Dash stále realizovateľná investícia pre rok 2019?

Dash bol pôvodne spustený v januári 2014 pod názvom „Xcoin“ s digitálnym tokenom XCO, avšak tento názov už používala iná spoločnosť..

Potom bola premenovaná na „Darkcoin“, čo však nepomohlo k imidžu mince, najmä preto, že jej hlavným zameraním bolo súkromie.

Bolo dokonca označené ako „Bitcoin’s hanebný bratranec‘Od spoločnosti Wired UK. V snahe vyriešiť tento problém s obrázkom bol Darkcoin nakoniec premenovaný na „Dash“, čo je kombináciadigital “a„ cpopol

Dash je v podstate transakčná minca a zameriava sa na dve primárne oblasti; rýchlosť transakcie a ochrana osobných údajov.

Ako organizácia chcú pokračovať v masovom osvojení, najmä v rozvojových krajinách a u obchodníkov. V istom zmysle sa snaží konkurovať PayPalu.

Chcete sa naučiť obchodovať s kryptomenami ako profesionál? Vezmite si našu kurz kryptomeny!

Čo sa Dash snaží dosiahnuť?

Dash sa v podstate snaží stať sa lepšou verziou bitcoinu a stať sa primárnou mincou pre uskutočňovanie každodenných transakcií. Bol vytvorený rozdvojením litecoinového blockchainu, ktorý bol pôvodne vidličkou bitcoinu..

Do augusta 2017 sa odhadovalo, že platbu v službe Dash prijalo približne 300 organizácií z celého sveta. Asi najznámejším je Apple App Store.

Od roku 2019 sa teraz odhaduje, že až toľko 4 800 firiem prijíma Pomlčka.

Jeho cieľom je prekonať množstvo problémov bitcoinu, najmä správu, rýchlosť a konsenzus.

Ako funguje Dash?

čiarkovaná minca

Dash používa algoritmus dôkazu práce, ktorý je podobný litecoinu a bitcoinu, najmä v tom, ako funguje ťažba. Dash bol vytvorený takým spôsobom, že do 2300 bude obmedzená ponuka Pomlčka.

Tiež prechádza polovičným procesom podobným bitcoinu, namiesto toho, aby každý rok znižoval blokové odmeny o 50%, Pomlčka znižuje blokové odmeny každý rok o 7%.


Pomlčka má tiež 2,5-minútový interval blokovania a veľkosť bloku 2 MB, aj keď sa to v budúcnosti môže zvýšiť na 400 MB. Ak sa tak stane, Dash výrazne urýchli transakcie.

Primárnou vlastnosťou služby Dash je, že používatelia môžu odosielať transakcie anonymne alebo okamžite.

Ide o funkcie InstantSend na rýchle odosielanie transakcií a funkcia PrivateSend na anonymné odosielanie.

Okrem toho nie je nič zvlášť jedinečné na tom, ako Dash funguje.

To znamená, že Dashov systém bol posilnený, aby zabránil 51% útokom.

V 51% sa najdlhší reťazec považuje za správnu zmenu a entita s väčšinovou hašovacou rýchlosťou môže tajne vytvoriť reťazec dlhší ako pôvodný reťazec v tajnosti a zverejniť ho.

Ak sa tak stane, budú mať právomoc zdvojnásobiť výdavky a zabrániť transakciám na rôzne adresy.

Dash prekonala 51% útokov vytvorením siete masternode alebo „Long Living Masternode Quorum“ (LLMQ) a „chainlocks“.

Chainlocks zabráni sieťovým útokom pomocou „pravidla prvého videnia“, ktoré je pre každý nový blok nájdený v sieti náhodne vybrané kvórum masternodov poverené podpísaním prvého bloku, ktorý každý z nich vidí individuálne.

Ak 60% kvóra vidí rovnaký blok, odošle sa do celej siete správa, aby neakceptoval žiadny blok, ktorý sa líši od podpísaného..

Navyše s masternódami, ktorých je zhruba 3 400, môže Dash teraz okamžite potvrdzovať transakcie a Dashov blockchain môže byť dnes jedným z najbezpečnejších..

Zaútočiť na Pomlčka blockchain by bol ešte nákladnejší ako útok na bitcoinový blockchain.

Dash má tiež odmenu vo výške 100 000 dolárov pre každého, kto je schopný nabúrať funkciu PrivateSend. Doteraz sa to nikomu nepodarilo dosiahnuť.

Prečítajte si viac o tom, ako Dash funguje biely papier.

Je Dash pôvodný DAO?

Dash tvrdí, že je prvou decentralizovanou autonómnou organizáciou (DAO), dva roky pred éterom, ktoré je najznámejším DAO.

DAO pracuje tak, že zisky z 10% blokuje ťažbu a vkladá ich do fondu. Peniaze v tomto fonde sa potom môžu použiť na financovanie projektov schválených masternodes.

Tím stojaci za Dashom

tím vytvoril pomlčku

Evan Duffield je primárna postava za Dashom a založil mincu. Má vzdelanie v oblasti kódovania a financií, čo je skvelá kombinácia pre kryptomenu.

Programuje od svojich 15 rokov a o bitcoin sa začal zaujímať už začiatkom.

Duffield chcel experimentovať s bitcoinmi, ale zistil, že by to bolo príliš nebezpečné, a tak sa rozhodol vymyslieť svoju vlastnú mincu, ktorá by mu to umožnila.

V roku 2017 Duffield odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa projektu Dash Core Project a jeho nástupcom bol Ryan Taylor.

Ako dobre dopadol Dash?

V čase písania tohto článku podľa CoinMarketCap, Dash má a trhová kapitalizácia vo výške 849 475 178 dolárov a obežná zásoba 8 981 092 žetónov.

Najvyšší trhový strop, aký Dash kedy dosiahol, bol približne 11 miliárd dolárov v decembri 2017, s jednou mincou v cene takmer 1 500 dolárov.

Avšak ešte predtým, ako tento Dash dosiahol v marci 2017 vrchol voči bitcoinom, jedna minca Dash stála viac ako 0,1 bitcoinu. Aj keď sa to stalo, pomlčka k americkému doláru sa tak výrazne nezvýšila.

Od dosiahnutia najvyššieho trhového ocenenia je Dash relatívne stabilný.

Niektorí tvrdia, že Dash je nadhodnotený, pretože by to mala byť minca používaná iba na transakcie a nič viac. Neponúka inteligentné zmluvy ani nič špeciálne jedinečné, napríklad inteligentné zmluvy alebo dApps.

Napriek tomu sa spoločnosti Dash stále podarilo nadviazať niekoľko partnerstiev, ktoré posilnili jej prítomnosť na celom svete, a neskôr by mohla byť pridaná inteligentná vrstva kontraktu..

Pomlčka bola celkom úspešná pri presadzovaní svojej kryptomeny v regiónoch, kde panujú nepokoje, kde môže pôsobiť ako alternatíva k mene v regióne, ktorá môže byť nestabilná.

V Latinskej Amerike sa Dash stal obzvlášť populárnym. Nedávno bol pridaný Dash pre platby za parkovanie v a Venezuelské nákupné centrum.

Venezuela je kľúčovým príkladom toho v dôsledku hospodárskej krízy, ktorá tam nastáva za posledných pár rokov.

Pomlčka bol veľmi aktívny aj v Afrike, vzdelávanie kontinentu v oblasti kryptomeny a bankovníctvo nebankových subjektov.

Sú možno najrýchlejšou kryptomenou, ktorá sa objaví v rozvojových regiónoch, a to jej môže pomôcť urýchliť masové prijatie v porovnaní s inými kryptomenami.

S cieľom urýchliť adopciu je však vysoko pravdepodobné, že viac ľudí bude musieť mať smartfóny, ktoré sú schopné hostovať virtuálne peňaženky.

Ako akceptuje viac obchodníkov Pomlčka, je pravdepodobné, že hodnota stúpne.

Oplatí sa do Dash investovať?

investovanie do dash

Ak vidíte výhody v Dash, potom sa do Dash oplatí investovať.

Aj keď neponúka veľa z hľadiska nástrojov alebo platformy pre vývojárov, je príťažlivý pre tých, ktorí jednoducho chcú kryptomenu, ktorá dobre funguje pri platbách..

Vďaka tomu je Dash v priamej konkurencii s bitcoinmi.

Dash dokázateľne robí niečo lepšie ako bitcoin, napríklad rýchlosť transakcií a pravdepodobne bezpečnosť. Ak je to pre vás dôležité, potom môže byť Dash lákavá.

Dash však nemá taký objem a volatilitu, aký má bitcoin, a preto môže byť ťažšie dosiahnuť zisk z jeho obchodovania..

Má Dash nejaké chyby?

Pomlčka musí odvrátiť konkurenciu súperiacich s mincami ochrany súkromia Monero a Zcash ako aj množstvo ďalších mincí, ktoré bojujú o to, aby boli mincou na ochranu súkromia číslo jeden.

Niektorí tvrdia, že Dash v skutočnosti nie je taký súkromný v porovnaní so svojimi súpermi, a ak chce v tejto oblasti skutočne konkurovať, musí urobiť viac.

Ďalšou obavou ako minca na ochranu osobných údajov je otázka vládnej regulácie.

Väčšina vlád sa nepáči myšlienke, že ľudia môžu posielať peniaze anonymne, pretože sa to dá považovať za spôsob prania špinavých peňazí z nelegálnych aktivít..

Pomlčka nemá vývojové funkcie, čo možno pre niektorých považovať za mínus. Kryptomeny ako Ethereum, ktoré také funkcie obsahujú, dokázali adopciu urýchliť.

Ďalším problémom, ktorý môže niekomu robiť problém, je, či je Dash skutočne decentralizovaný alebo nie. Vďaka svojej sieti masternode je rozhodovanie v tejto skupine spojené viac.

Čo robí ľudí skeptickejšími je to, že masternody môžu držať túto moc po dlhú dobu a nemusia byť odovzdané ostatným zapojeným do Dash.

O tom, ako bol Dash vydaný, sa tiež vedelo polemiky, pretože v prvých dvoch dňoch sa vyťažili 2 milióny Dash tokenov, čo zakladateľom prinieslo veľa peňazí.

Kľúčové body

Ak si z tohto článku niečo pamätáte, urobte z nich tieto kľúčové body.

  • Pomlčka má 15. najväčší trhový strop. Celková suma 849 475 178 dolárov k augustu 2019.
  • 4 800 obchodníkov prijíma Pomlčka. V istom zmysle Dash súťaží s PayPal.
  • Je ťažké uskutočniť 51% útokov. Môže za to Dashova masternódová sieť a chainlocks.
  • Pomlčka je veľmi aktívny v rozvojovom svete. Najmä v krajinách, ktoré čelia hospodárskej kríze.

Naučte sa obchodovať s Dash pomocou nášho kurzu kryptomeny

Chcete sa dozvedieť viac o iných kryptomenách a o tom, ako s nimi obchodovať? Potom sa prihláste na náš kurz obchodovania s kryptomenami!

Ak ste radi čítali tento článok z Obchodné vzdelávanie, dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo tiež zaujímať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map