Contents

Obchodovanie s kryptomenami – Ako začať obchodovať s kryptomenou vo Veľkej Británii

Chcete sa naučiť obchodovať s kryptomenami vo Veľkej Británii, ale neviete, kde začať? Tento konečný sprievodca po Veľkej Británii vás naučí všetko, čo potrebujete vedieť o obchodovaní s kryptami, a skontrolujete najlepšieho krypto brokera vo Veľkej Británii.

V roku 2020 denné objemy obchodovania na trhu s kryptomenami často presahujú hranicu 70 miliárd GBP. Najobľúbenejšie obchodovateľné kryptomeny Ethereum, Litecoin, Vlnenie a samozrejme – Bitcoin.

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete obchodovať s kryptomenami. S kryptoaktívami je možné obchodovať navzájom – zvyčajne sa však obchodujú s fiat menou, ako je americký dolár. Vysvetľujeme všetko o obchodovaní s kryptomenami vo Veľkej Británii. V tejto príručke sa podrobne zaoberáme obchodnými opciami.

Najskôr zverejníme najdôležitejšie informácie, ktoré potrebujete, aby sme vám pomohli na vašej ceste k obchodovaniu s kryptomenami. Patrí sem aj to, čo obchodovanie s kryptomenami v skutočnosti je a ako to funguje vo Veľkej Británii. Chystáme sa tiež objasniť typy obchodných rád, tipy, stratégie a to, ako môžete dnes začať obchodovať s kryptomenovým obchodným účtom Spojeného kráľovstva..

Obsah

1. Čo sú to kryptomeny?

2. Čo je to obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii?

3. Čo podporuje obchodovanie s kryptomenami v Spojenom kráľovstve?

4. Je možné dosiahnuť zisk pri obchodovaní s kryptomenami vo Veľkej Británii?

5. S ktorými kryptomenami som schopný obchodovať vo Veľkej Británii?

6. Výhody scény obchodovania s kryptomenami vo Veľkej Británii

7. Nevýhody scény obchodovania s kryptomenami vo Veľkej Británii

8. Kryptomena Trading UK: Strategies


9. Britské obchodovanie s kryptomenami: potenciálne poplatky, ktoré môžete očakávať

10. Obchodovanie s kryptomenami: Obchodné nástroje a softvér

11. Kryptomena Trading UK: Trading Signal Service

12. Najlepšie tipy na obchodovanie s kryptomenami

13. Ako začať obchodovať s kryptomenami vo Veľkej Británii – návod

14. Záver

15. Časté otázky

Čo sú to kryptomeny?

Pre prípad, že si nie ste úplne vedomí toho, čo sú kryptomeny – jednoduché vysvetlenie je, že ide o digitálne meny. Najznámejšou menou tohto druhu sú nepochybne bitcoiny. V čase svojho vzniku v roku 2009 – to bola prvá kryptomena na svete, ktorá získala svoju prítomnosť.

Web pre sledovanie cien kryptomeny CoinMarketCap nedávno informoval, že v súčasnosti existuje 6 955 kryptomien. Pred 11 rokmi nemohol nikto predvídať, že digitálne meny sa stanú tak divoko obľúbenými v obchode.

Na rozdiel od bankoviek a hmotných mincí, ktoré sme zvykli platiť za veci celý život – kryptomeny nevytvára ani netlačí riadiaci orgán.

Rovnako ako virtuálne tokeny, aj vy môžete obchodovať, prevádzať a investovať do kryptomien bez nutnosti použitia spoločnosti vydávajúcej kreditné karty alebo firemnej banky. Ak ste držiteľom mincí kryptomeny, je pravdepodobné, že použijete virtuálnu kryptopeňaženku, ktorá má vlastný súkromný kľúč.

Teraz, keď už nepochybujete o tom, čo sú kryptomeny, sa ponoríme priamo do toho, ako s nimi môžete obchodovať.

Čo je obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii?

Ak obchodujete s kryptomenou, snažíte sa správne predvídať budúce cenové posuny na príslušnom trhu. Rovnako ako pri obchodovaní s takmer akýmkoľvek majetkom, kupujete a predávate kryptomeny s nádejou, že dosiahnete zisk. Zjednodušene povedané, cieľom je predať majetok za viac peňazí, ako ste ho kúpili.

Uveďme príklad toho, ako by to mohlo vyzerať:

 • Zaujal vás obchodný pár ETH / USD
 • To znamená, že obchodujete s cenou éteru voči americkému doláru
 • U dvojice zadáte objednávku vo výške 350 libier za kótovanú cenu 450 dolárov
 • O pár hodín neskôr ste pozíciu uzavreli na 480 dolárov
 • To predstavuje nárast o 6,6%, takže s vkladom 350 GBP ste dosiahli 23,10 GBP

Na druhej strane vám niektoré platformy na obchodovanie s kryptomenami v Spojenom kráľovstve umožnia skrat. To v podstate znamená, že ste schopní získavať zisky, či už hodnota krypto páru klesá alebo stúpa – samozrejme, pokiaľ správne špekulujete v oboch smeroch, samozrejme.

Príkazy na obchodovanie s kryptomenami sa budeme podrobnejšie zaoberať ďalej na tejto stránke. Obchodovanie s kryptomenami je veľmi porovnateľné s obchodovaním na devízovom trhu v tom zmysle, že trhy sú postavené na menových pároch – konkrétne na dvoch menách, ktoré si navzájom konkurujú..

Výmenný kurz páru kryptomien môže kolísať po sekundách. Vašou úlohou ako obchodníka s kryptomenami v Spojenom kráľovstve je správne hypotetizovať, či si myslíte, že sadzba stúpne alebo poklesne Vďaka moderným technológiám a dostupnosti internetu – najmä v poslednom desaťročí – obchodovanie pre vášho priemerného Joea Bloggsa nikdy nebolo jednoduchšie.

Čo obohacuje obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii?

Ak chcete byť úspešní v obchodovaní s kryptoaktívami, mali by ste najskôr pevne pochopiť, ako funguje trh.

Aj keď je z čoho vyberať, odporúčame vám prečítať si nášho sprievodcu, ktorý vám zaistí, že pochopíte všetky aspekty obchodovania s kryptomenami – aby ste sa dostali na správnu obchodnú nohu.

Nakoniec, vzdelávanie sa o fungovaní aktíva, s ktorým chcete obchodovať, vám dáva oveľa väčšiu šancu na splnenie vašich dlhodobých obchodných cieľov..

Prevažná väčšina párov kryptomien, s ktorými sa obchoduje, bude obsahovať americký dolár. To nie je problém ako britského obchodníka, pretože môžete jednoducho vkladať prostriedky v GBP pomocou svojej každodennej debetnej / kreditnej karty alebo dokonca do elektronickej peňaženky ako Paypal. V tomto ohľade je napríklad dobrou voľbou sprostredkovateľ FCA eToro.

Ako sme už povedali, aby ste dosiahli akýkoľvek zisk, musíte sa pokúsiť predpovedať, či cena stúpne alebo klesne.

Poďme sa pozrieť na to, čo obnáša obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii, a na niektoré z jemnejších podrobností, ako sú kategórie párov..

Obchodovateľné krypto páry

Platformy pre obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii majú tendenciu deliť páry do 2 rôznych kategórií. To vytvára univerzálny spôsob rozlišovania medzi ich kvalitami.

Začneme Crypto to Cross Pairs.

Kryptomena – vzájomné páry

Krížové páry sa skladajú z dvoch súperiacich virtuálnych mien – napr, BTC / ETH (Bitcoin / Ethereum). Tu je bitcoin základnou menou a ethereum je kótovanou menou.

V našom príklade je to krížový pár, ktorý ste sa rozhodli obchodovať – ​​a takto by tento obchod vyzeral:

 • Crypto cross pair BTC / ETH je kótovaná na 32,50
 • V tomto príklade za každý bitcoin získate ethereum v hodnote 32,50
 • Musíte špekulovať, či táto cena stúpne alebo klesne

Ak ste v obchodovaní s kryptomenami obzvlášť nováčikom, úprimne povedané, môže sa vám zdať, že kryptomenné páry sú trochu komplikované. Pre niektorých nováčikov je ťažké vypočítať straty a zisky, hlavne z dôvodu absencie známej meny (napríklad britskej libry alebo amerického dolára).

Ako sme spomenuli, „skutočné“ peniaze sa nazývajú aj „fiat“. S týmto vedomím prebehneme cez kryptomenu k fiat párom a k tomu, ako tento obchod funguje.

Páry Fiat-to-Cryptocurrency

Ako ste už asi uhádli, dvojica fiat-kryptomena vždy obsahuje fiat menu (napríklad USD alebo GBP) – a samozrejme jednu kryptomenu, napríklad Ethereum.

Rovnakým spôsobom sú aktíva ako ropa a zlato obvykle kótované v amerických dolároch – páry fiat-to-crypto sú často denominované aj v USD. Skutočne populárny spôsob obchodovania s týmito pármi je prostredníctvom CFD (Contract For Difference)..

Všeobecne povedané, s využitím CFD môžu investori získať prístup k spready a vo väčšine prípadov k obchodovaniu bez provízie. Budete mať tiež prístup k pákovým efektom až 1: 2 – ktorým sa budeme venovať neskôr.

Uveďme príklad, ako fungujú páry fiat-to-crypto:

 • Dajme si hypotézu, že máte záujem o obchodovanie s éterom voči americkému doláru
 • Tento pár je znázornený ako ETH / USD
 • Váš britský online sprostredkovateľ uvádza párovú cenu 300 dolárov
 • Myslíte si, že dvojica je podhodnotená
 • Z tohto dôvodu zadáte objednávku na nákup v hodnote 1 000 GBP
 • O niekoľko dní neskôr sa hodnota ETH / USD odhaduje na 350 dolárov
 • Tu cena páru vzrástla o 14,28%
 • Vaša predpoveď bola správna, takže vytvoríte objednávku „predaja“
 • Váš zisk 14,28% plus počiatočný vklad 1 000 GBP sa teraz rovná 1,142,50 GBP
 • Z tohto obchodu ste dosiahli zisk 142,50 libier

V našom scenári sme použili ethereum proti americkému doláru, na výber je však množstvo ďalších fiat mien a kryptomien.

Nasleduje niekoľko príkladov tohto typu dvojice:

 • ETH / GBP (ethereum / britská libra)
 • BTC / JPY (bitcoin / japonský jen)
 • XRP / USD (zvlnenie / americký dolár)
 • A kopa ďalších

Čítajte viac: 5 populárnych kryptomien na nákup a predaj v britských librách

UK Kryptové obchodné objednávky

Ak chcete začať obchodovať s kryptomenami, musíte si najskôr zvoliť pár na obchodovanie. Ako vidíte z našich vyššie uvedených príkladov, je na výber z čoho.

Keď ste si vybrali svoj krypto pár a cítite sa pripravení podstúpiť tento krok, budete musieť sprostredkovateľovi povedať, ako postupovať – ​​zadaním objednávky.

V tejto časti nášho sprievodcu obchodom s kryptomenami v Spojenom kráľovstve sa chystáme prejsť rôznymi typmi pokynov, ktoré budete môcť nastaviť prostredníctvom vami vybranej obchodnej platformy..

Nákup a predaj objednávok

Povedali sme, že budete musieť predpovedať, či kryptopár bude neskôr stúpať alebo klesať na hodnote. Tiež sme vám povedali, že táto cena sa môže posúvať po sekundách. Jedným z hlavných hnacích faktorov v hodnote aktíva je koniec koncov ponuka a dopyt.

Objednávky na nákup a predaj sú predmetom, ktorý budete pravidelne realizovať pri obchodovaní s krypto pármi.

Tu je príklad toho, ako sa hrajú objednávky „kúpiť“ a „predať“, počnúc objednávkou „predať“:

 • Povedzme, že máte záujem o obchodovanie s kryptokrížovým párom BTC / JPY
 • Predpovedáte, že cena páru klesne
 • Z tohto dôvodu zadávate objednávku na „predaj“
 • Na druhej strane si predstavme, že si myslíte opak
 • To znamená, že máte podozrenie, že hodnota BTC / JPY stúpne
 • V tomto scenári zadáte objednávku „kúpiť“

Limitovať objednávky a trhové objednávky

Okrem použitia príkazov na nákup a predaj existujú aj ďalšie príkazy, ktoré môžu vylepšiť vaše obchodné stratégie.

Vysvetlíme si rozdiel medzi trhovými a limitnými príkazmi a to, kedy ich môžete použiť pri obchodovaní s kryptomenou vo Veľkej Británii.

 • Povedzme, že krypto pár, s ktorým chcete obchodovať, má cenu 235 libier
 • Chcete vstúpiť do obchodu za konkrétnu cenu – napríklad 220 GBP
 • To je prípad, keď potrebujete zadať „limitovanú“ objednávku
 • Po dosiahnutí cieľovej ceny 220 GBP váš maklér vykoná vašu objednávku za túto cenu

Teraz v prípade „trhovej objednávky“

 • Ak chcete, aby bola vaša objednávka vykonaná za bežnú trhovú cenu
 • Zadáte „trhovú“ objednávku
 • Váš maklér vykoná vašu objednávku za najbližšiu dostupnú cenu

V prípade limitných pokynov sú tieto pokyny vzhľadom na cenovo špecifický charakter obchodu vhodnejšie pre krátkodobé obchodné stratégie. Hlavne kvôli tomu, že v podstate vytvárate veľmi konkrétnu vstupnú stratégiu a plán von. Je dôležité mať na pamäti, že objednávka zostane v pôvodnom stave až do dosiahnutia cieľovej ceny.

Stop-Loss príkazy a príkazy na zisk

Príkazy Stop-Loss a Take-Profit sú v komunite obchodovania s kryptomenami vo Veľkej Británii považované za stratégiu riadenia rizík. Aj keď to nie je povinné, tieto objednávky sú mimoriadne užitočné pri riešení vašej situácie, aby obmedzili vaše straty a uzamkli vaše zisky.

Z tohto dôvodu vám ponúkneme niekoľko príkladov, ktoré nám objasnia hmlu v tom, čo sú – a tiež kedy by sa mohli použiť.

Začnime príkazmi stop-loss, pozrite si príklad nižšie:

 • Predstavme si, že obchodujete ETH / GBP
 • Zadáte objednávku za 2 000 libier
 • Maximálna suma, ktorú ste ochotní stratiť, je 10% vašej investície
 • Rozhodnete sa zadať stop-loss objednávku vo výške 1 800 libier
 • Hodnota ETH / GBP klesá na 800 GBP
 • Pretože ste zadali príkaz so stratou – váš maklér uzavrie váš obchod za túto cenu

Ak pôjdete k príkazom na získanie zisku, je to skvelá objednávka na automatické blokovanie ziskov z obchodovania. Nižšie uvádzame praktický príklad toho, ako a kedy sa použije príkaz na získanie zisku:

 • Dajme si hypotézu, že obchodujete s ETH / GBP
 • Objednávka na nákup ETH / GBP je 1 500 GBP
 • Vaším cieľom v tomto obchode je dosiahnuť 15% ziskov
 • S ohľadom na vaše ziskové ciele zadáte objednávku na zisk vo výške 1 725 GBP
 • Ak hodnota ETH / GBP dosiahne 1 725 GBP – váš maklér pozíciu okamžite uzavrie

Ako sme už povedali, využitie týchto objednávok poskytuje vášmu obchodnému úsiliu niektoré veľmi potrebné obmedzenia poškodenia a schopnosť odísť zo ziskovej pozície, keď nie ste svojím zariadením.

Nielen to, ale eliminuje sa potreba manuálneho zatvárania obchodov, pretože pokyn vykonáva váš maklér v mieste, ktorý ste určili. Získate tak lepšiu kontrolu nad vlastným riadením rizika.

Je možné dosiahnuť zisk pri obchodovaní s kryptomenami vo Veľkej Británii?

obchodovanie s kryptomenou vo Veľkej Británii

Áno, je možné zarobiť si peniaze použitím britskej obchodnej stránky s kryptomenami. Neexistujú však žiadne záruky. Všetky obchody prichádzajú s určitou mierou rizika.

Z tohto dôvodu existuje niekoľko užitočných stratégií, ktoré môžete využiť, aby vám poskytli najlepšiu šancu na úspech.

Poďme sa pozrieť na to, ako by ste mohli potenciálne dosiahnuť zisky pri „dlhodobom“ a „krátkom“ obchodovaní s kryptomenou online.

Príklad 1: Pokračovanie dlho na ETH / USD na základe zvyšovania hodnoty páru

 • ETH / USD bol kótovaný na 400 dolárov
 • Rozhodnete sa umiestniť objednávku na nákup v hodnote 500 GBP
 • O niekoľko hodín neskôr sa ETH / USD uvádza na cene 420 USD
 • Nová cena ilustruje nárast o 5%
 • Z tohto dôvodu zadávate objednávku na predaj
 • Vaša suma 500 GBP sa zvýšila na 527,75 GBP – znamená zisk 27,75 GBP

Príklad 2: Zkratka BTC / USD, na základe poklesu hodnoty páru

 • Povedzme v pondelok, hodnota BTC / USD je 15 000 dolárov
 • Rozhodnete sa umiestniť objednávku na predaj £ 500
 • Do štvrtka je BTC / USD v hodnote 12 000 dolárov
 • Tento cenový posun ukazuje, že pár klesol o 20%
 • Pretože ste nedosiahli BTC / USD – predpovedali ste správne
 • Teraz zadáte objednávku na zatvorenie obchodu.
 • Svoj počiatočný vklad vo výške 500 GBP ste zmenili na 600 GBP – čo znamená, že ste dosiahli zisky 100 GBP (20%).

Je nevyhnutné, aby ste si pamätali, že ak by vám mohli byť účtované poplatky za financovanie za noc, aby ste udržali svoj obchod s kryptomenami otvorený dlhšie ako jeden deň. Neskôr sa chystáme diskutovať o poplatkoch. Je to tak preto, lebo väčšina obchodných platforiem CFD na kryptomeny vo Veľkej Británii si účtuje malý denný poplatok – tak si to vždy pred registráciou skontrolujte.

S ktorými kryptomenami som schopný obchodovať vo Veľkej Británii?

Ako sme sa už zmienili, bitcoin je najznámejší zo všetkých kryptomien. Nielen to, ale je to najviac obchodované na svete. Pokiaľ ide o pár BTC / USD, poskytuje to najväčší objem obchodov, likvidity a najprísnejšie spready.

Rovnako ako v prípade forexu, aj kryptomeny majú široký rozsah trhového záujmu a hodnoty. Skvelým miestom na vyhľadanie aktuálnej hodnoty kryptomien je prechod na CoinMarketCap alebo na obchodnú platformu, ako je eToro..

Pretože existuje takmer 7 000 obchodovateľných kryptomien, nemohli sme vymenovať všetky. Z nižšie uvedených dôvodov sme však pre vašu úvahu uviedli niekoľko ďalších.

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Hviezdna
 • Binance Coin
 • ZCash
 • Bitcoinová hotovosť
 • Ethereum Classic
 • Vlnenie
 • IOTA
 • Litecoin
 • EOS
 • Cardano
 • NEO
 • Pomlčka
 • Tron

Všetky vyššie uvedené kryptomeny sú k dispozícii u britského brokera eToro – a možno s nimi obchodovať bez provízie. Hoci sú všetky ceny voči americkému doláru – eToro ponúka aj niekoľko párov kotácií v GBP, EUR, AUS a JPY.

Výhody scény obchodovania s kryptomenami vo Veľkej Británii

V online obchodnom priestore sú k dispozícii hromady obchodovateľných aktív. V dnešnej dobe môžete obchodovať s komoditami ako ropa a cukor, forex, akcie a indexy jediným stlačením tlačidla

V tejto súvislosti si posvietime na hlavné výhody obchodovania s digitálnymi menovými pármi najmä v Spojenom kráľovstve.

✅ Využitie páky – zosilnenie ziskov

Pri obchodovaní s kryptomenami prostredníctvom CFD vám bude ponúknuté využitie pákového efektu. Pre tých, ktorí to neuvedomujú, vám pákový efekt umožňuje obchodovať s viac, ako máte momentálne – môžete to nazvať pôžičkou od vášho makléra.

Páka je znázornená ako pomer. Napríklad vo Veľkej Británii majú obchodníci pri obchodovaní s kryptomenami prístup až k pomeru 1: 2.

Uveďme príklad:

 • Na svojom sprostredkovateľskom účte máte 1 000 GBP, ktoré chcete použiť na obchodovanie s ETH / USD
 • Váš maklér vám ponúka páku 1: 2
 • Teraz môžete obchodovať s ETH / USD za 2 000 GBP

Ak by ste mali silnú túžbu obchodovať s trochu väčším pákovým efektom, ponúknu niektoré zahraničné obchodné platformy až 1: 100 – niekedy aj viac. Ako môžete nepochybne vidieť z vyššie uvedeného príkladu, váš vklad 1 000 GBP by sa zmenil na vklad 100 000 GBP.

My by sme však silno neodporúčajte používať zahraničného neregulovaného brokera pre kryptomeny. Namiesto toho uprednostňujeme plne licencované platformy s partnermi FSCS a FCA regulované ako eToro.

Je veľmi dôležité poznamenať, že aj keď pridanie pákového efektu môže výrazne zvýšiť vaše zisky – môže tiež pôsobiť proti vám a znásobiť vaše straty..

✅ Obchodujte 24 hodín denne, 7 dní v týždni

Všetky aktíva majú otváracie hodiny trhu. Napríklad niektoré burzy cenných papierov budú otvorené iba počas týždňa medzi 8:00 a 17:00.

Ak by ste obchodovali na danom trhu a chceli ste „inkasovať“, pravdepodobne by ste museli počkať do nasledujúceho pondelka, kým sa trhy znovu otvoria. Je to tak preto, lebo veľká väčšina obchodných platforiem vo Veľkej Británii neumožňuje klientom obchodovať s akciami cez víkend.

Trhy s kryptomenami sú však otvorené na obchodovanie 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Ak sa vám páči predstava, že môžete obchodovať kedykoľvek, keď vás to naladí, potom by vám to umožnilo kryptomena.

Sme pripravení ponoriť sa do kryptotrhu?

✅ Výber dlhodobého alebo krátkodobého obchodovania

Pokiaľ ide o obchodovanie, je to každý z nich – čo znamená, že ľudia sú rozdielni, rovnako tak sú to aj obchodníci. Niektorí ľudia uprednostňujú dlhodobé investície, zatiaľ čo iní uprednostňujú krátkodobé a krátkodobé obchodovanie a obchodovanie.

V tejto príručke sme sa doteraz viac zameriavali na krátkodobé obchodné stratégie, je však úplne možné investovať do kryptomien aj z dlhodobého hľadiska.

Tu vstupuje do hry stratégia „kúpiť a podržať“. Stručne povedané, to vám umožní držať sa vašich kryptomien „coinov“ niekoľko mesiacov alebo dokonca rokov. Ak by vás to mohlo zaujímať, musíte vyššie uvedené CFD úplne obísť.

Dôvodom, ako sa vyhnúť CFD pri použití dlhodobej obchodnej stratégie, je ponechanie pozícií otvorených po dlhšiu dobu. Tento typ obchodovania si vyžaduje denné poplatky za financovanie cez noc, ktoré sa zvyšujú.

Ešte raz, eToro je dobrá voľba, ak chcete investovať do kryptomien, ako je bitcoin, a uchovať si ich mince niekoľko mesiacov alebo rokov. Je to preto, že – a pod podmienkou, že nebudete mať nedostatok alebo nebudete využívať pákový efekt, to eToro umožňuje kúpiť bitcoin bez provízie a bez poplatkov za financovanie cez noc.

✅ Nákup a predaj – zisk v oboch smeroch

Ak ste už niekedy obchodovali s akciami, budete vedieť, že nakupujete akcie, pretože ste presvedčení, že hodnota akcií bude stúpať.

Ak správne špekulujete, super – dosahujete zisk. Pri investovaní do tradičných akcií však nemôžete dosiahnuť zisky, keď sa trhy vyvíjajú opačne.

Pokiaľ ide o obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii, môžete využiť obidve možnosti, a to tak, že sa rozhodnete pre dlhé alebo krátke transakcie. Samozrejme musíte správne predpovedať smerovanie trhu.

Ako sme sa už zmienili, ak si myslíte, že hodnota krypto páru bude klesať – môžete jednoducho zadať objednávku na predaj. Túto možnosť jednoducho nemáte, keď investujete do akcií.

Nevýhody scény obchodovania s kryptomenami vo Veľkej Británii

Teraz, keď sme vo Veľkej Británii prešli výhodami obchodovania s kryptomenami, je spravodlivé, že prezradíme aj tieto nevýhody.

❌ Obchodovanie s neregulovanými zmenami

Ak ste v oblasti obchodovania s kryptomenami nováčikom, potom je pravdepodobné, že slovo „neregulované“ zazvoní na poplašné zvony. Je to pochopiteľné, faktom však je, že obchodovanie s kryptomenami nemožno vo Veľkej Británii „regulovať“ – aspoň nie rovnakým spôsobom ako tradičné trhy. Zatiaľ čo režim Spojeného kráľovstva naznačil vývoj zákonov a iných právnych predpisov špecifických pre kryptomenu, ešte sa uvidí, kedy k tomu dôjde.

Nedostatok regulácie v tomto priestore je spôsobený hlavne skutočnosťou, že nejde o nekrytú menu. Ako sme už vysvetlili podrobnejšie už skôr – kryptomeny nie sú zákonným platidlom, ktoré obiehal peňažný orgán. To znamená, že hodnotu kryptomien určuje ponuka a dopyt na danom trhu.

Na druhej strane by sa vám mohol páčiť zvuk neregulovaného trhu, nakoniec, niektorí obchodníci radšej lietajú pod radarom.

Napríklad existujú investori, ktorí by radšej ID neodovzdali alebo by chceli získať prístup k mimoriadne vysokej finančnej páke. Niektorí obchodníci sa zameriavajú na offshore sprostredkovateľské platformy, ktoré nie sú viazané prísnymi obmedzeniami právnych predpisov Spojeného kráľovstva.

Ak ako my vnímate reguláciu ako niečo ako bezpečnostnú sieť, dôrazne odporúčame prihlásiť sa iba k agentom CFD schváleným FCA. To znamená, že vaše peniaze sú prostredníctvom FSCS chránené až do výšky 85 000 GBP – ak by sa platforma zrútila.

Nielen to, ale predmetná kryptoobchodná platforma CFD bude skákať cez obruče, aby získala licenciu.

❌ Potenciálne ultravysoká volatilita

Obchodovanie s kryptomenami môže byť veľmi volatilné, najmä pokiaľ ide o páry, ktoré sa považujú za menej likvidné. Digitálne meny môžu za jediný deň obchodovania kolísať o viac ako 10%.

Tu môže byť veľmi užitočný vyššie spomenutý rozsah objednávok. Napríklad – príkazy Stop loss a Take Profit zmäkčia vaše straty, čo znamená, že môžete uzamknúť akékoľvek zisky – bez toho, aby ste museli príkaz vykonávať manuálne v najvyšší čas.

Na druhej strane, ostrieľaní obchodníci s kryptomenami skutočne túžia po volatilite, pretože to predstavuje dostatok príležitostí na väčšie zisky!

Cryptocurrency Trading UK: Strategies

stratégie pre obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii

Teraz by ste mali byť plne vyzbrojení všetkými informáciami, ktoré potrebujete – pokiaľ ide o fungovanie obchodovania s kryptomenami vo Veľkej Británii.

To však nie je všetko, za každým dobrým obchodníkom s kryptomenami je dobrá stratégia – alebo niekoľko. Ďalej uvádzame niektoré z najužitočnejších a najpopulárnejších stratégií, ktoré dnes využívajú kryptoobchodníci.

Používanie opráv trhu

Opravy trhu sa používajú na všetkých trhoch a môžu trvať kdekoľvek od dní, týždňov alebo dokonca niekoľkých mesiacov. V zásade je to vtedy, keď sa trend (ktorý sa uberá ktorýmkoľvek smerom) dočasne „zastaví“.

Uvediem príklad:

 • Povedzme, že BTC / ETH za posledných pár týždňov zaznamenali vzostupný trend – so ziskom 30%,
 • Tento výkyv nahor nemohol pokračovať pri tejto rýchlosti donekonečna
 • Nakoniec, veľkí investori budú v určitom okamihu zisky inkasovať
 • Keď tak urobia, cena BTC / ETH sa dočasne posunie opačným smerom

Dôvod, prečo BTC / ETH išli opačným smerom, je ten, že počet predajcov prevážil počet kupujúcich. Ponuka a dopyt majú opäť priamy vplyv na hodnotu ľubovoľného páru kryptomien.

Vyššie uvedená korekcia markerov nie je indikáciou zániku vzostupného trendu u tohto páru. V skutočnosti to jednoducho naznačuje krátke prerušenie. V dôsledku toho sa môžete rozhodnúť uskutočniť objednávku „nákupu“, keď bude vykonaná korekcia trhu na BTC / ETH. Táto akcia vám umožňuje pripojiť sa k stúpajúcemu trendu za nižšiu cenu.

Stratégia obchodovania na hojdačke

Mnoho obchodníkov s kryptomenami vo Veľkej Británii využíva swingové obchodovanie. Je to skvelé pre nových obchodníkov, ako aj pre ľudí, ktorí uprednostňujú obchodovanie na krátku dobu.

Myšlienkou obchodovania na princípe swingu je nákup a predaj krypto párov, keď zistíte nové trendy. Trendy v kryptomene môžu trvať kdekoľvek od hodín po týždne. Na rozdiel od denných obchodných stratégií budete môcť obchod udržiavať otvorený niekoľko dní alebo dokonca týždňov naraz.

Napríklad BTC / USD by mohli dlho zostať stúpať alebo klesať. Ak máte pocit, že BTC / USD je býčí – chceli by ste mať obchod otvorený počas celej vzostupnej trajektórie.

Ak by trh odrážal, že trend BTC / USD už nie je priaznivý – pravdepodobne by ste sa rozhodli svoj obchod BTC / USD uzavrieť a zadať objednávku „predať“. Vykonaním tohto príkazu sa ubezpečujete, že vy, ako obchodník s hojdačkou, včas zachytíte korekciu trhu.

Technická analýza

Každý skúsený obchodník z Veľkej Británie vám povie, že technická analýza a ukazovatele sú vynikajúcim spôsobom, ako odhaliť trhový sentiment krypto párov..

Toto vám ukáže, či máte čo do činenia s „medvedím“ trhom alebo s „býčím trhom“. Ak to vyzerá, že sa váš pár nachádza v kategórii „prekúpené“, znamená to, že existuje veľká možnosť, že dôjde k okamžitej korekcii trhu..

Úplné zvládnutie technických ukazovateľov môže trvať mnoho rokov. Avšak tým, že sa aspoň pokúsite pevne porozumieť najdôležitejším nástrojom – bude pre vás proces rozhodovania o obchodovaní s kryptomenami vo Veľkej Británii oveľa ľahší.

Nižšie nájdete zoznam najdôležitejších technických ukazovateľov, ktoré majú obchodníci s kryptomenami k dispozícii. Zostavili sme stručné vysvetlenie každého typu ukazovateľa, avšak upozorňujeme, že existuje viac hromád.

Kĺzavé priemery

Zastrešujúcim cieľom kĺzavého priemeru je odfiltrovať náhodný šum cenového posunu – čo zase pomáha vyrovnať cenové trendy. Štúdiom tohto ukazovateľa máte oveľa väčšiu šancu predpovedať smerovanie ceny páru kryptomien.

Existujú 4 rôzne typy kĺzavých priemerov:

 • Jednoduché kĺzavé priemery
 • Lineárne vážený kĺzavý priemer
 • Vyrovnané kĺzavé priemery
 • Exponenciálne kĺzavé priemery

Bollingerove kapely

Bollinger Band, kryptoobchodné stratégie

Aj keď realisticky neexistuje ľahký spôsob, ako zistiť, akým smerom sa bude hodnota majetku uberať – „Bollingerove pásma“ vám určite môžu pomôcť identifikovať situácie, v ktorých je pravdepodobné, že uspejete.

 • Tento indikátor sa skladá z dvoch rôznych riadkov.
 • Keď sa títo dvaja priblížia k sebe blízko kĺzavého priemeru – to ilustruje nízku volatilitu – s vysokou volatilitou sa očakáva neskôr.
 • Ak sú však riadky navzájom oddelené – pozeráte sa na vysokú volatilitu – je potrebné postupovať podľa nízkych hodnôt.

Ako vidíte, to robí Bollingerove pásma skvelým nástrojom pre obchodníkov, keď sa snažia predpovedať volatilitu páru kryptomien.

Môžete použiť ďalšie indikátory v spojení s Bollingerovými pásmami, ako sú BBTrend a BandWidth – hľadáte vstupné a výstupné body pomocou volatility trhu.

Register smerových pohybov

Index smerového pohybu je kombináciou 3 ukazovateľov; Smerový ukazovateľ mínus (-DI), smerový ukazovateľ plus (+ DI) a priemerný smerový index (ADX).

Cieľom indexu smerového pohybu je identifikovať trendy. Rozdiel medzi týmto a niektorými ďalšími indikátormi je ten, že nezohľadňuje smerovanie trendu. Smerovanie trendu je definované vyššie uvedenými + DI a -DI. To znamená, že je postarané o smer aj o silu.

Stochastický oscilátor

Tento indikátor sleduje dynamiku kryptomeny a porovnáva cenové rozpätie digitálneho aktíva a jeho záverečnú cenu v konkrétnom časovom rámci. Stochastický oscilátor ako taký obchodníkom ilustruje, aký je rast a sila konkrétnej kryptomeny..

Kĺzavý priemer Konvergencia Divergencia

macd, obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii

Tento konkrétny technický ukazovateľ je vhodný pre nových obchodníkov aj pre skúsených. Dôvod je jednoduchý a ponúka silné signály.

Konvergenčná divergencia kĺzavého priemeru je ďalším indikátorom zameraným na nasledujúce trendy, čo znamená, že je užitočným nástrojom pre rôzne spôsoby správania..

Nielen, že vám poskytne dobré informácie o bezprostrednej zmene trendu, ale môže tiež ukázať, či sa krátkodobá a dlhodobá cenová dynamika uberajú rovnakým smerom alebo nie..

Index relatívnej sily (RSI)

Vedieť, kedy do obchodu vstúpiť alebo z neho vystúpiť, je dosť ťažké, ale tieto technické ukazovatele boli vytvorené, aby pomohli obchodníkom predvídať trhový sentiment aktíva.

Obchodníci na analýzu finančných trhov od 70. rokov 20. storočia široko používajú index relatívnej sily (Relative Strength Index). Toto je ďalší indikátor hybnosti na našom zozname – výpočet závažnosti nedávnych cenových posunov. To umožňuje technickému ukazovateľu určiť prepredané alebo prekúpené kryptomeny (a ďalšie aktíva).

Indikátor je veľmi obľúbený medzi skúsenými britskými obchodníkmi a je vynikajúcim pomocníkom pri hľadaní príležitostí na dosiahnutie zisku.

Obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii: potenciálne poplatky, ktoré môžete očakávať

Okrem lásky a smiechu nie je veľa v živote zadarmo. Sprostredkovatelia musia účtovať poplatky, aby zarobili peniaze, koniec koncov je to obchod, a poskytujú službu.

Z tohto dôvodu je dôležité, aby sme prešli poplatkami, za ktoré môžete zodpovedať, keď sa pripojíte k online platforme na obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii..

Nátierky

Pri obchodovaní s kryptomenou je dôležité, aby ste pochopili, čo je to rozpätie. Laicky povedané, rozpätie predstavuje kontrast medzi nákupnou cenou a predajnou cenou krypto páru.

Každý sprostredkovateľ, ktorý vám ponúkne službu, bude zahrňovať spready v cene zadania obchodnej objednávky. Rozpätie sa často zobrazuje v percentách, takže príklad nájdete nižšie.

 • Povedzme, že obchodujete BTC / GBP
 • Kúpna cena tohto kryptomeny je 9 700 libier
 • Predajná cena je 9 850 libier
 • Rozpätie v tomto scenári je 1,54%

Ako vidíte, aby ste dosiahli rovnováhu, musíte dosiahnuť zisky 1,54%. Akýkoľvek zisk nad 1,54% sa môže počítať ako skutočný zisk

Poplatky za províziu

Niektoré obchodné platformy si za každý obchod účtujú provízne poplatky. To znamená, že pri kúpe alebo predaji aktíva zaplatíte sprostredkovateľovi určité percento. Niektorí britskí makléri účtujú paušálny poplatok, zatiaľ čo iní účtujú variabilný poplatok, ktorý bude stanovený podľa vášho obchodného podielu.

Takto by to vyzeralo v skutočných obchodných podmienkach:

 • Vsadíte 500 GBP na BTC / GBP
 • Váš maklér účtuje províziu 3% pri všetkých obchodoch, takže za poplatky platíte ďalších 15 GBP
 • Neskôr sa rozhodnete uzavrieť svoj obchod BTC / GBP
 • Po uzavretí má váš obchod BTC / GBP hodnotu 800 GBP
 • Preto zaplatíte potrebné 3%, čo predstavuje 24 GBP (800 GBP + 3%)
 • To znamená, že iba za províziu ste zaplatili 39 GBP – jednoducho za otvorenie a zatvorenie pozície.

S tým je spojené, že existuje niekoľko skvelých obchodných platforiem vo Veľkej Británii, ktoré klientom ponúkajú nulovú províziu. Ako sme sa už zmienili, populárna platforma regulovaná FCA eToro neúčtuje za obchodovanie žiadne provízie.

Poplatky za neaktivitu

Stojí za zmienku, že niektoré obchodné platformy si účtujú poplatky za nečinnosť – to znamená, že ak ste svoj účet nepoužívali po stanovenú dobu, bude vám účtovaný stanovený poplatok.

Žiadni dvaja sprostredkovatelia nie sú v tomto ohľade rovnakí. Niektorí vám môžu účtovať poplatok, ak idete mesiac bez zapojenia do akýchkoľvek obchodných aktivít. Iné vám môžu byť dlhšie. Napríklad eToro si každý mesiac účtuje 10 dolárov – ale až po celom roku nečinnosti.

S ohľadom na to by ste si mali vždy skontrolovať zmluvné podmienky svojho sprostredkovateľa.

Poplatky za financovanie cez noc

Niekoľkokrát sme sa zmienili o poplatkoch za financovanie cez noc. Podstatné je, že ak aktívne obchodujete s kryptomenami prostredníctvom CFD, bude sa od vás vyžadovať denný poplatok.

Uveďme si rýchly príklad poplatkov za financovanie cez noc, ktoré sa niekedy nazývajú poplatky za výmenu:

 • V pondelok zadáte objednávku v hodnote 1 000 USD na „krátky predaj“ na ETH / USD
 • Svoju pozíciu máte otvorenú až do nedele rána.
 • V čase písania tohto článku sprostredkovatelia ako eToro účtovali klientom konkurenčných 0,23 USD v pracovný deň – a 0,69 USD cez víkend.
 • Za poplatky od pondelka do piatku vám bude účtovaný poplatok 1,15 USD
 • Sobota vás bude stáť 0,69 USD – čo znamená, že váš obchod od pondelka do nedele vás stojí 1,84 USD

Je dôležité zopakovať, že ak by ste šli „dlho“ na vyššie uvedenú pozíciu bez pákového efektu, eToro by vám neúčtovalo vôbec nič

Poplatky za vklad a výber

Poplatky za vklad a výber sa líšia od brokera k brokerovi a môžu závisieť od spôsobu platby, ktorý si vyberiete.

Stretnete sa s obchodnými platformami, ktoré si účtujú každý jeden vklad alebo výber – zatiaľ čo niektoré si neúčtujú vôbec nič. Pred registráciou si vždy skontrolujte všetky dôležité tabuľky s poplatkami.

Cryptocurrency Trading UK: Trading Tools and Software

Ďalej na tejto stránke sme vysvetlili výhody používania technickej analýzy a ukazovateľov. Teraz prebehneme cez algoritmický softvér a užitočné obchodné nástroje.

Softvér na kryptomenu nie je schopný robiť emočné obchodné rozhodnutia a je navrhnutý tak, aby dodržiaval vopred stanovené obchodné podmienky. Tento pokročilý softvér je schopný skenovať viac svetových trhov, 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Pre tých, ktorí uprednostňujú pasívne obchodovanie alebo im jednoducho chýba čas na obchodné rozhodnutia – je tento softvér neoceniteľný. Nielen to, ale automatické obchodovanie je veľmi užitočné aj pre nováčikov.

Môže trvať roky, kým sa z vás stane úspešný obchodník, od naučenia sa fungovania trhov až po naučenie sa používania technickej analýzy. V dôsledku toho existuje veľa spoločností ponúkajúcich automatizovaný softvér na obchodovanie s kryptami.

Dáme vám príklad, ako funguje používanie softvéru na kryptomenu:

 • Zaregistrujete sa a kúpite si softvér od spoločnosti podľa vášho výberu
 • Ďalej postupujte podľa odkazu a stiahnite si softvér
 • Vyberte si online brokera vo Veľkej Británii, ktorý je kompatibilný s MetaTrader4 (MT4)
 • Stiahnite si MT4
 • Prihláste sa na svoju novú platformu MT4 pomocou údajov o brokerovi
 • Ďalej musíte do MT4 pridať spomínaný softvér na kryptomenu
 • Na záver dajte autorizáciu softvéru na kryptomenu, ktorý s vami bude obchodovať

Teraz bude váš softvér na kryptomenu nakupovať a predávať páry kryptomien, aby ste to nemuseli robiť. Cieľom je, aby ste pasívne mohli získavať zisky. Niektoré platformy tomu hovoria softvérové ​​roboty na obchodovanie s kryptomenami alebo EA (Expert Advisors).

Cryptocurrency Trading UK: Trading Signal Service

Zatiaľ čo niektorým obchodníkom sa páči myšlienka úplne automatizovaného obchodného systému, iní uprednostňujú trochu väčšiu kontrolu. To je miesto, kde prichádzajú obchodné signálne služby. Hlavný rozdiel medzi softvérom a signálmi spočíva v tom, že nákup a predaj aktív sa nedeje automaticky.

V prípade, že vyššie uvedený softvér bude kupovať a predávať kryptomeny, kým vyložíte svoje nohy, signálna služba vám pošle správu v reálnom čase informujúcu o potenciálne lukratívnych obchodoch.

Služba skenuje hromady trhov 24 hodín denne, 7 dní v týždni a vytvára signály pomocou algoritmov.

Ďalej uvidíte niektoré zo signálov, ktoré môžete očakávať pri používaní kryptomenovej služby.

 • Prvá vec, ktorú uvidíte, je položka, na ktorú signál odkazuje – napríklad ETH / USD
 • Ďalej bude signalizovať signál, či je dobré nakupovať alebo predávať
 • Údaj o limitnej cene objednávky, ktorú odporúča použiť (t. J. 9 123 USD)
 • Návrh stop-loss ceny (tj. 9 000 dolárov)
 • Návrh ceny pre zisk (tj. 9 300 dolárov)

Signál poskytuje informácie, všetko, čo musíte urobiť, je zadať príslušné objednávky na vami vybranú platformu pre obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii!

Obchodovanie s kryptomenami Spojené kráľovstvo: Najlepšie tipy

tipy na obchodovanie s kryptomenou vo Veľkej Británii

V našom sprievodcovi obchodom s kryptomenami v Spojenom kráľovstve ste s nami až do tohto bodu, takže ste si vedomí, že obchodovanie s digitálnymi aktívami nie je bez rizika.

Aby sme vám poskytli najlepšiu možnú šancu byť v zelenom pri obchodovaní s krypto pármi, zostavili sme 6 tipov, ktoré by ste mali zvážiť.

Prvý tip: Naučte sa všetky aspekty obchodovania s kryptomenami

Je dobré ísť do niečoho nového s trochou poznatkov za sebou, najmä keď sú v tom peniaze.

Z tohto dôvodu odporúčame absolvovať kurz obchodovania s kryptomenami alebo si prečítať jednu zo stoviek kníh zameraných na tento trh..

Pokiaľ ide o kurzy, v online priestore sú ponuky hromady – to znamená, že sa môžete naučiť vykonávať obchodné príkazy, riadiť riziká, čítať tabuľky a strategizovať – ​​z vlastného domova.

Najdôležitejšie je, že na našom webe nájdete aj významnú knižnicu zdrojov na obchodovanie s kryptomenami. Ponúkame kurzy všetkého, čo potrebujete vedieť, aby ste svoju kariéru v obchodovaní s kryptami dostali na pravú nohu. Či už sú to stratégie obchodovania s kryptomenami, nasadenie technickej analýzy alebo ako spoznať trendy – máme pre vás riešenie!

Druhý tip: Použite regulovaného sprostredkovateľa

Ak ste niekedy vyhľadali „sprostredkovateľa kryptomeny“, zistili ste, že existujú stovky ponúkajúcich svoje služby obyvateľom Spojeného kráľovstva..

Niektoré obchodné platformy vám môžu ponúknuť mesiac na palici, ale ak sprostredkovateľ nie je regulovaný, nikdy si skutočne nemôžete byť istí, že ide o dôveryhodnú spoločnosť. Z tohto dôvodu odporúčame, aby ste sa kedykoľvek zaregistrovali u sprostredkovateľa, ktorý je držiteľom licencie od regulačného orgánu, ako je Financial Conduct Authority (FCA)..

Výberom makléra schváleného FCA si poskytujete svoju ochrannú sieť. Vďaka britským maklérom s licenciou FCA sú vaše obchodné fondy chránené až do výšky 85 000 GBP a maklérska spoločnosť musí oddeliť vaše peniaze od vlastných.

Tip tri: Získajte dobrý prehľad o čítaní grafov

Čítanie grafu môže byť pri obchodovaní s kryptomenou neoceniteľné. Ako sme už povedali, obchodné nástroje výrazne uľahčujú rozhodovací proces.

Aby ste nezabudli, použitie jednoduchej stratégie nákupu a podržania znamená, že sa nemusíte zamerať na krátkodobé trendy, pokiaľ ide o cenovú akciu. Týmto spôsobom to znamená, že môžete svoje kryptomeny držať naraz niekoľko mesiacov alebo dokonca rokov.

Vďaka tomu povedané, drvivá väčšina ostrieľaných obchodníkov s kryptomenami neudrží svoj obchod otvorený dlhšie ako jeden obchodný deň. Aj keď sa rozhodnete zapojiť do swingu, pravdepodobne svoje pozície uzavriete do týždňa alebo dvoch.

Bez ohľadu na vašu stratégiu je skutočne dôležité, aby ste mali prehľad o grafoch a technickej analýze. Nakoniec, ako inak uvidíte možné trendy digitálnej meny?

Tip štyri: Využite obchodovanie s kopírovaním

obchodovanie s kópiou kryptomeny

Funkcia obchodovania s kópiami, ktorú ponúka niekoľko obchodných platforiem, mení hru. Táto funkcia vám v zásade umožňuje zvoliť si obchodníka s kryptomenami s dobrou povesťou a kopírovať ich portfólio ako lajky.

Ak tento obchodník investuje 1,8% alebo svoje investičné portfólio do Ethereum, vaše portfólio bude toto percento odrážať – ale v pomere k vášmu vkladu a zostatku na účte. Tak či onak, 1,8% vášho investičného portfólia by bolo v éteri.

Uveďme príklad, ako vyzerá obchodovanie s kopírovaním v praxi:

 • V tomto scenári hovoríme, že investor alokuje 20% svojich finančných prostriedkov na nákup Ethereum
 • Spočiatku ste investovali 400 libier do obchodníka s kopírovaním
 • To znamená, že 80 £ z vašich 400 £ je investovaných do Ethereum (20% z 400 £)
 • Ak alebo kedy sa investor rozhodne predať Ethereum – prejaví sa to vo vašom vlastnom portfóliu.

eToro má jedno z najobľúbenejších obchodníkov s kopírovaním vo vesmíre. Nielen, že je web super užívateľsky príjemný, ale môžete kopírovať celé portfólio investujúceho profesionála už za 200 dolárov. Najlepšie na tom je, že platforma je domovom viac ako 700 000 overených obchodníkov s kopírovaním – takže si určite nájdete takú, ktorá spĺňa vaše finančné ciele a ambície.!

Chcel by si kopírovať top obchodníkov na eToro?

Piaty tip: Obchodujte s portfóliom kópií kryptomeny

portfólio kópií kryptomeny

Ak nemáte chuť obchodovať s kryptami ručne alebo samostatne alebo kopírovať obchody iných ľudí, môžete zvážiť obchodovanie alebo investovanie do niektorého z portfólií kryptomien, ktoré ponúka eToro..

Môžete investovať alebo obchodovať s dvoma typmi portfólií kopírovania: Portfóliá najlepších obchodníkov ktoré zahŕňajú najvýkonnejších a najudržateľnejších obchodníkov na eToro a Trhové portfóliá ktoré združujú kryptomeny CFD, akcie, komodity alebo ETF v rámci jednej zvolenej trhovej stratégie.

Sme pripravení zvoliť si CopyPortfolio čo zodpovedá vašej stratégii?

Tip 6: Cvičenie na demo účte

Väčšina online sprostredkovateľov umožňuje klientom obchodovať pomocou „papierových fondov“. Pre tých, ktorí to nevedia, sú to ukážkové peniaze.

Používanie demo účtov je zvyčajne úplne bezplatné a plne odráža reálne trhové podmienky dvojice kryptomien – vrátane trendov, objemu obchodovania a kolísania cien.

Demo účty sú skvelé nielen pre obchodníkov s kryptomenami s malými skúsenosťami, ale aj pre ostrieľaných investorov, ktorí si chcú vyskúšať novú stratégiu. Jednou z hlavných výhod demo účet spočíva v tom, že ste schopní cvičiť, kým vám nebude ľúto a neriskujete ani cent v podobe studenej hotovosti.

Ako začať obchodovať s kryptomenami vo Veľkej Británii – návod

V tejto časti našej príručky pre obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii vás prevedieme procesom otvorenia účtu na obchodovanie s kryptomenami.

Náš príklad je založený na sprostredkovateľovi FCA eToro, keďže platforma umožňuje obchodovať a investovať do kryptomien a na ďalšie trhy bez platenia provízií.

Krok 1 – Otvorte si účet na obchodovanie s kryptomenami

Zamierte do eToro obchodnú platformu, ktorú ste si vybrali, a vyberte si založenie účtu. Pretože sa pripájate k regulovanému sprostredkovateľovi kryptomeny, budete musieť uviesť svoje celé meno, adresu bydliska, dátum narodenia, číslo mobilného telefónu a e-mailovú adresu..

Nebuďte príliš prekvapení, ak budete požiadaní, aby ste poskytli kópiu / fotografiu preukazu totožnosti s fotografiou vydaného vládou – ide o štandardný postup.

eToro – Najlepšia platforma na obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

75% účtov retailových investorov prichádza o peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom.

Krok 2 – Vložte na svoj účet

Aj keď sú všetci sprostredkovatelia rozdielni, z hľadiska spôsobov vkladov eToro podporuje: kreditné / debetné karty a bankové prevody, elektronické peňaženky ako Paypal a Skrill.

V rozbaľovacej ponuke vyberte požadovanú možnosť a vložte na svoj účet minimálnu požadovanú sumu.

Krok 3 – Vyberte pár kryptomeny na obchodovanie

umiestniť kryptomenu na obchodovanie, obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii

Predtým, ako budete môcť uskutočniť objednávku, musíte premýšľať o tom, s ktorým kryptomenovým párom by ste chceli obchodovať.

Na väčšine obchodných platforiem nájdete tento proces naozaj ľahký, pretože k dispozícii bude buď funkcia vyhľadávacieho panela, alebo ponuka aktív so sekciou pre kryptomeny, z ktorej si môžete vybrať.

Krok 4 – Zadajte objednávku kryptomeny

Teraz viete, s ktorým kryptomenovým párom by ste chceli obchodovať, a môžete vyraziť a uskutočniť objednávku. V tejto príručke sme sa zaoberali objednávkami, takže by ste už teraz mali vedieť, ako jednu nastaviť pomocou eToro.

Keď zadáte všetky potrebné prvky svojej objednávky, vklad sa získa z prostriedkov vášho obchodného účtu, aby bolo možné vykonať váš obchod. Dúfajme, že váš prvý obchod s kryptomenami v Spojenom kráľovstve je ziskový!

Obchodovanie s kryptomenami UK: Záver

Pri obchodovaní s kryptomenami vo Veľkej Británii máte prístup k takmer 7 000 digitálnym aktívam. Vďaka tomu sa väčšina bude držať vysoko likvidných párov, ktoré obsahujú bitcoin alebo ethereum. Nielen to, ale väčšina britských brokerov vám umožní obchodovať s pákou až 1: 2. To znamená, že môžete obchodovať s dvojnásobkom sumy, ktorú máte na svojom obchodnom účte.

Obchodovanie nie je ľahké a dôvera vás môže viesť iba tak ďaleko. V tejto súvislosti vám odporúčame, aby ste sa plne vzdelávali v oblasti vstupy a výstupy z obchodovania s kryptomenami než budete riskovať svoje vlastné peniaze.

Dúfajme, že náš sprievodca vás dostane správnou nohou. Veríme však, že by ste mali vždy robiť veľa výskumov z rôznych zdrojov – a tiež sa učiť, ako sa dostať na grafy a porozumieť analýze.

Keď sa budete cítiť pripravení prihlásiť sa k brokerovi, postupujte opatrne a snažte sa zostať iba pri obchodných platformách schválených FCA, ako sú eToro. Navyše vždy stojí za to využiť bezplatný demo účet pri registrácii, aby ste našli nohy na platforme bez toho, aby ste minuli čo len cent zo skutočného zostatku na obchodnom účte.

Časté otázky

1. Ako môžem obchodovať s kryptomenami vo Veľkej Británii?

Ak chcete obchodovať s kryptomenami, musíte sa najskôr zaregistrovať u brokera, ktorý ponúka kryptomeny. Potom musíte špekulovať, či cena bude stúpať a klesať.

2. Bude mi ponúknutý vplyv pri obchodovaní s kryptomenami vo Veľkej Británii?

Áno, pravdepodobne vám bude ponúknutý vplyv. Aj keď sa budete musieť prihlásiť s platformou, ktorá ponúka CFD. Britskí obchodníci majú pri obchodovaní s kryptomenami povolený pákový efekt až 1: 2. Je na maklérovi FCA, aby vám túto páku poskytol.

3. Môžem skratkovať bitcoin?

Ak si náhodou myslíte, že konkrétny krypto pár je predražený – jednoducho urobte objednávku predaja pomocou svojej obchodnej platformy CFD

4. Aký je najobľúbenejší pár kryptomien na obchodovanie?

Najpopulárnejším kryptovým párom je bezpochyby Bitcoin oproti americkému doláru. Táto dvojica, ktorá sa zobrazuje ako BTC / USD, ponúka obrovskú likviditu a super tesné spready.

5. Ako si môžem byť istý, že sprostredkovateľ je pravý?

Aby ste sa uistili, že obchodná platforma je legitímna, mali by ste skontrolovať, či je držiteľom licencie od regulačného orgánu, ako sú FCA, ASIC alebo CySEC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector