikov spoločnosti Ripple sa vyslovil proti rozhodnutiu, ktoré by mohlo mať širšie dôsledky pre trh s kryptomenami: "SEC sa mýli v skutočnostiach a zákonoch a sme si istí, že nakoniec zvíťazíme pred neutrálnym nálezcom skutočností," povedal. V súčasnej podobe sa však spoločnosť Ripple pozerá na to, ako byť vyradená z búrz cenných papierov, pokiaľ nie sú registrované aj ako búrzy cenných papierov. Po tomto rozsudku pán Garlinghouse veľmi rád zdôraznil, že kryptomena XRP bola oddelená od Ripple, ale zdá sa, že to bolo v niektorých kútoch do značnej miery prehliadané..

Prirodzene, toto rozhodnutie by mohlo mať vážne následky na cenový pohyb XRP v roku 2021, najmä ak medzinárodné burzy začnú kryptomenu vyraďovať. Ide teda o nepretržitý faktor v akejkoľvek analýze cien Ripple pre rok 2021 a všetkým investorom, ktorí uvažujú o pridaní XRP do svojich portfólií, sa odporúča pozorne sledovať priebeh konania.

Predpovede odborníkov na zvlnenie v roku 2021

Jedným zo spôsobov diverzifikácie analýzy cien Ripple pre rok 2021 je zhromaždenie nezávislých názorov na to, čo môže mať XRP v budúcnosti. S ohľadom na to nasledujú posledné predpovede a názory niektorých prominentných hlasov z oblasti krypty.

Crypto Bull

Populárny analytik Crypto Bull odmietol nedávne právne problémy spoločnosti XRP a bol jedným z mála priemyselných hlasov, ktoré sa zaviazali k cenovej analýze Ripple na rok 2021, pričom trval na tom, že cena Ripple sa vráti na 10 až 20 dolárov už v januári 2021, ba dokonca lámanie 100 dolárov neskôr v tomto roku. Crypto Bull vysvetlil dôvody tohto optimizmu a citoval grafy XRP a predchádzajúce fraktály; Sociálne, ekonomické a peňažné podmienky; a bezprecedentná expozícia a dopyt po investičných aktívach. Kúpu XRP za cenu bezprostredne nasledujúcu po nedávnych právnych krokoch označil za „príležitosť“ pre dôvtipných investorov.

Krypto ISO

Iný priemyselný analytik, známy pod pseudonymom Crypto ISO, navrhol, že hoci by rozhodnutie SEC mohlo byť pre Ripple katastrofou, jeho klesajúca hodnota by sa mohla vyrovnať. “XRP pravdepodobne stúpa.” Je rozumné niečo krátiť po takom veľkom poklese, keď už sú správy k dispozícii? “ povedal. “Nie ste si istí, aký je prípad býka, v skutočnosti by sa ho nedotkli, ale tiež by sa neskúšali dojiť oveľa viac.”

Dôveryhodné krypto

V súvislosti s rozhodnutím SEC a čo to pre Ripple znamená, prominentný obchodník a komentátor priemyslu známy ako Credible Crypto poukázal na to, že veľká časť záujmu o XRP pochádza z krajín mimo USA. „90% zákazníkov spoločnosti Ripple nie je v USA. Na burzách mimo USA sa vyskytuje 90 a viac percent objemu obchodovania XRP. XRP NIE JE zabezpečením v Singapure, Veľkej Británii, Švajčiarsku a Japonsku. Ak si myslíte, že prípad SEC posiela XRP na 0 dolárov, nemusíte myslieť objektívne. XRP je globálny, “uviedol a účinne tak naznačil, že v nadchádzajúcich mesiacoch bude pre XRP veľká nádej, a zdôraznil kľúčový aspekt akejkoľvek cenovej analýzy Ripple pre rok 2021.

Neko Z

Mnoho odborníkov je však ohľadom budúcnosti spoločnosti XRP mimoriadne opatrných a generálny riaditeľ spoločnosti Coindust a analytik kryptomeny Neko Z poukázal na to, že zatiaľ čo veľká časť zákazníckej základne spoločnosti XRP skutočne leží mimo USA, vedenie spoločnosti XRP „sú občania USA a rovnako aj korporácia “. Dodala, že „Ak to SEC považuje za zabezpečenie, burzy, ktoré interagujú s klientmi z USA, sa budú musieť vyradiť. Nepovedal by som, že je to 0, ale stále je to veľký problém. “

Frances Coppola

Jedným z odborníkov v odbore, ktorý nezískal žiadne údery, je ekonómka Frances Coppola, ktorá často píše pre Forbes a Financial Times.. "Myslím si, že je to začiatok konca," povedala "Investori už dumpingujú XRP tak rýchlo, ako môžu." Vzhľadom na to, že pani Coppola bola vždy voči Ripple trochu kritická, takže jej pripomienky možno v tomto ohľade považovať za mierne predsudky..

Faktory ovplyvňujúce cenu zvlnenia:

faktory ovplyvňujúce zvlnenie ceny

Právne faktory

Ako sme už diskutovali, spoločnosť Ripple čelila koncom roku 2020 dosť závažným právnym ťažkostiam, ktorých úplné dôsledky sa budú možno ešte len realizovať. Rozhodnutie SEC znamená, že XRP je klasifikovaný ako obchodovateľný cenný papier a nie ako mena, čo zase znamená, že na rozdiel od väčšiny ostatných kryptomien s ním nemožno obchodovať na burzách, ktoré nie sú osobitne registrované ako burzy cenných papierov v USA..

Aj keď to môže znieť katastrofálne, investori by nemali byť príliš rýchli na odpísanie XRP – token je mimo USA mimoriadne populárny a platobná sieť Ripple stále slúži svojmu účelu pre veľké finančné inštitúcie. Aj keď môžeme očakávať, že cena XRP zostane na chvíľu tlmená, jej nízka cena dáva dostatok priestoru na rast.

Bitcoin

Ceny všetkých kryptomien sú nejakým spôsobom viazané na bitcoin. Pôvodná kryptomena sa vníma ako meradlo pre meranie sentimentu na kryptotrhu všeobecne a jej de facto úloha rezervnej meny znamená, že čokoľvek, čo významne ovplyvní hodnotu BTC, bude mať príklepový efekt pre zvyšok trhu. Ako samostatné vydanie budú Investori chcieť sledovať aj to, ako môže byť bitcoin ovplyvnený nedávnym rozhodnutím SEC, pretože už kolujú fámy o tom, či by iné kryptomeny mohli utrpieť rovnaký osud ako XRP.

Predpisy týkajúce sa kryptomeny

Už sme videli, ako môžu mať regulačné zmeny obrovský dopad na cenu kryptomeny. Je preto dôležitým faktorom pre každú cenovú analýzu Ripple na rok 2021 – najmä po vydaní rozhodnutia SEC. Napríklad ak to budú nasledovať iné jurisdikcie mimo USA a reklasifikujú XRP, mohlo by to mať katastrofálne následky. Priaznivé regulačné zmeny by však mohli mať opačný efekt. Kryptoinvestori, bez ohľadu na to, či sa v roku 2021 rozhodnú investovať do spoločnosti Ripple, budú chcieť pozorne sledovať akékoľvek zmeny – najmä tie, ktoré sa pripravujú pre EÚ.

Dopyt kupujúceho

Ponuka a dopyt sú pre investorov všetkým. Spoločnosť Ripple má v porovnaní s inými kryptomenami odlišné nastavenie, pretože spoločnosť Ripple (spoločnosť) drží v úschove obrovské množstvá XRP a mesačne uvoľňuje určitú čiastku pred stiahnutím zvyškov. V čase písania tohto článku je v obehu údajne viac ako 40 miliárd XRP tokenov, s neznámou, ale potenciálne podstatnou časťou "nelikvidné alebo podliehajú významným obmedzeniam predaja", podľa Messariho. Po rozhodnutí SEC sa nevyhnutne znížil dopyt kupujúcich, ale ako sme videli, mnoho odborníkov v priemysle očakáva, že sa investori v blízkej budúcnosti opäť zahrejú na XRP..

Pripravení investovať Ripple XRP?

Analýza zvlnenia ceny na rok 2021

Vypracovanie cenovej analýzy Ripple pre rok 2021 je vzhľadom na regulačné opatrenie na konci roku 2020 zložitá záležitosť. Zatiaľ čo sa kryptoanalytici často spoliehajú na technickú analýzu, aby získali prehľad o tom, ako sa môže cena tokenu v budúcnosti pohybovať, je potrebné prijať významné právne rozhodnutie, ako napr. to, čo zažil Ripple, je bezprecedentný jav, ktorý je pochopiteľne ťažké zohľadniť pri hľadaní vzorov v maximálnych a nízkych hodnotách pohybu grafu XRP.

V dôsledku tohto rozhodnutia boli predikcie cien hlavných XRP v roku 2021 v čase písania tohto článku neaktuálne, pretože kryptopriemysel kolektívne zatajuje dych, aby zistil, čo bude mať pre Ripple najbližšia budúcnosť.

Mali by ste investovať do spoločnosti Ripple v roku 2021?

Pri zvažovaní, či investovať do XRP v roku 2021, existujú skutočne dva myšlienkové prúdy. Až do 22. decembra vyzerala druhá polovica roku 2020 pre spoločnosť Ripple sľubne a veľká časť tohto potenciálu ešte zostáva, pokiaľ ide o budúcnosť siete. Niektorí odborníci v odbore sa domnievajú, že pokles nie je ničím iným ako krátkodobou reakciou a nízka cena XRP z neho robí skvelú investičnú príležitosť s minimálnymi nákladmi..

Ako však zdôraznila naša cenová analýza Ripple pre rok 2021, rozhodnutie SEC môže mať vážne dôsledky pre XRP a mnoho prominentných investorov je skôr za to, aby vydržali, kým nebude budúcnosť Ripple trochu jasnejšia. Bolo by určite bláznivé očakávať od XRP akýkoľvek astronomický rast v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov – čo niektorí tvrdili, že tomu tak bolo ešte pred regulačnými opatreniami – a väčšina investorov bude pravdepodobne k XRP pristupovať iba ako k súčasť diverzifikovaného krypto portfólia.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu Ripple XRP

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Analýza zvlnenia ceny – Záver

Spoločnosť Ripple bola pripravená na rekordný rast cien na konci roku 2020, keď obdivuhodne prekonala búrku COVID. Rozhodnutie komisie SEC, že XRP je klasifikované ako obchodovateľná bezpečnosť, však môže byť pre spoločnosť Ripple považované za katastrofu – dokonca aj pre tých najhorlivejších priaznivcov firmy a jej technológií. Samozrejme, je nad rámec akejkoľvek analýzy cien Ripple pre rok 2021, aby sa pokúsili predpovedať, ako by to mohlo dlhodobo ovplyvniť cenu XRP, ale investori, ktorí majú záujem o altcoin, by k nej mali pristupovať opatrne.

Je nepravdepodobné, že by sa cena XRP zotavovala niekoľko mesiacov, a aj potom bude veľa závisieť od ďalšieho vývoja regulačných sankcií a od toho, ako reagujú výmeny po celom svete. Ako už bolo povedané, Ripple a XRP majú stále dostatok skutočného potenciálu a cena tokenu bola vždy na inej trajektórii ako väčšina ostatných kryptomien.

Je potrebné povedať, že naša cenová analýza Ripple pre rok 2021 je mierne povedané obávajúca sa. Každý, kto má záujem o pridanie XRP do svojho portfólia, by mal pochopiť, že bude musieť neustále sledovať, ktoré burzy odstraňujú token zo svojich zoznamov, ako aj akékoľvek ďalšie potenciálne zmeny v súvislosti s reguláciou.

Analýza zvlnenia ceny 2021 – FAQ

Will Ripple pôjde hore v roku 2021?

Dá sa dosť dobre povedať, že pokiaľ ide o potenciál XRP v nasledujúcich 12 mesiacoch, existujú zmiešané názory. Napriek nedávnym právnym ťažkostiam však naša analýza cien Ripple pre rok 2021 zistila, že mnoho odborníkov v priemysle stále verí v potenciál altcoinov a vzhľadom na výrazný pokles hodnoty, ktorý XRP utrpel na konci roku 2020, existuje každá šanca, že token môže zažiť rast v 2021.

Ako ovplyvní rozhodnutie SEC hodnotu Ripple?

Rozhodnutie SEC zaradiť XRP do kategórie cenných papierov a nie do meny zaznamenalo pokles hodnoty tokenu cez noc. Po tomto rozsudku niekoľko významných búrz so sídlom v USA vyradilo XRP a predpokladá sa, že niektoré medzinárodné platformy budú nasledovať jeho príklad. Je nepravdepodobné, že by akákoľvek analýza ceny zvlnenia za rok 2021, ktorá by stála za prečítanie, s istotou dokázala, aký vplyv bude mať rozhodnutie na hodnotu XRP z dlhodobého hľadiska, dá sa však povedať, že cena pravdepodobne zostane tlmená ešte niekoľko mesiacov.

Čo predpokladajú odborníci pre Ripple v roku 2021?

Existuje veľa odborníkov v odbore a kryptoanalytikov, ktorí sú pripravení odpísať XRP po regulačných opatreniach, ale ako zistila naša cenová analýza Ripple pre rok 2021, existuje veľa hlasov vyjadrujúcich optimizmus pre „bankovú kryptomenu“. Napríklad Crypto Bull verí, že cena XRP môže v budúcom roku prekročiť 10 dolárov.

Oplatí sa do Ripple investovať?

Rozhodnutie komisie SEC z 22. decembra 2020 určite nebolo pre Ripple vítanou správou, v rámci XRP však ešte zostáva veľa života. RippleNet je stále zvýhodňovaný významnými finančnými inštitúciami po celom svete a vzhľadom na to, že veľká časť klientskej základne Ripple je mimo USA, je možné, že XRP môže iba prekonať búrku. Preto by mal byť vždy v rámci možnosti pre investorov, ktorí chcú diverzifikovať svoje krypto portfóliá.

Je vhodný čas na investovanie do spoločnosti Ripple?

Aj keď naša analýza cien Ripple pre rok 2021 nemusela vykresliť najoptimistickejší obraz bezprostrednej budúcnosti XRP, treba tiež poznamenať, že token skončil v roku 2020 na minimálnej hodnote, ktorú už dosť dlho nevidel. Preto by mohol byť vhodný čas na to, aby investori pridali do svojich portfólií XRP, pretože napriek vyššiemu riziku ako iné tokeny v súčasnosti je možné tokeny získavať s minimálnymi nákladmi..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector