Odkedy je Atari pong, považovaný za prvú hernú konzolu, k dispozícii pre domáce použitie, herný priemysel sa dramaticky vyvinul. Pamätáte si, ako ste hrali Pooyan a strieľali šípy a mäso? Teraz sa môžete ponoriť do sveta rozšírenej reality a začať loviť Pokémona!

Herný priemysel sa neustále vyvíja, pričom blockchain je silným spúšťačom zmien. Tu sa dozviete viac o technológii blockchain a o tom, ako môže blockchain transformovať svet mimo finančného sektoru.

Aj keď ste v odbore nováčikom, nebojte sa. Stačí sa prihlásiť na náš kurz obchodovania s kryptomenami a stať sa profesionálom!

Blockchain a herný priemysel

Nie je tajomstvom, že technológia blockchain je veľká vec. Niektorí ľudia stále veria v bizarné mýty o kryptomene a blockchaine.

No blockchainová technológia a kryptomeny nie sú neobratné! Blockchain možno jednoducho definovať ako otvorenú distribuovanú účtovnú knihu, ktorá zaručuje bezpečnosť a transparentnosť.

Aj keď je táto technológia jadrom bitcoinu a mnohých ďalších kryptomien, blockchain môže zmeniť nielen svet obchodovania, ale aj celú spoločnosť. Herný priemysel je jednou z oblastí, kde blockchain môže zabezpečiť skutočné zmeny a prospešné inovácie.

Čo to ale vlastne hranie je? Čísla ukazujú, že herný priemysel je väčší ako hudba alebo dokonca kino!

Od arkádových hier a konzol cez mobilné hry a hry na PC až po hry založené na pohybe a virtuálnu realitu sa herný sektor neustále rozširuje. Verí sa, že do roku 2021 presiahne 180 miliárd dolárov.

Tu by sme mali poznamenať, že herný priemysel sa neustále mení. Vezmime si napríklad hernú grafiku. Aj keď sa práve nevenujete hraniu videohier, musíme uznať, že vývoj grafiky v hrách je pôsobivý. Stačí dať Gran Turismo Sport pochopiť, aké sú dnes realistické hry!

To bolo povedané, blockchain môže byť ďalšou veľkou evolúciou herného priemyslu. Odborníci tvrdia, že vďaka jeho likvidite a skutočnosti, že hráči sú zvyknutí na tokenizáciu, bude implementácia blockchainu v hrách ľahká ako koláč.

Pretože veľa hier umožňuje používateľom nakupovať predmety v hre za virtuálnu a fiat menu, odborníci sa domnievajú, že blockchain môže takéto obchodovanie skutočne regulovať..

Príležitostí pre blockchain ako hybnú silu v hraní je neúrekom. Tu je päť oblastí vo svete hier, ktoré môžu ťažiť z technológie blockchain:

 • Blockchain technológia & Bezpečnosť v hraní

blockchain a herný priemysel


Vzhľadom na to, že hranie hier je lukratívnym svetom, nie je prekvapením, že toto odvetvie je náchylné na množstvo podvodov. Od falošných webov až po prevzatie účtu je potrebné zvážiť veľa bezpečnostných problémov. Rovnako ako obchodovanie založené na blockchaine, aj blockchain hranie môže zaručiť bezpečný zážitok.

Nie je tajomstvom, že technológia blockchain je takmer neuskutočniteľná. Pretože blockchain ponúka vysokú úroveň zabezpečenia, čoraz viac hráčov a vývojárov je ochotných preskúmať jeho potenciál v hernom priemysle.

Blockchain je tiež decentralizovaný, čo znamená transparentnosť. Bez centralizovaného orgánu, vývojári ani hráči nemôžu meniť údaje. Výsledkom bude vyššia úroveň dôvery a lojality zákazníkov.

 • Blockchain v hrách znamená väčšiu kontrolu a spokojnosť

Vysokou bezpečnosťou a transparentnosťou, používatelia budú ochotnejší prispôsobiť sa svetu blockchainu v hrách. Tým, že bude mať viac hráčov, bude naopak blockchainová technológia zvyšovať hodnotu a zvýhodňovať kryptoobchodovanie. Upozorňujeme, že existujú niektoré kryptomeny špeciálne určené na hranie.

Zavedenie inteligentných zmlúv ešte zvýši bezpečnosť, spokojnosť používateľov a pocit kontroly používateľov. V skutočnosti sú inteligentné zmluvy nevyhnutné pri transakciách a obchodovaní s kryptomenami.

Rovnako ako obchodovanie s kryptomenami, aj hráči budú môcť ovládať svoje osobné a finančné údaje. A všetci vieme, že udržiavanie súkromných údajov v bezpečí je v našom svete zameranom na technológie zásadné!

 • Blockchain zmení povahu herných aktív

Zavedením väčšej kontroly a regulácií v hrách môže technológia blockchain tiež viesť k vlastníctvu aktív v hre. Používatelia budú môcť obchodovať s obmedzenými aktívami a dosahovať zisk vďaka jednej z najdôležitejších funkcií hier podporovaných blockchainom: skutočné digitálne vlastníctvo.

Blockchain zaručuje transparentnosť, takže už žiadne obchodovanie na sivom trhu. Blockchain môže tiež zvýšiť nákupy tým, že umožní prenos majetku medzi hrami.

Je zaujímavé, že štúdia ukázala, že 84% vývojárov by vytvorilo predmety v hre, ak by boli prenosné, zatiaľ čo 62% hráčov by investovalo do prenosných predmetov.

Dobrou správou je, že technológia blockchain umožňuje nielen nakupovať, ale aj ukladať aktíva do vašej krypto peňaženky – napríklad spolu s vašimi bitcoinmi!

 • Interoperabilné profily pre hráčov môžu byť podporované blockchainom

Blockchain hranie z nejakého dôvodu rastie. Všetci vieme, že mať rôzne účty môže byť skutočnou nočnou morou, však?

Nuž, blockchain má potenciál umožniť transakcie naprieč platformami. Používatelia budú môcť prevziať svoju verejnú adresu z jednej hry do druhej.

Ako vysvetľuje generálny riaditeľ spoločnosti Hoard Slawomire Bubel: „Interoperabilita medzi hrami znamená robiť niečo v jednej hre a dostať reakciu v druhej … V hre jednej ste zabitý s dvojdňovou dobou na vychladnutie. Za ten čas sa stanete zombie v hre dva … Tento druh krížových odkazov na interoperabilitu môžu ponúknuť blockchainové hry. “

To ďalej zvýši transparentnosť a dôveru.

Rozprávanie o dôvere, blockchain môže byť prospešný aj pre hazardné hry. Mnoho ľudí kvôli svojej kontroverznosti a vysokým poplatkom nedôveruje kasínovým hrám a tvrdí, že online kasína sú ako čierna skrinka, ktorá vždy mení šance v ich prospech. Nie je potrebné byť v tme! Dnešná technológia blockchainu nám umožní nahliadnuť do čiernej skrinky.

 • Vývojári hier & Blockchain technológia

Dnešný herný priemysel sa mení nepretržite. Hry už nie sú jednoduché produkty. Prave naopak; free-to-play hry povzbudzujú čoraz viac ľudí k vstupu do sveta hier.

Najmä vývojári môžu mať z blockchainovej technológie veľký prínos. Môžu vytvárať hry na bezpečných decentralizovaných platformách a hľadať nové spôsoby speňaženia hier.

Napríklad mnoho vývojárov je nadšených z vývoja hry založené na blockchaine a platformy, ktoré umožňujú smerovú výmenu žetónov a modely, ktoré sa dajú zarobiť.

S rastúcou rolou skutočného vlastníctva sa toto odvetvie stáva čoraz viac hráčsky orientovaným, čo umožňuje hráčom vyjadrovať svoju kreativitu a túžby.

Je Blockchain budúcnosťou hier?

technológia blockchain v hrách

Aj keď sú výhody herných platforiem založených na blockchaine zrejmé, vývojári aj hráči by mali brať do úvahy rôzne výzvy.

Škálovateľnosť a kapacita sú dva z hlavných problémov, ktoré je potrebné vziať do úvahy. S rastúcim počtom hráčov na celom svete musia online hry pre viacerých hráčov zvýšiť svoju kapacitu, aby uspokojili a zvládli dnešný rastúci dopyt. Niet pochýb o tom, že nízka kapacita ovplyvní aj kryptoobchodovanie!

Na druhej strane je čas, aby sa blockchainové hry vyvíjali a prešli od nezastupiteľných a zarábajúcich hier k pútavejším a komplexnejším hrám.

Nezabúdajme, že všetci sa učíme hraním a dokonca aj niektoré videohry môžu byť poučné. Ako povedal skvelý psychológ Piaget: „Hra je dielom detstva.“

Obchodovanie, hranie hier & Blockchain

Ak si myslíte, že rozprávanie o obchodovaní a hraní hier je ako porovnávanie jabĺk a pomarančov, dobre si to rozmyslite!

V prvom rade sú technické podrobnosti rovnaké. Ako už bolo uvedené skôr, technológia blockchain môže umožniť decentralizáciu a transparentnosť v akomkoľvek priemysle. Rovnaké majú napríklad obchodníci aj hráči systémové požiadavky a môže byť ovplyvnená latenciou.

Ak sa hráči obrátia na kryptomeny, zvýši sa dopyt, čo ovplyvní cenu bitcoinu alebo akejkoľvek inej kryptomeny. Vďaka tomu sa zmení celé odvetvie obchodovania s kryptomenami.

Okrem toho majú hráči a obchodníci veľa spoločného. Ako príklad uvedieme fanúšikovia, ktorí chcú zarobiť, že vieme hrať a dosahovať zisk, čo je spôsob, akým obchodníci zarábajú peniaze. Okrem toho by obchodníci s kryptomenami aj hráči mali mať vynikajúce reflexy a zároveň sa naučiť byť trpezliví.

Obchodníci s kryptami a hráči sú len jedným kliknutím od ich veľkého ťahu!

Nováčik v odbore? Potom sa dozviete viac o podobnostiach a rozdieloch medzi kryptoobchodom a forexom.

Kľúčové body

 • Blockchain môže transformovať svet mimo finančného sektoru. Z implementácie technológie blockchain môže ťažiť najmä herný priemysel.
 • Hranie sa neustále rozširuje a vyvíja, pričom hlavným hráčom je blockchain.
 • Hry založené na blockchaine zaručia množstvo výhod, ako je bezpečnosť, kontrola, vlastníctvo aktív v hre a interoperabilita.
 • Aj keď blockchain môže spôsobiť revolúciu v hernom sektore, existujú rôzne problémy, napríklad škálovateľnosť, s ktorými by sa mali odborníci vyrovnať.
 • Navyše s rastúcim počtom hier a používateľov založených na blockchaine po celom svete môžu mať hry vplyv na obchodovanie s kryptomenami po celom svete..
 • Nakoniec sú hráči aj obchodníci s kryptomenami iba jedno kliknutie od úspechu.

Technológia blockchain má potenciál narušiť náš svet. Prečo teda nepreskúmate náš web a nedozviete sa viac o niektorých z miest, ktoré sú pre kryptomenu najpríjemnejšie na celom svete, a o dôležitých krypto udalostiach, napríklad o bitcoinoch na polovicu?!

Zapojte sa do hry a zaregistrujte sa náš kurz obchodovania s kryptami stať sa profíkom.

Ak sa vám tento článok páčil, označte ho lajkom a zdieľajte ho s kýmkoľvek, kto by ho mohol považovať za zaujímavý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector