Celkový pohľad na trh s kryptomenami – čo môžete očakávať v roku 2021?

Teraz nie sú kryptomeny iba jedno "internetová vec". Teraz konečne ukončujú obvinenia z "Podvody" alebo "Ponziho schémy" ako ich niektorí kritici nazývajú. Veci sa zmenili. Teraz investujú nielen retailoví investori. Hovoríme o veľkých svetovo uznávaných finančných inštitúciách, ktoré investujú veľké peniaze do bitcoinu.

20. október 2020 sa bude pamätať ako historický dátum pre kryptomeny. V tento deň sa najväčšia platobná platforma na svete, Paypal, rozhodla umožniť svojim používateľom nákup kryptomien na svojej platforme. Táto správa spôsobila nielen rozruch medzi priaznivcami kryptomien, ale prekvapila aj kritikov.

Bol to tento okamih, ktorý znamenal začiatok kryptobunkového výboja, keď cena bitcoinu 8. januára 2021 šla na nový rekord 41 941 dolárov. Pre bitcoin to bol nový míľnik. Len málokto si v roku 2009, keď bol uvedený na trh bitcoin, myslel, že príde deň, kedy bitcoin dosiahne a dokonca prekročí hranicu 40 000 dolárov!

2020 – Rok, keď začala éra kryptomien éry inštitucionalizácie

Rok 2020 nebol vo všeobecnosti dobrým rokom. Je to rok, na ktorý chceme všetci čo najskôr zabudnúť. Rok 2020 sa bude pamätať ako rok pandémie COVID-19. Budeme si to pamätať ako rok izolácie a karantény.

Pandémia COVID-19 spôsobila značné škody svetovému hospodárstvu. Spôsob, akým kryptotrh reagoval na tieto ekonomické zmeny, však ukázal, že pandémia COVID-19 šla v prospech kryptomien.

Spočiatku, začiatkom roku 2020, kryptomeny zaznamenali drastický pokles. V marci išla cena bitcoinu pod 4 000 dolárov. Netrvalo však dlho a kryptomeny sa začali zotavovať.

Keď svetová ekonomika zažívala ťažké obdobia, niektorí veľkí investori považovali za rozumné investovať do bitcoinu. Veria, že bitcoin môže slúžiť ako bezpečné útočisko a zabezpečenie proti inflácii.

Medzi najvýznamnejších investorov do bitcoinu v roku 2020 patria Microstrategy s 1,3 miliardami dolárov; Ruffer Investment so 744 miliónmi dolárov; Námestie s 50 miliónmi dolárov; Stone Ridge so 115 miliónmi dolárov a Massachusetts Mutual s investíciou 100 miliónov dolárov do bitcoinu. Odtiene sivej navyše predstavovali ohromných 13 miliárd dolárov v kryptomenách pod ich správou.

Ďalej JP Morgan začala bankovať spoločnosti Gemini a Coinbase; Visa a Mastercard začali poskytovať služby kryptomenovým spoločnostiam; Paypal spustil krypto služby a spoločnosť Fidelity predstavila nový indexový fond bitcoinov.

Toto sú niektoré z najväčších krokov niektorých svetoznámych spoločností smerom k kryptomenám. A práve tieto investície umožnili kryptomenám zažiť býčí beh s bitcoinom, ktorý vyvrcholil 8. januára 2021 na 41 941 dolároch a 10. januára 2021 ethereum na 1 336 dolároch, neďaleko historického maxima 1 432 dolárov, ktoré dosiahol 13. januára , 2018.

Michael Saylor z Microstrategy – skutočný podporovateľ bitcoinov v roku 2020

Michael Saylor, generálny riaditeľ Microstrategy – najväčšej nezávislej verejne obchodovateľnej spoločnosti Business Intelligence, ktorá do bitcoinu investovala 1,3 miliardy dolárov, propaguje bitcoiny nepretržite na Twitteri a v bežných médiách. Po masívnych investíciách spoločnosti, Saylor opakovane uviedol, že bitcoin je sofistikované digitálne zlato a „majstrovské dielo menového inžinierstva“.


V rozhovore pre CNBC Saylor uviedol, že každý inštitucionálny investor hľadá aktívum bezpečného prístavu a tým aktívom sú bitcoiny.

„Bitcoin je vyrobené syntetické zlato farmaceutickej kvality. Sú to všetky výhody zlata, ale už z toho nemôžete ťažiť, “zdôraznil Saylor. Ďalej uviedol, že nakoniec budú musieť ďalšie veľké spoločnosti prevádzať svoje pokladničné aktíva na bitcoiny.

Tieto slová pochádzajú od generálneho riaditeľa najväčšej nezávislej verejne obchodovanej spoločnosti Business Intelligence s poprednou platformou podnikovej analýzy.

cenový graf bitcoinu

Bitcoinové pohyby cien za celú dobu. Zdroj: Coinmarketcap

Skutočnosť, že bitcoin dosiahol tento bod, ukazuje na jeho potenciál a budúcnosť. Ak sa spoľahneme na slová Saylor, čoskoro budú ďalšie veľké renomované spoločnosti pravdepodobne považovať bitcoin za miesto, kde môžu prevádzať svoje pokladničné aktíva.

Kryptomena na trhu s kryptomenami presahuje 1 bilión dolárov

7. január 2021 je ďalším historickým dátumom pre kryptomeny, keď dosiahli ďalší míľnik. K tomuto dátumu celková hodnota limitu trhu s kryptomenami prvýkrát v histórii prekročila hranicu 1 bilión dolárov.

kryptomenová trhová kapitalizácia

Graf trhovej kapitalizácie celkovej kryptomeny. Zdroj: Coinmarketcap

Mnoho ľudí bolo týmto krypto úspechom prekvapených, ale nie spoluzakladateľ spoločnosti Chainlink Sergey Nazarov.

"Zatiaľ čo outsideri môžu považovať odvetvie kryptomien v hodnote viac ako 1 bilión dolárov za neuveriteľne významný míľnik, v skutočnosti je náš priestor stále v jednej z veľmi raných fáz vývoja a rastu," povedal Nazarov.

Analytici sa domnievajú, že k tomuto zvýšeniu došlo po všetkých vyššie spomenutých inštitucionálnych investíciách. Podľa nich títo investori strácajú vieru v dolár a investujú do aktív ako Bitcoin.

“Bola zasiahnutá hlavná cenová hladina a bitcoin dokázal, že nejde o triedu aktív, s ktorou sa chcete pokaziť.” Osvedčilo sa to dnes všetkým neveriacim, ”uviedol analytik AvaTrade, Naeem Aslam.

„Inštitucionálni obchodníci sú tí, ktorí sa skutočne zapojili do zhromaždenia,“ dodal.

Podľa Coinmarketcap v súčasnosti predstavuje celková hodnota kryptotrhového stropu 1 034 biliónov dolárov. Bitcoin z toho vyťažil maximum so 715 miliardami dolárov, potom nasledovalo Ethereum so 132 miliardami dolárov.

Percento z celkovej trhovej kapitalizácie (dominancia). Zdroj: Coinmarketcap.

Od kryptokritikov až po kryptoinvestorov

Rovnako ako majú veľa priaznivcov, kryptomeny majú aj kritikov. Ale aj keď predtým kritizovali bitcoiny a kryptomeny, teraz sa z niektorých stali investori.

Jedným z nich je majiteľ Dallasu Mavericks, Mark Cuban, ktorý vždy používal kritickú rétoriku voči kryptomenám. V sérii tweetov s Tylerom Winklevossom, Kubánsky uviedol, že do kryptomien investoval už predtým a nikdy ich nepredal.

Jamie Dimon, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ bankovej elektrárne Wall Street, JP Morgan, tiež raz označil bitcoin za podvod. “Je to horšie ako žiarovky tulipánov.” Nedopadne to dobre. Niekto sa zabije, “uviedol na otázku o bitcoinoch v roku 2018.

V roku 2020 však JP Morgan spustením svojej zmenil svoju pozíciu o 180 stupňov Stablecoin JPM. JP Morgan navyše teraz venuje kryptomene veľkú pozornosť. 5. januára 2021 JP Morgan zverejnila poznámku, ktorá to hovorí Bitcoin by mohol stúpnuť na 146 000 dolárov z dlhodobého hľadiska, pretože súťaží so zlatom.

Skutočnosť, že kryptokritici do nich už investujú, jasne ukazuje, že kryptomeny získavajú medzi investormi súhlas.

Altcoiny prudko stúpajú po bitcoinovej rally – je rok 2021 altcoinovou sezónou?

Kryptomeny vzájomne súvisia, aj keď korelácia bola badateľnejšia ako počas kryptomeny v roku 2017. Po raste bitcoinu však altcoiny opäť vzrástli..

„Videli sme [altcoiny] pumpovať – ​​pred aj po [januárovej] korekcii – spôsobmi, ktoré sme v skutočnosti nevideli od roku 2017,“ uviedol Andrew Tu, výkonný riaditeľ kvantovej firmy Efficient Frontier.

Ethereum dosiahlo 10. januára 2021 1 336 dolárov, neďaleko historického maxima 1 432 dolárov, ktoré dosiahlo 13. januára 2018. To je tiež očakávanie od kryptoanalytikov, vzhľadom na to, že Decentralized Finance (DeFi) je na vzostupe a vzhľadom na spustenie Etherea 2.0 v roku 2020.

Cieľom (DeFi) je revolúcia vo finančnom svete, napríklad zbavením sa sprostredkovateľa, ako sú banky, keď si niekto požičia pôžičku. Investori považujú Ethereum za plán (DeFi).

kryptomenová trhová kapitalizácia

Celková trhová kapitalizácia altcoinov. Zdroj: Coinmarketcap.

Historicky, keď bitcoin zažil býčie zápasy, nasledovali aj altcoiny. Napríklad v roku 2014, keď sa bitcoiny vyšplhali na 1200 dolárov, nasledoval Litecoin a dostal sa takmer na 50 dolárov. V roku 2016 došlo k rozpolteniu bitcoinu. O rok neskôr, v decembri 2017, dosiahol bitcoin takmer 20 000 dolárov.

Ethereum aj Ripple sa zhromaždili aj po udalosti Bitcoin na polovicu, ktorá sa uskutočnila v roku 2016. Ethereum začiatkom roku 2018 vyrazilo na historické maximum 1 432 dolárov. Nasledovalo aj XRP, ktoré dosiahlo svoje historické maximum 3,34 USD.

Ak vezmeme do úvahy tento vývoj v minulosti a spôsob, akým trh určuje hybnú silu, rok 2021 by skutočne mohol byť altcoinovou sezónou. Okrem Ethereum sú niektoré z altcoinov s najväčším potenciálom v roku 2021 Ripple, Stellar, Chainlink, Cardano, TRON a Tezos.

Ak chcete vedieť podrobne, aké sú najlepšie altcoiny, do ktorých chcete investovať v roku 2021, pozrite si tento článok.

Kam smeruje kryptomena v roku 2021?

Malo by sa vziať do úvahy, že všetky porovnania vykonané s "kryptomena" rok 2017 nemusí byť presný, pretože teraz sa veci líšia, keďže máme zapojených inštitucionálnych investorov, na rozdiel od roku 2017, keď väčšina investícií pochádzala od retailových investorov. Teraz teda máme do činenia s ďalšími faktormi, ktoré ovplyvňujú ceny.

Kryptomeny však začínajú rokom 2021 s osobitným zameraním a budujú dynamiku, ktorá by mohla viesť k novým rekordom v ich cenách. Ak budú veľké finančné inštitúcie pokračovať v investovaní do bitcoinu v roku 2021, bude s najväčšou pravdepodobnosťou jeho cena raketovo stúpať, ako predpovedali niektorí analytici 100 000 dolárov alebo ešte vyššie. A vzhľadom na to, že bitcoin dominuje na trhu o 69% a má taký vplyv, potom ho pravdepodobne budú nasledovať aj altcoiny.

Začnite investovať do kryptomien pomocou eToro

Prečo by ste mali používať eToro? eToro je najlepšia sociálna obchodná platforma na svete. Je to veľmi jednoduchá platforma. Obchodníci na eToro môžu predovšetkým zdieľať správy, nápady a myšlienky o určitom vývoji vo svete obchodovania. Pokiaľ ste teda v obchodovaní nováčikom, máte príležitosť dozvedieť sa v rámci platformy viac.

eToro – najlepšia platforma pre kryptomenu

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

  • 20. október 2020 sa bude pamätať ako historický dátum pre kryptoféru, pretože spoločnosť Paypal sa rozhodla umožniť svojim používateľom nákup kryptomien na jej platforme.
  • V roku 2020 začali inštitúcie považovať bitcoin za bezpečné aktívum a zabezpečenie proti inflácii.
  • Najvýznamnejšími investormi do bitcoinu v roku 2020 sú Microstrategy s 1,3 miliardami dolárov; Ruffer Investment so 744 miliónmi dolárov; Námestie s 50 miliónmi dolárov; Stone Ridge so 115 miliónmi dolárov a Massachusetts Mutual s investíciou 100 miliónov dolárov do bitcoinu.
  • Šedá škála predstavovala neuveriteľných 13 miliárd dolárov v kryptoaktívach, ktoré spravovala.
  • JP Morgan začala s bankovníctvom Gemini a Coinbase; Visa a Mastercard začali poskytovať služby kryptomenovým spoločnostiam; Paypal spustil krypto služby a spoločnosť Fidelity predstavila nový indexový fond bitcoinov.
  • Po investícii do bitcoinu v hodnote 1,3 miliárd dolárov preukázal výkonný riaditeľ Microstrategy Michael Saylor podporu bitcoinu a uviedol, že bitcoin je sofistikované digitálne zlato a „majstrovské dielo monetárneho inžinierstva“.
  • 7. január 2021 je ďalším historickým dátumom pre kryptomeny, pretože kryptomenový trhový limit prvýkrát v histórii prekročil 1 bilión dolárov.
  • Krypto analytici sa domnievajú, že rok 2021 by mohol byť rokom altcoinov.
  • Ak budú veľké finančné inštitúcie pokračovať v investovaní do bitcoinu v roku 2021, bude s najväčšou pravdepodobnosťou jeho cena raketovo stúpať, pretože niektorí analytici predpovedali hodnotu 100 000 dolárov alebo dokonca vyššiu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map