Bitcoin pravdepodobne zasiahne hranicu 100 000 dolárov, ak sa história bude opakovať s pomerom trhová kapitalizácia k termokapu.

Tento týždeň sa bitcoin dostal na zem za 50 000 dolárov, ale zrazu sa zastavil na 48 000 dolárov. Po oživení nakoniec nasledoval obrat s potvrdením novej podpory na 44 000 dolárov. Aj keď si vlajková loď kryptomeny vymieňa ruky na úrovni 47 640 dolárov, odpor, ktorý predstavuje 48 000 dolárov, je stále na mieste a nevykazuje žiadne známky zmeny. Unikátna metrika na reťazci uvádza, že uptrend BTC je stále nedotknutý a môže dosiahnuť maximálnu hodnotu nad 100 000 dolárov.

Rallye nad 100 000 dolárov, predpovedá pomer bit-cap-cap-to-thermocap.

Táto metrika je opísaná ako trhová kapitalizácia vydelená spoločnosťou Thermocap a spoločnosťou Glassnode. V prípadoch, keď si bitcoiny vymieňajú ruky za prémiu s celkovými výdavkami na bezpečnosť, ktoré ťažiari, metrika to úplne odhalí. Je tiež potrebné osobitne poznamenať, že výsledný pomer je upravený tak, aby zodpovedal zvýšeniu obehovej ponuky v priebehu času.

Najmä kryptomena bellwether sa za menej ako 30 rokov zhromaždila zhruba na 135%. Významný analytik Rafael Schultze spomenul, že v predchádzajúcom behu býkov si BTC vymenil ruky za 8 500 dolárov, zatiaľ čo jeho pomer medzi trhovým stropom a termokapom bol stále na prevládajúcich úrovniach. Toto rýchle zotavenie významnou kryptomenou tiež naznačuje, aký dynamický je kryptotrh a nepreberné množstvo možností, ako sa veci môžu rýchlo pohybovať cez noc. Bitcoin by mohol skutočne vystúpiť na najvyššiu úroveň nad 100 000 dolárov, ak by sa zhromaždil o rovnakých 135%.

bitcoinový trhový kapitalizačný graf

Santimentov model NVT Token Circulation tiež posilňuje tento býčí príbeh, pretože tejto metriky sa týka zmena vzostupu trhového stropu k výmenným tokenom v sieti. Okrem semi-býčieho výhľadu na päť mesiacov je v súčasnosti model NVT bitcoinu pozoruhodne býčí.

Model NVT bitcoinu:

bitcoinový model NVV

Prvý bitcoinový ETF – schválený kanadským regulátorom cenných papierov

Podpísaním návrhu v rámci pasového systému Multilateral Instrument v rôznych kanadských jurisdikciách Ontario Securities Commission (OSC) úspešne schválila prvý fond obchodovaný na burze (ETF) v Severnej Amerike. Zdvojenie cenových akcií BTC sa uskutoční bez zahrnutia poplatkov fondu a niekoľkých súvisiacich výdavkov, ako uvádza informačný list zdieľaný spoločnosťou Purpose Investment. Ďalej nebude tento bitcoinový ETF zmiešaný v špekuláciách s krátkodobými cenovými zmenami.

V Spojených štátoch existuje šanca uvažovať o podobnom produkte, ako Kanada úspešne schválila prvý bitcoinový ETF v Severnej Amerike. Rok 2019 a prvé dni roku 2020 boli skutočne svedkami odmietnutia rôznych návrhov Komisiou pre cenné papiere (SEC). Medzitým sa komisár SEC Hester Peirce domnieva, že trh je pripravený na bitcoinový ETF.

"Ak im (investorom) nedáme prirodzenú cestu, ktorá by bola podľa mňa ETP, budú hľadať iné (menej optimálne) spôsoby, ako to urobiť."

Analýza ceny bitcoinu


Od 28. januára sa cena bitcoinu zvýšila z 30 300 na 48 500 dolárov, čím získala na celkovom zhodnotení okolo 18 200 dolárov. Za súčasného stavu je majetok stále predražený, čo je zrejmé z indexu relatívnej sily (RSI)..

denný graf bTC / USD 021621

Obrázok: BTC / USD denne

Ako nám však hovorí IOMAP, cena bitcoinu sa pohybuje nad úrovňami silnej podpory. Tieto úrovne sú dostatočne robustné na to, aby absorbovali obrovské množstvo predajného tlaku. Najbližšia silná podpora je na úrovni 48 000 dolárov, kde 590 000 adries predtým zakúpilo 222 000 BTC tokenov.

Obrázok: IntoTheBlock

Na druhej strane plotu:

Čo sa stane, ak bitcoin nedokáže prekonať odpor na úrovni 48 000 dolárov, je náhle zvýšenie predajného tlaku, pretože nakoniec sa býci vyčerpajú. Táto priekopnícka kryptomena bude zastavená v ďalšom napredovaní s podporou na 44 000 dolárov. Ak sa znovu otestuje, šanca na oslabenie je veľmi vysoká, čo by mohlo spomaliť postup smerom k 40 000 USD.

India bude pokračovať v zákaze investícií do kryptomeny

Navrhovaný úplný zákaz kryptomeny v Indii bude napredovať podľa plánu. India je mimoriadne neoblomná v rozhodovaní o tom, že nechá svojich občanov zapojiť sa do aktivít súvisiacich s kryptomenami. Vláda je napriek tomu pripravená poskytnúť investorom v Indii prechodné obdobie v rozmedzí od troch do šiestich mesiacov. Podľa agentúry Bloomberg Quint bude mať indický návrh zákona naozaj určité výnimky:

"Návrh zákona sa tiež snaží zakázať všetky súkromné ​​kryptomeny v Indii; Umožňuje však určité výnimky na podporu základnej technológie kryptomeny a jej použitia."

Indický parlament je pripravený zaviesť zákaz a zákaz akýchkoľvek obchodov s kryptomenami. Tento zákaz bude obsahovať aj transakcie s devízami.

India je jednou z najľudnatejších krajín na svete a má pomerne veľa ľudí, ktorí sa zaoberajú obchodom s kryptomenami a ďalšími podnikmi. Bitcoiny môžu čoskoro trpieť pod veľkým predajným tlakom a všetko bude závisieť od toho, ako skoro sa úplný zákon dostane na zákon. Aj keď existuje prechodné obdobie, poskytne ľuďom iba obmedzený čas na predaj svojich digitálnych aktív, čo negatívne ovplyvní bitcoiny a zabráni projekcii na 100 000 dolárov.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu bitcoinov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Čítaj viac:

5 dôvodov, prečo investovať do bitcoinu v roku 2021

10 odvážnych predpovedí ceny bitcoinu na rok 2021

5 top kryptomien, vďaka ktorým by ste sa mohli stať milionárom

Čo je to bitcoin? Sprievodca pre začiatočníkov

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector